PDA

View Full Version : Ποιοί online servers θα κλείσουν σύντομα για παιχνίδια (οπότε αντίο online τρόπαια;)



enstikto
05-01-2011, 10:45
Σήμερα είδα καθώς έκανα browsing ότι η EA έχει σκοπό να κλείσει τους servers του FIFA 09 στις 8 Φλεβάρη. Όσοι θελουν κάποια online τρόπαια καλό θα ήταν να ασχοληθούν τώρα με το game γιατί απο τις 8 και μετά πάει.... πέταξε το πουλάκι....

Επειδή το συγκεκριμένο φαινόμενο λογικά θα αρχίσει να γίνεται όλο και πιο συχνά, άνοιξα το παρόν thread ώστε να μπορούν να προειδοποιηθεί ο κόσμος και να προλάβει μια κακή κατασταση (ήδη ξέρω άτομα που την είχαν πατήσει όταν έκλεισαν οι servers του lord of the rings: conquest).
Όποιος μαθαίνει λοιπόν κάποιο νέο για το συγκεκριμένο θέμα ας postarei εδώ να το βλέπουμε και οι υπόλοιποι! ;)
Σύντομα Κλείνουν οι ακόλουθοι servers:

March 31, 2012 — Online Services Shutdown
Battlefield 3: Aftershock (iPad, iPhone, iPod touch)
Fantasi Safari (iPad, iPhone, iPod touch)
Ghost Harvest (iPhone)

April 13, 2012 — Online Services Shutdown

EA Create (PC, PlayStation 3, Wii, Xbox 360)
EA Sports Active 2.0 (PlayStation 3, Wii, Xbox 360)
FIFA 10 (PlayStation Portable, Wii)
The Godfather II (PC, PlayStation 3, Xbox 360)
MMA (PlayStation 3, Xbox 360)
Need for Speed ProStreet (PlayStation 3, Xbox 360)
The Saboteur (PlayStation 3, Xbox 360)
Spare Parts (PlayStation 3, Xbox 360)

NBA 2K11 - Απρίλιος 2012



Έχουν ήδη κλείσει:

FIFA 08
FIFA 09
FIFA 09 Ultimate Team
FIFA 10
FIFA 2010 WORLD CUP
FIFA Street 3
Fight Night Round 3
Madden 09
NBA LIVE 08
NBA LIVE 09
NCAA Basketball 08
NCAA Basketball 09
NCAA Football 08
NCAA Football 09
NCAA Football 10
NFL Head Coach 09
NHL 08
NHL 09
Tiger Woods PGA Tour 09
UEFA EURO 2008

NCAA Football 10
NCAA Bastketball 10
Tiger Woods PGA Tour 10
Skate
Army of Two

Madden NFL 10
NHL 10

The Eye of Judgement

Melnibonian
05-01-2011, 19:23
Ακόμη ένα χρησιμότατο thread από έναν ικανότατο gamer !!!

enstikto
05-01-2011, 19:28
Ευχαριστώ Melni για τα καλά σου λόγια :)

antoniss
06-01-2011, 01:01
χωρίς να είμαι 100% σίγουρος , νομίζω ισχύει το ίδιο για EOJ !

θα το ψάξω λίγο και θα επανέλθω..

Surfdrifter
12-01-2011, 16:50
Παιδιά κλείνουν οι servers του Black Ops στις 13/2/2011, από εγκυρότατη πήγη.

(Μου το είπε ο κουνιαδος του μπαταζανακη του ξαδελφου της Μαρίας, που δουλευει στην Tasty, αλλα μπαίνει στο Facebook και επικοινωνεί με τον πεθερο του Σακη, τον γαμπρο της Ελένης που δουλευει επιστάτης το βραδύ στα γραφεια της Activision. Αρά 100% έγκυρη πληροφορία)

Terastios
12-01-2011, 17:22
Παιδιά κλείνουν οι servers του Black Ops στις 13/2/2011, από εγκυρότατη πήγη.

(Μου το είπε ο κουνιαδος του μπαταζανακη του ξαδελφου της Μαρίας, που δουλευει στην Tasty, αλλα μπαίνει στο Facebook και επικοινωνεί με τον πεθερο του Σακη, τον γαμπρο της Ελένης που δουλευει επιστάτης το βραδύ στα γραφεια της Activision. Αρά 100% έγκυρη πληροφορία)
lol....:c026:

antoniss
12-01-2011, 17:30
χωρίς να είμαι 100% σίγουρος , νομίζω ισχύει το ίδιο για EOJ !

θα το ψάξω λίγο και θα επανέλθω..

όντως , καλά είχα διαβάσει από το καλοκαίρι , ότι θα κλείνανε στις 30 Σεπτέμβρη ,

βέβαια αν και το έχω το παιχνίδι (Eye of The Judgment για όποιους δεν το κατάλαβαν) δεν έχω μπει online από τότε για να το δω ο ίδιος.

The Eye of Judgment Online Servers Being Shut Down September 30 (http://www.shacknews.com/onearticle.x/64605)


@Surfdrifter , έγκυρες πηγές έχεις βλέπω ! :a020:

@enstikto , αν στην συνέχεια γράψουμε και άλλους τίτλους ,και είναι 100% confirmed , καλό θα είναι να τους βάζεις στο αρχικό ποστ σου για να είναι συγκεντρωμένοι , (βέβαια ακόμα είναι μόνο 2 αλλά τι λές σαν ιδέα?)

Surfdrifter
19-01-2011, 14:37
BTW Το FIFA 09 δεν μπορει να πλατινιαστεί (χωρίς hack) από τον Ιούνιο του 2009.

antoniss
19-01-2011, 16:52
BTW Το FIFA 09 δεν μπορει να πλατινιαστεί (χωρίς hack) από τον Ιούνιο του 2009.

εννοείς αυτό το trophy : Real World Winner (Win 5 Interactive League matches)?

επειδή η EA έχει κλείσει τους league servers άρα και δεν γίνεται να το πάρεις , με το hack τι ακριβώς εννοείς όμως ?

enstikto
19-01-2011, 16:57
Αντώνη τώρα είδα για το EoJ και το πρόσθεσα....

antoniss
19-01-2011, 17:56
τελικά η EA κλείνει αρκετούς Servers και για πολλές πλατφόρμες....

-Feb 8, 2011 Online Service Shutdown

FIFA 08
FIFA 09
FIFA 09 Ultimate Team
FIFA Street 3
Fight Night Round 3
Madden 09
NBA LIVE 08
NBA LIVE 09
NCAA Basketball 08
NCAA Basketball 09
NCAA Football 08
NCAA Football 09
NCAA Football 10
NFL Head Coach 09
NHL 08
NHL 09
Tiger Woods PGA Tour 09
UEFA EURO 2008


(βέβαια δεν αφορά μόνο τα trophies αφού κάποια δεν έχουν καν αλλά γενικά για όποιον θέλει να παίξει Online)

enstikto
19-01-2011, 19:07
Καλά η EA έχει ξεφύγει τελείως....
Αν δεν σου είναι κόπος άσε μόνο του PS3 και θα κάνω update το 1ο post μετά! ;)

modecris
31-01-2011, 20:42
Μάλλον χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον (αλλά για την ιστορία):

Από 30 Ιουνίου κλείνουν οι server του GT5 Prologue.

http://translate.google.com/translate?hl=fr&sl=fr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.jvn.com%2Fjeux%2Farticles%2Farr et-des-serveurs-le-30-juin-pour-gt5-prologue.html

Επίσεις πιστεύω πως καλύτερα το παρόν θέμα να βρίσκετε στην υποκατηγορία "Playstation Network" και όχι στα "Trophies", αφού το online gaming στα συγκεκριμένα παιχνίδια επηρεάζεται άμεσα (και 100%) έναντι των trophies.

Melnibonian
01-02-2011, 22:08
Εγώ πάλι διαφωνώ. Έχω ένα σωρό παλιούς τίτλους που αν κάποια στιγμή ανακοινωθει επικείμενο κλείσιμο των server θα δώσω προτεραιότητα να τα παίξω για τα τρόπαια...

ilias78
19-06-2011, 13:42
Tέλος εποχής για το Race Driver: Grid σε PS3 και PC, καθώς η Codemasters ανακοίνωσε την διακοπή της λειτουργίας του online multiplayer στις δύο αυτές εκδόσεις. Σύμφωνα με την εταιρία, η διακοπή οφείλεται στη λήξη της συνεργασίας της με τoν πάροχο που υποστήριζε το online του παιχνιδιού. Αυτό δεν αφορά την έκδοση του Xbox 360, η οποία συνεχίζει κανονικά. Το Race Driver: Grid είναι ένα από τα καλύτερα racers της γενιάς, με gameplay που συνδυάζει αρμονικά ρεαλισμό και arcade στοιχεία. Πραγματικά εκπληκτικό παιχνίδι, που παίζεται ακόμα και σήμερα από πολλούς gamers, γι αυτό και τα παράπονα για την διακοπή του online είναι έντονα.


game20.gr

antoniss
19-06-2011, 15:35
Tέλος εποχής για το Race Driver: Grid σε PS3 και PC, καθώς η Codemasters ανακοίνωσε την διακοπή της λειτουργίας του online multiplayer στις δύο αυτές εκδόσεις. Σύμφωνα με την εταιρία, η διακοπή οφείλεται στη λήξη της συνεργασίας της με τoν πάροχο που υποστήριζε το online του παιχνιδιού. Αυτό δεν αφορά την έκδοση του Xbox 360, η οποία συνεχίζει κανονικά. Το Race Driver: Grid είναι ένα από τα καλύτερα racers της γενιάς, με gameplay που συνδυάζει αρμονικά ρεαλισμό και arcade στοιχεία. Πραγματικά εκπληκτικό παιχνίδι, που παίζεται ακόμα και σήμερα από πολλούς gamers, γι αυτό και τα παράπονα για την διακοπή του online είναι έντονα.


game20.gr

για τους τροπαιοκυνηγούς μικρό το κακό , αφού δεν είχε trophies το game !! :whistle:

πάντως το παιχνιδακι δεν ήτανε καθόλου κακό , τώρα για το online δεν ξέρω τι έπαιζε αν και το έχω δεν έχω μπει ποτέ Οnline.

enstikto
12-07-2011, 14:54
Έγινε update το πρώτο post με καποιους extra EA τίτλους που κλείνουν τον Αύγουστο και τον Οκτώβριο....

jk_blue_tiger
13-07-2011, 22:07
Δημητρη προσθεσε τα:
Skate, Army of Two στις 11/08
http://asia.gamespot.com/news/6323503/ea-taking-army-of-two-skate-more-offline?tag=newstop%3Btitle%3B3
Επισης τσεκαρε αυτο το link μηπως εχει και αλλα games για τη λιστα σου:
http://www.ea.com/1/service-updates

enstikto
13-07-2011, 22:13
Done και thanks :)

Eddy_Gordo
14-07-2011, 04:07
http://www.gameover.gr/news/%CE%97-EA-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9-18-online-multiplayer-servers.16583.html

manysteez
13-09-2011, 12:36
Μου την δινουν τα online trophies..σε κρατανε πολυ πισω κ ο χρονος τρεχει πολυ γρηγορα.....

ilias78
08-11-2011, 19:45
Ρεσιτάλ ανευθυνότητας από την 2Κ, η οποία σταματάει (http://goo.gl/HjMOu) την υποστήριξη του online multiplayer του NBA 2K11 μέσα στο μήνα, μόλις ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του. Κι αυτό ενώ υπάρχουν παράπονα για το online του νέου NBA 2K12, ενώ το φετινό παιχνίδι δεν διαθέτει στοιχεία όπως Crew και Online Leagues, που μπορεί σε κάποιους να άρεσαν και γι αυτό να εξακολουθούσαν να προτιμούν το περσινό

game20.gr

enstikto
09-11-2011, 12:49
Έκανα ένα γενικό update στο 1ο ποστ. Για το NBA δεν μπόρεσα να βρώ ακριβή ημ/νια (όλοι mid-november λένε)....
Thanks Ηλία!

djpar
09-11-2011, 13:20
2kFTW καλα κανει,να μαθουμε να μην παιρνουμε συνεχεια τα παιχνιδια τις!

Valkyre
09-11-2011, 13:38
wtf? 2k11 κλεινουν τους σερβερ? Λολ ακομα δεν εφυγε το 11 και αυτοι κλεινουν τους σερβερ?

Απλα αισχρο ετσι...

messi10
12-11-2011, 10:50
λολ τελικα σας ακουσαν!

http://kotaku.com/5858527/nba-2k11-resuscitates-online-support-in-wake-of-2k12s-multiplayer-woes

ilias78
02-02-2012, 23:14
νομιζω πως εδω παει καλυτερα, αν κ προκειται για προσωρινο κλεισιμο.


Από αυτή την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου, η Ubisoft μεταφέρει τους servers της, πράγμα που σημαίνει ότι για ένα χρονικό διάστημα δεν θα μπορείτε να παίξετε online τα περισσότερα games της εταιρείας.

Ευτυχώς, το Assassin's Creed: Revelations (http://www.gameworld.gr/reviews/2-GameWorld/976-Assassins_Creed_Revelations) και τα Driver: San Francisco (http://www.gameworld.gr/reviews/2-GameWorld/947-Driver_San_Francisco), The Settlers Online, όπως επίσης και το Just Dance 3 στο Xbox 360 (http://www.gameworld.gr/format/xbox360), θα λειτουργήσουν κανονικά. Από τα υπόλοιπα games, δεν θα μπορείτε να παίξετε οnline κανέναν άλλο τίτλο, ενώ συν τις άλλοις δεν θα μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα Tom Clancy's HAWX 2, Might & Magic: Heroes 6 και The Settlers 7 για PC (http://www.gameworld.gr/format/pc), καθώς επίσης τα Assassin's Creed, Splinter Cell Conviction και The Settlers για Mac (http://www.gameworld.gr/format/mac). Το Uplay θα παραμείνει επίσης offline.


Η Ubisoft δεν ανέφερε λεπτομέρειες για το πόσο θα διαρκέσει η μεταφορά στους νέους servers, συνεπώς αναμένουμε νεότερα.

gameworld.gr

ilias78
19-03-2012, 19:32
Η ΕΑ ανακοίνωσε την επικείμενη διακοπή της online υποστήριξης για 14 ακόμα παλιά παιχνίδια της, τα οποία σύμφωνα με την εταιρία παίζονται πια από ελάχιστους. Το θέμα είναι ότι κάποια από αυτά δεν είναι και τόσο… παλιά. Τρανό παράδειγμα το EA Sports MMA, που μάλιστα ήταν από τους πρώτους τίτλους με online pass, το οποίο υποτίθεται υπάρχει για να χρηματοδοτεί την online υποστήριξη των παιχνιδιών. Το ΜΜΑ βγήκε πριν ενάμισι χρόνο και, όπως είναι λογικό, το κλείσιμο των servers του προξενεί (http://goo.gl/UCDgv) αντιδράσεις. Αναλυτικά τα… μελλοθάνατα παιχνίδια παρακάτω.

April 13, 2012 — Online Services Shutdown
BOOM BLOX Bash Party (Wii)
Burnout Revenge (Xbox 360)
EA Create (PC, PlayStation 3, Wii, Xbox 360)
EA Sports Active 2.0 (PlayStation 3, Wii, Xbox 360)
EA Sports Active NFL Training Camp (Wii)
FIFA 10 (PlayStation Portable, Wii)
The Godfather II (PC, PlayStation 3, Xbox 360)
MMA (PlayStation 3, Xbox 360)
Need for Speed ProStreet (PlayStation 3, Xbox 360)
The Saboteur (PlayStation 3, Xbox 360)
Spare Parts (PlayStation 3, Xbox 360)

March 31, 2012 — Online Services Shutdown
Battlefield 3: Aftershock (iPad, iPhone, iPod touch)
Fantasi Safari (iPad, iPhone, iPod touch)
Ghost Harvest (iPhone)






game20.gr

antoniss
20-03-2012, 03:21
^^ ωραίος Ηλία ,

μέχρι πριν λίγο καιρό έμπαινα και εγώ σε διάφορα sites και το έψαχνα , είχα καιρό όμως να δω τι παίζει ,

αν και απ'όλα αυτά που αναφέρεις τα περισσότερα δεν είναι καν για Ps3 και τα άλλα όσον αφορά τα online τρόπαια μικρό το κακό μιας και δεν έχουνε .

έχω Godfather II & Saboteur στο πρόγραμμα για πλατίνα , και μόλις είδα το ποστ σου λέω ωχ την κάτσαμε , πρέπει να τα πιάσω πιο γρήγορα απ'ότι υπολόγιζα αλλά ευτυχώς και τα δύο δεν έχουνε online trophies !:a068:

Υ.Γ. φοβάμαι μην κάνει καμιά μ@λ@κία η EA και κλείσει το Mercenaries 2 τώρα που το ξεκίνησα και εγώ ο κακομοιρης .χαχα
Για αυτό όποιος πιστός προσέλθει...

enstikto
20-03-2012, 10:34
Thanks Ηλία. Έκανα update το πρώτο post...
Το Godfather κ το Saboteur tι online features έχουν; Δεν θυμάμαι... :S

Nek_Food
20-03-2012, 10:56
Το Godfather II βλέπω στην wiki ότι έχει multi πάντως.

Το The Saboteur δεν θυμάμαι να έχει τίποτε, μπας και κατεβάσει τελείως το DLC περιεχόμενο "The Midnight Show" οπότε να το έχουμε στα υπόψη ότι θα αρχίζει σταδιακά να κατεβάζει και το όποιο περιεχόμενο αφορά τα Vip Codes κλπ;

ilias78
20-03-2012, 20:21
αλλαξα λιγο οσα ειναι για ps3 για να διακρινονται καλυτερα.

το saboteur δεν εχει online τροπαια.
http://www.ps3trophies.org/forum/saboteur/39235-saboteur-trophy-guide.html

antoniss
20-03-2012, 20:41
αλλαξα λιγο οσα ειναι για ps3 για να διακρινονται καλυτερα.

το saboteur δεν εχει online τροπαια.
http://www.ps3trophies.org/forum/saboteur/39235-saboteur-trophy-guide.html

δεν έχει , αλλά ούτε και το Godfather II έχει καθώς επίσης ούτε το spare parts .

στο saboteur αυτό που κλείνει η EA είναι το loss of Midnight Club Access ,

jk_blue_tiger
12-04-2012, 21:44
Οι αμερικανικοι servers του Demons Souls κλεινουν στις 31 Μαιου.
http://www.gamespot.com/news/demons-souls-going-offline-next-month-6371304

ilias78
23-07-2012, 20:54
Η Sony ανακοίνωσε τη διακοπή της online υποστήριξης κάποιων πάλαι ποτέ δημοφιλών τίτλων του PS3 και του PSP. Οι servers του Eye of Judgement: Legends κλείνουν στις 31 Αυγούστου, ενώ οι servers των MotorStorm: Pacific Rift, MotorStorm: Arctic Edge και SOCOM: Fireteam Bravo 3 κλείνουν τη 1η Οκτωβρίου. Χωρίς online είναι ήδη τα Formula One Championship Edition, Syphon Filter: Combat Ops, Twisted Metal Head-On, Killzone Liberation και Wipeout Pulse.

game20.gr

konstantinos
24-07-2012, 16:05
Οποτε τρεχουμε ολοι για μπουσταρισμα στο pacific rift πριν τον κλεισουν.

ilias78
16-08-2012, 23:24
Η ομάδα του Final Fantasy XIV σκοπεύει να κλείσει τους σημερινούς server του παιχνιδιού, κάτι που θα συμβεί κάποια στιγμή στο κοντινό μέλλον και πριν το επανα-λανσάρισμα με την ονομασία “A Realm Reborn”. Για την απότομη διακοπή της ροής της ιστορίας και τη μετάβαση στο μεγάλο update, ο Naoki Yoshida δήλωσε κατά τη διάρκεια της Gamescom: «αυτό που πρόκειται να συμβεί είναι η σημερινή ιστορία να συνεχιστεί, όμως κάποια στιγμή στο σύντομο μέλλον –και θα ειδοποιήσουμε τους παίκτες για το πότε θα έρθει αυτή- κάτι θα συμβεί στην ιστορία και τότε θα είναι που θα κλείσουν και οι server». Ο λόγος που η εταιρεία πρέπει να κλείσει τους server και όχι απλώς να περάσει από πάνω το νέο update, είναι επειδή σκοπεύει όλη η data των σημερινών παικτών να μεταφερθεί και στο νέο παιχνίδι.


«Για να μεταφέρουμε την data στα νέα συστήματα, χρειαζόμαστε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Υπάρχει πολύ data και πολλοί χιλιάδες χαρακτήρες για τους οποίους πρέπει να κάνουμε τη μεταφορά, γι αυτό και πρέπει να διακόψουμε τη λειτουργία των server», πρόσθεσε ο Yoshida. Τέλος, οι σημερινοί παίκτες του FF14 έχουν ένα ακόμη λόγο να χαίρονται, αφού θα έχουν σειρά προτεραιότητας στην Beta φάση του “A Realm Reborn” και μάλιστα θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν και τους παλαιούς τους χαρακτήρες. Αν και το τελευταίο δεν αναμένεται να συμβεί άμεσα, ωστόσο ο Yoshida σημειώνει ότι: «δουλεύουμε για να βρούμε ένα τρόπο αυτό να συμβεί όσο το δυνατόν πιο νωρίς στη Beta». Το A Realm Reborn αναμένεται κάποια στιγμή προς το τέλος του έτους για τα PC και PS3, με την Alpha φάση να έρχεται πρώτη και με τη Beta να ακολουθεί.


enternity.gr

antoniss
26-11-2012, 17:45
επειδή έφαγα το άκυρό μου,
να ενημερώσω πως αν και επισημα δεν βρηκα κάποια ανακοίνωση αλλά το είδα με τα μάτια μου το online του WRC μας τελείωσε!

και σε διάφορα φόρουμ λένε πως απο τον Οκτώβριο έχουνε να συνδεθούνε ...:thumbsdown:

polynekros
29-11-2012, 04:51
επειδή έφαγα το άκυρό μου,
να ενημερώσω πως αν και επισημα δεν βρηκα κάποια ανακοίνωση αλλά το είδα με τα μάτια μου το online του WRC μας τελείωσε!

και σε διάφορα φόρουμ λένε πως απο τον Οκτώβριο έχουνε να συνδεθούνε ...:thumbsdown:


σε συνεχεια του δικου σου ακυρου, βαλε και το δικο μου στο WRC 2, διαβασα
πολλα forums και το online κομματι ειχε προβλημα συνδεσιμοτητας απο day 1 αλλα πλεον ο θεος να εισαι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις server. Την πατησα που το πηρα και ειναι κριμα γιατι ηταν πολυ βελτιωμενο ραλακι σε σχεση με το 1ο.

Tilemaxx
29-11-2012, 05:45
Έχουν κλείσει οι servers του ΝΒΑ 2Κ12; Ας επιβεβαιώσει κάποιος.

antoniss
29-11-2012, 12:57
σε συνεχεια του δικου σου ακυρου, βαλε και το δικο μου στο WRC 2, διαβασα
πολλα forums και το online κομματι ειχε προβλημα συνδεσιμοτητας απο day 1 αλλα πλεον ο θεος να εισαι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις server. Την πατησα που το πηρα και ειναι κριμα γιατι ηταν πολυ βελτιωμενο ραλακι σε σχεση με το 1ο.

τι να πω ρε φιλε οι τυποι ειναι γελοίοι και ηθελα να παρω το wrc3 και για ps3 k vita αλλα μάλλον θα το ξανασκεφτώ...

2χρονων παιχνιδι το ένα και ουτε χρονο το wrc2 , εμένα μου κανει εντύπωση πως τα πουλανε κανονικα ακομα στα μαγαζια δεν θα έπρεπε να ενημερωνουν πως μια λειτουργια που αναφερουν οτι έχει , αυτη του online δεν ειναι πια διαθέσιμη? ας τυπώσουν άλλα εξώφυλλα δεν ξερω.

@Tilemaxx για το 2k12 βρήκα ποστς που λενε πως απο τον 5ο ειχε** αρχικα προβλημα το online , και τωρα μαλλον εχουν κλεισει αλλα καλυτερα να το επιβεβαιωσει καποιος που εχει το game ή ποσταρε στο δικό του thread

Tilemaxx
30-11-2012, 04:15
Τελικά έχουν κλείσει:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=501338

polynekros
04-12-2012, 02:22
τι να πω ρε φιλε οι τυποι ειναι γελοίοι και ηθελα να παρω το wrc3 και για ps3 k vita αλλα μάλλον θα το ξανασκεφτώ...

2χρονων παιχνιδι το ένα και ουτε χρονο το wrc2 , εμένα μου κανει εντύπωση πως τα πουλανε κανονικα ακομα στα μαγαζια δεν θα έπρεπε να ενημερωνουν πως μια λειτουργια που αναφερουν οτι έχει , αυτη του online δεν ειναι πια διαθέσιμη? ας τυπώσουν άλλα εξώφυλλα δεν ξερω.

@Tilemaxx για το 2k12 βρήκα ποστς που λενε πως απο τον 5ο ειχε** αρχικα προβλημα το online , και τωρα μαλλον εχουν κλεισει αλλα καλυτερα να το επιβεβαιωσει καποιος που εχει το game ή ποσταρε στο δικό του thread

και ειναι σου λεω κριμα μεγαλο γιατι σαν ραλακι ειναι αρκετα καλο, πιο καθαροαιμο απο το dirt 3 που εχει ειδικες μονο 1,5 λεπτο...εχω να φαω τετοια μουτζα απο τον καιρο του mx vs atv, κανονικη γαργαρα :c082:

Mouxlalouda
15-12-2012, 05:04
11 ιανουαρίου κλείνει η αγαπητή ΕΑ κι άλλους servers... bb λοιπόν σε fifa 11, madden nfl 11, nba jam, nba live 10, ncaa football 11, nhl 11...

ilias78
30-01-2013, 19:40
Αν για κάποιο λόγο θέλετε να παίξετε online το PES 2011, να ξέρετε ότι δεν μπορείτε πλέον. Η Konami ανακοίνωσε την διακοπή της online υποστήριξης του PES 2011, δυόμισι χρόνια μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού. Σύμφωνα με την εταιρεία, οι παίκτες συνεχίζουν να απολαμβάνουν κανονικά τα PES 2012 και 2013


game20.gr

rookie
19-03-2013, 16:01
Υπαρχει κανα update σχετικα με σερβερς που κλεινουν?

ilias78
22-03-2013, 14:24
Η Level 5 ανακοίνωσε ότι οι servers της σειράς White Knight Chronicles θα κλείσουν οριστικά στις 18 Ιουνίου. Τα White Knight Chronicle 1 και 2 αποτελούν αποκλειστικοί τίτλοι του PlayStation 3, που δεν έλαβαν όμως τη κατάλληλη προσοχή από τους φίλους των RPGs, με αποτέλεσμα να σταματήσει η υποστήριξη τους. Η λιτή ανακοίνωση στο φόρουμ του παιχνιδιού αναφέρει χαρακτηριστικά: "Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη σας μέχρι σήμερα. Ελπίζουμε να απολαύσετε το παιχνίδι offline από εδώ και στο εξής".

gameover

Snk
17-07-2013, 16:34
Τελειώνουν τα SOCOM και MAG

http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2013/07/servers.jpg

antoniss
24-07-2013, 13:53
άσχημα νέα για τους κατόχους των παρακάτω αλλά και τους τροπαιοκυνηγούς φυσικά :



Buzz!: Quiz TV (PS3) – August 2nd

Buzz!: Quiz World (PS3) – August 2nd
Buzz!: Brain of [Various] (PS3) – August 2nd
Buzz!: The Ultimate Music Quiz (PS3) – August 2nd
MLB 12: The Show (PS Vita) – September 15th


http://www.playstationlifestyle.net/2013/06/06/online-servers-for-mlb-12-the-show-on-vita-and-buzz-ps3-games-shutting-down-in-augustseptember/

Ειδικά το παιχνίδι του ps vita πολύ γρήγορα μου φαίνεται τον κλείνουν τον server, μετά από 1 χρόνο μόνο !


Επίσης όποιος έχει το music quiz και θέλει τα τρόπαια ,ας βιαστεί, βασικά το είχα στο πρόγραμμα εγώ αλλά δεν ξέρω αν προλάβω από τις 30/7 που γυρνάω να βγάλω έστω μόνο το Online που έχει....γκαντεμιά.. αλλά δεν περίμενα να κλείσουνε τέτοιου είδους games που έχει κόσμο όσο και αν παλιώσει επειδή είναι παρεϊστικο...

antoniss
17-10-2013, 23:44
Στις 29 Οκτωβριου κλείνουν οι servers του WWE' 12 !

έχει online trophies οπότε ίσα ίσα προλαβαίνετε όποιοι τα θέλετε....

ilias78
26-12-2013, 22:11
Τέσσερα από τα σημαντικότερα παιχνίδια στην ιστορία του PS3 ετοιμάζονται να μας αφήσουν χρόνους, τουλάχιστον όσον αφορά το online. Όπως ανακοίνωσε (http://uk.playstation.com/ps3/support/games/detail/item97821/Support-for-online-game-features/) η Sony, από 28 Μαρτίου 2014 κόβεται η υποστήριξη του online multiplayer των Resistance: Fall of Man, Resistance 2 και Resistance 3, ενώ από 20 Μαϊου 2014 κόβεται η υποστήριξη του online multiplayer του Gran Turismo 5.


game20

antoniss
24-01-2014, 02:13
Παίδες στις 28 Φεβρουαρίου κλείνουν οι servers για το FIFA 12 , έχει και μπόλικα Online trophies οπότε βιαστείτε...

ilias78
24-02-2014, 01:02
Τέσσερα από τα σημαντικότερα παιχνίδια στην ιστορία του PS3 ετοιμάζονται να μας αφήσουν χρόνους, τουλάχιστον όσον αφορά το online. Όπως ανακοίνωσε (http://uk.playstation.com/ps3/support/games/detail/item97821/Support-for-online-game-features/) η Sony, από 28 Μαρτίου 2014 κόβεται η υποστήριξη του online multiplayer των Resistance: Fall of Man, Resistance 2 και Resistance 3, ενώ από 20 Μαϊου 2014 κόβεται η υποστήριξη του online multiplayer του Gran Turismo 5.


game20

Σύμφωνα με ανάρτηση στο επίσημο site του παιχνιδιού (http://www.gran-turismo.com/us/news/00_4372104.html), δε θα μπορείτε να αγοράσετε DLCs για το Gran Turismo 5 μετά τις 30 Απριλίου. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του online, συμπεριλαμβανομένου και του Gran Turismo TV, θα σταματήσουν να λειτουργούν τελικά μετά τις 30 Μαΐου. Η Sony θα σταματήσει την υποστήριξη του Gran Turismo 5 όσον αφορά τα πακέτα περιεχομένου και όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες που αφορούν το online κομμάτι του παιχνιδιού. Όπως αναφέρεται, όσοι από εσάς είχατε αγοράσει DLCs, θα μπορείτε στις περισσότερες περιπτώσεις να τα κατεβάσετε ξανά αν χάσετε τα saves σας μετά το πέρας τις παραπάνω ημερομηνίας.
Οδηγίες για να μπορέσετε να κατεβάσετε τα DLCs μετά τις 30 Απριλίου δίνονται στο επίσημο site του Gran Turismo 5 και μπορείτε να τις διαβάσετε κάνοντας κλικ εδώ (http://www.gran-turismo.com/us/news/00_4372104.html).


gameworld.gr

antoniss
19-04-2014, 18:14
Crysis And Crysis 2 Multiplayer Servers Shutting Down στις 31 Μαϊου !

Edit: προς το παρόν είναι μόνο για PC

Snk
12-05-2014, 08:30
30 Ιουνίου κλείνουν οι servers του Bulletstorm μαζί με άλλα 49 games της EA που αυτά όμως δεν είναι για ps

http://uk.ign.com/articles/2014/05/12/ea-to-shut-down-online-support-for-battlefield-2-crysis-2-many-more-in-june

rookie
12-05-2014, 11:09
Ωχ...τωρα το ειδα!

Λιωσιμο? Πωπω......εχω καιρο να το κανω και εχω ντεφορμαριστει!

EDIT: Εδω λεει οτι κλεινουν οι σερβερς μονο για PC, αλλα καλο ειναι να μην το ρισκαρουμε......ε?

http://www.polygon.com/2014/4/14/5612890/crysis-and-crysis-2-on-pc-losing-online-multiplayer-in-gamespy-server

antoniss
12-05-2014, 12:54
Ωχ...τωρα το ειδα!

Λιωσιμο? Πωπω......εχω καιρο να το κανω και εχω ντεφορμαριστει!

EDIT: Εδω λεει οτι κλεινουν οι σερβερς μονο για PC, αλλα καλο ειναι να μην το ρισκαρουμε......ε?

http://www.polygon.com/2014/4/14/5612890/crysis-and-crysis-2-on-pc-losing-online-multiplayer-in-gamespy-server


τώρα σου έγραφα απάντηση αλλά είδα το είδες ,

ναι το είχα ποστάρει και εγώ πριν μέρες αφορά μόνο PC , πάντως επειδή το είχα ξεκινήσει και εγώ πριν κανενα χρόνο το online αλλά το παρατησα , είμαι μέσα ,

θέλει όμως άτομα για να κάνουμε " γρήγορη και σωστή δουλεια "

απο εδώ ενδιαφέρεται κανείς άλλος ??:a050:

enstikto
12-05-2014, 13:00
Παιδιά θα σας συμβούλευα να κάνετε το boosting κάπποια στιγμή που θα έχει double xp. Αλλιώς θα χρειαστείτε πάρα πολύ χρόνο....

antoniss
12-05-2014, 15:22
Παιδιά θα σας συμβούλευα να κάνετε το boosting κάπποια στιγμή που θα έχει double xp. Αλλιώς θα χρειαστείτε πάρα πολύ χρόνο....

Το ανακοινώνουνε στο επίσημο site τους ? όπως έκανε η R με το RDR ας πούμε? (αυτό το triple xp μας είχε γλυτώσει 2 σερί ΣΚ...)

enstikto
12-05-2014, 15:26
Όταν το έπαιζα εγώ ναί έτσι κάναν.... Τώρα δεν ξέρω βέβαια αν το κάνουν ακόμα (μετά απο τόσο καιρό ίσως να μην έχουν καν τέτια evens)..

rookie
12-05-2014, 15:44
Το ανακοινώνουνε στο επίσημο site τους ? όπως έκανε η R με το RDR ας πούμε? (αυτό το triple xp μας είχε γλυτώσει 2 σερί ΣΚ...)

Ναι και εμενα με ειχε σωσει.

Αντωνη,,,,,παμε ΕΣΤΩ να βγαλουμε τα τροπαια περαν του level 50...εχει καποια τροπαια που πρεπει να κανεις συγκεκριμενα kills....να αναβαθμισεις στολες κοκ.
Σημερα παρεμπιπτοντως εχει ενα Boostαρισμα απο το psnprofiles....θα του ριξω μια ματια!

antoniss
04-01-2018, 18:01
You will no longer be able to use the online features for these titles from 29th March 2018

WipEout HD, WipEout HD Fury, WipEout 2048
PS3 and PS Vita


EyePet, EyePet Move Edition, EyePet & Friends
PS3


Killzone 2
PS3


Killzone 3
PS3


Gran Turismo 6
PS3

Nek_Food
09-11-2018, 15:44
Σημαντική ειδοποίηση

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε για το προγραμματισμένο κλείσιμο μίας υπηρεσίας που επηρεάζει τη διαδικτυακή πρόσβαση στα Warhawk, Twisted Metal, PlayStation All-Stars: Battle Royale και Sound Shapes. Αυτό ορίστηκε για την 1 Φεβρουαρίου 2019, στις 10:00 π.μ. ώρα Ελλάδος.

OFFICIAL (http://view.playstationmail.net/?qs=320baf23393475f7a3bbd61814a7c380c32c8601e4cbb2 d1579742c15794fa05762bdefd9340af8be76689a612552f57 7b637d03d9f2390e839e2cd502364a6b6d90811f36fb0be1)