PDA

View Full Version : NBA Jam: On Fire edition



djpar
11-11-2010, 02:51
Επειδη βλεπω οτι δεν εχει ανοιξει θεμα ακομα για το NBA Jam ειπα να ανοιξω εγω.To παιχνιδι εχει βγει ηδη για wii αλλα 17 Νοεμβριου θα βγει κ για Ps3.

Preview: http://uk.ps3.ign.com/articles/111/1111026p1.html
706506

http://nba-jam.easports.com/home.action

jimkog
11-11-2010, 17:36
ενταξει ειναι κορυφη το παιχνιδι αλλα δεν νομιζωοτι ειναι καλο που θα βγει σε blueray καλυτερα θα ηταν να το κατεβαζες απο το psn

plakas
11-11-2010, 18:52
το παιχνιδι θα το εδιναν σαν δωρο με το nba elite 11 αλλα η κυκλοφορια του τελευταιου ακυρωθηκε,οποτε θα πουλανε το δωρο!!αναλογα την τιμη θα το παρω!!!οταν παει 10-15 σιγουρα

djpar
11-11-2010, 19:46
30 ευρο κανει απο blahdvd εγω θα το παρω λογικα εφοσον ειμαι τρελος φαν του nba jam,οντως ομως θα ηταν καλητερα να το κατεβαζαμε μεσο psn

dimitrisasp
12-11-2010, 01:50
Οπως ειπε ο plakas μονο οταν φτασει στα 10.. :)

djpar
12-11-2010, 01:53
ακριβα οντως για 30 αλλα εδω μιλαμε για τρελα,καποιοι παιρνουν το call of duty εγω παιρνω το nba jam!

mania
12-11-2010, 02:44
????? ?? ??? ?????? ?? ????? ??? ?? ???????????? ?? ?? ???? day1 ???? ??? ?? ?????.Full game ????? ??? ??????? ???????? ?? ???? ???? ?? ?? 2 ?????.??? ?????????? 40-50 ???? ??? ???????? 5-6 ???? ??? ??? ?? ?????????? ?? nba jam ??? ?? ???????? ???? ??? ??????? ????? ??? ???? ????? ??? arcade nba jam ???? ????? ?????????? ????????.????? ?? ????? ??? ???? ?????????? ???????.
?? nba jam te,?? ????? ????? ???? mame ??? ??? ???????? ????? ?? ???? ????????? ?? ????.??? ?? ??????? ??? ??????????? ??? ???? ??? ?? gameplay ???.
________
Kitchen Measures (http://kitchenmeasures.com/)

plakas
12-11-2010, 09:58
δεν ειπα οτι δεν αξιζει τα λεφτα του!!αλλα απο εκει που θα ηταν τζαμπα μας κανουν να πληρωνουμε την πατατα που καναν;Αν ηταν οπως λεγαν δωρο με το nba elite θα το επαιρνα και εγω απο την 1η μερα!!!

djpar
17-11-2010, 13:12
τελικα πηγε για 26 νοεμβριου αλλα απο την 1η μερα ονλινε patch

stratisd
17-11-2010, 22:54
Γράφω αυτό το post μετά απο 1,5 ώρα ενασχόληση με το NBA JAM, άντεξα τόσο μόνο και μόνο επειδή μεγάλωσα όταν πήγαινα γυμνάσιο με το συγκεκριμένο παιχνίδι και μου θύμισε κάτι απο τα εφηβικά μου χρόνια και τα 20άρικα που ρίχναμε στα ουφάδικα ;)
Στο προκείμενο τώρα, το παιχνίδι φυσικά και δέν αξίζει για αγορά, εκτός και αν κοστίζει 10 ευρώ, είναι ακριβώς όπως το παλιό κλασσικό NBA JAM, απλά έχει και 3-4 modes ακόμη, όπως για παράδειγμα να σπάσει την μπασκέτα του αντιπάλου, να βάλεις 21 πόντους πρώτος κ.α.
Παίζει διπλό, τριπλό και τετραπλό και έχει όλους τους νέους αστέρες του NBA, αλλά και τους παλιούς που τους ξεκλειδώνεις μέσα απο challenges, άν έχεις υπομονή.
Τα γραφικά του είναι επιπέδου psn game και φυσικά δέν χρειάζετε να σας πώ οτι επαναλλαμβάνετε συνεχώς το ίδιο gameplay, πάσα-τρέξιμο-καρφωμα....και άντε πάλι απο την αρχή.
Kαλύτερα νοικιάστε το, πρωτού το αγοράσετε.

antoniss
17-11-2010, 23:43
^^ μα αυτό ακριβώς είναι το NBA Jam !
Δεν νομίζω κάποιος να περίμενε κάτι διαφορετικό !

υπάρχουν φαν του τίτλου και σίγουρα θα το αγοράσουν , το διασκεδαστικό είναι το 1vs1 σίγουρα !

τώρα για τα 30€ οκ , αυτό είναι στην κρίση του καθενός μεν , σαφώς και φαίνονται αρκετά για ένα ας πούμε "psn game" αλλά θα πέσει κάποια στιγμή.

djpar
18-11-2010, 00:38
stratis pou to vrikes?...se ti konsola se wii?

mania
18-11-2010, 02:32
????? ???? ?? post ???? ??? 1,5 ??? ?????????? ?? ?? NBA JAM, ?????? ???? ???? ??? ???? ?????? ???????? ???? ??????? ???????? ?? ?? ???????????? ???????? ??? ??? ?????? ???? ??? ?? ??????? ??? ?????? ??? ?? 20????? ??? ??????? ??? ???????? ;)
??? ?????????? ????, ?? ???????? ?????? ??? ??? ?????? ??? ?????, ????? ??? ?? ???????? 10 ????, ????? ??????? ???? ?? ????? ???????? NBA JAM, ???? ???? ??? 3-4 modes ?????, ???? ??? ?????????? ?? ?????? ??? ???????? ??? ?????????, ?? ?????? 21 ??????? ?????? ?.?.
?????? ?????, ?????? ??? ???????? ??? ???? ????? ???? ????? ??????? ??? NBA, ???? ??? ???? ??????? ??? ???? ???????????? ???? ??? challenges, ?? ????? ???????.
?? ??????? ??? ????? ???????? psn game ??? ?????? ??? ????????? ?? ??? ?? ??? ??????????????? ??????? ?? ???? gameplay, ????-???????-???????....??? ???? ???? ??? ??? ????.
K??????? ????????? ??, ?????? ?? ?????????.

??? ????????? ??? ????? ???,???? ?????? ???????? ?????? ?? ?? ???????? ??? ???? ?????.?? ??? ???? ?? ???????? ?? nba jam ??? sim basket ????? ???? ???? ??? ?????.???? ????? ??? ? ?????? ???,??????? ???????? ??? ????? ?????????,on fire ??? ?? ????? ?? ??????.???? ????? ???????,??????????? ???.??? ?? ??? ?????? ?????,?? ??? ??? ????? ????????????? ??? zavvi ?? ???? ????,???? ???? ??????? ????????,?? arcade.

?? ??????? ??? ????? ???? ??????? ??? ?????? ?? ????? ??? ??? ??????? ?????? ????????,??? ??? ??? ??? ??????.?? ?? nba jam t.e ???????? ???? ??? ?????? ??? ?????? ??????? 6-7 ?????? ????(nba live),????? ???? ???? ??? ?????????.

?? modes ??? ????? ??? ????????? ???? ????? ??? ?????? ?? ?????(? ??? ????????!) ?? ????? ?? ???????? ???.

?? post ??? ??? ???? ?? ????? ?? ?? ???? ???? ?? ?????????? ????? ??????? ???? ????? ?? ??????.??? ??? ??? ????,??? ????????? ????????? ???? ??? ?? ???????? ?????? ???? ????.??????? ?? ????? ??? ?? ?? ??????.??? ???????? ????? cod ?? ????? ?? ?? ??????? ??? ???????????,?? ???????? ?? ??? ????? ??? ?? nba jam?
________
Professional liability insurance dicussion (http://www.insurance-forums.org/professional-liability-insurance/)

DJTaurus
21-11-2010, 02:10
Με το move το επαιξε κανεις να μας πει εντυπωσεις?

mania
30-11-2010, 13:10
??? ?? ???????? ??????? ????? ????,??? ????????? ???? ??? ??? ?? ???? ???? gt5.
?? ???? ????? ?? ???????? ?????? ?????????? ??? ?????,?? ??????? ???? ?????? ??? ?????? 2 nba jam.?????? ??? ??????? ??? ??? ?? ???? ?????? ????,?? ??? ??????,???? ??? ???? ??? ??????? ????? ???????.?????? ??? ?????????? ?? ????? ???? ??? basket sim,???? ??? ?????? arcade ????????.???? ?? ????? ??????.

?? modes ??? ????? ???? ?????,???? ??? ??? ?????? ????????? ??? ?? ??????? ??? ???????????? ????? ??? ? ????????? ??? ??????????.?????? nba ?????? ?? ???????(????? ?? nba ??? ???????????? ?????????,?? ????????),????????????,??????,?????????,power ups ??? ????? ????.

?? ?????? ??? ????? ?????????? ????????,?? ??????? ??? ???? ???? ???? ?? ??? ?? ????????? ???? ???????? ?? ??????? ??? ????????,? ?????????? ??? ???????? ???????? ?? ?? ????? ??? ?? ???? ??????? ??? ?????? ??????.?? ???? ?????? ????? ??? ?? ????? ??? ??????????? ??? ???? ???? ??? ? ??????? ??? ?????? ????? ???? ????????.
?? ????????? ??? ?? ???????? ??? ??????? ????? ?? ??????????????? ??? ?????? ??? ??? ?? ????? ????????.?????? ?? on fire ????? ???????.

??????? ? ea ????? ???? ???? ???????.?? ???????? ????? nba jam ??????? ???? ?? ???????.

?? ???????? ??? ?????? ?????? ???? ?? ?????(??? online).???? ???? ?????? ??? ??????? ?? ???????? ?? ????? ????? ????????.
________
Cheap Glass Pipes (http://glasspipes.net/)

djpar
30-11-2010, 14:53
mania tha se valw se friend list na paixoume kana nba jam online otan mou erthei k emena

antoniss
14-12-2010, 21:22
μόλις παρέλαβα !

ακόμα δεν το έχω παίξει , αλλά αν θέλει κανείς παίζουμε κανένα Online !

οκ??:a050:

Ezio
29-12-2010, 11:47
Το νοίκιασα και είναι καταπληκτικό! Διασκεδαστικό όσο δεν πάει. Αν έχεις παρέα για να παίξεις μαζί, γίνεται ακόμα καλύτερο.

antoniss
04-01-2011, 00:55
ρε παιδιά έχει καταφέρει κανείς να παίξει κάποιο Online mode ????

εμένα πάντα μου λέει πως δεν βρήσκει τίποτα ! εδω και 20μέρες που το έχω !

μήπως θέλει να ανοίξουμε καμια πόρτα ή άλλη ρυθμιση δικτύου ?

ξερει κανείς κάτι ?

Ezio
04-01-2011, 01:26
ρε παιδιά έχει καταφέρει κανείς να παίξει κάποιο Online mode ????

εμένα πάντα μου λέει πως δεν βρήσκει τίποτα ! εδω και 20μέρες που το έχω !

μήπως θέλει να ανοίξουμε καμια πόρτα ή άλλη ρυθμιση δικτύου ?

ξερει κανείς κάτι ?

Ούτε και εγώ βρίσκω κανέναν, μόνο 2 φορές έπαιξα online, όλες τις άλλες φορές που έψαξα δεν βρήκα τίποτα.

antoniss
04-01-2011, 02:03
μάλλον δεν το έχει πάρει αρκετός κόσμος το παιχνιδάκι τι να πώ!


πάντως όποιοι το έχετε ας γραψετε πότε μπορείτε να παίξουμε κανένα Online , να πάρουμε και τα αντίστοιχα τρόπαια !

τι λέτε ?

Nikoladim
07-01-2011, 13:55
παιδιά το nba jam έχει κωδικό online που το παίζει δωρεάν μόνο ο original ιδιοκτήτης του? Σκέφτομαι να το πάρω μεταχειρισμένο από αγγελία...

antoniss
09-01-2011, 06:40
παιδιά το nba jam έχει κωδικό online που το παίζει δωρεάν μόνο ο original ιδιοκτήτης του? Σκέφτομαι να το πάρω μεταχειρισμένο από αγγελία...

όχι δεν έχει κωδικό , δεν σε ρωτάει κάποιο κωδικό δλδ για να κάνει sign in

προφανώς είναι βάση του psn id σου .

katsouras
09-01-2011, 21:42
Ειναι σαν του snes με την φωτια στην μπαλα,τα 5ποντα και τα αλλα τρελα?Γιατι σε βιντεο μονο καρφωματα βλεπω..Αν ειναι επαναλαμβανομενο..

Nikoladim
09-01-2011, 23:51
thnx antoniss!

djpar
17-01-2011, 01:49
opoios thelei gia online DJ-Paris7

antoniss
17-01-2011, 03:52
opoios thelei gia online DJ-Paris7


το κακό είναι ότι δεν έχει κάποιο invite ή να μπεις σε κάποιο lobby π.χ. και να παίξεις με αυτόν που θέλεις !!

το έψαχνα και εγώ αλλα δεν !
αν έχεις βρει κάποιον τρόπο πες το !

πιστεύω μόνο αν κάνουμε ταυτόχρονα search και τύχει να μας βάλει μαζί ,

djpar
17-01-2011, 11:10
jam party exei k kaneis ekei invite!

antoniss
17-01-2011, 11:19
jam party exei k kaneis ekei invite!


ΟΚ ! αν είναι μιλάμε για αργά το βράδυ για σήμερα μπας και παίξουμε ?
αλλιώς για νωρίτερα αύριο ? :a055:

djpar
17-01-2011, 20:31
aytin tin vdomada dinw kati mathimata eime ligo full an se dw online omws tha sou pw den xanomaste sigoura

dimagic
02-03-2011, 13:36
παιδια και εγω μεσα.......
το παιχνιδι με το online τιποτα ακομα ε?

djpar
02-03-2011, 15:39
δεν πρεπει να εχει ατομα ουτε για δειγμα...δεν εχω ασχοληθει τελευταια κιολας

overclocker
03-03-2011, 04:05
Προχθές μου ήρθε και μένα από zavvi.
Πολύ καλό με παρέα και τα λοιπά αλλά από κόσμο στο online δυστυχώς τίποτα.
Έψαχνα πόση ώρα και δεν βρήκα κανένα.
Όποιος θέλει όμως να κάνουμε κανένα παιχνίδι να ξεκλειδώσουμε και κανένα τρόπαιο είμαι μέσα τα απογεύματα μετά τις 7.

Sergio
28-03-2011, 20:02
Μολις το τσιμπησα,11 ευρουλακια...Μια χαρα!

djpar
28-03-2011, 21:13
για 11 ευρο αξιζει...ονλινε 0 ομως...

plakas
28-03-2011, 21:46
εγω με φιλαρακια και ξενους μια χαρα ονλινε παιζω
αλαξε την 4νετ επιτελους

Ezio
28-03-2011, 21:56
για 11 ευρο αξιζει...ονλινε 0 ομως...

Για το online τώρα τι παίζει δεν ξέρω, όταν το είχα νοικιάσει μια δυο φορές βρήκα να παίξω. Συμφωνώ στο ότι αξίζει για 11 ευρώ, ειδικά αν έχεις παρέα είναι πολύ καλό. Δεν θα θες να παίξεις μόνος σου μετά.

djpar
28-03-2011, 22:11
online μηδεν του μηδενος

dimitrisasp
28-03-2011, 23:57
To παιχνιδι ειναι ντροπη που βγηκε στα 60 ευρω.. Εγω το βρηκα σε προσφορα στα 15 και ειναι οτι πρεπει για να παιζεις με παρεα ή κανα ματσακι ισα ισα να γουσταρεις με τα καρφωματα!

antoniss
29-03-2011, 03:46
To παιχνιδι ειναι ντροπη που βγηκε στα 60 ευρω.. Εγω το βρηκα σε προσφορα στα 15 και ειναι οτι πρεπει για να παιζεις με παρεα ή κανα ματσακι ισα ισα να γουσταρεις με τα καρφωματα!

συγνώμη αλλά 60€ δεν έκανε ποτέ , ούτε με σφαίρες !

ακόμα και από Ελλάδα, αλλά από Αγγλία στην αρχή είχε ένα 30€αρι μετά έπεφτε συνέχεια μέχρι και 20€ και τώρα έχει λίγο πάνω από 10€.

και ναι αξίζει μια χαρά , το είχα λιώσει , θα το ξαναπιάσω για την πλατίνα κάποια στιγμή επειδη είναι τρομερά χρονοβόρο !

djpar
29-03-2011, 10:40
30 ευρο μολις πρωτοβγηκε στην Αγγλια

fastnickride
29-03-2011, 14:45
το ελλάτωμα που έχει είναι το online! δεν υπάρχουν πολλά άτομα! εγώ με δυσκολία βρίσκω...πάντως είναι απο τα πρώτα μπασκετάκια που βγήκαν και όσοι μεγάλωσαν με αυτό θα τους αρέσει! λείπει ο mj μόνο! το id ειναι fastnickride, όποιος θέλει με κάνει add λέγοντας nba jam για να παίξουμε ενα 2v2!

djpar
29-03-2011, 15:09
δεν εχει κανενα ατομο ονλινε...θες να πεις

antoniss
29-03-2011, 15:48
το ελλάτωμα που έχει είναι το online! δεν υπάρχουν πολλά άτομα! εγώ με δυσκολία βρίσκω...πάντως είναι απο τα πρώτα μπασκετάκια που βγήκαν και όσοι μεγάλωσαν με αυτό θα τους αρέσει! λείπει ο mj μόνο! το id ειναι fastnickride, όποιος θέλει με κάνει add λέγοντας nba jam για να παίξουμε ενα 2v2!


δεν εχει κανενα ατομο ονλινε...θες να πεις

Δεν νομίζω ποτέ το nba jam να είχε τον Jordan , σε καμία έκδοσή του.

Τώρα για το online , επειδή δεν συμπέφτουν οι ώρες μας , έχει λίγο κόσμο αλλά κυρίως αμερικάνους κτλ. οπότε θα πρέπει να μπείτε αργά το βράδυ για να είναι απόγευμα σε αυτούς.

Εγώ είχα βρει έτσι κόσμο , και μάλιστα πήρα όλα τα Online trophies τότε.

Γενικώς όμως δεν έχει πολύ κόσμο , μερικές μέρες και καθόλου!

djpar
31-08-2011, 14:40
BoomShakaLaka!! Euroleague is on NBA Jam: On Fire - YouTube

Βγαινει η fire edition με την τετραδα του τελικου final four και ναι εχει τον παναθηναικο......ελεος!χαχα

mania
31-08-2011, 15:16
Ενταξει,το αγορασα πρωτη μερα παρολο που δεν αγοραζω σχεδον ποτε dlc κτλ.Γενικως το nba jam πραγματικα το ελιωσα,κριμα που περασε πολυ στο φλου νομιζω γιατι το παιχνιδι αξιζε γι αυτο που ηταν.Ιδιως με παρεα οτι καλυτερο.

djpar
31-08-2011, 15:21
αξιζε αλλα μακαρι να ειχε και αλλα ατομα ονλινε,εγω το εδωσα και τωρα θα το ξαναπαρω εφοσον ειναι psn και μενει για παντα στον σκληρο!

Dikakom
03-09-2011, 05:37
Πάμε ρε τριφυλάρα!!!Δεν μπορώ να ακούω "έλεος" όταν ανκοινώνονται τετοια dlc!!τρελαίνομαι!

djpar
03-09-2011, 10:52
εγω ειπα ελεος αλλα γελασα μετα,ναι ρε τρομερη η επιλογη να βαλει 4 επιπλεον ομαδες απο την Euroleague

dimitrisasp
03-09-2011, 16:57
To καλοκαιρι επαιξα πολλα διπλα με τον ξαδερφο. Εγινε χαμος. Οτι πρεπει ειναι για παρεα!

FotisGRC
03-09-2011, 18:06
Πρωταθλητής Ευρώπης και τον έχει τέταρτο κατα σειρά!! :P

AlexandrosQV
04-09-2011, 13:18
Πρωταθλητής Ευρώπης και τον έχει τέταρτο κατα σειρά!! :P

Εδω κολλαει ενα μεγαλο ΕΛΕΟΣ..

Οταν βλεπεις βιντεο με το τοπ 10 των ταινιων-τραγουδιων κτλ το νουμερο 1 το βλεπεις πρωτο εσυ? :P

Τεταρτη βγηκε η Ρεαλ
τριτη η Σιενα
δευτερη η Μακαμπι
Πρωτος ο Παναθηναικος

Το καταλαβες τωρα η να σου στειλω και εικονιτσες?

Ρε παιδια επειδη δεν γνωριζω, για να το αποκτησω πρεπει να αγορασω το κανονικο παιχνιδι?

djpar
04-09-2011, 14:41
οχι οταν βγει στο psn θα το παρεις ετσι με 15 euro κατι τετοιο

FotisGRC
04-09-2011, 15:32
Εδω κολλαει ενα μεγαλο ΕΛΕΟΣ..

Οταν βλεπεις βιντεο με το τοπ 10 των ταινιων-τραγουδιων κτλ το νουμερο 1 το βλεπεις πρωτο εσυ? :P

Τεταρτη βγηκε η Ρεαλ
τριτη η Σιενα
δευτερη η Μακαμπι
Πρωτος ο Παναθηναικος

Το καταλαβες τωρα η να σου στειλω και εικονιτσες?

Ρε παιδια επειδη δεν γνωριζω, για να το αποκτησω πρεπει να αγορασω το κανονικο παιχνιδι?

Αδερφέ στο μπάσκετ υποστηρίζω δαγκωτό παναθηναικό και υποκλίνομαι στην ομαδάρα του. Δεν το είπα κοροιδευτικά.. Απλά όταν διαφημίζεις κάτι δεν πιστεύω οτι είναι όπως όταν βλέπεις τραγούδια.. Στην διαφήμιση πρώτα χτυπάς το μεγάλο όνομα και μετά τα υπόλοιπα..

Στις ταινίες πρώτα βγαίνουν τα ονόματα των κομπάρσων και μετά του Al Paccino και του Robert De niro?? Αν ισχύει πες το μου να το ξέρω!!
Αν θες μπορώ να σου στείλω και εικονίτσες να δεις

the master
04-09-2011, 20:32
θα μπορουσα να ακουω τον αμερικανο να λεει panathinaikos ολη μερα!

djpar
06-10-2011, 12:48
NBA JAM:FIRE EDITION με 13 ευρο...ΑΞΙΖΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΑΓΟΡΑ

tsakali GR
06-10-2011, 14:57
^^ υπάρχει και σε retail αυτό;

djpar
06-10-2011, 15:05
ναι αλλα το παλιο οχι το fire edition,αρα καλυτερα να το παρεις psn ειναι κ πιο φτηνο

stormare
06-10-2011, 16:33
αγορασα χτες απο το psn το nba jam on fire edition και το dlc του time is money που ξεκλειδωνει unlockables και δινει 10000 coins in game αλλα το dlc δεν δουλευει.μηδεν jambucks τιποτα ξεκλειδωμενο.το εχω κανει redownload/reinstall 2-3 φορες αλλα τιποτα.απο το ξενο support της ea μου ελεγαν να μιλησω με το psn support και εδειχναν σχετικη αγνοια(με ρωτουσαν αν ειναι δισκος ή digital dl...)

ξερει κανεις τι παιζει;

Oranje
07-10-2011, 00:30
Εχει βγει στο ευρωπαικο store ή μονο στο αμερικανικο?

antoniss
07-10-2011, 00:56
ρε παιδιά αλλάξατε τον τίτλο του thread ?

Το παιχνίδι που είχε βγει πέρισυ είναι το NBA JAM σκέτο ,
το οποίο είναι σε retail μορφή blu-ray

Το NBA Jam fire edition βγήκε τώρα , ένα χρόνο μετά , το οποίο είναι μόνο downloadble από το psn.

Είναι διαφορετικά games , το 1ο έχει άλλους παίχτες , έχει πλατίνα στα τρόπαια και είναι το κλασικό nba jam με ροστερ του 2010 , + κάποια άλλα modes που έχουν βάλει.

ενώ το καινούργιο έχει ακόμα όπως γράψατε και ευρωπαικές ομάδες (η 1η φορά που γίνεται αυτό σε NBA Jam) και επίσης σαν ένα psn game έχει μόνο 12 trophies , το οποίο εννοείται δεν απαιτεί να έχεις το περσινό για να το παίξεις.


γνώμη μου είναι είτε να μεταφερθεί σε άλλο νέο thread η συζήτηση για το Onfire edition ή αφού είναι και αυτό nba jam στην ουσία να μπουν και οι 2 τίτλοι στο thread.


Μια ερώτηση τώρα σε όποιους το πήρανε ,γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω , έχει διάφορα modes ?
π.χ. remix tour ? και διάφορα άλλα games όπως 21 & domination κτλ.?

οι 4 ευρωπαικές ομάδες που έχει παίρνουν μέρος στο campain με όλες τις ομάδες του NBA ?

djpar
07-10-2011, 11:15
ρε φιλε δεν εχει πολυ επισκεψιμοτητα το thread γιαυτο κ ειπα να το γυρισουμε

σημερα πηγα να το κατεβασω εχει βγει απο το ευρωπαικο store Κ εχω ξενερωσει

Nikoladim
07-10-2011, 15:58
γιατί το βγάλανε? και εγώ το έψαχνα χθες!

djpar
07-10-2011, 18:01
ελα ντε

antoniss
07-10-2011, 19:21
ρε φιλε δεν εχει πολυ επισκεψιμοτητα το thread γιαυτο κ ειπα να το γυρισουμε

σημερα πηγα να το κατεβασω εχει βγει απο το ευρωπαικο store Κ εχω ξενερωσει

Ε αν έχεις us account κατεβασέ το απο εκεί και πριν ολοκληρωθεί μπες στο κανονικό σου acount και θα στο συνεχίσει εκεί.
Είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει όμως; περίεργο !

Oranje
07-10-2011, 20:14
Δεν υπαρχει στο european store.Στο αμερικανικο υπαρχει.



Edit Το βαλανε σημερα το βραδυ,και το DLC time is money.

djpar
08-10-2011, 21:07
ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΤΙΜΗ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΕΑ και online αρκετα καλα επαιξε

Stergios
08-10-2011, 22:07
έχω να ρωτήσω κάτι..μου άρεσε πολύ το παιχνίδι αλλά θέλω να ξέρω αν έχει όλο εκείνο το edit που είχε στο παλιό NBA JAM που έφτιαχνες παίκτες εσύ όπως ήθελες (εξωγήινους, και άλλα τρελά) σου δίνει αυτήν την δυνατότητα πλέον??

djpar
08-10-2011, 22:08
δεν φτιαχνεις παιχτη αλλα ξεκλειδωνεις τα απιστευτα απο θεμα παιχτες ομαδες κτλ...κ για 13 ευρο ασυζητητη αν γουσταρεις τα nba jam παρτο

Stergios
08-10-2011, 22:42
έχω να ασχοληθώ με μπάσκετ από το NBA JAM του SNES,απλά έτυχε να το κατεβάσω για να το δοκιμάσω και μου έφερε μια νοσταλγία από τα παλιά..οποτε να φανταστω ότι ξεκλειδώνεις είναι από πραγματικούς παίχτες του παρελθόν αλλά και του παρών..

De-lee_GR
08-10-2011, 22:57
εμενα παντως με αποσυνδεει με το ξεκινημα του online αγωνα

Lefteris_X
09-10-2011, 10:10
έπαιξα εχτές το demo του "on fire" γιατί το προηγούμενο "σκέτο" NBA Jam δεν το είχα παίξει / αγοράσει (αυτό που ήταν σε Blu-ray).

πολύ καλά γραφικά, κίνηση υπερ-ομαλή (όλες οι μεταβάσεις μεταξύ των διαφορετικών κινήσεων αποτελούνται απο πολλά frames / καρέ, με συνέπεια την υψηλή ομαλότητα στο μάτι), χρώματα επαρκή, ρυθμός ανανέωσης οθόνης αψεγάδιαστος, τουλάχιστον όσο έπαιξα δεν είδα ούτε ένα "κόμπιασμα" (frame drop).

όμως.

επειδή πιτσιρικάς είχα λιώσει στο αυθεντικό NBA Jam, κάναμε "κόντρες - διαγωνισμούς" με συμμαθητές, το ξέρω αρκετά καλά όπως και τους επόμενους τίτλους του NBA Jam franchise.

Ε, αυτό το "on fire" ΔΕΝ είναι NBA Jam, θέλω να πω ότι δεν βασίζεται στο NBA Jam, αλλά στο NBA Hangtime που είναι τίτλος 5 χρόνων μετά το Jam, αρκετά διαφορετικό το στύλ του, μοιάζει στο Jam αλλά όχι ακριβώς, είναι διαφορετικό. Πιο "sim". Το Jam το αυθεντικό είναι αρκετά arcade = πιο εύκολες τάπες, συχνότερο θέαμα, ευκολότερα κλεψίματα και μπουνιές, γενικότερα πολύ πιο γρήγορος arcade ρυθμός, σε σχέση με αυτό που είδα στο NBA Jam On Fire του PSN.

Ξαναλέω: πολύ καλό το On Fire, τέλειο σε αυτό που προσφέρει.

Αλλά μοιάζει στο Hangtime περισσότερο, παρά στο Jam.

djpar
09-10-2011, 10:27
dmz...παιδια το λεμε παντου αν το μοντεμ εχει επιλογη dmz τοτε την βαζεις για το ps3 αν οχι αρχιζεις κ ανοιγεις πορτ...πως?...google it

messi10
09-10-2011, 11:45
Παιδια ποιες διαφορες υπαρχουν αναμεσα στην περσινη retail version του NBA Jam και σε αυτην του On fire edition, περα απο την τιμη;

djpar
09-10-2011, 13:12
αν δεις τα βιντεακια στο thread θα καταλαβεις.Βασικα οπως το ειδα δεν εχει κανονικο campaign κ remix αλλα ενα Road Trip που ειναι σαν το Remix αλλα πιο φιλικο να το πω,πιο normal να το πω.Με τα challenges δεν ξεκλειδωνεις παιχτες πλεον αλλα κανοντας πραγματα μεσα στον αγωνα κερδιζεις XP κ λεφτα που με αυτα ξεκλειδωνεις πραγματα(πολυ καλυτερο γιατι περσυ ηθελε κατι τρελα τυπου βαλε πανω απο 100 ποντους για να ξεκλειδωσεις τον ταδε)...περα απο αυτο βλεπω οτι οταν μπαινω online τσεκαρει τα roster updates που σημαινει οτι αν φετος αρχισει το nba μπορει να εχει κ τις μεταγραφες κ οχι να το αφησει ετσι το παιχνιδι χωρις υποστηριξη.Παραπανω Legends ομαδες κ γενικα ενα διορθωμενο nba jam με αρκετα χαμηλη τιμη για μενα,γιατι με 13 ευρο παιρνεις παιχνιδι κ οχι dlc καποιου παιχνιδιου που εχεις αγορασει 50+ ευρο

messi10
09-10-2011, 13:49
^Eυχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση, εχω ψηθει για αγορα. Εσυ το εχεις ηδη ετσι; Υπαρχει κοσμος στο online;

djpar
09-10-2011, 15:05
619 ατομα χτες βραδυ,λιγα μεν αλλα ενταξει ειναι psn game και εχτες ξανανεβηκε ονλινε ειχε ενα θεμα

messi10
09-10-2011, 17:08
^OK thanks. Με την πρωτη ευκαιρια θα παω για αγορα, αν μου αρεσει και απο το trial(το οποιο κατεβαζω τωρα)....

djpar
09-10-2011, 20:11
ναι καλα τσεκαρε το πρωτα,εγω παντος αγορασα το nba jam το πουλησα μιας κ δεν μου αρεσε κ τοσο οταν το τερματισα κ το βαρεθηκα γρηγορα και ελεγα τοτε...ειναι βλακες που δεν το βγαλανε σε psn γιατι τωρα οσο να ναι βαριεσε να βαλεις το bluray και ειδικα γιαυτο το ειδος τα παιχνιδια.Τωρα βεβαια καθε φορα που ανοιγω το ps3 βλεπω φατσα καρτα το nba jam κ λεω εδω ειμαστε

messi10
09-10-2011, 20:13
^ Αρα γενικα πιστευεις πως η on fire edition αξιζει πιο πολυ απο την retaill, ετσι;

FamousBass
09-10-2011, 20:44
nba jam on fire edition τα σπαει add gia kana co op :)

djpar
09-10-2011, 21:40
κανε με add αν και παιζω με αδελφο για τερματισμο ονλινε δεν εχω ασχοληθει καθολου.Ναι σε σχεση με την Retail ειναι σαφος ανωτερο

mihalis13
09-10-2011, 23:59
Με 13 ευρώ έχεις κανονικά ολόκληρο το παιχνίδι???

djpar
10-10-2011, 00:39
κανονικοτατα

mihalis13
14-10-2011, 14:35
Δηλαδή δεν χρειάζεται να έχω το κανονικο.και εχει κανονικα τις 4ευρωπαικες ομάδες???

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Oranje
14-10-2011, 14:47
Κανονικοτατα.

Αλλα θα πρεπει να τις ξεκλειδωσεις.

Εκτος και αν παρεις μαζι και το DLC time is money(3 ευρω) οποτε σου ξεκλειδωνει τα παντα απο ομαδες και παικτες.

mihalis13
14-10-2011, 17:17
Κανονικοτατα.

Αλλα θα πρεπει να τις ξεκλειδωσεις.

Εκτος και αν παρεις μαζι και το DLC time is money(3 ευρω) οποτε σου ξεκλειδωνει τα παντα απο ομαδες και παικτες.

Nα σαι καλά φίλε!!Μόλις το κατέβασα και το λιώνω!!:e040fdd:

djpar
16-10-2011, 00:56
Λοιπον για να μην μπερδευεστε.

NBA JAM: On Fire Edition
Τιμη= 13 ευρο
Ανεξαρτητο του NBA JAM (Retail Εκδοση) και δεν αναβαθμιζετε το NBA JAM σε On Fire Edition.

messi10
24-12-2011, 18:30
NBA Jam On fire edition Christmas Day Matchups

NBA JAM: On Fire Edition - NBA Christmas Day matchups - YouTube

giannis_33
02-01-2012, 23:56
ευχαριστω πολυ χθες το κατεβασα κ εγω....δεν χρειαζεται να αγορασεις το time is money με 1-2 παιχνιδια εχεις αρκετους ποντους για να ξεκλειδωσεις τις 4ομαδες

gmarinps3
03-01-2012, 13:14
Classic!
Πόσα λεφτά έχω δώσει στα coin up, σίγουρα έχουμε και άλλους στο forum ... :)

giannis_33
06-01-2012, 19:31
ρε παιδια εμενα γιατι δεν μου παιζει ονλινε??? μολις γινει το τζαμπολ μου γραφει οτι χαθηκε η συνδεση μου κ με χρεωνει με ηττα...το εχω δοκιμασει πανω απο 7 φορεσ κ κανει παντα το ιδιο....εχει κανεισ καμια ιδεα???

djpar
07-01-2012, 01:21
γιατι το εχουν αρκετοι αμερικανοι και θα ειχε lag γιαυτο και μας ριχνει,ισχυει αλλα σε καποια φαση επαιζα κανονικα...ειναι θεμα το online

Nikoladim
07-01-2012, 13:38
ψήνετε κανείς να κανονίσουμε ένα μίνι τουρνουά?

jk_blue_tiger
07-01-2012, 18:47
ψήνετε κανείς να κανονίσουμε ένα μίνι τουρνουά?

μεσα και εγω αλλα λογω υποχρεωσεων απο Δευτερα

Nikoladim
07-01-2012, 22:32
άλλος κανείς?

antoniss
08-01-2012, 17:41
εγώ έχω το retail game , το NBA JAM , αν θέλετε σε αυτό είμαι μέσα, το άλλο δεν ξέρω αν θα το αγοράσω ακόμα ,

το On fire edition έχει invite για το multiplayer ? ή είναι σαν το 1ο ?

Nikoladim
08-01-2012, 17:55
έχει Invite κανονικά! πιστεύω πως αξίζει 100% τα λεφτά του Αντώνη.

antoniss
08-01-2012, 18:11
ok , σίγουρα αν δεν είχα το 1ο δεν θα το σκεφτόμουνα καν , επειδή μοιάζουν (στην ουσια είναι το ίδιο game) για αυτό το σκέφτομαι , αν και ότι έχει τον Παναθηναικό είναι και από μόνος του λόγος να το πάρω ! χαχα:a014:

θα το ξανασκεφτώ...:idea:

Nikoladim
08-01-2012, 20:37
θεωρώ ότι η τιμή είναι super αν και για αυτούς που έχουν το Original θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 50% discounted.

snake122
09-01-2012, 20:29
το παιχνίδι τα σπάει...μας θύμισε παιδικές ηλικίες

giannis_33
11-01-2012, 03:55
τα νευρα μου....τοσες μερες παλευω να το φτιαξω εχω κανει τα παντα κ αυτο δεν λεει να παιξει online....you have lost your connection to other player μου βγαζει....δοκιμασμενο κ με φιλουσ μου....εχω κανει port fingering εχω ακολουθησει κ διαβασει για καρφωμενη ip αλλα το nba jam αρνειτε....εχει μηπως καμια συγκεκριμενη πορτα για να παιξει???εχω το netfaster κ απο σημερα το wlan3 απο αντικατασταση toy iafd2

giannis_33
16-01-2012, 04:10
εκανα delete to game κ το ξαναεβαλα κ ως διαμαγειας εφτιαξε...........

karlat89
28-01-2012, 18:32
Νταξει τελειο,εω λιωσει μια βδομαδα,δν παιζω τιποτε αλλο και τα απο λευτα τιποτα,αρε νιατα που θυμήθηκα

trainman
04-02-2012, 09:48
πολυ καλο,παλιες καλες στιγμες

djpar
04-02-2012, 21:03
αν μπείτε online θα κατέβουν και τα καινούργια roster