PDA

View Full Version : Gran Turismo Official Tunning Thread (ρυθμισεις, setups, συμβουλες, χρονοι)



Pages : [1] 2

Valkyre
30-11-2010, 13:40
Ενα thread που ειχαμε και για το Prologue επιστρεφει τωρα για την ολοκληρωμενη εκδοση του GT5.

Στο συγκεκριμενο thread ποσταρουμε ρυθμισεις και συμβουλες οσον αφορα το setup των αυτοκινητων μας.

Στησιμο, πειραγμα κλπ κλπ

Καλο θα ηταν να αναφερουμε αναλυτικα τις ρυθμισεις μας ωστε να μπορουν και παιδια που δεν ειναι σχετικα με το θεμα να καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαμε.

Επισης το καθε στησιμο θα πρεπει -αν ειναι ειδικα διαμορφωμενο- για συγκεκριμενη πιστα ή χρηση να τονιζεται πριν ακολουθησουν οι ρυθμισεις.

πχ δεν μπορουν οι ιδανικες ρυθμισεις μιας 458 Italia σε κλειστου τυπου σιρκουι (βλεπε Eiger)να γινουν recommend για την οβαλ πιστα της Daytona. Οποτε διευκρινιζουμε για τι τυπου πιστα ειναι οι ρυθμισεις.

Τελος, ανεπισημα μπορουμε να αναγραφουμε τους καλυτερους χρονους που εχουμε κανει σε οποιαδηποτε πιστα, αρκει να διευκρινιζουμε πως επετευχθησαν αυτοι οι χρονοι. Με tunning ή οχι, με τι τυπου λαστιχα κλπ. Δεν μπορει δηλαδη να συγκριθει ενας χρονος ενος πειραγμενου με το ιδιο αυτοκινητο μαμα, οπως επισης αλλος ο χρονος με τα βοηθηματα ενεργα και με racing λαστιχα και αλλος αυτος με απλα λαστιχα και τα βοηθηματα off.

Συντομα θα ποσταρω κι εγω τις ρυθμισεις μου για την 458 Italia τις οποιες πιστευω οτι εχω φτασει σε καλο επιπεδο για γρηγορα σιρκουι τυπου Grand Valley, Tokyo R56, Nurburgring κλπ

Enjoy :P

PDS
30-11-2010, 13:48
Ωραιο thread Δημητρη.
Σε μενα θα φανει πολυ χρησιμο,γιατι ειμαι λιγο ασχετος.:c055gfe:

liberostelios
01-12-2010, 13:51
Val, ήθελα να σε ρωτήσω επειδή έχεις την 458 Italia κι εγώ έχω τώρα περίπου 350.000 Cr, πιστεύεις αξίζει να τα χώσω εκεί ή να καλύτερα να αγοράσω μερικά πιο "γήινα" αμάξια για τους πολλούς αγώνες που έχω να κάνω ακόμα (είμαι level 14 και έχω κάνει ελάχιστους από τους επαγγελματικούς αγώνες); Κυρίως θέλω να την πάρω για την όψη της, για να είμαι ειλικρινής... Είναι απίστευτη, πανάθεμά τη!

Valkyre
01-12-2010, 14:23
Με την 458 μπορεις να βγαλεις πολλους , παρα πολλους αγωνες σε πιο προχωρημενα επιπεδα και οχι μονο. Αν την χρησιμοποιησεις και σε μικρου level event , για πχ Ιταλικο πρωταθλημα και ευρωπαικο πρωταθλημα, μιλαμε θα ειναι σαν να εισαι σε god mode lol καθως θα τρεχεις παεναντι σε Punto κλπ χαχα.

Σε προχωρημενα επιπεδα το αμαξι ειναι τοσο καλοστημενο που εγω κερδισα (και ευκολα) το Gran Turismo Cup και μερικοι συμμετεχοντες ηταν με racing εκδοχες αυτοκινητων. Και το Φερραρι μου μαμα ετσι? :)

Ουτως η αλλως ειναι απλα απολαυση στην οδηγηση το εν λογω αυτοκινητο για εμενα παρτο. :)

liberostelios
01-12-2010, 22:59
Αγοράστηκε ήδη... Αργότερα θα την κάνω και μία βόλτα να την ευχαριστηθώ.

Thanks, Val... Όντως είναι και χρήσιμη για προηγούμενα events που δεν μπορούσα να συμμετέχω γιατί και τα 16 αμάξια του γκαράζ μου είναι γιαπωνέζικα (lol).

Valkyre
02-12-2010, 10:29
Εγω αγορασα την Enzo και πραγματικα ενω ηθελα να τελειοποιησω τις ρυθμισεις μου για την 458, (που απο την μανα του ειναι εξαιρετικα στημενο αμαξι anyway) κολλησα ασχημα με την Enzo γιατι ειναι θηριο ανημερο, ομως παρατηρησα οτι ρυθμιζοντας την γινεται ενα απιστευτο οπλο παρολο που οι αρχικες τις ρυθμισεις την κανουν απαγορευτικη στην οδηγηση. Εφτασα σε ενα πολυ καλο σημειο που με soft sport λαστιχα το αυτιοκινητο ειναι πολυ καλο σε σιρκουι οπως Suzuka, Fuji, Nurgburgring κλπ δηλαδη πιστες και με μεγαλες ευθειες και γρηγορες ποικιλες στροφες.

Ηθελα να ποσταρω τις ρυθμισεις χθες το βραδυ αλλα κοιταξα το ρολοι και ηταν 3.... οποτε την επεσα για υπνο! Πως περναει ετσι η ωρα ρε παιδι μου με αυτο το παιχνιδι....

Παντως εγω γουσταρω να ρυθμιζω οπως ειπα τα αυτοκινητα μαμα και μαλιστα για λογους ρεαλισμου μου αρεσει να παιζω με τα κανονικα λαστιχα που κυκλοφορουν στην παραγωγη τα αυτοκινητα. Δηλαδη θελω να παιζω με sport ελαστικα και σε αυτα ρυθμιζω τα αυτοκινητα μου. Αν με τις υπαρχουσες ρυθμισεις κοτσαρετε επανω racing ελαστικα medium ή ακομα καλυτερα soft.....το αυτοκινητο θα ΠΕΤΑΕΙ... κυριολεκτικα ομως... τι tunning και ανεβασμα ιπποδυναμης,... αηδιες.... ευκολη λυση.... αυτη ειναι η μαγεια...να παιρνεις ενα ανημερο θηριο και μετα απο δουλεια να καταφερνεις να το δαμασεις!! Πηρα απιστευτη ικανοποιηση χθες...γι αυτο λατρεψα και εξακολουθω να λατρευω το GT, πλεον περισσοτερο απο ποτε! :)

ΥΓ: με ολα αυτα ξεχασα να πω οτι αν σχολασω νωρις απο δουλεια σημερα θα ποσταρω τις ρυθμισεις μου για την Enzo :)

liberostelios
02-12-2010, 13:49
Εγώ έπαθα ζημιά, ρε γαμώτο! Πρώτος αγώνας της 458, πήγα στη Daytona να κάνω τον αγώνα των Supercars (lvl 11) γιατί ήταν ο μόνος που μου είχε μείνει, και μου χώνει ένας @$#!@$! στον πισινό στο 2ο γύρο και μου τη σακατέψανε, πανάθεμά τους! Πάω να κάνω φτιάξιμο σασί και λέει 141.000Cr!!! Σοκ, έπαθα! Στο Impreza θέλει μόλις 18.000Cr!

Αλήθεια, πόσο σημαντικό είναι να γίνεται ευθυγράμμιση του σασί, πιστεύετε; Μόνο μετά από καιρό που έχουν γίνει αρκετά τρακαρίσματα ή ένα γερό στούκο αρκεί;

Valkyre
02-12-2010, 14:15
^^Mην αγχωνεσαι και μην ψαρωνεις. Και να μην στουκαριζες καθολου παλι το ιδιο θα εγραφε εκει. Και μονο που το βγαζεις και το οδηγεις για 100 μετρα αρκει για να σου βγαζει την ενδειξη οτι και καλα ειναι χρησιμοποιημενη η μηχανη και αν θες να την επαναφερεις στο αρχικο σταδιο. Μην σε ανησυχει, μολις εσυ νιωσεις οτι ο χειρισμος του αυτοκινητου εχει επηρεαστει τοτε πληρωσε. Εγω με το συγκεκριμενο αμαξι εχω κανει 2500 χιλιομετρα και εχω στουκαρει απειρες φορες και ακομα δεν εχω δει προβλημα :)

Nightangel_gr
02-12-2010, 20:24
Εγώ πάλι είμαι πιο γήινος.
Έχω μια Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale '63 και ενώ με τις ρυθμίσεις σε toe ήμουν μια χαρά στην Μαδρίτη στο Μονακό μου φεύγει το πίσω μέρος .Το αμάξι είναι 205ps.Όποια βοήθεια δεκτή.

liberostelios
02-12-2010, 21:39
^^Mην αγχωνεσαι και μην ψαρωνεις. Και να μην στουκαριζες καθολου παλι το ιδιο θα εγραφε εκει. Και μονο που το βγαζεις και το οδηγεις για 100 μετρα αρκει για να σου βγαζει την ενδειξη οτι και καλα ειναι χρησιμοποιημενη η μηχανη και αν θες να την επαναφερεις στο αρχικο σταδιο.
Δε μιλούσα για τη μηχανή, αλλά για την ευθυγράμμιση σασί. Επίσης, το ξέρω ότι τα λεφτά δεν σύμφωνα με τις βλάβες, αλλά σχολιάζω ότι το κόστος επισκευής του σασί στη Ferrari είναι 10 φορές μεγαλύτερο από του Impreza (!!!). Λογικό, αλλά δεν το περίμενα τόσο πολύ...

Θα ήταν καλό, πάντως, να υπήρχε η δυνατότητα να πάρεις τη γνώμη ενός "ειδικού" για το αν το αμάξι σου χρειάζεται ή όχι κάποιες διορθώσεις (ανακατασκευή κινητήτα ή φτιάξιμο σασί).

Valkyre
03-12-2010, 10:34
^^ Το ιδιο λεμε, και 1 χιλιομετρο να εκανες μεσα στην πιστα η τιμη θα ηταν ακριβως η ιδια ανεξαρτητως στουκαρισματος. :) Η τιμη ειναι παντα η μιση της αξιας του αυτιοκινητου. Δοκιμασε το με ενα φθηνο αμαξι. Αγορασε το κανε ενα χιλιομετρο χωρις να στουκαρεις, και θα δεις μετα οτι για το rigidy θα θες το μισο της αρχικης αξιας του.

liberostelios
03-12-2010, 12:40
Μισό της αξίας του, ε; Αυτό δεν είχε προσέξει! Το περίμενα ότι θα έχει μία κλιμάκωση το κόστος σε πιο ακριβά αυτοκίνητα, αλλά τόσο πολύ δεν το περίμενα... Τέλος πάντων, αφού δεν παίζει και τρελό ρόλο δε θα ασχοληθώ και πολύ.

Nightangel_gr
03-12-2010, 16:58
Εγώ πάλι είμαι πιο γήινος.
Έχω μια Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale '63 και ενώ με τις ρυθμίσεις σε toe ήμουν μια χαρά στην Μαδρίτη στο Μονακό μου φεύγει το πίσω μέρος .Το αμάξι είναι 205ps.Όποια βοήθεια δεκτή.

Κανείς ε ?:scratch:

Cupraman
04-12-2010, 00:33
Μπλοκε διαφορικο δοκιμασες??

Nightangel_gr
04-12-2010, 10:36
Εννοείται φίλε, δεν στρίβει αλλιώς.Κάτι νέες ρυθμίσεις έκανα στο toe και πήρα τις πίστες, αλλά ειδικά στην Λε Μαν είναι πολύ δύστροπη.Ίσως να θέλει άλλες ρυθμίσεις το μπλοκέ.

trialamp
04-12-2010, 10:44
Θεωρό ότι τα setup τον αυτοκίνητων πρέπει να τα κάνη ο καθένας μονός του διότι δεν σειμενη ότι ένα στήσιμο που ταίριαξε για μένα θα ταίριαξε και για κάποιον άλλον , αυτό που πρέπει να κάνουμε ολιμας είναι να ρίξουμε πολύ διάβασμα και δόκιμες

vstav130908
06-12-2010, 13:37
Καλησπέρα σε όλους
θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το tuning
έχω μεγάλο ερωτά με το MINES SKYLINE R34 N1
ξέρει κανείς αν παίρνει αναβάθμιση ή επειδή είναι από βελτιωτικό οίκο δεν παίρνει τίποτα
οπότε και να το αγοράσω κατευθείαν από ΝΙΚ.ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ

Valkyre
07-12-2010, 09:57
Κανείς ε ?:scratch:

Φιλε πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις Toe in/out και camber. Αυτο θα βοηθησει πολυ την συμπεριφορα του αυτοκινητου οπως το περιγραφεις. Αγορασε μια full customisable αναρτηση και κανε δοκιμες. Αν δεν δοκιμασεις δεν γινεται, μιας κι εγω δεν εχω ασχοληθει με το εν λογω αυτοκινητο. :)

Tsiou
07-12-2010, 12:56
Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος.
Πήρα μια Chevrolet Corvette Stingray '67 η οποία είχε 4αρι κιβώτιο. Έπιανε τελική με λίγο φτιάξιμο 234.
Της έβαλα 5αρι και τώρα πάνω απο 220 δε βγάζει. Γιατί αυτό; :ddfg23:

Cupraman
07-12-2010, 13:17
Τσιου Μηπως εβαλες κοντο 5αρι???
Καταφερα και βρηκα S3. Μαμα αυτο ειναι 225. Το πηρα με 215. Του αλλαξα λαδια, πηγε 210!!!!
Μηπως θελει ρεκτιφιε ο κινητηρας???

Tsiou
07-12-2010, 13:56
Πιθανόν, το stock 5αρι που έχει στο tuning έβαλα, θα το κοιτάξω αλλιώς πάω σε full customize..

vagelis e11 turbo
07-12-2010, 14:09
Τσιου Μηπως εβαλες κοντο 5αρι???
Καταφερα και βρηκα S3. Μαμα αυτο ειναι 225. Το πηρα με 215. Του αλλαξα λαδια, πηγε 210!!!!
Μηπως θελει ρεκτιφιε ο κινητηρας???

πολυ πιθανο....οταν περνεις ενα μεταχειρο κανεισ ενα φουλ ρεκτιφιε και λαδια...δεν ξερεις ο αλλο ¨ιδιοκτητης¨ τη του εχει κανει!!!

και ενα μπανακι ε??

Nightangel_gr
07-12-2010, 20:18
Φιλε πρεπει να παιξεις με τις ρυθμισεις Toe in/out και camber. Αυτο θα βοηθησει πολυ την συμπεριφορα του αυτοκινητου οπως το περιγραφεις. Αγορασε μια full customisable αναρτηση και κανε δοκιμες. Αν δεν δοκιμασεις δεν γινεται, μιας κι εγω δεν εχω ασχοληθει με το εν λογω αυτοκινητο. :)
Thanks φίλε,το πίσω toe ήταν αυτό που χαλούσε την κυρία:a068:

Nightangel_gr
07-12-2010, 20:24
Τσιου Μηπως εβαλες κοντο 5αρι???
Καταφερα και βρηκα S3. Μαμα αυτο ειναι 225. Το πηρα με 215. Του αλλαξα λαδια, πηγε 210!!!!
Μηπως θελει ρεκτιφιε ο κινητηρας???

Όχι δεν θέλει ρεκτιφιέ φίλε.Απλά επειδή και εμένα τα ίδια μου έκανε,αν το σκίσεις στους αγώνες θα ανοίξει κι'άλλο το μοτέρ του.Κάντο και θα δεις.
ΠΡΟΣΟΧΗ : Μην περιμένεις να σου ανάψει λαμπάκι για τα λάδια.Βλέπε συχνά το χρώμα τους και άλλαζέ τα συχνά.Σε εμένα αυτό έπιασε όπως και σε μια 458Italia tuned που έχω:a050:

Είναι τρελός ο Καζουνόρης τελικά:a010bg:

bihlas87
08-12-2010, 09:58
Εχθές έκανα ένα συγκριτικό με γρήγορα αυτοκίνητα παραγωγής στο trial
mountain για να δω τι χρόνους θα κάνουν. Με κάποια έγραψα καλό χρόνο
απο τον πρώτο γύρο, σε άλλα χρειάστηκε να το παλέψω και επειδή δεν
είχα και πολλή υπομονή ίσως δεν είναι και πολύ αντιπροσωπευτικά.
Όλα μανίσια με αλλαγμένα λάδια, μαλακά σπορ λάστιχα, asm off αλλά
traction control στο 5 (δεν είχα καμία όρεξη να κυνηγώ την ουρά σε κάθε
έξοδο).

Bugatti Veyron 1.26.8
McLaren F1 1.28.5
Murcielago LP670SV 1.28.5
Ford GT 1.30.1
Mercedes SLS AMG 1.30.3
Ferrari Enzo 1.30.5
Galliardo LP560 1.30.5
Audi R8 V10 1.30.7
Nissan GT-R specV 1.30.7
F430 Scuderia 1.31.5
Corvette Z06 1.32.0
McLaren MP4-12C 1.32.4
F430 1.32.7
F40 1.33.0

Οι πιο εύκολοι γύροι ήρθαν με τα GT-R, R8, Z06, SLS, LP670SV.
Απογοήτευση η Enzo, άτσαλη διαδοχή υποστροφής και υπερστροφής.
Οι δυο McLaren μπόλικη υπερστροφή ακόμα και με το tc on, δύστροπα και
κουραστικά αυτοκίνητα, κρίμα.
Σε κάποια πίστα πιο κατάλληλη για τέτοια οχήματα (πχ grand valley) θα
άλλαζαν πιστεύω τα πράγματα, θα έπαιρναν το αίμα τους πίσω κάποιοι
αδικημένοι.

Έχει κάνει κανείς άλλος κάποιο αντίστοιχο συγκριτικό? Έχει ενδιαφέρον να
δούμε πως θα απέδιδαν τα ίδια αυτοκίνητα σε διαφορετικές πίστες και με
παίκτες με διαφορετικό στύλ οδήγησης.

Valkyre
08-12-2010, 10:20
^^Η Enzo ειναι οντως υπερευαισθητη αλλα μπορει να τοποθετηθει αψογα πριν την στροφη αν "παιξεις με τα φρενα". Για να γινει ομως αυτο πρεπει να εχεις ολα τα βοηθηματα στο off...το traction control στο 5 γενικα σκοτωνει τους χρονους σου (οχι μονο για την Enzo, απλα αυτην την επηρεαζει ακομα πιο πολυ απο καποια αλλα αμαξια).

Για να φανταστεις εγω, επειδη χθες εκανα κατι δοκιμες στην εν λογω πιστα με μια Ferrari 458 Italia, με ολα τα βοηθηματα εκτος με μαλακα sport λαστιχα επισης, ελαφρως πειραγμενη ομως την ρυθμιση της αναρτησης, εκανα χρονο 1:17:774.

Πες οτι η ρυθμιση της αναρτησης με βοηθησε αρκετα ας αφαιρεσουμε 3 δευτερολεπτα απο αυτον τον χρονο (που και παλι αποκλειεται τοοοοσο πολυ) και ειμαστε καπου στο 1:21:00. Γινεται αντιληπτο αμεσως το ποσο μα ποσο σε καθυστερει το traction Control. :)

bihlas87
08-12-2010, 10:51
Ίσως φταίει το οτι τα έτρεξα όλα συνεχόμενα και βαρέθηκα-κουράστηκα
προς το τέλος που έπαιξα την enzo, εννοείται πως θα συνεχιστούν οι
δοκιμές. Θα μαζέψω λίγο χρήμα για να πάρω καινούρια 458 και zr1.
Το 1.17.7 μου φαίνεται απίστευτο πάντως, έχεις σημειώσει χρόνους με
άλλα αυτοκίνητα? Με πρίζωσες άσχημα τώρα, πάω να δοκιμάσω με tc off

Valkyre
08-12-2010, 10:57
^^ Ναι με αρκετα αυτοκινητα χω σημειωσει χρονους, απλα προς το παρον δεν τους γραφω καπου γιατι κανω πιο πολυ δοκιμες στησιματος. Πιο μετα θα μπω κανονικα στο θεμα απολυτος χρονος οποτε και θα ποσταρω τις επιδοσεις μου.

Απλα το συγκεκριμενο ετυχε και το θυμαμαι γιατι χθες το εκανα και μαλιστα για αρκετη ωρα. Καταφερα να γυριζω σταθερα στο 1:18:100 περιπου και ο απολυτος γυρος που εκανα μου εφερε ενα 1:17:774 το οποιο με εκανε να κρατησω το replay...η μλκια ειναι οτι τον χρονο αυτο τον εκανα στον 6ο γυρο, με αποτελεσμα να πρεπει να βλεπω 5 γυρους πριν δω την καλυτερη επιδοση μου. λολ :)

Πιστεψε με δεν ειναι απιστευτος ο χρονος, απλα το TC σου καταστρεφει τις επιδοσεις!

bihlas87
08-12-2010, 12:35
Έκανα 1.30.0 με τα tc off και 1.30.3 με on, γενικά όμως η 458 δεν είναι από
τα αυτοκίνητα που χρειάζονται το tc, αυτά που έχουν μπόλικη ροπή και
κυρίως στις μεσσαίες στροφές τείνουν να διώχνουν την ουρά αν πατήσεις
πολύ το γκάζι πρίν ισιώσουν στην έξοδο.
Αν υποθέσουμε οτι χωρίς την ανάρτηση θα έκανες 1.20.0 όπως είπες και εσύ
πάλι η διαφορά θα είναι πολύ μεγάλη. Σε μια πίστα του 1,5 λεπτού το να
είναι ένας πολύ καλός παίκτης 3'' πιο γρήγορος απο έναν καλούτσικο το
καταλαβαίνω, τα 10'' όμως είναι πραγματικά πάρα πολλά, σίγουρα μιλάμε
για την ίδια πίστα και δεν έγινε παρεξήγηση? Δεν έχω κανένα λόγο να
αμφιβάλλω για την ειλικρινειά σου και πραγματικά θα ήθελα να δώ το replay
μπάς και μάθω τίποτα. Παίζεις με τιμόνι?

Valkyre
08-12-2010, 12:47
Φιλε χιλια σορρυ εχεις δικιο.... παντα το εκανα αυτο το λαθος και μπερδευα την Deep Forest με την Trial Mountain μιας και πραγματικα μου φαινεται οτι αυτες οι πιστες πρεπει να ειχαν αναποδα τα ονοματα τους... οτι σου ειπα το εκανα στην Deep Forest... και παλι σορρυ, τωρα το τσεκαρα γιατι μου εκανε εντυπωση οτι ειχαμε τοσο μεγαλη διαφορα.

Σορρυ αν σε εκανα να φρικαρεις χωρις λογο...λολ

Παντως ισχυει οτι το TC σε φρεναρει πααααρα πολυ, δηλαδη για εμενα καλυτερα μαθε να παιζεις με TC off στηνα ρχη θα δυσκολευτεις πολυ και θα κανεις χειροτερους χρονους, αλλα μετα θα δεις οτι θα εισαι πιο γρηγορος. Ναι με τιμονιερα παιζω btw :)

bihlas87
08-12-2010, 13:32
Ήμουν σίγουρος οτι αν ήταν θέμα μπερδέματος η deep forest θα ήταν η
πέτρα του σκανδάλου! Μόλις την έπαιξα, 1.19.2 στο δεύτερο γύρο, δεν
είμαι τόσο κουλομαρία τελικά, θα μπορέσω να κοιμηθώ το βράδυ χεχε.
Πάντως αν έκανες τέτοιο χρόνο στο trial mountain θα σε είχε τσιμπήσει
το gt academy:k020:

liberostelios
08-12-2010, 13:38
^^ Το TC off είναι must για να κάνεις πολύ καλό χρόνο, αλλά υπάρχουν μερικά "μπελαλίδικα" αμάξια που πρέπει να κάτσεις να κάνεις... διατριβή επάνω τους για να μάθεις να τα κουμαντάρεις χωρίς TC! Η 458 έχει απίστευτο στήσιμο από τη μάνα της και γι αυτό την κάνεις ότι θες χωρίς TC, αλλά κάποια άλλα αμάξια με το που χαϊδεύεις το γκάζι σου έχουν πετάξει ήδη κώλο! Γι αυτό τον καταλαβαίνω το φίλο που αποφάσισε να βάλει ένα 5άρι στο TC για να μη... νυχτώσει μέχρι να μάθει τις δυστροπίες του κάθε αυτοκινήτου.

Valkyre
08-12-2010, 13:47
ναι σιγουρα δεν το κατηγορω, αλλα ειναι μαγεια να καταφερνεις ενα δυσκολο αμαξι οπως η Enzo να το δαμασεις καθωσπρεπει! :)

bihlas87
08-12-2010, 15:09
Γι αυτό τον καταλαβαίνω το φίλο που αποφάσισε να βάλει ένα 5άρι στο TC για να μη... νυχτώσει μέχρι να μάθει τις δυστροπίες του κάθε αυτοκινήτου.
Ήθελα να είναι και πιο ''δίκαιη'' η σύγκριση με τα τετρακίνητα, αλλιώς θα
έπρεπε να κάνω 10 γύρους με τα πισωκίνητα για να καταφέρω να τα
χειρίζομαι όπως χειρίζομαι τα τετρακίνητα σε 3 γύρους. Στους αγώνες σε
ελάχιστα αυτοκίνητα και σε ελάχιστες πίστες βάζω traction control.

Nightangel_gr
08-12-2010, 16:31
Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν αρκετοί fans της Enzo ποιοι θα ήθελαν να προσπαθήσουμε (μαζί με εμένα) να φτιάξουμε την κορυφαία Enzo για online ?

Valkyre
08-12-2010, 16:40
^^ Εγω ηδη ειμαι σε προχωρημενο σταδιο, σχεδον εχω τελειοποιησει τις ρυθμισεις της. Αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο θεμα γιατι εχει σχεση και με το οδηγικο στυλ του καθενος. Εγω ας πουμε προτιμω να ειναι στημενο το αμαξι με υπερστροφικες τασεις παρα με υποστροφικες. Ετσι ειναι το στυλ οδηγησης μου. Καποιος ο οποιος δεν το μπορει αυτο θα νομιζει οτι το αυτοκινητο ειναι ενα χαλι μαυρο απο πλευρας στησιματος.

Γι αυτο οι ρυθμισεις ναι μεν ειναι μια κατευθυντηρια οδος, αλλα το υστατο fine tunning πρεπει να γινει με βαση τις προτιμησεις και το οδηγικο στυλ του καθενος.

Εγω θα ποσταρω τις ρυθμισεις της Enzo Μου αλλα δεν θα ειναι ακριβως αυτες που χρησιμοποιω εγω. Θα ειναι λιγο πιο γενικες, πιο ουδετερες σε συμπεριφορα, δηλαδη ουτε ξεκαθαρα υποστροφικο ουτε ξεκαθαρα υπερστροφικο. Ωστε να μπορει ο καθενας μετα με λιγη παραπανω ενασχοληση να φερει το αμαξι ακριβως στα δικα του μετρα. :)

Nightangel_gr
08-12-2010, 16:58
Ωραία φίλε, δώσε μας ένα μπούσουλα για να ξεκινήσουμε.Εγώ οδηγώ όλα τα αμάξια μου ΜΤ/electronics OFF/ABS 1.
Επίσης πες μας σε ποιά πίστα δοκιμάζεις το setup σου.

MAD-THAN
08-12-2010, 21:20
ωραιο thread αυτο παιδια,αν και εμενα μου αρεσουν τα time trials[εκει δεν μπορεις να κανεις set up στο αμαξι σου]παντως εχω μια 458 να την τεσταρω στην deep forest να δω τι παιζει.καλη συνεχεια σε ολους

F1_STK
08-12-2010, 21:28
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..
Εχει οδηγησει κανεις τη Ferrari 599 ? Γιατι ειμαι κοντα στα λεφτα της 458 Italia και θελω να την αποκτησω, αλλα και η 599 ειναι αγαπημενο αλογακι επισης. Καθε γνωμη δεκτη..

Υ.Γ. Γεια σου ρε φιλε Valkyre, tifoso του Cavallino κι εσυ εισαι ετσι? :a042:

MAD-THAN
08-12-2010, 21:41
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..
Εχει οδηγησει κανεις τη Ferrari 599 ?
καλησπερα.την ειχα παρει στο gt5p κ ηταν τελεια,τωρα για το gt5 δεν την εχω δοκιμασει γιατι ηθελα την 458[την οποια δεν ειχε στο gt5p]παντως και τα 2 ειναι τρομερα εργαλεια.

F1_STK
08-12-2010, 22:03
καλησπερα.την ειχα παρει στο gt5p κ ηταν τελεια,τωρα για το gt5 δεν την εχω δοκιμασει γιατι ηθελα την 458[την οποια δεν ειχε στο gt5p]παντως και τα 2 ειναι τρομερα εργαλεια.

Σε ευχαριστω φιλε. Ειμαι σε πραγματικο διλλημα..

bihlas87
08-12-2010, 22:11
Update



Bugatti Veyron 1.26.8
McLaren F1 1.28.5
Murcielago LP670SV 1.28.5
Ford GT 1.30.1
Mercedes SLS AMG 1.30.3
Ferrari 458 1.30.3
Corvette ZR1 1.30.5
Ferrari Enzo 1.30.5
Galliardo LP560 1.30.5
Audi R8 V10 1.30.7
Nissan GT-R specV 1.30.7
F430 Scuderia 1.31.5
Lexus LFA 1.31.5
Corvette Z06 1.32.0
LP640 1.31.8
McLaren MP4-12C 1.32.4
California 1.32.5
F430 1.32.7
F40 1.33.0
599 Fiorano 1.33.0
Countach LP400 1.33.2 (!)
Alfa 8C 1.34.0


Να απαντήσω και στον συνάδελφο παραπάνω, δεν αξίζει η 599, είναι βαριά
και το δείχνει, αρκετά πιο γρήγορη η 458 και πηγαίνεις πιο εύκολα γρήγορα.
Ωραία έκπληξη η California, εύκολη και smooth αν και την σνόμπαρα πρίν
την δοκιμάσω. Επίσης έκπληξη ο χρόνος της γριάς (countach). H LP640
καμία σχέση με την 670sv, πιο βαριά, πιο μαλακή και έτοιμη να αρχίσει να
γλυστράει με τα 4 σε κάθε ευκαιρία, για χαβαλέ καλή είναι.

Καλές αγορές!

F1_STK
08-12-2010, 22:30
Update



Να απαντήσω και στον συνάδελφο παραπάνω, δεν αξίζει η 599, είναι βαριά
και το δείχνει, αρκετά πιο γρήγορη η 458 και πηγαίνεις πιο εύκολα γρήγορα.
Ωραία έκπληξη η California, εύκολη και smooth αν και την σνόμπαρα πρίν
την δοκιμάσω. Επίσης έκπληξη ο χρόνος της γριάς (countach). H LP640
καμία σχέση με την 670sv, πιο βαριά, πιο μαλακή και έτοιμη να αρχίσει να
γλυστράει με τα 4 σε κάθε ευκαιρία, για χαβαλέ καλή είναι.

Καλές αγορές!

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, δεν ειχα προσεξει οτι εχει και τη Fiorano η λιστα. Τωρα που σε πετυχα online, να σε ρωτησω.. ξερεις αν υπερτερει καποια Lambo σε σχεση με την Italia ή γενικα εχεις τεσταρει καποια?

Cupraman
08-12-2010, 22:51
Αν εχει δοκιμασει κανεις να τουμπανιασει ΕΒΟ 6, Τομι Μακινεν, η το 9 η το 10, ας πει μεγιστες ροπες και ιπποδυναμεις.

Επισης για το 240 SX το νισσαν.

Ευχαριστω.

bihlas87
08-12-2010, 22:52
H Galliardο είναι πολύ κοντά σε επιδόσεις αλλά έχει αρκετά διαφορετική
συμπεριφορά, η Italia είναι πιο ''απόλυτη'' και απαιτεί πιο στρωτή-τεχνική
οδήγηση ενώ την Galliardo μπορείς να την οδηγήσεις και τεχνικά αλλά και
παιχνιδιάρικα γλιστρώντας επίτηδες γιατί διορθώνεις πολύ εύκολα. Είναι πιο
ευέλικτη με άλλα λόγια, η 458 είναι πιο μονοδιάστατη.

F1_STK
08-12-2010, 23:08
H Galliardο είναι πολύ κοντά σε επιδόσεις αλλά έχει αρκετά διαφορετική
συμπεριφορά, η Italia είναι πιο ''απόλυτη'' και απαιτεί πιο στρωτή-τεχνική
οδήγηση ενώ την Galliardo μπορείς να την οδηγήσεις και τεχνικά αλλά και
παιχνιδιάρικα γλιστρώντας επίτηδες γιατί διορθώνεις πολύ εύκολα. Είναι πιο
ευέλικτη με άλλα λόγια, η 458 είναι πιο μονοδιάστατη.

Σε ευχαριστω πολυ, με βοηθησες αρκετα.. :a068:

Nightangel_gr
09-12-2010, 01:40
Η 458 είναι πριόνι πάντως !

MAD-THAN
09-12-2010, 01:43
Deep Forest - Mercedes SLS AMG 1:27,2xx
manual-all off-abs1- sport hard tyres
sto arcade sto time trial vrika tin SLS(den tin exo agorasei).dustixos i 458 mou ine tuned.tha dokimaso me F40.see u
update F40 1:27,9xx

Nightangel_gr
09-12-2010, 02:07
Αν εχει δοκιμασει κανεις να τουμπανιασει ΕΒΟ 6, Τομι Μακινεν, η το 9 η το 10, ας πει μεγιστες ροπες και ιπποδυναμεις.

Επισης για το 240 SX το νισσαν.

Ευχαριστω.

Evo 10 : Ισχύς:506 hp
Ροπή: 610 Nm

F1_STK
09-12-2010, 03:28
Τελικα δοκιμασα την Gallardo, στην τελευταια δοκιμασια του προτελευταιου διπλωματος. Ειναι φοβερο το πως μπορεις να παιζεις με το πισω μερος της και να την τοποθετεις εκει που θελεις.. H Italia οπως ειπε και ο φιλος πριν, ειναι πιο απολυτη και δε σε αφηνει να οδηγησεις τοσο ευελικτα. Εχουν μεγαλη διαφορα δηλαδη ?
Εφτασα πανω απο τις επτακοσιες χιλιαδες και το διλλημα εγινε τριλλημα.. Να παρω την 458 ή καποια απο τις Gallardo και Murcielago ή να περιμενω και να μαζεψω λεφτα για να αγορασω την Enzo? Σορρυ αν σας ζαλισα.. :P

Nightangel_gr
09-12-2010, 04:12
Τελικα δοκιμασα την Gallardo, στην τελευταια δοκιμασια του προτελευταιου διπλωματος. Ειναι φοβερο το πως μπορεις να παιζεις με το πισω μερος της και να την τοποθετεις εκει που θελεις.. H Italia οπως ειπε και ο φιλος πριν, ειναι πιο απολυτη και δε σε αφηνει να οδηγησεις τοσο ευελικτα. Εχουν μεγαλη διαφορα δηλαδη ?
Εφτασα πανω απο τις επτακοσιες χιλιαδες και το διλλημα εγινε τριλλημα.. Να παρω την 458 ή καποια απο τις Gallardo και Murcielago ή να περιμενω και να μαζεψω λεφτα για να αγορασω την Enzo? Σορρυ αν σας ζαλισα.. :P

Να πάρεις και Italia και Murcielago.Είναι must buy cars για το παιχνίδι ειδικά αν παίζεις online :a098:

F1_STK
09-12-2010, 04:22
Να πάρεις και Italia και Murcielago.Είναι must buy cars για το παιχνίδι ειδικά αν παίζεις online :a098:

Thank you man. Δεν εχω τρεξει ακομα online, αλλα εχω σκοπο στο μελλον με το καλο. Την Murcielago SV λες? Εχει υπερστροφικη συμπεριφορα οπως η Gallardo κι αυτη?

dromader
09-12-2010, 09:47
Nurburgring Nordschleife! G25 . Αυτοκίνητο VW GOLG GTI TUNING 371hp .(manual gear - all off - ABS 1 ) Eλαστικά αγωνιστικά μέτρια. Xρόνος 7:43:11.

Valkyre
09-12-2010, 12:10
Λοιπον δοκιμασα χθες την σωστη πιστα με την 458 Italia και ο καλυτερος χρονος που εκανα μετα απο 10 γυρους ηταν 1:27:8xx (δεν θυμαμαι επακριβως)

Αν ασχοληθω παραπανω ειμαι σιγουρος οτι κατεβαινει και πιο κατω :)

ΥΓ: Φυσικα ολα στο off (μονο το ABS στο 1) με manual transmition και sport ελαστικα.

vagelis e11 turbo
09-12-2010, 12:36
Honda Civic Type R του 2008 full N/A(ατμοσφαιρικο) και ολο το tuning δλδ αναρτησεις εξατμισεις κτλ εκτος turbo ολα off ABS στο 1 με αγωνιστηκα μαλακα 317 αλογα στο Nurburgring χρονος:7.36.050

Nightangel_gr
09-12-2010, 15:37
Λοιπον δοκιμασα χθες την σωστη πιστα με την 458 Italia και ο καλυτερος χρονος που εκανα μετα απο 10 γυρους ηταν 1:27:8xx (δεν θυμαμαι επακριβως)

Αν ασχοληθω παραπανω ειμαι σιγουρος οτι κατεβαινει και πιο κατω :)

ΥΓ: Φυσικα ολα στο off (μονο το ABS στο 1) με manual transmition και sport ελαστικα.

Ποιά είναι η σωστή πίστα ? Εγώ την Monza ξέρω για σωστή πίστα.Το σπίτι της Ferrari:first:

Valkyre
09-12-2010, 15:42
Και καλα λεω για την πιστα που ελεγε ο φιλος πιο πανω και που εκανα λαθος εγω χθες :)

Nightangel_gr
09-12-2010, 15:50
Thank you man. Δεν εχω τρεξει ακομα online, αλλα εχω σκοπο στο μελλον με το καλο. Την Murcielago SV λες? Εχει υπερστροφικη συμπεριφορα οπως η Gallardo κι αυτη?

Εγώ έχω την Murcielago LP640 Chrome Line από το collectors edition

bihlas87
09-12-2010, 19:00
Ξανακάηκα λίγο με τον πρωινό καφέ και λίγο με τον απογευματινό, τα ίδια
αυτοκίνητα στο grand valley αυτή τη φορά. Σκέφτηκα μήπως σε αυτή την
πίστα άλλαζαν κάποιες θέσεις στην κατάταξη και όντως έτσι έγινε. Στις
παρενθέσεις η θέση στο trial mountain.

1.Veyron______1.53.2 (1)
2.F1__________1.56.8 (2)
3.LP670SV_____1.57.2 (3)
4.GT-R specV___1.58.2 (11)
5.GT__________1.58.6 (4)
6.SLS AMG_____1.58.8 (5)
7.Enzo________1.59.0 (8)
8.LP560_______1.59.0 (9)
9.ZR1_________1.59.2 (7)
10.MP4-12C____1.59.5 (16)
11.458________1.59.7 (6)
12.LP640______1.59.7 (15)
13.R8 V10_____2.00.0 (10)
14.Scuderia____2.00.0 (12)
15.LFA________2.00.2 (13)
16.Z06________2.00.5 (14)
17.599________2.01.6 (19)
18.California____2.01.6 (17)
19.F430_______2.02.2 (18)
20.8C_________2.04.5 (20)

Spend your money wisely.

MAD-THAN
09-12-2010, 19:58
auta einai.kanoniste kana event me time trial.an k den exei akoma rankings
mporoume meso on line na boume se mia pista k na doume tous xronous mas.

Nightangel_gr
09-12-2010, 21:11
Μπορούμε να κάνουμε online ranking και με χρονομετρημένα κομμάτια αν θέλουμε

F1_STK
09-12-2010, 23:00
Μολις πηρα το τελευταιο διπλωμα με ολα χρυσα (δεν ειναι κατι δυσκολο, δεν ειμαι και ο καλυτεροσ παικτης, θελει απλα επιμονη) και μου εδωσε το Nissan GT-R specV (GT Academy) Version '09 . Το λεω για οποιον θελει να το προσπαθησει και να ξερει τι θα του δωσει.

Valkyre
10-12-2010, 09:50
Φιλε Bihla με ποιο αμαξι παιζεις συνηθως στο GT5, εννοω ποιο ειναι το αγαπημενο σου?

cobradrama
10-12-2010, 09:59
Χρειαζόμαστε επειγόντως online leaderboards για τα time trial.Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τώρα είναι να μαζευόμαστε 16 άτομα σε lobby και να κάνουμε χρόνους.Γι'αυτό άν έχετε καμιά πρόταση πείτε την.

bihlas87
10-12-2010, 10:36
Φιλε Bihla με ποιο αμαξι παιζεις συνηθως στο GT5, εννοω ποιο ειναι το αγαπημενο σου?
Aπο όσα δοκίμασα, μου άρεσαν περισσότερο αυτά με τα οποία έκανα πιο
εύκολα καλούς χρόνους καθώς ούτε κανένας παιχταράς είμαι, ούτε έχω
υπομονή για να στρωθώ και να 'μάθω' τα δύστροπα. Θα έλεγα τα LP560,
LP670, R8 V10, Veyron, SLS από τα γρήγορα. Σήμερα αγόρασα και ένα
Viper ACR το οποίο δεν θυμόμουν καν οτι υπήρχε, πάρα πολύ καλό, μέσα
στην πεντάδα σε χρόνους και κοστίζει μόλις 100.000.

Valkyre
10-12-2010, 10:41
Οκ απλα ρωταγα για να δω ποσο ξερεις να παιζεις καποια συγκεκριμενα αμαξια με αποτελεσμα να υπαρχουν αυτες οι μεγαλες διαφορες σε μερικα αμαξια. Ας πουμε τα 3 δευτερολεπτα πιο γρηγορη η Veyron δεν ειναι φυσιολογικα, απλα εσυ ξερεις να παιζεις πολυ καλα το συγκεκριμενο αμαξι :)

STI_GR
10-12-2010, 10:47
Χρειαζόμαστε επειγόντως online leaderboards για τα time trial.Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τώρα είναι να μαζευόμαστε 16 άτομα σε lobby και να κάνουμε χρόνους.Γι'αυτό άν έχετε καμιά πρόταση πείτε την.


αν ημαστε 16 ατομα καλυτερα να παιξουμε συγκρουωμενα...:help:

Lefteris_X
10-12-2010, 10:57
παιδιά ίσως εμένα να μου φαίνεται έτσι, αλλά τα time trial τα έβρισκα πάντα απίστευτα βαρετά.

Αυτό που προσφέρει τρομερό χαβαλέ (κατ εμέ πάντα), είναι να μαζευόμαστε και να παίζουμε online, όχι όμως στουκαρία=σπάσιμο νεύρων, αλλά φυσιολογικά, όμορφα με τα αστεία μας (headset) και την γρήγορη οδήγηση.

Βέβαια γούστα είναι αυτά...πέρασε (lol δεν υπήρξε μάλλον ποτέ) η εποχή που μου προσέφερε ευχαρίστηση να βλέπω (ή να συμμετέχω) μια κόντρα, σε βιντεοπαιχνίδι-ραλλάκι, να στήνουν 4 αυτοκίνητα-τούμπανα το ένα δίπλα στο άλλο στη σειρά και συντονίζονται (3,2,1) ώστε να κάνουν κόντρα στην ευθεία.....

.........σόρρυ, αλλά πέραν ότι πέθανα στα γέλια (με την καλή έννοια, απλά δεν πίστευα αυτό που έβλεπα, έλεος! σε vgame???).........μου φάνηκε απίστευτα βαρετό σε σχέση με το να παίζαμε όλοι μαζί σε έναν αγώνα....


ΥΓ: το παραπάνω παράδειγμα, δεν είναι φανταστικό, όντως το είδα σε room, που και ποιος το είχε δεν έχει σημασία, το ότι συνέβαινε όμως είναι γεγονός!

bihlas87
10-12-2010, 11:11
Οκ απλα ρωταγα για να δω ποσο ξερεις να παιζεις καποια συγκεκριμενα αμαξια με αποτελεσμα να υπαρχουν αυτες οι μεγαλες διαφορες σε μερικα αμαξια. Ας πουμε τα 3 δευτερολεπτα πιο γρηγορη η Veyron δεν ειναι φυσιολογικα, απλα εσυ ξερεις να παιζεις πολυ καλα το συγκεκριμενο αμαξι :)
Δεν είναι ακριβώς έτσι, τα περισσότερα απο αυτά τις τελευταίες μέρες τα
αγόρασα, στους αγώνες έπαιζα με φτηνότερα αλλά βελτιωμένα και εξάλλου
στους αγώνες οδηγείς με κάπως διαφορετικό τρόπο. Απλά κάποια μου
έκατσαν καλύτερα απο την αρχή, σε 3 γύρους πχ. στις παραπάνω πίστες που
ήξερα καλά απο το gt4 ένιωθα οτι έφτασα κοντά στα οριά τους. Με άλλα
αμάξια πχ. Enzo ακόμα και σε 10 γύρους δεν έμεινα ικανοποιημένος. Δεν
έχω παίξει δηλαδή περισσότερο με κάποια, όπως εσύ με την Italia και την
Enzo που όπως είπες ψάχτηκες με ρυθμίσεις στην ανάρτηση κλπ.

Valkyre
10-12-2010, 11:17
Oχι προς θεου δεν λεω το αντιθετο, απλα εγω δοκιμασα με την Veyron και με τιποτα δεν ειναι 3 δευτερολεπτα πιο γρηγορη απο καποια αλλα αυτοκινητα. Thats all, ή ισως εγω δεν μπορω να οδηγησω καλα την Veyron :)

STI_GR
10-12-2010, 11:46
.........σόρρυ, αλλά πέραν ότι πέθανα στα γέλια (με την καλή έννοια, απλά δεν πίστευα αυτό που έβλεπα, έλεος! σε vgame???).........μου φάνηκε απίστευτα βαρετό σε σχέση με το να παίζαμε όλοι μαζί σε έναν αγώνα....


ΥΓ: το παραπάνω παράδειγμα, δεν είναι φανταστικό, όντως το είδα σε room, που και ποιος το είχε δεν έχει σημασία, το ότι συνέβαινε όμως είναι γεγονός!

οταν μια παρεα περναει καλα, ή μαλλον ξερει να περναει καλα, και κοντρες θα κανει και σουζες και οτιδηποτε, που θα κανει την ωρα να περασει ευχαριστα.

bihlas87
10-12-2010, 11:50
H Veyron είναι όντως περίεργη περίπτωση, πρέπει να μπαίνεις στη στροφή με
λίγο μικρότερη ταχύτητα απο οτι με άλλα supercars και να μένεις λιγότερο
χρόνο πάνω στο apex, να της αφήνεις με άλλα λόγια περισσότερο χώρο
για να απλώσει την δύναμη της στην έξοδο. Να αντιμετωπίζεις δηλαδή τις
στροφές σαν να ήταν κλειστότερες. Όσο για την διαφορά με την F1 συμφωνώ
οτι είναι μεγάλη, δεν μπόρεσα να την πάω αρκετά στρωτά, θα μπορούσε
δηλαδή σίγουρα να φτάσει λίγο πιο κοντά στην Veyron αλλά τι να κάνω...
βαριέμαι!

cobradrama
10-12-2010, 12:43
παιδιά ίσως εμένα να μου φαίνεται έτσι, αλλά τα time trial τα έβρισκα πάντα απίστευτα βαρετά.

Αυτό που προσφέρει τρομερό χαβαλέ (κατ εμέ πάντα), είναι να μαζευόμαστε και να παίζουμε online, όχι όμως στουκαρία=σπάσιμο νεύρων, αλλά φυσιολογικά, όμορφα με τα αστεία μας (headset) και την γρήγορη οδήγηση.

Βέβαια γούστα είναι αυτά...πέρασε (lol δεν υπήρξε μάλλον ποτέ) η εποχή που μου προσέφερε ευχαρίστηση να βλέπω (ή να συμμετέχω) μια κόντρα, σε βιντεοπαιχνίδι-ραλλάκι, να στήνουν 4 αυτοκίνητα-τούμπανα το ένα δίπλα στο άλλο στη σειρά και συντονίζονται (3,2,1) ώστε να κάνουν κόντρα στην ευθεία.....

.........σόρρυ, αλλά πέραν ότι πέθανα στα γέλια (με την καλή έννοια, απλά δεν πίστευα αυτό που έβλεπα, έλεος! σε vgame???).........μου φάνηκε απίστευτα βαρετό σε σχέση με το να παίζαμε όλοι μαζί σε έναν αγώνα....


ΥΓ: το παραπάνω παράδειγμα, δεν είναι φανταστικό, όντως το είδα σε room, που και ποιος το είχε δεν έχει σημασία, το ότι συνέβαινε όμως είναι γεγονός!

Κοίτα φίλε Λευτέρη επειδή σε είδα που μπήκες και ξαναβγήκες(πεθαίνοντας στα γέλια όπως λές από το lobby),μαζευτήκαμε 4 φιλαράκια να κάνουμε χαβαλέ.Δέν υπάρχει ανταγωνισμός αναμεταξύ μας.Κάθε μέρα μαζευόμαστε αρχικά και δοκιμάζουμε τα αυτοκίνητα που έχουμε αγοράσει,συμβουλεύει ο ένας τον άλλον για ρυθμίσεις και μετά περνάμε σε αγώνες με υγιή συναγωνισμό,χωρίς συγκρούσεις,κλεψίμματα και άλλα τέτοια φαινόμενα.Τώρα άν κάτι τέτοιο σου είναι βαρετό τότε πάω πάσο,γιατί όπως σωστά ανέφερες τα γούστα διαφέρουν.Μήν βγάζεις λοιπόν συμπέρασμα βιαστικά και χωρίς να έχεις δεί την συνέχεια της βραδιάς εκείνης, και ανακοινώνεις στο forum για "έλεος",και τέτοια.Στο σύνολο είμαστε καμιά 15 αριά παιδιά που το κάνουμε αυτό.Ότι σου γράφω είναι με ήρεμο και φιλικό τόνο.Ελπίζω να τα πούμε online.

Lefteris_X
11-12-2010, 10:37
επειδή μάλλον δεν ερμηνεύθηκε το ύφος μου, δεν είχα ειρωνική τάση, ούτε τίποτα. (το "έλεος" ήταν για να περιγράψω το πόσο μου έκανε έκπληξη, τίποτα άλλο).


και πολύ καλά κάνετε, ότι κάνετε, όπως το κάνετε, αφού σας αρέσει. Δεν υπάρχει θέμα. ΚΑΝ.

απλώς μπήκα με την ιδέα ότι "εντάξει τον Cobradrama, δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλά ξέρω ότι είναι απο τα σοβαρά παιδιά, οκ, θα πάω απο το room του να παίξω κανά αγώνα σοβαρό, χωρίς στούκες και λοιπές παπαριές".

ε, μπήκα και είδα........κάτι που δεν περίμενα! μου φάνηκε τελείως (με την καλή κ ευχάριστη έννοια) "σουρεάλ" το σκηνικό στησίματος virtual κόντρας. Μάλιστα επειδή στην αρχή δεν καταλάβαινα τι πάτε να κάνετε, απλά παρακολουθούσα. Σε κάποια φάση σας βλέπω να τα στήνετε στην σειρά, "τι πάνε να κάνουν λέω; κόντρα; αποκλείεται!"....και κάπου εκεί ακούγεται φωνή: έλα παιδιά, 3,2,1 πάμε!

ε, πέθανα στα γέλια (το ξανατονίζω, με την καλή, ευχάριστη έννοια).......

απλώς δεν μπορούσα να συμμετέχω με την καμία: δεν έχω τέτοια αυτοκίνητα.

(και απλά ήθελα να παίξω έναν αγώνα χωρίς στούκες).

ίσα ίσα επειδή ήμουν ο παντελώς άσχετος / άκυρος με το room είπα να φύγω, για να συνεχίσετε χωρίς διακοπές (επειδή ρώταγα να καταλάβω τι παίζει, μέχρι που κατάλαβα), αλλά και για να παίξω έναν online αγώνα που ήθελα.

Αυτά.

Καλή καρδιά μωρέ να έχουμε. Απλά να ξέρετε ότι προσωπικά δεν τα παίρνω και πολύ στα σοβαρά τα παιχνίδια πια. Δεν με ενδιαφέρουν οι χρόνοι, ούτε να ψάχνομαι για μοντέλα αυτοκινήτων, ούτε να ψάχνω την καλή ρύθμιση. Αυτά είναι περασμένα κέφια για εμένα - θέλω να πω δηλαδή, ότι μπορεί η "χαλαρή" μου διάθεση, να φαίνεται "ειρωνική" σε / προς κάποιους που ασχολούνται πιο σοβαρά με το GT5, αλλά καμία σχέση δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση.

Καλά να είμαστε!

Πάντως πιο πολύ μου άρεσε να βλέπω τον αγωνα (watch race) / κόντρα, παρά να συμμετέχω. Ειλικρινά, η επιλογή watch race (ελληνικά ποτέ δεν χρησιμοποιώ σε υπολογιστές, κονσόλες, παιχνίδια, προγράμματα, οπότε δεν ξέρω πως την λένε με τα ελληνικά γράμματα) για εμένα είναι φανταστική!

Καλή GT5 πορεία να έχουμε όλοι!


ΥΓ: Εκεί που ΑΝ έχει παιχνίδια coin-op που ξέρω, θα με δείτε να παίζω σαν φούστης, είναι στην έκθεση GAME ON 2 στη Τεχνόπολις στο Γκάζι (Αθήνα), που θα γίνει έκθεση vgames retro. Το τι λιώσιμο θα ρίξω δεν λέγεται. Μάλιστα εκτός coin-op, αν έχει και Amiga, θα πάρω μαζί μου όσες δισκέττες μπορώ απο την προσωπική μου βιβλιοθήκη για να τις φορτώσω! ΕΚΕΙ (αν έχει γνωστά coin-op), ναι θα παίξω. Πολύ.

Cupraman
11-12-2010, 11:01
Να ρωτησω κατι?
20.000 κανει το φουλ σασμαν.
Μονο τελικη σχεση μεταδοσης πειραζουμε?
Οχι καθε μια ταχυτητα?

Valkyre
11-12-2010, 11:05
Δυστυχως οχι.... μεγαλη μλκια αυτο και εμενα με ξενερωσε...μονο τελικη σχεση μεταδοσης και αυτο ηταν...απορρω γιατι το εκαναν αυτο...στο Prologue Μπορουσες κανονικα να ρυθμισεις την καθε σχεση ξεχωριστα...

Cupraman
11-12-2010, 11:17
Δυστυχως οχι.... μεγαλη μλκια αυτο και εμενα με ξενερωσε...μονο τελικη σχεση μεταδοσης και αυτο ηταν...απορρω γιατι το εκαναν αυτο...στο Prologue Μπορουσες κανονικα να ρυθμισεις την καθε σχεση ξεχωριστα...

Ετσι λοιπον στα μεγαλα αρνητικα του παιχνιδιου, τα οποια το βγαζουν αν μιλαμε με τον ορο ''Real Simulator'' εχουμε τα εξης :
1. Τι εχουμε 150 αλογα τι 400 αλογα σε ενα 2.000 κεκ αμαξι, τα λαστιχα τοσο σε διασταση (16-17-18 '') οσο και σε παχος και προφιλ πχ 205/55/16 - 225/40/18 παραμενουν τα ιδια(σε σχεση με την πραγματικοτητα την αναλογη σε θεματα συμπεριφορας και απαιτησεων). Συνεπως ελειψη ρεαλισμου σε θεματα προσφυσης κλπ.
2. Ελλειψη κλιμακωσης κιβωτιου στα πραγματικα μας ''θελω''
3. Επισης οταν στηνεις ενα αμαξι απο 150 αλογα σε 200-300-400-500 χρειαζεσαι και αναλογα φρενα. Ουτε αυτα υπαρχουν.
4. Ελλειψη ρεαλισμου βελτιωσης σε μηχανολογικο τομεα. Απλα σου εχει 3 τουρμπο κιτ, 1 κομπρεσορα, 3 εξατμισεις, 3 σταδια βελτιωσης , 2 φιλτρα, 1 πολλαπλη εισαγωγης. Και κατα τυχη, ειτε στηνεις Corolla, Pagani Zonda, R10 κλπ, ολα μα ολα εχουν το ιδιο ακριβως κοστος.

Ε, ΟΧΙ, και δεν ειναι πραγματικο το ονομα του, και ειμαι και απογοητευμενος στους παραπανω τομεις και πολλους ακομα. Απλα λεω τους πιο σημαντικους.

Γιακαμουτσι.....................εισαι ............. για....... :censored::censored::censored:

nikon
11-12-2010, 11:20
Kαι στα προηγούμενα GT μπορούσες.....έβγαλε αυτό και μου έβαλε τα VW βαν στην Top gear ο Καζομούρης για να μας σπάει τα νεύρα και μετά μιλάει για sim.....άντε μην αρχίσω πάλι.

Valkyre
11-12-2010, 11:24
Ρε συ....βγαλε το "real simulator" απο το μυαλο σου ως δηλωση!

Και το πρωτο Gran Turismo elege akριβως το ιδιο στο ονομα του Real driving Simulator....λες να ηταν?? :P :P

nikon
11-12-2010, 11:27
Να ήταν μόνο δήλωση πάει στον διάολο αλλά όταν το γράφει και στο εξώφυλλο πρέπει να είναι σε όλα sim.

bihlas87
11-12-2010, 11:30
Τελικά με τα φρένα κατάλαβε κανείς τι γίνεται? Σαν να τα βελτιώνει το
παιχνίδι αυτόματα ανάλογα με τις υπόλοιπες βελτιώσεις, αλλιώς η βελτίωση
στο φρενάρισμα μόνο λόγω του ελαφρώματος, των ελαστικών και των
αναρτήσεων είναι κάπως υπερβολική, δε νομίζετε?

Cupraman
11-12-2010, 11:32
Να ήταν μόνο δήλωση πάει στον διάολο αλλά όταν το γράφει και στο εξώφυλλο πρέπει να είναι σε όλα sim.

+1 :pao:

Ευχομαι ο σχιστοματης να ΒΓΕΙ αμεσα απο το προτζεκτ το επομενο. :a122:

Καλυτερα που δεν εβαλε Dragster. Σκετη αποτυχια θα ηταν, ειδικα αυτος ο τομεας. :a122:

Αληθεια, ποια ειναι η πιστα που μπορω να πιασω την πιο μεγαλη τελικη σε συμβατικα ΙΧ??? (οχι φορμουλα κλπ) Θα θελα καμια ευθεια τεραστια, αφου εβγαλε και την Highspeed. Ασχετα, εβγαλε και την Midfield. :a122:

nikon
11-12-2010, 11:36
Το Nurburgring και το Circuit de la Sarthe έχουν νομίζω τις μεγαλύτερες ευθείες.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Circuit_de_la_Sarthe)

Valkyre
11-12-2010, 11:39
Γιατι στο πρωτο παιχνιδι δεν ηταν στο εξωφυλλο αυτο το πραγμα??

Αν ειχατε την εντυπωση οτι επειδη λεει Real Driving simulator επρεπε να ειναι 100% ρεαλιστικο, τοτε μαζι με το παιχνιδι θα επρεπε να σας δινουν ενα πραγματικο αγωνιστικο αμαξι και μια πραγματικη πιστα....

γιατι και ολα αυτα τα αρνητικα που λετε/λεμε να μην ειχε το παιχνιδι και παλι δεν ειναι real driving simulator γιατι πολυ απλα δεν μπορει να κανει simulate ουτε τα g-forces , ουτε την μυρωδια του καμμενου λαστιχου, ουτε την αδρεναλινη του αμεσου κινδυνου...

Seriously relax...its only a game...

Και η Amstel λεει στην διαφημιση οτι ετσι μας αρεσει, αλλα κανουν λαθος γιατι εμενα δεν μου αρεσει καθολου ετσι... γι αυτο και πινω heinekken..

ΥΓ: Μεγαλυτερη ευθεια απο την Route 7 την νυχτα δεν παιζει να βρεις γενικα σε αλλο racing παιχνιδι :)

MajereMP44
11-12-2010, 11:40
ρε παιδιά το ότι και τα 1000+ αυτοκίνητα δεν στρίβουν σαν μπανιέρες με ρόδες οπως σε ΟΛΑ τα άλλα racing δεν σας φτάνει? το θέμα των βελτιώσεων είναι σημαντικό ΑΛΛΑ με λίγη "αγάπη" παραπάνω σαυτό το προσεγμενο διαμαντι το ξεπερνάς αυτό. Εγώ στη θέση του Σαχλομούρη δεν θα έβαζα καθόλου βελτιώσεις γιατί στην πραγματικότητα σιγά μην πάρεις ferrari η lambo και να την κάνεις καγκουραμαξο.Θα άφηνα αυτές τις επιφανειακές βελτιώσεις για κάτι saxo ραλλα και απο 116 άλογα θα τα κάναμε ταμάξια 300 και θα ήταν για τρελάδικο το όλο σκηνικο γτ το κόστος είναι ασύμφορο.cool-αρετε διότι μέσα στη σαπίλα που κυκλοφορεί το παιχνίδι σου δίνει ΤΟΝΟΥΣ gameplay.πάντα με δόσεις υπερβολής μιλάω μην βγει κανένας με saxo rallo και αρχίσει τα δικά του. εχω πολλούς φίλους με τέτοια και ΟΛΟΙ μου λένε "πρωτα ρε φίλε βάλε τη ζώνη και μετά κλείσε την πόρτα γτ δεν χωράνε τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ηχεία στο πλαινο να γίνει η δουλειά ανάποδα" χαχαχα

nikon
11-12-2010, 11:55
Γιατι στο πρωτο παιχνιδι δεν ηταν στο εξωφυλλο αυτο το πραγμα??

Αν ειχατε την εντυπωση οτι επειδη λεει Real Driving simulator επρεπε να ειναι 100% ρεαλιστικο, τοτε μαζι με το παιχνιδι θα επρεπε να σας δινουν ενα πραγματικο αγωνιστικο αμαξι και μια πραγματικη πιστα....

γιατι και ολα αυτα τα αρνητικα που λετε/λεμε να μην ειχε το παιχνιδι και παλι δεν ειναι real driving simulator γιατι πολυ απλα δεν μπορει να κανει simulate ουτε τα g-forces , ουτε την μυρωδια του καμμενου λαστιχου, ουτε την αδρεναλινη του αμεσου κινδυνου...

Seriously relax...its only a game...

Και η Amstel λεει στην διαφημιση οτι ετσι μας αρεσει, αλλα κανουν λαθος γιατι εμενα δεν μου αρεσει καθολου ετσι... γι αυτο και πινω heinekken..

ΥΓ: Μεγαλυτερη ευθεια απο την Route 7 την νυχτα δεν παιζει να βρεις γενικα σε αλλο racing παιχνιδι :)Ε καλά τώρα είπαμε της γριάς να χέσει και αυτή ξεκωλώθηκε τι μυρωδιές καμμένου λάστιχου μου λες και g-forces;;;;;.....είπαμε για κάτι που υπήρχε και έχει να κάνει με το sim και ο άνθρωπας το έβγαλε όσο για το "it's only a game" πες το σ'αυτόν που μας ζάλισε τον έρωτα μέχρι να βγάλει ένα "only a game" πηγαίνοντας σαν το τσίρκο Μedrano από πίστα σε πίστα για να δοκιμάσει τις real συνθήκες για το real sim του.
Οι ευθείες που είπα δεν είναι μεγαλύτερες από την Route 7;;;;

Valkyre
11-12-2010, 12:03
Νομιζω αρχισαν τα κρυα και σας επιασε η γκρινια...

τι να σας πω ρε παιδια δωστε το ρημαδι, συμφωνω εχει τα χιλια κακα να του καταλογησεις, αλλα συγνωμη εμενα μου ακουγεται αστειο μετα απο 15 χρονια να αναφερουμε το "real driving simulator" που ειναι το διαφημιστικο σλογκαν της σειρας, ως αποδειξη οτι το παιχνιδι απετυχε....και οτι εφοσον λεει real driving simulator επρεπε να ειναι real driving simulator....τουτεστην αφου δεν θελετε να μιλαω για μυρωδιες και g-force, επρεπε με το που στουκαρει το αυτοκινητο σε μια μπαρριερα με 50 χλμ/ωρα να γινεται μπουρδελο το αυτοκινητο, να τρεχετε στο φαναρτζιδικο του Gran Turismo, να εκανε το αυτοκινητο να επισκευστει 3 βδομαδες, ο οδηγος να πηγαινε στο νοσοκομειο με διασειση και να ερχοταν πραγματογνωμονας για την καταγραφη του ατυχηματος και περαιτερω εξεταση για τυχον ποινες/αποκλεισμο απο τους αγωνες.

Real simulator δεν θελετε? Αυτο ειναι. Αυτολεξη. Γιατι αυτο μου λετε... οτι επρεπε αυτολεξη να ειναι real driving simulator. Αυτο μου λετε και αναλογα σας απαντω...

ειλικρινα ωρες ωρες δεν μπορω να συμβαδισω με τον τροπο σκεψης σας...

nikon
11-12-2010, 12:11
Real driving simulator με τα στάνταρ ενός παιχνιδιού εσύ μιλάς με τα στάνταρ της πραγματικής ζωής αν τα ξεχωρίσεις θα καταλάβεις πως το λέμε.....το να έκανε πχ 3 εβδομάδες να επισκευαστεί το αμάξι δεν μπορεί να γίνει αλλά το να γίνει μπουρδέλο μετά από στούκα μπορούσε.......και ούτε αυτό το έκανε......ο άχρηστος.:P
Υ.Γ.: To να λέμε τι μας χαλάει δεν σημαίνει ότι δεν μας αρέσει το αντίθετο μάλιστα......η αδιαφορία είναι χειρότερη από την κακή κριτική και στα real sim και στην real life.

Valkyre
11-12-2010, 12:19
Nαι γιατι εγω δεν εχω κανει κριτικη...

ισως να εχω κανει και πολυ δριμυτερη απο την δικη σας... αλλα δεν γυρισα να πω οτι απογοητευτηκα εξαιτιας του logo του παιχνιδιου που υπαρχει απο το 1995 εκει περα, λεςκαι περιμενα πως και πως να γινει justice το real driving simulator. Και αν το θελετε αλλιως real driving simulator ειναι...με εμφαση στο driving... οσο μπορει να ειναι σε ενα βιντεοπαιχνιδι. Δεν λεει πουθενα στον τιτλο real tunning simulator ουτε real crashing simulator. Οποτε και απο τις δυο σκοπιες να το δεις αυτο που λετε και παρουσιαζετε ως αιτια για διαμαρτυρια ειναι παντελως ΑΚΥΡΟ με κεφαλαια γραμματα....

Παραπονιεμαι αλλα ξερω γιατι παραπονιεμαι. Δεν θα παραπονεθω για το σλογκαν του παιχνιδιου, θα παραπονεθω επι της ουσιας στα αρνητικα του γιατι με χαλανε. Δεν θα πω "α τελικα δεν ειναι Real Driving Simulator μου ελεγε ψεμματα ο καζουνορης!!" Αυτο ειναι τουλαχιστον αφελες και αστειο.

Cupraman
11-12-2010, 12:40
Εγω παραπονιεμαι γιατι οχι μονο το αποκαλει οπως το αποκαλει, αλλα γιατι περιμενα ΧΡΟΝΙΑ αυτο το παιχνιδι. :a122:

1?2?3?4?5?

:a122:

Τελος παντων, το πηρα, θα ασχοληθω μαζι του, με τα οποια ελατωματα του. Αλλα σιγουρα ειναι το πρωτο και τελευταιο παιχνιδι στο PS3. Ειδικα του ειδους. :confuzed:

br33z3r
11-12-2010, 14:44
geia sas paidia i8ela na rwtisw kati peri timonieras..lew na parw tin logitech wheel driving porce gt logo oti exei 130euro kai einai kai kala i episimi...to erwtima einai 8a me bgalei asproproswpo??i kalitera na koitaxw mipws mporesw kai parw tin g27????

liberostelios
11-12-2010, 18:40
Δυστυχως οχι.... μεγαλη μλκια αυτο και εμενα με ξενερωσε...μονο τελικη σχεση μεταδοσης και αυτο ηταν...απορρω γιατι το εκαναν αυτο...στο Prologue Μπορουσες κανονικα να ρυθμισεις την καθε σχεση ξεχωριστα...
Το περίεργο είναι ότι η κάθε σχέση έχει δίπλα της κουμπάκι, αλλά είναι απενεργοποιημένο!!! Δεν καταλαβαίνω γιατί, αλλά υποθέτω ότι αυτό σημαίνει πως με κάποιο τρόπο (ή με κάποιο update στο μέλλον) θα ενεργοποιείται η δυνατότητα, αλλιώς δε βρίσκω λόγο να υπάρχουν εκεί τα αντίστοιχα κουμπιά...

nikon
12-12-2010, 08:26
Nαι γιατι εγω δεν εχω κανει κριτικη...

ισως να εχω κανει και πολυ δριμυτερη απο την δικη σας... αλλα δεν γυρισα να πω οτι απογοητευτηκα εξαιτιας του logo του παιχνιδιου που υπαρχει απο το 1995 εκει περα, λεςκαι περιμενα πως και πως να γινει justice το real driving simulator. Και αν το θελετε αλλιως real driving simulator ειναι...με εμφαση στο driving... οσο μπορει να ειναι σε ενα βιντεοπαιχνιδι. Δεν λεει πουθενα στον τιτλο real tunning simulator ουτε real crashing simulator. Οποτε και απο τις δυο σκοπιες να το δεις αυτο που λετε και παρουσιαζετε ως αιτια για διαμαρτυρια ειναι παντελως ΑΚΥΡΟ με κεφαλαια γραμματα....

Παραπονιεμαι αλλα ξερω γιατι παραπονιεμαι. Δεν θα παραπονεθω για το σλογκαν του παιχνιδιου, θα παραπονεθω επι της ουσιας στα αρνητικα του γιατι με χαλανε. Δεν θα πω "α τελικα δεν ειναι Real Driving Simulator μου ελεγε ψεμματα ο καζουνορης!!" Αυτο ειναι τουλαχιστον αφελες και αστειο.Άρα αφού δεν είναι real tunning simulator ούτε "μεγάλη μλκια" είναι, ΑΚΥΡΗ με κεφαλαία γράμματα η διαμαρτυρία σου και το ξενέρωμα που έφαγες και απορώ γιατί απορείς που έβγαλε κάτι υπήρχε ακόμα και στο Prologue.....


Δυστυχως οχι.... μεγαλη μλκια αυτο και εμενα με ξενερωσε...μονο τελικη σχεση μεταδοσης και αυτο ηταν...απορρω γιατι το εκαναν αυτο...στο Prologue Μπορουσες κανονικα να ρυθμισεις την καθε σχεση ξεχωριστα........Δημήτρη τα ίδια κακά και τα ίδια καλά βλέπουμε......απλά τα λέμε με άλλα λόγια.

br33z3r
15-12-2010, 16:57
paidia xreiazomai tin boi8ia sas...exw kollisei sto lvl 16 sto prwta8lima me ta istorika amaxia...poia amaxi prepei na parw gia na to perasw,,...dn mporw na brw kanena gia na ta perasw

odytsak
15-12-2010, 17:06
Αστο για μετά με κανένα Toyota 7 ή Jaguar Race Car '67

liberostelios
15-12-2010, 17:26
Δε χρειάζεται να το αφήσεις για μετά. Μπορείς να προσπαθήσεις και με τη Lamborgini Countach αν την τουμπανιάσεις και της βάλεις και αεροτομή (πολύ σημαντικό) και εννοείται με μαλακά αγωνιστικά λάστιχα! Αν βγάλεις τον πρώτο αγώνα, ο δεύτερος είναι αρκετά πιο εύκολος.

nikon
16-12-2010, 08:09
Αν δεν παίζεις όμως B-spec που να την βρεις την Lamborgini Countach;;;;;......γι'αυτό λέει ότι δεν μπορεί να βρει κανένα ο φίλος.

Valkyre
16-12-2010, 09:57
Eχω την εντυπωση οτι την Countach Μου την εδωσε στο A-Spec καπου...

MajereMP44
16-12-2010, 10:04
Στους αγωνες με lambos είναι παιδιά...στη δινει αν βγεις πρωτος.

george13gr
16-12-2010, 10:19
^^σωστός ο φίλτατος

nikon
16-12-2010, 10:45
Έχετε δίκιο πάντως και στο B-spec σου δίνει την Lamborghini Countach 25th Anniversary '88.

liberostelios
16-12-2010, 13:06
Σε κάθε περίπτωση, είναι από τα καλά αμάξια που εμφανίζονται σχετικά συχνά στα μεταχειρισμένα. Εγώ, όπως είπα, την είχα ήδη αγοράσει πριν την πάρω ως prize και από τότε την έχω δει άλλες 2-3 φορές...

tsak77
16-12-2010, 13:54
Το περίεργο είναι ότι η κάθε σχέση έχει δίπλα της κουμπάκι, αλλά είναι απενεργοποιημένο!!! Δεν καταλαβαίνω γιατί, αλλά υποθέτω ότι αυτό σημαίνει πως με κάποιο τρόπο (ή με κάποιο update στο μέλλον) θα ενεργοποιείται η δυνατότητα, αλλιώς δε βρίσκω λόγο να υπάρχουν εκεί τα αντίστοιχα κουμπιά...
Πάντως είχα δει τον κινέζο σε κάποιο βίντεο που παρουσίαζε την τιμονιέρα (δεν θυμάμαι τώρα που ακριβώς το βρήκα), να κάνει χρήση των εν λόγω κουμπιών, κάνοντας αλλαγές στις ρυθμίσεις του αυτοκινήτου εν ώρα αγώνα. Είμαι κάτοχός της τιμονιέρας, αλλά ακόμη δεν είχα την ευκαιρία να την δοκιμάσω πάνω στο GT (μόνο στο prologue 1-2 φορές) ώστε να δω το αν λειτουργούν, λόγω έλλειψης κατάλληλου επίπλου.

liberostelios
16-12-2010, 13:59
^^ Όχι, δεν αναφερόμουν στην τιμονιέρα... Αναφερόμουν στην οθόνη ρύθμισης σχέσεων στο κιβώτιο ταχυτήτων μέσα στο παιχνίδι, που δίπλα από κάθε νουμεράκι για το μέγεθος του γραναζιού έχει ένα κουμπάκι "γκριζαρισμένο".

jper75
18-12-2010, 11:46
υπάρχει παιδιά κανένα καλό setup για τους αγώνες του Formula GT? Ζόρικοι αγώνες :(

cobradrama
18-12-2010, 12:17
υπάρχει παιδιά κανένα καλό setup για τους αγώνες του Formula GT? Ζόρικοι αγώνες :(
Με την FORMULA POLYPHONY πάντως έχε TRACTION τουλάχιστον στο 5 και το ASM στο ON (stability management).Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.:frusty:

br33z3r
18-12-2010, 12:44
bre paidia xerei kaneis an iparxei kapoia lista i an xerei na mu kapoia amaxia sta opoia mporw na tous kanw agwnistikes tropopoiiseis/racing modification sto gt auto pou einai i teleutea epilogi...to mono amaxi pou xerw pou dexete tetoies tropopoiiseis einai i zr1...thnx

GedoGt
18-12-2010, 19:24
bre paidia xerei kaneis an iparxei kapoia lista i an xerei na mu kapoia amaxia sta opoia mporw na tous kanw agwnistikes tropopoiiseis/racing modification sto gt auto pou einai i teleutea epilogi...to mono amaxi pou xerw pou dexete tetoies tropopoiiseis einai i zr1...thnx

Στα παρακάτω μπορείς.

1. Acura NSX RM '91
2. Chevrolet Camaro SS RM '10
3. Chevrolet Camaro Z28 RM '69
4. Chevrolet Corvette Z06 (C6) RM '06
5. Chevrolet Corvette ZR1 (C6) RM '09
6. Dodge Challenger R/T RM '70
7. Honda CIVIC TYPE R (EK) RM '97
8. Honda INTEGRA TYPE R (DC5) RM '04
9. Lexus IS F RM '07
10. Lotus Elise RM '96
11. Lotus Elise 111R RM '04
12. Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR RM '05
13. Nissan SILVIA spec-R AERO (S15) RM '02
14. Subaru IMPREZA Sedan WRX STI spec C Type RA RM '05
15. Suzuki Cappuccino (EA21R) RM '95
16. TVR Tuscan Speed 6 RM '00
17. Volkswagen Golf IV GTI RM '01

br33z3r
19-12-2010, 00:25
Στα παρακάτω μπορείς.

1. Acura NSX RM '91
2. Chevrolet Camaro SS RM '10
3. Chevrolet Camaro Z28 RM '69
4. Chevrolet Corvette Z06 (C6) RM '06
5. Chevrolet Corvette ZR1 (C6) RM '09
6. Dodge Challenger R/T RM '70
7. Honda CIVIC TYPE R (EK) RM '97
8. Honda INTEGRA TYPE R (DC5) RM '04
9. Lexus IS F RM '07
10. Lotus Elise RM '96
11. Lotus Elise 111R RM '04
12. Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR RM '05
13. Nissan SILVIA spec-R AERO (S15) RM '02
14. Subaru IMPREZA Sedan WRX STI spec C Type RA RM '05
15. Suzuki Cappuccino (EA21R) RM '95
16. TVR Tuscan Speed 6 RM '00
17. Volkswagen Golf IV GTI RM '01



thnx poli file ....parolou pou me xenerwses i8ela kai sai alla...

xereis pote 8a arxisoun na anebenoun online oi xronoi pou 8a kanume se time trial??

garrett156
19-12-2010, 00:34
σοβαρα;αυτα ειναι ολα;μονο 17;
εγω δοκιμασα σε ενα δοκιμασα σε δευτερο και επειδη οσα δοκιμαζα δεν επαιρνε την ξεχασα εντελως αυτην την επιλογη

Nek_Food
19-12-2010, 11:35
LoL εγώ δοκίμασα στο Yaris και δεν έπαιρνε και μετά λέω άντε να κάνω το Civic που είχα δύο (ένα λευκό και ένα μαύρο) και το δέχτηκε και ξεμπέρδεψα τόσο απλά. Τυχεράκιας...

Αυτούς τους δύο οδηγούς που έχω στο B-Spec. θα τους καρπαζώσω, ειλικρινά... τους δίνω ένα αυτοκίνητο τούμπανο 3Χ Hp από των υπολοίπων, κάνουν τον πρώτο αγώνα (2γ) και νικάνε άνετα, ενώ στον δεύτερο (6γ) δεν μπορούν να κερδίσουν με τίποτα, λίγο έλεος δηλαδή. Μάλλον φταίει ότι είναι αδέρφια δεν εξηγείται αλλιώς (I. & S. Savidis).

g10rg0s
19-12-2010, 12:23
LoL εγώ δοκίμασα στο Yaris και δεν έπαιρνε και μετά λέω άντε να κάνω το Civic που είχα δύο (ένα λευκό και ένα μαύρο) και το δέχτηκε και ξεμπέρδεψα τόσο απλά. Τυχεράκιας...

Αυτούς τους δύο οδηγούς που έχω στο B-Spec. θα τους καρπαζώσω, ειλικρινά... τους δίνω ένα αυτοκίνητο τούμπανο 3Χ Hp από των υπολοίπων, κάνουν τον πρώτο αγώνα (2γ) και νικάνε άνετα, ενώ στον δεύτερο (6γ) δεν μπορούν να κερδίσουν με τίποτα, λίγο έλεος δηλαδή. Μάλλον φταίει ότι είναι αδέρφια δεν εξηγείται αλλιώς (I. & S. Savidis).
... μαλλον το οτι ειναι ποντιοι :a045:

g10rg0s
19-12-2010, 13:27
http://www.youtube.com/watch?v=8By2AEsGAhU

... απλα θεος !!

liberostelios
19-12-2010, 17:54
υπάρχει παιδιά κανένα καλό setup για τους αγώνες του Formula GT? Ζόρικοι αγώνες
Πράγματι, πολύ ζόρι... Χωρίς βοήθειες δεν την πάλεψα γιατί είμαι και χαζός και κάθομαι και πιέζομαι μόνος μου όταν είμαι πρώτος να μεγαλώσω τη διαφορά και τελικά κάνω λάθη και το χάνω :p Και πάλι, βέβαια, είναι πολύ δύσκολοι αγώνες. Αυτή τη στιγμή έχω τελειώσει τους 2 πρώτους και παίρνω μία ανάσα γιατί είναι αρκετά κουραστικό (αλλά διασκεδαστικό). Έχε υπόψη σου ότι η Indianapolis είναι αρκετά πιο εύκολη από την πρώτη πίστα (τη Fuji), ιδίως αν την ψιλοξέρεις και από κάποιο F1 παιχνίδι πιο πριν.

Ορίστε το setup για τους 2 πρώτους αγώνες (το πήρα από το GT Planet και απέδωσε αρκετά καλά, γιατί πριν δεν "κρατιόταν" το μονοθέσιο):


Front Downforce - 70
Rear Downforce - 90
Front Breaks - 4
Rear Breaks - 1
Front Ride Height - -5
Rear Ride Height - -5
Transmission/ Top Speed - 400km/h
Spring Rate Front - 17.5
Spring Rate Rear - 17.5
Extension Dampers Front - 8
Extension Dampers Rear - 8
Compression Dampers Front - 6
Compression Dampers Rear - 6

To διαφορικό είναι: 15/45/55 (νομίζω όσο τα default).
Γωνίες καμπέρ: -2.0/-1.0
Γωνία απόκλισης: 0.00/0.20

Παρατηρήσεις: Το αρχικό setup έβαζε ύψος 5, αλλά εγώ επέλεξα -5... Νομίζω ότι κρατούσε καλύτερα το αμάξι. Επίσης, έβαλα πιο υψηλή τελική ταχύτητα με αποτέλεσμα να έχω το πλεονέκτημα στην τελική ευθεία, όπου οι άλλοι τερμάτιζαν λίγο μετά τη γραμμή τερματισμού κι εγώ έφτανα τα 370-380km/h. Το καλό με το συγκεκριμένο setup είναι ότι παίρνεις τρελό πλεονέκτημα στη 2η κλειστή αριστερή στροφή (πατάς φρένο όσο σου βγάζει η γραμμή και μπαίνεις με αρκετό γκάζι) και στην επόμενη δεξιά γρήγορη καμπύλη δε χρειάζεσαι καθόλου φρένο, αρκεί να αφήσεις λίγο το γκάζι εκεί που σου εμφανίζει ότι πρέπει να φρενάρεις την 1η φορά και θα βγει μετά όλη η καμπύλη με τέρμα γκάζι! Μετά, βέβαια, χάνεις στο τελευταίο κομμάτι, αλλά συνολικά νομίζω ότι κερδίζεις.

Τώρα πάω για Cote d'Azur και θα σου πω εντυπώσεις από το αντίστοιχο setup που βρήκα. Πιστεύετε ότι πρέπει να αυξήσω τη γωνία καμπέρ;

WolfRathmA
20-12-2010, 02:49
http://www.youtube.com/watch?v=8By2AEsGAhU (http://www.youtube.com/watch?v=8By2AEsGAhU&feature=related)

... απλα θεος !!


Το κοντερ δε πηγαινε αλλο! Μονο αυτος μπορει να κανει τετοια πραγματα! Αθανατος!

vagelis e11 turbo
20-12-2010, 02:59
Το κοντερ γραφει 180 μη τρελενομεθα αδικα....αλλα οκ ο ανθρωπος απλα δεν υπαρχη....ειναι μεσα του....το εχει...γεννηθηκε για αυτο το πραμα!

garrett156
20-12-2010, 03:18
και η hondaρα ηχο παντος.μουσικη βγαζει το εργαλειο.

jper75
20-12-2010, 10:55
Πράγματι, πολύ ζόρι... Χωρίς βοήθειες δεν την πάλεψα γιατί είμαι και χαζός και κάθομαι και πιέζομαι μόνος μου όταν είμαι πρώτος να μεγαλώσω τη διαφορά και τελικά κάνω λάθη και το χάνω :p Και πάλι, βέβαια, είναι πολύ δύσκολοι αγώνες. Αυτή τη στιγμή έχω τελειώσει τους 2 πρώτους και παίρνω μία ανάσα γιατί είναι αρκετά κουραστικό (αλλά διασκεδαστικό). Έχε υπόψη σου ότι η Indianapolis είναι αρκετά πιο εύκολη από την πρώτη πίστα (τη Fuji), ιδίως αν την ψιλοξέρεις και από κάποιο F1 παιχνίδι πιο πριν.

Ορίστε το setup για τους 2 πρώτους αγώνες (το πήρα από το GT Planet και απέδωσε αρκετά καλά, γιατί πριν δεν "κρατιόταν" το μονοθέσιο):


To διαφορικό είναι: 15/45/55 (νομίζω όσο τα default).
Γωνίες καμπέρ: -2.0/-1.0
Γωνία απόκλισης: 0.00/0.20

Παρατηρήσεις: Το αρχικό setup έβαζε ύψος 5, αλλά εγώ επέλεξα -5... Νομίζω ότι κρατούσε καλύτερα το αμάξι. Επίσης, έβαλα πιο υψηλή τελική ταχύτητα με αποτέλεσμα να έχω το πλεονέκτημα στην τελική ευθεία, όπου οι άλλοι τερμάτιζαν λίγο μετά τη γραμμή τερματισμού κι εγώ έφτανα τα 370-380km/h. Το καλό με το συγκεκριμένο setup είναι ότι παίρνεις τρελό πλεονέκτημα στη 2η κλειστή αριστερή στροφή (πατάς φρένο όσο σου βγάζει η γραμμή και μπαίνεις με αρκετό γκάζι) και στην επόμενη δεξιά γρήγορη καμπύλη δε χρειάζεσαι καθόλου φρένο, αρκεί να αφήσεις λίγο το γκάζι εκεί που σου εμφανίζει ότι πρέπει να φρενάρεις την 1η φορά και θα βγει μετά όλη η καμπύλη με τέρμα γκάζι! Μετά, βέβαια, χάνεις στο τελευταίο κομμάτι, αλλά συνολικά νομίζω ότι κερδίζεις.

Τώρα πάω για Cote d'Azur και θα σου πω εντυπώσεις από το αντίστοιχο setup που βρήκα. Πιστεύετε ότι πρέπει να αυξήσω τη γωνία καμπέρ;

Ευχαριστώ liberostelios και cobradrama για την βοήθεια σας παιδιά. Τελικά μετά από ζόρι βγήκε το πρωτάθλημα. Πάντως μετά από κάθε αγώνα όντως θέλει ξεκούραση! Βασικά απλά δεν παίζει να κάνεις λάθος για 20 γύρους! και χωρίς βοηθήματα δεν κρατιέται με τίποτα στο δρόμο το άτιμο. Φυσικά δεν τα έβγαλα όλα χρυσά αλλά μόνο τους Fuji, Indianapolis Monja και τον 4ο αγώνα. Σχετικά με Cote d'Azur (3η θέση) είναι αρκετά δύσκολη και εκεί θέλει αρκετό κατέβασμα η τελική ταχύτητα στο κιβώτιο. (320 - 330). Επίσης το ύψος το δοκίμασα σε -10 στην συγκεκριμένη πίστα και βοήθησε αρκετά στις στροφές αλλά πρέπει να είσαι πολύ πολύ προσεκτικός στις πολύ κλειστές στροφές που έχει η πίστα αλλιώς παίζει να κολλήσεις στα κερμπ και πάπαλα ο αγώνας.

Θέλει πάντως πολύ υπομονή για να βγει όλο το πρωτάθλημα γιατί μετά το 2ο -3ο αγώνα αρχίζει και σε κουράζει αρκετά αλλά πραγματικά είναι άλλη φάση όταν τελικά έρχεται η πρώτη θέση. Στην Monja μου έκατσε βροχή και ευτυχώς πήρα την 1η θέση στα φρεναρίσματα στην 2η στροφή του αγώνα. Το αστείο είναι ότι μερικά δευτερόλεπτα αργότερα ο δεύτερος κάπου πρέπει να χτύπησε με αποτέλεσμα να πέσουν πάνω του οι άλλοι οδηγοί και να πάρω διαφορά 44'' στον 1ο κιόλας γύρο! Μετά όμως ήταν πραγματικά τρελό το κυνήγι που έπαιξε. Σε κάθε γύρο με πλησίαζαν 3-4 δευτερόλεπτα αν και δεν οδηγούσα συντηρητικά και στους τελευταίους 5 γύρους τους είχα κολλημένους μονίμως πίσω μου. (Ο καλύτερος αγώνας μέχρις στιγμής για μένα στο GT5!)

Το καλύτερο πάντως είναι στους 4 πρώτους αγώνες να έχεις τουλάχιστον 3 νίκες για να έχεις πάρει μία καλή διαφορά από τους υπόλοιπους και φυσικά να βοηθήσουν λίγο και τα αποτελέσματα των άλλων οδηγών.

liberostelios
20-12-2010, 15:29
Το αστείο είναι ότι μερικά δευτερόλεπτα αργότερα ο δεύτερος κάπου πρέπει να χτύπησε με αποτέλεσμα να πέσουν πάνω του οι άλλοι οδηγοί και να πάρω διαφορά 44'' στον 1ο κιόλας γύρο!
Εγώ το πήρα με 5/6 χρυσά, αλλά δεν είχα και άλλη επιλογή γιατί υπήρχε ένας δυνατός ανταγωνιστής που καραδοκούσε. Στο Monaco βγήκα τελευταίος... :p

Αυτό που λες δεν ήταν ατύχημα. Απλώς για κάποιο λόγο όποτε έχει βροχή, οι άλλοι μπαίνουν στα pits για να αλλάξουν λάστιχα (lol). Προφανώς ξεκινάνε με στεγνό και μετά μπαίνουν στον 1ο γύρο για να βάλουν βρόχινα λάστιχα. Εμένα μου κατσε βροχή στη Suzuka αλλά δεν ξέρω γιατί (νομίζω είχα βάλει ενδιάμεσα λάστιχα αλλά τα έβλεπα για slick) είχα πολύ καλύτερο κράτημα από τους άλλους με αποτέλεσμα να πάρω το προβάδισμα όταν οι άλλοι μπήκαν στα pits και μετά να κερδίζω 4-5'' το γύρο! Στο τέλος του αγώνα έφτασα ξανά τον τελευταίο, αλλά δεν πρόλαβα να του ρίξω γύρο... Το μυστικό στη βροχή είναι να πατάς το γκάζι μέχρι τι μέση ή λίγο πιο πάνω, μέχρι να πιάσεις μεγάλη ταχύτητα και να το πατήσεις τέρμα, και φυσικά το φρένο με το μαλακό και λίγο πιο νωρίς. Αλλά νομίζω ότι η δυσκολία βροχής στο A-spec πρέπει να είναι στο "απλή" γι αυτό είναι σχετικά εύκολο και έχω διαβάσει κάπου ότι τα στεγνά σου δίνουν καλύτερο πάτημα σε τέτοια περίπτωση!

Τέσπα, μεγάλος άθλος το FGT... Μπράβο μας που το καταφέραμε...:a014:

br33z3r
20-12-2010, 16:54
Πράγματι, πολύ ζόρι... Χωρίς βοήθειες δεν την πάλεψα γιατί είμαι και χαζός και κάθομαι και πιέζομαι μόνος μου όταν είμαι πρώτος να μεγαλώσω τη διαφορά και τελικά κάνω λάθη και το χάνω :p Και πάλι, βέβαια, είναι πολύ δύσκολοι αγώνες. Αυτή τη στιγμή έχω τελειώσει τους 2 πρώτους και παίρνω μία ανάσα γιατί είναι αρκετά κουραστικό (αλλά διασκεδαστικό). Έχε υπόψη σου ότι η Indianapolis είναι αρκετά πιο εύκολη από την πρώτη πίστα (τη Fuji), ιδίως αν την ψιλοξέρεις και από κάποιο F1 παιχνίδι πιο πριν.

Ορίστε το setup για τους 2 πρώτους αγώνες (το πήρα από το GT Planet και απέδωσε αρκετά καλά, γιατί πριν δεν "κρατιόταν" το μονοθέσιο):


To διαφορικό είναι: 15/45/55 (νομίζω όσο τα default).
Γωνίες καμπέρ: -2.0/-1.0
Γωνία απόκλισης: 0.00/0.20

Παρατηρήσεις: Το αρχικό setup έβαζε ύψος 5, αλλά εγώ επέλεξα -5... Νομίζω ότι κρατούσε καλύτερα το αμάξι. Επίσης, έβαλα πιο υψηλή τελική ταχύτητα με αποτέλεσμα να έχω το πλεονέκτημα στην τελική ευθεία, όπου οι άλλοι τερμάτιζαν λίγο μετά τη γραμμή τερματισμού κι εγώ έφτανα τα 370-380km/h. Το καλό με το συγκεκριμένο setup είναι ότι παίρνεις τρελό πλεονέκτημα στη 2η κλειστή αριστερή στροφή (πατάς φρένο όσο σου βγάζει η γραμμή και μπαίνεις με αρκετό γκάζι) και στην επόμενη δεξιά γρήγορη καμπύλη δε χρειάζεσαι καθόλου φρένο, αρκεί να αφήσεις λίγο το γκάζι εκεί που σου εμφανίζει ότι πρέπει να φρενάρεις την 1η φορά και θα βγει μετά όλη η καμπύλη με τέρμα γκάζι! Μετά, βέβαια, χάνεις στο τελευταίο κομμάτι, αλλά συνολικά νομίζω ότι κερδίζεις.

Τώρα πάω για Cote d'Azur και θα σου πω εντυπώσεις από το αντίστοιχο setup που βρήκα. Πιστεύετε ότι πρέπει να αυξήσω τη γωνία καμπέρ;



paidia egw na pw tin ali8eia dn eixa kamia ri8misi...kai kerdisa 4 stous 6 kai peira to xriso...stin monza stin deuteri strofi frenare kai perna parw apo to xorto sto esaki pou exei kai kane kai to idio stin proteleutea strofi stin nurburgring kai 8a eisai mia xara :D

br33z3r
20-12-2010, 16:55
re paidia xeroume ti akribos exei to update 1.05??

TopGunZ
20-12-2010, 17:02
Έγραψα στο τόπικ με τις εντυπώσεις:

-Καινούρια αντιπροσωπεία μεταχειρισμένων, πιο ειδικών αυτοκινήτων.
-Εποχιακά αγωνίσματα, με περιορισμένης χρονικής διαθεσιμότητας πρωταθληματάκια, αγώνες κλπ.
-Δυνατότητα backup του savefile.
-Δυνατότητα απόκρυψης του HUD κατά τον αγώνα.
-Ξεκλείδωμα του 'ring 24h σε arcade και εξάσκηση.
-Αλλαγή σε κάποια event rewards.

liberostelios
20-12-2010, 17:12
Τώρα μου το θύμησες ότι έχει 6 αγώνες, οπότε το πήρα με 5/6, όχι 4/5 που είχε γράψει πριν (lol). Καλά, Monza είναι όντως η πιο εύκολη γιατί μπορείς να κλέψεις στο 2ο εσακέ. Γενικά, Indianapolis/Monza/Suzuka είναι οι πιο εύκολες θα έλεγα. Στο Nurburgring δυσκολεύτηκα πολύ και, για να είμαι ειλικρινής, στην ουσία κέρδισα γιατί οι άλλοι μονίμως κάνανε κάτι πατατιές μετά το εσακέ πριν το τέλος και κάνανε τετ-α-κε (από ένα ο καθένας, έκανε). Δε χρησιμοποιήσα κλέψιμο εκεί. Το Monaco ήταν χαμένο από χέρι, αφού έκανα λαλακία στο εσακέ μετά το τούνελ στον πρώτο γύρο, γύρισα ανάποδα και το χαζό AI κώλησε επάνω μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κουνηθώ για περίπου 20''! :p

br33z3r
20-12-2010, 18:06
Τώρα μου το θύμησες ότι έχει 6 αγώνες, οπότε το πήρα με 5/6, όχι 4/5 που είχε γράψει πριν (lol). Καλά, Monza είναι όντως η πιο εύκολη γιατί μπορείς να κλέψεις στο 2ο εσακέ. Γενικά, Indianapolis/Monza/Suzuka είναι οι πιο εύκολες θα έλεγα. Στο Nurburgring δυσκολεύτηκα πολύ και, για να είμαι ειλικρινής, στην ουσία κέρδισα γιατί οι άλλοι μονίμως κάνανε κάτι πατατιές μετά το εσακέ πριν το τέλος και κάνανε τετ-α-κε (από ένα ο καθένας, έκανε). Δε χρησιμοποιήσα κλέψιμο εκεί. Το Monaco ήταν χαμένο από χέρι, αφού έκανα λαλακία στο εσακέ μετά το τούνελ στον πρώτο γύρο, γύρισα ανάποδα και το χαζό AI κώλησε επάνω μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κουνηθώ για περίπου 20''! :p
kala sto monako dn asxoli8ika pote pragmatika dn katafera tpt...egw monza kai nurburgring eklepsa gt bare8ika...kala na dw pws 8a kanw tous xronous sto x1

br33z3r
21-12-2010, 16:18
kanena setup gia to x1 gia na bgaloume tous xronous sto event xerei kaneis??

Cupraman
21-12-2010, 17:56
Ποιο ειναι το καλυτερο Race Car??? θελω να τελειωνω με το Like the wind και δεν ξερω τι αμαξι να παρω. Με το R10 TDI Stealth & Corvette 09 Race Car, τουμπανα και τα 2 αλλα και με το Pagani επισης τουμπανο τρωω ξυλο. Μιλαω για B-Spec.

Valkyre
21-12-2010, 19:45
^^ Eνα οποιοδηποτε αυτοκινητο LeMan ειναι ιδανικο για το εν λογω event. Αν θες κατι φθηνο παρε την corvette Z1 και ριξτης απανω το racing modification. Μετα κανε την tune και θα φτασει τα 900 περιπου αλογα. Τα υπολοιπα ειναι ευκολα. (συνολικα θα κοστιζει γυρω στο μυρριο και πιο κατω αν θυμαμαι καλα)

Cupraman
21-12-2010, 20:06
^^ Eνα οποιοδηποτε αυτοκινητο LeMan ειναι ιδανικο για το εν λογω event. Αν θες κατι φθηνο παρε την corvette Z1 και ριξτης απανω το racing modification. Μετα κανε την tune και θα φτασει τα 900 περιπου αλογα. Τα υπολοιπα ειναι ευκολα. (συνολικα θα κοστιζει γυρω στο μυρριο και πιο κατω αν θυμαμαι καλα)

ZR1 C6 RM 09 συγκεκριμμενα. 889 αλογα, 112 κιλα ροπης, 1100 κιλα βαρος.
τρομερο αμαξι πραγματικα. Εβαλα επανω τα παντα και το Rigidity Improvement.

Daytona International speedway ομως, δεν ξερω γιατι, τρωει ξυλο. Πολυ ξυλο. Και ο οδηγος μου ειναι 28 λεβελ. :help:

Nek_Food
22-12-2010, 12:39
Να υποθέσω ότι βοηθάει και η λεπτομέρεια του τί επίπεδο είναι ο οδηγός γιατί ο δικός μου σε lvl6 δεν μπορεί να διαχειριστεί οχήματα ορισμένου κυβισμού και άνω έχοντας ως αποτέλεσμα να χάνει τους αγώνες που θεωρητικά τους έχει άνετα, ενώ με άλλα μικρότερου (πολύ μικρότερου) τελικά τα κερδίζει έστω και με τις οδηγίες μου.

Valkyre
22-12-2010, 13:07
^^ Ναι παιζει ρολο αυτο κανονικα!

Nek_Food
22-12-2010, 13:28
Τον δεύτερο οδηγό (και κατ' επέκταση τρίτο/τέταρτο/κλπ) να υποθέσω ότι τους "εκπαιδεύετε" βάζοντας τους να κάνουν όλους τους αγώνες από την αρχή (ήτοι δεύτερη/τρίτη/κλπ φορά όλα τα events στο B-Spec.). Πότε ξεκλειδώνουν αυτοί και μέχρι πόσους έχει τελικά; 6;

bihlas87
22-12-2010, 13:45
Απλά τους βάζεις να τρέξουν extreme αγώνες αλλά με πολύ δυνατότερα
αυτοκίνητα απο τον ανταγωνισμό. Θυμάμαι οτι ο δεύτερος οδηγός μου
είχε ανέβει απο το 0 στο 10 με έναν αγώνα, ανεβαίνουν πολύ γρήγορα
level αν τρέχουν σε ''δύσκολους'' αγώνες. Ο πρώτος μου οδηγός είναι
level 35 έχοντας τρέξει σε 210 αγώνες ενώ οι άλλοι 2 level 34 έχοντας
τρέξει σε 35-40 αγώνες.

Valkyre
22-12-2010, 13:52
^^ Οταν εφτασες level 35 στο B-spec σου εδωσε την Red Bull X1 σαν δωρο?

Nek_Food
22-12-2010, 15:13
Το κακό είναι εμένα ότι οι "πόντιοι" όπως τους είχε αποκαλέσει (ορθώς εκ του Ι & Α Savidis) ένας φίλος στο παρόν φόρουμ αλλά δεν θυμάμαι που (μπορεί να είσαι και εσύ), δεν μπορούν να οδηγήσουν τουμπανιασμένα αυτοκίνητα. Αγχώνονται, τα οδηγούν σαν να είναι βάρκες σε τρικυμία και κουτουλάνε ό,τι βρουν μπροστά τους. Κανένα καλό tip για Event + αυτοκίνητο για να μαζέψουν αυτοί γρήγορα - εύκολα και άνετα μπόλικα XP;

Valkyre
22-12-2010, 15:16
^^ Δεν θυμαμαι σε ποιο ακριβως event ειναι εγω φαρμαρα (ιδιως μετα το patch) τον αγωνα στην Daytona (οβαλ) που ειναι 6 γυροι. Πηγα απο level 13?14? (αυτο που χρειαζεται για να τρεξεις στο event) πολυ γρηγορα στο level 16.

bihlas87
22-12-2010, 16:56
^^ Οταν εφτασες level 35 στο B-spec σου εδωσε την Red Bull X1 σαν δωρο?
Δεν έφτασα ακόμα στο 35, ο οδηγός είναι στο 35. Πριν λίγο έκλεισα το 34,
θέλει ακόμα 3 βράδια να το βάλω να παίζει τον 9ωρο στην tsukuba για να
κλείσει το 35... ελπίζω να μην καεί το ps3 μέχρι τότε.

ilias78
22-12-2010, 20:37
ρε μαγκες, τα σαζμαν, μπορω να τα ρυθμισω εγω? πηρα μια lotus του 62 με 300000+ χλμ για να περασω καποια event. σε μια πιστα 13χλμ με μια τεραστια ευθεια, επιανα τελικη καπου στα 190. πηρα κ του εβαλα ενα 5αρι σαζμαν για να μεγαλωσω την 5η και να βγαλω κ αλλα χλμ αλλα τζιφος. δεν με αφηνει να αλλαξω κατι. τι παιζει εδω?

liberostelios
22-12-2010, 21:17
Πρέπει να πάρεις το ακριβό, που κάνει 20.000 Cr. Αυτό ρυθμίζεται, ως προς την τελική μόνο, όμως... Δηλαδή ρυθμίζει αναλογικά τις σχέσεις μεταξύ τους, αλλά δε σε αφήνει να πειράξεις μία-μία.

Valkyre
23-12-2010, 09:45
Δεν έφτασα ακόμα στο 35, ο οδηγός είναι στο 35. Πριν λίγο έκλεισα το 34,
θέλει ακόμα 3 βράδια να το βάλω να παίζει τον 9ωρο στην tsukuba για να
κλείσει το 35... ελπίζω να μην καεί το ps3 μέχρι τότε.

Xμμ μπερδευτηκα λιγο. Εγω εχω μονο εναν οδηγο και απο οτι εχω παρατηρησει ανεβαινει level ακριβως οσο ανεβαινει και το γενικο level του B-spec. Δηλαδη ειναι ο οδηγος level 16 και το B-spec level μου ειναι και αυτο ακριβως 16 με την ιδια ποσοστητα ΧΡ... τι δεν εχω καταλαβει σωστα? :(

g10rg0s
23-12-2010, 09:54
Το κακό είναι εμένα ότι οι "πόντιοι" όπως τους είχε αποκαλέσει (ορθώς εκ του Ι & Α Savidis) ένας φίλος στο παρόν φόρουμ αλλά δεν θυμάμαι που (μπορεί να είσαι και εσύ), δεν μπορούν να οδηγήσουν τουμπανιασμένα αυτοκίνητα. Αγχώνονται, τα οδηγούν σαν να είναι βάρκες σε τρικυμία και κουτουλάνε ό,τι βρουν μπροστά τους. Κανένα καλό tip για Event + αυτοκίνητο για να μαζέψουν αυτοί γρήγορα - εύκολα και άνετα μπόλικα XP;
... εγω τους ειχα πει ποντιους :a050: ... και εγω ποντιος ειμαι αλλα κανω θεραπεια LOL...

bihlas87
23-12-2010, 11:00
Xμμ μπερδευτηκα λιγο. Εγω εχω μονο εναν οδηγο και απο οτι εχω παρατηρησει ανεβαινει level ακριβως οσο ανεβαινει και το γενικο level του B-spec. Δηλαδη ειναι ο οδηγος level 16 και το B-spec level μου ειναι και αυτο ακριβως 16 με την ιδια ποσοστητα ΧΡ... τι δεν εχω καταλαβει σωστα? :(
Όταν φτάσεις στους αγώνες αντοχής όπου θα πρέπει να έχεις περισσότερους
οδηγούς για να μην κουράζονται, το xp μοιράζεται μεταξύ τους και μάλιστα
ανάλογα με το πόσους γύρους θα τρέξει ο καθένας. Αν για παράδειγμα σε
έναν αγώνα 100 γύρων με pit stop κάθε 20 γύρους έχεις 3 οδηγούς, οι δύο
θα τρέξουν απο 40 γύρους ενώ ο τρίτος 20, οπότε οι πόντοι του κάθε αγώνα
θα μοιραστούν ανάλογα.

edit: οτι να ναι γράφω! Αυτό θα εξηγούσε το να είχαν οι οδηγοί μικρότερο
level απο τον manager, όχι μεγαλύτερο. Μπερδέυτηκα και εγώ τώρα. Ίσως
αν είναι πολλοί να παίρνουν συνολικά περισσότερους πόντους απο τον
manager... και λογικό θα ήταν, αφού ο manager κοιμάται όσο αυτοί τρέχουν!

nikon
23-12-2010, 11:34
Xμμ μπερδευτηκα λιγο. Εγω εχω μονο εναν οδηγο και απο οτι εχω παρατηρησει ανεβαινει level ακριβως οσο ανεβαινει και το γενικο level του B-spec. Δηλαδη ειναι ο οδηγος level 16 και το B-spec level μου ειναι και αυτο ακριβως 16 με την ιδια ποσοστητα ΧΡ... τι δεν εχω καταλαβει σωστα? :(Όσο έχεις έναν οδηγό το level του είναι ακριβώς ίδιο με το level του B-spec αλλά αν αρχίσεις και τρέχεις με νέο οδηγό θα ανεβάζεις το level του B-spec κανονικά από εκεί που ήταν αλλά του 2ου οδηγού θα ανεβαίνει από το 0 και ο πρώτος σου οδηγός που είναι πχ στο 16 θα μείνει εκεί μέχρι να ξανατρέξει.

Valkyre
23-12-2010, 11:47
^^ Nαι λογικο, αλλα αν εχεις εναν οδηγο b-spec που ειναι level 35 δεν σημαινει αυτο οτι θα πρεπει και το γενικο level σου στο b-spec να ειναι τουλαχιστον 35 και αυτο?

nikon
23-12-2010, 11:59
E ναι δεν μπορεί να τρέχεις με έναν οδηγό και να έχει άλλο level από το γενικό.

Valkyre
23-12-2010, 12:06
^^ Εμ αυτο λεω κι εγω! :)

odytsak
23-12-2010, 12:24
O οδηγός μου ο καλός ο πρώτος έχει lvl 35 ενώ βρίσκομαι στο b-spec lvl 33.

Aρα καμμία σχέση δεν έχει το ένα με το άλλο.

nikon
23-12-2010, 12:26
Πως γίνεται αυτό ρε c;;;;;.....όσο ανεβάζει ο οδηγός δεν ανεβάζει και το B-spec;;;;;....πως έχει μεγαλύτερο ο οδηγός;;;;

Valkyre
23-12-2010, 12:28
Ειλικρινα κατι πρεπει να παιζει... εγω ειμαι level 16 b-spec και εχω εναν level 16 οδηγο με ακριβως τα ιδια ΧΡ... wtf?

nikon
23-12-2010, 12:35
Ίσως κάποιοι αγώνες που ακόμα δεν έχουμε τρέξει εμείς ανεβάζουν πιο πολύ το level του οδηγού.
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=146072

trelokomio
23-12-2010, 16:44
kalispera paidia exthes teliosa to event me tin formula telika einai poli koyrastiko to event ekana 4 ores astamatita gia na to telioso kai ta 6 me xrisa piastikane ta xeria ta podia moy h plati moy gia na sas voithiso paidia pio eukola vienei me timoniera to event kai me ola ta voithimata me ton moxlo itan poli diskolo.

Cupraman
23-12-2010, 23:51
1000 χιλιομετρα Σουζουκα, με το R10 TDI. Κυριολεκτικα βαρεθηκα. 6 ωρες + εκανα, φυσικα, δεν πουσαρα τους οδηγους(3 εχω).
Απο την αλλη παρατηρησα κατι. Με τον οδηγο μου στο B-spec, κανει χρονο με το Lupo Car στην ωραιοτατη Green Hell 7.30 (μιλαμε παντα για Β γυρο). Με το R10 TDI 7.10, με το Audi ABT TT 7.20. Αυτο δεν λεγεται ρεαλισμος. 3 αμαξια, 140-850-650 αλογα αντιστοιχα ΜΟΝΟ τοσο λιγο διαφορα στους χρονους. Και καμια σχεση το καθε ενα μεταξυ τους, ουτε σαν πλαισιο, ουτε πουθενα. Ξενερωσα.
:frusty::frusty::frusty:

Φανταστειτε απλα οτι το R10 παει πανω απο 200 σε ολες τις ευθειες για πλακα, ενω το λουπο με το ζορι ακουμπαει τα 200 σπασμενο στην πιο μεγαλη ευθεια.

liberostelios
24-12-2010, 04:40
Φοράγανε τα ίδια λάστιχα όταν κάνανε τους χρόνους;

Cupraman
24-12-2010, 06:44
ναι βρε.

nikon
24-12-2010, 08:18
Αμάν μ'αυτά τα λάστιχα ρε παιδιά λες και αν δεν φορούσαν τα ίδια το Lupo με το Audi ABT TT στην πραγματικότητα είναι φυσιολογική η διαφορά;;;;;......εντάξει είπαμε κάνουν την διαφορά αλλά όταν μιλάμε για 140 με 650 άλογα πόση πια διαφορά να κάνουν;;;;.....no way.

Valkyre
24-12-2010, 10:20
Ειπαμε δεν ειναι τα λαστιχα το θεμα ειναι το ηλιθιο Α.Ι. των οδηγων. Η αποδοση των διαφορετικων ελαστικων εξομειωνεται σωστα απο το παιχνιδι. Αυτο που ειναι λαθος/ηλιθιο/whatever ειναι το πως η Α.Ι. χρησιμοποιει το καθε λαστιχο.

nikon
24-12-2010, 10:37
Για την Α.Ι. συμφωνώ με 1000 και μη μου πείτε ότι έχει να κάνει μόνο με τις μπάρες του οδηγού κλπ γιατί ο βλάκας ο δικός μου μια φορά που είπα επιτέλους θα τερματίσω 1ος στο Μονακό στο B-spec πήγε να περάσει το 2J στον τελευταίο γύρο και έπεσε πάνω στη μπαριέρα του S μετά το τούνελ και με την μπάρα του στη μέση......από 1ος ή έστω 2ος βγήκα 7ος.:frusty:

bihlas87
24-12-2010, 11:59
Δεν είχα παρατηρήσει την εξέλιξη των οδηγών μου μέχρι τώρα επειδή
έτρεχαν endurances όταν κοιμόμουν. Έβαλα έναν level 35 να τρέξει το
nurburgring gp στο formula championship όπου είχε τερματίσει 6ος την
πρώτη φορά και κάνει ένα τρομερό χώσιμο στην πρώτη στροφή μετά την
εκκίνηση και ανεβαίνει κατευθείαν 2ος και 1ος μετά απο άλλες 3 στροφές.
Με έκανε περήφανο!

george13gr
24-12-2010, 12:20
1000 χιλιομετρα Σουζουκα, με το R10 TDI. Κυριολεκτικα βαρεθηκα. 6 ωρες + εκανα, φυσικα, δεν πουσαρα τους οδηγους(3 εχω).
Απο την αλλη παρατηρησα κατι. Με τον οδηγο μου στο B-spec, κανει χρονο με το Lupo Car στην ωραιοτατη Green Hell 7.30 (μιλαμε παντα για Β γυρο). Με το R10 TDI 7.10, με το Audi ABT TT 7.20. Αυτο δεν λεγεται ρεαλισμος. 3 αμαξια, 140-850-650 αλογα αντιστοιχα ΜΟΝΟ τοσο λιγο διαφορα στους χρονους. Και καμια σχεση το καθε ενα μεταξυ τους, ουτε σαν πλαισιο, ουτε πουθενα. Ξενερωσα.
:frusty::frusty::frusty:

Φανταστειτε απλα οτι το R10 παει πανω απο 200 σε ολες τις ευθειες για πλακα, ενω το λουπο με το ζορι ακουμπαει τα 200 σπασμενο στην πιο μεγαλη ευθεια.

λοιπόν ερωτω εγω μηπως το λουπο ετρεχε στην απλη nur?και το tdi στην 24ωρη που ναι πιο μεγαλη?

Cupraman
24-12-2010, 12:40
Lupo/ΤΤ/R10 ολα στην ιδια πιστα με ιδια λαστιχακια.

liberostelios
24-12-2010, 17:18
Εντύπωση μου κάνει, πάντως. Δεν ξέρω τι να πω. Δεν το έχω προσέξει προσωπικά...

@nikon: Μίλησα για τα ελαστικά γιατί υπάρχουν διάφοροι περιορισμοί στο B-spec. Ε, άμα μου βάλεις το ένα αμάξι με Slick ελαστικά και το άλλο με Άνεση/Σπορ... είναι η μέρα με τη νύχτα, πως να το κάνουμε; Και τα πολύ δυνατά αμάξια έχουνε τρελό πρόβλημα με μέτρια ελαστικά! Τι να τα κάνει τα 650 άλογα άμα στην παραμικρή γκαζιά το αμάξι πετάει κώλο ή αν πρέπει να φρενάρεις περισσότερο από ένα πιο αδύναμο (αλλά ελαφρύ) αμάξι από εσένα για να πάρεις τη στροφή; Οκ, στην ευθεία θα τον έχεις τον άλλο, αλλά θα χάνεις στα υπόλοιπα! Και επειδή περιφρονείς τη διαφορά των αυτοκινήτων, σκέψουν λίγο αν έχεις οδηγήσει ποτέ αμάξι που να ήθελε καινούργια λάστιχα! Ένα φίλος είχε Saxo (που δεν έχει και κακό πάτημα) με λάστιχα 5ετίας και ιδίως όταν έβρεχε δυσκολευόταν πολύ να μην του σπινιάρει στο ξεκίνημα (και μιλάμε για 70-75 άλογα, όχι για 650)! Συνεπώς, αν τα λάστιχα δεν έχουν μεγάλες δυνατότητες, τότε οι διαφορές δυνατών με αδύναμων αυτοκινήτων αμβλύνονται γιατί τα μεν πιο αδύναμα εκμεταλεύονται όλες τους τις δυνατότητες, ενώ τα άλλα πάνε σαν κουτσά (τούμπανα, αλλά κουτσά)...

br33z3r
24-12-2010, 22:49
na rwtisw kati re paidia??se merika amaxia pou 8elw na agorasw i kai se alla pou exw sto gkaraz mu dn mporw na dw oles tis plirofories tous...(px aloga) xeroume ton logo??kai an mporw na to ftiaxw??

arkantos
25-12-2010, 00:48
καλησπερα μπορει καποιος να βοηθησει πως να στησω τα αμαξια για τις εποχιακες διοργανωσεις γιατι μαλλον πεταω λεφτα τζαμπα πηρα ενα mini τωρα ολο τελευταιος βγαινω.

george13gr
25-12-2010, 08:20
καλησπερα μπορει καποιος να βοηθησει πως να στησω τα αμαξια για τις εποχιακες διοργανωσεις γιατι μαλλον πεταω λεφτα τζαμπα πηρα ενα mini τωρα ολο τελευταιος βγαινω.

δεν είναι δύσκολο φιλαράκι απλά αγόρασε ένα πλήρως ρυθμιζόμενο κιβώτιο ταχυτήτων και κοντυνέ το στα 180 χλμ όσο πιο κοντό γίνεται!!εγώ βγήκα με την πρώτη 3ος ετσι!!!οι 2 πρώτοι τους έχουν πιο μπροστά από τους άλλους και είναι παλούκι να τους περάσεις χώρια οτι με τα ελαστικά άνεσης το αμάξι πάει βάρκα γιαλό...εκείνο που κατευχαριστήθηκα ήταν το NASCAR στην nur

arkantos
25-12-2010, 18:25
ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω

br33z3r
26-12-2010, 01:50
epitelous exw kai egw to x1 :D

george13gr
26-12-2010, 10:01
epitelous exw kai egw to x1 :D

2 λέβελ μου μείναν.....ουαααααααααααααααααααα:a094:

br33z3r
26-12-2010, 12:46
2 λέβελ μου μείναν.....ουαααααααααααααααααααα:a094:

file o poio grigoros tropos einai na kaneis apo tous agwnes tis antoxis ton indianapolis 500...peira kai gold stin monza se ena me to x1:Dna se rwtisw xereis ta setup pou xreiazonte gia ta epoxiaka??fiat/cr-z/rx-7/dodge/gt-r????

george13gr
26-12-2010, 16:35
file o poio grigoros tropos einai na kaneis apo tous agwnes tis antoxis ton indianapolis 500...peira kai gold stin monza se ena me to x1:Dna se rwtisw xereis ta setup pou xreiazonte gia ta epoxiaka??fiat/cr-z/rx-7/dodge/gt-r????

τα setup που έχω είναι να βγεις πρώτος εκτός του gtr που θέλει πολύ δουλειά εγώ πήρα το vspec 09 και το ελάφρωσα κιολας....απλά βάζεις σε όλα τα αμάξια ρυθμιζόμενο σαζμάν
στο 500 αράκι 180 χλμ,στο cr-z 180 , rx7 230, dodge 240, gt-r 270 και χαμήλωμα....

br33z3r
26-12-2010, 17:16
2 λέβελ μου μείναν.....ουαααααααααααααααααααα:a094:


τα setup που έχω είναι να βγεις πρώτος εκτός του gtr που θέλει πολύ δουλειά εγώ πήρα το vspec 09 και το ελάφρωσα κιολας....απλά βάζεις σε όλα τα αμάξια ρυθμιζόμενο σαζμάν
στο 500 αράκι 180 χλμ,στο cr-z 180 , rx7 230, dodge 240, gt-r 270 και χαμήλωμα....


wraia kati tetoio exw kanei kai egw...gia to gtr sou exw egw ..tis brika sto internet kai xtipisa 2i 8esi :D apla egw exw bgalei to tcs kai egw balei srf

oriste paidia :D


GTR Spec-V:
EDIT: Racing Wheels as well as Aero Kit
Racing Filter - 492 HP
All 3 Weight Reductions + Carbon Hood + Windows + Chassis Reinforcement: 1362 kg
Full Aero Kit:
-Rear Downforce set to 13
Customizable Transmission:
-Top speed 168
Twin Plate Clutch; Semi-Racing Flywheel; Adjustable LSD (Default settings); Carbon Drive Shaft
Customizable Suspension:
Ride Height: (F) -16; (R) -13
Spring Rate: 14; 10.6
Dampers (E): 4; 5
Dampers (C): 4; 7
AR Bars: 3; 2
Camber: 1.4; 1.3
Toe: 0.00; 0.00 <---- who would have guessed?
Brakes:
4; 7
Sport Softs
-------------------------
Driving Options:
AT
TCS: 3
ASM: Off
SRF: Off
AS: Off
ABS: 1

stratos 84
26-12-2010, 18:00
Χρονια πολλα!!ρε παιδια για τo focus st(seasonal event)εχουμε τιποτα;εχω βαλει ρυθμιζομενο κιβωτιο και αναρτησεις αλλα βγαινω 2ος με τον πρωτο καμια 10αρια δευτ. μπροστα..Το ιδιο προβλημα εχω και με το rx-7,μεχρι 2ος με τον πρωτο πολυ μπροστα...

giannislazy
26-12-2010, 18:30
Ρε παίδες έχει κανείς καμιά ιδέα στο πως να περάσω το Nascar Series στο level 21? οι κυκλικές πίστες είναι σχετικά εύκολες αλλά στις άλλες υποφέρω από την υπερστροφή.
Καμιά ιδέα κανείς?

george13gr
26-12-2010, 19:02
βαλε τον ελεγχο πρόσφυσης στό 7 κ μην γκαζωνεις τερμα αν δε μπορεις ούτε ετσι βαλε κ αντισπιν

TopGunZ
26-12-2010, 19:21
βαλε τον ελεγχο πρόσφυσης στό 7 κ μην γκαζωνεις τερμα αν δε μπορεις ούτε ετσι βαλε κ αντισπιν

Το αντισπίν είναι ο έλεγχος πρόσφυσης.

Επίσης στα σπεκς του GT-r μήπως το 168 είναι μίλια? Γιατί σίγουρα πατάει πάνω από 200 άνετα στην ευθεία, τζάμπα θα χάνεις τελική!

br33z3r
26-12-2010, 19:38
Το αντισπίν είναι ο έλεγχος πρόσφυσης.

Επίσης στα σπεκς του GT-r μήπως το 168 είναι μίλια? Γιατί σίγουρα πατάει πάνω από 200 άνετα στην ευθεία, τζάμπα θα χάνεις τελική!

nai file milia einai ekei ...balto 270 km/h :d

br33z3r
26-12-2010, 19:39
re paidia...exw perasei ena replay apo to ps3 sto pc alla dn mu to anagnwrizei...exei kaneis kamia lisi se auto ???8elw na to anebasw sto youtube mwre ...

F1_STK
26-12-2010, 21:11
Το αντισπίν είναι ο έλεγχος πρόσφυσης.

Επίσης στα σπεκς του GT-r μήπως το 168 είναι μίλια? Γιατί σίγουρα πατάει πάνω από 200 άνετα στην ευθεία, τζάμπα θα χάνεις τελική!

Λογικα μιλια ειναι φιλε. Σε χιλιομετρα καπου στα 250 λογικα.. εγω πιστευω βασικα πως καλυτερα ειναι να ρυθμισει καποιος τελικη κοντα στα 270..
Και πηρα μια χαρα με τις ρυθμισεις του br33z3r.. αλλα αδικα.. τις εκανα και δε με βοηθανε καθολου.
Βεβαια ειναι αναλογα και με το πως παιζει ο καθενας.. μπορει αλλους να τους βοηθανε, εγω παντως δεν κερδιζα ιδιαιτερα χρονο. Με "μαμα" ρυθμισεις αναρτησεων, ειχα φτασει μεχρι 2ος καπου 2.5 δευτετολεπτα απο τον πρωτο.
Αλλα δεν το προσπαθησα με αλλες ρυθμισεις.

Cupraman
26-12-2010, 22:55
Παντα σε B-SPEC, εχω βρει πιστευω καλο εισοδηματακι:
1)σε 14περιπου λεπτα, 10 γυρους x 1.30 διαρκεια εκαστος στην Laguna Seca με Corvette Race Car (American Championship)παιρνουμε 117000.
2)σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.20 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge)με ABT-TT παιρνουμε 99000
3) σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.30 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge), προσωπικα με το R10 TDI, αλλα και με ενα παρα πολυ δυνατο Μ5 και RS6 που εχω, (Schwarzwald League B) παιρνουμε 71.200

Για πειτε καμια αλλη συμβουλη.
Αναρωτιεμαι πως πολλα ατομα εχουν παρει φορμουλες κλπ κλπ, ειλικρινα το χρημα δεν βγαινει ευκολα.... :c026:

br33z3r
26-12-2010, 23:04
Το αντισπίν είναι ο έλεγχος πρόσφυσης.

Επίσης στα σπεκς του GT-r μήπως το 168 είναι μίλια? Γιατί σίγουρα πατάει πάνω από 200 άνετα στην ευθεία, τζάμπα θα χάνεις τελική!


Παντα σε B-SPEC, εχω βρει πιστευω καλο εισοδηματακι:
1)σε 14περιπου λεπτα, 10 γυρους x 1.30 διαρκεια εκαστος στην Laguna Seca με Corvette Race Car (American Championship)παιρνουμε 117000.
2)σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.20 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge)με ABT-TT παιρνουμε 99000
3) σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.30 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge), προσωπικα με το R10 TDI, αλλα και με ενα παρα πολυ δυνατο Μ5 και RS6 που εχω, (Schwarzwald League B) παιρνουμε 71.200



Για πειτε καμια αλλη συμβουλη.
Αναρωτιεμαι πως πολλα ατομα εχουν παρει φορμουλες κλπ κλπ, ειλικρινα το χρημα δεν βγαινει ευκολα.... :c026:

file egw piga 30 sto a spec peira to x1 apo to event kai twra to bazw kai trexei sto b spec...ekei na deis pws bgazeis lefta se xrono tt omws...nurbrgring se 5 min :D

br33z3r
26-12-2010, 23:05
paidia gia poion logo dn mou enfanizonte ola ta stoixeia se kapoia autokinita??

Cupraman
26-12-2010, 23:22
paidia gia poion logo dn mou enfanizonte ola ta stoixeia se kapoia autokinita??

Δηλαδη? Για γινε πιο συγκεκριμμενος!

liberostelios
27-12-2010, 12:10
paidia gia poion logo dn mou enfanizonte ola ta stoixeia se kapoia autokinita??
Αυτο το εμφανίζει συνήθως στα Concept cars που δεν έχουν δηλωμένη ιπποδύναμη επειδή είναι concepts και δε βγήκαν ποτέ σε παραγωγή. Συνήθως, σου δίνει μία εικόνα για τα άλογα και το βάρος που θα έχει, όταν το αγοράσεις, από την περιγραφή όπου σου λέει ότι "στην τάδε έκθεση που παρουσιάστηκε, φορούσε τον τάδε κινητήρα" κλπ.

Valkyre
27-12-2010, 12:26
Παιδια για τους αγωνες Nascar απενεργοποιηστε το ABS, ειναι ηλιθιο το ξερω, αλλα αυτος θα ειναι ο λογος που το αυτοκινητο δεν παει τοσο γρηγορα στις στροφες. Τοε χω ξαναπει και πιο παλια :)

br33z3r
27-12-2010, 18:56
valkyre to idio isxiei kai gia to event stin nurburgring me amaxia apo nascar pou exei?

Valkyre
27-12-2010, 19:07
^^ Ουτε καν... μην βγαλεις το ABS εκει... δεν υπαρχει περιπτωση να την παλεψεις! :) Στην Indianapolis δεν χρειαζεται καν να φρεναρεις γι αυτο λεμε να το βγαζουμε off :)

br33z3r
27-12-2010, 19:56
wraia kai ti prepei na kanw ekei gt dn paleuete...allou i mouri allou o kwlos..xaxaxa

Valkyre
27-12-2010, 21:21
^^ Δες το θρεντ με τα seasonal events... ;)

Cupraman
27-12-2010, 22:54
Green Hell, B-Spec, το R10 TDI με βρoχολαστιχα κανει 11.30!!! Αμα δεν φερει και καμια 20αρια τετακε με λιγο πιεση. Αναρωτιεμαι αν παρω κανα 4κινητο μην τα φαει λαχανο εκει τα γρηγορα τα μονοθεσια.

modecris
28-12-2010, 01:40
Πολύ θα ήθελα να δω ρυθμίσεις που να δαμάζουν το tank car `03.
29333cc,976BHP και 207.40kgfm...εμφάνηση homemade και σούστες μπροστά!!

Τρελό εργαλείο αλλά μου λείπουν 3.9M. :silly:

odytsak
28-12-2010, 03:07
Στο επίπεδο 23 στους αμερικάνικους αγώνες το δίνει βραβείο.
Αν απέχεις πολύ μπορώ να σου δωρίσω ένα, για κάποιο λόγο το έχω διπλό, δεν θυμάμαι από που μου είχε δώσει το δεύτερο.

modecris
28-12-2010, 11:37
Σ`ευχαριστώ Οδυσσέα αλλά λέω να το παλέψω μόνος μου. :drive:

giannislazy
28-12-2010, 11:43
Ερώτηση:
Στο level 23 στην Formula GT τι επιλογές υπάρχουν για αυτοκίνητα;
Το μόνο που βλέπω είναι στη αντιπροσωπεία Συλλεκτών στο διαδύκτιο.
Έχει κι αλλού(είτε αγορά είτε δώρο) για να μην χαλάσω έτσι 4,9 εκατ.

Valkyre
28-12-2010, 11:54
^^Οχι μονο με Formula GT μπορεις να τρεξεις και δεν μπορεις να την παρεις ως δωρο απο καπου αλλου. Πρεπει απλα να τα σκασεις ζεστα ζεστα... :(

giannislazy
28-12-2010, 12:03
ΤΥ,
απλά μου φαίνετε ότι θα κλάψω τα cr σε κάτι που θα είναι one-hand only.
Και δεν μου αρέσουν οι φόρμουλες...

Valkyre
28-12-2010, 12:10
^^ Μην την παρεις τοτε ρε συ. Αμα δεν εχεις κολλημα με τα τροπαια και να παρεις ολα χρυσα, απλα μην το κανεις :)

Αστο για καποια στιγμη που θα εχεις μαζεψει τοσα πολλα και θα ειναι τοσο δυσκολο

giannislazy
28-12-2010, 15:23
Είναι γεγονός ότι σκαλώνω με τα χρυσά...
Αλλά επειδή είναι πολλά τα λεφτά Άρη θα το αφήσω για αργότερα.
Εξάλλου με τα sessional events ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγαλύτερος. Θέλει τρελή προσπάθεια για την 1η θέση...

odytsak
28-12-2010, 16:50
Σ`ευχαριστώ Οδυσσέα αλλά λέω να το παλέψω μόνος μου. :drive:

Απλά να ξέρεις ότι δεν θα το οδηγήσεις πάνω από 3λεπτο γιατί απλά δεν στρίβει,
μάλλον στρίβει αλλά σαν νταλίκα με ρυμουλκό.:a068:



Εξάλλου με τα sessional events ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγαλύτερος. Θέλει τρελή προσπάθεια για την 1η θέση...

Ωραίος ο ανταγωνισμός στα seasonal αλλά και στο πρωτάθλημα formula GT δεν πάει πίσω.
Ενα στιγμιαίο λαθάκι κάνεις και σε προσπερνάνε τρεις-τρεις μαζί.

george13gr
28-12-2010, 17:50
Πολύ θα ήθελα να δω ρυθμίσεις που να δαμάζουν το tank car `03.
29333cc,976BHP και 207.40kgfm...εμφάνηση homemade και σούστες μπροστά!!

Τρελό εργαλείο αλλά μου λείπουν 3.9M. :silly:

δεν πάει βήμα ρε φίλε μόνο διακοσμητικό θα το έλεγα...μοτέρ από τανκ έχει μην περιμένεις drag car...

Cupraman
28-12-2010, 22:17
Ρε παιδια, ποσο κανει η φορμουλα και απο που την αγοραζω??
Στην φερραρι που ειδα 10.000.000 κανει, οχι 5.000.000. :a015rt:

Μια που ειδα εκει στο online στο νεο τομεα, ειδα μια κοντα στα 5.000.000. Μηπως ειναι μεταχειρισμενη και θελει δεν ξερω ποσα για να σενιαριστει καθολου??? Η φορμουλα πλυν αλλαγη λαδιων βελτιωνεται καθολου??? Για πειτε. :b030:

B-SPEC επισης, τρεχει η φορμουλα πουθενα αλλου η μονο στο Formula GT???

ikaria_g4
29-12-2010, 00:57
παιδια κατι γινεται με τα αμαξια μου. φεραρι 458 και veyron δεν στριβουν πλεον... αν φτιαξω το πλαισιο και τον κινητηρα τους θα γινουν οπως πριν ή φταιει κατι αλλο;

Sent from my mobile using Tapatalk

Cupraman
29-12-2010, 00:59
Γινε λιγο πιο συγκεκριμμενος. Τι εννοεις δεν στριβουνε??
Μηπως βελτιωσες κατι? Παιζεις με χειριστηριο/τιμονιερα?
Τι ακριβως συμπεριφορα παρατηρεις στα οποια/αυτοκινητα ????

ikaria_g4
29-12-2010, 02:25
το προβλημα ειναι μονο με αυτα τα 2 αυτοκινητα. π.χ παλια με την 458 σε στροφη 180 μοιρων εστριβα με τα 120 περιπου χιλιομετρα ανετα. τωρα πρεπει να κατεβω στα 60-70.
παιζω παντα με τον μοχλο.
τα πραγματα στην veyron ειναι πολυ χειροτερα... πρεπει σχεδον να σταματησει το αμαξι για να μπορεσει να με παρει η στροφη.

Sent from my mobile using Tapatalk

Cupraman
29-12-2010, 02:30
Κατι εκανες στην αναρτηση, δεν μπορει, εκτος και αν παιζεις με πατωμα γκαζι. ή εκτος και αν εχεις τροποποιησει τοσο πολυ το σασμαν και το εχεις κανει θεοκοντο. Αλλα μου φαινεται κουλο. Λαστιχα αλλαξες προκειμενου τα αμαξια να στριβουν αναλογα με τα αλογα τους?

george13gr
29-12-2010, 08:40
Ρε παιδια, ποσο κανει η φορμουλα και απο που την αγοραζω??
Στην φερραρι που ειδα 10.000.000 κανει, οχι 5.000.000. :a015rt:

Μια που ειδα εκει στο online στο νεο τομεα, ειδα μια κοντα στα 5.000.000. Μηπως ειναι μεταχειρισμενη και θελει δεν ξερω ποσα για να σενιαριστει καθολου??? Η φορμουλα πλυν αλλαγη λαδιων βελτιωνεται καθολου??? Για πειτε. :b030:

B-SPEC επισης, τρεχει η φορμουλα πουθενα αλλου η μονο στο Formula GT???

formula gt θες και όχι ferrari η οποία gt είναι standard car και βγαίνει μόνο στα μεταχείρο και έχει δικά της specs για το πρωτάθλημα formula gt!!!!!!

nikon
29-12-2010, 09:00
Η οποία έχει 4.700+ (τα έσκασα χθες) δεν παίρνει καμία βελτίωση και τρέχει και σε άλλους αγώνες στο B-spec εκτός το Formula GT.

george13gr
29-12-2010, 09:11
Η οποία έχει 4.700+ (τα έσκασα χθες) δεν παίρνει καμία βελτίωση και τρέχει και σε άλλους αγώνες στο B-spec εκτός το Formula GT.

σωστότατος!!για να τη πήρες 4700000 είχε λίγα χιλιομετράκια
άμα δεν είχε καθόλου θα έκανε 5+...

nikon
29-12-2010, 09:15
Δεν ξέρω αν σου βγάζει άλλη με λιγότερα ή περισσότερα χλμ και άλλη τιμή έχω την εντύπωση μια είναι.

Παντα σε B-SPEC, εχω βρει πιστευω καλο εισοδηματακι:
1)σε 14περιπου λεπτα, 10 γυρους x 1.30 διαρκεια εκαστος στην Laguna Seca με Corvette Race Car (American Championship)παιρνουμε 117000.
2)σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.20 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge)με ABT-TT παιρνουμε 99000
3) σε επισης 15 περιπου λεπτα, 2γυροι χ7.30 εκαστος στην nurburgring (german touring challenge), προσωπικα με το R10 TDI, αλλα και με ενα παρα πολυ δυνατο Μ5 και RS6 που εχω, (Schwarzwald League B) παιρνουμε 71.200

Για πειτε καμια αλλη συμβουλη.
Αναρωτιεμαι πως πολλα ατομα εχουν παρει φορμουλες κλπ κλπ, ειλικρινα το χρημα δεν βγαινει ευκολα.... :c026:Σε 3:30" με την F1 στο Extreme-Like the wind-Indy έχεις 84,000 ζεστά ζεστά οπότε σε 14-15 λεπτά που λες βγάζεις 336,000.;)

Valkyre
29-12-2010, 09:41
Εγω ακομα δεν εχω παρει φορμουλα. Δυστυχως και τις 2 φορες που ειχα τα λεφτα να την παρω δεν την εβρισκα στο used dealership. Και τελικα δεν αντεξα στον πειρασμο της μεγαλης μου αγαπης Mazda 787B και τα εσκασα εκει. Και μετα οτι περισσεψε το εδωσα για να παρω Maseratti GT, Ferrari 599 GTB, Lamborgini Murcielago και GT40.

Μετα εκαναν το patch για τα online dealership. Απο τοτε μαζευω λεφτα. Τωρα εχω 3.5 μυρρια... και παλι δεν ξερω εαν θα παρω την φορμουλα οταν θα εχω 5 μυρρια γιατι προτιμω να δωσω 10 και να παρω την κανονικη φορμουλα της φερραρι, παρα να παρω αυτη του GT.

nikon
29-12-2010, 09:44
Eίναι τόσο καλύτερη για να δώσεις 5+ μύρια παραπάνω ή για λόγους εργοστασίου;;;

Valkyre
29-12-2010, 10:07
^^ Aπλα δεν ειναι στανταρ car ρε συ... εχεις την δυαντοτητα να παιζεις και με interior view με πληρως λειτουργησιμο το τιμονι και τις λειτουργιες του(δεν ξερω εαν την ειχες παιξει στο Prologue) και φυσικα σαφως, παιζει και ρολο και το εργοστασιο. Αλλο να λες τρεχω με μια Ferrari F1 που ετρεχε στο περισυνο πρωταθλημα και αλλο με μια ακυρη Gran Turismo που δεν υπαρχει καν.

Αλλωστε και ως λατρης της F1 δεν μου αφηνει και πολλες επιλογες :)

nikon
29-12-2010, 10:57
Ναι σωστά το ότι είναι premium δεν το σκέφτηκα αλλά πρέπει να περιμένεις αρκετά για να μαζέψεις τα 10 ενώ εγώ την ήθελα τώρα για να τελειώνω σιγά σιγά τα events εξάλλου ειδικά με την f1 δεν μπορώ με τίποτα in-car camera.

Valkyre
29-12-2010, 11:07
Ρε συ που θα βρεις τον χρονο για να παιξεις το πρωταθλημα της Formula? Το ξερεις φανταζομαι οτι χρειαζεσαι κοντα 3 ωρες για να το τελειωσεις ετσι? (20 γυροι σε καθε πιστα περιπου και αρκετες πιστες 6?7? κατι τετοιο)

Εγω εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει να ασχοληθω καν με τον εν λογω αγωνα. Too much...και χωρις save, να κανεις και καμμια βλακεια και να πανε στραφι 3 ωρες game...no way!

ΥΓ: Αληθεια αν δεν ασχοληθω και δεν ολοκληρωσω ολα τα events του extreme τι αυτοκινητο και καλα θα χασω? (καθε φορα που ολοκληρωνεις ολα τα events μιας κατηγοριας με χρυσο σου δινει καποιο αμαξι δωρο.Οποτε για την κατηγορια extreme πιο ειναι αυτο?)

nikon
29-12-2010, 11:16
Άσε τι μλκ έκανα χθες......έχω ξεκινήσει στο B-spec δεν ξέρω και εγώ τι ώρα και αφού είχε πάει 12 μετά από κοντά 4 ώρες παιχνίδι και μου μένει η Suzuka λόγω νύστας λέω αφού στις άλλες έχω βγει 1ος θα την αφήσω αυτή δεν νομίζω να χάσω το χρυσό στο πρωτάθλημα και άλλη φορά θα παίξω μόνο αυτή για το χρυσό.....ε κάνω quit πριν μπω στον αγώνα και ναιιιιιι :a049: κατάφερα να χάσω και το πρωτάθλημα το οποίο πρέπει να παίξω από την αρχή.:frusty:

Στο B-spec πάντως είναι 30 με 37 γύρους ανάλογα την πίστα κοντά στα 50 λεπτά κάθε πίστα.

Valkyre
29-12-2010, 11:22
^^ LOL χαχα ηθελα να δω την εκφραση σου οταν διαπιστωσες τι εγινε...!! πωωω ρε... κριμα.

ΛΟΛ εσυ θες να παιξεις και το b-spec που ειναι 1 ωρα ο αγωνας? No way man... αληθεια δεν εχω χρονο, αλλα ακομα και να εβρισκα με τιποτα δεν θα μπορουσα να ειμαι απο πανω και να επιβλεπω τι γινεται...!

nikon
29-12-2010, 11:27
Σου έχω πει πως παίζω B-spec το βάζω παράθυρο στην tv και βλέπω ότι έχει χθες έβλεπα master chef σήμερα θα βλέπω τα μπασκετάκια που έχει 5 και 7.....είναι εύκολος τρόπος για λεφτά και αμάξια μη τον υποτιμάς.

Υ.Γ.: Η έκφραση ήταν το λιγότερο το κακό έγινε για να πάω για ύπνο νωρίς και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τα νεύρα.....με 2-3 ώρες ύπνο είμαι.:ddfg23:

bihlas87
29-12-2010, 11:27
Και εγώ μια απο τα ίδια για το formula gt championship, ειδικά γνωρίζοντας το ελεϊνό
prize δεν μπαίνω καν στον κόπο, ούτε κάθε αγώνα ξεχωριστά δεν κάθομαι να παίξω.

Valkyre
29-12-2010, 11:35
Σου έχω πει πως παίζω B-spec το βάζω παράθυρο στην tv και βλέπω ότι έχει χθες έβλεπα master chef σήμερα θα βλέπω τα μπασκετάκια που έχει 5 και 7.....είναι εύκολος τρόπος για λεφτά και αμάξια μη τον υποτιμάς.

Υ.Γ.: Η έκφραση ήταν το λιγότερο το κακό έγινε για να πάω για ύπνο νωρίς και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τα νεύρα.....με 2-3 ώρες ύπνο είμαι.:ddfg23:

Nαι βρε αλλα στο πρωταθλημα με τις φορμουλες θα πρεπει να επιβλεπεις τι γινεται γιατι τα αμαξια θα ειναι τα ιδια και ξερουμε οτι ο B-spec οδηγος με ιδιο αυτοκινητο ειναι για τα μπαζα... ουτε καν Νικο! Και σε παραθυρο να το εβαζα και παλι θα βαριομουν, αφου δεν βλεπω τηλεοραση μονο ταινιες και σειρες που κατεβαζω. Και με το GT5 μεσα στο PS3 δεν μπορω να βλεπω ταινιες και σειρες απο το PS3 (γιατι αυτο χρησιμοποιω) οποτε.... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχ :)

Ασε που απο οτι ακουσα το επαθλο ειναι για τα μπαζα οποτε.... ουτε καν!

ikaria_g4
29-12-2010, 12:28
Κατι εκανες στην αναρτηση, δεν μπορει, εκτος και αν παιζεις με πατωμα γκαζι. ή εκτος και αν εχεις τροποποιησει τοσο πολυ το σασμαν και το εχεις κανει θεοκοντο. Αλλα μου φαινεται κουλο. Λαστιχα αλλαξες προκειμενου τα αμαξια να στριβουν αναλογα με τα αλογα τους?


στην αρχη δεν ειχα κανει τιποτα...και ολα ηταν μια χαρα.
μετα εκανα κατι αλλαγες και παλι ολα καλα...
οταν αρχισαν να μην στιβουν τα γυρισα στις αρχικες τους ρυμισεις αλλα ακομα τιποτα...
λαστιχα εχω αγωνιστικα μαλακα.
και εχω αγορασει ολες τις βελτιωσεις και τις φορανε.

Cupraman
29-12-2010, 12:30
Πηρα την ΕΝΖΟ. Με λαδακια, κλπ κλπ, οχι τελευταιο σταδιο βελτιωσης την πηγα 8ΧΧ αλογα. Καλα παει, καλα στριβει, τωρα βγαζω και το Ιταλικο πρωταθλημα που τοσο καιρο δεν ειχα βγαλει. Ποιο αλλο αμαξι να παρω που να αξιζει????

Valkyre
29-12-2010, 12:33
^^ Βρε ακομα δεν την πηρες την εφτιαξες κιολας? Τουλαχιστον την οδηγησες καθολου μαμα ή κατευθειαν την πηγες για φτιαξιμο!

Ιεροσυλια ρε παιδια με μερικα αυτοκινητα να κανουμε tunning λες και ειναι golf ή punto ή οτιδηποτε παρεμφερες! :P :D :D

Με συγχησες τωρα! :D

Φυσικα αστειευομαι γουστα ειναι αυτα. :)

Cupraman
29-12-2010, 12:40
F40 ??? Enzo ??? F40 ??? Enzo ??? F40 ??? Enzo ??? Ετσι σκεφτηκα 10 φορες. Τελικα πηρα την Ενζο και δωρο την F40 οταν τελειωσα το πρωταθλημα. Και μαμα την οδηγησα και βελτιωμενη. Ο ηχος της βελτιωμενης με εκανε να χαμηλωσω αρκετα το 5.1 :osfp:

Ασε που μια αλλη Ενζο την πηγαινε προφυλακτηρα για 4 γυρους την δικια μου και φοβηθηκα. Φαντασου να την ειχα μαμα. Παιχνιδι ειναι ρε συ, αν δεν βελτιωσουμε εδω, που θα βελτιωσουμε???? Στα αμαξια τα δικα μας??? χαχαχαχαχαχα

Πες κανα αμαξι ρε φιλε που να ΑΞΙΖΕΙ ομως. Veyron η κατι αλλο???

giannislazy
29-12-2010, 12:42
Κάτι άλλο για μένα...
Corvette ZR1 (C6) '09
Παίρνει αγωνιστική τροποποίηση και βγάζεις με αυτήν πολλούς αγώνες.

Cupraman
29-12-2010, 12:50
Κάτι άλλο για μένα...
Corvette ZR1 (C6) '09
Παίρνει αγωνιστική τροποποίηση και βγάζεις με αυτήν πολλούς αγώνες.

την εχω. στα οριαααα:a050::a050::a050:

Valkyre
29-12-2010, 12:55
F40 ??? Enzo ??? F40 ??? Enzo ??? F40 ??? Enzo ??? Ετσι σκεφτηκα 10 φορες. Τελικα πηρα την Ενζο και δωρο την F40 οταν τελειωσα το πρωταθλημα. Και μαμα την οδηγησα και βελτιωμενη. Ο ηχος της βελτιωμενης με εκανε να χαμηλωσω αρκετα το 5.1 :osfp:

Ασε που μια αλλη Ενζο την πηγαινε προφυλακτηρα για 4 γυρους την δικια μου και φοβηθηκα. Φαντασου να την ειχα μαμα. Παιχνιδι ειναι ρε συ, αν δεν βελτιωσουμε εδω, που θα βελτιωσουμε???? Στα αμαξια τα δικα μας??? χαχαχαχαχαχα

Πες κανα αμαξι ρε φιλε που να ΑΞΙΖΕΙ ομως. Veyron η κατι αλλο???

Pagani Zonda R, ωραιο εργαλειο, το παιρνεις και σαν επαθλο απο καποιον αγωνα στο b-spec!

Cupraman
29-12-2010, 12:59
VAL , αν εχεις δει παλια μου ποστ, εχω το R, & R10 TDI τουμπανα λογω εκδοσης Collectors. :). Πηρα απο μερες πριν το Vertigo. Ακομα πιο καλο αμαξι θελω. Πλυν 2010 Red Bull & Formula!!. R8 V10 επισης τουμπανο εχω.

giannislazy
29-12-2010, 13:04
Πωπωπω απληστία...
Ντροπή...
Και κάποιοι άλλοι δεν έχουνε ουτε 50cr για πλύσιμο...

Cupraman
29-12-2010, 13:09
Πωπωπω απληστία...
Ντροπή...
Και κάποιοι άλλοι δεν έχουνε ουτε 50cr για πλύσιμο...

Δεν ειναι απληστια αν καθεσαι πανω απο το PS3 18 ωρες την ημερα. Ειτε σε B ειτε σε Α Spec.

Δουλεμενα ειναι τα χρηματα, δεν πεσανε απο τον ουρανο.:d055:

Nek_Food
29-12-2010, 13:11
Πλύνε το μόνος σου βρε... λαστιχάκι, σφουγαράκι, υγρό πιάτων και τραβηγμένα μανίκια. ;)

nikon
29-12-2010, 13:13
Nαι βρε αλλα στο πρωταθλημα με τις φορμουλες θα πρεπει να επιβλεπεις τι γινεται γιατι τα αμαξια θα ειναι τα ιδια και ξερουμε οτι ο B-spec οδηγος με ιδιο αυτοκινητο ειναι για τα μπαζα... ουτε καν Νικο! Και σε παραθυρο να το εβαζα και παλι θα βαριομουν, αφου δεν βλεπω τηλεοραση μονο ταινιες και σειρες που κατεβαζω. Και με το GT5 μεσα στο PS3 δεν μπορω να βλεπω ταινιες και σειρες απο το PS3 (γιατι αυτο χρησιμοποιω) οποτε.... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχ :)

Ασε που απο οτι ακουσα το επαθλο ειναι για τα μπαζα οποτε.... ουτε καν!Όχι άνετα το έβγαλα σου λέω και με 1 pit-stop μέχρι και γύρο έριχνα απλά έκανα την μλκ στο τέλος.....το έπαθλο μπορεί να μην είναι καλό αλλά λεφτά και level μια χαρά είναι.

Valkyre
29-12-2010, 13:18
@ Cupraman

Εγω δεν θα ελεγα απληστια, απλα θα ελεγα οτι μοιαζει σαν να τα κανεις απλα συλλογη τα αμαξια και να μην τα οδηγεις! :P

Ποση ωρα περασε απο τοτε που πηρες την Enzo και ολα τα αλλα? Αμφιβαλλω αν την εχεις οδηγησει τοσο οσο της αξιζει για να ζητας κι αλλο αμαξι! Εχω πολλα αμαξια στο γκαραζ μου που ακομα περιμενω να ασχοληθω μαζι τους.

Χθες επαιζα ολη μερα time attack με ενα "μαμα" Pagani Zonda R το οποιο προσπαθουσα να στησω και να ρυθμισω ωστε να σπασω το ρεκορ που εκανε στην πραγματικοτητα το εν λογω αμαξι στο Nurburgring (Green Hell) με 6:48:50. Τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες, χωρις να αλλαξω τιποτα στο αυτοκινητο απο θεμα καινουργιων parts (RACING hard λαστιχα οπως ερχεται μαμα) καταφερα να κανω χρονο 6:49:ΧΧΧ.

Σημερα θα ξαναπροσπαθησω για το ρεκορ! Μια ολοκληρη ημερα αφιερωσα σε αυτο! :)

Το ιδιο θα κανω και με την 599 GTB την οποια προσπαθω να μετατρεψω σε GTO προσπαθωντας οσο μπορω να εξομειωσω την βελτιωση της με διαφορα parts και να καταφερω να βγαλω οσο το δυνατον πιο κοντινα specs. Και μετα παλι nurburgring για να σπασω το ρεκορ που εκανε το πραγματικο αμαξι με χρονο 6:58:ΧΧΧ.

Ετσι το ευχαριστιεμαι το παιχνιδι. Αφιερωνω πολυ χρονο στο να μαθω και να χαρω τα καλα αυτοκινητα :)

giannislazy
29-12-2010, 13:19
Το ξέρω...
Πλάκα κάνω...
Απλά κλάιω κάποια crπου έδωσα πριν λίγο...

giannislazy
29-12-2010, 13:21
Πλύνε το μόνος σου βρε... λαστιχάκι, σφουγαράκι, υγρό πιάτων και τραβηγμένα μανίκια. ;)

Χαχαχα
Όταν λες υγρό πιάτων.
Το φέρι που τα κάνει αόρατα είναι καλό?

Cupraman
29-12-2010, 13:37
Ειλικρινα, θελω να φτασω γρηγορα το B-Spec Level 35. Να μου ανοιξει το 24ωρο το Green Hell και αφου τερματισει και αυτο, Τοτε, θα ασχοληθω με ολα τα αμαξια σε βελτιωσεις κλπ και να τα μαθω στα ορια. Ισως τοτε παιξω και Online, αφου ξερω οτι στην παρουσα φαση δεν προλαβαινω και δεν μπορω να μαθω να χειριζομαι 400--> 900 αλογα αμαξι με ενα χειριστηριο. Σκεφτομουν και την τιμονιερα αλλα υπαρχουν παραγοντες χρηματος-χωρου και δεν την αγοραζω. Επισης πρεπει να μαθω να στηνω σωστα τα ολα αμαξια και μετα οπως ξαναειπα θα ασχοληθω σοβαρα. Προς στιγμη επειγει το λεβελ 35. !!!:)

george13gr
29-12-2010, 16:26
για το λέβελ 35 θέλεις 2-3 μερόνυχτα σερί άμα είσαι γυρω στο 25
εγώ χαίρομαι που "έφαγα" το γαιδαρο και θα χω σε ~3 ωρίτσες το δικό μου red bull x2010
και φυσικά το πολυπόθητο 24ωρο nur race!!
άντε να συνεχίσω και το a spec γιατί έμεινα πολύ πίσω για τα δεδομένα μου!
καλή δύναμη και βάλτε κανα φυλαχτό στο σύστημα γιατί θα δουλέψει υπερωρίες!
εμένα το δικό μου no problem εκτός του ανεμιστήρα που κάνει σαν τουρμπίνα GT230RR

br33z3r
29-12-2010, 17:38
gt re paidia einai toso simantiko to lvlv 35 kai to 24wro?

F1_STK
29-12-2010, 17:40
Παιδια θελω να ρωτησω κατι.. πηρα την ZR1 και τις εβαλα πανω ολες τις αναβαθμισεις καθως επισης και αγωνιστικη μετατροπη..
Αισιως εφτασε τα 700 και κατι αλογα, αλλα δεν μπορει να ανταγωνιστει να αλλα αυτοκινητα στο Like The Wind. Εχω κανει κατι λαθος? Καπως λιγα δεν ειναι τα αλογα?

br33z3r
29-12-2010, 17:43
[quote=F1_STK;257011]Παιδια θελω να ρωτησω κατι.. πηρα την ZR1 και τις εβαλα πανω ολες τις αναβαθμισεις καθως επισης και αγωνιστικη μετατροπη..
Αισιως εφτασε τα 700 και κατι αλογα, αλλα δεν μπορει να ανταγωνιστει να αλλα αυτοκινητα στο Like The Wind. Εχω κανει κατι λαθος? Καπως λιγα δεν ειναι τα αλογα?[/quote

file exeis kanei ontws kati la8os ftanei ta 850 hp to amaxi me full tuning...pigene stis ri8miseis tou amaxiou kai klikare oles tis metatropes...to eixa pa8ei kai egw auto...merikes fores dn mpenoun..

br33z3r
29-12-2010, 17:44
an kapoios exei kanei to prwta8lima nascar sto b spec mporei na mu peis to ekane???

br33z3r
29-12-2010, 17:45
Παιδια θελω να ρωτησω κατι.. πηρα την ZR1 και τις εβαλα πανω ολες τις αναβαθμισεις καθως επισης και αγωνιστικη μετατροπη..
Αισιως εφτασε τα 700 και κατι αλογα, αλλα δεν μπορει να ανταγωνιστει να αλλα αυτοκινητα στο Like The Wind. Εχω κανει κατι λαθος? Καπως λιγα δεν ειναι τα αλογα?


file ontws exeis kanei kapoio la8os to amaxi me full tuning ftanei ta 850+hp pigene stis ri8miseis tou amaxiou kai klikare oles tis metatropes mporei kapoies na min mpikan...

br33z3r
29-12-2010, 17:54
paidia mporei na mu exigisei kapoios pws leirgoun ta pit sto b spec??to epipedo antoxis einai gia ta lastixa??paizei rolo i swmatiki kai i pneumatiki dinami tou odigou??gt stous agwnes nascar xreiazomoun mono egw pit enw oi allooxi...plz helpppp

F1_STK
29-12-2010, 17:58
file ontws exeis kanei kapoio la8os to amaxi me full tuning ftanei ta 850+hp pigene stis ri8miseis tou amaxiou kai klikare oles tis metatropes mporei kapoies na min mpikan...

Ευχαριστω πολυ φιλε. Τελικα δεν ειχαν μπει γιατι λογικα τα εβγαλε η τροποποιηση.

F1_STK
29-12-2010, 18:11
Να πω ευχαριστω στον kyrtzo (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=195), που μου εδωσε την Toyota του, για να περασω το Historic race..
Μπορει καποιος να μου πει, τι αυτοκινητο δινει οταν βγαλεις στο extreme ολες τις δοκιμασεις με χρυσο?

Peteoklis
30-12-2010, 00:42
Λοιπόν παίδες,

Πήρα επιτέλους χρυσό στα clasic cars με το camaro αφού το πέρασα απο το συνεργείο !!!

Το είχα στα 260 τελική -3 στο χαμήλωμα 0.8 camper στα μπροστά και 0.5 πίσω ! Τέζα στα άλλογα και αεροτομές όπως τις έχει το RM. Στο trial moyntain γύριζα στο 1.15.XXX με 1.16.2ΧΧ.

Πάω να παίξω μονακό και επανέρχομαι! Αν και το έχω ασημί στο Μονακό με μια cobra ότι να ναι 3 ώρες την ρύθμιζα αλλά το camaro είναι πραγματικά γ@μμ@το !!!

arkantos
30-12-2010, 00:46
που γινονται αυτες οι ρυθμισεις χαμηλωμα αεροτομες ποσο τελικη να εχει και διαφορα αλλα

Peteoklis
30-12-2010, 01:22
που γινονται αυτες οι ρυθμισεις χαμηλωμα αεροτομες ποσο τελικη να εχει και διαφορα αλλα

Απο τις ρυθμίσεις του κάθε αυτοκινήτου. 'Η απο το γκαράζ σου ή πριν απο τον αγώνα εκεί που λέει ρυθμίσεις και έχει ένα σα κλειδί εξάγωνο.

ΥΓ: Τελικά θα αρκεστώ στο ασημί στην Μονακό. Μου έδωσε ένα Arta NSX race car!

br33z3r
30-12-2010, 19:42
exeis kaneis to 1000 xlm tsubuka sto a spec???kai an nai me ti amaxi?

Cupraman
30-12-2010, 23:13
exeis kaneis to 1000 xlm tsubuka sto a spec???kai an nai me ti amaxi?

Πες τι δυνατο αμαξι εχεις και θα σου πω.

nikosdeljohn
31-12-2010, 00:19
please help
phra thn dfgt kai den kalimprarei swsta sxedon anapoda ase pou kamia fora den thn anagnwrizei kiolas kai den leitourgei to timoni enw leitourgoun ta koumpia kai ta pedal
einai kati pou kanw lathos? h epistrofh kai alagh?
please opoios thn exei as apanthsei
thanks

Peteoklis
31-12-2010, 02:00
please help
phra thn dfgt kai den kalimprarei swsta sxedon anapoda ase pou kamia fora den thn anagnwrizei kiolas kai den leitourgei to timoni enw leitourgoun ta koumpia kai ta pedal
einai kati pou kanw lathos? h epistrofh kai alagh?
please opoios thn exei as apanthsei
thanks

Φίλε λυπάμαι αλλά μάλλον κάτι πρόβλημα έχει. Κ εγώ την ίδια έχω και με το που την συνέδεσα έπαιξε κανονικά. Έφερε μερικές στροφές και μέσα στο παιχνίδι μετά κομπλέ! Εγώ δεν έκανα τίποτα απολύτως, ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα.

arkantos
31-12-2010, 22:51
με τιμονιερα εχει καλυτερο χειρισμο απο οτι με dualshock?πιστευω οτι ανταποκρινεται πιο καλα η τιμονιερα υπαρχει καποια ασυρματη αλλα με μικρο κοστος?

br33z3r
01-01-2011, 16:24
[quote=Cupraman;257352]Πες τι δυνατο αμαξι εχεις και θα σου πwx

exw polla re file. x1,r10,gt-r,nismo gt-r,ferrari,zr1,ktl...to problima mu einai oti me ola auta mpenw grigora gia pit