PDA

View Full Version : FEAR 2 : Project Origin



Alex
07-10-2007, 11:30
η συνέχεια του F.e.a.r έρχεται!δείτε ένα 17 λεπτό βίντεο.

http://media.xbox360.ign.com/media/812/812587/vids_1.html

klepidas
18-02-2008, 16:59
http://au.playstation.com/assets/images/news/projectoriginthumb_hdr.jpg
Project Origin - 17 New Screenshots

http://au.playstation.com/news/projectorigin.jhtml

PDS
20-05-2008, 02:12
34241

personGR
20-05-2008, 13:24
Άντε να καούμε λιγουλάκι..
Monolith rox...

slayeras
21-05-2008, 12:29
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/217918.html

marzel19
09-09-2008, 15:06
Project Origin now called F.E.A.R 2

Monolith reacquires the F.E.A.R licence

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=196739

Και πιθανότατα αυτός να ήταν και ο λόγος της αναβολής του παιχνιδιού!

SeLanmere
09-09-2008, 22:56
To prwto FEAR eixe teleia atmosafaira kai poly kalo AI

Elpizw na diatirhthoun ayta ta stoixeia kai sto sequel

slayeras
10-09-2008, 14:05
http://gamextract.com/wp-content/uploads/2008/09/5206_fear2_generic_c_23b218_4_.jpg

F.E.A.R 2 Boxart: You Thought She Was Dead (http://gamextract.com/?p=2240)



Alma is back, and shes not any friendlier than before. She looks more possessed than ever, and Monolith have revealed the boxart for the upcoming horror shooter. Now titled F.E.A.R 2 the boxart also includes Project Origins to ensure that both new and old fans are aware of the game. Will you be fighting this ignorant runt once again? Click the image above for the full boxart.

magus32
10-09-2008, 14:42
????? ?????? ???? ?????????? ;
________
VOLCANO VAPORIZER (http://vaporizer.org/reviews)

marzel19
10-09-2008, 15:00
10 Φεβρουαρίου 2009!

slayeras
11-09-2008, 09:47
IGN: F.E.A.R. 2: Project Origin Trailer (http://www.n4g.com/ps3/News-197186.aspx)

marzel19
11-09-2008, 11:40
Το θέλω αυτό το παιχνίδι. Το πρώτο ήταν πολύ καλο αλλά και σε αυτό η Alma φαίνεται έτοιμη για όλα!

msnes7
11-09-2008, 11:43
Από ότι βλέπω από γραφικά δεν το βελτίωσαν αρκετά........αλλά είναι το μόνο που ΔΕΝ έχει σημασία στο συγκεκριμένο παιχνίδι

marzel19
04-11-2008, 20:50
F.E.A.R. 2 trailer - "The Return of Alma"

Ένα έχω να πω: FEAR ALMA AGAIN

Link:http://www.psu.com/FEAR-2-trailer---+quot;The-Return-of-Alma+quot;-News--a0005275-p0.php

personGR
04-11-2008, 21:17
F.E.A.R. 2 trailer - "The Return of Alma"

Ένα έχω να πω: FEAR ALMA AGAIN

Link:http://www.psu.com/FEAR-2-trailer---+quot;The-Return-of-Alma+quot;-News--a0005275-p0.php

Αυτός ο Φλεβάρης πρόκειται να είναι super-duper hot!

djpar
17-01-2009, 10:56
F.E.A.R. 2: Project Origin demo now in Qore, free for all next week

http://www.ps3fanboy.com/2009/01/16/f-e-a-r-2-project-origin-demo-now-in-qore-free-for-all-next-w/

PDS
17-01-2009, 11:00
Aρκετα καλο το demo,αρκετα τρομακτικο game,και ικανοποιητικα γραφικα(αν και εχουν μια θολουρα).
Βεβαια δεν το επαιξα παρα πολυ,γιατι ημουν μονος στο δωματιο και η ωρα ηταν 2.00πμ:angry:

marzel19
17-01-2009, 11:51
Το demo εμένα μου άρεσε πολύ. Ξεκινάει αρκετά εύκολο και προς το τέλος σου εμφανίζει δύσκολους εχθρούς ενώ σου δίνει και μία γεύση από την νέα Elite Armor. Το παιχνίδι προσπαθεί να γίνει πιο τρομακτικό από το προηγούμενο με την Alma να εμφανίζεται συνεχώς.

Εγώ πάντως μετά από αυτό έκανα προπαραγγελία (καλά δεν περίμενα και το demo για να κάνω)!:angry:

Valkyre
17-01-2009, 16:03
Πως ειναι απο γραφικα και framerate παιδια?

marzel19
17-01-2009, 16:16
Τα γραφικά είναι αρκετά καλά (δεν παρατήρησα framerate drops και γενικά δεν θεωρώ ότι έπαιξα κακοφτιαγμένο port) χωρίς να εντυπωσιάζουν όμως (μην περιμένεις ΚΖ2). Υπάρχει πολύ λεπτομέρεια αλλά όχι κάτι που δεν έχουμε δει.

Το βασικό είναι πως παρόλο που τα περιβάλλοντα είναι όντως πιο περίπλοκα και καθόλου μονότονα παραμένει αυτό το κλειστοφοβικό αίσθημα του αρχικού FEAR. Στις κλειστές περιοχές το shooting είναι πάρα πολύ ευχάριστο (ενώ και οι πιο horror στιγμές είναι πολύ καλές) ενώ το level design είναι τέτοιο που ακόμα και στους εξωτερικούς χώρους η αδρεναλίνη χτυπάει κόκκινο (οι δρόμοι είναι στενοί και γεμάτοι συντρίμμια.

Το μόνο αρνητικό σημείο που παρατήρησα είναι το slow motion το οποίο δεν είναι όσο εντυπωσιακό (και καταστρεπτικό) ήταν στο πρώτο.

Θεωρώ πάντως πως ήταν ένα πολύ καλό και πλήρες demo που με έψησε (ακόμα παραπάνω) για τον τελικό τίτλο.

Valkyre
17-01-2009, 16:17
^^Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες , μου κεντρισες το ενδιαφερον! :)

Μπορουν να μοιραστουν κωδικοι σε αυτο το ντεμο?

personGR
17-01-2009, 16:18
Τα γραφικά είναι αρκετά καλά (δεν παρατήρησα framerate drops και γενικά δεν θεωρώ ότι έπαιξα κακοφτιαγμένο port) χωρίς να εντυπωσιάζουν όμως (μην περιμένεις ΚΖ2). Υπάρχει πολύ λεπτομέρεια αλλά όχι κάτι που δεν έχουμε δει.

Το βασικό είναι πως παρόλο που τα περιβάλλοντα είναι όντως πιο περίπλοκα και καθόλου μονότονα παραμένει αυτό το κλειστοφοβικό αίσθημα του αρχικού FEAR. Στις κλειστές περιοχές το shooting είναι πάρα πολύ ευχάριστο (ενώ και οι πιο horror στιγμές είναι πολύ καλές) ενώ το level design είναι τέτοιο που ακόμα και στους εξωτερικούς χώρους η αδρεναλίνη χτυπάει κόκκινο (οι δρόμοι είναι στενοί και γεμάτοι συντρίμμια.

Το μόνο αρνητικό σημείο που παρατήρησα είναι το slow motion το οποίο δεν είναι όσο εντυπωσιακό (και καταστρεπτικό) ήταν στο πρώτο.

Θεωρώ πάντως πως ήταν ένα πολύ καλό και πλήρες demo που με έψησε (ακόμα παραπάνω) για τον τελικό τίτλο.

Remember:

Μιλάμε για την PS3 έκδοση - φαινομενικά η έκδοση για PC θα είναι (πολύ) καλύτερη...

marzel19
17-01-2009, 16:30
^^Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες , μου κεντρισες το ενδιαφερον! :)

Μπορουν να μοιραστουν κωδικοι σε αυτο το ντεμο?

Εννοείς εάν κατεβάζεις το demo με κάποιον κωδικό που σου δίνεται? Όχι μέσα από το Qore γίνεται το download (άμεσα χωρίς κωδικό) και από το Αμερικάνικο account μόνο.


Remember:

Μιλάμε για την PS3 έκδοση - φαινομενικά η έκδοση για PC θα είναι (πολύ) καλύτερη...

Αυτό ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις αλλά η ομάδα ανάπτυξης ισχυρίζεται ότι έχει φροντίσει πάρα πολύ τους χειρισμούς (και τα γραφικά) και των 3 εκδόσεων (PC, PS3 και 360) ώστε να μην φαντάζουν ως απλά ports. Και όπως είπα οπτικά δεν παρατήρησα κάτι χοντρό.

Στο κάτω κάτω εάν μία έκδοση είναι αξιοπρεπής προτιμώ την άνεση της κονσόλας μου (και του καναπέ μου:angry:). Δεν είμαι από αυτούς που γκρινιάζουν για τους χειρισμούς των fps στις κονσόλες.

PDS
18-01-2009, 09:49
Το επαιξα ολο.

+ατμοσφαιρα
+αρκετα καλο AI

-Μετριοτατα τελικα γραφικα

Γενικα δεν με ψηνει προς το παρον.Δεν κανει την διαφορα ωστε να με αναγκασει να το παρω.Βεβαια ειναι demo και επειδη εχω δει πολλα με τα demos...θα περιμενω να νοικιασω και την τελικη εκδοση.

nikon
23-01-2009, 09:35
Αυτή την φορά συμφωνώ με τον Βαγγέλη :(.....καλό αλλά....

Valkyre
23-01-2009, 11:51
Eιμαι ο μονος που δεν το βρισκει στο PSN αυτο το ντεμο?Λεγανε οτι βγηκε...

nikon
23-01-2009, 11:52
Eιμαι ο μονος που δεν το βρισκει στο PSN αυτο το ντεμο?Λεγανε οτι βγηκε...
Ψάχνεις στο Ελληνικό γι'αυτό.:)

Valkyre
23-01-2009, 11:57
Ουτε στο αμερικανικο το βρηκα!Μονο στο UK υπαρχει?Αν ναι τζιφος... δεν εχω UK... πλεον... :D

nikon
23-01-2009, 11:59
Σίγουρα δεν υπάρχει στο Αμερικάνικο;;;;;:confused:

http://www.ps3fanboy.com/2009/01/22/american-psn-releases-for-january-22nd/

Valkyre
23-01-2009, 12:01
Μπορει να μην ειχε γινει update την ωρα που κοιταξα.Βεβαια κοιταξα αργα στις 1 το πρωι...ειδωμεν θα ξανακοιταξω μολις παω σπιτι. :)

Snk
23-01-2009, 12:04
Μόλις έπαιξα κι εγώ το demo. Τα γραφικά όντως δεν είναι το καλύτερο σημείο του παιχνιδιού, ευτυχώς όμως που η ατμόσφαιρα του κινείτε στα γνωστά επίπεδα του πρώτου παιχνιδιού

marzel19
23-01-2009, 12:40
Στο Αμερικάνικο πάντως υπάρχει για όποιον θέλει!

kyve
23-01-2009, 15:23
Παιδια τα γραφικα ειναι στο επιπεδο του call of duty ή χειροτερα? Δεν εχω παιξει το call of duty και λεω να κατεβασω το demo του FEAR

djpar
23-01-2009, 15:49
paidia ta grafika eine kala alla xanei frames to paixnidi arketa sixna..men eine demo alla egw apla to anefera,to AI eine arketa kalo apo oti psosexa....sorry gia to offtopic alla to killzone 2 mou fenete kalitero

DarkUSS
23-01-2009, 16:11
Εμένα τα γραφικά μου φάνηκαν αξιοπρεπή. Σίγουρα όχι κάτι το τρομερό αλλά η επιβλητική ατμόσφαιρα του παιχνιδιού εξισορροπεί τα πράγματα αρκετά.

Έκανα και μια σύγκριση με το demo στο PC και μου έκανε εντύπωση πόσο καλά τρέχει η έκδοση του PS3. Aν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η έκδοση του PS3 έχει χαμηλότερο frame rate κατά τα άλλα είναι πανομοιότυπες στα γραφικά.

djpar
23-01-2009, 16:24
a kala eine dld to ps3...ntaxei xanei se frames alla ayta eine ligo ftiaximo mexri na bgei,pisteyw to final build na eine super

msnes7
23-01-2009, 17:21
Στο pc που το είδα τα γραφικά και η ατμόσφαιρα είναι μοναδικά και έχει γίνει πολύ καλό optimization.Μιας και το έχω ακούσει, εμφανίζει και στο ps3 τις μαύρες μπάρες πάνω κάτω?

Valkyre
23-01-2009, 18:46
Παιδια , ειμαι ο μονος που το βρισκει εντελως αδιαφορο?Ναι εχω παιξει το πρωτο οταν ειχε βγει στο PC και ναι μου αρεσε , αν και μου την εσπασε που στην ουσια ολες οι πιστες ηταν γραφεια μιας εταιρειας...

Αλλα ρε παιδια , δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου αυτο.Τα γραφικα ηταν μετριοτατα κυριολεκτικα (δεν ξερω για pc αλλα δεν νομιζω να ειναι και στο PC απο τα καλυτερα που εχει να προσφερει σε τεχνικο επιπεδο) , δεν τρομαξα ουτε δευτερολεπτο , το shooting ναι μεν ηταν οκ , αλλα για καποιο λογο δεν μου εδινε ιδιαιτερη ικανοποιηση και γενικα το παιχνιδι μου φανηκε υπερβολικα μετριο.Επαιξα το ντεμο και μετα το εσβησα απο τον σκληρο...

Δεν ξερω μου φαινεται πολυ "last gen" και -οχι- δεν το συγκρινω με το ΚΖ2.Το ΚΖ2 ειναι μια "εξαιρεση" προς το παρον.Σαν να προερχεται απο αλλου.

Διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το τελικο προιον και τα reviews , αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν βρισκω κατι το ιδιαιτερο που να με τραβαει στον τιτλο.Ισως το ντεμο να ειναι απλα αποτυχια οπως ηταν του motorstorm...

personGR
23-01-2009, 20:34
http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2525077&postcount=80

Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S

Valkyre
23-01-2009, 20:40
http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2525077&postcount=80

Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S

Eιλικρινα δεν ξερω φιλε , δεν εχω κατι εναντιον του παιχνιδιου εννοειται (εδω ψηνομουν να παρω το qore μονο για το ντεμο και ρωταγα τον PDS) , αλλα μου φαινονται εντελως μουντα και αψυχα τα γραφικα.

Θολο σε πολλες περιπτωσεις , οι φωτισμοι δεν μου αρεσαν καθολου και γενικα απο οπτικης αποψεως δεν μου αρεσε ειλικρινα.Θεωρω οτι αλλα first person της γενιας αυτης εχουν πολυ καλυτερα γραφικα.Resistance 2 , Farcry2 κλπ κλπ.

Οπως ειπα περιμενω να δω τι θα πουν στο τελος τα review , αλλα δεν κουνηθηκαν τα βλεφαρα μου ιδιαιτερα.

PDS
23-01-2009, 20:45
http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2525077&postcount=80

Αυτά τα γραφικά πάντως, εγώ δεν τα βρίσκω μετριότατα :S

Σαν εικονες μια χαρα δειχνουν(οπως και πριν).Πλησιαζοντας τα αντικειμενα βλεπεις τον μικρο αριθμο πολυγωνων και οχι μονο.

Δεν ειναι ασχημα,αλλα οχι και τπτ το ιδιαιτερο.
Σαν ατμοσφαιρα μου αρεσε αρκετα το παιχνιδι.Αλλα δεν δειχνει οτι εχει να προσφερει κατι παραπανω απο αλλα fps.
Οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ ομως,περιμενω να δω την τελικη εκδοση για να κρινω το game.

music_lover
24-01-2009, 15:43
Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..

personGR
24-01-2009, 15:59
Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..

Φυσικά και θα έχει multiplayer, ήταν από τα μεγαλύτερα ατού του original...( ήτοι ακόμα παίζω ::) )

marzel19
24-01-2009, 16:07
Εγώ πάιζοντας το demo στο ps3 διαπίστωσα πρόβλημα στον ήχο μετά τα μέσα της πίστας,το έχει πάθει και άλλος αυτό?

Τα γραφικά είναι προς το παρόν το μόνο σημείο στο οποίο υστερεί το παιχνίδι.

Online θα έχει το παιχνίδι? Αν δεν έχει,δεν παίρνω,οφείλει ένα παιχνίδι του είδους του να διαθέτει και online κομμάτι..

Αυτό με τον ήχο δεν το πρόσεξα. Όσο για το online προφανώς και θα έχει όπως φαίνεται και από τα trophies!

kostasb13
24-01-2009, 16:10
Εγω επαιξα το demo στο pc ολα full και τα γραφικα του μου φανηκαν εξαιρετικα. Το μεγαλο ατου βεβαια του παιχνιδιου ειναι η ατμοσφαιρα, απλα τρομερη! Οποιος γουσταρει το πρωτο FEAR δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει το PO, απ'το demo φαινεται οτι θα ειναι παιχνιδαρα. Το μονο που δε μου αρεσε ειναι αυτο το grain filter, δεν ξερω αν υπαρχει και στις κονσολες, ελπιζω τουλαχιστον στην τελικη εκδοση να μας δινεται η δυνατοτητα να το βγαλουμε οπως γινοταν και στο mass effect

personGR
24-01-2009, 16:53
Εγω επαιξα το demo στο pc ολα full και τα γραφικα του μου φανηκαν εξαιρετικα. Το μεγαλο ατου βεβαια του παιχνιδιου ειναι η ατμοσφαιρα, απλα τρομερη! Οποιος γουσταρει το πρωτο FEAR δεν υπαρχει περιπτωση να μην του αρεσει το PO, απ'το demo φαινεται οτι θα ειναι παιχνιδαρα. Το μονο που δε μου αρεσε ειναι αυτο το grain filter, δεν ξερω αν υπαρχει και στις κονσολες, ελπιζω τουλαχιστον στην τελικη εκδοση να μας δινεται η δυνατοτητα να το βγαλουμε οπως γινοταν και στο mass effect

Νομίζω πως έχει ήδη βγει mod για την αφαίρεση του (μη σας παραξενεύει το FEAR2: PO χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή με το F.E.A.R. - Jupiter EX- οπότε η μεταφορά του πρέπει να ήταν σχετικά εύκολη...)

Valkyre
24-01-2009, 18:13
Παιδια γιατι χαλαει τοσους πολλους το grain filter?Εγω το θεωρω καταπληκτικο εφφε και πραγματικα σου δινει την αισθηση οτι παιζεις ταινια.Ειδικα οταν το εφφε ειναι σε σωστες δοσεις και δεν χρησιμοποιειται σε υπερβολικο βαθμο , για εμενα ειναι must!

Ποσες φορες επιθυμουσα στο MGS4 να ειχε το grain effect του mass effect. (lol κανει και ομοικαταληξια μπουαχαχα) :D

Και βασικα χαιρομαι πολυ που και το ΚΖ2 εχει αυτο το εφφε. ;)

personGR
24-01-2009, 18:20
Παιδια γιατι χαλαει τοσους πολλους το grain filter?Εγω το θεωρω καταπληκτικο εφφε και πραγματικα σου δινει την αισθηση οτι παιζεις ταινια.Ειδικα οταν το εφφε ειναι σε σωστες δοσεις και δεν χρησιμοποιειται σε υπερβολικο βαθμο , για εμενα ειναι must!

Ποσες φορες επιθυμουσα στο MGS4 να ειχε το grain effect του mass effect. (lol κανει και ομοικαταληξια μπουαχαχα) :D

Και βασικα χαιρομαι πολυ που και το ΚΖ2 εχει αυτο το εφφε. ;)

Βασικά το καλύτερο grain effect (ο κόκκος για αυτούς που δεν είναι εξοικοιωμένοι με τους όρους) το είχε μακράν το Battlefield: Bad Company...
Όπως και να'χει πάντως εγώ το demo δεν έχω σκοπό να το παίξω, θα κρατήσω την εμπειρία για το official release...:D :D

kostasb13
24-01-2009, 19:19
person thanks for the info, θα το δοκιμασω να δω τι κανει.
Εμενα ρε παιδια δε μου δινει καποια αισθηση ταινιας οπως λεγεται για το συγκεκριμενο φιλτρο, αυτο το γενικοτερο γκριζο που βγαζει δε μου αρεσει. Στο mass effect χωρις το φιλτρο τα χρωματα ηταν πιο ζωντανα και η εικονα γενικα πιο vibrant και καθαρη. Kαι νομιζω οτι στο demo το grain ειναι αρκετα εντονο, αν το μειωσουν εστω λιγο θα ειναι καλυτερα...τεσπα γουστα ειναι αυτα:D

geogoku
11-08-2018, 15:05
Συνεχιζω το βιολι μου εγω...

Λοιπον ο λογος ειναι οτι επαιξα το 1ο F.E.A.R και δεν βρηκα το αναλογο thread οποτε ξεκιναω σε αυτο και θα συνεχισω με τα υπολοιπα δυο οπου και θα πω τις εντυπωσεις μου.

στην αρχη ενα πολιτισμικο σοκ το επαθα...χωρις να εχω μεταπηδησει στην current GEN (PS4/Xbone) η διαφορα στα games μεταξυ αρχης προηγουμενης γενιας με το τελος της ειναι χαοτικη...

ξεκιναω με τα ασχημα...

γραφικα...αν και δεν ειμαι graphics whore εδω μιλαμε για το πιο αδυναμο κρικο του τιτλου μιας και εχει παρα πολυ απλα γραφικα και εφε.

story wise δεν καταλαβα Χριστο...το narration ειναι σχεδον ανυπαρκτο και πρεπει να βγαλεις ακρη μονος σου μεσω ηχογραφημενων μηνυματων κτλπ. Δυστυχως θα πρεπει να δω καποιο βιντεο ή να διαβασω την ιστορια αναλυτικα για να συνεχισω και τα επομενα της σειρας.

τα control δυστυχως ειναι και αυτα κολλημενα σε αλλες εποχες. εχουν σεταρισμενα διαφορα σετς και επιλεγεις οποια σου αρεσουν.απο εκει και περα αν θελεις να το φερεις στα μετρα σου δεν μπορεις να παραμετροποιησεις συγκεκριμενες εντολες σε συγκεκριμενα κουμπια οποτε πρεπει να βρεις ενα σεταρισμα κοντινο στα γουστα σου και να το συνηθισεις.

ενω το soundtrack του ειναι πολυ ατμοσφαρικο παρατηρουσα οτι πολλα ηχητικα εφε ειναι κακοφτιαγμενα σε ενοχλητικο βαθμο.ισως το γεγονος οτι παιζω με ακουστικα να χειροτερευει την κατασταση.

στα θετικα θα βαλω το bullet time οπου φαινεται καλο για την εποχη του οπως επισης οπως προειπα και η ατμοσφαιρα.

Επισης αρκετα scares οπου σε εβαζαν στο κλιμα για τα καλα.εμενα σε καποιες φασεις μου προκαλεσε "αγχος" οποτε μια χαρα σε αυτο το κομματι.

εντυπωση επισης μου εκανε κ η διαρκεια με την διαφορα οτι ειμαι αργος παιχτης σε τετοιου ειδους παιχνιδια.Δηλαδη προσπαθω να παιζω μεθοδικα και με στρατηγικη και οχι "ντου απο παντου".

σε γενικες γραμμες σχετικα καλο ηταν αν αναλογιστουμε και την ηλικια του και ευελπιστω οτι το 2ο της σειρας θα ειναι καλυτερο.

chronohill
11-08-2018, 18:47
Α καλα εκανες...το ειχα παιξει πριν μια 5ετια γιατι ηταν απτα horror που ειχα στην λιστα...δεν συνεχισα ομως ποτε με το 2 και το 3...για πες καμια εντύπωση για το 2 μπας και το βαλω στο ps3που εχω και κει ηδη καποιο backlog ακομα...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

christos-sonyboy
12-08-2018, 06:57
gore με horror σε shooter πρωτη φορα ειδα στο fear κ αυτο με εκανε να το αγαπησω. εχω τερματισει 2 κ 3 πριν καποια χρονια,φοβερα κ τα δυο. απορω γιατι δεν εχουν βγαλει κανενα σε αυτη τη γενια!?

geogoku
16-09-2018, 19:48
μολις τελειωσα με το δευτερο μερος της σειρας!

το game ειναι ενα σημαντικο upgrade σε ολα τα σημεια

Ας ξεκινησω με το gameplay.πολυ καλυτερος χειρισμος σε ολα τα σημεια και πολυ πιο γρηγορο απο το προηγουμενο. αν κ παλι δεν σε αφηνει να αλλαξεις το configuration στο χειριστηριο ευτυχως ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο και χρειαζεται πολυ λιγοτερος χρονος στο να το μαθεις καλα.μονη παραφωνια το κουμπι του bullet time sto Δ.

Παμε στα του ηχου...στα ιδια πολυ καλα επιπεδα και λιγο καλυτερα για τα γουστα μου ειδικοτερα τα sound effects.


Οσο αφορα τα γραφικα ευτυχως ειναι σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο το προηγουμενο οπως ειναι φυσιολογικο.ενα παραπονο μου εχει να κανει με το blur effect που ειναι λιγο too much και οταν γινεται χαμος ψιλοχανεις τον προσανατολισμο σου.εχει καποια θεματακια με το framedrop ειδικοτερα οταν καθεσαι στασιμος και γυρνας μονο τον δεξι αναλογικο.

αυτο που εχει παραμενει σχεδον ιδιο κ εχριζε αναβαθμισης ηταν το story narration & τα cutscenes.δυστυχως υστερει σε αυτο κομματι και ενω εχει πολυ καλο story πρεπει να ανατρεξεις σε collectables για να μαθεις σημαντικες πληροφοριες της ιστοριας.Ειναι κριμα γιατι θεωρω το story του ειναι απο τα δυνατα του σημεια και παει χαμενο οταν δεν στο προσφερουν οπως πρεπει.το αλλο παραπονο μου εχει να κανει με την ατμοσφαιρα του μιας κ θεωρω του δευτερο ειχε περισσοτερο WTF monents και σε εβαζε περισσοτερο στο κλιμα.σε αυτο δεν ενιωσα τοσο αυτη την νευρικοτητα που ενιωσα στο πρωτο.

επισης να σημειωσω οτι το παιχνιδι ξεκιναει λιγο πριν τα γεγονοτα που λαμβανουν μερος στο τελος του πρωτου μερους οποτε καλο θα ειναι πριν το ξεκινησει καποιος να παιξει ή να διαβασει την ιστορια του πρωτου μερους.

σε γενικες γραμμες εχουμε να κανουμε με μια πολυ καλη υλοποιηση του δευτερου μερους με πολυ καλη αναβαθμιση σε ολα τα σημεια.

το επομενο game απο το backlog μου???θα επιστρεψω στις ριζες μου με το Tales of Xillia 2 οποτε υπομονη μεχρι να σας πω τις εντυπωσεις μου μιας κ οταν μιλαμε για Jrpg θα πρεπει να αφιερωσω ουκ ολιγο χρονο...