PDA

View Full Version : FIFA 11 Disconnects



Maximvs
16-10-2010, 18:25
Παιδια εχω παρατηρησει πως οταν παιζω καποιο παιχνιδι on-line και εχω αποτελεσμα καλο αρκετες φορες με πεταει και χανω το ματς.Συμβαινει ΠΑΝΤΑ στα τελευταια λεπτα του παιχνιδιου.Παιζω με Παναθηναικο και εχω παρατηρησει πως οταν παιζω με παιχτη που εχει 5αστερη ομαδα και εχω το προβαδισμα στο σκορ με παταει απο τους server.

Tο εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα?..Υπαρχει περιπτωση να μπορει να το κανει ο αντιπαλος?

Desmond
16-10-2010, 18:28
Θωμά παίρνεις πόντους στα ματς που γίνεται το disconnect?

Maximvs
16-10-2010, 18:31
Δεν το εχω παρατηρησει...Παντως στα στατιστικα μου μου βγαζει -1 ...αρα το εχει σαν ηττα.

Eιδα τις αναφορες που μου στελνει στο e-mail μου και ναι,εχω χασει ποντους!

katsouras
16-10-2010, 18:32
Και εμενα μου εχει συμβει πολλες καποιες φορες..Με τους ποντους τι γινεται?

Desmond
16-10-2010, 18:38
Στο player hub, head to head results, τι σου γράφει για τους συγκεκριμένους αγώνες?

Maximvs
16-10-2010, 18:38
...εχασα το ματς 3-0 απο την ανυπαρκτη Chelsea....και μαζι 30 ποντους!

Στα stats γραφει οτι εχασα 3-0!

72

Desmond
16-10-2010, 18:41
Τότε δυστυχώς για το disconnect "φταις" εσύ...

Maximvs
17-10-2010, 20:37
παιδια σημερα πειστικα πως για τα disconnects βαζουν το χερι τους οι αντιπαλοι...Συγκεκριμενα,εχω παιξει σημερα πανω απο 10 παιχνιδια χωρις κανενα απολυτος προβλημα.Στο τελευταιο ομως παιζω με Liverpool και εγω με ΠΑΟ.Γυριζω το παιχνιδι απο 2-1 σε 2-2 και στην παραταση κανω το 2-3..Αμεσως μολις εβαλα το 2-3 στο 116' και εκανε σεντρα ο αντιπαλος μου εκανε disconnect και εχασα το παιχνιδι!!...Ειναι πολυ διαβολικες συμπτωσεις να μου κανει ΠΑΝΤΑ εμενα disconnect και ΠΟΤΕ του αντιπαλου!!!

AlexandrosQV
17-10-2010, 21:02
Και εγω παιζω μονο με Παναθηναϊκο και οταν κερδιζω αντιπαλους με μεγαλες ομαδες βγαινουν συνεχεια.. Ειναι πολυ εκνευριστικο αυτο.. Αραγε ποντους παιρνουμε οταν κερδιζουμε και ο αντιπαλος την σκαπουλαρει λιγο πριν το 90"....?

Salonikio
31-10-2010, 21:25
Ναι παλλήκαρε. Οταν ο άλλος κάνει disconnect χάνει το μάτς στα χαρτιά με 3-0 και εσύ παίρνεις τους ΠΟΝΤΟΥΣ σου ΚΑΝΟΝΙΚΑ σαν νίκη με 3-0. Μόνο που για να τους ΔΕΙΣ θα πρέπει να παίξεις και το επόμενο online παιχνίδι εκτός και άν μπείς στο SITE και το δείς στα στατιστικά σου. :a055:

Devil_7
18-01-2011, 02:41
Επειδή είμαι καινούργιος στο χώρο του playstation και έχω πάρει το fifa 11 ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ισχύει όντως ότι όταν ο άλλος κάνει disconnect παίρνω τους πόντους κανονικά.

iou21
18-01-2011, 03:51
παιδια σημερα πειστικα πως για τα disconnects βαζουν το χερι τους οι αντιπαλοι...Συγκεκριμενα,εχω παιξει σημερα πανω απο 10 παιχνιδια χωρις κανενα απολυτος προβλημα.Στο τελευταιο ομως παιζω με Liverpool και εγω με ΠΑΟ.Γυριζω το παιχνιδι απο 2-1 σε 2-2 και στην παραταση κανω το 2-3..Αμεσως μολις εβαλα το 2-3 στο 116' και εκανε σεντρα ο αντιπαλος μου εκανε disconnect και εχασα το παιχνιδι!!...Ειναι πολυ διαβολικες συμπτωσεις να μου κανει ΠΑΝΤΑ εμενα disconnect και ΠΟΤΕ του αντιπαλου!!!
exeis sigoura dikio file emena mou sumvainei panta otan kerdizo arage kati paizei.tyxaio?den nomizo

aloialone
18-01-2011, 11:18
Οταν χανεις ενα ματς απο disconnect ακομα και αν κερδιζεις το χανεις με 3-0. Ειναι λιγο μ@λ@#κ!@ το ξερω.

katsouras
18-01-2011, 15:35
Το θεμα ειναι οτι μετα τα 4 ολοι φευγουν...Περνεις την νικη αλλα αν νικας 5-0 και στο βγαλει στο 89'' τι να το κανεις?

tsakos3
18-01-2011, 20:29
Εγώ έχω συχνές αποσυνδέσεις, και στο πρωτάθλημα που παίζουμε, έχω κάνει και κάποια port forward, που αναφέρει μέσα στο βιβλιαράκι άλλα πάλι τα ίδια, μήπως έχει κανείς τίποτα οδηγίες για το modem Thomson 585 της Forthnet μήπως κάνω κάτι λάθος; Η καμία άλλη λύση;

klark71
01-02-2011, 17:25
Εγώ έχω συχνές αποσυνδέσεις, και στο πρωτάθλημα που παίζουμε, έχω κάνει και κάποια port forward, που αναφέρει μέσα στο βιβλιαράκι άλλα πάλι τα ίδια, μήπως έχει κανείς τίποτα οδηγίες για το modem Thomson 585 της Forthnet μήπως κάνω κάτι λάθος; Η καμία άλλη λύση;

Και 'γω το ίδιο πρόβλημα είχα, ίδιο router και ίδιο πάροχο. Όταν όμως άνοιξα τις πόρτες, σταμάτησαν όλα. Στείλε pm, αν χρειάζεσαι βοήθεια.

klark71
02-02-2011, 14:36
Μην ξεχάσεις να ορίσεις σταθερή IP Adress.

tugito
01-03-2011, 15:40
Πρέπει να βρείτε τρόπο να μπείτε σε NAT1 mode. Το fifa εχει τεράστιο θεμα με nat2 και nat3 συνδέσεις.

katsouras
04-03-2011, 18:04
Λεω εστω και καθυστερημενα να ετοιμασουμε ενα mail με τα id μας αλλα και με τα λινκ των πρωταθληματων μας ωστε να τους δειξουμε οτι ναι μεν ειμαστε ενεργοι παιχτες του φιφα αλλα ειμαστε και ξενερωμενοι οσο δεν παει..Κανω την αρχη της λιστας..(copy paste και το is σας)


ΛΙΣΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ
katsouras21

giannislazy
04-03-2011, 18:06
katsouras21
giannislazy

και άμα γίνει κάτι να με χέσεις...

lostmangr
04-03-2011, 18:40
katsouras21
giannislazy
LOSTMAN-GREECE
OEOEOEOEOEO TO FIFA THA MAMHSOUME SAS LEW :)

ele80
04-03-2011, 20:05
katsouras21
giannislazy
LOSTMAN-GREECE
ele1980

Εμενα περα απο τα παραπανω που αναφερατε , αντιμετωπιζω το εξης:
Οταν χανω ο αντιπαλος παιρνει ποντους και εγω χανω ποντους αλλα οταν κερδιζω παιρνουμε και οι δυο ποντους και μαλιστα αυτος παιρνει παραπανω.Εχεο συμβει σε κανεναν αλλον?

Devil_7
05-03-2011, 03:18
katsouras21
giannislazy
LOSTMAN-GREECE
ele1980
Devil_7_85




Εμενα περα απο τα παραπανω που αναφερατε , αντιμετωπιζω το εξης:
Οταν χανω ο αντιπαλος παιρνει ποντους και εγω χανω ποντους αλλα οταν κερδιζω παιρνουμε και οι δυο ποντους και μαλιστα αυτος παιρνει παραπανω.Εχεο συμβει σε κανεναν αλλον?


Αυτό παίζει να έχει να κάνει με το level του αντιπάλου. Αν εσύ είσαι μεγάλο level και παίζεις με κάποιον που είναι πολύ μικρότερο τότε μπορεί να κερδίζει και αυτός όταν νικάς εσύ.

pankal6
07-03-2011, 00:10
katsouras21
giannislazy
LOSTMAN-GREECE
ele1980
Devil_7_85
pankal6

De-lee_GR
14-03-2011, 17:38
Να πω και εγω τον πονο μου...πριν 2 εβδομαδες περιπου αναγκαστηκα να αλλαξω το router μου και μου εδωσαν απο την forthnet το thomson TG585 v8 (wireless).παιζοντας fifa online 8 στις 10 φορες προς το τελος του αγωνα μου λεει connection lost και ληγει ο αγωνας με το σκορ εκεινης της στιγμης (παιρνω κανονικα τους ποντους σαν να εχει ληξει κανονικα!) το περιεργο ειναι επισεις οτι ειμαι κανονικα online στους servers της EA και στο PSN. εχω δοκιμασει τα παντα και με καλωδιο και χωρις...μονο τον μητροπολιτη της Νεας Σμυρνης δεν εχω καλεσει για τρισαγιο ακομα μαρτυρας μου ο X-NEC. μην ειναι οι servers μην ειναι το router Μην είν' οι κάμποι;. Μην είναι τ΄ άσπαρτα ψηλά βουνά;. Μην είναι ο ήλιος της, που χρυσολάμπει;. Μην είναι τ' άστρα της τα φωτεινά; ...

Dimkar2405
14-03-2011, 20:35
Να πω και εγω τον πονο μου...πριν 2 εβδομαδες περιπου αναγκαστηκα να αλλαξω το router μου και μου εδωσαν απο την forthnet το thomson TG585 v8 (wireless).παιζοντας fifa online 8 στις 10 φορες προς το τελος του αγωνα μου λεει connection lost και ληγει ο αγωνας με το σκορ εκεινης της στιγμης (παιρνω κανονικα τους ποντους σαν να εχει ληξει κανονικα!) το περιεργο ειναι επισεις οτι ειμαι κανονικα online στους servers της EA και στο PSN. εχω δοκιμασει τα παντα και με καλωδιο και χωρις...μονο τον μητροπολιτη της Νεας Σμυρνης δεν εχω καλεσει για τρισαγιο ακομα μαρτυρας μου ο X-NEC. μην ειναι οι servers μην ειναι το router Μην είν' οι κάμποι;. Μην είναι τ΄ άσπαρτα ψηλά βουνά;. Μην είναι ο ήλιος της, που χρυσολάμπει;. Μην είναι τ' άστρα της τα φωτεινά; ...

Δοκιμασε το εξης και πες μου τα αποτελεσματα (δεν ειναι μονιμη λυση): Καθε φορα πριν ξεκινησεις εναν αγωνα, κανε sign out και μετα sign in στο psn.

De-lee_GR
15-03-2011, 10:40
δεν ειχε αποτελεσμα ουτε αυτο (το ειχα δοκιμασει). διαβασα χ8ες λιγο παραπανω και καταφερα νομιζω να το λυσω το προβλημα. ορισα standard IP για το play και ανοιξα τις πορτες του fifa που βρηκα απο το portforward. στα 4 παιχνιδια που δοκιμασα στο 1ο εκανε disconnect apo to 26' (μαλλον βγηκε ο αλλος) και στα αλλα 3 επαιξα κανονικα και παραταση... μου φανηκε επισεις οτι το Ledακι του wireless στο play αναβοσβηνε πολυ πιο γρηγορα απο πριν! (μπορει να ηταν και ιδεα μου αλλα το γεγονος ηταν πως δεν κολλαγε πουθενα ουτε στιγμιαια) η πορεια θα δειξει...