PDA

View Full Version : Top Gear Track: Your Times...



Nek_Food
30-11-2010, 17:08
Ξεκίνησε ως :offtopic: και :banplease: σε άλλο θέμα αλλά σκέφτηκα μπας και γλιτώσω το δεύτερο να κάνω ένα νέο θέμα, βεβαίως και πάλι δεν είναι σίγουρο τώρα που το σκέφτομαι.

http://img5.imageshack.us/img5/2245/iamthestig.jpg

Δεν ξέρω αν είναι 100% εφικτό, αν κάποιος το ξέρει μας λέει και το κρατάμε, αλλιώς ενδεχομένως και να σβου το παρόν. Εάν ξεκλειδώνει η πίστα του Top Gear και μπορείτε να τρέξετε με οποιοδήποτε αυτοκίνητο, πάμε κόντρα με τον Stig;

Stig @ Top Gears track

Bugatti Veyron @ 1:18:30 (μεγάλη αγάπη η Veyron)


YouTube - Bugatti Veyron & Zonda F Stig Laps - Top Gear - BBC


Gumpert Apollo @ 1:17:10 (το ταχύτερο production στην πίστα)


YouTube - Gumpert Apollo Top Gear Test Track Lap


Formula 1 @ 0:59:00 (ε, τι να λέμε τώρα)


YouTube - Top Gear - The Stig - Renualt Formula 1 Car Power Lap in Car Camera


Στο youtube, έχει πολλά βίντεο με μπόλικα αυτοκίνητα. Διαλέξτε το δικό σας favorite και πατήστε το για τον ταχύτερο γύρο.
Ανεβάστε και το βίντεο στο youtube και μετά εδώ αν γουστάρετε φάση.

:D

spiderpo
30-11-2010, 17:55
Αγαπάμε "The Stig"
FERRARI FXX 1.10.7


http://www.youtube.com/watch?v=dJmLXtlE-vI

ilias78
30-11-2010, 22:05
αυτος ο stig, ποιος ειναι τελικα?

GedoGt
30-11-2010, 22:16
αυτος ο stig, ποιος ειναι τελικα?

http://www.topgear.com/uk/videos/stig-revealed?VideoBrowserMode=most-watched

CrUniq
30-11-2010, 22:17
αυτος ο stig, ποιος ειναι τελικα?

o schumacher έχω την εντύπωση!

vagelis e11 turbo
30-11-2010, 23:57
εγω παντως 16 level και την πιστα δεν μου την ενφανιζει πουθενα!!!!!

odytsak
01-12-2010, 00:06
Η συγκεκριμένη πίστα έχει πολύ κλέψιμο, μου την έχει βγάλει σε αγώνα,
αν θυμάμαι καλά στον british lightweights
και αντί να πηγαίνω μέσα από τους κώνους
πήγαινα όπως με βόλευε, αν με βόλευε κι από πάνω τους έπαιρνα παραμάζωμα!:a050:

Ninja
01-12-2010, 01:57
αυτος ο stig, ποιος ειναι τελικα?

O Ben Collins, πρωην οδηγος Φορμουλα 3 αν δεν κανω λαθος. Ο Σουμαχερ ηταν απλα για εφε και ηταν κ για δημοσιοτητα μιας που λεγοταν πως θα μπει παλι στην F1.

Λενε επισης οτι ειναι πολλοι Stig για ολα τα αυτοκινητα αλλα το αποδειξαν και προσφατα οτι ο τελευταιος τουλαχιστον Stig ειναι ο ΒΕΝ COLLINS τελικα. Καπου ειχαν και φωτογραφιες αλλα δεν θυμαμαι που τα ειδα.

dspug7
01-12-2010, 05:08
O Ben Collins, πρωην οδηγος Φορμουλα 3 αν δεν κανω λαθος. Ο Σουμαχερ ηταν απλα για εφε και ηταν κ για δημοσιοτητα μιας που λεγοταν πως θα μπει παλι στην F1.

Λενε επισης οτι ειναι πολλοι Stig για ολα τα αυτοκινητα αλλα το αποδειξαν και προσφατα οτι ο τελευταιος τουλαχιστον Stig ειναι ο ΒΕΝ COLLINS τελικα. Καπου ειχαν και φωτογραφιες αλλα δεν θυμαμαι που τα ειδα.

o Ben collins ειναι ο τελευταιος τoν οποιο αναγκαστηκαν να διωξουν γιατι εγραψε βιβλιο και σε αυτο εγραφε και για το top gear.αν θυμαμαι καλα ηταν ο τριτος stig.

Valkyre
01-12-2010, 10:37
Aκριβως οτι λενε τα παιδια... Ben Collins αν και τωρα παλι δεν ξερουμε ποιος ειναι. Ο σουμαχερ ηταν απλα εφφε και τιποτα αλλο. Πολυ ωραια εκπομπη ομως ειχε ψαρωσει πολυς κοσμος! :)

george13gr
01-12-2010, 11:01
1.23.30 με την βευρον μου...........

dromader
01-12-2010, 11:16
ρε παιδες τι γινετε ποτε θα μου ξεκλειδωσει την top gear ??? Ειμαι level 11 εχω περασει με τι lotus αλλα οχι με το vw. επισης αν ξερετε ποτε ξεκλειδωνει ολο το nurburing.

Valkyre
01-12-2010, 11:30
Πρεπει να παρεις το χρυσο στα βανακια μονο αυτο χρειαζεται.

Επισης κατι αλλο παιδια οι χρονοι σας για να ειναι αμεσα συγκρισημοι με την πραγματικοτητα, πρεπει να κανετε standing start και οχι rolloing start οπως σας αφηνει το παιχνιδι δυστυχως. με λιγα λογια πρεπει πριν την γραμμη εκκινησης να σταματησετε εξολοκληρου το αυτοκινητο και να κανετε εκκινηση απο σταση για να μετρηθει ο χρονος σωστα οπως γινεται και στην εκπομπη αλλωστε.

GedoGt
01-12-2010, 20:18
ρε παιδες τι γινετε ποτε θα μου ξεκλειδωσει την top gear ??? Ειμαι level 11 εχω περασει με τι lotus αλλα οχι με το vw. επισης αν ξερετε ποτε ξεκλειδωνει ολο το nurburing.

Πρέπει να ολοκληρώσεις το special event (amateur και medium) της σχολής AMG.

Σχετικά με τον Ben Collins
http://trcoff.blogspot.com/2010/08/ben-collins.html

Valkyre
02-12-2010, 11:35
Οχι καμμια σχεση το AMG special event ειναι για να ξεκλειδωσει την πιστα nurburgring.

GedoGt
05-12-2010, 12:43
Οχι καμμια σχεση το AMG special event ειναι για να ξεκλειδωσει την πιστα nurburgring.

Κάνεις λάθος.
Αν ολοκληρώσεις το Intermediate AMG Special even στην ξεκλειδώνει.

dromader
06-12-2010, 12:16
Τελικά πήρα χρυσό με το VW Ty και ξεκλείδωσε αφού μου έβγαλε την πίστη .

Valkyre
07-12-2010, 10:50
Κάνεις λάθος.
Αν ολοκληρώσεις το Intermediate AMG Special even στην ξεκλειδώνει.

Φιλε για την πιστα Top Gear το μονο που χρειαζεται ειναι να κερδισεις χρυσο με τα βανακια. θα ηταν και κουλο αλλωστε να σου ξεκλειδωνει την πιστα του Top Gear σε event εντελως ασχετο με το Top Gear.

GedoGt
07-12-2010, 11:08
Φιλε για την πιστα Top Gear το μονο που χρειαζεται ειναι να κερδισεις χρυσο με τα βανακια. θα ηταν και κουλο αλλωστε να σου ξεκλειδωνει την πιστα του Top Gear σε event εντελως ασχετο με το Top Gear.

Αδερφέ μου,
Για τoν Nirburing απάντησα, έχει 2 σκέλη η ερώτηση του Dromader ή Zeusgreece ή κατά κόσμον Γιάννη, ο οποίος με ρήμαξε χτες το βράδυ στο Monaco...:D

Valkyre
07-12-2010, 11:26
Αχαχαχα δικο μου το Fail τοτε λολ, το ιδιο λεμε απλα εγω δεν προσεχω! :)

g21ath
07-12-2010, 11:27
καλημερα ρε οδηγαρες ..... να ρωτησω κατι ?αξιζει τον κοπο να το παρω και να οδηγω με dual sock η πρεπει να χω τιμονιερα?:aek:

Valkyre
07-12-2010, 11:30
Μια χαρα θα παιξεις και θα ευχαριστηθεις με dualshock. απλα με τιμονιερα ειναι ακομα καλυτερα.

g21ath
07-12-2010, 11:39
οκ ευχαριστω!!

dromader
07-12-2010, 13:08
Αδερφέ μου,
Για τoν Nirburing απάντησα, έχει 2 σκέλη η ερώτηση του Dromader ή Zeusgreece ή κατά κόσμον Γιάννη, ο οποίος με ρήμαξε χτες το βράδυ στο Monaco...:D
Ωχ ωχ αυτο το μονακο .... Θυμάσε αρχηγέ μου η πρώτη ερώτηση που σου έκανα για το gt5 αν εχει το μονακο ....

Σήμερα έφτιξα ενα SUBARU STI TALIMPAN εντελώς .Γυρίζει στο μονακό σε 1:48:7 +-

Ρε φίλε τι γέλιο έριξα οταν σε ακουγα με το γκολφάκι που παραλίγο να σου ρίξω γύρο :c026:

garrett156
07-12-2010, 15:23
τωρα φταιω να αρχισω να γκρινιαζω παλι που δεν υπαρχουν leaderboards?ειναι δυνατον να καθομαστε να ποσταρουμε χρονους χειρογραφα στο εκαστοτε φορουμ;
ειπαν θα μπουν αλλα ακομα περιμενουμε!

preview_video
23-12-2011, 20:11
τελικα τι πρεπη να κανουμε για να ανοιξη η πιστα του top gear για ολα τα αυτοκινητα?

kabamaru
24-12-2011, 14:15
Nεκταριε ωραια ιδεα για thread. Προσωπικα μου αρεσει να κοντραρω τον Stig στην πιστα (εχοντας δει πρωτα στο youtube πως την τρεχει αυτος). Καλα θα ηταν να το εβαζαν σαν επιλογη και στο παιχνιδι. Σιγα τα ωα, μια προσθηκη σε καποιο leaderboard θα ειναι.

tsak77
10-01-2012, 10:37
GTR the stig = 1:19,7
Nissan GTR car review - Top Gear - BBC autos - YouTube
Ο χρόνος μου: 1:18,7


Lamborghini Murcielago the stig = 1:19,8

http://www.youtube.com/watch?v=20E5YkwTY54
Ο χρόνος μου: 1:18,1

:fans:

MajereMP44
10-01-2012, 11:21
Ωραιος φίλε!Παρα πολυ καλοι χρονοι! Απλα μια διευκρινηση:ειναι μαμα τα αυτοκινητα ετσι?Και απο λαστιχα τι ειχες?

tsak77
10-01-2012, 13:01
Ωραιος φίλε!Παρα πολυ καλοι χρονοι!

Thanks a lot.


Απλα μια διευκρινηση:ειναι μαμα τα αυτοκινητα ετσι?Και απο λαστιχα τι ειχες?Τα ξαναγόρασα και τα δύο λόγω του ότι τα προηγούμενα που είχα ήταν τουμπανιασμένα. Από την αντιπροσωπία αμέσως στην πίστα. Ελαστικά δεν θυμάμαι, ότι είχαν απ' τη μαμά τους (μάλλον και τα δύο σκληρά σπορ, αλλά δεν παίρνω και όρκο). Για να είμαι όσο το δυνατόν ακριβής, ξεκίνησα φυσικά από στάση και όχι με χαμηλή ταχύτητα όπως σου επιβάλλει (κακώς) το παιχνίδι *. Είναι βέβαια ένα μικρό σπάσιμο νεύρων το που ακριβώς θα σταθείς, διότι το σημείο εκίννησης δεν είναι ακριβώς στη γραμμή, αλλά λίγο πιο πίσω. Πολύ ωραία πρόκληση, νάναι καλά ο Nek για την ιδέα.


* Κακώς πάντως που δεν υπάρχει στις arcade χρονικές αναμετρήσεις ή στις δοκιμές μέσα στο "κόσμος GT" μία επιλογή αν θα ξεκινάς με χαμηλή ταχύτητα ή από στάση.

MajereMP44
10-01-2012, 13:06
Επρεπε να ειχαν πιεσει τον Καζουνορι να βαλει σε ενα απο τα χιλιαδες updates ενα mode αποκλειστικα με την Top Gear.

spyros arianara
25-01-2012, 16:33
ειναι τοσο καλο το gtr? το λατρευω αυτο το αμαξι ,καλα τα γιαπονεζακια ειναι τρελα