PDA

View Full Version : Nvidia GeForce 8800 GT



NonBorn
05-10-2007, 16:37
Nvidia GeForce 8800 GT

The G8P/G92 or better yet, the GeForce 8800 GT is now looking at a release date in about three weeks and since we are so close to the unveiling a shot of the upcoming card has appeared online. As seen in the picture below, the GeForce 8800 GT has a single slot cooling solution that covers the whole of the PCB and hides the expected 6-pin PCIe power connector.

The clocks of the card are set to hover around 600 MHz for the GPU and 1800 MHz for the memory but, at least the core may be set to a higher level so as to better counter AMD upcoming RV670-powered Radeon HD 2950.


http://www.tcmagazine.com/images/news/Hardware/Nvidia/Nvidia_GeForce_8800GT_01.jpg

http://www.tcmagazine.com/images/news/Hardware/Nvidia/Nvidia_GeForce_8800GT_02.jpg


http://www.tcmagazine.com/images/news/Hardware/Nvidia/Nvidia_GeForce_8800GT_03.jpg

Πηγή: http://www.tcmagazine.com/comments.php?id=16288&catid=2

WolfRathmA
05-10-2007, 18:08
Εγω εχω την XFX 8800 GTS και ειμαι σουπες ευχαριστημενος παντος...

(Αν και δεν εχω παιξει ουτε ενα παιχνιδι... την πηρα μονο για να παιξω WoW και μετα τελος :p )

Akolov
05-10-2007, 18:21
Δεν μου κάνουν καμία αίσθηση πλέον ούτε ο 8800 ούτε τίποτα σε hardware pc προς αγορά κτλ.

Όλα αυτά σε δύο χρόνια ούτε θα τα κοιτάζει κανείς...βρε πριτς!

klepidas
05-10-2007, 18:25
auti tha paro gia to crysis

Exoskeletor
05-10-2007, 18:44
directx 10.1 support?

X-NEC
05-10-2007, 23:48
Εγω εχω την XFX 8800 GTS και ειμαι σουπες ευχαριστημενος παντος...
Τι σούπες? Κοτόσουπες?:rofl:

Exoskeletor
06-10-2007, 00:48
Prin thn parete:
Έχετε ξοδέψει εκατοντάδες ευρώ για μια πανίσχυρη κάρτα συμβατή με το DirectX 10; Μέσα σε έξι μήνες περίπου θα είναι πλέον ξεπερασμένη, αφού η Microsoft ανακοίνωσε το DirectX 10.1 το οποίο ΔΕΝ θα υποστηρίζεται από τις υπάρχουσες κάρτες DX10.
Perisotera edo: http://www.pcw.gr/default.php?pid=6&art_id=2643

WolfRathmA
06-10-2007, 10:09
Τι σούπες? Κοτόσουπες?:rofl:

LoL.... σουπερ ρε :rofl:

Sasori
06-10-2007, 11:58
Ωραία, να πληρώσουμε 600+++ ευρώ για να παίξουμε δυο-τρία παιχνίδια το χρόνο... Δεν παίρνω ένα δεύτερο PS3 καλύτερα, να μου μείνει κιόλας στην περίπτωση που πάθει κάτι το πρώτο?

Είναι προσωπική μου άποψη, αλλά θεωρώ ότι είναι βλακώδες να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για να παίξει ΜΟΝΟ ΕΝΑ παιχνίδι (Crysis). Εάν το PC έβγαζε τίτλους σαν κι αυτό με το... τσουβάλι, τότε ναι, να τα δώσω τα λεφτά για να το ευχαριστιθώ κιόλας. Αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα....

PDS
06-10-2007, 13:11
Είναι προσωπική μου άποψη, αλλά θεωρώ ότι είναι βλακώδες να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για να παίξει ΜΟΝΟ ΕΝΑ παιχνίδι (Crysis). Εάν το PC έβγαζε τίτλους σαν κι αυτό με το... τσουβάλι, τότε ναι, να τα δώσω τα λεφτά για να το ευχαριστιθώ κιόλας. Αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα....

Mπα δεν ειναι θεμα προσωπικης αποψεως πια,ειναι γεγονος αυτο που λες.

WolfRathmA
06-10-2007, 13:18
Παιδια μην λετε οτι ναναι. Εγω στο PC παιζω μονο WoW και εδωσα 350 ευρω για να αγορασω καρτα γραφικων. Δεν κοιταξα ουτε τι παιχνιδια παιζω ουτε τι θα παιξω στο μελλον. Ειναι αλλη η επαφη που εχεις με τον υπολογιστη.

Πως λενε "θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο, την μπυρα μου κρυα και την γκομενα μου τελεια" (η κατι τετοιο LoL :p) Ετσι ειναι και το pc. To θελουμε να ειναι τουμπανο και γρηγορο :p

sickness_
06-10-2007, 13:29
wolfrathma εγω εχω την Albatron 8600 GT 512 MB με 150 e, και το WOW το σηκωνω στα full γραφικα και details, χωρις καποια καθηστεριση!
Παντως για να παιξεις ανετα το Crysis σιγουρα θα χρειαστεις μια 8800 Ultra! η και 2!
Τα λεφτα ειναι πολλα, αλλα αμα βαλεις μια φορα καλο hardware, θα σου κρατησει για 2 χρονια περιπου.

WolfRathmA
06-10-2007, 13:32
wolfrathma εγω εχω την Albatron 8600 GT 512 MB με 150 e, και το WOW το σηκωνω στα full γραφικα και details, χωρις καποια καθηστεριση!
Παντως για να παιξεις ανετα το Crysis σιγουρα θα χρειαστεις μια 8800 Ultra! η και 2!
Τα λεφτα ειναι πολλα, αλλα αμα βαλεις μια φορα καλο hardware, θα σου κρατησει για 2 χρονια περιπου.

Αναλογος ομως τι αναλυση εχεις βαλει... Δεν νομιζω να τα εχεις ολα full γιατι εμενα καπου καπου κανει κατι κολληματακια (μικρα)

Sasori
06-10-2007, 13:40
Αναλογος ομως τι αναλυση εχεις βαλει... Δεν νομιζω να τα εχεις ολα full γιατι εμενα καπου καπου κανει κατι κολληματακια (μικρα)

Φαντάσου Wolf να παίξεις και Crysis τι θα γίνει, αν σου κάνει κολλήματα στο WOW. Όταν μιλάμε για κάρτες γραφικών πάντως δεν αναφερόμαστε στο WOW (μην πέσω ξερός κάτω από τα γέλια), μιλάμε για παιχνίδια που έχουν ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ. Ακόμα και το FarCry που βγήκε 4 χρόνια πριν, έχει μακράν περισσότερες απαιτήσεις. Μη συγκρίνουμε αγγούρια με πορτοκάλια... Πάντως όπως είπε και κάποιος πριν, θες τουλάχιστον μια 8800 Ultra για να έχεις "τούμπανο" πισί όπως λες, και η τιμή της δεν είναι 350 ευρώ... είναι 660, καμιά σχέση δηλαδή με αυτό που λες...

WolfRathmA
06-10-2007, 13:58
Μιλαμε για το WoW. Εκει που ειναι ολοι οι παιχτες και γινεται ενας πανικος. Λογικο ειναι να κανει ενα κοληματακι....

Sasori
06-10-2007, 14:14
Εγώ με το post μου εννοούσα τις high-end κάρτες γραφικών. Εάν μιλάμε μόνο για WoW, ένα παιχνίδι που όπως λες γίνεται πανικός αλλά με γραφικά PS2, τότε σίγουρα δε θα χρειαστεί να έχεις μια Ultra. Και στο κάτω κάτω ρε Wolf τα 350 που έσκασες για να παίζεις ΜΟΝΟ WoW τα θεωρείς... ψίχουλα? Εγώ δεν θα έδινα ουτε 100. Είναι σαν να έχω PS2 ή Xbox και να πληρώνω 100+ ευρώ για να πάρω ένα παιχνίδι. Αυτή είναι η λογική του "πήρα PC-κάρτα γραφικών για να παίζω μόνο Wow και τίποτα άλλο". Εγώ όμως δεν αναφερόμουν σε αυτήν την περίπτωση. Age of Empires, Lineage και Wow τα παίζει και το δικό μου PC που είναι τριετίας... να είσαι σίγουρος, δεν χρειάζεται να δώσω ούτε τα 350 που ανέφερες. Θα μου πεις γούστα είναι αυτά αλλά μη λέμε ότι συμφέρει κιόλας ή ότι τα χρήματα που θα δώσει καποιος για PC σήμερα είναι λίγα...

sickness_
06-10-2007, 16:45
wolfrathma στην full αναλυση το εχω και δεν με εχει κολλησει ποτε!
Κοιταξε sasori, οποιο θελουνε να ασχοληθουνε μελλοντικα με τους υπολογηστες η σπουδασουν, σιγουρα θα ηθελαν το καλητερο πανω στο συστημα τους!
Αμα κανεις εξυπνη αγορα, θα σου βγει περιπου στα 2500 ενας υπολογιστης τουμπανο οπως το λετε:P Δηλαδη να μην δωσεις λεφτα για κουτι, τροφοδοτικο, να μην δωσεις 500 ευρω για ram αλλα 200.
Αυτος ο υπολογιστης θα σου κρατησει 2 χρονια περιπου και μετα τα 2 χρονια μπορεις να του ριξεις μια αναβαθμιση των 300 ευρω και θα εισαι οκ για αρκετο καιρο ακομη.
Παντως εγω θα εδεινα πολλα λεφτα για υπολογιστη γιατι μου αρεσει να εχω καλο pc και να παιζω τα παιχνιδια στα full details και αναλυσεις που υποστηριζουν.
Οχι μονο στο εσωτερικο(hardware)αλλα και στο εξωτερικο να φενεται gaming pc :P
Τις δυνατοτητες του υπολογιστη δεν μπορεις να τις συγκρινεις με καμια κονσολα, με τπτ, βεβεαια πρεπει να δωσεις πολλα για να τις εχεις.

IseNgaRt
06-10-2007, 16:53
Wolf το WOW δεν θελει κ τπτ μεγαλες απετησεις,τα 350 ευρω μου φαινονται υπερβολικά!
Εγω παντος το πολυ να εδινα για καρτα γραφικών 200 ευρω!
Κ μια που το φερε η κουβεντα. Σε πιον server παιζεις??

Sasori ( nice nick! )
naruto ftw!

WolfRathmA
06-10-2007, 16:58
Ravencrest... Horde Undead Mage :p

Τα εχετε δει τα γραφικα σε full;;; Να δειτε πως ειναι τα μερη; Μαλλον οχι... Anyway. Επειδη βαριεμαι να γραφω δε θα πω αλλα :p LoL

Βαλε Anti-Alliasing x16 με την καρτα που εχεις στο wow και αν δεν σερνεται να με χε@#4ς :bgrin2:

sickness_
06-10-2007, 17:05
χαχα, πρεπει να ανανεωσω τον λογαριασμο μου, οταν τον ανανεωσω θα σου πω!

WolfRathmA
06-10-2007, 17:09
Μαλλον καποιοι κατηγορουν τα γραφικα του WoW και τρελενομαι τωρα...

Το WoW ειναι αρρωστια μαγκες! Δεν ακουω κουβεντα...