PDA

View Full Version : PS3Forums.gr Official Game Awards 2010 - Best RPG



enstikto
23-12-2010, 13:26
Eδώ ψηφίζουμε το καλύτερο Role Playing Game.

Οι υποψηφιότητες είναι:
Fallout: New Vegas
Final Fantasy XIII
Nier
Resonance of Fate
White Knight Chronicles

<< Best Racing Game (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8836)
>> Best Sports Game (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=8834)

Valkyre
23-12-2010, 13:31
Απο την λιστα ψηφιζω FFXIII

Aphelian
23-12-2010, 13:39
Κι εγώ προς FF πάω.

tsakali GR
23-12-2010, 13:43
Είμαι φανατικός φίλος της σειράς Final Fantasy από την αρχή της και θα έπρεπε να πάω δαγκωτό στο FF13.
Το γεγονός όμως είναι ότι αυτό το πολυαναμενόμενο RPG ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι της σειράς με εκπληκτικά γραφικά, ωραίο story και ικανοποιητικό σύστημα μαχών/αναβάθμισης, ωστόσο με πολλές παιδικές ασθένειες και κάποιες λάθος επιλογές, που το κράτησαν μακριά από το άριστο.

Τουναντίον το Resonance of Fate τόλμησε την μεγαλύτερη καινοτόμια και παρά την πολυπλοκότητά και την υψηλή δυσκολία που το χαρακτηρίζουν, μας παρέδωσε μια ανεπανάληπτη εμπειρία και έναν εξαιρετικά ενδιαφέροντα κόσμο. Για αυτό λοιπόν η ψήφος μου σε αυτό το αριστούργημα!

Melnibonian
23-12-2010, 17:12
Θα εξομολογηθώ την αμαρτία μου,θεωρώ καλύτερο το Fallout,αλλά ψήφισα nier απλά επειδή το ευχαριστήθηκα περισσότερο και παρότι το τελείωσα θέλω να το ξαναπαίξω... επίσης το Fallout με απογοήτευσε στο θέμα μια από τα ίδια σε ότι αφορά την μηχανή γραφικών....

AgentPrinny007
23-12-2010, 17:37
Ψηφισα Resonance of Fate οχι γιατι ηταν τελειο αλλα γιατι το ευχαριστηθηκα και το διασκεδασα περισσοτερο απο καθε αλλο rpg αυτη τη χρονια.

nikolaszax
23-12-2010, 18:07
Εσπασα το κεφαλι μου σε αυτην την κατηγορια.Αναμεσα στα nier και το ROF ημουν.Μπορει σαν παιχνιδι το nier να μην ηταν καλυτερο απο ολα τα αλλα αλλα μου προσφερε μια εκπληκτικη ιστορια και χαρακτηρες και ενα killer soundtrack που θα θυμαμαι για αρκετο καιρο.Απο την αλλη το ROF ειχε απο τα πιο εθιστικα gameplay της γενιας,ηταν απο την αγαπημενη μου ομαδα της tri ace(valkyrie profile team) και το κατα-ευχαριστηθηκα .
Θα δωσω στο nier τελικα ως φορο τιμης προς την CAVIA που πλεον δεν υπαρχει στον "χαρτη".They went out with a bang,i might say.

jk_blue_tiger
23-12-2010, 21:23
FF XIII και απο μενα λογω story & γραφικων.

geogoku
24-12-2010, 00:40
Ψηφισα Resonance of Fate οχι γιατι ηταν τελειο αλλα γιατι το ευχαριστηθηκα και το διασκεδασα περισσοτερο απο καθε αλλο rpg αυτη τη χρονια.


συμφωνο 100% μαζι σου prinny boy . το FFXIII ηταν πολυ κακο για το τπτ.το ROF ηταν κατι φρεσκο που μας εδωσε μια ελπιδα για κατι νεο στα rpg.αποψη μου οτι το FFXIII ουτε καν εφτασε στο ελαχιστο παλαιοτερα της σειρας οποτε δεν βρισκω λογο να το στηριξω.καλυτερα μια νεα προσπαθεια οπως το ROF.

mania
24-12-2010, 11:16
Final Fantasy 13
?? ??? ?? ?????? ?? ?????? ?????? (??????????-????????????),? ?????????? ??? ?? ??????? ????? ?? ?????.
________
Motorcycle tires (http://www.motorcycle-tech.com/tires/motorcycle-tires)

enstikto
24-12-2010, 12:05
Δεν έχω παίξει κανένα. Κανονικά η ψήφος μου θα πήγενε στο Fallout καθώς είμαι φαν απο το 1 αλλά τα constant freezes που έχει (το έβαλα 1 ώρα και freezare 2 φορές!!!!) είναι απαράδεκτα και δεν θα μπορούσα να το ψηφίσω....
Το άλλο που θέλω να παίξω κάποια στιγμή (και ο λόγος που δεν έχω ασχοληθεί τόσο καιρό είναι η διάρκειά του) είναι το FFXIII. Και είναι και αυτό που ψηφίζω...

criter
24-12-2010, 12:30
Τα εχω παιξει ολα απο τα υποψηφια και ειναι λιγο δυσκολο να αποφασισω. Μου αρεσε πολυ το Fallout New Vegas και το real time battle system του αλλα και ο τεραστιος open world κοσμος του, To FF13 αν και παρα πολυ ωραιο με κουρασε αφου σκαλωσα καπου και επρεπε να γυρναω πισω για να μαζευω xp. To WKC πολυ καλο και αυτο και με το online του να δινει το κατι παραπανω. Το Nier πολυ καλο και αυτο αλλα δεν εχει τοσο μεγαλο βαθος στο level up του χαρακτηρα με ποικιλια απο items, weapons και quests κτλ. Τελικα ψηφιζω το Resonance of Fate. Παρα πολυ καλο, με πολυ ιδιαιτερο battle system, στρατιγηκης σημασιας, αλλα και πολυ ωραιο κοσμο, στορυ, χαρακτηρες και γραφικα. Για αλλη μια φορα η SEGA δειχνει τα "δοντια" της στα jrpg.

Nek_Food
24-12-2010, 20:22
Δεν ξέρω αν θα αδικήσω κάποιο από τα άλλα παιχνίδια, εγώ μόνο το FFXIII έπαιξα και παρότι όχι μεγάλος fan των RPG το χάρηκα, οπότε και το ψήφισα. Δεν θα μιλήσω για γραφικά, στόρυ, μουσική, καλλιτεχνική απόδοση, μενού, κλπ

Avenger_Seraphim
26-12-2010, 20:09
Resonance of fate kai για μένα, αν και δεν το εχω τερματίσει, το FF13 ήταν αδιάφορο. Απο τη λίστα βεβαια λείπει το Demons Souls, μιας και στην ευρώπη κυκλοφόρησε το 2010...Αυτό θα ψήφιζα αν ήταν μέσα στις επιλογές!

seven77
29-12-2010, 13:15
white knight για μενα γιατι παρα τα προβληματα του ειναι οτι πιο κοντινο στα rpg που μου αρεσουν...