PDA

View Full Version : The Favourites: Αγαπημένοι δευτερεύοντες χαρακτήρες PS3 (Άντρες)



enstikto
16-11-2010, 10:46
Η τρίτη ψηφοφορία με κατηγορία "Αγαπημένος Κακός" έληξε με νικητή τον Liquid Ocelot!!!

Ήρθε η ώρα για νέα ψηφοφορία!
H νέα κατηγορία είναι "ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΕΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ (άντρες)"
Σε αυτή την κατηγορία υπάγονται όλοι οι χαρακτήρες οι οποίοι δεν έχουν υπάρξει πρωταγωνιστές σε κανένα PS3 παιχνίδι αλλά ούτε και κακοί!
Στην κατηγορία περιλαμβάνονται: Όλα τα sidekicks (βλέπε Sully), όλα τα squad members που μπορεί να είχατε σε ένα fps, όλοι οι quest givers απο κάποιο RPG ή mission givers απο κάποιο Sandbox game. Και γενικά οποιοσδήποτε χαρακτήρας δεν ανήκει στην κατηγορία πρωταγωνιστή ή κακού και είναι άντρας.
ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ: No name mobs. Για παράδειγμα ένας ταξιτζής απο το Grand Theft Auto που φωνάζει "STUPID MAL..KA" δεν είναι χαρακτήρας :P. Οι χαρακτήρες πρέπει να έχουν όνομα ή έστω ψευδόνυμο!
Oι υποψηφιότητες του κάθε χρήστη θα καταμετρηθούν την Δευτέρα 29 Νοέμβρη και οι 10 επικρατέστερες σε σύνολο ψήφων θα μπουν σε νέο thread με poll για την ψηφοφορία!
Η ψηφοφορία έπειτα θα κρατήσει για 2 βδομάδες!

Μπορείτε να ξεκινήσετε απο τώρα τις προτάσεις σας,
Σημειώστε πάλι ότι θα μετρήσει ΜΟΝΟ το πρώτο post με υποψηφιότητες κάθε χρήστη οπότε αν θέλετε να κάνετε κάποια αλλαγή θα πρέπει να κάνετε edit.

Aναλυτικα οι κανονες αυτουσιοι απο το πρωτο θρεντ για υπενθυμιση, στο παρακατω spoiler:

Το παρόν thread (Υποψηφιότητες) θα βοηθήσει στο να βρούμε τα favourites των ps3 gamers του forum. Τα favourites που αναφέρω μπορεί να είναι πολλά πράγματα. Αγαπημένοι πρωταγωνιστές, αγαπημένοι sidekicks, αγαπημένοι κακοί (villains) κτλ.

Πώς ακριβώς θα λειτουργήσει το thread:

1. Όταν τελειώνει η προηγούμενη ψηφοφορία θα έχουμε νέα κατηγορία που θα ψηφίζουμε.
2. Σε αυτό το thread θα κάνουμε προτάσεις για υποψηφιότητα. Δηλαδή για παράδειγμα αν ψηφίζουμε τους αγαπημένους πρωταγωνιστές ο κάθε χρήστης θα μπορεί να μπεί και να πεί προτείνω τον τάδε (πχ Kratos)
3. Μετά από μία βδομάδα θα καταμετρώ τις προτάσεις του καθενός και θα βγάζω ένα top 10 με τους χαρακτήρες που προτάθηκαν περισσότερο.
4. Αμέσως μετά θα δημιουργώ νέο thread όπου θα περιέχει poll με το top 10 που αναφέρω παραπάνω και θα μπορούν οι χρήστες να επιλέξουν το favourite τους.
5. Η ψηφοφορία θα διαρκεί 2 βδομάδες!
6. Μετά τη λήξη της ψηφοφορίας θα ανακοινώνεται ο νικητής στην κατηγορία και θα ξεκινάει νέο Favourites με καινούρια κατηγορία.


ΚΑΝΟΝΕΣ
1. Κάθε χρήστης μπορεί να προτείνει μέχρι 5 favourites. Αν προτείνει παραπάνω θα καταμετρούνται μόνο οι πρώτες 5 προτάσεις.
2. Αν ένας χρήστης θέλει να αλλάξει τις προτάσεις του θα πρέπει να κάνει απαραιτήτως EDIT στο πρώτο post του. Όλα τα υπόλοιπα post με προτάσεις απο τον ίδιο χρήστη δεν θα λαμβάνονται υπ' όψιν.
3. H σειρά με την οποία θα τους προτείνετε θα παίζει ρόλο μόνο στην περίπτωση ισοψηφίας.

Valkyre
16-11-2010, 11:01
Χμμμ ωραιοτατα :D σιγουρα θα ξεχασω πολλους αλλα προχειρα προχειρα θα γραψω μερικους που μου ερχονται στο μυαλο:

1. Otacon (Δεν χρειαζεται δικαιολογηση)
2. Quark
3. Sullivan

και οι υπολοιπες 2 θεσεις reserved γιατι στανταρ δεν τα θυμαμαι ολα οπως θελω... :)

twimgr
16-11-2010, 11:09
Χαλαρά ο Zeke, το φιλαράκι του Cole MacGrath στο INFAMOUS
Γιατί θα μπορούσε να είναι κάλλιστα Έλληνας και το δείχνει, μέχρι και mission έβαλε τον Cole να βγάλει για να μαμήσει ο ίδιος, για να μην πω πως πήγε να βγάλει και φράγκα από την ιστορία του φίλου του, και στην πρώτη ευκαιρία βούτηξε και την σφαίρα πιστεύοντας πως θα αποκτήσει και αυτός δυνάμεις...

dykon
16-11-2010, 11:30
Sullivan!

NeloAngelo
16-11-2010, 11:36
- Captain Quark (R&C)
- Corporal Dante Garza (KZ2)
- Prince Ariona Allant (Demons souls)

Μπραβο Δημητρη πολυ καλη δουλεια και παλι.
Εξοικονομησες και φημη απο μερους μου! :a040:

Nek_Food
16-11-2010, 11:52
1. Victor "Sully" Sullivan : Uncharted 1 + 2
EPIC QUOTE:
Sully: "I'm sweating like a hooker in church"
Nate: "You took a hooker to church?!"
Sully: "Why not"
2. Captain John Price : CoDs: Modern Warfare (όχι αυτός από τα πρώτα CoDs)
EPIC QUOTE 1:
"The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse."
[...]

EPIC QUOTE 2:
"This is for the record. History is written by the victor. History is filled with liars."
[...]
3. Sgt. Viktor Reznov : CoD: World at War (νομίζω εμφανίζεται και στο Black Ops)
EPIC QUOTE 1:
"Mark my words, comrade, one day things will change. We will take the fight to their land, to their people, to their blood!"

EPIC QUOTE 2:
"Sniping your enemy is like hunting any other animal. Fire at the wrong moment, and your chance will be forever lost."
4. Private George Gordon Haggard, Jr. : Bad Company series [The Pyromaniac]
EPIC QUOTE:
"I also wanted to say that the problems I have, you know with blowing things up and... hey is not a problem anymore... 'cause around here is actually a good thing, when you blow stuff up."
και η ακόμη πιο επική συνέχεια:
"If I'm honest I did accidentally blow something up, that I 'm probably shouldn't have..."

YouTube - Battlefield: Bad Company - Haggard

5. Corporal Dante Garza : 021-332-4110 K.I.A. in Killzone 2 rescuing his teammates.
EPIC QUOTE 1:
"That's gotta send a message"

EPIC QUOTE 2:
"Next time we're invading a hotel!"

EPIC DIALOGUE:
Radec: I'm not a very patient man.
Radec: Do you understand why I'm here?
Garza: I guess your Mom got drunk with the guys one night...

enstikto
16-11-2010, 11:57
Nelo και Nek Food το thread λέει άντρες!
Επίσης Nek η Sheva είναι πρωταγωνίστρια οπότε δεν ανήκει στην κατηγορία και άντρας να ταν.
Επίσης NEK thanks που έβαλες και quotes. Θα μου κάνεις πιο έυκολη την ζωή στο thread της ψηφοφορίας μιας και δεν θα πρέπει να ψάχνω quotes για το κάθε χαρακτήρα! :D

Kane
16-11-2010, 14:08
1. Victor "Sully" Sullivan: Uncharted

2. Ghost: CoD MW2

3. Cpt Price: CoD MW 1 + 2

4. Kill Master: Brutal Legend

5. Fire Baron: Brutal Legend

Nek_Food
16-11-2010, 14:14
Οοοps... στραβωμάρα, θα βρω άλλον (ευτυχώς έβαλα 1 γυναίκα μόνο), ωστόσο επειδή δεν έχω παίξει ποτέ το Resi5 με την Sheva την έχω σαν sidekick στο μυαλό μου. Nevermind... κάτσε πάλι κάτω να βρεις sidekick αγαπημένο (γιατί από hated έχω ήδη σταμπάρει μερικούς). Θα αλλάξω το προηγούμενο μου post απευθείας όταν αποφασίσω ποιον θα βάλω.
;)

extacy
17-11-2010, 13:01
Sullivan και απο μενα

tsakali GR
17-11-2010, 14:43
Χμμ..

1. Victor Sullivan (Uncharted Series)

"Man, this is like trying to find a bride in a brothel".


2. Cyborg Ninja - Raiden (Metal Gear Solid 4)*
"I am lightning, the rain transformed..."

3. Captain Price Soap McTavish (Modern Warfare)
"Oi Numpty! Watch your fire." (όταν τον πυροβολάμε κατά λάθος!)

4. Clank (Ratchet & Clank Series)
"Teleporter cannons always make my sprockets tingle"

5. Captain Qwark (Ratchet & Clank Series)

ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...αχαχαχαχα
"Zordoom prison! A dangerous dungeon of dastardly denizens, death and destruction! A deadly den of devious, desperadoes, damaged by decades of d... uhhh... lets just say, they're criminals... To infiltrate this fortified, fortress of fear, our agent, codenamed 'Deadmeat', will make his way across the grindway of certain death, traverse the walkway of tortured souls, and ascend the grav-ramp into the mouth of the jolly jackal! While I direct the operation from my townhouse of solitude, our agent will jump down the elevator shaft to the lair of eternal sorrow... It is here he will be confronted by an army of Tachyon troopers, a battalion of embattled bandits, and an entire school of Zombie Ninja Panda Bears! Good luck Deadmeat! May you die a glorious heroes death!

* Ούστ στο φλώρο, τον κλαψιάρη, το μαμόθρευτο γυαλάκια, αχαχαχαχα
no offence intended

Aphelian
17-11-2010, 15:48
Trip από το Enslaved, παραθέτω και τον λόγο που την θέτει εκτός συναγωνισμού!



http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/111/1119193/enslaved-20100909063533136_640w.jpg

Valkyre
17-11-2010, 15:58
^^ Αντρες ΑΝΤΡΕΣ, αρσενικα, αρρεν!!! :D :D

enstikto
17-11-2010, 15:58
Trip =Female
Το thread είναι για άντρες!

Nek_Food
17-11-2010, 20:30
Ευτυχώς που είναι γυναίκα και δεν μπορεί να συμμετάσχει στον διαγωνισμό γιατί ο λόγος (η εικόνα) που έβαλε ο φίλος, εάν ήταν από άντρα θα ανησυχούσα για τον εαυτό μου και την αντίδραση που είχα όταν την είχα δει πρώτη φορά :D :D :D

jimkog
17-11-2010, 20:47
Daxter...

tsakali GR
17-11-2010, 21:56
Daxter...

εμφανίζεται κάπου στο PS3? Αν δεν κάνω λάθος στη νέα γενιά, στο PSP μόνο...

Ixor24
17-11-2010, 22:52
Zeke - infamous
Private George Gordon Haggard, Jr. - Bad Company
Raiden - Metal gear Solid 4

enstikto
19-11-2010, 15:59
Ακολουθούν οι δικές μου προτάσεις:
1. Metal Gear Solid 4 (Σε Spoiler o χαρακτήρας)

Big Boss: Δεν χρειάζετε σχόλιο...

(Απορώ που κανείς άλλος δεν τον έχει προτίνει μέχρι στιγμής!!!).
2. Brucie Kibbutz (Grand Theft Auto IV): Απίστευτα τραγικός χαρακτήρας αλλά τρελό γέλιο!
3. Zobek (Castlevania: Lords of Shadow)
4. Landon Ricketts (Red Dead Redemption): Ο Παλαίουρας πιστολάς Legend of the west, που πραγματικά θα ήθελα να είχε περισσότερο screen time στο παιχνίδι....
5. Victor Sullivan (Uncharted): Απολαυστικός sidekick με προσωπικότητα!

Άλλοι χαρακτήρας που didn't make the cut but I still love them:
Brutal Legend: Kill Master, Fire Baron, Guardian of Metal
GTA: Roman Bellic, Petrovic
Darksiders: Ulthane
Fallout 3: Mr. Crowley
The Force Unleashed: PROXY (όχι ακριβώς male αλλα ντάξει)
COD: Victor Reznov
God of War: O κακόμοιρος καπετάνιος...

Valkyre
19-11-2010, 16:04
Ο Big boss δεν μπαινει κατα την γνωμη μου φιλε ενστικτο (ή τουλαχιστον εγω δεν τον εβαλα) για τον λογο του οτι θεωρειται και αυτος εν μερει Main Character του saga και παρολο που δεν εχει κυκλοφορησει παιχνιδι με αυτον στο PS3 εχουμε πολλες κυκλοφοριες προσφατες που αυτος ειναι κεντρικος χαρακτηρας. Βλεπε MGS3 , Portable ops, Peace Walker. Με αυτα λοιπον δεν μπορω στα ματια μου να τον υποβαθμισω ως sidekick και οταν τον ειδα στο MGS4 με τιποτα δεν θεωρησα την υπαρξη του "δευτερευουσα" Γι αυτον και μονο τον λογο (σεβασμου λολ..) δεν μπορω να τον βαλω σε αυτην την κατηγορια με τιποτα :)

enstikto
19-11-2010, 16:14
Η εμφάνιση του συγκεκριμένου χαρακτήρα στο παιχνίδι αποτελεί έκπληξη και σίγουρα είναι spoiler για κάποιον που δεν έχει παίξει το παιχνίδι (και είναι αρκετοί αυτοί τελικά) για αυτό σου απαντάω σε spoiler.

Κείτα ο τίτλος "δευτερεύοντας" είναι απλά ένας τίτλος... Αυτό που δηλώνει δεν σημένει απαραίτητα sidekick το αναφέρω και στο πρώτο post. Μπορεί να είναι οποιοσδήποτε μη playable χαρακτήρας και μή κακός απο παιχνίδι PS3.
Κατανοητό να μην θες να του φορέσεις τον τίτλο δευτερεύοντας (και γενικά και εμένα δεν μου αρέσει ο τίτλος) αλλά στην προκειμένη περίπτωση αν πχ το MGS ήταν ταινία ο BB θα ήταν ΄Β ρόλος για να μην πω Guest...
Key character σίγουρα αλλά στο συγκεκριμένο δεν είναι πρωταγωνιστής.
Πάντος αν και άλλα παιδιά θεωρούν ότι είναι λάθος να μπει σε αυτή την κατηγορία ο συγκεκριμένος χαρακτήρας εγώ τον βγάζω απο το top 5...

Valkyre
19-11-2010, 16:21
^^ Oχι ρε συ τρελος εισαι δεν θεωρω λαθος την επιλογη σου. Απλα εξηγησα τον λογο που εγω δεν τον εβαλα. Πιο σωστος εισαι εσυ αντικειμενικα και εχεις δικιο. Απλα εγω ως φορο τιμης στον εν λογο χαρακτηρα δεν θελω να του προσδωσω αυτον τον τιτλο. Ειναι δηλαδη δικο μου θεματακι :) Μια χαρα ειναι η θεση του στην ψηφοφορια.

roselyn
20-11-2010, 00:56
1) Victor Sullivan: Uncharted
2) Landon Ricketts: Red Dead Redemption

Ezio
20-11-2010, 09:34
1. Otacon: Metal Gear Solid 4
2. Victor Sullivan: Uncharted 2
3. Landon Ricketts: Red Dead Redemption

twimgr (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=3005), το σχόλιο στο spoiler είναι φοβερό.:a050:

volyros
20-11-2010, 20:33
1)zeke infamous
2)sullivan uncharted

spiderpo
20-11-2010, 21:41
SULIVAN (UNCHARTED 2)

Avenger_Seraphim
21-11-2010, 20:14
1. Riku (Kingdom Hearts series)
2. Axel (Kingdom Hearts series)
3. Agro (Shadow of the Colossus, σας έστειλα ε ? αχαχαχα)

Αν σκεφτώ τιποτα αλλο θα το συμπληρώσω :Ρ
No love for Kingdom hearts i see...Πρέπει να γίνει ενα brainwash στο φορουμ μου φαίνεται :Ρ

hakoo
21-11-2010, 20:20
Aν ειχε καταλαβει κανεις ποιος ειναι main, ποιος ειναι side και ποιο ειναι το σεναριο στο KH ισως ειχαμε λιγο "love". Τα παραπονα σου στον νομουρα :makefun:

Avenger_Seraphim
21-11-2010, 20:27
Aν ειχε καταλαβει κανεις ποιος ειναι main, ποιος ειναι side και ποιο ειναι το σεναριο στο KH ισως ειχαμε λιγο "love". Τα παραπονα σου στον νομουρα :makefun:
Λίγη προσοχή θελει, τιποτα περισσότερο! :look: Ειναι τρομερο πως μερικά ακατανόητα πραματα, μετα απο κάθε παιχνίδι της σειράς makes sense!
Άλλωστε δεν ειναι τυχαιο που το Birth by sleep ειναι το καλύτερο game που εχω παιξει εδώ και καιρο! Και δεν ειναι καν παιχνίδι PS3 :yes:
Nomura ftw!

enstikto
21-11-2010, 21:03
Λίγη προσοχή θελει, τιποτα περισσότερο! :look: Ειναι τρομερο πως μερικά ακατανόητα πραματα, μετα απο κάθε παιχνίδι της σειράς makes sense!
Άλλωστε δεν ειναι τυχαιο που το Birth by sleep ειναι το καλύτερο game που εχω παιξει εδώ και καιρο! Και δεν ειναι καν παιχνίδι PS3 :yes:
Nomura ftw!

Jim sorry για το ξενέρωμα αλλά μόνο απο παιχνίδια PS3 προτίνουμε :)

Avenger_Seraphim
22-11-2010, 19:55
Α παρασύρθηκα, συγνώμη! Τοτε δεν εχω κανεναν να προτείνω! Δεν εχω αγαπημένους χαρακτήρες στο PS3 (πόσο μάλλον δευτερεύοντες :Ρ)...

the master
26-11-2010, 20:54
psifizw ton ... emmm ...errrr a nai
kane block tou dirt 2 exoume ginei filarakia! malista mou exei k psevdonimo
“hey phil”

aladdin7
01-12-2010, 18:10
1. Victor "Sully" Sullivan: Uncharted
2. Otacon: Metal Gear Solid 4
3. Ghost: CoD MW2
4. Cpt Price: CoD MW 1 + 2

enstikto
01-12-2010, 18:32
Με την ψήφο του Aladdin έχουμε επιτέλους 10άδα....
Το thread της ψηφοφορίας θα ανοίξει λογικά κάποια στιγμή αύριο!