PDA

View Full Version : Απορίες νέου χρήστη



prasinos1
21-09-2007, 07:34
Εχω το PLAYSTATION 3 πακετο με μια SONY BRAVIA 46'' απο τοτε που κυκλοφορησε και δεν το εχω συνδεσει ακομα !!!:banghead::fryingpan:

Εχω καποιες ερωτησεις και θελω τα φωτα σας .:please2:

1η . Ποση ωρα θελει να φορτισει πληρως το SIXAXIS και ποση αυτονομια εχει ???

2η . Δεν εχει εισοδο για καρτα μνημης αρα τα SAVE & LOAD πιθανον γινονται απο τον 60gb σκληρο ( κανω λαθος ? )

3η . Εχω εναν σκληρο 320gb Western digital sata 2 ? νομιζω .
Μπορω να τον συνδεσω για αυξηση μνημης ?
Αν ναι που χρειαζεται αυτο ?
Εννοω χρειαζεται μονο για περιπτωση ONLINE GAMING ?
Γιατι εγω δεν προκειται να το συνδεσω στο ιντερνετ αμεσα τουλαχιστον ...

4η . Τα παιχνιδια τα φορτωνεις στον σκληρο η υπαρχει μονο για σωσιμο και για λογους ψυχαγωγιας ???

5η . Αυτες οι αλλαγες Filmware τι ειναι και που χρειαζονται ???

Συγνωμη αν σας κουρασα .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

klepidas
21-09-2007, 08:37
1)se 10 lepta einai etoimo gia 5 ores to sixaxis
2)sosta ta save ginonta sto skliro
3)den so xriazete sto online gaming alla mono an thes na katevazeis polla demo kai paixnidia apo to store
4)ti enoeis sosimo??tespa paixnidia pou exeis se bluray ta paizeis apo to blu ray paixnidia pou exeis ston skiro katevasmena apo to store ta paizeis apo ekei
5)einai update pou kanei i sony sto ps3 gia na diorthosi kapoia mikra lathi kai gia na klisei tripes

gtakis
21-09-2007, 11:56
1)se 10 lepta einai etoimo gia 5 ores to sixaxis


Σιγα ρε klepidas οχι και 10 λεπτα,θελει πανω απο μισαωρο να φορτισει το sixaxis.

prasinos1
21-09-2007, 17:06
Σας ευχαριστω πολυ παιδια .

ΑΛΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ....

Εχω ενα μοντεμ ρουτερ ασυρματο Linksys 200 vag μπορω να κανω δικτυο με το κομπιουτερ μου
και να γινονται τυχον αναβαθμησεις αυτοματα
να βλεπω και να προβαλω το περιεχομενο των σκληρων μου καθως και να παιζω κανενα παιχνιδι ντεμο δοκιμαστικα ?

blizard
23-09-2007, 03:15
Δεν μπορείς να βλέπεις το περιεχόμενα του pc, απλά συνδέεις ταυτόχρονα το ps3 στο internet για να κατεβάσεις τα demo κλπ

TopGunZ
23-09-2007, 05:05
Για να ξεκαθαρίσουμε το τι μπορείς ΣΤΟ PS3, αφού το συνδέσεις με το ρούτερ σου:
-Σερφάρισμα στο ίντερνετ με τον browser του (δε χρειάζεται μνήμη)
-Κατέβασμα demo, wallpapers, videos κλπ δωρεάν από PS Store (χρειάζεται μνήμη)
-Κατέβασμα/αγορά παιχνιδιών παλιών και νέων, καθώς και content κανονικών παιχνιδιών (έξτρα πίστες κλπ.) (χρειάζεται μνήμη)
-Αναβάθμιση firmware (λογισμικού) συστήματος (δε χρειάζεται μνήμη, αποθηκεύει στο ίδιο το σύστημα)
-Folding @ Home, χρήση του PS3 σου όταν δεν το χρησιμοποιείς για κάτι άλλο σε μια παγκόσμια ιατρική έρευνα που μπορεί να βοηθήσει άυριο μεθαύριο στην καταποέμηση πολλών ασθενειών (δε χρειάζεται μνήμη)
-Media streaming από τον υπολογιστή σου (υπάρχουν οδηγοί και εδώ, δεν χρειάζεται μνήμη)
-Online Gaming (αν το παιχνίδι το υποστηρίζει, δε χρειάζεται μνήμη)
-Chat & Messaging με φίλους που έχεις προσθέσει στην ειδική λίστα
(δε χρειάζεται μνήμη)

Τα παιχνίδια αποθηκεύονται στο δίσκο όταν τα αγοράζεις online (κάποια PS1 classics, κάποια καινούρια και παλιότερα μικρά σχετικά παιχνίδια και ενίοτε PS3 παιχνίδια όπως Warhawk), ενώ πολλά παιχνίδια (σε δισκάκι όσα είναι, αυτά που αγοράζεις από το μαγαζί της γειτονιάς, τα "κανονικά" παιχνίδια) είτε σε υποχρεώνουν, είτε έχουν ως επιλογή να σώσεις κάποια δεδομένα στον σκληρό για ταχύτερο loading.

prasinos1
23-09-2007, 10:41
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ

NonBorn
23-09-2007, 12:40
Θα σας παρακαλούσα πιο περιγραφικούς τίτλους για τα θέματα που ανοίγουν έτσι ώστε να μπορούν να βλέπουν όλοι πριν μπούνε στο κάθε θέμα περί τίνος πρόκειται! Prasinos1 ρίξε μια ματιά στους κανόνες (http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=255) του forum σε παρακαλώ.

Ευχαριστώ!