PDA

View Full Version : Προβλημα με το DVD/BD player του Laptop μου



geogoku
24-11-2010, 21:37
Καταρχας να ζητησω συγνωμη αν επρεπε να ποσταρω αλλου το προβλημα μου.θεωρησα οτι αυτο ειναι το καταλληλοτερο νημα για το προβλημα μου. Εχω ενα Sony Vaio VGN-FW21M το οποιο εχει DVD/BD player&writer (combo δηλαδη με διπλη κεφαλη laser).μετα απο καποιες εγγραφες που εκανα αρχιζε να μην "διαβαζει"οτι δισκο κ να βαλω οπως επισης και να μην το "βλεπουν" προγραμματα (οπως π.χ. ConvertXtodvd).οταν παω στην διαχειριση συσκευων για να διαπιστωσω τι προβλημα υπαρχει βλεπω το παρακατω μηνυμα :

Τα Windows δεν είναι δυνατό να εκκινήσουν αυτήν τη συσκευή υλικού επειδή οι πληροφορίες παραμέτρων της (στο μητρώο) δεν είναι πλήρεις ή έχουν καταστραφεί. (Κωδικός 19)

Κάντε κλικ στο κουμπί "Έλεγχος για λύσεις", για να αποστείλετε τα δεδομένα που αφορούν τη συσκευή στη Microsoft και να δείτε αν υπάρχει διαθέσιμη λύση.

κανω ακριβως οπως μου λεει αλλα αυτο που κανει ειναι μονο να στελνει απλα το προβλημα στην Microsoft.εχω κανει update στα windows αλλα και απο το vaio update αλλα τζιφος...

οποιο παιδι εχει γνωσεις κ μπορεσει ας με βοηθησει γιατι μου την εχει δωσει...!!!!

thanks in advance!!!