PDA

View Full Version : Killzone 3 .... "The FPS King is back"



Pages : [1] 2

le_71
01-12-2010, 13:07
1012
Stay tuned και δηλώστε συμμετοχή στο thread που ξεκινάει σιγά-σιγά και πρόκειται να περιλαμβάνει σε λίγο καιρό:



Ψηφοφορία (poll) για το όνομα της νεας clan του forum.. *
Ψηφοφορία (poll) για τον leader της και τους officers ... *
Ανακοινώσεις για tournaments ... *
Απορίες, παράπονα, εντυπώσεις, συζητήσεις, προτάσεις και γενικά ότι έχει να κάνει με το online κομμάτι του...


* Ισως υπάρξει παραπομπή σε νέα threads...


PS: Παρακαλώ εαν είναι δυνατό να επικεντρωθούμε ΜΟΝΟ στο ONLINE μέρος του παιχνιδιού.
Για οτιδήποτε άλλο, εδώ: KILLZONE 3 (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=6899)

Διαβάστε παρακάτω:
UNLOCKS, WEAPONS, ABILITIES, CLASSES (σε spoiler για πιο εύκολη ανάγνωση)

ΓΕΝΙΚΑ:

Ολες οι πρωτεύουσες (primary), και δευτερεύουσες (secondary) ικανότητες (abilities), αναβαθμίζονται σε + και ++ και ενεργοποιούνται ως εξής:
οι μεν primary με το αριστερο πλήκτρο, οι δε secondary με το δεξί πλήκτρο στο D-pad.
Με το κάτω πλήκτρο στο D-pad, "φοράς" το jetpak (αν το έχεις).
Με το πάνω πλήκτρο toggle το ΖΟΟΜ Χ2 ,Χ5 (στο snipping).
Ξεκλειδώνουν (όπως και τα όπλα) με unlock points. Στη συνέχεια όπου αναλύεται η κάθε κλάση, μπορείτε να διαβάσετε όλα τα abilities..

Το loadout menu ξεκινάει για όλους με τα εξής:
CAREER (επιλέγεις Class)
PRIMARY (επιλέγεις Primary weapon)
SECONDARY (επιλέγεις Secondary Weapon)
EXPLOSIVES (επιλέγεις Explosives δηλαδή Frags or Mines)
SKILL (ένα απο τα παρακάτω):


Armor
Begin with armour that absorbs damage that would normally reduce your health.



Extra Health
Increases maximum health.



Extra Ammo
Weapons start with more ammunition.



Extra Primary Weapon
Substitutes a secondary weapon with a previously unlocked primary weapon.

Τέλος τα εκρηκτικά είναι δύο ειδών:


M194 Frag Grenade
Proximity Mine



ENGINEER
PRIMARY ABILITIES

Repair Tool

Repair damaged or destroyed ammunition dispensers, mounted guns and automated turrets.





Repair Tool+

Increases repair speed.





Repair Tool++

Hack enemy placed turrets, transferring ownership until the Engineer is killed or the turret is re-hacked. Stacks with previous ABILITIES.



SECONDARY ABILITIES


Sentry Turret

Deploy a machine gun turret that will automatically target and fire at enemies in range.





Sentry Turret+

Turret’s firing rate is increased and can be deployed twice as fast as before.





Sentry Turret++

Deployed turrets can now track targets faster and are augmented with auto-fire rockets that fire every few seconds.



PRIMARY WEAPONS


M224-1A LMG

Friend to bunkered soldiers everywhere, the LMG’s iron sights and large clip size will make the enemy think twice before storming any position.





STA11 SMG

No other automatic weapon is better suited to close-range, in-your-face encounters than the StA11.


STA3 LMG

Accuracy is overrated. The StA3’s high rate of fire and large clip size will clear out a room in seconds. A formidable close-range weapon.



SECONDARY WEAPONS


STA18 Pistol

Standard issue semi-automatic pistol.





VC8 Shotgun Pistol

The best weapon for a close-quarters fight, nothing says ‘up close and personal’ like the VC8.





STA2 Battle Pistol

Increases grenade storage capacity and fires grenades farther than a soldier could ever throw.





MARKSMAN (SCOUT in KZ2)
PRIMARY ABILITIES

Cloak Suit

Stay cloaked for a limited time. Firing any weapon will disable the cloak and moving around will reduce its effect.





Cloak Suit+

Stay cloaked indefinitely. Firing any weapon will disable the cloak and moving around will reduce its effect.





Cloak Suit++

Stay cloaked indefinitely while firing weapon. Damaging an enemy player or moving around will cause the cloak to ripple for a short time. Mortally wounding or killing an enemy will disable the cloak unless using a silenced weapon.



SECONDARY ABILITIES


Scramble

The Marksman and any allies within 15 meters will not show up on the enemy’s radar, even when firing WEAPONS.





Scramble+

Marksman will not be revealed when an enemy Tactician uses their Recon ability. Stacks with previous ability.





Scramble++

Enemies within 15 metres of the Marksman will have their radars disabled. Stacks with previous ability.



PRIMARY WEAPONS


STA14 Rifle

A scoped semi-automatic rifle capable of felling most targets before they can get near you.





STA11 SMG

No other automatic weapon is better suited to close-range, in-your-face encounters than the StA11.





VC32 Sniper Rifle

With a long-range zoom (UP on D-Pad) and high accuracy, this rifle is capable of felling most foes in a single shot.



SECONDARY WEAPONS


STA18 Pistol

Standard issue semi-automatic pistol.





VC8 Shotgun Pistol

The best weapon for a close-quarters fight, nothing says ‘up close and personal’ like the VC8.





M66 Machine Pistol

Equipped with a reflex scope and a silencer, the machine pistol is an ideal weapon for close-range, surprise encounters.





TACTITIAN
PRIMARY ABILITIES

Tactics

Can capture Tactical Spawn Areas in the level which, once captured, allow all faction members to spawn there. Some Tactical Spawn Areas may unlock special level-specific objects, like jetpacks or mortar beacons.





Tactics+

Reduces the time it takes to capture a Tactical Spawn Area by half.





Tactics++

Capture and Hold mission areas can be captured at twice the normal speed. Stacks with previous ABILITIES.



SECONDARY ABILITIES


Recon

Temporarily mark enemy positions on the mini-map by pressing left on the D-PAD. Any enemies within 30 metres of you will be revealed.





Recon+

Activate [RIGHT on the D-PAD] and throw a beacon to call in a flying Sentry Drone to attack enemies. If no enemies are present the drone will patrol the vicinity for threats.





Recon++

Upgrades the Tactician’s Sentry Drone, allowing it to track and fire faster.



PRIMARY WEAPONS


STA11 SMG

No other automatic weapon is better suited to close-range, in-your-face encounters than the StA11.





M224-1A LMG

Friend to bunkered soldiers everywhere, the LMG’s iron sights and large clip size will make the enemy think twice before storming any position.





STA14 Rifle

A scoped semi-automatic rifle capable of felling most targets before they can get near you.



SECONDARY WEAPONS


STA18 Pistol

Standard issue semi-automatic pistol.





M4 Revolver

One shot will severely cripple an enemy, or kill a wounded one.





VC9 Missile Launcher

Capable of destroying turrets and drones in a single shot, the VC9 missile launcher is the very definition of an anti-armor weapon.





INFILTRTATOR (SABOTEUR in KZ2)
PRIMARY ABILITIES

Disguise

Infiltrators can disguise themselves as a member of the opposing faction.





Disguise+

In addition to being disguised, Infiltrators are undetectable by Engineer Turrets, Sentry Drones and Medi-Droids.





Disguise++

Perform melee attacks without breaking disguise. Stacks with previous ABILITIES.



SECONDARY ABILITIES


Survivalist

Increase stamina by 50% and sprint faster than normal.





Survivalist+

Unlimited stamina.





Survivalist++

‘Use’ actions, such as placing and disarming explosives, are completed 50% faster.



PRIMARY WEAPONS


LS13 Shotgun

The LS13 is a powerful semi-automatic shotgun equipped with a reflex scope. Whatever this hits stays dead.





STA11 SMG

No other automatic weapon is better suited to close-range, in-your-face encounters than the StA11.





STA52 Assault Rifle

Standard Helghast issued assault rifle equipped with reflex scope. Sturdy, easy to use and ideal for just about any combat situation.



SECONDARY WEAPONS


STA18 Pistol

Standard issue semi-automatic pistol.





STA2 Battle Pistol

Increases grenade storage capacity and fires grenades farther than a soldier could ever throw.





VC9 Missile Launcher

Capable of destroying turrets and drones in a single shot, the VC9 missile launcher is the very definition of an anti-armor weapon.





FIELD MEDIC (MEDIC in KZ2)
PRIMARY ABILITIES

Revive

Mortally wounded players are revived with full health and a clip of ammo.





Revive+

Mortally wounded players are revived with higher maximum health, 2 clips of ammo and 1 explosive.





Revive++

Mortally wounded players are revived with higher maximum health and maximum ammunition and grenades.



SECONDARY ABILITIES


Triage

An aura of health is emitted from the Field Medic, regenerating himself and nearby faction members.





Triage+

Deploys [Right on the D-PAD] a hovering Medi-Droid that will accompany the Field Medic until death.





Triage++

If still mortally wounded at the end of the respawn timer, the Field Medic will be given the option to respawn where he fell with full health and ammunition.



PRIMARY WEAPONS


STA11 SMG

No other automatic weapon is better suited to close-range, in-your-face encounters than the StA11.





LS13 Shotgun

The LS13 is a powerful semi-automatic shotgun equipped with a reflex scope. Whatever this hits stays dead.





M82 Assault Rifle

Standard issue to all ISA combatants, the assault rifle is well-suited to most combat situations. Equipped with a reflex scope, this weapon is deadly in the hands of an experienced soldier.



SECONDARY WEAPONS


STA18 Pistol

Standard issue semi-automatic pistol.





M4 Revolver

One shot will severely cripple an enemy, or kill a wounded one.





M66 Machine Pistol

Equipped with a reflex scope and a silencer, the machine pistol is an ideal weapon for close-range, surprise encounters.






Αφου διαβάσατε μέχρι εδώ κάτω, τσιμπήστε και ένα ringtone (http://rapidshare.com/files/442322732/M4.mp3) :k020:

Nek_Food
01-12-2010, 14:48
1. [PSGR] έχω κάνει δοκιμαστικά μία clan με αυτό το tag. Αν σας αρέσει και θέλετε να το χρησιμοποιήσουμε, ευχαρίστως το παραχωρώ.
2. Δεν με ενδιαφέρει να είμαι leader λόγω γενικών επιδόσεων και online χρόνου φυσικά. Θα πρότεινα κάποιον που ανταποκρίνεται στα ανωτέρω.
3. Είμαι ουσιαστικά τουμπανιασμένος σαν μηχανηκάριος (νομίζω τα έχω όλα ή σχεδόν όλα) και έχω και κάποια μικρή πρόοδο με ολίγα στον medic. Το ενδιαφέρον μου επικεντρώνεται σε αυτά τα δύο αρχικά και λιγότερο σαν saboteur/infiltrator.

WolfRathmA
02-12-2010, 04:43
Να πω οτι το "επίσημο" tag του forum/portal μας είναι το GPCN [Greek Playstation Community Network] ;)

Dinos
10-12-2010, 15:09
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ??? ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩhttp://www.gameover.gr/uploads/Image/PlayStation%20Move/move-gun.jpg

Nek_Food
10-12-2010, 15:20
Φεβρουάριο μαζί με το Killzone 3 νομίζω έγραφε το άρθρο.

dlevel
02-01-2011, 22:48
δεν βολεύει παιδιά, έχω πάρει ένα παρόμοιο και δεν έχεις access στα κουμπιά του motion controller.

spyros arianara
13-01-2011, 12:00
το official ομως ,δηλαδη αυτο της φωτογραφιας πιο πανω εχει τα κουμπια που εχει το move και λειτουργουν κανονικα.

le_71
21-01-2011, 15:08
8 Multiplayer ΧΑΡΤΕΣ

MP01 - CORINTH HIGHWAY

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_01.jpg

Key Features
Warzone – 24 players
Exos
WASPS
Mortar Beacons

Level Description
Once the home of Scolar Visari himself, this upscale district on the banks of the Corinth River is now the site of intense fighting between the Helghast and the ISA. Though largely untouched by the nuclear blast that destroyed much of Pyrrhus city, the partially collapsed highway stands as testament to the intense fighting that has ravaged the area in recent months. WASP rocket emplacements and capturable Mortar Beacons will help even the odds against the exoskeletons that dominate the highway.

MP02 - PYRRHUS CRATER

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_02.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Guerrilla Warfare – 16 Players
Miniguns
Mortar Beacons

Level Description
In the ruins of Pyrrhus, nuclear Petrusite flows from the blast crater, twisting itself around the mangled remains of this once bustling city. The ISA have established research stations to analyze the Petrusite, and the Helghast have already started to harvest the Petrusite in order to weaponize it.

MP03 - BILGARSK BOULEVARD

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_03.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Guerrilla Warfare – 16 Players
Miniguns
Mortar Beacons

Level Description
After weeks of fighting, ISA and Helghast forces are deadlocked. Recent flooding has forced both sides to take shelter in buildings bordering a major thoroughfare. Pitched battles roll through the tight alleyways and building interiors daily but the long sightlines make crossing the road a dangerous proposition. Who will break the stalemate?

MP04 - TURBINE CONCOURSE SE-6

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_04.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Jetpacks
Miniguns

Level Description
In a last, desperate attempt to escape Helghan, the ISA have launched an assault on the ‘Tharsis’ space elevator. Jetpacks and Minigun emplacements will give an upper hand to anyone that can secure them. Recent fighting has damaged the turbine powering the elevator, causing a malfunction that produces intermittent EMP discharges. A nearby blast crater serves as a valuable source of nuclear Petrusite but the Helghast will not hesitate to sabotage if it means stopping the ISA.

MP05 - FROZEN DAM

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_05.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Guerrilla Warfare – 16 Players
Operations – 16 Players
Mortar Beacons

Level Description
Abandoned for years, the dam facility in the frozen south has recently been occupied by the Helghast who are using it as a forward operating base to co-ordinate their presence in the region. Controlling Mortar Beacons and the numerous Tactical Spawn Areas is key to securing this sprawling facility.

Operations Description
After having identified this frozen dam as the Helghast base of operations, the ISA have been instructed to secure the docks and then destroy the dam. Sweep through the shorefront facility and bring the dam crumbling to its knees!

As Helghast it’s your job to safeguard the dam facility. The ISA force is on their way here to destroy the dam. Make sure they fail!

MP06 - AKMIR SNOWDRIFT

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_06.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Guerrilla Warfare – 16 Players
Operations – 16 Players
Snowstorm

Level Description
Helghan is a planet of extremes and nowhere is that more evident than here, in the frozen wastes. Violent snowstorms are common in the area, which has recently become a flashpoint of fighting between Helghast and ISA forces vying for control of the mining and radar operations in the area.

Operations Description
Even in these inhospitable conditions, Helghast and ISA forces fight for control of a tanker loaded with valuable cargo. As Helghast, it’s your job to ensure that the ISA do not gain access to and steal the cargo ship. As ISA the objective is simple. Secure the cargo, at all costs.

MP07 - MAWLR GRAVEYARD

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_07.jpg

Key Features
Warzone – 24 Players
Operations – 16 Players
Mortar Beacons
Crusher

Level Description
One of the few remaining active scrap yards in the region, the Sukmere Pit is a vital processing facility. An intricate conveyor system runs throughout the yard, transferring detritus from the southern-most pit to the train station and crusher in the north of the facility. Many a careless worker has died trying to cross the yard when the crusher is active.

Operations Description
The ISA are attempting to use the facility’s conveyor system to transport a power core to the abandoned MAWLR in the north of the Sukmere Pit. If they succeed they can restore power to the MAWLR and give the Helghast a little taste of their own medicine.

MP08 - KAZNAN JUNGLE

http://i891.photobucket.com/albums/ac116/le_71/kz3_ne_2011-01-20_multiplayer-maps_08.jpg

Key Features
Guerrilla Warfare – 16 Players

Level Description
Amidst the wreckage of a downed ISA Cruiser, the survivors of the failed evacuation of Helghan fight for their lives against a Helghast enemy bent on their annihilation but they are not the only predators in the area; the jungle, the plants and insects that call it home are friend to no-one.

le_71
04-02-2011, 17:32
Πριν ξεκινήσουμε καινούριο thread αποκλειστικά για την καινούρια clan, βοηθήστε δηλώνοντας συμμετοχή εδώ, για :
1) το όνομα που σκέφτεστε να έχει η clan, (full name και συντομογραφία μέχρι 4 γράμματα)
2) τους αξιωματικούς (leader και officers) που προτείνετε, και
3) αν θέλετε και εσεις να είστε υποψήφιος leader της clan....

Αρχίζω με:

1)[ΗΚΑ2] Hellenic Kilzone Army 2 ή [PSGR] Playstation Greece (που πρότεινε ο φίλος Nek_food)

2) djpar και Fussa

3) όχι

Fussa
04-02-2011, 18:02
Παιδεία,εγώ πολύ θα το 'θελα,αλλά δεν είναι ακόμη σίγουρο ότι θα το πάρω. Πάντως τώρα είμαι δοκιμαστικά σε μια clan,PEOS...μην σας πάει πουθενά το μυαλό...Prime.Elements.Of.Shooting :P

djpar
04-02-2011, 18:11
εγω ψηνομαι να μπω σε clan αν δεν μαζευτουμε ομως ατομα τοτε καλυτερα ας παιζει ο καθενας μονος του,το θεμα ειναι να μπουμε ολοι σε μια clan πχ!

zanat0s
04-02-2011, 18:22
μπορώ να μπω σε κλαν?

ultra
06-02-2011, 19:49
1)Hellenic Brotherhood

2)Hellenic Predators

3)Hellas Warriors

personGR
06-02-2011, 20:03
Αν ψάχνετε για όνομα, νομίζω το G.O.D.S. είναι καλό για clan (Greeks Obviously Don't Succumb)

Nek_Food
07-02-2011, 13:22
1. εκτός από PSGR μπορούμε να πούμε και
KZGR [KillZone GR]
K3GR [Killzone 3 GR],
K3ZA [Killzone 3 Greek Army] όπου υπάρχει το Ελληνικό στοιχείο σε όλα

ή απλά να μπούμε στην πρώτη C.LA.N. που θα βρούμε έτοιμη μπροστά μας...

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=9302

nikon
07-02-2011, 13:30
K3ZA [Killzone 3 Ζimbabwe Army]Fixed ;)...το θέμα είναι να μη γίνουν πάλι 40 διαφορετικές όχι τόσο το όνομα.

Nek_Food
07-02-2011, 13:48
Α, καλά το σκότωσα και ευτυχώς ο Νίκος με διόρθωσε... :)
Τέσπα, και εγώ είμαι της άποψης να κάνουμε τώρα μία και αν μαζευτεί πολύς πληθυσμός με μόνιμη καλή συμμετοχή, την σπάμε σε παραρτήματα για τον uber χαβαλέ. Κάτι ωραίο λογικά παίζει με τα tournaments που θα έχει το ΚZ3 γιατί μου έχει ήδη διαθέσιμο στην beta αντίστοιχο μενού. Αν και εμένα θα με νοιάζει περισσότερο ο χαβαλές ενώ από την άλλη ειλικρινά δεν μπορώ να δεσμευτώ ότι θα είμαι πάντα παρόν και πάντα τις ίδιες/βολικές ώρες για όλους.

Ό,τι και να αποφασιστεί, να έχετε υπόψη ότι όποτε κάτσει φάση, θα παίζει μαζί σας και ένας αξιόλογος μηχανηκάριος με αυξημένο το αίσθημα της αυτοθυσίας και της συνεργατικότητας. Μετά ανάλογα και την αποστολή μπορεί να το γυρίσω και σε Medic, γενικά πάντως θα έχω υποστηρικτικό ρόλο και θα αφήσω τους γνωστούς φονιάδες του φόρουμ να παίξουν μπάλα όπως αυτοί ξέρουν καλύτερα.

Post it: να θυμηθώ να φορτίσω το blutooth μου και να το δοκιμάσω.
Υ.Γ.: το move είναι ολίγον fail στα χέρια μου από ότι βλέπω, θα παίξω μπάλα με το DS2 ως παλιά.

djpar
07-02-2011, 14:45
προτεινω και εγω να μπουμε σε μια κλαν ολοι πχ στου klepida και να μαζευοτουμε ολοι εκει τωρα για τουρνουα σιγα δεν με απασχολει και τοσο Le_71 τι λες?

Asmodeus
07-02-2011, 14:55
Παιδια αυτη η clan ειναι ελευθερη για ολα τα μελη του forum?

le_71
08-02-2011, 15:11
προτεινω και εγω να μπουμε σε μια κλαν ολοι πχ στου klepida και να μαζευοτουμε ολοι εκει τωρα για τουρνουα σιγα δεν με απασχολει και τοσο Le_71 τι λες?

Δε λέω τίποτα. Ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει.

Asmodeus
09-02-2011, 16:22
Εγω 99% θα ασχολιθω με τον Engineer σαν κυριο class αλλα μου αρεσει και ο Tactician

le_71
05-03-2011, 19:32
http://www.killzone.com/kz3/en_GB/blog/features/2011-02-24_steel-rain_01.html

DLC map pack με δυο νέες πίστες. Πότε και πόσο ακόμα δεν είναι γνωστό, αλλά πρέπει να κοστίζει όσο το προηγούμενο πακετάκι των 5,99 ευρώ.. Φαίνονται πολύ καλές.

ehelion
07-03-2011, 22:58
τωρα θελω να βρισω αλλα ασε καλυτερα...Καλα εχει περιπου 1 βδομαδα που εχει βγει το game και εχουν ηδη 2 dlc pack δλδη πλακα μας κανουν δεν μπορουσαν να τα βαλουν στο game?Αλλα γιατι να τα βαλουν λενε ας τα βαλουμε 5 ευρω ολο και καποιο κοροιδο θα τα παρει ας βγαλουμε και απο εκει λεφτα.:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

garrett156
08-03-2011, 14:06
εν το μεταξυ μιας και λετε για dlc οποτε πεφτω στην blood gracht μετα δεν αλλαζει ο χαρτης.βαζω δηλαδη guerilla warfare πεφτει ο εν λογο χαρτης και παιζουμε συνεχεια εκει.το παθενει κανας αλλος αυτο;αφου για να παιξω και καναν αλλο χαρτη αναγκαστηκα να τον κανω prefered στην αρχη που εχει επιλογη για prefered maps.

le_71
08-03-2011, 14:28
^^
καποιο bug με την επιλογή "any". Υπομονή μέχρι το patch.

nikon
08-03-2011, 14:50
To να περπατάς και στα καλά καθούμενα να σκοτώνεσαι με την ένδειξη σαν να αυτοκτονείς (μια βόμβα και δίπλα το id σου) είναι bug και αυτό;;;;.....3 φορές χθες και μάλιστα σ'ενα παιχνίδι στην πίστα με την τουρμπίνα.

ehelion
08-03-2011, 16:07
Εξαρτατε αν ησουν με το jetpack και εκεινη την ωρα εκανε εκεινο το overload σε κανει suicide αλλα δεν ειναι bug.Θυμαμαι στο 2 οταν περνουσες μεσα απο friendly turret εχανες ζωη ή μπορει και να πεθενες τωρα οσο καιρο παιζω δεν μου εχει τυχει ποτε μου να πω την αληθεια αν και νομιζω οτι αυτο με το turret αν περασεις απο μεσα γινεται και στο 3.Γενικα θελει ακομα 2-3 patchακια για να στρωσει το παιχνιδι.....

Dinos
08-03-2011, 16:14
αληθεια jet pack υπαρχει στο online multiplayer ???

garrett156
08-03-2011, 16:24
οντως εχω πεθανει και εγω μερικες φορες ακυρα και μου εδωσε suicide.τα turrets ακομα προκαλουν damage αμα περασεις απο μεσα τους οταν φυτρωνουν αλλα δεν σε σκοτωνουν.ειναι πολυ σπανιο

Nek_Food
08-03-2011, 17:07
αληθεια jet pack υπαρχει στο online multiplayer ???
Nαι αλλά όχι σε όλες τις πίστες (στην Turbine σίγουρα) όπως και exo(σκελετο) στην corinth.

nikon
09-03-2011, 08:17
Εξαρτατε αν ησουν με το jetpack και εκεινη την ωρα εκανε εκεινο το overload σε κανει suicide αλλα δεν ειναι bug.Θυμαμαι στο 2 οταν περνουσες μεσα απο friendly turret εχανες ζωη ή μπορει και να πεθενες τωρα οσο καιρο παιζω δεν μου εχει τυχει ποτε μου να πω την αληθεια αν και νομιζω οτι αυτο με το turret αν περασεις απο μεσα γινεται και στο 3.Γενικα θελει ακομα 2-3 patchακια για να στρωσει το παιχνιδι.....


οντως εχω πεθανει και εγω μερικες φορες ακυρα και μου εδωσε suicide.τα turrets ακομα προκαλουν damage αμα περασεις απο μεσα τους οταν φυτρωνουν αλλα δεν σε σκοτωνουν.ειναι πολυ σπανιοΤο ξέρω αυτό με τα turret παιδιά αλλά δεν έγινε κάτι τέτοιο άσε που δεν σκοτώνουν και ειδικά αν έχεις και armor όπως εγώ στην ευθεία πέθαινα χωρίς να υπάρχει τίποτα τριγύρω οπότε 99,9% ήταν bug.

Dinos
09-03-2011, 11:37
Nαι αλλά όχι σε όλες τις πίστες (στην Turbine σίγουρα) όπως και exo(σκελετο) στην corinth.

για εξηγησε το μου αυτο βρε nek, στο ξεκλειδωνει σε καποιο rank στα skills ? η το βρισκεις καπου στην πιστα και το φορας οπως και στο campaign ???

Nek_Food
09-03-2011, 11:51
Τα βρίσκεις από την πρώτη στιγμή στην πίστα. Στην turbine π.χ.: μέσα στον χώρο που κάνεις spawn πας σε κάτι τετράγωνα κουτιά που ανά περίοδο ανοίγουν και βγάζουν τα jetpacks. Όταν πλησιάσεις αρκετά σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί παρατεταμένα (τετράγωνο αν θυμάμαι καλά) και το εξοπλίζεσαι, μετά πατάς το κάτω επίσης παρατεταμένα για να το χρησιμοποιήσεις/ενεργοποιήσεις. Στην corinth έχει πάλι στο κεντρικό σημείο spawn της ομάδας σου, πίσω και χαμηλά δύο μεγάλες εσοχές, σαν γκαραζόπορτες π.χ. όπου φιλοξενούνται τα δύο exοs της ομάδας σου και το παίρνεις με το o. Όσο χρησιμοποιούνται δεν υπάρχει τίποτα εκεί, αν και από jetpacks έχει μπόλικα στην turbine.

YouTube - Killzone 3 Beta - Jetpacks! HD Gameplay

YouTube - Killzone 3 Multiplayer | Warzone | Exoskeleton | Melee

Dinos
09-03-2011, 12:19
Τα βρίσκεις από την πρώτη στιγμή στην πίστα. Στην turbine π.χ.: μέσα στον χώρο που κάνεις spawn πας σε κάτι τετράγωνα κουτιά που ανά περίοδο ανοίγουν και βγάζουν τα jetpacks. Όταν πλησιάσεις αρκετά σου λέει να πατήσεις ένα κουμπί παρατεταμένα (τετράγωνο αν θυμάμαι καλά) και το εξοπλίζεσαι, μετά πατάς το κάτω επίσης παρατεταμένα για να το χρησιμοποιήσεις/ενεργοποιήσεις. Στην corinth έχει πάλι στο κεντρικό σημείο spawn της ομάδας σου, πίσω και χαμηλά δύο μεγάλες εσοχές, σαν γκαραζόπορτες π.χ. όπου φιλοξενούνται τα δύο exοs της ομάδας σου και το παίρνεις με το o. Όσο χρησιμοποιούνται δεν υπάρχει τίποτα εκεί, αν και από jetpacks έχει μπόλικα στην turbine.

YouTube - Killzone 3 Beta - Jetpacks! HD Gameplay (http://www.youtube.com/watch?v=2Slukdn8AHM)

YouTube - Killzone 3 Multiplayer | Warzone | Exoskeleton | Melee (http://www.youtube.com/watch?v=hpmb2Ty8ZTQ)

οι 2 πιστες που αναφερεις ειναι σε καποιο dlc γιατι εγω 5 βλεπω ολες και ολες οταν παιζω online.
στον χαρτη σου τα δειχνει αυτα τα κουτια οπως αυτα του ανεφοδιασμου πυρομαχικων ?

enstikto
09-03-2011, 12:21
Οι συγκεκριμένες σίγουρα δεν είναι dlc. Απλά παίζει να είναι available σε συγκεκριμένο game mode. Προτείνω να μπεις στο map selection και αντί για Any να βάλεις μία απο αυτές για να μπορέσεις να παίξεις!

Dinos
09-03-2011, 12:27
Οι συγκεκριμένες σίγουρα δεν είναι dlc. Απλά παίζει να είναι available σε συγκεκριμένο game mode. Προτείνω να μπεις στο map selection και αντί για Any να βάλεις μία απο αυτές για να μπορέσεις να παίξεις!

οκ thanks.Θα το τσεκαρω οταν παω σπιτι.

le_71
09-03-2011, 12:28
Στο post #8 υπάρχουν όλες οι standard πίστες και τα available modes στην καθεμία. Σε αυτές προσθέστε 2 retro map (dlc) και άλλες δύο που περιμένουμε. Καμία απ' αυτές δεν έχει operations.

Nek_Food
09-03-2011, 13:12
Τα jetpack δεν σου τα δείχνει από όσο θυμάμαι. Τα exos τα δείχνει κανονικά (σαν κανονάκι από το space invaders ένα πράγμα), σε λευκό χρώμα όταν δεν τα χρησιμοποιεί κάποιος, πράσινο όταν τα χειρίζεται κάποιος συμπαίκτης σου ή κόκκινα όταν τα έχει ο εχθρός. Οι πίστες είναι από τις κανονικές, εγώ τις συναντάω σχεδόν συνέχεια είτε σε warzone είτε σε warfare (που παίζω πιο σπάνια). Έχε υπόψη σου στην turbine κάποια στιγμή αρχίζει να τα "παίρνει" η πελώρια τουρμπίνα στο μέσο της πίστας και κάνει μία EMP η οποία αφενός σε σκοτώνει εάν είσαι μέσα της και αφετέρου απενεργοποιεί όλα τα ραντάρ των παικτών για κάποια ώρα.

Dinos
10-03-2011, 10:07
^^^οκ.Απλα δεν ειχα παιξει warzone μεχρι τωρα για να δω τις πιστες.
Οταν παω να παρω το jetpack καποιες φορες δεν μου βγαζει την επιλογη''τετραγωνο''για να ανοιξω το κουτι και να το τσιμπησω.Γιατι ??? μηπως ειναι περιορισμενα και τα εχουν παρει ηδη οι συμπεκτες μου ???

ehelion
10-03-2011, 11:50
Αν πας και δεν εχει jetpack πρεπει να περιμενεις μεχρι να ξαναβγουνε δεν ειναι περιορισμενα απλα οταν τα περνουνε απο εκεινο το κουτι κανει λιγη ωρα μεχρι να ξαναβγουνε.

le_71
12-03-2011, 11:35
'Ημαρτον. Πόσο δύσκολο είναι ένα mute all option. Περίμνα μπας και, στην 1.04 αλλά τίποτα.
Επίσης το άλλο εκνευριστικό με τα όπλα που αλλάζουν κάθε φορά που διαλέγεις άλλη class.:a122:

ehelion
12-03-2011, 13:06
Βασικα αυτο υπηρχε και στο 2 το να αλλαζουν τα οπλα σαν default αν αλλαξεις class οποτε για να μην το εφτιαξαν τοτε αμφιβαλλω να το κανουν τωρα.Εγω ειπα σε 2-3 πατσακια θα εχει στρωσει το game μεχρι τοτε θα μας βγαζουν την ψυχη ορισμενα...Απο οτι ειδα φτιαξαν του Medic το revive το βαλαν να το κανει απο πιο μακρια και με 10sec cd νομιζω αν ειδα καλα

xforis78
12-03-2011, 22:33
'Ημαρτον. Πόσο δύσκολο είναι ένα mute all option. Περίμνα μπας και, στην 1.04 αλλά τίποτα.
Επίσης το άλλο εκνευριστικό με τα όπλα που αλλάζουν κάθε φορά που διαλέγεις άλλη class.:a122:

τίποτα λευτερη το ίδιο μπάχαλο επικρατεί,
το lag παραμένει σε ορισμένες πιστες βλέπω παίχτες να εξαφανίζονται από μπροστά μου..
το bug με το retro map pack παραμένει, οποτε στα @@@@@@@ τους μας γράψανε, εγώ δεν ξανά παίζω αυτό το χαλι μέχρι να το διορθώσουν,
αν ποτε το διορθώσουν

dinospao
12-03-2011, 22:44
το bug με το retro map pack παραμένει,

τι bug εχει το retro map φιλε; γιατι σκεφτομαι να το κατεβασω.

xforis78
12-03-2011, 23:31
όταν παίζεις πχ στην salamun market η πιστα δεν αλλάζει και δεν σου δινει
και την επιλογή για vote

garrett156
13-03-2011, 01:56
ναι αυτο ισχυει και για τους 2 χαρτες που περιλαμβανει το dlc.

WolfRathmA
13-03-2011, 05:38
The FPS king may shit on the bench please!

LoL...

le_71
14-03-2011, 11:56
Δεν ξέρω ίσως να φταίει οτι ξεκίνησα με space invaders, Xain'd Sleena και στην ουρά για bubble bobble.
Ισως επίσης να φταίει οτι δίνω μεγαλύτερη σημασία απ' όσο πρέπει σε κάτι που είναι "μια φυσιολογική εξέλιξη στα video games". Οτι να 'ναι... ο καθένας έχει την γνώμη του...
Προσωπικά...."I love this game"

georgios
15-03-2011, 11:33
epidi ksekinisa xthes to online ke den to exo ebedosi, o tactician parakoluthi vlepi kati vasis. se ti xrisimevun autes?

ke kati akoma. kati genitries pu akugonte, otan stamatane skane ta bots?

garrett156
15-03-2011, 12:43
αμα πας και κανεις capture τα σημεια που δειχνει στο χαρτη ουσιαστικα γινοντε spawn points για την ομαδα σου.το αλλο που ρωτας τωρα δεν το πολυκαταλαβα να σου πω την αληθεια μου

nikon
15-03-2011, 12:54
Mάλλον εννοεί στην πίστα με την τουρμπίνα που καταστρέφει ότι υπάρχει κοντά πριν σταματήσει.

georgios
15-03-2011, 13:06
thanks gia tis ameses apantisis

malon den ine se oles tis pistes. akugete san antidrastiras ke vgazi kati prasines lampsis. nomizo oti otan stamatise den duleve to jet pack ke skasan ta bots

edit: mono se 1 ine. pantos malon skane se oli tin pista sxedon. ektos isos apo ta default

edit 2: poli prosegmeno ke anavathmismeno to online in game. gemates pistes. skies. efe. ke ta mechs ke ta jet pack to kanun poli pio oreo. tora gia ton tropo pu kseklidonis pramata to sizitame

nikon
15-03-2011, 13:11
Μόνο σ'αυτή τη πίστα που σου λέω είναι Γιώργο και πρόσεχε μην πηγαίνεις εκεί που γυρίζουν αυτά που είναι μέσα στην τουρμπίνα γιατί θα σκοτωθείς και εσύ.

djpar
15-03-2011, 13:23
το παιχνιδι εχει 1 μονο θεμα με την salamun market κατα τα αλλα εμενα με πορωνει!

georgios
15-03-2011, 14:09
to alo thema ine to poli loading. aporo giati den valan install sto online komati! den ine tosa pola ta data

nikon
15-03-2011, 14:32
Γιώργο υπάρχουν πολλά που δεν αρέσουν (εμένα πχ όπως σου είπα προχθές δεν μ'αρέσει το matchmaking) αλλά το lag που υπήρχε στο 2 και πολλές φορές το έκανε unplayable δεν υπάρχει πια και αυτό είναι το βασικότερο.

djpar
15-03-2011, 19:34
nikon καλα παιξαμε σημερα,ωραιες πιστες πολυ μαχη ...το ευχαριστηθηκα

nikon
15-03-2011, 19:44
Όντως ωραία ήταν κρατήσαμε ψηλά και την σημαία αφού συνέχεια κάναμε το 1-2 στην κατάταξη :P......έκανες join εσύ;;;;....πως μας έβγαλε μαζί;;;;.....τέτοιες ώρες παίζω συνήθως να ξέρεις.

djpar
15-03-2011, 19:49
εγω εκανα join και εγω τυχαια μπηκα συνηθως παιζω αρκετα αργα μετα τις 10-11 αλλα βρηκα κενο και χωθηκα να παρω κανα xp

Et3rn1tyGR
16-03-2011, 10:21
Μετα απο περιπου 24 ωρες Online ενα εχω να πω.

Το θεμα με τα spawn point κατ εμε το χειριστικαν λαθος. Σε μερικες πιστες αν χασεις τα spawn Points ειναι εξαιρετικα δυσκολα να τα ξαναπαρεις με αποτελεσμα στις περισσοτερες των περιπτωσεων να χανεις το game.

Αυτο που επρεπε κατ εμε να κανουν για να αποφυγουν και το μπαχαλο που γινοταν στο 2 οταν εβαζες spawn points διπλα στα objectives ειναι να καθιερωσουν περιοχες στις οποιες μπορεις να βαζεις spawn αλλα λιγο πιο μακρια απο τα objectives.

Αν δεν εχεις τουλαχτιστον 2-3 tactician στην ομαδα απο την αρχη υπαρχει μεγαλη περιπτωση να μην μπορεις να παρεις spawn ποτε.

Πχ στην turbine concurse αν δεν παρεις ενα απο τα ψηλα spawn εχεις χασει το game κατα 99%. Αν τα παρεις ειναι πολυ δυσκολο η αντιπαλη ομαδα να τα κανει recapture. Απο ενα sniper cloacked να εχεις πανω με proximity mines καλα τοποθετημνες δεν το χανεις με την καμια το spawn ειδικα αν εχεις και επικοινωνια με την υπολοιπη ομαδα και μπορεις να ζητας ενισχυσεις.

Σε μια αλλη πιστα (νομιζο corinth river λεγεται) εχει μονο ΕΝΑ spawn στην μεση του χαρτη...και οποιος προλαβει το κυριο ειδε. Αν δεν το παρεις στην αρχη good luck για πιο μετα.

Επισης cloacked sniper με το σιγαστηρα ειναι too much γιατι δεν σπαει το cloack effect μετα απο Kill. Εχω κανει τρελα killstreaks με το να καμπερωθω καπου και να καθαριζω οποιον περναει χωρις να με περνει χαμπαρι. Περνεις και ammo απο κοντινο crate και αντε γεια.

djpar
16-03-2011, 12:54
καλα το spawn point ειναι ενα ζορι αλλα και οταν ξεκιναω αρχη της πιστας δεν με χαλαει,στο spawn point καμπερωνονται ολοι οι σνιπεραδες και γινεται πανικος,βεβαια οποτε κοιταω σνιπερ που με ξεσκιζουν βλεπω οτι τα xp ειναι παντα πολυ χαμηλοτερα απο αυτα που παιρνω εγω γιατι το turretακι μου δινει και παιρνει!!!

garrett156
16-03-2011, 13:17
Μετα απο περιπου 24 ωρες Online ενα εχω να πω.

Το θεμα με τα spawn point κατ εμε το χειριστικαν λαθος. Σε μερικες πιστες αν χασεις τα spawn Points ειναι εξαιρετικα δυσκολα να τα ξαναπαρεις με αποτελεσμα στις περισσοτερες των περιπτωσεων να χανεις το game.

Αυτο που επρεπε κατ εμε να κανουν για να αποφυγουν και το μπαχαλο που γινοταν στο 2 οταν εβαζες spawn points διπλα στα objectives ειναι να καθιερωσουν περιοχες στις οποιες μπορεις να βαζεις spawn αλλα λιγο πιο μακρια απο τα objectives.

Αν δεν εχεις τουλαχτιστον 2-3 tactician στην ομαδα απο την αρχη υπαρχει μεγαλη περιπτωση να μην μπορεις να παρεις spawn ποτε.

Πχ στην turbine concurse αν δεν παρεις ενα απο τα ψηλα spawn εχεις χασει το game κατα 99%. Αν τα παρεις ειναι πολυ δυσκολο η αντιπαλη ομαδα να τα κανει recapture. Απο ενα sniper cloacked να εχεις πανω με proximity mines καλα τοποθετημνες δεν το χανεις με την καμια το spawn ειδικα αν εχεις και επικοινωνια με την υπολοιπη ομαδα και μπορεις να ζητας ενισχυσεις.

Σε μια αλλη πιστα (νομιζο corinth river λεγεται) εχει μονο ΕΝΑ spawn στην μεση του χαρτη...και οποιος προλαβει το κυριο ειδε. Αν δεν το παρεις στην αρχη good luck για πιο μετα.

Επισης cloacked sniper με το σιγαστηρα ειναι too much γιατι δεν σπαει το cloack effect μετα απο Kill. Εχω κανει τρελα killstreaks με το να καμπερωθω καπου και να καθαριζω οποιον περναει χωρις να με περνει χαμπαρι. Περνεις και ammo απο κοντινο crate και αντε γεια.

νομιζω οτι ο marksman δεν εχει by default σιγαστηρα σε κανενα οπλο.αμα το μαζεψεις απο κατω καλως αλλιως δεν θυμαμαι κατι τετοιο.
κατα τα αλλα εφαγα και εγω ενα spawn trap προχθες που γυρισα κατευθειαν στο deathmatch.με το που μπηκα σε warfare δεν προλαβενα να βγω απο το πρωτο δωματιο.το συμπερασμα ειναι οτι warzone θελει παρεα και μπλα μπλα για τα spawns.οποτε παιζω με randoms ο καθενας παει οπου να ναι.

ehelion
16-03-2011, 13:43
νομιζω οτι ο marksman δεν εχει by default σιγαστηρα σε κανενα οπλο.αμα το μαζεψεις απο κατω καλως αλλιως δεν θυμαμαι κατι τετοιο.
κατα τα αλλα εφαγα και εγω ενα spawn trap προχθες που γυρισα κατευθειαν στο deathmatch.με το που μπηκα σε warfare δεν προλαβενα να βγω απο το πρωτο δωματιο.το συμπερασμα ειναι οτι warzone θελει παρεα και μπλα μπλα για τα spawns.οποτε παιζω με randoms ο καθενας παει οπου να ναι.


Εχει απο τα secondary του το τελευταιο M22 καπως ετσι λεγετε αυτοματο με σιγαστηρα.Γενικα πιστευω ο marks δεν εχει καμια αδυναμια σαν class του εχουν δωσει και το assault,δεν μπορουν να τον δουνε απο το radar,δεν μπορουνε να τον δουνε οταν δεν κουνιετε,εχει πολυ λιγο cd το cloak για να ξαναγεμισει και με τα οπλα με τον σιγαστηρα δεν σπαει το cloak.Eπισης δεν υπαρχει καποιο class που να κανει counter τα skill του.

le_71
18-03-2011, 17:29
το 1.06, πρέπει να 'ναι live. Αν το κατέβασε κάποιος ας μας πει εντυπώσεις

xforis78
18-03-2011, 18:59
εγώ πάντως δεν είδα καμια διαφορα στο game με το 1.06 και το lag του το έχει και στην salamun market πάλι τα ίδια γίνονται, και πριν που έπαιζα με τον dj και τον ντίνο μας έβγαλε ένα κουφό error και μας πέταξε όλους....

djpar
18-03-2011, 22:55
ισχυει ακομα χειροτερο απο το 1.05 και το salamun ελεος δλδ το εχει αναφερει κανεις στο forum με την salamun?

garrett156
18-03-2011, 23:01
εχει αναφερθει αρκετες φορες.μολις πηρα το platinum btw.ευκολο πολυ για platinum.ειναι και το πρωτο μου!

Dinos
19-03-2011, 10:53
εγώ πάντως δεν είδα καμια διαφορα στο game με το 1.06 και το lag του το έχει και στην salamun market πάλι τα ίδια γίνονται, και πριν που έπαιζα με τον dj και τον ντίνο μας έβγαλε ένα κουφό error και μας πέταξε όλους....

εμενα χριστοφορε με εβαλε στο παιχνιδι με εναν αντιπαλο.Τι ασχετο ηταν αυτο.

xforis78
19-03-2011, 14:27
ναι ντίνο τα κάνει κάτι τέτοια ωραία!! προχθές με τα παιδιά παίζαμε 11 εναντίον 3 στην graveyard και είχε και τρελό lag... :thumbsdown::thumbsdown:

ehelion
19-03-2011, 15:25
δεν ξερω αν υπηρχε το bug αλλα το επαθα σημερα και χθες το επαθε ο NTDGR αρχιζεις κανονικα και δεν μπορεις να παρεις ουτε ammo,ουτε capture τα spawn αα και το καλυτερο δεν περνεις ουτε kills ουτε death εισαι μονημος 0-0-0.Επισης το matchmaking μου φαινεται ΤΡΑΓΙΚΟ στα cm δεν μπορει ρε φιλε να εχει η ομαδα σου 1412 rat και να σε βαζει να παιζεις με 2200 rat.

le_71
20-03-2011, 11:21
δεν ξερω αν υπηρχε το bug αλλα το επαθα σημερα και χθες το επαθε ο NTDGR αρχιζεις κανονικα και δεν μπορεις να παρεις ουτε ammo,ουτε capture τα spawn αα και το καλυτερο δεν περνεις ουτε kills ουτε death εισαι μονημος 0-0-0.Επισης το matchmaking μου φαινεται ΤΡΑΓΙΚΟ στα cm δεν μπορει ρε φιλε να εχει η ομαδα σου 1412 rat και να σε βαζει να παιζεις με 2200 rat.

εγώ πάλι έπαιξα μερικά ματσάκια χωρίς πρόβλημα. Με ανεπαίσθητο lag, και κανονικό map rotation. Οσο για το rank στο matchmaking εχεις δίκιο.
Τσίμπα και ένα rep, για το ενδιαφέρον και τις επιδόσεις σου....;)

nikon
22-03-2011, 21:19
Παιδιά αυτό που κάνει σαν να σκάνε πολλές βόμβες μαζί και τους παίρνει όλους ο χάρος ποιανού κόλπο είναι;;;;;

xforis78
22-03-2011, 21:59
Παιδιά αυτό που κάνει σαν να σκάνε πολλές βόμβες μαζί και τους παίρνει όλους ο χάρος ποιανού κόλπο είναι;;;;;


αυτό φιλε μου είναι το mortar beacon το οποιο το βγάζει μόλις κάνουμε capture ένα tactical spawn, το παίρνεις από το κουτάκι του αν το προλάβεις βεβαια..και πατάς το down στο d-pad για να το επιλέξεις και όπου το πετάξεις θα πέσουν και τα mortars
επίσης ύπαρxη και το άλλο κόλπο των καμπεριδων που κάθονται στα αρχικά spawn σε συγκεκριμένες πιστες πχ salamun market και ρίχνουν με τα wasp canons τα οποια κάνουν την ίδια δουλειά με τα mortar
ελπίζω να σε κάλυψα.

ehelion
22-03-2011, 22:00
κανενος air strike ειναι το περνεις απο συγκεκριμενα spawn points

nikon
23-03-2011, 08:32
αυτό φιλε μου είναι το mortar beacon το οποιο το βγάζει μόλις κάνουμε capture ένα tactical spawn, το παίρνεις από το κουτάκι του αν το προλάβεις βεβαια..και πατάς το down στο d-pad για να το επιλέξεις και όπου το πετάξεις θα πέσουν και τα mortars
επίσης ύπαρxη και το άλλο κόλπο των καμπεριδων που κάθονται στα αρχικά spawn σε συγκεκριμένες πιστες πχ salamun market και ρίχνουν με τα wasp canons τα οποια κάνουν την ίδια δουλειά με τα mortar
ελπίζω να σε κάλυψα.Μόνο με κάλυψες;;;;.....thanx και +rep μαζί.;)

le_71
25-03-2011, 14:53
Καμιά συμβουλή για το Sta 14, έχει κανένας;
Αξίζει αυτό το όπλο; Δεν βλέπω να το χρησιμοποιούν πολλοί...

xforis78
25-03-2011, 17:55
Καμιά συμβουλή για το Sta 14, έχει κανένας;
Αξίζει αυτό το όπλο; Δεν βλέπω να το χρησιμοποιούν πολλοί...

καλο οπλακι και γρήγορο, για μεσαίες αποστάσεις είναι πολύ καλο, για μακριά μονο με headshot κανεις kill, και να ξέρεις ότι πρέπει να παίρνεις θέσεις ,δεν τρέχουμε και πυροβολούμε με αυτό.

nikon
25-03-2011, 21:05
^^Ακριβώς και δεν το χρησιμοποιούν πολλοί γιατί ενώ είναι του marksman δεν κάνει για την δουλειά που θέλει να κάνει ένας marksman δηλαδή να καθαρίζει από μακριά.....αν έχεις ξεκλειδώσει το VC32 την κάνεις μια χαρά αυτή τη δουλειά.

ehelion
01-04-2011, 13:07
Οσοι θελουν να παρουν 6 unlock points τσαμπε μπορουν να μπουνε μεσω του home στο square και καπου εκει στην μεση υπαρχει ενα spaceship δεν ξερω πως λεγετε απο αυτα που ειχαν στο 3 οι ISA και θα σε βαλει στο killzone district οπου εκει μπορεις να παιξεις ενα παιχνιδι και μολις τελιωσεις ολα τα challenges σου δινει εναν κωδικο τον κανεις μετα redeem και περνεις 6 unlock points.Το ειχα κανει βασικα πριν κανα μηνα τωρα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα πρεπει να υπαρχει νομιζω οποιος θελει ας το κανει δεν ειναι και λιγοι οι ποντοι παντως.

hawkeye
04-04-2011, 15:33
οποιος ψηνεται να παιξουμε ας με κανει ενα add

ehelion
06-04-2011, 15:26
βγηκε το patch το κατεβαζω τωρα αντε να δουμε....

hawkeye
06-04-2011, 19:45
κατεβασα το patch αλλα δεν μπαινει καθολου στο mp.μου λεει οτι ειμαι online και πρεπει να συνδεθω παροτι ειμια online και ολα οκ

ehelion
06-04-2011, 19:58
το κανει καμια φορα αυτο.Κανε quit game και ξαναμπες

hawkeye
07-04-2011, 16:28
προσπαθουσα ολο το απογευμα και τελικα καταφερα να μπω το βραδυ.κατεβασα και τους χαρτες.Πολυ καλος χαρτης ο junkyard

le_71
08-04-2011, 01:33
πολύ καλοί και οι δύο χάρτες παιδιά. Αξιζουν και με το παραπάνω τα λεφτά τους.
Βροχή στην junkyard (warfare), πόρτες με φωτοκύτταρο στην Stahl Arms (warzone) , από τα καλύτερα DLC που έχω κατεβάσει ποτέ.

nikon
08-04-2011, 09:24
Και exo και jetpack μαζί στην Junk Yard;;;;:a038-1:.....με τίποτα.....τι να κάνω με τα 5 ευρώ;;;:scratch:.........:idea:.........:modecris:

ehelion
08-04-2011, 12:41
πολύ καλοί και οι δύο χάρτες παιδιά. Αξιζουν και με το παραπάνω τα λεφτά τους.
Βροχή στην junkyard (warfare), πόρτες με φωτοκύτταρο στην Stahl Arms (warzone) , από τα καλύτερα DLC που έχω κατεβάσει ποτέ.

απο frames λευτερη πως παει στην junk?Γιατι στην snowdrift μαμιεται με το χιονι...

le_71
08-04-2011, 15:45
Όλα ΟΚ φιλαράκι, απροβλημάτιστο.....

ehelion
09-04-2011, 20:25
Το κατεβασα σημερα το dlc πολυ ωραια η stahl και πολυ μεγαλο map πραγματικα επαιζα ποση ωρα και ακομα δεν το εχω μαθει:doh:Παντως εχει πολυ στενα μεροι οτι πρεπει για shotgun hehe.Tην junk δεν την εχω παιξει ακομα δυστυχως αλλα πρεπει να τα σπαει....

djpar
20-05-2011, 11:30
offtopic:

Οσοι βλεπετε στο killzone 3 LAG και λετε οτι στο COD δεν εχει προσεξτε λιγο καλυτερα.Πριν 2 μερες νοικιασα το Black Ops και ειδα απειρες φορες να με πυροβολανε να τρεχω να μπω στο σπιτι πχ και να σκοτωνομαι μεσα και απο το replay φαινεται οτι με ειχαν πετυχει αλλα το παιχνιδι αργησε να το δειξει

nikon
20-05-2011, 11:35
Το matchmaking να φτιάξουν λίγο και δεν θέλει τίποτα άλλο.....χθες πάλι ήμασταν 4-5 από την μια και ένας που μετά έγινε κανένας από την άλλη.

djpar
20-05-2011, 11:37
και εγω μπηκα σε ενα room 4 με 4 και κανω quit μπαινω σε αλλο και ειναι φουλ !χαχα αλλα η κινηση ολα ειναι απιστευτα

azalus
20-05-2011, 11:42
Σημερα θα το παρω το παιχνιδι.Εχω να φαω φαπες το βραδυ στο mp.

ehelion
20-05-2011, 12:37
offtopic:

Οσοι βλεπετε στο killzone 3 LAG και λετε οτι στο COD δεν εχει προσεξτε λιγο καλυτερα.Πριν 2 μερες νοικιασα το Black Ops και ειδα απειρες φορες να με πυροβολανε να τρεχω να μπω στο σπιτι πχ και να σκοτωνομαι μεσα και απο το replay φαινεται οτι με ειχαν πετυχει αλλα το παιχνιδι αργησε να το δειξει

p2p δεν ειναι το black ops?Οποτε ειναι σχετικο το αν θα εχεις lag ή οχι.Παντως στο kz γενικα δεν ειχα ποτε θεμα με το lag μονο αυτες τις μερες που ξαναηρθε το psn αλλα και παλι οχι τραγικα πραγματα.

djpar
20-05-2011, 16:34
p2p? με 8 ατομα p2p? κανονικα server πρεπει να ειναι p2p ειναι τα αθλητικα λογικα που συνδεονται μονο 2 ατομα

ehelion
20-05-2011, 17:03
To black ops απο οσο ξερω δεν εχει dedicated servers οπως πχ και το crysis 2

nikon
21-05-2011, 08:16
Killzone 3 welcomes back players with double XP (http://www.joystiq.com/2011/05/20/killzone-3-welcomes-back-players-with-double-xp/)

After giving PSN proper resuscitation (http://www.joystiq.com/2011/05/15/playstation-network-coming-online-throughout-north-america/) last Sunday, Sony has detailed plenty of measures (http://www.joystiq.com/2011/05/16/sony-reveals-choice-of-free-game-downloads-in-psn-welcome-back-p/) to win back the loyalty of potentially lost players. This weekend, Killzone 3 (http://www.joystiq.com/game/killzone-3) players get something more than the sheer pleasure of being able to play a video game online again: double experience until Monday, May 23 at 3AM EST.

Cryptically, the post concludes there is "even more" to be announced "at a later date." By "even more" we imagine Sony means "even more freebies" and by "at a later date" we imagine -- well, actually, that last one's pretty cut and dry now, isn't it?

georgios
21-05-2011, 13:00
sto killzone exi sinolika leaderboards? xthes psaxnontas proxira vrika mono friend ke clan.

mu fanike ligo periergo, an ke den exo peksi pola shooter

etsi ine ke se ala? sosta ida?

nikon
21-05-2011, 13:36
Όχι δεν είδες σωστά αν κάνεις sign in στο killzone.com τα βλέπεις.

georgios
21-05-2011, 14:01
"pezete killzone 3 ke thelete na dite ta leaderboards sas?! agoraste ke ena pc!"

azalus
21-05-2011, 17:40
Παιδια πως μπορω να αλλαξω το ZOOM R3 και να το βαλω στο L1?Γινεται γιατι εψαξα λιγο αλλα δεν εβγαλα ακρη.Ευχαριστω.

ilias78
21-05-2011, 20:10
μια σελιδα πισω man ;)

Godweeder
01-06-2011, 09:31
Λιωμμενος στο Killzone ειμαι εδω και κανα 2μηνακι !!

Ρε θα βγαλουν κανα free map ???ξερει κανεις τιποτα ?

Nek_Food
01-06-2011, 10:57
Free map? Χα, χα, χα no way ξέχνα το... επί πληρωμή ναι αν θέλεις.

nikon
01-06-2011, 11:53
Άσχετο αλλά τι ωραία που είναι να πετάς την βόμβα που βγάζει στο respawn και να αρχίζει να μετράει βαθμούς και να μην σταματάει.....χθες πέταξα μια εκεί που κάνουν respawn οι αντίπαλοι και πήρα 1100 βαθμούς με την μια.:P

djpar
01-06-2011, 12:17
ηδονη φιλε κανονικα γιατι προλαβαινεις να δεις κατι triple kill,bot kill κτλ

djpar
01-06-2011, 17:05
Killzone 3: Patch 1.09 Changelog
(http://ps3ego.de/playstation-3/killzone-3-patch-1-09-changelog/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+PS3Egode+%28PS3%2C+PSP2+und+P SN+News+|+PS3Ego.de%29)
Patch 1.09 live


Functionality
Added Colour blind support – When turned ‘On’ all enemy players and objects will be underlined. This is the case for the minimap and in-game, such as player names.
Frozen Dam – Operations – The first mission in is now 6 minutes again
Move – Fixed continuous rumble when the PlayStation Eye camera connected
Move – When interacting with a Search & Destroy objective the player will no longer also do a melee
Junkyard – Players can no longer get in an Exoskeleton while using a Jetpack
Blood Gracht – Fixed a hang when the Recon ability was used
Fixed a bug where the clan rating decreased after the clan had won a Warzone tournament game
Fixed a hang on the joining screen after the player was kicked (or quit) a game
Clans – Fixed an issue where all users received the error 2- (scores cannot be processed) when entering a Guerrilla Warfare match
Fixed a crash when connecting to a custom Warzone game
Fixed a hang when a player with DLC sets up a custom game to start on a DLC map, transfers the leadership to a non-DLC user and this new leader attempts to start the game
Fixed a 10006 network error when joining a Guerrilla Warfare game

Gameplay
Fixed various collision issues on DLC maps
Frozen Dam – Warzone – Fixed a spot where players could get stuck behind an ammo crate and an oil drum near the Dam tactical spawn point.
Accepting a squad invite from the opposing faction will no longer quit the game.
Corinth River – Botzone – Fixed an issue with Bots falling through the map
Corinth River – Botzone – Fixed a crash in Botzone

Exploit
Blood Gracht – Fixed a spot where players can get out of the map
MAWLR Graveyard – Operations – Fixed a spot where players can get out of the map during the second objective that should only be accessible once the objective is completed.
Salamun Market – Fixed a spot where, using an Exoskeleton, the player could escape the confines of the map
Bilgarsk Boulevard – Fixed a spot where players can get out of the map
Stahl Arms – Fixed ISA members accessing the Helghast base without being seen by turrets
Players now get the XP they earned after getting kicked from a game

User Interface
Expanded the information about the Multiplayer status of a friend in the XMB. It will now show the game mode and the map that the player is in.
In some cases players would still experience Scoreboard flickering. This has been fixed
Silent Footsteps icon is now properly visible in game
Fixed an issue with Clan Leaderboards after switching clans
Small Localization fixes
Updates to loading screens
Clan Tag now updates properly after disbanding a clan
Campaign – Elite emblem now updates properly
Fixed a network error when downloading DLC via the main menu ‘Downloadable Content’ option

Graphics
Fixed various graphical glitches on DLC maps
Fixed an issue with the Search and Retrieve object for the Marksman when cloaked
Retro Pack – Fixed an issue with the minimap
Stahl Arms – Fixed an animation problem for players standing on top of the mechanical welding arm. They moved unrealistically when observed by other players

zapee995
02-06-2011, 16:20
τρομερο το killzone. αντε να ερθει η στθγμη για online...

shadow
02-06-2011, 17:11
εε παιδια βαλτε και μενα μεσα .... shadowsong123 συνηθως παιζω medic....

nikon
08-06-2011, 09:29
Λοιπόν χθες τυχαία ανακάλυψα ένα.....κολπάκι να το πω;;;.....glitch να το πω;;;....ότι και να είναι είπα να το "καρφώσω" για όσους δεν το ξέρουν.

Πίστα Pyrrhus Crater, mode capture & hold στο πρώτο σημείο που συναντάς σαν ISA (εγώ το έκανα σαν Helghast και πήγα από την άλλη) μπορείς να πας και από κάτω στο τούνελ που υπάρχει και σε ένα συγκεκριμένο σημείο να κάνεις capture....το σημείο είναι αυτό που πάει ο παίχτης στο 0:50.

YouTube - ‪Killzone 3 Multiplayer Tips and Strategies - Warzone Pyrrhus Crater - Part 1‬‏

le_71
08-06-2011, 10:55
μάλλον εννοείς το tunnel που συνήθως κρίβονται οι ISA όταν είναι target στο assasination. (μπορώ να στο σχεδιάσω με ένα απο τα υπέροχα σχέδιά μου αν θες). Αν είναι αυτό δεν το εχω δοκιμάσει αλλά μου κάνει εντύπωση οτι μπορεις να κάνεις capture από τόσο μακριά...

nikon
08-06-2011, 10:58
Nαι αυτό εννοώ δεν είναι μακριά αν σκεφτείς τον σχεδιασμό είναι ακριβώς από κάτω και ξαναλέω είναι ένα πολύ συγκεκριμένο σημείο θέλει δηλαδή να πας βήμα βήμα για να το βρεις......το καλό είναι ότι τους ISA που μπαίνουν στο τούνελ τους τρως εύκολα γιατί έρχονται με φόρα αφού δεν σε βλέπουν.

le_71
08-06-2011, 11:06
θα το δοκιμάσω όταν βρω την ευκαιρία. Βέβαια το θεωρώ πολύ δύσκολο να κάνεις capture σαν Helghast έτσι κρυμένος γιατί το σημείο είναι πολύ κοντά στο spawn των ISA, άρα γεμίζει εύκολα από δαύτους και συ απλά με το δικό σου κόλπο "κολλάς" την μπάρα του progression.

nikon
08-06-2011, 11:09
Bρε τo έκανα χθες σου λέω και μάλιστα σαν Helghast......και εμένα κουλό μου φάνηκε είχα κάτσει εκεί για kills και τυχαία κάνω λίγο πιο μπροστά και είδα τις μπάρες να γεμίζουν.....γι'αυτό είπα μπορεί να είναι και glitch.

le_71
11-06-2011, 21:32
κολλάει ελεεινά ρε παιδιά μετά το τελευταίο patchάκι ή εγώ φταίω;

azalus
11-06-2011, 22:08
Και σε εμενα χθες το βραδυ κολλουσε ολη την ωρα.

ilias78
11-06-2011, 22:11
σημερα το μεσημερακι που επαιξα λιγο, πηγαινε κανονικα.

azalus
11-06-2011, 22:41
Δεν το κανει ολη την ωρα απλα εκει στα ξαφνικα παγωνει για κατι δευτερα και μετα συνεχιζει.Χθες μου το εκανε καμια δεκαρια φορες.

ilias78
12-06-2011, 05:07
μα καλα, αυτο το κωλοσυστημα του killzone, πως σκατα κανονιζει τις ομαδες? ειναι δυνατον η μια ομαδα να εχει 10-12 παιχτες κ η αλλη να ειναι με 2 και 3 παιχτες? ελεος δηλαδη.

ehelion
13-06-2011, 12:44
Kαλα ενταξει αυτα τα patch του kz πραγματικα ειναι οτι να ναι.Καθε φορα διορθωνουνε 2-3 πραγματα και χαλανε αλλα 10!!!Κανει freeze ολοι την ωρα για 2-3 δευτερολεπτα,οταν πας στο ammo box και εκει κανει κατι freeze,δεν μου εδινε xp στο τελος του ματς και για καποιο λογο εχω αρκετο lag.Ενταξει δηλαδη τι να πω γιατι τα βγαζουν τα patch για να λενε οτι κανουμε δουλεια και σας προσεχουμε?Ειναι δυνατον να μην ειδαν αυτα τα προβληματα πριν το βγαλουν?Μαλλον τα ειδαν αλλα λενε δε βαριεσε θα το διορθωσουμε στο επομενο που αντε να δουμε ποτε θα ειναι αν και θυμαμαι καλα οτι ειχαν πει οτι θα ειναι το τελευταιο patch που θα βγαλουν αλλα ενταξει αν το αφησουν ετσι ειναι πολυ τρομπες.:thumbsdown: για μενα και οταν το φτιαξουν καποτε ισως να ξανασχοληθω...

djpar
13-06-2011, 13:19
δεν ξερω ρε παιδια,εγω εχτες που επαιξα δεν ειχα κανενα θεμα με lag ουτε οταν το πρωτοεβαλα,το αντιθετο μαλιστα

ilias78
13-06-2011, 19:41
αυτο που παρατηρισα εγω, ειναι πως lagαρει λιγο οταν καποιος απο τη friend list μου εισελθει ή εξελθει απο το psn!!!! κ αυτο οχι παντα.

azalus
13-06-2011, 21:50
Χθες το βραδυ ηταν ολα καλα αλλα σημερα το μεσημερι ειχε λιγο.ΗΛΙΑ θα παρακολουθησω αυτο που λες.

djpar
14-06-2011, 00:27
paidia eine geniko fenomeno dld to eidame kai se alla forum apo exwteriko h eine tipota me tis etairies mas stin ellada?

djpar
14-06-2011, 13:12
Λοιπον επαιξα εχτες λιγο kz3 και παρατηρησα οτι ειχε καποιο lag αλλα μολις στην ιδια πιστα φυγανε 3 ατομα απο μια κλαν και μπηκαν αλλοι 3 τελικα το ολο θεμα εφτιαξε και σκεφτηκα μηπως το lag ευθυνεται επειδη καποια ατομα ειτε εχουν προβλημα αυτοι ειτε εχουμε εμεις προβλημα με αυτους.Δεν ξερω τι να πω περιεργο το θεμα lag στο kz3.
Επισης οποιος ασχολειται με traceroute κτλ οι server του kz3 ειναι
killzone3ps3.online.scee.com

djpar
15-06-2011, 10:51
Λοιπον βλακειες,το παιχνιδι εχει θεμα σιγουρα τα νουμερα του Trace ολοι την μερα ηταν στα ιδια επιπεδα και το παιχνιδι μια ειχε lag μια δεν ειχε,αναλογα την πιστα και τα ατομα που παιζεις εκεινη την ωρα

nikon
15-06-2011, 16:12
Killzone 3 patch 1.10 releases today with additional custom game options (http://www.ctrlaltkill.org/2011/06/15/killzone-3-patch-1-10-releases-today-with-additional-custom-game-options/)


Matchmaking. We will now make players switch faction automatically at the end of a round if teams are unbalanced. Note that this will only affect players that are not in a squad or that have sent an invite to create a squad, and that it will not happen at all in Clan games or Custom Games.Eπιτέλους.:a023:

djpar
17-06-2011, 09:59
ΓΑΜΩ ΤΑ PATCH!

djpar
18-06-2011, 20:52
ε ρε φουστη μου παλι θα δωσω 5 ευρο...αλλα τωρα για 4 πιστες!!!

Killzone 3's 'From the Ashes' DLC detailed, adds four multiplayer maps (http://www.joystiq.com/2011/06/18/killzone-3s-from-the-ashes-dlc-detailed-adds-four-multiplaye/)

ilias78
18-06-2011, 20:59
ωραιοι χαρτες αλλα δεν νομιζω πως θα τους παρω.

djpar
19-06-2011, 00:05
φιλε 5 ευρο για 4 χαρτες ειναι οκ για μενα...θα τους τσιμπησω λογικα σιγα ενας καφες ειναι ειδικα για το παιχνιδι που το λιωνω ακομα!

Venigre
19-06-2011, 17:58
Καλησπέρα παίδες, πρόσφατα τσίμπησα το kz3 και ενδιαφέρομαι για clan να συνεχίσω το κάψιμο που έιχα σο kz2, παίζει ακόμα ή έχει ναυαγήσει το θέμα?

djpar
21-06-2011, 02:29
Τελικα θα τις παρετε;

djpar
21-06-2011, 11:24
οι αλλες 2 πιστες http://blog.eu.playstation.com/2011/06/20/killzone-3-from-the-ashes-pack-the-retro-maps/

tharsis depot κ radec οι παλιες απο το kz2

le_71
22-06-2011, 00:01
Σίγουρη αγορά.
Θα τις παλέψω λίγο αύριο και θα ξαναγράψω..:bang:

edit: tharsis depot και radec academy είναι must buy για όσους τις τίμησαν στο KZ2..

nikon
22-06-2011, 09:19
Τι must buy ούτε να τις βλέπω δεν θέλω αν και η tharsis ήταν η αγαπημένη μου......μπούχτισα μ'αυτές στο 2.

djpar
22-06-2011, 10:47
και οι καινουργιες ωραιες ειναι,εγω θα τις παρω ή σημερα ή αυριο!

azalus
22-06-2011, 22:34
Παιδια πειτε εντυπωσεις για τους χαρτες.Ψηνομαι λιγακι να τις παρω.

le_71
22-06-2011, 23:56
πολύ καλές, ιδιαίτερα η radec academy.
Γεμάτες κόσμο. Μάλλον τις πήραν αρκετοί...

stratos789
23-06-2011, 00:48
παιδια ποια ειναι η clan γιατι θελω να μπαινω και εγω να παιζουμε?

djpar
23-06-2011, 16:10
You read that right – from Friday, June 24 at 17:00 PM UK time, until Monday, June 27 at 9:00 AM UK time, all XP earned in Killzone 3’s multiplayer matches will be tripled. So whether you’re exploring new DLC maps or just re-acquainting yourself with the stock maps, you’ll rank up faster than ever!


Τωρα και με τις 4 πιστες που πηρα...αντε να ανεβω κανα level!

maxcomgr
23-06-2011, 18:39
Παίδες το πήρα και εγώ το kz3.
Παίζει κανείς από εσάς ή όχι;

djpar
23-06-2011, 21:32
ποσο κακο ειναι να παιζεις σε μια ομαδα που ξερεις οτι ειναι αμπαλοι και να προσπαθεις να κανεις κατι,σημερα λοιπον ειμαι στην καινουργια πιστα στο warfare και ολοι η ομαδα μου αποτελειτε κυριος απο sniper ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΑΜΩΤΟ δλδ...εν τελη βγηκα 1ος με 5000 πριν τον τελος του παιχνιδιου αλλα δεν το χαρηκα καθολου

xforis78
23-06-2011, 22:50
μετά το τελευταίο patch μου φαίνεται ότι το κάνανε χαλια το game..μπήκα να παίξω κάνα matchaki
και δεν άντεξα πάνω από 5 λεπτά!!
συνεχεια κολλάει όταν κανεις respawn και έχει τρελό lag...αίσχος!!

djpar
23-06-2011, 23:18
κανανε την εξης εξυπναδα,καθε φορα που κανεις respawn κανει save τωρα γιατι ενας θεος ξερει και αυτο κανει το παιχνιδι να κολλαει αν ειδικα παιζεις και σε πιστα που στο spawn κοντα γινετε τρελη μαχη...ε καλα μην περιμενεις κατα τα αλλα εγω το βλεπω οκ

maxcomgr
24-06-2011, 18:29
Έτσι έπαθα και εγώ εχθές. Μέ εκανε spawn σε ένα σημείο, στο οποίο μας είχανε πάρει αμπάριζα. Δεν μπορούσες να βγεις καν από την πόρτα εξόδου.
Είχε και εναν βλάκα άγγλο που τραγουδούσε.

Asmodeus
24-06-2011, 18:33
Αυριο μου ερχεται και εμενα το παιχνιδακι :)

JamesPetrucci
25-06-2011, 14:34
Μόλις έκανα παραγγελία την helghast edition απο το public, απο Δευτέρα Τρίτη το περιμένω, όποιος θέλει ας με κάνει add να παίξουμε κανένα ματσάκι...

djpar
27-06-2011, 12:04
πρεπει να βγει αναγκαστηκα ενα ακομα patch:
1)Οταν κανει respawn και παιζεις σε πιστα με πολλα ατομα πχ warzone τοτε κολλαει συνεχεια μεχρι να κανει save
2)Οταν μπαινει καποιος φιλος στο psn τοτε παλι αν παιζεις με πολλα ατομα freezαρι για 3-4 δευτερολεπτα
3) Η καινουργια πιστα στο warzone με τα nukes δεν ξερω πως λεγεται,μολις μαζευτουν αρκετα ατομα κολλαει απιστευτα

Λοιπον για ολα αυτα πρεπει να βγει γρηγορα ενα patch γιατι ειναι σπαστικο

azalus
27-06-2011, 22:48
Εμενα χθες το βραδυ με το που ξεκινουσε στην αρχη παντα παγωνε η εικονα για 4-5 δευτερα και μετα συνεχιζε κανονικα.Μου το εκανε και στους 3 γυρους που επαιξα.Μηπως λογο το οτι ηταν triple xp ολο το ΣΚ και ειχε πολυ κοσμο να φταιει αυτο?

djpar
27-06-2011, 23:11
οχι το εκανε και ποιο παλια

Asmodeus
30-06-2011, 03:23
Παιδες παιζει καμια clan ? Ειμαι μετριος παιχτης και περνω πιο πολυ engineer

Asmodeus
30-06-2011, 03:25
πρεπει να βγει αναγκαστηκα ενα ακομα patch:
1)Οταν κανει respawn και παιζεις σε πιστα με πολλα ατομα πχ warzone τοτε κολλαει συνεχεια μεχρι να κανει save
2)Οταν μπαινει καποιος φιλος στο psn τοτε παλι αν παιζεις με πολλα ατομα freezαρι για 3-4 δευτερολεπτα
3) Η καινουργια πιστα στο warzone με τα nukes δεν ξερω πως λεγεται,μολις μαζευτουν αρκετα ατομα κολλαει απιστευτα

Λοιπον για ολα αυτα πρεπει να βγει γρηγορα ενα patch γιατι ειναι σπαστικο

Εμενα δεν κολλαει καθολου φιλε

djpar
30-06-2011, 11:28
δεν γινετε παντα αλλα συνηθως στα δωματια που ειναι φουλ στο warzone τοτε κολλαει και λογικα γινετε σε ολους γιατι το ακουω και απο παληκαρια εδω που λιωνανε και τωρα το παρατησανε για αυτον τον λογο...

azalus
30-06-2011, 20:03
Το κανει αλλα οχι τοσο συχνα πλεον.

Et3rn1tyGR
30-06-2011, 21:30
Και σε μένα το κάνει μερικές φορές συνήθως μετα απο spawn

djpar
01-07-2011, 09:48
αρα καταληγουμε οτι θελει patch!

djpar
20-07-2011, 15:44
Heads up: On July 21, from 10:00 to 11:00 AM UK time, the servers will briefly be offline while we fix the Friend Leaderboards.

Αν και τσαμπα το γραφω κανεις σας δεν το παιζει πλεον τπ

azalus
20-07-2011, 21:35
^^ και ομως εγω το βαζω 3-4 την εβδομαδα το δισκακι μεσα,αλλα απο την κλαν δεν πετυχα ποτε κανεναν.

djpar
21-07-2011, 00:52
Καλα κ εγω μονο τον nk69,ενταξει εχουμε να παμε κ για μπανιο

nikon
21-07-2011, 09:28
^^Xθες σου έβαλα απουσία να ξέρεις.

djpar
21-07-2011, 10:30
ναι ρε γαμωτο δεν ανοιγω γιατι ποτε μα ποτε δεν θα παιξουμε μαζι μονο αντιπαλοι ε και μετα απο λιγο βαριεμαι

nikon
21-07-2011, 10:47
Εγώ προτιμώ να παίζω ακόμα και αντίπαλος με κάποιον από την friend list παρά με άγνωστους τελείως.

djpar
21-07-2011, 11:52
απο την friendlist μονο εσυ παιζεις...στο τσακ ειμαι καθε φορα να το διωξω αλλα δεν παιζει,το παιχνιδι εχει ατομα τωρα αν εμεις οι Ελληνες παιζουμε COD εμεις φταιμε

psychosam
11-12-2011, 14:15
καλησπέρα πεδία ψάχνω πολύ καιρό να μπω σε μια clan με Έλληνες έχετε τπτ κάλο?

djpar
11-12-2011, 14:58
γιατι εχει ατομα το killzone?...

booZe
11-12-2011, 15:45
Παρών! ;)

nikon
12-12-2011, 10:14
γιατι εχει ατομα το killzone?...Mια χαρά άτομα έχει επειδή σταμάτησες να παίζεις εσύ νομίζεις ότι σταμάτησαν όλοι;;;;:nono:

djpar
12-12-2011, 19:55
δεν προλαβαινω ρε παιδες,εχει ακομα ομως αρκετα ατομα γιατι σκεφτομαι να ξαναμπω,μολις μπορεσω

nikon
13-12-2011, 09:42
Αν εννοείς Έλληνες δεν ξέρω αλλά γενικά κόσμο έχει και θα έχει όπως είχε και το 2 για πολύ καιρό......ο κόσμος του Killzone δεν νομίζω ότι πάει σε BF και MW.

savas
22-12-2011, 10:19
το ξεχασαμε το kz3 ολοι στο mw3 το ριξαμε ε?
και βεβαια ο κοσμος παει σε cod και bf αν εισαι fpsακιας ολα τα fps τα παιζεις

nikon
23-12-2011, 09:07
Αν είσαι fpsακιας που παίζει ότι βρει ναι αν είσαι Killzone fan όχι.....μιλάω τουλάχιστον για μένα αλλά αν κρίνω από τον κόσμο που βρίσκω στο K3 δεν είμαι ο μόνος.

redbellies13
13-01-2012, 19:11
redbellies13,οποιος μπαινει και παιζει ας με κανει ad....να πει οτι ειναι απο το forum....

spyk28
24-02-2012, 14:36
αμα παιζει κανεις killzone 3 αυτον τον καιρο ή αν ψαχνει για clan ας με κανει add , spyk28

spyk28
24-02-2012, 15:33
αααα και 28 φεβρουαριου δινουν το KZ3 τσαμπα στο Store :)

TdR
24-02-2012, 18:30
Όπως γράφει και ο φίλος spyk28 από πάνω -καλώς όρισες στο forum και καλό βόλι στο Killzone- η Sony ανακοίνωσε πως σκοπεύει, σύντομα, να προσφέρει δωρεάν το online του Killzone 3 από το ψιλικατζίδικο. Όσοι ανταποκριθούν θα έχουν μεν πρόσβαση σε όλους τους βασικούς χάρτες, πλην όμως, η εξέλιξη τους θα φτάνει ως ένα συγκεκριμένο level. Για περισσότερα θα πρέπει να πληρώσουν 14.99 ευρουδάκια.

http://www.gameover.gr/ps3/news/%CE%94%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%84%CE%BF-multiplayer-%CF%84%CE%BF%CF%85-Killzone-3.18754.html

Κόσμος δεν λείπει από το multi του Killzone. Κάθε άλλο. Όμως, όσο περισσότεροι τόσο και καλύτερα. Αν είναι και καινούριοι, και μέχρι να μάθουν τους χάρτες και τα περάσματα, θα πέφτουν τα headshots σύννεφο...


---------------------------------------------------------------------

Όποτε θες, spyk28, παρέα στο Killzone, κάνε με add.
Τα λέμε.

balabanis
02-03-2012, 03:36
..Αν είναι και καινούριοι, και μέχρι να μάθουν τους χάρτες και τα περάσματα, θα πέφτουν τα headshots σύννεφο...

Θα συμφωνησω μιας κ ειμαι ενας απ αυτους!:a088: Κατεβασα το Trial, αναρωτιεμαι αν αξιζει να δωσω 7.5 ευρω (Playstation Plus) για να αποκτησω το full game multiplayer του KZ3!To επαιξα λιγο κ μ αρεσε, αλλα δν ασχοληθηκα σοβαρα ακομη!

nikon
02-03-2012, 08:32
Μη το σκέφτεσαι τα 7,5 δεν είναι τίποτα μπροστά στις ώρες που θα περάσεις μαζί του γιατί σίγουρα θα κολλήσεις αν βέβαια σου άρεσε όπως λες.

odytsak
02-03-2012, 19:02
Θα συμφωνησω μιας κ ειμαι ενας απ αυτους!:a088: Κατεβασα το Trial, αναρωτιεμαι αν αξιζει να δωσω 7.5 ευρω (Playstation Plus) για να αποκτησω το full game multiplayer του KZ3!To επαιξα λιγο κ μ αρεσε, αλλα δν ασχοληθηκα σοβαρα ακομη!

Η προσφορά των 7.5 ευρώ είναι για μία βδομάδα οπότε υπάρχει χρονικό περιθώριο.
Παίξε λιγάκι ακόμη το trial και αποφασίζεις με την ησυχία σου.:a068:

balabanis
03-03-2012, 02:45
Το επαιξα για καμια ωρα και ηταν αρκετη για να με πεισει να το αγορασω!Το εχω λοιπον και ομολογω οτι ειναι καταπληκτικο!Λεω μαλιστα να αρχισουμε τα add και να και παμε για παιχνίδι!!Αρχιζω με spyk28 και redbellies13...
Το δικο μου name: BalaJim

carnage
03-03-2012, 21:51
Καντε και μενα add gkphy

djpar
04-03-2012, 01:05
Μάκη όπως σου είπα κάνε αυτά και μην παίζεις με τίποτα μέσω WiFi ειδικά με το ZTE.

chrisg9
11-03-2012, 15:41
παιδια σκευτομαι να το αγορασω τη λετε?

odytsak
11-03-2012, 16:03
Κατέβασε το trial από το ps store,
είναι φουλ multiplayer έκδοση, απλά κλειδώνει όταν φτάσεις στο rank 10,
για να φτάσεις θα χρειαστεί αρκετές ώρες ώστε να βγάλεις τα συμπεράσματά σου,
αν σου αρέσει το αγοράζεις, ενα αρχειάκι 60kb είναι.

chrisg9
11-03-2012, 16:09
ευχαριστω φιλαρακι θα το κατεβασω σε λιγο!

odytsak
11-03-2012, 16:11
Κατέβασέ το όταν θα έχεις να κάνεις κάτι άλλο γιατί είναι πάνω από 4GB.

bocgr
11-03-2012, 19:07
Πολύ spawn killing πέφτει από την μέρα που μπήκαν οι καινούργιοι παίχτες, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?
Κατά τα άλλα επιτελούς έχει πάλι κόσμο το παιχνίδι ειδικά τα βράδια.

TdR
13-03-2012, 13:16
Θα συμφωνησω μιας κ ειμαι ενας απ αυτους!:a088: Κατεβασα το Trial, αναρωτιεμαι αν αξιζει να δωσω 7.5 ευρω (Playstation Plus) για να αποκτησω το full game multiplayer του KZ3!To επαιξα λιγο κ μ αρεσε, αλλα δν ασχοληθηκα σοβαρα ακομη!

Καλώς ήρθες γιατρέ μου -καθώς και οι υπόλοιποι νέοι φίλοι στο Killzone.
Όπως έχει γράψει πιο πάνω και ο φονιάς του Helghan, o nikon :respect7:, αν κολλήσεις με το multi του Killzone δύσκολα γυρνάς σε άλλα fps.

Κατά τη γνώμη μου είναι το πιο ισορροπημένο και τίμιο ανταγωνιστικό fps multi. Με την έννοια ότι σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις στα ίσια πιο παλιούς παίκτες. Αρκεί, φυσικά, να εξοικειωθείς με τη συμπεριφορά των όπλων -που στο Killzone 3 έχει γίνει πιο φιλική από ό,τι ήταν στο Killzone 2- και την αίσθηση του "βάρους" στην κίνηση.
Κάθε ειδικότητα -military carreer- έχει τα προτερήματά της, όμως καμιά δεν ξεχωρίζει σε βάρος της άλλης. Αντιθέτως, είναι έτσι στημένο όλο το παχνίδι, ώστε, ανάλογα με τον χάρτι, την εξέλιξη του παχνιδιού, την αποστολή κλπ, να διαλέγεις τί εξυπηρετεί καλύτερα εσένα ή την ομάδα σου.

Επιπλέον, εκμεταλλεύσου την ομαδικότητα που σε σπρώχνει το παιχνίδι ιδιαίτερα στο Warzone και στo mode Operation. Μη τρέχεις μόνος σου δεξιά και αριστερά. Βοήθησε την ομάδα σου να φέρει σε πέρας την εκάστοτε αποστολή, στήριξε και χρησιμοποίησε τους συμπαίκτες σου ως στήριγμα. Τουλάχιστον στην άρχή και μέχρι να μάθεις τους χάρτες.
Πάντως, ακόμα και αν παίζεις ως Infiltrator, η αίσθηση ότι συμμετέχεις σε κάτι πιο συλλογικό σε γεμίζει με πείσμα και ικανοποίηση.

Τους χάρτες και τα περάσματα μπορείς να τα μάθεις πιο γρήγορα, αν σε απασχολεί βέβαια, παίζοντας και Botzone. Επέλεξε στο πιο εύκολο επίπεδο δυσκολίας με ένα δυο αντιπάλους -γέμισε τη δική σου ομάδα- και γύρνα τους χάρτες για να δεις π.χ. πόσα περάσματα υπάρχουν, πού βρίσκεται το κάθε τι, όπως τα swpawn points (βασικό), τα σημεία που αφήνουμε τους propaganda speakers κλπ... Αν και μέσα από το παιχνίδι, και παθαίνοντας, θα μάθεις από πού θα αποφεύγεις να περνάς και από πού μπορείς να περνάς με μεγαλύτερη ασφάλεια ή να τη στήνεις όταν αμύνεσαι.

Τέλος, θα σου πρότεινα να μην πέσεις στην παγίδα με τα στατιστικά... Αρκέτα είμαστε στην πρίζα καθημερινά με τόσα και με άλλα για να προσθέσουμε και το άγχος πόσο έχει φτάσει το kill/death ratio... :a038-1:

Καλό Βόλι σε όλους!!! :a057:


------------------------------------------------------------------------

Yγ. Όσοι παίζετε αργά το βράδυ και δεν βρίσκετε κόσμο στην Ευρώπη, δεν έχετε παρά να επιλέξετε τον server στην Βόρεια Αμερική, που είναι νωρίς το απόγευμα ή μεσημέρι, και να βρείτε γεμάτα δωμάτια. Μάλιστα, έχω την εντύπωση, ότι, οι αμερικανοί παίζουν πιο χύμα από τους ευρωπαίους και ίσως, στους νεότερους παίκτες, να φανούν όλα πιο εύκολα.

nikon
13-03-2012, 13:25
....Όπως έχει γράψει πιο πάνω και ο φονιάς του Helghan, o nikon :respect7:,.....Χαζεύοντας τις προάλλες τα στατιστικά αυτών που έχω στην friend list μου κατάλαβα πόσο πίσω είμαι από τον πραγματικό φονιά του Helghan....και :respect7: και :a014: για το 2+ ratio στρατιώτη μου.

TdR
13-03-2012, 13:58
Χαζεύοντας τις προάλλες τα στατιστικά αυτών που έχω στην friend list μου κατάλαβα πόσο πίσω είμαι από τον πραγματικό φονιά του Helghan....και :respect7: και :a014: για το 2+ ratio στρατιώτη μου.

Τα στατιστικά μου μπορεί να είναι σχετικά ανεβασμένα γιατί, ιδιαίτερα τους πρώτους μήνες, έχω παίξει πολύ infiltrator και sniper, που είναι πιο εκ του ασφαλούς να παίζεις... Σε αντίθεση με εσένα, που απ' όσα πρόσεξα κανά δυο φορές όταν βρεθήκαμε παρέα, έμπαινες μέσα στη φωτιά, στην καρδιά της μάχης.

Είναι ένας από τους λόγους που τα στατιστικά, εμένα, δεν μου λένε και πολλά. Μπορεί κάποιος να παίζει συνέχεια sniper και να έχει σούπερ kill/death ratio, πλην όμως να παίζει για πάρτι του, ανεξάρτητα από την έκβαση του παιχνιδιού, και, κάποιος άλλος, με χαμηλότερες επιδόσεις στα... νούμερα, να υποστηρίζει άμεσα την ομάδα του και την αποστολή που έχει να βγάλει κάθε φορά. Στο Killzone ειδικά εγώ θα προτιμούσα να παίζω μαζί με τον δεύτερο. :a055:

Πλέον αλλάζω carreer ανάλογα με τον χάρτη, την αποστολή και την εξέλιξη του παιχνιδιού. Έτσι το gameplay έχει γίνει ακόμα πιο πλούσιο και διασκεδαστικό.

Άντε! Μια απόφαση είναι! Να μας τιμήσεις ξανά με την συμμετοχή σου στον αγώνα για την απελευθέρωση του Helghan από τους ιμπεριαλιστές της ISA! :what::pop2::sombrero: Αν και εγώ, για να πω την αμαρτία μου, αυτές τις μέρες, έχω κολλήσει ξανά με το Dead Nation :a010bg:

Τα λέμε!

nikon
13-03-2012, 14:11
Kαλά ναι η αλήθεια είναι ότι συχαίνομαι τους sniperαδες (δεν έχω πιο αντιπαθητικό από το να βλέπω στο τέλος 800 kills, 0 deaths αλλά και 0 assists) αλλά ίσως είμαι παραπάνω "βουρ στον πατσά" από όσο θα έπρεπε και αυτό έχει να κάνει, εκτός ότι κάποιος πρέπει να το κάνει και αυτό, και στο ότι δεν δίνω δεκάρα για τα στατιστικά.....παίζω μόνο για να περνάει η ώρα γι'αυτό και δεν με συγκινούν κλαν και ξεκλαν.

Το απόγευμα μάλλον θα μπω αν δεν είσαι εξοδούχος τα λέμε μέσα.

TdR
13-03-2012, 14:54
Kαλά ναι η αλήθεια είναι ότι συχαίνομαι τους sniperαδες (δεν έχω πιο αντιπαθητικό από το να βλέπω στο τέλος 800 kills, 0 deaths αλλά και 0 assists) αλλά ίσως είμαι παραπάνω "βουρ στον πατσά" από όσο θα έπρεπε και αυτό έχει να κάνει, εκτός ότι κάποιος πρέπει να το κάνει και αυτό, και στο ότι δεν δίνω δεκάρα για τα στατιστικά.....παίζω μόνο για να περνάει η ώρα γι'αυτό και δεν με συγκινούν κλαν και ξεκλαν.

Το απόγευμα μάλλον θα μπω αν δεν είσαι εξοδούχος τα λέμε μέσα.


OK. CU.
Κατά τις 6:00 με 6:30 θα είμαι έτοιμος για επιθεώρηση!
Γυαλισμένος, σιδερωμένος, στην τρίχα! :c025:

TdR
13-03-2012, 15:21
Kαλά ναι η αλήθεια είναι ότι συχαίνομαι τους sniperαδες (δεν έχω πιο αντιπαθητικό από το να βλέπω στο τέλος 800 kills, 0 deaths αλλά και 0 assists) αλλά ίσως είμαι παραπάνω "βουρ στον πατσά" από όσο θα έπρεπε και αυτό έχει να κάνει, εκτός ότι κάποιος πρέπει να το κάνει και αυτό, και στο ότι δεν δίνω δεκάρα για τα στατιστικά.....παίζω μόνο για να περνάει η ώρα γι'αυτό και δεν με συγκινούν κλαν και ξεκλαν.

Το απόγευμα μάλλον θα μπω αν δεν είσαι εξοδούχος τα λέμε μέσα.


Πιστεύω πως η δυνατότητα που έχει ο sniper να σκοτώνει με μία μόνο βολή, ακόμα και στα πόδια :a122:, είναι η μόνη σοβαρή και άδικη αδυναμία του παιχνιδιού. Θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, αυτό να συμβαίνει μόνο από το στήθος και πάνω...
Σε βολές πιο χαμηλά θα μπορούσε να δίνει τη δυνατότητα στον αντίπαλο να ξεφύγει απαιτώντας και μία δεύτερη βολή για να τον αποτελειώσει.

Ο sniper είναι χρήσιμος όταν σου ανοίγει τον δρόμο βγάζοντας από τη μέση αντίπαλους που στην έχουν στημένη όταν επιτίθεται η ομάδα, ή, εμποδίζοντάς τους να πλησιάσουν σε αποστολές που αμύνεται.
Όμως κάποιοι δεν το βλέπουν έτσι και, μαθημένοι και συνηθισμένοι από άλλα fps, παίζουν μονάχα για τα στατιστικά -χέστηκε η φοράδα στο αλώνι, κατά τη γνώμη μου... Αν και τα ψωμιά τους, συνήθως, είναι μετρημένα, καθώς, οι περισσότεροι, μένουν στο ίδιο σημείο και πληρώνουν με το ίδιο νόμισμα. Όπως τη βρίσκει ο καθένας. ΟΚ από εμένα.

Για κλωτσιές και ban είναι εκείνοι που εκμεταλλεύονται κάποιες τρύπες στον σχεδιασμό του παιχνιδιού και βγαίνουν εκτός χάρτη "παίζοντας" ως sniper. Αφού ρε μαγκάκο, στην πραγματικότητα, δεν γουστάρεις να παίξεις... τί μας τα ζαλίζεις κι εμάς και μας το χαλάς με τις πονηριές σου;

MajereMP44
13-03-2012, 15:30
Για εμενα ιδιο χαλι ειναι ο sniper-ας που βγαινει εκτος πιστας (συμφωνω απολυτα φιλε TdR) με τον αλλο που ειναι με την καραμπινα και βαραει καπου στην οθόνη και ολο και κατι θα πετυχει.Αν ειχε και επιλογη για σφαιρες διασπορας καποιοι θα την ειχαν καραμελα.Λες και κυνηγανε πουλιά.Η όπως υπαρχουν καποιοι με τα ρουκετοβολα και ριχνουν σε κλειστους χωρους.Αναλογως με το πως παιζει καποιος και το πως χρησιμοποιει τα οπλα φαινεται αν θελει να παιξει τιμια ή τον νοιαζουν τα στατιστικά και τπτ αλλο.Ευτυχως στο killzone ειναι απο μονο του τιμιο το παιχνιδι και "αγαπαει ο θεος τον κλεφτη αλλα αγαπει και τον νοικοκυρη".

TdR
13-03-2012, 16:05
Για εμενα ιδιο χαλι ειναι ο sniper-ας που βγαινει εκτος πιστας (συμφωνω απολυτα φιλε TdR) με τον αλλο που ειναι με την καραμπινα και βαραει καπου στην οθόνη και ολο και κατι θα πετυχει.Αν ειχε και επιλογη για σφαιρες διασπορας καποιοι θα την ειχαν καραμελα.Λες και κυνηγανε πουλιά.Η όπως υπαρχουν καποιοι με τα ρουκετοβολα και ριχνουν σε κλειστους χωρους.Αναλογως με το πως παιζει καποιος και το πως χρησιμοποιει τα οπλα φαινεται αν θελει να παιξει τιμια ή τον νοιαζουν τα στατιστικά και τπτ αλλο.Ευτυχως στο killzone ειναι απο μονο του τιμιο το παιχνιδι και "αγαπαει ο θεος τον κλεφτη αλλα αγαπει και τον νοικοκυρη".

Άλλο κι αυτό πάλι με τα μπαζούκας... Το χουν όλο και περισσότεροι ψωμοτύρι... Με τη ρουκέτα έτοιμη όπου να ναι κι όπως να ναι... Πού πας ρε καραμήτρο... Δηλαδή το χεις σίγουρο πως θα σε φάνε λάχανο και γυρνάς με το μπαζούκας επ ώμου μπας και πάρεις το kill...;

Την περασμένη βδομάδα, όταν σ' ένα παιχνίδι έκατσε η αποστολή search & destroy στη βάση της αντίπαλης ομάδας, έτυχε να είμαι κοντά και να φτάσω πρώτος. Οπλίζω τη μία κολώνα και περιμένω να σκάσουν οι πρώτοι για να υπερασπιστώ τη θέση μου μέχρι να φτάσουν οι ενισχύσεις και να βγάλουμε την αποστολή. Εμφανίζονται τέσσερεις. Ήμουν τυχερός, καθαρίζω τους πρώτους τρεις, και, ο τέταρτος, μου ρίχνει με ρουκέτα... Τί κάνεις ρε φίλε; Δηλαδή είσαστε 4εις προς 1 κι εσύ ρίχνεις με μπαζούκας; Κάνω respawn, ξανά πάλι μόνος μου. Παίρνω θέση για την ίδια δουλειά. Να σου πάλι και οι 4εις -ίσως να ήταν και άλλοι, δεν ξέρω. Καθαρίζω τον πρώτο και οι υπόλοιποι τρεις μου ρίχνουν με ρουκέτες! Μάλιστα, ο τελευταίος πρέπει να σκοτώθηκε από μόνος του, αν δεν έφαγε και τον μπροστινό του...

Θα μου πεις μες το πρόγραμμα είναι όλα. Παίζουν και τα ρουκετοβόλα. ΟΚ. Πάσο. Δίχνει όμως και με τί διάθεση μπαίνει ο καθένας.

MajereMP44
13-03-2012, 16:21
Ολα 10 ΀΢ουλια ΀ραγικο - YouTube

MajereMP44
15-03-2012, 03:30
Μπηκαμε χτες με nikon . Τους διαλυσαμε!Δεν προλαβαιναν να παρουνε ανασα!Αντε ας μαζευτουν κιαλλοι εχουμε τρελες προοπτικες! :D

nikon
15-03-2012, 09:08
Γιατρέ μου καταρχήν ευχαριστώ για τις επαναφορές στην ζωή που μου έκανες τις χρειαζόμουν η μια μάλιστα στην τουρμπινόπιστα είχε πολύ γέλιο.....με σκοτώνει με επαναφέρεις και μέχρι να σηκωθώ σκοτώνει και εσένα, με την χαρά ότι μας έφαγε και τους 2 στήθηκε και περίμενε τους επόμενος αλλά δεν υπολόγιζε σ'αυτόν που επανήλθε στη ζωή και ήταν πίσω του.....η επέμβαση στις αμυγδαλές του με το μαχαίρι μου ήταν αναπόφευκτη.:P

Ναι αν εξαιρέσεις τα 2 πρώτα που είχαν κατασκηνώσει έξω από την βάση και μας είχαν τρελάνει στα spawn kills τα άλλα ήταν πιο ισορροπημένα και τα πήγαμε καλά.
Σήμερα ανάλογα τις δουλειές και την όρεξη ίσως μπω την ίδια ώρα.....τα λέμε μέσα με όποιον είναι.

MajereMP44
15-03-2012, 13:03
Ρε γμτ δεν εχω ξεκλειδωσει τα καλα απο τον medic και γιαυτο με τρωγανε λαχανο.Αλλα ειχε γελιο αυτο π λες.Παιζει ναγινε πολλες φορες, σου κανω heal με τρωνε εμενα τους σκοτωνεις εσυ καπακια.Καλα οι αλλες 2 πιστες παιζει να ηταν και οι χειροτερες μου.Για πλακα εγραψα οτι τους διαλυσαμε :P Αν και στην τελευταια βγηκες πρωτος!Εσυ εισαι κομπλέ.

Κριμα που δεν παιζει κοσμος παντως απο εδω μεσα.

TdR
15-03-2012, 13:12
Να υποθέσω κατά τις 6:00 με 6:30 το απόγευμα;
Αν έχετε ξεκινήσει όταν μπω -γύρω στις 6:30- θα περιμένω να τελειώσετε για να στείλετε invate. Μ' ένα 10λεπτο διάλειμμα στις 7:00 ή στις 8:00 για να πάρω τη μικρή από τα αγγλικά...
Ευκαιρία να παίξω κι εγώ τον γιατρό, η μόνη ειδικότητα που έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα... Θα γίνω η σκιά σας... Ο φύλακας άγγελος... Θα σας τρελάνω στα εμβόλια...

MajereMP44
15-03-2012, 13:36
Τετοιο γιατρο θελω για να τη βγαλω καθαρη.Ενα σκαλι πανω απο τον Γιακουμπ!

nikon
15-03-2012, 14:06
Να υποθέσω κατά τις 6:00 με 6:30 το απόγευμα;
Αν έχετε ξεκινήσει όταν μπω -γύρω στις 6:30- θα περιμένω να τελειώσετε για να στείλετε invate. Μ' ένα 10λεπτο διάλειμμα στις 7:00 ή στις 8:00 για να πάρω τη μικρή από τα αγγλικά...
Ευκαιρία να παίξω κι εγώ τον γιατρό, η μόνη ειδικότητα που έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα... Θα γίνω η σκιά σας... Ο φύλακας άγγελος... Θα σας τρελάνω στα εμβόλια...Επειδή έχω μεγάλη βαρεμάρα σήμερα για να κάνω οτιδήποτε θα είμαι από τις 5 παρά στον καναπέ με το όπλο στο χέρι....αχρείαστος να είστε αλλά θα χαρώ να σας έχω στο πλάι μου γιατρέ μου και εσάς και τον συνάδελφο σας δόκτωρ MajereMP44.

spyk28
16-03-2012, 00:42
Παιδες απο την στιγμη που το δοσανε free to play, εκτος του οτι εχουε γεμισει level 1 στο game :a068: , έχουν έρθει και πολλοί καινούργιοι ελληνες , επιτέλους

nikon
16-03-2012, 09:30
Eκτός από level 1 έχουμε γεμίσει και sniperαδες προφανώς η εύκολη λύση για κάποιον με χαμηλό level.....την γκαντεμιά μου μέσα όσο δεν τους γουστάρω τόσο μπροστά μου τους βρίσκω.

Majere sorry για χθες που όλο έμπαινα και έβγαινα αλλά 3 πράγματα δεν μπορώ στα παιχνίδια τους πολλούς sniperαδες, όταν έχουν κατασκηνώσει έξω από την βάση μας και δεν μπορούμε να κουνηθούμε και το να είμαστε 3-4 λιγότεροι από τους άλλους όταν τα βλέπω αυτά φεύγω γιατί αρχίζω και τρέμω από τα νεύρα ειδικά με τα 2 πρώτα.

Θα βάλω να φορτίσω και το μπλε δόντι γιατί χθες είδα ότι εσύ είχες αλλά δεν μπορούσα να βάλω το δικό μου γιατί έχει πιάσει αράχνες.

EDIT: spyk έγινα ο 100ος στην clan κερδίζω τίποτα;;;:P.....μ'αρέσει το GR πριν το id γι'αυτό μπήκα μη με υπολογίζεις και πολύ για clan match.

djpar
16-03-2012, 11:11
γιαυτο και παιζω operation και warfare εκει sniperαδες εχει λιγους

MajereMP44
16-03-2012, 11:27
Ειναι εκεινη η πιστα που ειναι ολα πρασινα ναουμε απο τα αερια δεν θυμαμαι ονομα.Που ετσι και τη στησουν οι snipers σε 2 σημεια ολα κιολα, παμε για βρουβες.Και γω τους σιχαινομαι:P Ειναι το μονο class που δεν θα παιξω παραπανω απο οσο χρειαζεται, ισα ισα να παρω τα bonus σε καποια φαση.

Επισης, γιατρο με ανεβαζεις γιατρο με κατεβαζεις αλλα infiltrator πηρα LoL.Μολις ξεκλειδωσω του γιατρου τα συνεργα ολα θα αρχισω να παιζω γιατρο κανονικα.

Η clan εδω του φορουμ υπολειτουργει ή απλα δεν λειτουργεί?? Και γω στους GR μπηκα εχτες αλλα κριμα ειναι να μην εχουμε ατομα απο εδω μεσα.

nikon
16-03-2012, 11:27
Προτιμώ να πάω σε άλλο δωμάτιο Πάρη, εντάξει το operations θα το παίξω καμιά φορά για αλλαγή αλλά το warfare δηλαδή το να παίζω μόνο για να σκοτώσω όσο πιο πολλούς μπορώ δεν το γουστάρω καθόλου.

@Μajere αφού γιατρός ήσουν προχθές πως να σε πω;;;.....η GR clan νομίζω δεν φτιάχτηκε από παιδιά από εδώ μέσα.

djpar
16-03-2012, 11:34
καταλαβα,μαγκες πως μπαινω GR?!xaxa

nikon
16-03-2012, 11:40
Πες στoν στρατηγό (spyk28) να σου στείλει invite.

MajereMP44
16-03-2012, 11:44
Γουσταρω medic ειναι πολυ σημαντικο class.Αλλα ειδες ποσο ξυλο εφαγα στην Turbine.Ειμαι ακομα στη σχολη.Πρεπει να τελειωσω την ιατρικη:P Ασε που αν δεν παιζεις με πολλους γνωστους στην ομαδα δεν γινεται δουλεια...Καλυτερα τρωγε ενα μηλο την ημερα. Και δεν εχεις και κανενα προβλημα ιδιιατερο εσυ εισαι τουμπανο.Μπολντοζα.Στην τελευταια πιστα ηπιες παλι μπολικο αιμα

Εντωμεταξυ στο παιχνιδι με τον Παρη χτες, τον εβλεπα να κοβει βολτες μεσα στη βαση τους και να κανει melee ακομα και στα bot χαχα γελουσα μονος μου

nikon
16-03-2012, 11:57
Είναι πολύ χρήσιμος ο γιατρός αλλά και πολύ επικίνδυνος γιατί πολλοί τον σκοτώνουν και μετά φεύγουν γιατί νομίζουν ότι τελείωσε οπότε αυτός ξανασηκώνεται και μπαμ μπουμ πισώπλατα τους στέλνει για ραδίκια.

Άσε τα μήλα και κοίτα να πάρεις το δίπλωμα το Σ/Κ που έχει double xp γιατί είσαι χρήσιμος για εμάς τους καμικάζι.

Πράγματι το τελευταίο όπως και προχθές ήταν το καλύτερο μου.....αν σου λέω από εδώ και πέρα κάθε φορά "αυτό και φεύγω" μη ψαρώνεις ξέρεις γιατί θα το λέω.
Θεός ο Πάρης αφού έκανε melee και στα bot θεός.:a014:

MajereMP44
16-03-2012, 12:13
Εχω παντως την εντυπωση οτι δεν πετυχαινουμε καλο group και τις 2 φορες π παιξαμε.Καθονταν και κοιταγαν σαν ζωα αντι να πυροβολησουν και για assists ουτε λογος...Ναι ρε καταλαβαινω οτι ξενερωνεις με τα καμπερια αλλα εμενα με πεισμωνουν.Ενα perk για kill cam επρεπε να ειχε...μεγαλη μλκ αυτη. Αποκει κ περα δεν πτοουμαι εχω καει εδω και μερικες μερες.Απλα με ελληνες ανεβαινει η αυτοπεποιθηση στο battlefield.Α ξεχασα killzone παιζουμε.

Operations παιζαμε και βλεπω 5 melee απο τον Παρη μεσα στο χαμο και να επιστρεφει κυριος εξω, εχοντας παρει την objective και ουτε γρατζουνια.Πρεπει να γελουσε κιαυτος.
Ελπιζω σε ενα δημιουργικο Σ/Κ....

nikon
16-03-2012, 12:29
Δεν είναι ότι με σκοτώνουν και πτοούμαι ζαμαν φου απλά δεν μπορείς να παίξεις έτσι και αν παίζεις και με άσχετους που απλά κοιτάνε άστα να πάνε.....στην Pyrrhus Crater άρχιζα και έτρεμα από τα νεύρα γι'αυτό έφυγα.

MajereMP44
16-03-2012, 12:44
Δεν είναι ότι με σκοτώνουν και πτοούμαι ζαμαν φου απλά δεν μπορείς να παίξεις έτσι και αν παίζεις και με άσχετους που απλά κοιτάνε άστα να πάνε.....στην Pyrrhus Crater άρχιζα και έτρεμα από τα νεύρα γι'αυτό έφυγα.

Ναι ρε συ γμσ τα...αν ειναι να πας να παιξεις και τα νευρα σου γινονται κουρτινες...εκει θελει να συνεργαστεις με τους δικους σου να τους φανε τους καμπεροπατερες. Σκεψου τωρα να καθεται ο σναϊπερας στο ιδιο σημειο να κοιταει τα σκοπευτικά και ξαφνικα ναρθει απο πισω του η χατζαρα!Ασε που θα χεστει πανω του ο τυπας γτ δεν το περιμενει :P Για κατι τετοιες στιγμες αξιζει να πεισμωσεις!

nikon
16-03-2012, 13:16
Γι'αυτό θα ξεθάψω το μπλε δόντι τουλάχιστον με τους 2-3 που θα παίζουμε παρέα να μπορούμε να συνεργαζόμαστε.....αρκετές φορές χθες και προχθές έβλεπα τον χάρο να σε πλησιάζει και δεν μπορούσα να στο πω......φώναζα φώναζα αλλά που να μ'ακούσεις στην Πετρούπολη.

MajereMP44
16-03-2012, 13:23
Α και τωρα που melee για μπλε δοντια και μπλε χαπια , εγω μιλαω με την καμερα του play γτ ψοφησε το δικο μου.Ακουγομαι ή να παω για ψώνια μεσημεριατικο? Το feedback απο τα καγκουρια εδω με τα καμπριο παπακια μπορει να επισκιαζουν τα θεοπνευστα λογια μου βγαλμενα μεσα απο την αγία γραφη.

nikon
16-03-2012, 13:32
Καλά ακούγεσαι και να σου πω την αλήθεια δεν άκουσα κανένα νικελωμένο να μουγκρίζει οπότε ψέλνε άφοβα αλλά να ξέρεις όταν μπει ο μικρός στο σπίτι θα σε κάνω mute.

MajereMP44
16-03-2012, 13:47
Για την ανατροφη του μικρου κανε με mute :P Δεν παιζουμε με τετοια

spyk28
16-03-2012, 14:42
I hate snipers :P , nk69 θα επρεπε να είχα σκεφτει κατι για το 100ο μέλος xD ,
δεν νομίζω να εχουμε πολλα παιδια απο εδω στην clan, αλλά είμαι σχεδόν σιγουρος οτι όλοι οι ελληνες που παίζουν kz3 είναι μέσα ( γύρω στα 30 active ατομα ) ,
πάρα πολλοι το εχουν παρατήσει όμως έχουν πάει bf3, thanks που μπήκατε nk και majere , κυρίως σε public matches παίζουμε για να περνάμε κάλα

spyk28
16-03-2012, 14:43
I hate snipers :P , nk69 θα επρεπε να είχα σκεφτει κατι για το 100ο μέλος xD ,
δεν νομίζω να εχουμε πολλα παιδια απο εδω στην clan, αλλά είμαι σχεδόν σιγουρος οτι όλοι οι ελληνες που παίζουν kz3 είναι μέσα ( γύρω στα 30 active ατομα ) ,
πάρα πολλοι το εχουν παρατήσει όμως έχουν πάει bf3, thanks που μπήκατε nk και majere , κυρίως σε public matches παίζουμε για να περνάμε καλά

odytsak
16-03-2012, 18:39
Παίδες έχω καμμιά 12 με 15 unlock πόντους,
(δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα ακόμα)
έχετε καμμιά συμβουλή που να τους ξοδέψω
ώστε αν μπω μαζί σας να είμαι χρήσιμος και όχι άχρηστος?:whistle:

MajereMP44
16-03-2012, 22:35
Σημερα μπορει να επαιζαν και 7 ατομα απο τους φιλους μου killzone kaι δεν καταφεραμε να μαζευτουμε ολοι σενα lobby :P λες και μαλωσαμε ηταν χαχα Ο δε κυριος Criter ήταν με τους κακους!να γραφτει στα πρακτικά παρακαλώ.

Τεσπα Οδυσσεα αυτο που κανω εγω για να τα πηγαινω καλα ειναι να ανεβασω τον infiltrator.Δωσε εκει οτι μπορεις και οσο ανεβαινεις level φτιαξε μετα το class που γουσταρεις πραγματικά. Για αρχη αποτι εχω καταλαβει καλος ειναι και ο engineer αλλα πιο δυσκολα τα πραματα εκει γτ θες support στη αρχη. Φυσικα οι βετερανοι-γεροντες του killzone θα σου πουν μια καλυτερη εκδοχη απο τη δική μου :D

savas
17-03-2012, 07:35
παιδια εχω μια ερωτηση κι εγω
σας εχει τυχει να πατε να κανετε μαχαιρακι εναν εχθρο και να πεθανετε εσεις ?
νομιζω οτι ο εχθρος ηταν ολες τις φορες απο αυτους που εξαφανιζονται και ηταν πανω στην διαδικασια που γινοταν αορατος
ειναι τιποτα χακαρισμα η ειναι του παιχνιδιου?

nikon
17-03-2012, 08:34
Παίδες έχω καμμιά 12 με 15 unlock πόντους,
(δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα ακόμα)
έχετε καμμιά συμβουλή που να τους ξοδέψω
ώστε αν μπω μαζί σας να είμαι χρήσιμος και όχι άχρηστος?:whistle:Θα σου πρότεινα σε κάποιον που έχει extra βοήθεια όπως engineer έχει το turret, tactician έχει το recon και medic έχει το triage.
Eιδικά ο medic έχει το καλό ότι μπορείς να ξανασηκωθείς αν δεν σε αποτελειώσει μετά το 1ο kill.
Πάντως όποιον και να πάρεις κοίτα να έχεις καλό όπλο που να σκοτώνει εύκολα δηλαδή όπως το M224 ή το Μ82.


παιδια εχω μια ερωτηση κι εγω
σας εχει τυχει να πατε να κανετε μαχαιρακι εναν εχθρο και να πεθανετε εσεις ?
νομιζω οτι ο εχθρος ηταν ολες τις φορες απο αυτους που εξαφανιζονται και ηταν πανω στην διαδικασια που γινοταν αορατος
ειναι τιποτα χακαρισμα η ειναι του παιχνιδιου?Σε σκότωσε αυτός που πήγες να σκοτώσεις ή ήταν κανένας άλλος που βρέθηκε εκεί;;;;;
Τυχαίνουν κάτι κουφά μερικές φορές πάντως εμένα μου έχει τύχει να του αδειάζω γεμιστήρα και να μην παίρνει χαμπάρι και να γυρίζει να μου ρίχνει μια σφαίρα και να πέφτω ξερός.....δεν ξέρω αν είναι χακ ή λαγκ αλλά σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό.

criter
17-03-2012, 11:06
Εβαλα να παιξω και εγω αφου ειδα την κινηση στο thread και ομως με εβγαλε στην αντιπαλη ομαδα :ice: Δεν με εβαζε στην ομαδα του nikon και του Majere, προφανως γιατι ηταν στην ιδια clan ενω εγω οχι. Ειχα να παιξω και καιρο, τελικα εκατσα αντιπαλος τους και οι τυποι εμενα ειχαν βαλει στο ματι. Ο majere ολο melee πισωπλατα και μεταμφιεσμενος δεν τον καταλαβαινες παντα. Ο δε nikon αφηνε παντου turrets, τι και αν του αδειαζες γεμιστηρες, εκει αυτος, γονατιστος, δεν επεφτε με τιποτα. :D Πολυ καλοι παιχτες και οι δυο.:bravo-009:

Συνηθως παιζω medic. Μαζεψα και 5 unlock points και τα εβαλα ολα στο medic, πηρα και καλυτερο οπλο με σιγαστηρα για να μη φαινομαι. Θελω να τον αναβαθμισω πληρως και μετα :d030: τα ξαναλεμε. Αν και θα προτιμουσα να ειμαστε στην ιδια ομαδα, αλλα δεν ηξερα πως να ερθω. Στειλτε κανα invite next time αλλιως παλι αντιπαλο θα με βγαζει και... δε σας παιρνει :silly: :a050:

Καλα ηταν, ας επαιζα αντιπαλος, προπονηση. Nα κανονισουμε να παιξουμε και περισσοτεροι αλλα και στην ιδια ομαδα. Θα παιξετε παλι σημερα;

nikon
17-03-2012, 12:00
Χαχαχα όχι ρε c δεν βάλαμε εσένα σημάδι απλά έτυχε να είσαι με τους άλλους τι να κάναμε.
Αν δεις ότι είσαι με τους άλλους βγες και ξανακάνε join μέχρι να έρθεις μαζί αν και χθες ήσουν με τους καλούς μας είχατε τσακίσει.
Εγώ τώρα ήμουν μέσα με τον odytsak αλλά έφυγα άρον άρον γιατί ο χώρος που ήμουν έπρεπε να καθαριστεί από τα αίματα.:P
Mόλις τελειώσει το σκούπισμα-σφουγγάρισμα (σε καμιά ωρίτσα) θα είμαι πάλι μέσα.

MajereMP44
17-03-2012, 12:54
Μεσα και γω!Απλα να βρισκουμε παιχνιδι με μικρα level οι αντιπαλοι μπας και παρουμε τα XP διοτι αν δεν κερδισει η ομαδα σου double XP γιοκ!
@Criter αστα αυτα που ξερεις επιτηδες μπηκες με τους κακους.Σε ειδα με ενα διαβολικο χαμογελο οταν εριξες εκεινη τη frag και εφαγες εμενς και αλλους 2 .Πονεσε και το θυμαμαι ακομη...

PDS
17-03-2012, 13:01
Εχω καιρο να μπω και οταν επαιζα,δεν ημουν με ελληνες.Μπορει να μπω.(με move χειρισμο παντα και αντιπαλος με Νικο).

djpar
17-03-2012, 13:02
warzone=snipers ΕΛΕΟΣ

djpar
17-03-2012, 15:32
ρε καρδιακό θα με κάνετε.
1) εμείς στην ομάδα προχωραμε κανονικά οι άλλοι όμως στην ομάδα μας προχωράνε με πηδηματάκια δλδ LAG έλεος τα warzone lagάρουν συνέχεια πεθαίνω από βόμβα δείχνει headshot,αδειαζω γεμιστηρα πεθαίνω από μια σφαιρών έλεος.Αυτό δεν γίνετε ούτε στο operation ούτε στο warfare.
2) δεν παίρναμε βάσεις και όταν παίρναμε μια την χάναμε στα καπάκια...μάγκες δεν είμαστε για warzone...

odytsak
17-03-2012, 15:42
Θα σου πρότεινα σε κάποιον που έχει extra βοήθεια όπως engineer έχει το turret, tactician έχει το recon και medic έχει το triage.
Eιδικά ο medic έχει το καλό ότι μπορείς να ξανασηκωθείς αν δεν σε αποτελειώσει μετά το 1ο kill.
Πάντως όποιον και να πάρεις κοίτα να έχεις καλό όπλο που να σκοτώνει εύκολα δηλαδή όπως το M224 ή το Μ82.

Thanks, τα 'βαλα όλα στον medic.

Τώρα έχω Μ82,
κάνω stand up (triage) μετά το πρώτο μου death
και επιπλέον έχω κι ένα πουλερικό πάνω από το κεφάλι μου
που καθαρίζει κόσμο ακόμα κι όταν κυλιέμαι κάτω μεσ' τα αίματα.:yes:

MajereMP44
17-03-2012, 16:56
@Παρη lag δεν ειχε ρε συ...τεσπα

Το θεμα με τα snipers ειναι κουραστικο....Δλδ ελεος ρε μλκ...πριν κλεισω που επαιξα με τον tdr7 μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι....ειπαμε να παιξουμε αλλα παντα τα ιδια...ειτε CoD ειτε MOH ειτε Battlefield μιλαμε τα παιδια δεν παιζονται...τη στηνεις ρε καραμητρο που τη στηνεις τουλαχιστον αλλαξε σημειο..και αυτο βαριεσαι να κανεις??

Γενικα η ομαδα επαιξε καλα παντως διαφωνω καθετα οτι δεν κραταγαμε απλα σχεδον σε ολα τα ματσακια ηταν γενικα καλυτεροι.Και αυτα που καταφεραμε καλα ητανε.

nikon
17-03-2012, 17:26
Εχω καιρο να μπω και οταν επαιζα,δεν ημουν με ελληνες.Μπορει να μπω.(με move χειρισμο παντα και αντιπαλος με Νικο).Και με move και με kinect και με ότι θες αλλά σε θέλω αντίπαλο.....με μεγάλη μου χαρά θα σε κάνω σουρωτήρι.


@Παρη lag δεν ειχε ρε συ...τεσπα

Το θεμα με τα snipers ειναι κουραστικο....Δλδ ελεος ρε μλκ...πριν κλεισω που επαιξα με τον tdr7 μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι....ειπαμε να παιξουμε αλλα παντα τα ιδια...ειτε CoD ειτε MOH ειτε Battlefield μιλαμε τα παιδια δεν παιζονται...τη στηνεις ρε καραμητρο που τη στηνεις τουλαχιστον αλλαξε σημειο..και αυτο βαριεσαι να κανεις??

Γενικα η ομαδα επαιξε καλα παντως διαφωνω καθετα οτι δεν κραταγαμε απλα σχεδον σε ολα τα ματσακια ηταν γενικα καλυτεροι.Και αυτα που καταφεραμε καλα ητανε.Μια χαρά παίξαμε δεν είμαστε και οι φοβεροί για να κερδίζουμε πάντα ούτε καν επικοινωνία δεν έχουμε εξάλλου είπαμε για να περνάει η ώρα παίζουμε.

Πάρη υπερβολικό σε βρίσκω μ'αυτά που λες αλλά ok ότι θέλει παίζει ο καθένας παιδιά δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να παίζει με εμάς και όπως έχω πει στον Majere εγώ dlc δεν έχω οπότε αν θέλετε να παίξετε όσοι το έχετε κανένα πρόβλημα μη σκέφτεστε εμένα.

Το κακό πάντως με τους sniperαδες δεν ήταν τόσο μεγάλο όσο άλλες φορές και σε 2-3 που είδα ισχύει αυτό που είχα πει.....η σίγουρη λύση για κάποιον με χαμηλό level.
Άσχετο αλλά το μπλε δόντι πως σκατά το βλέπει δεν θυμάμαι και πρέπει πάλι να το σετάρω.

MajereMP44
17-03-2012, 17:44
To ανοιγεις το bt,το βαζεις σε mode να το βρισκει μια συσκευη (αναλογως το blue-tooth) πας settings στο play , accessories settings, manage bt devices κανεις εκει τα κολπα να κανει scan το play και θα το βρει.

Τα καμπερια στην Turbine ειναι απαραδεκτα.Παιζει ναναι και η πιο σιχαμερη πιστα.Τωρα αν καποιος ξεκιναει το παιχνιδι και παιρνει sniper για να ανεβει...τι να πω...και συ ετσι εκανες?Δεν νομιζω..επαιζες σαν ανθρωπος εκει περα κουτσα κουτσα , ζοριστηκες και εμαθες να παιζεις τουμπανος.

Ξεχασα να πω για Odytsak και Criter που επαζαν το γιατρο χαχα εσωσαν απειρες φορες το objective!

Για τα dlc εχω μια απορια...τα operations ειναι μονο στα dlc?

nikon
17-03-2012, 17:55
Tα έκανα αυτά αλλά είχα ξεχάσει ότι πρέπει να το κρατήσεις πατημένο για λίγα δεύτερα μέχρι να ανάβουν εναλλάξ κόκκινο και πράσινο φωτάκι.....thanx anyway.;)

Εγώ με sniper έπαιξα μόνο στην αρχή όταν ξεκλείδωνα όπλα κλπ και μάλιστα ενώ δεν μ'αρέσει ήμουν αρκετά καλός αλλά πλέον η μόνη φορά που θα το πάρω είναι αν είναι γεμάτο από δαύτους και αντί να φύγω πάρω και εγώ ένα και βαράω.:P
Το operations είναι mode όπως το warzone και το warfare.

djpar
17-03-2012, 18:28
ρε παιδια οταν βλεπεις οτι οι ομαδα μας (squad) προχωραει κανονικα κοι οι αλλοι στο faction πανε με πηδηματακια σημαινει οτι κολλαει τωρα να κολλαω εγω και οταν παιζω warfare ή operation που ειναι λιγοτερα ατομα να μην κολλαει δεν ξερω.Γενικα ομως πεφτει τουρλουμπουκι που δεν μου αρεσει πολλες φορες και πρεπει να βρουμε ωραιο ματς να μπουμε πχ εχτες το βραδυ και το απογευμα παιξαμε ωραια σημερα δεν μου αρεσε τοσο δεν ξερω δεν ειχαμε ομαδικοτητα οσο για τα σημεια ναι ρε παιδια δεν ειχαμε τεχνικο, γινομουν εγω τεχνικος καποιες φορες αλλα δεν μου αρεσει και τοσο γιαυτο και αλλαζα και γενικα μας περνανε ακομα και κοντα στις βασεις τα σημεια αυτο ειναι προβλημα γιαυτο και χασαμε στο τελευταιο που εφυγα (για να φαω) 7-0. Εγω παντος ενα ξερω...και κουτσος τα sniperουδια τα σαπιζω ειδικα οταν σκαω απο πισω τους και τους μαχαιρωνω τα σπαει!!!

MajereMP44
17-03-2012, 19:07
Νομιζω οτι οταν παιξαμε και οι 5 ταυτοχρονα μηχανικος ηταν ο nikon και εκανε καλο κουμαντο.Στο τελευταιο ηταν περιεργα τα πραγματα γτ απο την αρχη στραβωσε.Αν φτασεις 2-0 πεφτει και η ψυχολογια.Αληθεια ποιος θα παιξει class psychologist? Ακουσα οτι δινει 4x XP απο αυτο το σ/κ μεχρι του χρονου τετοια μερα.

djpar
17-03-2012, 19:22
εγω μπηκα πριν λιγο δεν ειδα κανεναν και βγηκα απο το psn...λιωνω sf x tekken λοιπον βραδακι λογικα (αργα) παιζει να μπω

nikon
17-03-2012, 19:36
.....και γενικα μας περνανε ακομα και κοντα στις βασεις τα σημεια αυτο ειναι προβλημα γιαυτο και χασαμε στο τελευταιο που εφυγα (για να φαω) 7-0.....Και στο επόμενο αφού έφυγες κερδίσαμε 7-0 :P.....δεν μπορείς πάντα να κερδίσεις υπάρχουν πολλοί "καμμένοι" εκεί έξω.
Eμένα με βλέπω αύριο πάλι.

djpar
17-03-2012, 21:30
majere δεν κόλλαγε...ακροβατουσε ο άλλο σκοτώθηκε μπροστά μου και αναστήθηκε έγινε banned αλλά λέμε τώρα.

MajereMP44
17-03-2012, 22:24
χαχαχα ναι ρε οκ το ειπαμε σε καποια φαση γ@μηθηκε αλλα μετα παιξαμε μια χαρα operations οχι? Εισαι γκαντεμης ομως ρε! Μετα απο 4 μερες που λιωνω πρωτη φορα κολλαγε μολις το ειπες εσυ :O

odytsak
18-03-2012, 12:45
Το θεμα με τα snipers ειναι κουραστικο....Δλδ ελεος ρε μλκ...πριν κλεισω που επαιξα με τον tdr7 μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι....ειπαμε να παιξουμε αλλα παντα τα ιδια...ειτε CoD ειτε MOH ειτε Battlefield μιλαμε τα παιδια δεν παιζονται...

Eνα από τα πολλά αρνητικά που βρήκα στο παιχνίδι είναι και αυτό.
Στο BF3 χρειάζεται δύο σφαίρες με bolt action sniper rifle
ή τρεις με semi automatic sniper rifle,
(headshot εννοείται με μία)
εδώ οι snipers είναι αόρατοι μεν, σε τρώνε με μία σφαίρα δε.

Και θεωρώ αστείο το να είμαι σε πολεμική μηχανή όπως το Exoskeleton
και να με τρώει ο sniper για πλάκα.


...όπως έχω πει στον Majere εγώ dlc δεν έχω οπότε αν θέλετε να παίξετε όσοι το έχετε κανένα πρόβλημα μη σκέφτεστε εμένα.

Η πλάκα είναι πως όσοι το χρυσοπληρώσατε σαν retail (40-60 ευρώ)
πρέπει να σκάσετε επιπλέον 10-15 ευρώ για τα dlc
ενώ τώρα εμείς το πήραμε 7,5 ευρώ με όλα τα dlc μέσα.

Στη θέση σου μιας και είσαι ήδη plus χρήστης
θα έδινα 7,5 ευρώ για το KZ3 multiplayer
και θα πουλούσα σ'αυτή την τιμή το δισκάκι.

Ετσι θα είχα όλα τα dlc
και δεν θα είχα φθορά στην κεφαλή του blu-ray.
Θα πάρεις επιπλέον και όσα trophies έχουν να κάνουν με kills και rank up,
είναι αρκετά χρυσά και αργυρά και τα δίνει με το που παίξεις το πρώτο match.

Ούτως ή άλλως το campaign μια φορά το παίζεις και δεν το ξαναγγίζεις.

djpar
18-03-2012, 14:14
odytsak άμα το ξέραμε λες να τα δίναμε;επίσης όλο το online πρέπει να είναι γραμμένο στον σκληρό του ps3 γιατί όλο φορτώνει.Σήμερα majere έκανα το καλύτερο παιχνίδι που 2 αγώνες 60+k xp μιλάμε για ξύλο

MajereMP44
18-03-2012, 17:17
Ναι σεκεινα τα 2 που παιξαμε λιωσαμε στο XP.αργησαμε ομως...δεν παει καλα το σ/κ.......

djpar
18-03-2012, 20:12
στην sniperοπιστα που μπαινουμε και ακουω τουυυυχχχχ οχι παλι λεω.Στην τελευταια operation που ειμουν στην σιδερενια κατασκευη!!!

nikon
19-03-2012, 09:27
Η πλάκα είναι πως όσοι το χρυσοπληρώσατε σαν retail (40-60 ευρώ)
πρέπει να σκάσετε επιπλέον 10-15 ευρώ για τα dlc
ενώ τώρα εμείς το πήραμε 7,5 ευρώ με όλα τα dlc μέσα.

Στη θέση σου μιας και είσαι ήδη plus χρήστης
θα έδινα 7,5 ευρώ για το KZ3 multiplayer
και θα πουλούσα σ'αυτή την τιμή το δισκάκι.

Ετσι θα είχα όλα τα dlc
και δεν θα είχα φθορά στην κεφαλή του blu-ray.
Θα πάρεις επιπλέον και όσα trophies έχουν να κάνουν με kills και rank up,
είναι αρκετά χρυσά και αργυρά και τα δίνει με το που παίξεις το πρώτο match.

Ούτως ή άλλως το campaign μια φορά το παίζεις και δεν το ξαναγγίζεις.Το σκέφτηκα και αυτό αλλά βλέπεις έχω και τον μικρό που τώρα που με βλέπει να παίζω θέλει να παίζει και αυτός και όπως είναι φυσικό δεν τον αφήνω multi παρά μόνο single.....και εκτός αυτού δεν γουστάρω την λογική των dlc γι'αυτό δεν το παίρνω.

Αν είναι βέβαια ο Majere να μου στέλνει 800 φορές invite και να του λέω 801 φορές ότι ΔΕΝ ΕΧΩ DLC ε να το πάρω να ησυχάσω.:P

Xθες σας άκουγα αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω αφού ο βλάκας είχα κάνει manage το bt αλλά δεν πήγα στο audio device να το δηλώσω :frusty:....σήμερα όμως όλα κομπλέ.:a098:

TdR
19-03-2012, 14:21
Δεν με πήγε καλά η περασμένη βδομάδα...
Έπαιξα λίγο, αναλογικά, όμως βαρέθηκα να βλέπω να ραδίκια ανάποδα...
Χαίρομαι που μαζεύεται κόσμος από δω μέσα. :a020:
Κι αν δουλέψουν και τα μπλουτούθια θα περάσουμε ωραία.
Μονάχα, τα απογεύματα, αποφεύγω να το χρησιμοποιώ γιατί, συνήθως,
κυκλοφορούν τα γυναικόπαιδα γύρω μου και κάνουν φασαρία...
Γι αυτό και δεν το ανοίγω. Για να μην σας την σπάω με φωνές όπως
"μη χτυπάς την κρέμα τόσο πολύ... θα πήξει..." :tired01:

Έχω την εντύπωση πως το επίπεδο -δυσκολίας- έχει ανέβει. Ιδιαίτερα στην Ευρώπη.
Ενώ, πληθαίνουν οι φορές που πέφτω κόντρα σε ομάδες που αποτελούνται,
σχεδόν εξ' ολοκλήρου, από μέλη κάποιας clan.

Το Warzone απαιτεί συνεργασία. Π.χ., στην Turbine, που αναφέρει και ο
MajereMP44 πιο πάνω, η ομάδα που θα πιάσει τα δύο επάνω spawn points
έχει καθαρίσει και το παιχνίδι... Έχοντας όλη την πίστα στα πόδια σου,
από ψηλά, πιάνεις το καμπέρι κι όποιον πάρει ο χάρος...
Δεν μπορεί η αντίπαλη ομάδα να κάνει βήμα προς τα έξω...
Έτσι και ξεκινήσεις χωρίς Tactician, ή με έναν μόνο Tactician, δεν έχεις καμία τύχη...
Μετά, για να χεις κάποια ελπίδα να το γυρίσεις, πρέπει, με συνεννόηση,
να αφήσουν και τα τρία φτερωτά (jets) σε Tacticians που θα την πέσουν,
ταυτόχρονα, για την ανακατάληψη ενός τουλάχιστον spawn point,
με την υποστήριξη από κανά δυο Marksmans (snipers) ώστε να βγουν
εκτός μάχης οι αντίπαλοι snipers που χουν στήσει καρτέρι σε όποιον
επιχειρεί να μπει στο απέναντι spawn point... Ουφ... :confuzed:
Έχει την "ταλαιπωρία" του πράγμα αλλά αυτή είναι και η ομορφιά του.

Όταν έχουν μοιραστεί σωστά οι κλάσεις, με βάση τις ιδιαιτερότητες κάθε χάρτη,
και υπάρχει συνεννοήση / συνεργασία με μπλουτούθια... :a040::a098::banana:

Νομίζω πως και τα Operations, όταν η ομάδα συνεργάζεται και συνεννοείται
έτσι άμεσα, θα αποκτούν μεγαλύτερο ενδιαφέρον και ικανοποίηση. :e040fdd:

Καλό βόλι σε όλους!

-------------------------------------------

ΥΣ. Να διευκρινήσω κάτι μονάχα, αν και είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει
θέμα από κανέναν: όταν έχω προτείνει να παίξω ως γιατρός δίπλα σε κάποιον
δεν το αναφέρω υποτιμητικά, αλλά, για να υπάρχει μία επιπλέον αφορμή
να παίξουμε παρεΐτσα από κοντά. Μα και επειδή τον έχω χρησιμοποιήσει
ελάχιστα, παρά τις 300+ ώρες παιχνιδιού στο multi του Killzone 3. :d065fdd:

TdR
19-03-2012, 14:32
Eνα από τα πολλά αρνητικά που βρήκα στο παιχνίδι είναι και αυτό.
Στο BF3 χρειάζεται δύο σφαίρες με bolt action sniper rifle
ή τρεις με semi automatic sniper rifle,
(headshot εννοείται με μία)
εδώ οι snipers είναι αόρατοι μεν, σε τρώνε με μία σφαίρα δε.

Και θεωρώ αστείο το να είμαι σε πολεμική μηχανή όπως το Exoskeleton
και να με τρώει ο sniper για πλάκα.

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι οι Snipers δεν θα έπρεπε να σε τρώνε λάχανο με μία μόνο βολή
ακόμα και όταν ρίχνουν στα πόδια -το έχω γράψει άλλωστε.
Διαφωνώ όμως σε αυτό που γράφεις με το Exoskeleton. Διότι, για να σε πετύχει
πρέπει να σε βρει μέσα από ένα στενό κομμάτι από τζάμι ή από τα πλαϊνά,
εξίσου μικρά, τζάμια...

Με το Exoskeleton πρέπει να κινείσαι συνέχεια:a038: αν δεν θες να σε τελειώσουν
είτε με μία βολή (marksman) είτε με μία ρουκέτα (tactician / infiltrator).

CU!

MajereMP44
19-03-2012, 14:52
@nikon ρε τρελέ οταν σου εκανα invite ειχαμε βγει απο το DLC και ημασταν εξω σε squad.Τωρα γιατι εσενα δεν σε εβαζε στην squad και σ ελεγε οτι θες DLC δεν μπορω να ξερω//

@ΤdR7 συμφωνω σε όλα.Αληθεια παντως δεν παρεξηγηθηκα που μουπες να παιξεις medic και να πηγαινουμε παρεα.Απλα ειχα τσιτωσει με τους snipers υπερβολικά.Δλδ ηθελα απλα να κλεισω το playstation να κανω κανα τσιγαρο, να δω κανα videaki στο youtube και οταν επανελθω να παιξω καπου αλλου εκτος απο εκεινη τη μπουρδελοπιστα χαχα

nikon
19-03-2012, 15:27
Μου είχες σπάσει τα νεύρα σου λέω.....invite->no dlc->ton poulo->ξαναψάχνε για παιχνίδι......είχε περάσει μισή ώρα και δεν είχα παίξει παιχνίδι.:frusty: