PDA

View Full Version : Μost Wanted Game of The Month (Ιανουάριος 2011)



enstikto
03-01-2011, 13:41
Σε αυτό το thread θα δώσουμε την απάντηση στο "ποιό είναι το πιο αναμενόμενο παιχνίδι κάθε μήνα."
Πώς; Πολύ απλό:
Κάθε χρήστης θα μπορεί να ψηφίζει στο poll το παιχνίδι που θα αγόραζε αν μπορούσε να αγοράσει μόνο 1 παιχνίδι το μήνα.
Η επιλογή στο poll "κανένα" έχει προστεθεί στο poll περισότερο για τους μήνες που είναι πολύ φτωχοί σε games, αλλά και για τους χρήστες οι οποίοι δεν συγκινούνται με κανέναν απο τους τίτλους του μήνα.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Δεν είναι απαραίτητο να αγoράσετε το παιχνίδι που θα ψηφίσετε. Μπορείτε απλά να έχετε σκοπό να το αγoράσετε κάποια στιγμή..

Για να ψηφίσετε, απλά κάντε την επιλογή σας στο poll.
Οι "κάλπες" κλείνουν την τελευταία μέρα του μήνα.

Τα παιχνίδια που ψηφίζουμε για το μήνα Ιανουάριο είναι:
DC Universe Online (14/1)
LittleBigPlanet 2 (21/1)
Mass Effect 2 (21/1)
Mindjack (21/1)
Dead Space 2 (28/1)
Λίγες οι releases του μήνα αλλά ποιοτικές. Νομίζω θα υπάρξει γερή μάχη!
Σημείωση: Οι ημερομηνίες παίζει να είναι λίγο έξω.

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων μηνών μπορείτε να τα βρείτε συγκεντρωμένα εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5775).
Συγκεκριμένα για το Δεκέμβρη, συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα:

1. Κανένα: 32 Ψήφοι
2. The Sly Collection: 9 Ψήφοι
3. LittleBigPlanet: Sackboy's Prehistoric Moves: 5 Ψήφοι
4. Battlefield Bad Company 2: Vietnam: 3 Ψήφοι
5. Kung Fu Live - 2 Ψήφοι

aladdin7
03-01-2011, 14:02
Dead Space 2, αρκεί να αξιωθώ να βγάλω το 1 πρώτα!

tsakali GR
03-01-2011, 14:08
Θέλει και ερώτημα; Mass Effect με κλειστά τα μάτια!

Nek_Food
03-01-2011, 14:27
Αν είναι να πάρω κάτι, αυτό θα είναι το Little Big Planet 2.

aelaki
03-01-2011, 14:57
ψηφιζω και εγω little big planet!!!!
το περιμενει η κορη μου πως και πως...

Desmond
03-01-2011, 15:02
Dead Space._

ilias78
03-01-2011, 19:00
little big planet 2 για μενα, το οποιο εχει γινει ηδη preorder.

roselyn
04-01-2011, 22:32
Αν δεν είχα ήδη to Mass Effect στο xbox θα ψήφιζα αυτό.. dead space δεν έχω παίξει καν το 1, ακόμα, οπότε ούτε λόγος για 2 :P
Θα ψηφίσω Little Big Planet 2!!!!

WolfRathmA
04-01-2011, 22:47
Little Big Planet 2 σιγουρα.

Σιγουρα ομως και το Dead Space 2.

Fiogos
07-01-2011, 05:18
Dead space 2 για μενα μακραν...

Eddy_Gordo
07-01-2011, 17:53
LBP2 kai Dead Space 2 must kai ta 2

ReaperX
08-01-2011, 00:29
Little Big Planet 2 :D

jk_blue_tiger
08-01-2011, 04:42
Δεν μου κανει click καποιο απο αυτα για αμεση αγορα. Αν αργοτερα πεσουν οι τιμες τους βλεπουμε.

j.dnls
10-01-2011, 15:24
LBP 2 χαλαρα

Valkyre
10-01-2011, 15:49
Μass Effect, osrry LBP αλλα εχω μπει σε τρελο mood για Space Opera Sci-fi κατασταση και πραγματικα ειμαι περιεργος βασει των σχολιων των παιδιων. Σιγουρα το LBP 2 θα το παρω και αυτο, αλλα εφοσον επρεπε να διοαλεξω ενα, αυτο ειναι το ΜΕ2.

overclocker
10-01-2011, 16:02
LittleBigPlanet 2. Θέλω και τα Dead Space 2 & Mass Effect 2 αλλά μάλλον θα πάνε για τον επόμενο μήνα.

sokos
10-01-2011, 17:12
κανένα δεν μου κάνει κλικ..

Aphelian
10-01-2011, 17:20
Μάλλον για LBP με βλέπω αφού το Dead Space δεν έχω βρει ακόμα το 1.

Kane
11-01-2011, 09:53
Dead Space 2, αρκεί να αξιωθώ να βγάλω το 1 πρώτα!

Να μη μιλήσω καλύτερα :a010bg:

Το ίδιο και για μένα.

Vicarious
11-01-2011, 13:18
LBP 2 εννοείται! Αν και έχω μια περιέργεια να δω πως θα είναι και το DC UNIVERSE..

Psifio
11-01-2011, 23:29
dead space 2 !! Το περιμένω

isildur83
17-01-2011, 06:16
Προτεραιοτητα για αυτο το μηνα εχει το Mass Effect 2 χωρις δευτερη σκεψη,μετα το Dead Space 2 και ακολουθει το LBP2.

enstikto
21-01-2011, 10:54
Μόλις συνηδειτοποίησα ότι δεν είχα ψηφίσει εδώ :S
Απο τις πιό δύσκολες ψηφοφορίες του τελευταίου καιρού καθώς έχει 3 παιχνίδια που με ενδιαφέρουν 100%.
Το Mass Effect 2 θα το παίξω σίγουρα αλλά το έχω ήδη στο PC οπότε δεν επιλέγω αυτό.
Μεταξύ LBP2 & Dead Space 2 γίνετε η μάχη για την ψήφο μου. Με το 1ο είμαι σίγουρος οτι θα ασχοληθώ πολύ περισσότερο απο το 2ο αλλά στην πραγματικότητα είμαι πιό πολύ hyped με το DS καθώς καιρό περιμένω ένα παιχνίδι του είδους του.
Dead Space λοιπόν.... οριακά....

ΥΓ. Πραγματικά δεν περίμενα αυτό το μήνα να έχουμε πολλούς ψήφους "κανένα", και όμως.... Μου φαίνετε πολύ περίεργο να πω την αλήθεια!

angelponiros
22-01-2011, 21:04
Τίποτα που να φέρνει το αίσθημα για γρήγορη αγορά, απόλυτη ξεραίλα
ίσως το LBP2 αλλά αργότερα...

isildur83
24-01-2011, 17:51
Τίποτα που να φέρνει το αίσθημα για γρήγορη αγορά, απόλυτη ξεραίλα

Απολυτη ξεραϊλα οταν τον ιδιο μηνα εχουμε κυκλοφοριες τριων 'διαμαντιων' οπως Dead Space 2,Mass Effect 2 και LBP2??? :doh:

Ενταξει,απο την μια γουστα ειναι αυτα αλλα οταν εχουμε τοσους δυνατους τιτλους τον ιδιο μηνα η λεξη 'απολυτη ξεραϊλα' μονο ακυρη μπορει να ειναι!
Παντως πολυ δυσκολη αποφαση για ενα μονο παιχνιδι αυτο το μηνα...


@enstikto
Δημητρη πιστευω να μην σου φαινεται ακομα περιεργο. :whistle:

enstikto
24-01-2011, 19:46
Όχι εδώ που τα λέμε έχει δίκιο ο φίλος. Απόλυτη ξεραιλα!
Κανένα racing, ούτε κανένα pro, ούτε cod, Οπότε λογικό...

plakas
29-01-2011, 11:39
Απολυτη ξεραϊλα οταν τον ιδιο μηνα εχουμε κυκλοφοριες τριων 'διαμαντιων' οπως Dead Space 2,Mass Effect 2 και LBP2??? :doh:

Ενταξει,απο την μια γουστα ειναι αυτα αλλα οταν εχουμε τοσους δυνατους τιτλους τον ιδιο μηνα η λεξη 'απολυτη ξεραϊλα' μονο ακυρη μπορει να ειναι!
Παντως πολυ δυσκολη αποφαση για ενα μονο παιχνιδι αυτο το μηνα...


@enstikto
Δημητρη πιστευω να μην σου φαινεται ακομα περιεργο. :whistle:


Όχι εδώ που τα λέμε έχει δίκιο ο φίλος. Απόλυτη ξεραιλα!
Κανένα racing, ούτε κανένα pro, ούτε cod, Οπότε λογικό...

Μαλιστα δεν καταλαβαινω οταν καποιος λεει κανενα αυτο το μηνα που δεν υσχιει δεν λετε τιποτα και το παιδι που ειπε την γνωμη του αμεσως να το κραξετε!!!δεν ειναι ολοι φανατικοι gamer's,εκτος και αν το λεει πουθενα στο παρων νημα οτι πρεπει να ποσταρουν μονο τετοιου ειδους ατομα εδω!!!!τεσπα μονο φιλικο κατα τα αλλα δεν ηταν το ποστ σας ,σε μια κοινοτητα κατα τα αλλα φιλων
εχω ηδη τα ds2 και ms2 απο αυτα τα 2 ψηφιζω το ds2 για την ιστορια του και μονο μιας και δεν ειμαι φανατικος copy paste gamer και πρωτα παιζω και μετα ισως διαβασω

criter
29-01-2011, 13:10
To Little Big Planet 2, ειναι το most wanted για μενα αυτο το μηνα. Το Mass Effect 2 το εχω στο PC, αν και θα ηθελα να το εχω και στο Ps3 αφου ειναι πολυ καλο παιχνιδι. To Dead Space 2 επισης ειναι πολυ καλο, αλλα δεν το παιρνω ουτε αυτο προς το παρον. Ερχονται και αλλα καλα τον αλλο μηνα και εχω αφησει και πολλα παιχνιδια που δεν εχω τερματισει ακομα που θελω να παιξω.

Υγ. Η ξεραιλα παει σιγουρα στο οτι αυτο το μηνα δεν ηταν τοσες πολλες οι κυκλοφοριες σε σχεση με τους 3 προηγουμενους μηνες. Οχι πως δεν εχει καλα παιχνιδια και αυτο το μηνα.

tonybsg
29-01-2011, 14:07
Dead Space 2 έχω επιλέξει εδώ και αρκετό καιρό. Κάποια στιγμή θα πάρω και το Mass Effect 2 βέβαια!

enstikto
29-01-2011, 15:41
Μαλιστα δεν καταλαβαινω οταν καποιος λεει κανενα αυτο το μηνα που δεν υσχιει δεν λετε τιποτα και το παιδι που ειπε την γνωμη του αμεσως να το κραξετε!!!δεν ειναι ολοι φανατικοι gamer's,εκτος και αν το λεει πουθενα στο παρων νημα οτι πρεπει να ποσταρουν μονο τετοιου ειδους ατομα εδω!!!!τεσπα μονο φιλικο κατα τα αλλα δεν ηταν το ποστ σας ,σε μια κοινοτητα κατα τα αλλα φιλων
εχω ηδη τα ds2 και ms2 απο αυτα τα 2 ψηφιζω το ds2 για την ιστορια του και μονο μιας και δεν ειμαι φανατικος copy paste gamer και πρωτα παιζω και μετα ισως διαβασω

Κανένας δεν έκραξε κανέναν. Ο καθένας έχει τη γνώμη του και την λέει. Επίσης ο καθένας που λέει "κανένα" για ένα μήνα καλά κάνει και γούστο του καπέλο του. Αυτό δεν σημένει ότι αν εγώ δώ κάτι που θα μου κάνει εντύπωση δεν θα το πω. Στον συγκεκριμένο μήνα μου έκανε εντύπωση και είπα τη γνωμη μου όπως έχει δικαίωμα ο καθένας στο forum. Να μην την πώ και εγώ; Επίσης το post μια χαρά φιλικό είναι. Πλακίτσα κάνουμε. Το παιδί υποθέτω το πήρε και αυτό στην πλάκα καθώς δεν γύρισε να μου ζητήσει ρέστα κτλ.

enstikto
03-02-2011, 11:07
Μεγάλη η μάχη για τον Ιανουάριο μεταξύ LBP 2 & Dead Space 2 με τελικό νικητή το LBP με διαφορά μόλις τριών ψήφων. Κρίμα πραγματικά για το ME2 απο την άλλη καθώς είναι σίγουρα ένα αξιόλογο παιχνίδι (είδη έχει συγκεντρώσει πολλά GOTYs για το 2010) αλλά μάζεψε 5 ψήφους μόνο, ενώ εντύπωση έκανε (τουλάχιστον στον γραφών) το γεγονός ότι είχαμε 17 ψήφους για "κανένα" αυτόν τον μήνα που είχαμε 3 παιχνιδάρες!
Η ψηφοφορία για το Φεβρουάριο είναι ήδη σε εξέλιξη και μπορείτε να την βρείτε εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=9270).
Το παρόν κλείνει!