PDA

View Full Version : PS3Forums.gr Official Game Awards 2010 - Favourite Character



enstikto
23-12-2010, 14:53
Εδώ ψηφίζουμε τον πιό αγαπημένο χαρακτήρα μας απο παιχνίδι.

Οι Υποψηφιότητες είναι:
Bayonetta (Bayonetta)
Ezio Auditore (Assassin's Creed Brotherhood)
John Marston (Red Dead Redemption)
Kazuma Kiryou (Yakuza 3)
Kratos (God Of War 3)
Landon Ricketts (Red Dead Redemption)
Madison Paige (Heavy Rain)
Norman Jayden (Heavy Rain)
Scott Shelby (Heavy Rain)
Trip/Tripitaka (Enslaved)

Λίστα Κατηγοριών (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=255216#post255216)

<< Most Surprisingly Good Game (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8849)
>> Best Vocal Performance (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8845)

Aphelian
23-12-2010, 15:00
Χμμ, υποψήφια η Trip και όχι ο Monkey? Παράξενο!

Απαιτώ συμμετοχή του War αλλιώς η ψήφος θα πάει προς Kratos μεριά!

enstikto
23-12-2010, 15:05
Χμμ, υποψήφια η Trip και όχι ο Monkey? Παράξενο!

Απαιτώ συμμετοχή του War αλλιώς η ψήφος θα πάει προς Kratos μεριά!

H Trip προτάθηκε απο 3 άτομα ενώ ο Monkey και ο War δυστηχώς μόνο απο 1 (εσένα νομίζω :P).
Όλοι οι χαρακτήρες της λίστας προτάθηκαν απο τουλάχιστον 3 άτομα με maximum τα 7 (αχeμ John αχέμ Marston)......

Valkyre
23-12-2010, 15:07
Και εδω δυσκολη επιλογη.... τελικα ψηφισα Marston με πολυ κοντινο τον Εζιο πισω του. Κατι οτι η ιστορια του Ezio ειναι στην ουσια του Desmond και λειτουργει ως vessel κατι οτι ο Desmond εχει στην ουσια τον ενεργο ρολο και η ιστορια ειναι αυτουνου, με οδηγησαν να ψηφισω ετσι. :)

Aphelian
23-12-2010, 15:48
Fair Enough!

Μιας και δεν είχα την τιμή να δοκιμάσω το RDR μέχρι τώρα, πάω στον φωνακλά Κράτος!

ilias78
23-12-2010, 16:00
Και εδω δυσκολη επιλογη.... τελικα ψηφισα Marston με πολυ κοντινο τον Εζιο πισω του. Κατι οτι η ιστορια του Ezio ειναι στην ουσια του Desmond και λειτουργει ως vessel κατι οτι ο Desmond εχει στην ουσια τον ενεργο ρολο και η ιστορια ειναι αυτουνου, με οδηγησαν να ψηφισω ετσι. :)

κ εγω σε αυτα τα 2 ημουν αλλα με αντιθετο αποτελεσμα.

Melnibonian
23-12-2010, 16:55
Badass σπαρτιάτης σε next gen κονσολοπαίχνιδο και θα ψηφίσω τους ξενέρωτους βάρβαρους χαρακτήρες?Χαχαχα,ας ξαναγελάσω!Η Bayoneta δεν κάνει ούτε για μαγείρισσα του Κράτος,ενώ τα Γιαπωνεζάκια-χαρακτήρες ακόμη κάνουν ουρά για φωτογραφία/αυτόγραφο μαζί του...όσο για τον gay τον Ezio ούτε λόγος... σε έχουμε πάρει χαμπάρι μεγάλε από το λικνιστό σου animation όταν περπατάς...
Υ.Γ.O shelby είναι κλειδωμένος σε μια σπηλιά στον Όλυμπο από τον Kratos και περιμένει να λιώσουν τα χιόνια να πλυμμηρίσει η σπηλιά....

aris13
23-12-2010, 17:23
Norman effing Jayden:P

nikolaszax
23-12-2010, 17:57
Μα ποιον αλλο απο τον αγαπητο ex-yakuza,"πατερα" παιδιων ορφανοτροφειο,japanese lover,μαμαω και δερνω,τα καλω ολα και συμφαιρω και ριχνω και κανα τραγουδι αν πρεπει ....kazuma kiryu XD.

jk_blue_tiger
23-12-2010, 21:27
John Marston λογω της ολης παρουσιας του στο story tου game αλλα και λογω ending.

Kane
24-12-2010, 11:50
John Marston

mania
24-12-2010, 12:32
John Marston ??? ??? ????.
________
VAPORITE SOLO DIGITAL VAPORIZER INSTRUCTIONS (http://vaporizer.org)

tonybsg
24-12-2010, 13:06
John Marston και από εμένα, με τον Ezio να ακολουθεί. Και οι χαρακτήρες του Heavy Rain μου άρεσαν, Landon Ricketts ρισπέκτ ενώ ειδική μνεία στην θεά Trip.

enstikto
24-12-2010, 13:39
Γενικά τίνω να συνδυάζω τον όρο χαρακτήρας με τον όρο προσωπικότητα και γενικά μου αρέσουν οι χαρακτήρες με βάθος....
Κατευθείαν βάση αυτού δεν μπορώ να ψηφίσω τον Kratos καθώς στην ουσία είναι ένας παρτάκιας, νευριασμένος τύπος με όλους και με όλα και τίποτα παραπάνω... (Καλά είναι και μαμάω και δέρνω σπαρτιάτης στρατιώτης god killer αλλά αυτό δεν δίνει βάθος στην πρωσοπικότητά του).
Η ψηφος μου είναι στην ουσία ανάμεσα σε Scott Shelby και John Marston. Είναι και οι 2 χαρακτήρες που συμπάθησα πάρα πολύ και έχουν και οι 2 πολύ έντονες προσωπικότητες. Θα προτιμήσω όμως Marston καθώς...

τον γούσταρα καθ΄ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού...

Nek_Food
24-12-2010, 20:02
Λοιπόν ψήφισα τον Ezio αλλά η παγίδα εδώ είναι για μένα, ότι δεν τον σκέφτομαι μόνο σαν ένα αυτόνομο χαρακτήρα, αλλά σαν ένα κομμάτι της αλυσίδας/τριανδρίας Altair - Ezio - Desmond. Δεν μπορώ να τους διαχωρίσω εντελώς, θεωρώ ότι όλοι είναι μέλος μίας οντότητας, της οποίας στην παρούσα δημοσκόπηση εκπρόσωπος είναι ο Ezio.

roselyn
24-12-2010, 23:22
John Marston...ο χαρακτήρας με τον οποίο δέθηκα πιο πολύ!

Melnibonian
25-12-2010, 12:08
Όσοι δεν ψηφίζετε τον Kratos κατά βάθος είστε gay !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ - χρόνια πολλά σε όλους

Ezio
25-12-2010, 12:15
Badass σπαρτιάτης σε next gen κονσολοπαίχνιδο και θα ψηφίσω τους ξενέρωτους βάρβαρους χαρακτήρες?Χαχαχα,ας ξαναγελάσω!Η Bayoneta δεν κάνει ούτε για μαγείρισσα του Κράτος,ενώ τα Γιαπωνεζάκια-χαρακτήρες ακόμη κάνουν ουρά για φωτογραφία/αυτόγραφο μαζί του...όσο για τον gay τον Ezio ούτε λόγος... σε έχουμε πάρει χαμπάρι μεγάλε από το λικνιστό σου animation όταν περπατάς...
Υ.Γ.O shelby είναι κλειδωμένος σε μια σπηλιά στον Όλυμπο από τον Kratos και περιμένει να λιώσουν τα χιόνια να πλυμμηρίσει η σπηλιά....

Αυτό κάνω πως δεν το είδα.:P Για το animation δεν φταίει αυτός. H Ubisoft Montreal φταίει. Και αυτός δεν τελειώνει σε μισό λεπτό, όπως ο badass σπαρτιάτης. Η ψήφος μου πάει στον Ezio αν και είναι κοντά στον John (συμπάθησα τον χαρακτήρα του).

aladdin7
14-01-2011, 16:20
Ήμουν ανάμεσα σε Kratos και Madison! Νίκησε η περίσσεια τεστοστερόνη του Σπαρτιάτη!