PDA

View Full Version : Playstation Move, ωραία το αγοράσατε, σας άρεσε;



Nek_Food
11-10-2010, 13:07
http://img841.imageshack.us/img841/8892/sonyplaystationmove.jpg

Λοιπόν, ας κάνουμε μία μικρή δημοσκόπηση έτσι για να δούμε με μία ματιά την γνώμη σας για το νέο αξεσουάρ εναλλακτικού χειρισμού της Sony, ήτοι το Playstation Move.

Η ερώτηση είναι απλή και απευθύνεται φυσικά σε όσους το αγόρασαν και είναι πλέον τυχεροί κάτοχοι του. Θα μου πεις είναι λίγο νωρίς ακόμα μιας και δεν υπάρχουν πολλοί τίτλοι και δη οι επονομαζόμενοι hardcore, αλλά μία πρόχειρη ιδέα μπορούμε να πάρουμε, άλλωστε εν τέλει είναι νομίζω θέμα χημείας και χειρισμού.

Λοιπόν σας αρέσει το move σαν αξεσουάρ και χειρισμό ή μετανιώσατε ήδη την αγορά του; :pop2:

Y.Γ.:Προσωπικά θα με ενδιέφερε όσοι το κρίνουν θετικά ή αρνητικά, αν θέλουν να αναφέρουν εάν έχουν το Wii, έτσι για τις απαραίτητες συγκρίσεις.

nikon
11-10-2010, 13:48
Δεν το έχω πάρει ακόμα (θα το πάρω μέσα στην εβδομάδα από τον georgios) αλλά επειδή είχαμε παίξει μια μέρα στο μαγαζί του έχω να πω ότι είναι μια χαρά εναλλακτική μορφή παιχνιδιού.
Αν θες να σηκώνεσαι και λίγο από τον καναπέ και να έχεις και κάπως μεγαλύτερη συμμετοχή στο παιχνίδι το move είναι ότι πρέπει.
Ανταποκρίνεται πολύ καλά στην κίνηση του παίχτη και σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

Melnibonian
11-10-2010, 13:55
Εμένα δεν με έχει πείσει ακόμη καν να το αγοράσω...μήπως θα έπρεπε να το βάλουμε ως επιλογή στο poll?Έχω το Wii,το οποίο το έχει φάει η σκόνη...μόνο σαν ζυγαριά το χρησιμοποιώ πλέον...Οκ,τις πρώτες μέρες σου κάνει λίγο το κλικ επειδή είναι κάτι διαφορετικό,και αυτό ήταν,δεν θα φτάσει ποτέ τον κλασικό χειρισμό...

zeus gr
11-10-2010, 13:59
Εγω ψηφισα την 2η επιλογη και αυτο γιατι :
Ειναι πολυ καλο στην χρηση του
Αλλα θα ηθελα να το δω σε καποιο καλυτερο παιχνιδι
Ακομα θελω να το δω σε online οπου να παιζω με αλλον αντιπαλο
Αλλιως θα απαντουσα την 1η επιλογη
Για παρειστικο ειναι πρωτο

nikon
11-10-2010, 14:04
Εμένα δεν με έχει πείσει ακόμη καν να το αγοράσω...μήπως θα έπρεπε να το βάλουμε ως επιλογή στο poll?Έχω το Wii,το οποίο το έχει φάει η σκόνη...μόνο σαν ζυγαριά το χρησιμοποιώ πλέον...Οκ,τις πρώτες μέρες σου κάνει λίγο το κλικ επειδή είναι κάτι διαφορετικό,και αυτό ήταν,δεν θα φτάσει ποτέ τον κλασικό χειρισμό...

Σε κάποια παιχνίδια τον ξεπερνάει τον κλασικό χειρισμό......το ping pong ή το τένις ή ακόμα και το Gladiator ας πούμε είναι πολύ πιο ωραίο και αληθοφανές να τα παίζεις με το move.
Εγώ γι'αυτά το θέλω δεν θα παίξω ποτέ Killzone 3 πχ με το move.

enstikto
11-10-2010, 14:59
Εγώ θέλω να το δοκιμάσω σε μερικά ακόμα games για να σχηματισω πιο ολοκληρωμένη άποψη αλλά μέχρι στιγμής ικανοποιημένος είμαι.
+rep για το thread!
Υγ. Wii δεν έχω!

dlevel
11-10-2010, 15:09
Για να πω την αλήθεια το πήρα από τη πρώτη μέρα ( κ 2ο motion, k 1 sub controller μαζί με το Sport Champions ) και μου άρεσε πολύ, έπαιζα 2πλο co-op το beach volley, τοξοβολία, Disc golf γενικά μου άρεσαν όλα...μετά βγήκε το pro και έγραψα κ το enslaved στο xbox κ καμιά βδομάδα κάθετε... αλλα δεν τίθεται σύγκριση με wii ( το χω χαρίσει από τη πρώτη βδομάδα που το πήρα στην sister ) πολύ καλυτέρα γραφικά και motion... γενικά δε το μετανιώνω.

ikaria_g4
11-10-2010, 15:23
το αγόρασα την πρώτη μέρα...
2-3 μέρες έπαιζα αρκετά...
πιστεύω αξίζει τα χρήματα του αλλά για μελλοντική χρήση.

τι να παίξω τώρα; το Eyepet , ή το Start the Party;
από τη στιγμή που υπάρχει: pes2011, f1 2010, fifa,
και άλλες παιχνιδαρες που βγαίνουν προσεχώς.
όταν αρχίσουν να βγαίνουν καλά παιχνίδια για move (killzone) θα το ξανά παίξω

hidd3n
11-10-2010, 15:33
Το είχα νοικιάσει για καμιά εβδομάδα! Πάρα πολύ ωραίο, αλλά το DS3 δεν μπορώ να το αλλάξω κ γενικά τα μέχρι στιγμής casual games που προσφέρει δν ενδιαφέρομαι!

WolfRathmA
12-10-2010, 03:07
Εγω το αγορασα μετα απο 2 εβδομαδες που κυκλοφορησε. Ειμαι αρκετα εντυπωσιασμενος απο τη λειτουργια του και απο αυτα που μπορει να προσφερει, αλλα οπως λενε τα παιδια παραπανω, θα ηθελα να δοκιμασω και κανενα αλλο τιτλο για να καταλειξω σε καποιο συμπερασμα. Παντως, αν κρινω απο το Heavy Rain που στην ουσια ειναι ενα παιχνιδι το οποιο το ειχαμε παιξει στο παρελθον και πολλοι απο εμας το εβαλαν παλι για να δουμε πως ειναι με το Move, δινει μια παρα πολυ ωραια αισθηση στο χειρισμο και νιωθεις το παιχνιδι πολυ περισσοτερο απο οτι με το κανονικο χειριστηριο.

Κατι τετοια παιχνιδι αξιζει και με το παραπανω να παιζεις με το Move. Ακομα ειναι αρχη, ειμαι εντυπωσιασμενος οσο ειπα, αλλα τωρα που εχω ξεμεινει απο χρηματα σκεφτομαι να μη το ειχα αγορασει καλυτερα! LOL :P

Desmond
12-10-2010, 03:30
^Xαχα!Τα λεφτά του move ρε συ περίμενες να σε σώσουν?:muhaha:
Θα το αγοράσω σίγουρα, αν όχι σύντομα, το αργότερο όταν βγει το Dead Space.Οι μέχρι τώρα τίτλοι του δεν μπορώ να πω οτι με μπριζώνουν και ιδιαίτερα.

ReaperX
12-10-2010, 09:07
Σαν συσκευή είναι καταπληκτικό με πολύ καλή ακρίβεια.

Εκεί που πάσχει ακόμα είναι στα games που το υποστηρίζουν που δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι να με ενθουσιάσει πλήρως.

Πολύ καλές εντυπώσεις απ' το sports champions και το tumble,αλλά κάτι λείπει ακόμα...

(nο.2 για μένα οπότε)

geodlord7
13-10-2010, 20:11
To αγόρασα την πρώτη εβδομάδα και το έλιωσα κυριολεκτικά επι 2 μερες παίζοντας sports champions...μπορώ να πω οτι το καταευχαριστήθηκα αλλά η κάψα μου φυγε πολυ γρήγορα και εδώ και 3 εβδομάδες τρώει σκόνη :P Σε καμια περίπτωση δεν είναι χάσιμο χρημάτων μιας και δεν έχουμε δει τίποτα σε παιχνίδια ακόμα (φαντάζομαι).

spiderpo
29-10-2010, 16:27
Παιδιά έπαιξα σε ένα φίλο μου πράγματι σου φαίνεται φανταστικό στην αρχή αλλά μετά από λίγο καιρό βαριέσαι και επιστρέφεις στα κλασικά πράγματα..

kokos_13
30-10-2010, 00:50
Αυτό συμβαίνει καθώς δεν έχουν βγει <<σοβαρά>> games που να υποστηρίζουν το move.

ZEBE1974
30-10-2010, 20:18
και εγω το ειχα παρει αλλα μονο 2 ωριτσες έπαιξα έκτοτε το τρωει η σκονη

HELL1NAS
31-10-2010, 04:39
περιμένω να βγουν τίτλοι που να με ενδιαφέρουν και να το υποστηρίζουν. Εξαιρετική τεχνολογία πάντως, πολύ καλή απόκριση.

Nek_Food
31-10-2010, 11:28
Δεν το είχα για άμεσα σκοπό, αλλά αδύναμος χαρακτήρας καθώς είμαι, χθες την έκανα και το αγόρασα πακέτο με το navigation controller. Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή στο move, ένα κλικ κατώτερη στο navigation (δεν μου άρεσαν τα πλήκτρα του σταυρού), και τα δύο δείχνουν ανώτερα του dual shock 3 στο δέσιμο (δεν κάνουν θορύβους όταν τα πιέζεις όπως το DS3). Με περιορισμένο χώρο (~2.5 μέτρα από την TV με διάφορα ενδιάμεσα) λειτουργεί μία χαρά, μέχρι και το demo του πινκ πονκ έπαιξα, μία όρθιος και μία αραχτός στον καναπέ. Με τον συνδυασμό τους, κινήθηκα άνετα στο XMB, γράφεις γρήγορα σχετικά μηνύματα, αλλά με σκέτο το move είναι πιο δύσκολο. Παιχνίδια δεν δοκίμασα πολλά ακόμη γιατί η χθεσινή ημέρα ήταν μία δύσκολη για το gaming μέρα. Σήμερα θα δω πως παίζει η μικρή στο EyePet, αν αξιωθεί να κατεβάσει το Heavy Rain από το store θα το δοκιμάσω και εκεί, τα ping pong και shootout ήταν συμπαθητικά, όχι κάτι σπουδαίο πάντως... θα περιμένω να δω εφαρμογή του σε κανένα καλό παιχνίδι (τύπου FPS/adventure/κλπ) πριν το κρίνω, αλλά με αφετηρία τιμής το move μόνο του στα 30€, δείχνει να τα αξίζει έστω και σαν απλό αξεσουάρ σε εναλλακτικού τύπου και τύπου παιχνίδια.

Υ.Γ.: αυτό που μου έκανε κακή επίσης εντύπωση στο navigation controller είναι ότι στην συσκευασία η Sony τσιγκουνεύτηκε να βάλει το wrist strap στην συσκευασία του με την δικαιολογία ότι δεν το χρησιμοποιείς με τον ίδιο τρόπο όπως με το move οπότε δεν είναι απαραίτητο, αλλά ας μην είχε και υποδοχή για αυτό τότε. :bang:

criter
31-10-2010, 12:17
Τα εχω παρει απο τις πρωτες μερες και τα δυο Move, αν και δεν υπαρχουν αρκετα παιχνιδια ακομη, εχω ενθουσιαστει. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι παρα πολυ καλη αναλογη με αυτη του Dualshock 3. Παρα τον ενθουσιασμο προτιμω να παιζω με το DS3, ισως γιατι εχω συνηθισει και ειναι πιο βολικο και ξεκουραστο, αλλα για παιχνιδια που ειναι μονο για τα Move ειναι μια πολυ ωραια εμπειρια χειρισμου.

Δοκιμασατε το Start the Party ; Θα σας κανει να νιωσεται παιδια, αν δεν ειστε. Απιστευτος χαβαλες και για παρεα. Το sports champions ειναι επισης καλο οπου κανει πολυ καλη χρηση το move στα διαφορα αθληματα που εχει με τις κινησεις να γινονται σαν στην πραγματικοτητα. Ασχετα αν παιζεις ορθιος ή ξαπλωμενος στον καναπε... λολ.

Επισης να δοκιμασεται το PSN παιχνιδι tumble, εχει και demo, οπου νομιζω οτι ειναι πολυ καλο το πως χρησιμοποιεις το move αφου χρειαζεται δεξιοτεχνια και πολυ σταθερο χερι, για να φτιαξεις πυργους με πολλα αντικειμενα σε διαφορα σχηματα, πιανοντας τα και βαζοντας το ενα επανω στο αλλο.

Το παιχνιδι που μου εκανε εντυπωση ειναι το MAG που μπορεις πλεον να παιζεις με τα δυο move, οπου με το navigation κινεις τον παιχτη και με το Move στοχευεις. Δυσκολο αλλα αν συνηθισεις μπορει να ειναι και καλυτερα. Το Killzone 3 δουλευει με τα move στην beta; Δοκιμασε κανεις;

Παντως για τα λεφτα του ειναι καλο αλλα ειναι ισως λιγο νωρις αφου δεν υπαρχουν αρκετα παιχνιδια. Κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τις δυνατοτητες του. Και τα κουμπακια που ειναι πιο μικρα μου αρεσουν αλλα και ο λαστιχενιος γλομπος που φωτιζει σε διαφορα χρωματα αναλογα με το παιχνιδι.

tousko
31-10-2010, 16:45
Αν το υποστηριξει η σονυ με 3-4 καλα παιχνιδια,νομιζω εχει τις δυνατοτητες,αλλα ακομα στο κουτι του(ηταν σε bundle μαζι με την καινουργια κονσολα)

Nek_Food
31-10-2010, 19:19
Το Killzone 3 δουλευει με τα move στην beta; Δοκιμασε κανεις;
To δοκίμασα εγώ... προσπάθησα να δω αν έχει επιλογές κλπ αλλά τελικά δεν παίζει, εκτός και εάν έπρεπε να κάνω κάτι "περίεργο" για να πάρει μπρος.

Δεν είχα πολύ χρόνο σήμερα να το ψάξω δυστυχώς, έκανα το λάθος και το υποσχέθηκα και στην μικρή (μαζί πήγαμε και το πήραμε) και έπαιζε όλο το μεσημέρι με το EyePet. Δείχνει να της αρέσει πιο πολύ από την κάρτα και να τα καταφέρνει καλύτερα, ενώ μπράβο τους που με τον νέο χειρισμό δίνουν διάφορα νέα - διαφοροποιημένα ελαφρώς παιχνιδάκια που την χαροποίησαν. Τα λεφτά του τα δούλεψε ήδη αφού την είδα να χαίρεται και να γελάει με τον Pokopiko (το νέο της ζωάκι) ;) Μετά την διαπραγματεύτηκα και πήγε στο Wii και με το ζόρι πρόλαβα να δω το HR.

Το Heavy Rain demo που έπαιξα δεν με ξετρέλανε... ίσως να θέλω τον χρόνο μου γιατί ο χαζός το έβαλα στην μέγιστη δυσκολία κατά λάθος και επειδή έχει μικρότερες ανοχές στον χρόνο, τα μπέρδευα για πρώτη φορά. Πρέπει να δοκιμάσω το κανονικό παιχνίδι (αν παίζει με κάποιο update ή κάτι τέτοιο γιατί δεν πρόκειται να πληρώσω ξανά για το ίδιο πράγμα με άλλο χειρισμό). Εδώ να δηλώσω ότι ήμουν (και είμαι ακόμη) ενάντια στον νέο αυτό εναλλακτικό χειρισμό, μόνο το Killzone θα με έκανε να αλλάξω γνώμη εάν με βοηθήσει να βελτιώσω τις επιδόσεις μου και κυρίως την ευστοχία μου στα headshots και την ταχύτητα.

Heatspreader
04-11-2010, 00:22
Το πακέτο αυτό (http://www.zavvi.com/games/games-accessories/playstation-move-starter-pack-includes-move-controller-eye-camera-demo-disc/10215868.html), απ' ότι κατάλαβα δεν περιλαμβάνει το δεύτερο χειριστήριο, σωστά?
Αν δεν το περιλαμβάνει πως μπορείς να παίξεις? Δεν είναι απαραίτητα και τα δύο?

katsouras
04-11-2010, 01:08
Αναλογα το παιχνιδι..Αν θες να παιξεις πχ το heavy rain θα θες και το navigation..Οχι απαραιτητα αλλα θα ειναι μαρτυριο..Στο sports champions στην τοξοβολια νομιζω θελεις δυο motion controllers..Το καλυτερο για να ειναι ολοκληρωμενο το πακετο λοιπον ειναι να εχεις starter,1 navi,1 motion extra.Αλλα τα παιχνιδια που αξιζουν δεν νομιζω να ειναι και πολλα αυτη την στιγμη.Ισως τα Χριστουγεννα βγει κανενα πακετο..Αληθεια τι παιχνιδια εκτος απο ζωακια και πεταλουδιτσες περιμενουμε στο move?

Nek_Food
04-11-2010, 11:58
Το Heavy Rain μπορείς να το παίξεις με το dual shock 3 σαν εναλλακτική του navigation controller. Απλά είναι πιο γκουμούτσα για να το έχεις στο ένα χέρι μόνο αφού το μισό είναι περιττό βάρος.

kwstakisII
05-11-2010, 22:11
Εγώ που έπαιξα διάφορα παιχίδια μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε αρκετά!!!Και όσο περνάει ο καιρός και θα βγούν παιχνίδια που θα έχουν περισσότερο δράση θα μου αρέσει σίγουρα ακόμα πιο πολύ

katsouras
13-11-2010, 15:30
Ειναι τελειο!Αξιζει!Το πηρα,Ακομα ομως λοιπουν τα καλα παιχνιδια..

extacy
19-11-2010, 09:39
εγω επαιξα λιγο στα saturn... καλο ειναι δεν λεω... αλλα δεν τρελαθηκα κιολας για να πω οτι γουαου το θελω...

georgios
19-11-2010, 12:18
distixos lipun oi simantikoi titloi

to gladiator ke to ping pong ine poli orea me parea, sto sport champions. ala i elipsi tu online ine esthiti

mono to fight pros to paron akzisi poli, ala ta 2 move auksanun poli tis apetisis

fovero hardware ala theli poli perisotero software

ultra
19-11-2010, 21:12
Mου το κάνανε δώρο ( αλλιώς δεν θα έκανα τον κόπο ) και αγόρασα και το time crisis raging storm γιατί τα παιχωίδια demo που υπήρχαν στο starter ήταν απογοήτευση.
Το move τα πάει πολύ καλά με το συγκεκριμένο τίτλο. Το κακό είναι οτι αγόρασα και το πιστόλι που βάζεις μέσα το move αλλά ενώ τα πάει πολύ καλά σαν περιφερειακό, γίνεται ελαφρά άβολο όταν πρέπει να χρισημοποιήσεις κάποιο απο τα κουμπιά του move.
Επίσης είναι εκνευριστική η έλειψη δυνατότητας να κινήσαι στο μενό μόνο με το move.

ReaperX
19-11-2010, 21:44
Επίσης είναι εκνευριστική η έλειψη δυνατότητας να κινήσαι στο μενό μόνο με το move.

Πώς δε μπορείς...Κρατάς πατημένο το trigger και κουνάς το move..

Angelos13
03-12-2010, 11:38
Πάρα πολύ ωραίο!Ειλικρινά είμαι ενθουσιαμένος με το ντέμο του πινκ-πονκ(που παίζω και πινκ-πονκ κανονικά).Θέλω να αγοράσω το sports champios.Κάτι άλλο.Για το playstation eye, πώς ενεργοποιώ το μικρόφωνο;Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;



ευχαριστώ

nikon
03-12-2010, 11:46
Από το μενού του ps3 θα πας settings > accessory settings > audio device settings.

Angelos13
03-12-2010, 12:01
Από το μενού του ps3 θα πας settings > accessory settings > audio device settings.

Να'σαι καλά ρε φίλε!:a055:

plakas
03-12-2010, 12:15
για παρεα ειναι οτι πρεπει αν θες να μυρισεις τον υδρωτα του φιλου σου!!!τωρα το να χτυπιεμαι μονος σου δεν λεει!!!!καλο ειναι θα λεγα αλλα οχι και τελειο!!!!

Ninja
06-12-2010, 15:56
Μπορει καποιος να γραψει μερικα παιχνιδια για το Move που ειναι καλα? Ευχαιρστω

nikon
06-12-2010, 16:24
Sports Champions και The Fight: Lights Out είναι αν όχι τα καλύτερα από τα καλύτερα.

gre
07-12-2010, 00:41
Sports Champions και The Fight: Lights Out είναι αν όχι τα καλύτερα από τα καλύτερα.

Aν κρίνω από το 3αράκι του The Fight: Lights Out στο review: http://uk.ps3.ign.com/articles/113/1131355p1.html είναι για κλάματα...

nikon
07-12-2010, 09:15
Καλύτερα να έχεις παίξει ένα παιχνίδι για να το κρίνεις από το να ακούς τον καθένα.

scopower_84
15-12-2010, 15:25
καλησπερα σας,ειμαι νεος μελος εδω. πριν 2 εβδομαδες αγορασα ps3 and move ,ειμαι πολυ ευτυχισμενος ''sports champions'' αλλα δεν εχει online γαμωτο. μηπως ξερετε τιποτα νεο πινκ πονκ που θα εχει online?

mistake215
15-01-2011, 11:50
εγω το πηρα μαζι μμε το the fight...παιδια ειναι απιστευτο!!!

Devil_7
18-01-2011, 02:28
Σήμερα μου ήρθε και εμένα το move starter pack. Έχετε να μου πείτε καμία συμβουλή όπως σε τι απόσταση πρέπει να είσαι, σε τι ύψος πρέπει να είναι η κάμερα σε σχέση με το χειριστήριο κτλ?

ReaperX
18-01-2011, 09:02
Σήμερα μου ήρθε και εμένα το move starter pack. Έχετε να μου πείτε καμία συμβουλή όπως σε τι απόσταση πρέπει να είσαι, σε τι ύψος πρέπει να είναι η κάμερα σε σχέση με το χειριστήριο κτλ?


Δεν θέλει κάτι συγκεκριμένο.

Απλά όταν κάνεις το calibration φρόντισε να βρίσκεσαι μέσα στο οπτικό πεδίο της κάμερας αναλόγως τις κινήσεις που θα κάνεις στο game.

Leo 360
18-01-2011, 09:50
Είμαι κάτοχος του PS Move σχεδόν μια εβδομάδα τώρα. Δεν μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί. Ίσως επειδή έχω συνηθίσει στο Wii δεν μου φαίνεται κάτι καινούργιο. Ναι, η ακρίβεια είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με το Wii, και τα γραφικά δεν μπορούν να συγκριθούν, αλλά ακόμα δεν έχω δει τον τίτλο που θα με πείσει να το κρατήσω...

reinko24
18-01-2011, 10:53
Συμφωνώ απόλυτα με το προλαλήσαντα Leo 360 εγω το έχω γύρω στο μήνα έχω το heavy rain το the shoot και το time crisis blazing storm για Move το πρώτο απίστευτα γραφικά αλλά ο χειρισμός ασύγκριτα καλύτερος με το gamepad το δεύτερο Αθλιότατο και σε γραφικα και σε ακρίβεια στόχευσης το μόνο που αξίζει 100% τα χρήματα του ειναι το τρίτο όπου και διπλό τα σπάει τα γραφικά είναι πολύ καλά και είναι το game που με κάνει να πιστε'υω σε κάτι καλύτερο για την εξέληξη του Move στον καιρό..

zaladas
18-01-2011, 22:17
Παιδες είμαι καινουριος στο forum αλλά και στο PS3.
1. Τα βρίσκω και τα 2 ενδιαφέροντα και χαίρομαι που συμμετέχω.
2. Το MOVE τα σπάει. Εκτόνωση με πολύ γέλιο. Gladiator και ping pong είναι απίστευτα. Καλυτερη απόκριση από xbox & wii.:f045::f045:

Giannis777
19-01-2011, 02:15
Απλά: Τα σπάει !!!

mihalis13
19-01-2011, 02:39
Έμενα η γνώμη για το Move είναι ωραίο ειδικά για παρέα να μαζευέται στο σπίτι αλλά όχι όλη την ώρα έτσι παιχνίδι για λίηγη ωριτσα να έχει χαβαλέ.Βέβαια ίσως μου αλλαξει την γνώμη για τα fps που δεν μου αρέσουν καθόλου αλλά με το πιστολί έχει ενα ενδιαφέρον.Πάντως πιστεύω είναι καλή κίνηση και αξίζει σαν περιφερειακό(παρότι δεν το έχω αλλά έχω παίξει σε φίλους μου)

Giannis777
20-01-2011, 03:24
Οι φωτό που τραβάει ingame η κάμερα όπως π.χ. στο sports champions σε ποιόν φάκελο αποθηκεύονται? Γιατί όσο κι αν έψαξα δεν τις βρήκα πουθενά.

MajereMP44
20-01-2011, 10:24
Δεν αποθηκεύονται σε φάκελο.απλά υπάρχουν και μπορεις να τις δεις μεσα στο παιχνίδι αν δεν κάνω λάθος όταν διαλεγεις χαρακτηρα στα challenges.Πάντως δεν γίνονται export στο ΧΜΒ.Επίσης αν τις έστειλες σε κανα facebook (σου δινει μια τετοια επιλογη την ωρα που τραβας τις φωτογραφιες) μπορεις να τις δεις εκει λογικά.

Giannis777
20-01-2011, 12:36
Οκ ευχαριστώ, θα τις ψάξω μες σρο παιχνίδι.

katsouras
28-01-2011, 23:39
Εγω παντως αφου τελειωσα το Heavy rain το move το χω και καθεται..Πρωτου προσωπου λιγο δυσκολο θα ειναι να εχεις ολη την ωρα τεντωμενο το χερι.Περιμενω το νεο Virtual tennis και αν εχει και online θα ειναι σιγουρα κατι πολυ καλο!

robotech_
02-05-2011, 23:33
Εγώ έχω παίξει μόνο μερικά demos και νομίζω πως είναι πολύ καλό τεχνικά και έχει πολύ καλή απόκριση.

reinko24
03-05-2011, 00:16
Τελικά απ ότι βλέπω ναι μεν σε όλους μας αρέσει αλλά τελικά μαλλον εγω προσωπικά έχω να πω πως είναι μια αρπαχτη για να πάρους οι εταιρειες κάποια χρήματα μετά από τόσο καιρό που το έχω μπορώ να πω ποιο πολύ με βολεύει το sisaxis παρά αυτό το πράμα ισως αν εξελιχθούν τα games ποιο πολύ στο μέλλον να επανεκτιμήσω προς το παρόν θα έλεγα πως είναι κάτω του μετρίου για τόσο καιρό που κηκλοφορεί πλέον στη αγορά!!!

Katana
03-05-2011, 09:21
Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος πάντως.

plakas
05-05-2011, 15:58
τελικα το τρωει ακομα η σκονη το move δεν εργαψε ουτε 1 ευρω απο την αξια του!

george cc
13-05-2011, 02:14
Λέει να το πάρω μεταχειρισμένο που το βρήκα σε καλή τιμή, ή θα ρισκάρω;

Nek_Food
13-05-2011, 11:39
Ένα ρίσκο για το αν θα το μάθεις - συνηθίσεις - βολευτείς - χαρείς - χρησιμοποιήσεις υπάρχει πάντα. Τώρα αν η τιμή είναι χώμα, το δοκιμάζεις και κρίνεις μόνος σου, εδώ κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει απόλυτα καθώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν θα σου αρέσει ή όχι, ανάλογα τις δικές τους εμπειρίες οι μισοί θα πουν όχι και οι άλλοι ναι. Εν τέλει, σημασία έχει τί θα πεις εσύ αφού το δεις και του αφιερώσεις κάποιον χρόνο στα παιχνίδια του.

Dragonpaul
03-06-2011, 12:01
Ξερει κάποιος να μου πει αν και πως γίνεται στο "The Shoot" να μη φαίνεται ο στόχος στην οθόνη;;;;

Nek_Food
03-06-2011, 12:58
Μιας και ρωτάμε, ξέρει κανείς αν μπορώ να βγάλω επιτέλους αυτή την μλκ το μήνυμα του Move στην αρχή του κάθε παιχνιδιού; ΟΚ, το έχω δει αρκετές φορές ώστε να έχω αντιληφθεί τί και πως, νομίζω ότι είμαι ενήλικος και άμα γουστάρω να σπάσω χέρι ή τηλεόραση έχω το δικαίωμα να το κάνω χωρίς να περιμένω σαν βλάκας για πολλοστή φορά να δω το ίδιο μήνυμα περί move safety & connection. ΕΛΕΟΣ!!! Σώστε τα νεύρα μου.

ilias78
03-06-2011, 19:07
χαχαχαχα
η αληθεια ειναι πβς και μενα μου τη σπαει αλλα δεν νομιζω πως υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει. ειναι μερος το bluray.

Dragonpaul
03-06-2011, 19:50
Ξερει κάποιος να μου πει αν και πως γίνεται στο "The Shoot" να μη φαίνεται ο στόχος στην οθόνη;;;;
Παιδια, sorry που το επαναφερω, αλλα αν ξερει καποιος, ας μου πει.
Για καποιο περιεργο λογο, δε μπορω να το βρω πουθενα. Και το demo χωρις στοχο το επαιζα. Δε ξερω τι γινεται...

criter
06-11-2011, 13:21
Eχουν ηδη κυκλοφορησει και θα κυκλοφορησουν αρκετα παιχνιδια με την υποστηριξη του PS MOVE. Βαζω εδω μερικα trailers.

MotionSports - Adrenaline
Motionsports Adrenaline Debut Trailer [HD] - YouTube

House of the Dead: Overkill - Extended Cut
The House of the Dead: Overkill Extended Cut - Reveal Trailer (Subtitulado) - PS3 - YouTube

Winter Stars
Winter Stars (Xbox360 Kinect &amp; PS3 Move) Teaser Trailer - YouTube

Start The Party! Save the World
Official: Start the Party! Save the world! GameCom HD game trailer - PS3 Move exclusive - YouTube

Move Fitness
Move Fitness - Gamescom 2011 Game Trailer - PS3 - YouTube

Order Up
Order Up! Trailer - YouTube

Medieval Moves: Deadmun's Quest
Medieval Moves: Deadmund&#39;s Quest 3D Official E3 video game trailer - PS3 - YouTube

Eyepet & Friends
EyePet &amp; Friends Trailer - YouTube

Get Upa And Dance: Lets Party
Get Up And Dance Lets Party Trailer - YouTube

Grease Dance
Grease Dance para kinect y Ps3 move - YouTube

Carnival Island
http://www.youtube.com/watch?v=rp3kL73rHlE

After Hours Athletes
After Hours Athletes gameplay - Trailer [HD] - YouTube


Have fun και προσοχη ε!

Nek_Food
06-11-2011, 13:28
άντε τώρα να βρω που τα έχω βάλει... α, ναι κάπου εδώ δίπλα καταχωνιασμένα τα έχω. :P