PDA

View Full Version : Αθλητικα ειδη απο το εξωτερικο



Valkyre
03-11-2010, 12:02
Παιδια ανοιγω αυτο εδω το θρεντ διοτι στην Ελλαδα δυστυχως ειμαστε πααααρα πολυ πισω σε αθλητικα προιοντα και πραγματικα ειναι εκνευριστικο να μην μπορεις να αποκτησεις απλα πραγματα που στο εξωτερικο ειναι συνηθες φαινομενο. Εμεις περιμενουμε εδω στην Ελλαδα να μας ερθουν τα αποφαγια/απομειναρια αθλητικων ειδων με αποτελεσμα να εχουμε μονιμως παλια κομματια.

Συγκεκριμενα θελω να αγορασω αθλητικο παπουτσι και σκεφτομαι ή τα air Jordans 2010 ή τα καινουργια Lebron. Το θεμα ειναι... ξερετε καποιο online καταστημα που μπορει να στειλει Ελλαδα και να συμφερει για να μην μας παει ο κουκος αηδονι? Τωρα ξερω τι θα μου πειτε για το νουμερο, αλλα τι να κανω...θα το ρισκαρω, αλλωστε ξερω τι νουμερο φοραω σε αθλητικο πανω κατω...

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι με εχει εκνευρισει αυτη η κατασταση με τα αθλητικα ειδη στην Ελλαδα.

muku
03-11-2010, 12:37
Eastbay.com. Δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκεί αλλά θυμάμαι είχε γίνει η συζήτηση παλιότερα και το είχαν προτείνει κάποια παιδιά. Και τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι νομίζω 25$ σε παπούτσι, πολύ καλή τιμή. Γενικά όπου κοιτάξεις, να δεις την μέθοδο αποστολής. Αν είναι με το αντίστοιχο ΕΛΤΑ της Αμερικής, USPS, World Mail, Standard Mail νομίζω τα γράφουν. Στα στέλνουν σπίτι ή ταχυδρομείο. Με μεταφορικές μια φορά με fedex πλήρωσα τελωνείο. Τον κούκο αηδόνι συγκεκριμένα :)

Valkyre
03-11-2010, 12:44
Aν γραφει standar στο select shipping method? Τι σημαινει? Τελωνειο ή οχι? Ευχαριστω για την βοηθεια ρε συ δεν εχω ασχοληθει και πολυ με δαυτα και δεν ξερω πολλα....

Eπισης μπηκα στο site που μου εδωσες και μπηκα και στο footlocker.com και τα 2 στελνουν ελλαδα, αλλα αυτο που προτεινες εσυ με την ιδια μεθοδο shipping (standard) χρεωνει 29.99$ ενω το footlocker 50$.

Ρωταω απλα να ξερω αν δεν εχει καποιο λακο η φαβα.

Valkyre
03-11-2010, 13:29
USPS χρεωνει τελωνειο? σορρυ ρε σεις προσπαθω να βγαλω ακρη,....

muku
03-11-2010, 14:04
To standard λογικά θα είναι απλό ταχυδρομείο. Οπότε δεν θα χρεωθείς. Το USPS είναι United States Post Service, οπότε μάλλον το ίδιο είναι. Κοίτα τα παιδιά που ψώνιζαν από eastbay δεν πλήρωναν τελωνείο. Ο X-NEC ήταν νομίζω και κάποιοι άλλοι. Εγώ χρόνια ψωνίζω όλα τα ρούχα μου από αμερική και δεν πληρώνω ποτέ όταν έρχεται με ταχυδρομείο. Αλλά ψωνίζω από συγκεκριμένο μαγαζί. Δοκίμασε το, δεν χάνεις τίποτα. Ο κούκος αηδόνι εννοώ είναι σε σχέση με αυτά που θα πλήρωνες χωρίς τελωνείο. Στην χειρότερη και να πληρώσεις θα σου έρθει περίπου σαν να το έπαιρνες από εδώ άντε λίγο ακριβότερα. Αξίζει το ρίσκο πιστεύω. Αν και είμαι κατά 90% βέβαιος ότι και τα 2 που αναφέρεις είναι ταχυδρομείο οπότε δεν πληρώνεις τπτ παραπάνω.

nikon
03-11-2010, 14:14
Τα Jordan 2010 πάντως είναι πολύ χάλια ρε c (όπως πολλά βέβαια παπούτσια του).....δες και εδώ αν θες http://www.houseofhoops.gr/

Valkyre
03-11-2010, 14:20
Ξερεις τι βρηκα σε ενα αλλο μαγαζι online τα παπουτσια που θελω και τα βρηκα πολυ φθηνα, απο 100 ευρω σε αλλο μαγαζι τα βρηκα 60. Αλλα στελνει λεει μονο μεσω USPS.

Το προβλημα τωρα πιο ειναι. Εγω ακουσα οτι σε αγορες αξιας πανω απο 100 ευρω σε χρεωνει τελωνειο το USPS. Βεβαια οι αποψεις διιστανται πανω σε αυτο. Και παρολο που αν παρω ενα ζευγαρι δεν ξεπερναω τα 100 ευρω, εγω θελω να παρω 2 ζευγαρια οποτε θα ξεπερασω αυτο το οριο. Επισης δεν ξερω εαν επειδη ειναι 2 ζευγαρια το δεμα μεγαλυτερο, θα εχω καπου αλλου προβλημα.

Τι κανω σε αυτην την περιπτωση? Κανω 2 ξεχωριστες παραγγελιες? ή μηπως εχω αλλο προβλημα μετα?

Σορρυ, σε/σας πρηζω, αλλα επειδη προσφατα πληρωσα 70 ευρω κερατιατικα για μια γαμωκολονια αξιας 30 ευρω, ε δεν θελω να την ξαναπατησω ρε φουστη....

ΥΓ: Νικο δεν με νοιαζει η εμφανιση, η λειτουργικοτητα με νοιαζει και απο οτι λενε το παπουτσι ειναι κορυφαιο.

nikon
03-11-2010, 14:27
Nαι αλλά αν είναι να ξερενόμαστε κάθε φορά στα γέλια και να μη μπορούμε να παίξουμε θα πρέπει να σε νοιάζει και η εμφάνιση :P......πάντως το κάθε παπούτσι δεν είναι το ίδιο σε όλα τα πόδια και καλό είναι να το δοκιμάσεις αν υπάρχει σε κάποιο μαγαζί εδώ.

Valkyre
03-11-2010, 14:36
^^ Mα δεν υπαρχει...αυτο ειναι το θεμα... ελεος με τα κωλομαγαζα εδω χαμω.... απο τον φεβρουαριο του 2010 κυκλοφορησε το συγκεκριμενο και εδω ακομα τριβουμε και περιμενουμε...

muku
03-11-2010, 16:05
Δεν έχω πάρει ποτέ πάνω από 100Ε. Όταν πλήρωσα τελωνείο με fedex είχα πάρει παπούτσια, + 2 t-shirts με σύνολο 90$ νομίζω. Για να μου το εκτελωνίσει η Fedex ζητούσε 140Ε μόνο για τελωνείο... Πήγα και το έκανα μόνος μου με ούτε τα μισά αλλά και πάλι βγήκε ίδια τιμή με το να τα έπαιρνα από εδώ. Τώρα πιθανόν και με απλό ταχυδρομείο να περνάει τελωνείο για ακριβές αγορές αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να ξέρω. Για ψάξε για κανά κατάστημα από Αγγλία μεριά μήπως τα βρεις εκεί και δεν πληρώνεις τελωνείο. Πάντως η λογική λέει ότι αν κάνεις 2 μικρές παραγγελίες το γλιτώνεις το τελωνείο. Το ζευγάρι πόσα ευρώ σου βγαίνει με έξοδα αποστολής?

Αυτό το Jordan είχα δει στο eastbay εγώ και γούσταρα full. Αλλά έχω κόψει το basket οπότε απλά θα το ζαχαρώνω :)

http://www.sneakerstock.com/syssite/home/shop/1/pictures/productsimg/big/891.jpg

Valkyre
03-11-2010, 16:15
^^ Μουφα τελικα το site Που τα βρηκα φτηνα, δεν ειναι ιδιαιτερα εμπιστο απο οτι ακουω και για να ειμαι ειλικρινεις κι εμενα μου βρωμαγε η υποθεση.

Τελικα η καλυτερη επιλογη ειναι το eastbay που προτεινες, αλλα η τιμη βγαινει κοντα στα 120 ευρα.... μαζι με τα μεταφορικα που λεει οτι ειναι με standard shipping method (φανταζομαι αμερικανικο ταχυδρομειο USPS?).

και δεν ξερω...το φοαβαμαι μην την παθω παλι.....

muku
03-11-2010, 16:54
120 για 2 ζευγάρια? 60 και 60? Ή 120Ε το 1? Αν είναι 60 και 60 τότε άφοβα. Αν είναι 120 και 120 στη θέση σου θα ρωτούσα στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μήπως υπάρχει κάποιος φυσιολογικός δημόσιος υπάλληλος που θα καθήσει να ασχοληθεί με το τόσο απαιτητικό ερώτημα σου και να σου απαντήσει τι γνωρίζει ή τι έχει παρατηρήσει να συμβαίνει. Εδώ αν το αγόραζες ή από αγγλία πόσο θα έκανε περίπου? Η κολώνια είναι είδος πολυτελείας λογικά και γι αυτό θα πλήρωσες τόσο πολύ. Για αθλητικά είδη ακόμα και τελωνείο να περάσει θα είναι λιγότερο.

Valkyre
03-11-2010, 17:29
120 για το ενα ζευγαρι. Ο λογος που παω απο εξω ειναι οτι δεν υπαρχουν εδω! Αυτο ειναι το θεμα!

muku
03-11-2010, 21:10
Ναι αλλά πάνω κάτω δεν έχει μια τιμολογιακή πολιτική η Nike για τα παπούτσια της? Πχ τα top για μπάσκετ κάνουν τόσο. Βασικά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τα βρεις σε αγγλικό κατάστημα. Και αν έχουν πχ μέχρι 150 πάρτα από εκεί για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν και εγώ αν τα ήθελα τόσο πολύ θα ρίσκαρα για δοκιμή. Μετά μπορείς να επωφεληθείς και να αγοράζεις και άλλα πράγματα από εκεί άφοβα.

james9
04-11-2010, 00:23
ψωνιζω απο το eastbay εδω και 5 χρονια,πανω απο 20 ζευγαρια παπουτσια,μπουφαν,καλτσες,φουτερ κλπ. τελωνειο δεν εχω πληρωσει ποτε.προσεξε να μην παραγγελνεις πολλα ζευγαρια μαζι (εως 2) και γενικα οχι πολλα αντικειμενα μαζι γιατι εχει τυχει σε φιλο μου και τα κρατησανε τελωνειο και του στοιχισαν τα διπλα. σχεδον παντα στην αρχικη σελιδα εχουν μπανερακι με κουπονι εκπτωσης 20-25% ,ουσιαστικα γλυτωνεις τα εξοδα αποστολης. οτι αλλο θες ρωτα ελευθερα.

muku
04-11-2010, 01:05
Ορίστε, λύθηκε η απορία. Μέχρι τι τιμή έχεις φτάσει σε πακέτο έτσι ενημερωτικά?

Chill
04-11-2010, 04:15
Παίδες έχει αγοράσει ποτέ κανείς από το site της nike?

Έχω βρει ένα παπουτσάκι και το θέλω σαν τρελός!!!!

Με ενδιαφέρουν τα nike shox nz που παίζουν σε απίστευτο συνδιασμό χρωμάτων και έρχονται με nike id ήτοι αν τα πάρω τα δικά μου θα γράφουν "Panoulis" <3. Αν η τιμή είναι η συγκεκριμένη που αναγράφεται και δεν παίζει μπλέξιμο με τελωνεία κλπ να βάλω στόχο να μαζέψω τα 190 σύντομα γιατί τα ζαχαρώνω.

Γενικά υπάρχουν κάτι παπούτσια απίστευτα γαμώτο αλλά δεν μπορείς να τα βρεις στο Ελλάντα :(

Και αυτά που έβαλες muku, τρελή γκαύλα. Πωωωωωωωω

WolfRathmA
04-11-2010, 05:11
To USPS Val ειναι το Αμερικανικο ταχυδρομιο οπως ειπε και ο muku παραπανω. Ειναι στανταρ αυτο. :)

Valkyre
04-11-2010, 10:29
ψωνιζω απο το eastbay εδω και 5 χρονια,πανω απο 20 ζευγαρια παπουτσια,μπουφαν,καλτσες,φουτερ κλπ. τελωνειο δεν εχω πληρωσει ποτε.προσεξε να μην παραγγελνεις πολλα ζευγαρια μαζι (εως 2) και γενικα οχι πολλα αντικειμενα μαζι γιατι εχει τυχει σε φιλο μου και τα κρατησανε τελωνειο και του στοιχισαν τα διπλα. σχεδον παντα στην αρχικη σελιδα εχουν μπανερακι με κουπονι εκπτωσης 20-25% ,ουσιαστικα γλυτωνεις τα εξοδα αποστολης. οτι αλλο θες ρωτα ελευθερα.


Σε ευχαριστω πολυ James, πες μου ομως, ετυχε ποτε να κανεις παραγγελια ανω των 100 ευρω? Συγκεκριμενα η παραγγελια που θελω να κανω τωρα ειναι στα 130 ευρω. Θα εχω λογω του οτι ειναι πανω απο 100 ευρω καποιο προβλημα με το τελωνειο ή καποιου αλλου ειδους χρεωση? Σε ευχαριστω και παλι.:a042:

muku
04-11-2010, 12:10
Για τα nike id chill νομίζω ότι στέλνουν μόνο αμερική :( Στο λέω γιατί είχα κοιτάξει κι εγώ, αλλά πριν αρκετά χρόνια, 2-3 και στο site έλεγε μόνο για US. Τώρα 190Ε είναι πολλά λεφτά, οπότε έχεις και πολλές πιθανότητες εκτελωνισμού αν ισχύει ότι από ένα ποσό και πάνω περνάς τελωνείο... Βασική προυπόθεση για να διατηρείς ελπίδες είναι να στέλνουν με απλό ταχυδρομείο οπωσδήποτε και φυσικά να στέλνουν Ελλάντα!

Λοιπόν, επειδή περιμένω ένα παντελόνι από Αμερική, μόλις πάω να το πάρω από το ταχυδρομείο θα πιάσω την προιστάμενη και θα την ρωτήσω τι παίζει με ακριβές αγορές να μου πει αν ξέρει. Κανονικά μέσα στην άλλη βδομάδα πρέπει να έρθει, απλά έχουν γίνει τώρα αυτές οι μ@λ@κίες με τα δέματα και φοβάμαι μην καθυστερήσει :(

james9
04-11-2010, 13:16
λοιπον. εγω παραγγελνω παντα 2 ζευγαρια παπουτδια ενα για μενα ,ενα για τη γυναικα. Μ.Ο. η καθε παραγγελια γυρω στα 200$ . τελωνειο οπως ξαναειπα ποτε σε αντιθεση με φιλο μου που η παραγγελια του ηταν φτηνοτερη αλλα αποτελουνταν απο πολλα τεμαχια, 4-5 ισοθερμικα, 1 φορμα , καλτσες κλπ. οποτε συμπεραναμε οτι δεν παιζει ρολο το ποσο μιας και οταν παραγγειλε μονο παπουτσια ουτε αυτος δεν πληρωσε τελωνειο. χρονος παραλαβης το πολυ 15 μερες και αν τυχει οτιδηποτε τους ενημερωνεις και στις 30 μερες σου βαζουν τα λεφτα χωρις πολλα πολλα. την πρωτη φορα μου ειχαν αργησει και μου κανανε refund και μετα απο λιγες μερες ηρθε κ το δεμα.

για τα Nike id στελνουν κανονικα ελλαδα , ο αδερφος μου εχει μουρλα και καθε 6μηνο φτιαχνει καινουριο παπουτσι οπως το θελει. γνωμη μου οτι δεν συμφερει γιατι θες 130 ευρω και πανω ενω στο eastbay παιζουν τρελες προσφορες ειδικα στα μεγαλα νουμερα που φοραω εγω οποτε εχω πετυχει Νο 13 60 ευρω και πηρα 2 ζευγαρια κατευθειαν.

Α! ενημερωτικα μην ψαχνετε να βγαλετε ακρη με τα τελωνεια. δεν υπαρχουν κανονες ,κρατανε οσα τους κινησουν την περιεργεια και γενικα οτι τους καβλωσει.

muku
04-11-2010, 13:29
Ευχαριστούμε James για την ενημέρωση. Τουλάχιστον θα λύθηκαν πολλές απορίες! Val, μην το σκέφτεσαι, ρίξε την παραγγελιά!

nikon
04-11-2010, 13:38
http://www.footlocker.com/searchresults/?Nrt=Men%27s+Shoes&Rpp=60&Nr=AND%28Gender%2fAge%3aMen%27s%2cProduct+Type%3aS hoes%29&N=0&Ntt=jordan&cm_SORT=Relevance

Kαι αυτό λένε ότι είναι καλό site......τελικά τα AJ 2010 είναι χάλια τα Τeam TB δεν είναι άσχημα.....εσύ για ποια μιλάς;;;;

Valkyre
04-11-2010, 13:47
james σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια χρωσταω ρεπ μολις μπορεσω! Θα ριξω και την παραγγελια.

Νικο, τα AJ 2010 λεω, το παπουτσι εχει παρει πολυ καλα σχολια, ειλικρινα δεν δινω δεκαρα για το πως φαινονται, λες και τα υπολοιπα ρουχα που φοραω στον Αγ. Κοσμα ειναι μεσα στο στυλ! Ασε που πραγματικα εμενα μου αρεσουν, οχι οτι τρελαινομαι, αλλα δεν τα βρισκω τοσο χαλια οσο εσυ! :)

nikon
04-11-2010, 13:53
Kαλά ναι γούστα είναι αυτά δεν μπορεί να έχουμε όλοι τα ίδια.....κοίτα όμως και τη σόλα του δεν είναι για Άγιο Κοσμά και θα σου λιώσει γρήγορα και αυτή.
http://www.footlocker.com/product/model:143214/sku:87358001/jordan%20aj%202010%20-%20men%27s/?supercat=home&cm=TnDdMensJordan

james9
04-11-2010, 14:04
οφτοπικ αλλα οταν διαλεγεις παπουτσι παιζουν πολλα ρολο . αν παιζεις σε παρκε ή ανοιχτο π.χ. ακομα και τι θεση παιζεις. αλλα παπουτσια θελουν οι guard αλλα οι ψηλοι. τα lebron τα πηρα μια φορα αλλα ειναι πολυ σκληρα και χανεις εκρηξη. για μενα ιδανικα ειναι αυτα , παναλαφρα .
http://www.shoppingtown.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=959&category_id=25&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1

Valkyre
04-11-2010, 14:05
Tα AJ 2010 δεν τα θελω για τον Αγ. Κοσμα, ξεχασα να το διευκρινησω αυτο, τα θελω για κλειστο γηπεδο στο σχολειο οποτε μου επιτρεπουν να πηγαινω με τους παλιους τελειοφοιτους....

Για τον Αγ. Κοσμα δεν την ξαναπαταω θα παρω καθαρα outdoor παπουτσι και μαλιστα θα προτιμησω ενα το οποιο ναι μεν θα ειναι καλο αλλα ταυτοχρονα και σε καλη τιμη.

Valkyre
04-11-2010, 14:10
James εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι παιζει ρολο και η θεση. Οπως σωστα εγραψες ενας guard θελει εκρηξη, αποτομες αλλαγες κινησης κλπ, ενω ενας σεντερ οχι και τοσο. Εγω πηρα τα hypermax και κυριολεκτικα τα ΕΛΙΩΣΑ μεσα σε 3 μηνες. Βεβαια δεν επαιζα σε παρκε, μεγαλη μλκια αυτο γιατι το παπουτσι ειναι καθαρα για παρκε. Να φανταστεις οτι τωρα παταω μονο με την αεροσολα στο μπροστινο κομματι του παπουτσιου, εχει φαγωθει εντελως η σολα.

Συνεπως τωρα θα παρω outdoor και θα κρατησω τα AJ 2010 για κλειστο οποτε μου δινεται η ευκαιρια.

BTW δυσκολευομαι πολυ να βρω τα AJ 2010 στο χρωματικο συνδυασμο που θελω, Μαυρο-ασπρο-κοκκινο καθως δεν βρισκω πουθενα νουμερο 11 (45). Τα εντελως μαυρα AJ 2010 (που μαλλον αυτα τελικα θα παρω αφου δεν βρισκω....) υπαρχουν σε ολα τα νουμερα.

muku
04-11-2010, 16:32
Αν πάρω αυτό που έβαλα στη photo πάνω που μου αρέσει και εμφανισιακά, τα Jordan Alpha 1 δηλαδή, για outdoor θα κάνει? Καλά με ξέρετε δεν έρχομαι και ποτέ εδώ και κάμποσο καιρό αλλά μόλις τελειώσω με κάτι υποχρεώσεις που έχω τώρα λέω να το καθιερώσω το μπασκετάκι όποτε μπορώ. Για τι φάση είναι ακριβώς αυτό το παπούτσι?

Valkyre
04-11-2010, 16:39
^^ Ναι φιλε muku outdoor το δειχνει οτι ειναι οποτε σε βλεπω κομπλε! :) Σε τι τιμη το εχει BTW? Δεν ειναι και ασχημο για outdoor αλλα το κοβω ακριβο!

muku
04-11-2010, 16:41
Οχι ρε, 80$. Πολύ καλή τιμή, super βασικά. Αν και είναι προσφορά οπότε δεν ξέρω από νούμερα τι γίνεται.

Edit 90$ και έχει και νούμερα :p

Valkyre
04-11-2010, 16:43
ιδια τιμη λογικα ανεξαρτητως νουμερου. Πολυ καλα ειναι και τα φορας ανετα και με τζινακι για απλη εξοδο.

Βεβαια κιτρινα εγω δεν θα τα επαιρνα, αλλα λεμε τωρα... :)

nikon
04-11-2010, 16:49
Παιδιά όλα αυτά τα retro μόνο για βόλτα είναι δεν έχουν σχέση με τα σημερινά μοντέλα και τις αερόσολες τους.

Valkyre
04-11-2010, 16:55
^^ Ναι ρε αλλα ο Muku πιο πολυ για βολτα τα θελει παρα για μπασκετ.Οποτε μια χαρα του κανει.

muku
04-11-2010, 17:05
E ναι σίγουρα, αλλά επειδή δεν πρόκειται να παίζω και επαγγελματικά, άντε κανά σουκού, από αυτά τα χαμηλά που έχω σίγουρα θα είναι καλύτερα αυτά τα ψηλά. Για βόλτα και κίτρινα δεν θα το επιχειρούσα Δημήτρη :) Γενικά τόσο ψηλό για βόλτα το κόβω πολύ trendy και δεν με εξιτάρει. Αλλά για μπασκετάκι είναι ότι πρέπει. Από τους άλλους συνδυασμούς χρωμάτων πάντως το προτιμώ αυτό :)

Με πρόλαβες Δημήτρη, αλλά μάλλον μόνο για basket θα τα χρησιμοποιώ. Απλά θέλω να έχω style όταν θα κάνω τις ραγχιαίες τρίπλες μου :p Χαχαχα.

nikon
04-11-2010, 18:02
Η γνώμη μου είναι καλύτερα να πάρεις ένα ζευγάρι πιο καλό από αυτά γιατί τα τσιμέντα τα καταστρέφουν τα πόδια και θες κάτι που να απορροφάει τους κραδασμούς.
Για βόλτα δεν τα θες για μπάσκετ δεν κάνουν τι τα θες;;;;:a050:

muku
04-11-2010, 20:10
Η γνώμη μου είναι καλύτερα να πάρεις ένα ζευγάρι πιο καλό από αυτά γιατί τα τσιμέντα τα καταστρέφουν τα πόδια και θες κάτι που να απορροφάει τους κραδασμούς.
Για βόλτα δεν τα θες για μπάσκετ δεν κάνουν τι τα θες;;;;:a050:

Εντάξει Jordan είναι, για μπάσκετ θα κάνουν :D Βασικά τα θέλω για μπάσκετ με style:a045: Και επειδή δεν παίζω και τόσο συχνά μπάσκετ δεν με πειράζει να μην πάρω και το top αθλητικό. Απλά μου αρέσει πολύ σαν σχέδιο αλλά όχι για να το φοράω έξω στη βόλτα.

nikon
04-11-2010, 21:04
Vlad φοράω παπούτσια του μπάσκετ από τις αρχές τις δεκαετίας του 80 και σου λέω ότι ακόμα και τα Adidas Top 10 που ήταν τότε από τα καλύτερα για την εποχή τους σήμερα είναι για γέλια μπροστά σ'αυτά που φοράμε.
Αυτά τα φορούσε κάποτε ο Jordan αλλά έπαιζε και σε παρκέ όχι στα τσιμέντα του Αγίου Κοσμά.
Στυλ έχουν και αυτά (http://egolpio.files.wordpress.com/2009/07/mp3-shoes.jpg?w=450&h=337)μήπως ψήνεσαι;;;;

muku
04-11-2010, 22:57
^^ Αχαχαχα, θα παίζει και μπιτάκι για όταν θα κάνω τις τρίπλες. Θα βάλω το "Όπως θα παίρνω τις στροφές" για όταν κάνω ριβέρς τρίπλα :p :p Πάντως συμφωνώ ότι σίγουρα ένα παπούτσι με μια υποτυπώση αερόσολα θα είναι ανώτερο από αυτό αλλά πως να το κάνουμε. Μου την έχει βιδώσει αυτό το παπούτσι, έχει και logo jordan, δεν θέλει πολύ. Αλλά κάτσε τώρα γιατί πάω μάλλον για 2ο ps3 και είμαι και άνεργος προς το παρόν οπότε τα έξοδα είναι μετρημένα :D

Valkyre
05-11-2010, 11:08
Vlad φοράω παπούτσια του μπάσκετ από τις αρχές τις δεκαετίας του 80 και σου λέω ότι ακόμα και τα Adidas Top 10 που ήταν τότε από τα καλύτερα για την εποχή τους σήμερα είναι για γέλια μπροστά σ'αυτά που φοράμε.
Αυτά τα φορούσε κάποτε ο Jordan αλλά έπαιζε και σε παρκέ όχι στα τσιμέντα του Αγίου Κοσμά.
Στυλ έχουν και αυτά (http://egolpio.files.wordpress.com/2009/07/mp3-shoes.jpg?w=450&h=337)μήπως ψήνεσαι;;;;

Νικο ρε συ αυτα μπορει να τα φοραγε την δεκαετια του 80 ο Τζορνταν αλλα τα υλικα δεν εχουν καμμια σχεση. Το παπουτσι ειναι καλο, ενταξει δεν ειναι το κορυφαιο παπουτσι για μπασκετ, αλλα το δειχνει σαν outdoor και πιστευω οτι ειναι για casual μπασκετ οτι θελει ο Muku δηλαδη. Δεν νομιζω οτι ειναι κακη επιλογη πραγματικα.

Τωρα αν ηθελε να παιζει καθε βδομαδα και να λιωνει, σαφως και δεν πρεπει να επιλεξει κατι τετοιο.

nikon
05-11-2010, 11:13
Δηλαδή έχουν την αερόσολα που έχουν τα σημερινά μοντέλα για να απορροφούν τους κραδασμούς;;;;;.....τότε δεν είχαν καν αερόσολα εκτός αν τώρα τους βάζουν και τα αφήνουν τα ίδια μόνο εξωτερικά.:confuzed:

Valkyre
05-11-2010, 11:22
^^Oχι βρε Νικο δεν εχουν την ιδια αεροσολα, αλλα δεν θα παθει και τιποτα αν κανει την πλακα του 1-2 φορες τον μηνα! Αλλο να επαιζε συστηματικα, εκει ναι συμφωνω, αλλα αφου δεν θελει πιστευω ειναι καλη επιλογη.

Αλλωστε μην ξεχναμε οτι η αεροσολα ειναι σημαντικη οχι μονο απο το ποσο συχνα παιζεις αλλα και απο το τροπο που παιζεις. Αν πηδας σαν κατσικι καθε 10 δευτερολεπτα ε ναι θες παπουτσι με αεροσολα, αλλα και παλι ο muku πιστευω δεν θα εχει προβλημα.

ΥΓ: Δεν ξερω αν εχουν αεροσολα τα συγκεκριμενα, παντως εχω ακουσει για παπουτσια με αεροσολα χωρις να φαινεται εξωτερικα.

nikon
05-11-2010, 11:51
Μη το λες ότι με 1-2 φορές το μήνα δεν θα πάθει τίποτα ίσα ίσα τότε είναι που μπορεί να πάθει γιατί τα πατήματα δεν είναι τα ίδια με κάποιου που πάει κάθε εβδομάδα και η αερόσολα για γήπεδα σαν του Αγίου Κοσμά είναι σημαντική και ας μη πηδάς σαν κατσίκι.

moik4
09-12-2010, 23:49
http://www.prodirectsoccer.com/home.asp

Oti kalytero paizei....Eidika oson afora to podosfairo!!!!Exw kanei arketes agores apo to sygkekrimeno site kai eimai idiatera euxaristhmenos....

shoes10
04-05-2013, 01:15
μπειτε εδω και δειτε http://www.shoes10.gr (http://www.shoes10.gr/)

Red
04-05-2013, 23:13
Εχω βολευτει αρκετα το Sportdirect,γρηγορη εξυπηρετηση και φερεγγυοτητα.