PDA

View Full Version : Bluetooth headset



katsouras
26-01-2011, 00:33
Θελω να παρω ενα headset ασυρματο γιατι με το bluetooth του κινητου εχω προβλημα.Τι μου προτεινετε?Το επισημο αξιζει τα λεφτα του?Αν ειναι δυνατον θελω να μπορω να το εχω και για skype.

mihalis13
26-01-2011, 03:28
Έγω έχω του κινητου συνήθως δουλευει καλά αλλα μερικές φορές με ένα φίλο μου που παίζω δεν τον ακούω καλά αλλά μετα στρώνει.Φταίει το bluetooth ή κατι άλλο γιατί αν το επίσημο δουλευεί καλύτερα να στράφω και εγω προς αυτό.

katsouras
26-01-2011, 09:18
Και μενα το ιδιο μου κανει..Αλλες φοες καλα και αλλες τιποτα..

mihalis13
26-01-2011, 16:18
Σημασία έχει να μαθούμε αν φταίει αυτό ή είναι καποιος άλλος λόγος γιατί δεν είναι κ λίγα τα 40 που κάνει το επισημο και μέτα να έχουμε πάλι τα ίδια

Iasonas
04-02-2011, 10:56
Εγώ έχω πάρει το official της sony και δουλεύει άψογα.Μάλιστα, τα παιδιά που παίζουμε μαζί uncharted 2 & mw2 μου έχουν πει ότι με ακούν καλύτερα και πιο καθαρά με της sony παρά με εκείνο της samsung που είχα ήδη από το κινητό.

Το πήρα από το zavvi με 23 €.
http://www.zavvi.com/games/games-accessories/playstation-3-ps3-wireless-headset/10081017.html

Αν αναλογιστεί κανείς ότι στην Ελλάδα παίζει από 35-41 € μια χαρά πιστεύω ότι είναι τα 23.Σε 5 μέρες ήταν σπίτι μου!

jk_blue_tiger
05-02-2011, 02:51
To επισημο δουλευει μια χαρα. Αγορα φυσικα εκτος Ελλαδας.

Starlord
05-02-2011, 10:18
Άρα να αφήσουμε τα «πειράματα» και να το πάρουμε απ' έξω (μόλις ξεχρεώσουμε τις προηγούμενες αγορές).

mihalis13
05-02-2011, 16:31
To επισημο δουλευει μια χαρα. Αγορα φυσικα εκτος Ελλαδας.

Φίλε μου παιχνίδια αγόραζω έκτος ελλάδας τώρα θα ήθελα την γνώμη σου στα περιφερειακά όπως το bluetooth αν πχ έχει κάποιο πρόβλημα τι γίνεται με την εγγυηση???Ισχυεί εδώ Ελλάδα ή τρέχω και δεν φτάνω???Το ρώταω γενίκα για ηλεκτρονικές συσκευές(όπως και κινητά)

jk_blue_tiger
07-02-2011, 11:43
Προσωπικα αγοραζω ηλεκτρονικες συσκευες απο εξω χαμηλης αξιας (μεχρι 30€) γιατι και εγω δεν θελω αν χαλασει να τρεχω. Θεωρητικα βεβαια οταν αγοραζεις ενα sony προιον, εχεις αποδειξη και εισαι μεσα στην εγγυηση ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν. Δεν γνωριζω ομως να σου πω με σιγουρια. Η Nokia ξερω οτι σε υποστηριζει ακομα και αν το κινητο ειναι αγορασμενο εκτος Ελλαδος. Για την Sony αν ξερει καποιος ας μας πει.

Starlord
07-02-2011, 13:14
Κανονικά λόγω ΕΕ η εταιρεία σε καλύπτει οπουδήποτε στην ΕΕ (γι' αυτό αν προσέξεις όλοι έχουν European Warranty Card ή κάτι παρόμοιο). Οι εποχές των "αποκλεισιτκών" έχουν περάσει προ πολλού. Βέβαια εναπόκειται στην επαγγελματική συνείδηση του καθενός πόσο θα σε ταλαιπωρήσει. Θυμάστε οι παλαιότεροι τα "εξουσιοδοτημένα" που σε κάλυπταν μόνο αν είχες αγοράσει από αυτούς με γελοίες δικαιολογίες.

MajereMP44
28-02-2011, 12:44
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς bluetooth από πλάισιο?turbo-x εννοώ.έχει ένα παμφθηνο στο stock house και έλεγα μήπως κάνει δουλειά.Φαντάζομαι ότι το official ειναι η καλυτερη λυση αλλά είδα οτι το συγκεκριμενο εχει και λειτουργια headset οπότε θα μπορω να ακούω και καλύτερα.Ετσι το φαντάζομαι τουλάχιστον.Οποιος μπορεί ας πει μια-δυο κουβέντες!Φχαριστώ

pankal6
09-03-2011, 15:12
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς bluetooth από πλάισιο?turbo-x εννοώ.έχει ένα παμφθηνο στο stock house και έλεγα μήπως κάνει δουλειά.Φαντάζομαι ότι το official ειναι η καλυτερη λυση αλλά είδα οτι το συγκεκριμενο εχει και λειτουργια headset οπότε θα μπορω να ακούω και καλύτερα.Ετσι το φαντάζομαι τουλάχιστον.Οποιος μπορεί ας πει μια-δυο κουβέντες!Φχαριστώ

file syntopiti molis anakalpisa to thread...eixa akrivws tin idia idea alla egw tin ekana praksi...ena tha s pw...oute na to skefteis...ektos t oti den syndeete...mexri na vreis apo to stock house bluetooth p douleuei tha pas 3 fores!to ena den fortize to allo den anavei ktl....opote psakse kati allo...

:a098:e055gf:

MajereMP44
09-03-2011, 17:31
Ευτυχως δν το πήρα τελικά.Δυστυχως για σένα βέβαια! Ευχαριστώ με γλιτωσες!

kosbit
27-01-2012, 11:54
καλημερα παιδια και απο εμενα θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το bluetooth εχω ενα της i-tech το συνδεσα με την κονσολα ολα οκ αλλα επιδη παιζω το pes 2012 πρεπει να κανω καμια αλλη συνδεση ωστε να ακουω και τον αντιπαλο ?

hakoo
11-07-2012, 22:41
Bump!
Σιγουρα θα εχει απαντηθει καπου σε ολοκληρο το φορουμ αλλα να ρωτησω μιας και υπαρχει ηδη σχετικο θεμα εδω.
Third party bluetooth headsets λειτουργουν κανονικα στο ps3 ετσι?
Δλδ κατι τετοιο πχ δεν θα ειχε προβλημα, σωστα?

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Samsung-Bluetooth-Headset-HM1200-Black-BHM1200EBEGEUR.htm

Και οχι, δεν παιζω ξαφνικα online!:a050:
Ειναι για φιλο που θελει να το συνδεει και στο samsung galaxy tablet του αλλα και στο ps3 (με το ταμπλετ κοιταξα, ειναι συμβατο, με το ps3 δεν ειμαι σιγουρος).
Αν μπορει καποιος πιο σχετικος να μου απαντησει θα το εκτιμουσα πολυ.

Dragonpaul
11-07-2012, 23:02
Δε νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. Το πρωτο BT που ειχα παρει για το PS3, ηταν ενα τυχαιο.

the master
11-07-2012, 23:15
ναι κανενα προβλημα, ισως η ποιοτητα ομως να μην ειναι τοσο καλη
γιατι ειχα και εγω ενα με 20 ευρω
δεν ακουγομουν καλα

hakoo
12-07-2012, 01:09
Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδες, + rep( Παυλο στο χρωσταω, δεν μπορω ακομα)

Dragonpaul
12-07-2012, 06:58
No worries...
Και κάτι άλλο... Ίσως μπορείς να βρεις φθηνά το επίσημο ΒΤ της Sony. Ειναι λίγο πιο γκουμουτσα απο αλλα, αλλά εχει πολυ καλη ποιότητα στον ήχο.

hakoo
12-07-2012, 12:07
Ναι αλλα θα ειναι συμβατο και με το galaxy tablet που θελει?
Κοιταξα στα ιντερνετ (the internets κι ετσι :a045:) και δεν νομιζω οτι μπορει να απαντηθει κατι τοσο συγκεκριμενο.
Με το Samsung μπορει να μην εχει τοσο καλη ποιοτητα (ειναι και λιγο φθηνιαρικο ειναι η αληθεια) αλλα τουλαχιστον θα εχει το κεφαλι του ησυχο απο αποψη συμβατοτητας.