PDA

View Full Version : FIFA INTERACTIVE WORLD CUP 2011



johnlit7
02-12-2010, 03:04
he FIFA Interactive World Cup 2011 is about to kick off! Be sure to understand exactly how, when and where the world’s largest virtual football tournament takes place. Stay informed and follow FIFA the Interactive World Cup 2011 right here. You can also follow the FIWC on Twitter (@FIWC) for all the latest news and updates.Online Qualification
We have introduced a new online qualification format for FIWC11 in order to make the online qualifying stages more flexible and accessible. There will now be six separate online qualifying seasons of 25 days each, with the top two overall players in each season qualifying for the final. The six seasons will run from the 1st to the 25th of the month from December 2010 to May 2011.
FIWC11 online qualification will be run on the PS Network and will produce 12 finalists for the FIWC11 Grand Final. Once registered, via EA SPORTS™ FIFA 11 in-game registration on PlayStation®3, every single FIFA11 match that a gamer plays on the PS Network against anybody in the world will count towards their overall season standings.
Are you ready to take on the world’s elite football games in FIWC11? Visit the FIWC 'How To Play' section and find out how to register.
Live Qualifier Events
Whether you're a player or a spectator, the FIFA Interactive World Cup 2011 Live Qualifier Events will provide you with an unforgettable football experience!
Highlights of the 10 live events will include: appearances by top professional footballers, photo shoot with a personal FIFA 11 pack shotprint out, live music performances and the chance to win tons of prizes. Each live event has something for everyone, so be sure to bring the whole family to an FIWC11 Live Event!
To find the tournament nearest to you, and be in with a chance to win a prestigious seat at the FIWC11 Grand Final, visit the 'Destination' section on FIWC11.
Become the next FIFA Interactive World Champion!
Winning one of the ten Live Qualifier Events, or advancing through the online qualification process, will guarantee you a host of amazing prizes including a ticket to the FIFA Interactive World Cup 2011 Grand Final. At the Grand Final you will have the chance to be crowned the FIWC11 champion. Along with the title, the FIWC11 Grand Final winner will receive USD 20,000 and a host of prizes from EA SPORTS™ and PlayStation. On top of all this, the FIWC11 champion will also be sent on an unforgettable trip to the prestigious FIFA World Player Gala 2011.
At the FIFA World Player Gala 2011, the FIWC11 champion will receive the trophy in the company of the greatest football players in the world. As FIFA Interactive World Champion you will have the opportunity to meet some of the world’s elite footballers and maybe even challenge them to a game of FIFA 11!
Want to get your hands on the title and the phenomenal prizes? Then you better get gaming!




θα συμμετασχει κανεις αλλος εκτος απο τον dinospao???
εγω ξεκινησα με ηττα αλλα στη συνεχεια εκανα 3 σερι νικες....το μεσημερι ημουν στο ν.250 κ τωρα ειμαι στο 3300....πολλη πορωση οι ξενοι....ο 1ος εχει ηδη παιξει 50 παιχνιδια!!
παντως μεγαλη λαμακια να πρεπει να εισαι στο τοπ 100 για να δεις τα πληρη στατιστικα σου....:look:
πριν λιγο επαιξα αλλους 2 αγωνες οι οποιοι διακοπηκαν χωρις να χασω εγω τη συνδεση.....τωρα ή μου εκαναν πουστια ή μας πεταξε ο σερβερ της ΕΑ....και τ κακο ειναι οτι δεν μπορω ν δω τι αποτελεσματα κατοχυρωσε....αν κ φετος αμα σε πεταει ο σερβερ κραταει τ σκορ που υπηρχε τ στιγμη της αποσυνδεσης....:d050:

zoupan
02-12-2010, 03:16
Έπαιξα κι εγώ αρκετά ματσάκια το μεσημεράκι. Τα περισσότερα ήττες, αλλά ένα ανεξήγητο πράγμα, είχα του κόσμου τις
ευκαιρίες σε κάθε ματς και ΠΑΝΤΑ γινόταν μια αναμπουμπούλα και γκολ απ' το πουθενά ο αντίπαλος.

Με έναν άλλον που έπαιζα και ήταν καλός, έβαλα γκολ στο 89' και έκανα το 2-1 και στο 90' πατάει start και λέει η σύνδεση
χάθηκε. Λεω "τα παράτησε" και λίγο πριν με βγάλει στην προπόνηση μου λέει "έχετε χάσει την σύνδεσή σας με τους σέρβερς
της ΕΑ!" Ελπίζω να μην με χρέωσε ήττα και να μας πέταξε και τους 2, αλλιώς κάποια φουστιά έκανε, γιατί δεν είχα ούτε lag
ούτε πρόβλημα με την σύνδεση μέχρι εκείνη την στιγμή.

manos_ps3
02-12-2010, 10:19
Έπαιξα κι εγώ εχθές 9 ματσάκια. Όλα μοιρασμένα... από 3 οι νίκες, οι ισοπαλίες, οι ήττες!

Πάντως παιδιά έχει δίκιο ο φίλος dinospao που λέει ότι εκεί παίζουν "επαγγελματίες"! Έπαιξα με έναν εχθές που είχε Εθνική Δανίας! κι εγώ την αιώνια αγαπημένη μου Man Utd. Ο τύπος απλά ΦΟΒΕΡΟΣ!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τί έκανε το παλληκάρι!!! Τί τρίπλες, τί προσποιήσεις, τί κολπάκια, ΕΜΕΙΝΑ ΛΑΛΑΚΑΣ... :omg: Μου κάρφωσε και 2 τρελά γκολ ο Rommedahl (σ' εμένα βρε Dennis?)...

lazytrunks
02-12-2010, 14:43
δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά εγώ ξενερώνω που ντοπάρει τις ομάδες και είναι όλες ίσες... πολύ θα ήθελα να νικάω με μικρότερη ομάδα και να παίρνω παραπάνω πόντους

freakygeo
02-12-2010, 14:53
dn tis ntoparei alla tis exei oles isaksies apla kai mono gia na krithei o agwnas stis ikanothtes tou kathe paixth!!!!g mena total fair!!!!

lazytrunks
02-12-2010, 15:53
afou etsi kai allios oloi barcelona-real madrid-chelsea pernoun... poli mou aresei na tous nikaw me kamia mikroteri, vevea ta spaei na exeis olimpiako me paiktoures :P

dinospao
02-12-2010, 20:10
ναι ειναι δικαιο να ειναι ισοδυναμες ολες οι ομαδες. ετσι αυτος που αξιζει θα ειναι στην κορυφη. οπως ειδατε απο την πρωτη μερα εχουν μπει ολα τα παικτουρια. Goal lover, η ομαδα Dignitas (Οι Dignitas ειναι ομαδα επαγγελματιων παικτων που εχει σπονσορα την EA Sports) , rafagomez, blackhanks και αλλοι ακομα.

Ο πρωτος εχει ηδη 4000 ποντους και γω μολις μπηκα στους 1000 ποντους και ακομα δεν μπηκα στην 100αδα. ειναι πολυ δυσκολο.
βεβαια παιρνω παναθηναικο και εχω νικησει και αρσεναλ και λιβερπουλ. ειναι πιο ωραιο οταν ακους τον υμνο της ομαδας σου οταν σκοραρεις.

βεβαια παιρνω και τσελσι για τα μεγαλα ματς.

σημερα μου εστειλαν invite για chat η ομαδα Dignitas. Ειναι ενα chat room οπου συμμετεχουν οι καλυτεροι παιχτες. μου φανηκε περιεργο για μια στιγμη και οταν τους ρωτησα πως μου εστειλαν invite μου ειπαν οτι δεν ξεχασαμε τα φοβερα ματς που καναμε στο φιφα 10 με τον Ελληνα Ντινο. χαχα ....εκει κανονιζουμε και παιζουμε μεταξυ μας ωστε να παιρνουμε κανα ποντο παραπανω.

συνεχιζουμε δυνατα αλλα υπαρχουν πολλοι καμενοι και θα ειναι δυσκολα.
εμεις ελπιζουμε.

johnlit7
04-12-2010, 16:37
ναι ειναι δικαιο να ειναι ισοδυναμες ολες οι ομαδες. ετσι αυτος που αξιζει θα ειναι στην κορυφη. οπως ειδατε απο την πρωτη μερα εχουν μπει ολα τα παικτουρια. Goal lover, η ομαδα Dignitas (Οι Dignitas ειναι ομαδα επαγγελματιων παικτων που εχει σπονσορα την EA Sports) , rafagomez, blackhanks και αλλοι ακομα.

Ο πρωτος εχει ηδη 4000 ποντους και γω μολις μπηκα στους 1000 ποντους και ακομα δεν μπηκα στην 100αδα. ειναι πολυ δυσκολο.
βεβαια παιρνω παναθηναικο και εχω νικησει και αρσεναλ και λιβερπουλ. ειναι πιο ωραιο οταν ακους τον υμνο της ομαδας σου οταν σκοραρεις.

βεβαια παιρνω και τσελσι για τα μεγαλα ματς.

σημερα μου εστειλαν invite για chat η ομαδα Dignitas. Ειναι ενα chat room οπου συμμετεχουν οι καλυτεροι παιχτες. μου φανηκε περιεργο για μια στιγμη και οταν τους ρωτησα πως μου εστειλαν invite μου ειπαν οτι δεν ξεχασαμε τα φοβερα ματς που καναμε στο φιφα 10 με τον Ελληνα Ντινο. χαχα ....εκει κανονιζουμε και παιζουμε μεταξυ μας ωστε να παιρνουμε κανα ποντο παραπανω.

συνεχιζουμε δυνατα αλλα υπαρχουν πολλοι καμενοι και θα ειναι δυσκολα.
εμεις ελπιζουμε.

μα ειτε παναθηναικο να παρεις ειτε ρεαλ το ιδιο δν ειναι?αφου εχουν τ ιδια στατιστικα πια....οποτε παιρνεις κ τους ιδιους βαθμους...
εμενα αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ενω βλεπουν οτι εχω τον οσφπ παλι τρεχουν σα τρελοι να προλαβουν ρεαλ,μπαρτσα τσελσι λες κ εχει καμια διαφορα ειτε παρεις ακρικτον ειτε καποια απο αυτες....κολλημενοι....:bang:

α Ντινο πως γινεται κ κανονιζεις κ παιζεις με συγκεκριμενο ατομο??αφου η επιλογη αντιπαλου γινεται εντελως τυχαια...:scratch:

dinospao
04-12-2010, 23:27
μα ειτε παναθηναικο να παρεις ειτε ρεαλ το ιδιο δν ειναι?αφου εχουν τ ιδια στατιστικα πια....οποτε παιρνεις κ τους ιδιους βαθμους...
εμενα αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι ενω βλεπουν οτι εχω τον οσφπ παλι τρεχουν σα τρελοι να προλαβουν ρεαλ,μπαρτσα τσελσι λες κ εχει καμια διαφορα ειτε παρεις ακρικτον ειτε καποια απο αυτες....κολλημενοι....:bang:

α Ντινο πως γινεται κ κανονιζεις κ παιζεις με συγκεκριμενο ατομο??αφου η επιλογη αντιπαλου γινεται εντελως τυχαια...:scratch:

ειναι ισοδυναμες ναι. αλλα ειναι καπως περιεργο το συστημα βαθμολογησης.
αν νικησεις καποιον με μεγαλυτερο skill level απο το δικο σου παιρνεις παραπανω ποντους. αν εχει λιγοτερο τοτε παιρνεις λιγοτερους.
και εχει σημασια αν παιζεις με τον παοκ ή με την μπαρτσα. οσο κι αν ειναι ισοδυναμες, οι παιχτες δεν ειναι ακριβως το ιδιο. γι αυτο δινει παραπανω ποντους σε περιπτωση που κερδισεις με μικρη ομαδα. δεν συμβαινει παντα ομως και εκει ειναι το περιεργο. αν πας να δεις σε φορουμ της φιφα και της ea sports θα δεις που πολλοι ρωτανε για το συστημα βαθμολογησης.


οσον αφορα το πως παιζεις με συγκεκριμενα ατομα. παλιο κολπο που πετυχαινει αλλα θελει προσπαθεια.

Λοιπον μπαινετε σε ενα chat room στο psn. Ειστε ολοι μεσα στο fiwc εκει που λεει quick ranked match.
Για να παιξετε αντιπαλοι θα πρεπει να εχετε το ιδιο skill level και οι δυο. Ή να εχετε το πολυ 1 ή 2 skill level διαφορα. Αρχιζει ενας και μετραει αντιστροφα απο το 5. γραφει 5 και το στελνει. μετα 4 και το στελνει. οταν στειλει το 1 τοτε και 2 μαζι πατατε το play match.
Και ελπιζετε να σας βγαλει μαζι. Αν δεν σας βγαλει ξαναδοκιμαζετε. Προσεξτε ομως το skill level.

Aυτο το κανανε περσι αυτοι που ηταν στην κορυφη για να εξασφαλισουν την προκριση τις τελευταιες μερες και γι αυτο η ea sports τους απεκλεισε και δεν προκριθηκαν γιατι επαιζαν με τα ιδια ατομα συνεχως.

sportguy
13-12-2010, 15:42
εχω μια απορια εγω.. μετα απο καθε φορα που παιζω to fiwc 2011 εχω προβλημα και δν μπορω να ξανα παιξω... Υπαρχει κανονας που παιζω μονο ενα παιχνιδι την ημερα πχ?

dinospao
13-12-2010, 19:20
εχω μια απορια εγω.. μετα απο καθε φορα που παιζω to fiwc 2011 εχω προβλημα και δν μπορω να ξανα παιξω... Υπαρχει κανονας που παιζω μονο ενα παιχνιδι την ημερα πχ?

οχι δεν υπαρχει οριο αγωνων. μπορεις να παιξεις οσα ματς θελεις.
και γω εχω προβλημα μετα απο καποια ματς που οφειλονται στους servers της ea. ξαναδοκιμασε να παιξεις και αν δεν παιζει κλεισε το ps3 και ξαναμπες.

sportguy
14-12-2010, 01:00
δν ειναι κατασταση αυτη ομως μετα απο καθε παιχνιδι να πρεπει να κανω επανεκκινηση.. τι να πω? ευχαριστω τουλαχιστον για την λυση της αποριας!

pol_xalandri13
14-12-2010, 01:39
kai mena to idio m kanei re gamoto..
mas fovountai paidia kai mas sabotaroun :P

sportguy
14-12-2010, 12:30
μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση η κατι αλλο? τι να πω? θα στειλε και κανενα mail στην ea..

dinospao
14-12-2010, 22:12
μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση η κατι αλλο? τι να πω? θα στειλε και κανενα mail στην ea..

απ οτι καταλαβαινω το firewall status σου ειναι moderate. πρεπει να ειναι open για να μην εχεις αυτο το προβλημα.
ο μονος τροπος που μπορει να δουλεψει ειναι να βαλεις το ρουτερ σου σε dmz. θα βρεις σε αλλο τοπικ πως να το κανεις αυτο. και επισης αν το γκουγκλαρεις θα βρεις οδηγιες.

το θεμα ειναι οτι και αυτο μπορει να μην δουλεψει. εμενα δεν μου δουλεψε. σε αλλα παιχνιδια δεν εχω προβλημα.το προβλημα ειναι της ea και δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. και η ea δεν εχει κανει τιποτα για να λυσει το προβλημα.
τουλαχιστον κανε quit game και ξαναμπες. λειτουργει και αυτο.

pol_xalandri13
15-12-2010, 01:11
ego perimeno guro sta 3 lepta kai me bazei kateu8eian meta me tin prwth

sportguy
15-12-2010, 03:06
μονο quit game λειτουργει σε εμενα.. οσο αφορα το dmz που λες τι εννοεις?

katsouras
15-12-2010, 04:00
Ποσους βαθμους εχετε παιδια?Εγω δεν εχω παιξει πολλα παιχνιδια.

pol_xalandri13
15-12-2010, 14:19
1568 nomizo kapou ekei..kai exo poses sunexomenes nikes me panathinaiko mono..alla mou fainetai oti duskoleuoun ta pragmata kai 8a prepei na paro kaluteri omada gia na exo elpides,,

dinospao
15-12-2010, 20:19
το dmz ουσιαστικα ανοιγει ολες τις θυρες του ρουτερ σου. αφηνει τα παντα ελευθερα.
για το πως να το κανεις, ψαξε σε αλλο τοπικ ή γκουγκλαρε το.

εγω εχω 2500 ποντους και παιζω με παναθηναικο, ακομα και απεναντι σε τσελσι και ρεαλ.
δεν εχω και πολυ χρονο για να παιξω. σας δινω ενα λινκ που εχει τη βαθμολογια του FIWC. πατατε στο more εκει που ειναι η βαθμολογια και σας βγαζει τη συνολικη βαθμολογια. μετα αν επιλεξετε europe και greece μπορειτε να δειτε βαθμολογια Ελληνων παικτων

http://www.fifa.com/interactiveworldcup/index.html

sportguy
16-12-2010, 00:04
προσπαθησα να το κανω διαβαζοντας τις οδηγιες που εχει εδω σε αλλο τοπικ αλλα δν βγαινει ετσι οπως το λενε.. δηλαδη κολαω στις ρυθμισεις του μοντεμ μεσα παω να τα κανω οπως το λεει το portforward.com αλλα δυστυχως δεν γινεται.

pol_xalandri13
16-12-2010, 03:47
emena pantos den me exei kai exw gurw stous 1916 pontous..

dinospao
22-12-2010, 20:48
Δειτε γκολ που εβαλα στο fiwc με τον Λετο:

http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/56335906

sportguy
24-12-2010, 02:22
αλλαξε το ΝΑΤ στο 2 αλλα και παλι σε αυτο το συγκεκριμενο "τουρνουα" με του που παιζω ενα παιχνιδι γκριζαρει και μετα δεν μπορω να παιξω αλλο... δν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο?

dmaitre
27-12-2010, 15:45
Γιατί εμένα δεν μου ενεργοποιεί το μενού του FIWC?

pol_xalandri13
27-12-2010, 16:00
prepei prota na kaneis sign in stous server tis ea
auto ginetai automata an mpeis se opoiodhpote apo tis alles epiloges pou exei..lobbies ktl..

dinospao
27-12-2010, 21:23
Γιατί εμένα δεν μου ενεργοποιεί το μενού του FIWC?

διοτι το fiwc τελειωσε στις 25 του μηνα και εχει κλεισει. θα ξανανοιξει στις 1 Ιανουαριου για τον δευτερο γυρο.

pol_xalandri13
27-12-2010, 22:24
op exo na mpo kati meres mal%$^ia petaxa :p

dinospao
04-01-2011, 21:01
Δειτε εδω την νεα βαθμολογια του FIWC. Κραταμε την σημαια της Ελλαδας ψηλα. GoalLover10. Ειναι του αδερφου μου το id και παιζουμε απο αυτο:

http://www.fifa.com/interactiveworldcup/ranking/season=2/

dmaitre
06-01-2011, 13:47
Χρόνια πολλά για την ημέρα. Προσπαθώ να παίξω ματς στο FIWC και συνέχεια δεν βρίσκει αντίπαλο. Γιατί να συμβαίνει αυτό; Ξέρει κανείς;