PDA

View Full Version : Το GT Academy είναι και πάλι εδώ



ilias78
17-11-2010, 18:50
Με αφορμή την έλευση του Gran Turismo 5, η Sony ανακοίνωσε πως για ακόμα μια φορά η Polyphony Digital θα ενώσει τις δυνάμεις της με τη Nissan North America και έτσι η επιστροφή του GT Academy είναι μια πραγματικότητα. Οι παίκτες που θα ασχοληθούν με το νέο δημιούργημα του Kazunori Yamauchi, θα πρέπει έως τις 20 Δεκεμβρίου να σημειώσουν κορυφαίους χρόνους στις δικτυακές αναμετρήσεις, με τους 32 καλύτερους να περνούν το πρώτο στάδιο δοκιμών. Κατόπιν, οι μισοί από αυτούς θα αποκτήσουν το προνόμιο της αυτόματης εγγραφής στη συγκεκριμένη ακαδημία, με τις τελικές δοκιμές να διεξάγονται το Μάρτιο του 2011. Εκεί, οι υποψήφιοι πρωταθλητές θα πρέπει να δείξουν τις ικανότητες τους σε πραγματικές συνθήκες οδήγησης, πίσω από το τιμόνι ορισμένων τροποποιημένων αυτοκινήτων της γνωστής ιαπωνικής εταιρίας. Ο νικητής θα αποτελέσει μέλος μιας επαγγελματικής ομάδας οδηγών, οι οποίοι θα συμμετέχουν σε κάποιον επίσημο αγώνα. Η Sony δεσμεύεται πως σύντομα θα ανακοινώσει τα ακριβή έπαθλα, τα οποία για ακόμα μια φορά αναμένεται να είναι ιδιαιτέρως ενδιαφέροντα.
Και για όποιον τυχόν το έχει ξεχάσει…το Gran Turismo 5 κυκλοφορεί στις 24 Νοεμβρίου, αποκλειστικά για το PlayStation 3.


YouTube - GT Academy Announce Trailer

dykon
18-11-2010, 11:49
twra file me psineis na to agoraso! :D

muku
18-11-2010, 12:36
twra file me psineis na to agoraso! :D

Αν δεν σκόπευες να το αγοράσεις και το αγοράσεις μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο, απλά μην το κάνεις :D Έχεις μηδενική πιθανότητα να μπεις εκεί πέρα. Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και οι επιδόσεις ορισμένων απίστευτες.

dykon
18-11-2010, 12:44
den eimai fan twn grand turismo.eimai pio poli tou need for speed.alla eipa na dokimaso gt olo to forum milaei gia to gt kai den mporo na do to giati..

Valkyre
18-11-2010, 12:47
Δηλαδη μπορεις να καταλαβεις γιατι το Need for Speed ειναι ενα καλο παιχνιδι αλλα δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι το Gran Turismo ειναι??

Θεωρω προσωπικα το Need for Speed αναμεσα στις χειροτερες σειρες racing παιχνιδιων ολων των εποχων...

dykon
18-11-2010, 12:55
nai theoro oti euxaristisi mou dinei perisotero to need for speed k to dirt para ena tipou grid gt auto theoro oti einai to gt.to grid einai i megaliteri apotixia se ralaki pou exei bgei theoro.

Valkyre
18-11-2010, 12:58
Το Grid οχι απλα δεν εχει σχεση με το Gran Turismo...ουτε καν πλησιαζει στο να συγκρινεται μαζι του σε στυλ.

Παντως για να σε προλαβω...απο το προσωπικο σου γουστο στο συγκεκριμενο ειδος παιχνιδιων (racing) καλυτερα μην παρεις το Gran Turismo...trust me!

dykon
18-11-2010, 13:00
sigoura tha to noikiaso na do ti paizei pantos...k tha deiksei.. :)

WolfRathmA
18-11-2010, 13:04
Γιατι πιστευετε οτι ο εν λογο διαγωνισμος θα ισχυει και για Ελλαδα; Οχι, τυχαιο; Δε νομιζω! LOL

STI_GR
18-11-2010, 13:13
οι επιδόσεις ορισμένων απίστευτες.


με προπονηση ολα γινονται. σιγουρα υπαρχουν χρονοι απιστευτοι

http://us.gran-turismo.com/us/products/gt5p/ranking/co4ca52s0m0.html

δες το λινκ σαν παραδειγμα που ασχολειθηκαμε με το συγκεκριμενο αμαξι.

odytsak
18-11-2010, 13:55
Δυνατός κι εσύ φίλε μου (No 30) αλλά πολύ δυνατός κι ο Γιώργος (cobradrama) στο Νο 14.:yes:

STI_GR
18-11-2010, 17:02
Δυνατός κι εσύ φίλε μου (No 30) αλλά πολύ δυνατός κι ο Γιώργος (cobradrama) στο Νο 14.:yes:

ευχαριστω φιλε με τον Γιωργη θα εχουμε πολλες περιπετειες......:swordfight::drive:

muku
18-11-2010, 18:48
με προπονηση ολα γινονται. σιγουρα υπαρχουν χρονοι απιστευτοι

http://us.gran-turismo.com/us/products/gt5p/ranking/co4ca52s0m0.html

δες το λινκ σαν παραδειγμα που ασχολειθηκαμε με το συγκεκριμενο αμαξι.

Ναι με προπόνηση όλα γίνονται αλλά προυποθέτει και μια εξοικείωση τόσο με το παιχνίδι όσο και με τα βασικά της αγωνιστικής οδήγησης. Ο φίλος έγραψε ότι θέλει να πάρει το gran turismo για αυτό τον λόγο ενώ είναι fan των Need For Speed. Όση προπόνηση και να κάνει αν έχει συνηθίσει να παίζει nfs και δεν έχει παίξει ποτέ στη ζωή του Gran Turismo, δεν θα φτάσει έγκαιρα στο επίπεδο αυτών που πάνε στο Academy... Να μην σου πω ότι δεν θα του αρέσει κιόλας το παιχνίδι καθόλου και δεν θα μπει καν στη διαδικασία να προπονηθεί.

STI_GR
22-11-2010, 12:55
Ναι με προπόνηση όλα γίνονται αλλά προυποθέτει και μια εξοικείωση τόσο με το παιχνίδι όσο και με τα βασικά της αγωνιστικής οδήγησης. Ο φίλος έγραψε ότι θέλει να πάρει το gran turismo για αυτό τον λόγο ενώ είναι fan των Need For Speed. Όση προπόνηση και να κάνει αν έχει συνηθίσει να παίζει nfs και δεν έχει παίξει ποτέ στη ζωή του Gran Turismo, δεν θα φτάσει έγκαιρα στο επίπεδο αυτών που πάνε στο Academy... Να μην σου πω ότι δεν θα του αρέσει κιόλας το παιχνίδι καθόλου και δεν θα μπει καν στη διαδικασία να προπονηθεί.


ναι οκ σιγουρα. εγω μιλουσα γενικα. δεν ξερω για εσας αλλα τουλαχιστον στο proloque ηξερα τα ορια μου. οταν παιζω time trial πανω κατω ξερω μεχρι που μπορω να κατεβασω.

george13gr
22-11-2010, 13:05
εγώ προσωπικά στο ντριφτ του πρόλογου κατάφερα να φτάσω μέχρι την 80-85 θέση και την επόμενη μέρα βρέθηκα στην 140 κάτι...τσεκάρετε το αν δεν πιστεύετε το όνομα georgethefurious sthn eiger norwand με 3 διαφορετικά αμάξια...
πιθανότητες να πάει κάποιος academy είναι μηδενικές γιατί μερικοί περνάνε 24 ωρα πίσω από μια 50 άρα με τιμονιέρα και κάνουν χρόνους άπιαστους...
εγώ δεν την παλεύω καθόλου σε time attacks αλλά στο 5 θα με δείτε σίγουρα σε drift leaderboards τουλάχιστον στους 100
ετοιμάζω από τώρα custom κατασκευή για τιμονιέρα και συναφή...ίδωμεν!!!Μόνο κακό
οτι εδώ που είμαι δεν σηκώνω πάνω από 2.5 αρα ταχύτητα...

Giannis7
28-11-2010, 18:06
Γίνεται να το ξανακατεβάσουμε δηλαδή ?

plakas
28-11-2010, 18:29
Ναι με προπόνηση όλα γίνονται αλλά προυποθέτει και μια εξοικείωση τόσο με το παιχνίδι όσο και με τα βασικά της αγωνιστικής οδήγησης. Ο φίλος έγραψε ότι θέλει να πάρει το gran turismo για αυτό τον λόγο ενώ είναι fan των Need For Speed. Όση προπόνηση και να κάνει αν έχει συνηθίσει να παίζει nfs και δεν έχει παίξει ποτέ στη ζωή του Gran Turismo, δεν θα φτάσει έγκαιρα στο επίπεδο αυτών που πάνε στο Academy... Να μην σου πω ότι δεν θα του αρέσει κιόλας το παιχνίδι καθόλου και δεν θα μπει καν στη διαδικασία να προπονηθεί.


δηλαδη εσυ οταν βγηκε το 1 demo του gt5 ειχε το επιπεδο του αμαξιου που εδινε;μην λεμε οτι θελουμε ρε παιδια!!!!




και η γνωμη μου

αν σκαμπαζει καποιος λιγο απο οδηγηση τοτε μπορει να μπει ευκολα στο νοημα!!!τι παει να πει αν επαιζε nfs πριν,10 χρονια αργησε το gt5 αρα τι επαιζαν ολοι τοσα χρονια;και στο κατω κατω ειναι στο γουστο του καθενος να διασκεδαζει οπως θελει,και κανεις δεν μπορει να πει αυτο ειναι το χειροτερο!!!ποιος ειναι ο αλλος να το πει αυτο;αν ειναι προγαμματιστης οκ παω πασο!!!!το εγω,εγω,εγω ειναι κουραστικο δυστηχως!!!!!!
Μακαρι να βγει καποιος απο εδω μεσα και τοτε ναι να πει εγω,εγω,εγω εως τοτε ομως ας σιωπασει!!!

ευχαριστω
φιλικα
Μαριος ;)

george13gr
28-11-2010, 18:37
πες τα ρε συνάδελφε!!!!!

STI_GR
29-11-2010, 13:08
δηλαδη εσυ οταν βγηκε το 1 demo του gt5 ειχε το επιπεδο του αμαξιου που εδινε;μην λεμε οτι θελουμε ρε παιδια!!!!




και η γνωμη μου

αν σκαμπαζει καποιος λιγο απο οδηγηση τοτε μπορει να μπει ευκολα στο νοημα!!!τι παει να πει αν επαιζε nfs πριν,10 χρονια αργησε το gt5 αρα τι επαιζαν ολοι τοσα χρονια;και στο κατω κατω ειναι στο γουστο του καθενος να διασκεδαζει οπως θελει,και κανεις δεν μπορει να πει αυτο ειναι το χειροτερο!!!ποιος ειναι ο αλλος να το πει αυτο;αν ειναι προγαμματιστης οκ παω πασο!!!!το εγω,εγω,εγω ειναι κουραστικο δυστηχως!!!!!!
Μακαρι να βγει καποιος απο εδω μεσα και τοτε ναι να πει εγω,εγω,εγω εως τοτε ομως ας σιωπασει!!!

ευχαριστω
φιλικα
Μαριος ;)

τι μυγα σε τσιμπισε τωρα ρε?