PDA

View Full Version : The Favourites: Αγαπημένες πρωταγωνίστριες σε PS3 Games



enstikto
01-10-2010, 15:27
Ψηφίσατε τiw αγαπημένες σας και τα αποτελέσματα είναι πλέον εδώ.
Το Top 10 απαρτίζεται (σε αλφαβητική σειρά και όχι σε σειρά ψήφων απο τις):

1. Bayonetta - Bayonetta
"Yours is a face only a mother could love, and one I could never forget. If only I could remember where from..."

http://blog.creativesaloon.com/wp-content/uploads/2010/04/wallpaper_bayonetta_1024.jpg


2. Faith - Mirror's Edge
"It's not news anymore, it's advertising"

http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/916/916177/mirrors-edge-20081003022528737.jpg


3. Fang - Final Fantasy XIII
"I've got a few screws loose. But I'm a l'Cie, same as you."

http://animated-wallpaper.org/wp-content/thumbnails/270.jpg


4. Lara Croft - Tomb Raider Series
"Death by irony is always painful"


http://www.zastavki.com/pictures/1280x800/2009/Games_Tomb_Raider_Underworld_Lara_Croft_013698_.jp g


5. Lightning - Final Fantasy XIII
"Fighting without hope isn't a way to live, only a way to die"

http://www.finalfantasycosplay.net/wp-content/uploads/2009/12/final-fantasy-xiii-lightning1.jpg


6. Madison Paige - Heavy Rain
"If you value those prize balls of yours, Paco, then it's time for you to talk"


http://selectstartgames.files.wordpress.com/2010/03/heavy_rain_5-776888.jpg


7. Morrigan - Dragon Age Origins
"I can be friendly when I desire to. Alas, desiring to be more intelligent does not make it so."


http://1.bp.blogspot.com/_ylHlNv0ChHg/SxNDB-MUIWI/AAAAAAAAAc4/2VEi46mFU_0/s1600/DAO_morrigan.jpg


8. Nariko - Heavenly Sword
"Why have you taken me now? Please... send me back. Let me go. Without me they will perish. Answer me! I am not ready to die... not yet. "

http://i212.photobucket.com/albums/cc104/Akiliah_danny/Nariko.jpg


9. Selvaria Bles - Valkyria Chronicles
"Now feel power of the Valkyrur" (Quote found by Chronohill! Thanks man!)


http://farm3.static.flickr.com/2031/2439154437_a42a0609d7_z.jpg?zz=1



10. Sheva Alomar - Resident Evil 5
"Your time's up you son of a bitch!
That was for our fallen brothers. "

http://honestcake.files.wordpress.com/2010/03/sheva.jpg


Ψηφίζεται κανονικά στο poll πλέον την αγαπημένη σας ώστε να βγεί η πρώτη! Η ψηφοφορία θα διαρκέσει 15 μέρες και μετά θα έχουμε νέα κατηγορία όπου θα μπορείτε να προτείνετε τους αγαπημένους σας της νέας κατηγορίας.

Αυτά! Vote away!

chronohill
01-10-2010, 15:40
πω πω δεν περασε η αγαπημενη μου rosie απτο Valkyria:a062: Κριμας!
Τωρα Selvaria δεν ψηφιζω γιατι η Madison ειναι πιο αγαπημενη!οποτε παει η ψηφος εκει.Ηταν μια πολυ δυναμικη παρουσια,ομορφη και..καλοσχεδιασμενη!αντε να δουμε ποια θα βγει!οχι ρε παιδια αλλο Lara ελεος!!!γερασε!!!lol:c055gfe:
Η Sheeva να παρει τον πουλο παρακαλω γιατι πολυ μ την εσπασε στο resi.κανε στην ακρη κοπελια επιτελους...:a014gth:
Ps.Δεν κανει τπτ Δημητρη!χαιρομαι που βοηθησα!

Valkyre
01-10-2010, 15:40
fang και ξερο ψωμι....

Avenger_Seraphim
01-10-2010, 15:47
Ψήφισα την Μπαγιονέτα! Το παιχνίδι δεν με ενθουσίασε, αλλα η Μπαγιονέτα καθαρά ως χαρακτήρας ειναι άψογη! Το παιχνιδι το τερμάτισα την περασμένη βδομάδα (με το ζόρι γιατι οπως ειπα δεν ενθουσιάστηκα) αλλα ο τρόπος που μιλούσε η Μπαγιονέτα, η κίνηση της αλλα και οι αστείες ατάκες της για μένα ήταν ΤΟΠ! Άλλωστε ειναι γνωστή για το "Non-stop climax action" xD

Απο τις αλλες κοπελες ξεχωρίζω φυσικα τις:
-Σελβάρια
-Μάντισον
-Λάιτνινγκ
-Φάνγκ

ΥΓ: πολύ ωραια θρεντ αυτα Δημητρη, grats ;)

Nek_Food
01-10-2010, 16:07
1. Bayonetta = MILF με πέτσινα και τα μυαλά στα κάγκελα.
2. Πολύ του δρόμου, αλλά δεν ξέρω ούτε καν για ένα γρήγορο δεν την κόβω.
3. Nice but ακόμα και να ήθελα κάτι εγώ από αυτήν δεν νομίζω ότι θα τα βρούμε μεταξύ μας.
4. OMDFG και πάει λέγοντας... μία (λέμε τώρα) και μοναδική... τέλος δεν ψάχνω άλλο. (θυμάμαι ακόμη το πρώτο TR που έκανα τα αδύνατα δυνατά με την κάμερα να εστιάζω σε διάφορα "ενδιαφέροντα" σημεία και δεν εννοώ στο περιβάλλον) Έρωτας που κρατάει χρόνια.
5. Όμορφο κοριτσάκι αλλά πολύ κρύοκ... για τα γούστα μου. Κρίμα...
6. Το κορίτσι, ποιο κορίτσι δηλαδή, η γυναίκα next door, ΟΚ έχει τις καλές της στιγμές (π.χ.: το strip-tease) but ψάχνουμε κάτι ξεχωριστό εδώ.
7. Ωραία φωτό, αλλά δεν έχω άλλη επαφή μαζί της οπότε δεν μπορώ να την κρίνω παραπάνω (μπορεί και να μην αξίζει δλδ).
8. Ωραίαααα... παίζει να ήταν η επόμενη μου επιλογή, κρίμα που προτιμάω τα όπλα (βλ. Lara) από τα σπαθιά, μην κόψουμε κιόλας τίποτα κατά λάθος.
9. Καμία επαφή μαζί της, όσο και να προσπαθώ δεν κάνω κατάσταση με καρτούν.
10. Frag, και αυτή καλή είναι... παίζει να την είχα ψηφίσει αν ήταν πριν από την Lara... γμτ, τώρα με κάνετε να νιώθω τύψεις, αλλά από την άλλη η Lara μου έχει προσφέρει πολύ περισσότερες όμορφες στιγμές
11. Κρίμα που από ότι βλέπω "παίζουν" μόνο κορίτσια του PS3 (πως λέμε του James Bond) έχω μεγάλη τρέλα με την Avalon από το Hellgate: London.

Κάτσε βρε να το πω κιόλας... την LARA ψήφισα!!!

greekteo
01-10-2010, 18:12
Όλο μου το τοπ 5 ήταν μέσα στην λίστα. Πολύ δύσκολη επιλογή. Μετά όμως από πολλήηη σκέψη, δεν μπορώ να σπάσω αυτή την μακροχρόνια σχέση μου με τη Λάρα. :D

antoniss
01-10-2010, 19:23
και εγώ την κα Croft ψήφησα !
κρατάει χρόνια βλέπεις....αυτή η αγάπη....οι άλλες είναι νεότερες χαχα:a045:

desperate_gamer
01-10-2010, 22:02
Αν έπρεπε να ψηφίσω quote θα έλεγα Faith ή Lightning. Αλλά εντάξει δεν νοείται καμία άλλη να πάρει την θέση της Croft σαν φιγούρα στο gaming.

All hail to the QUEEN! Lara Croft

Desmond
01-10-2010, 22:17
Πφφφ!Δύσκολα τα πράγματα!Για μένα στα σημεία η Faith κερδίζει την Νariko.
Edit:Και έχω να κάνω ένσταση για την υποψηφιότητα και την μεροληψία υπέρ της κυρίας Croft.Η κατηγορία είναι για τις πρωταγωνίστριες σε PS3 games και τα πεπραγμένα αυτών, όχι generic από τα 90's εώς σήμερα.Για το σαβουροgame λοιπόν που είχε κυκλοφορήσει για το ps3, δεν θα έπρεπε να βρίσκεται ούτε καν σε 20άδα.

nikolaszax
01-10-2010, 22:47
Ημουν αναμεσα στην morrigan και την selvaria.Τελικα ψηφισα την selvaria που μου αρεσε περισσοτερο σαν προσωπικοτητα και με συκγινησε περισοστερο η ιστορια της αν και δεθηκα περισσοτερο με την morrigan.

desperate_gamer
02-10-2010, 17:17
Πφφφ!Δύσκολα τα πράγματα!Για μένα στα σημεία η Faith κερδίζει την Νariko.
Edit:Και έχω να κάνω ένσταση για την υποψηφιότητα και την μεροληψία υπέρ της κυρίας Croft.Η κατηγορία είναι για τις πρωταγωνίστριες σε PS3 games και τα πεπραγμένα αυτών, όχι generic από τα 90's εώς σήμερα.Για το σαβουροgame λοιπόν που είχε κυκλοφορήσει για το ps3, δεν θα έπρεπε να βρίσκεται ούτε καν σε 20άδα.

Όχι δεν κρίνουμε παιχνίδι. Κρίνουμε ηρωίδα που έχει παίξει σε PS3 game. Αλλά έχεις δίκιο η εικόνα που έχουμε οι περισσότεροι για την Lara, την εξυπνάδα της και τον δυναμισμό της δεν έχει σχέση με την "where's my mummy? I need a hammar to kill a Gowd!" του TRU. Φτου σου, γιατί μου τα θύμισες αυτά τώρα θέλω να αλλάξω την ψήφο μου :p

FAITH ρε!

j.dnls
05-10-2010, 14:43
Nariko Nariko Nariko.

Απω-ανατολιτικη εμφανιση, με κολασμενα κοκκινα μαλια. Τι να λεμε, χειλια στο ιδανικο
μεγεθος και σχημα, ειδικα
το ανω χειλος ειναι προκληση! Ματαρες και βλεμα υπερανω κριτικης.
Aψογα χαρακτηριστικα προσωπου
Για το φετιχ με τα κοκκινα μαλια ειπα? (πολλες το προσπαθησαν, ελαχιστες τα καταφεραν).
Ειναι και καλο κοριτσι με αυτοθυσια μπλαμπλα

Για παρτη της χανω την εμπροσθια κινηση της Lara.

tsakali GR
05-10-2010, 15:11
Nariko Nariko Nariko.

Απω-ανατολιτικη εμφανιση, με κολασμενα κοκκινα μαλια. Τι να λεμε, χειλια στο ιδανικο
μεγεθος και σχημα, ειδικα
το ανω χειλος ειναι προκληση! Ματαρες και βλεμα υπερανω κριτικης.
Aψογα χαρακτηριστικα προσωπου
Για το φετιχ με τα κοκκινα μαλια ειπα? (πολλες το προσπαθησαν, ελαχιστες τα καταφεραν).
Ειναι και καλο κοριτσι με αυτοθυσια μπλαμπλα

Για παρτη της χανω την εμπροσθια κινηση της Lara.

Κι εγώ ψήφισα Nariko γιατί αφενός με κολλάζει η εμφανισή της με τα πυροκόκκινα μαλλιά και τις εκρηκτικές καμπύλες κι αφετέρου γιατί είναι killer chick με lethal κινήσεις!

Η Lara δε με συγκινεί πια καθώς την έχω ζήσει τόσα χρόνια από όταν ήμουν έφηβος (δε λέω για την τιμή των "μπαζούκας" αξίζει) αλλά η Nariko είναι PURE, EXCLUSIVE PS3 Chick!

h4wk
05-10-2010, 20:00
Fang γιατί έχει το πιό όμορφο πρόσωπο απ'όλες!!
Και μετά φυσικά η Nariko :)

Τη fang θα τη παντρευόμουν και τη narico θα την είχα ερωμένη για το kinky κρεβάτι που δε θα έκανε η fang :P

geodlord7
05-10-2010, 20:41
Nariko Nariko Nariko.

Απω-ανατολιτικη εμφανιση, με κολασμενα κοκκινα μαλια. Τι να λεμε, χειλια στο ιδανικο
μεγεθος και σχημα, ειδικα
το ανω χειλος ειναι προκληση! Ματαρες και βλεμα υπερανω κριτικης.
Aψογα χαρακτηριστικα προσωπου
Για το φετιχ με τα κοκκινα μαλια ειπα? (πολλες το προσπαθησαν, ελαχιστες τα καταφεραν).
Ειναι και καλο κοριτσι με αυτοθυσια μπλαμπλα

Για παρτη της χανω την εμπροσθια κινηση της Lara.

Είπες τη μαγική λέξη :yes: Nariko εννοείται και πολύ μετά paige απο heavy rain που την παίρνεις χαλαρά απο πίσω............στον δρόμο όταν την δεις για να θαυμάσεις τα κάλλη της :c030:

Manos71
08-10-2010, 12:19
Hμουν αναμεσα στις NARIKO, Bayonetta Και Selvaria...τελικα ψηφισα NARIKO!!!!

Manos71
08-10-2010, 12:21
Nariko Nariko Nariko.

Απω-ανατολιτικη εμφανιση, με κολασμενα κοκκινα μαλια. Τι να λεμε, χειλια στο ιδανικο
μεγεθος και σχημα, ειδικα
το ανω χειλος ειναι προκληση! Ματαρες και βλεμα υπερανω κριτικης.
Aψογα χαρακτηριστικα προσωπου
Για το φετιχ με τα κοκκινα μαλια ειπα? (πολλες το προσπαθησαν, ελαχιστες τα καταφεραν).
Ειναι και καλο κοριτσι με αυτοθυσια μπλαμπλα

Για παρτη της χανω την εμπροσθια κινηση της Lara.

+1 Mε καλυψες ΠΛΗΡΩΣ!!!!!!! :respect7:

tonybsg
08-10-2010, 12:36
Την Sheva ψήφισα, αν και έχω "χειριστεί" αυτή και την Madison μόνο.:)
Αντικειμενικότατη η ψήφος μου λοιπόν!

Πέρα από την πλάκα, όπως τις βλέπω, Nariko και Fang ρισπέκτ, ενώ η Λάρα είναι εκτός συναγωνισμού!

enstikto
11-10-2010, 11:55
Εγώ τελικά ψήφισα Lara!
Είναι σαν την Lacta... "Η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή"!
Πέρα απο την πλάκα αν δεν υπήρχε λάρα οι μισές στην λίστα δεν θα υπήρχαν καν...
Η Λάρα άνοιξε τον δρόμο στην χρήση θυληκών χαρακτήρων ως πρωταγωνιστριες σε video games και άσχετα με τις μέτριες τελευταίες της εμφανίσεις έχει δώσει στο gaming συνολικά πολύ περισσότερα απο τις υπόλοιπες... :)
ΥΓ. Γριά γριά, αλλά ακόμα κόλαση είναι! :D:D

tsakali GR
11-10-2010, 13:06
Εγώ τελικά ψήφισα Lara!
Είναι σαν την Lacta... "Η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή"!
Πέρα απο την πλάκα αν δεν υπήρχε λάρα οι μισές στην λίστα δεν θα υπήρχαν καν...
Η Λάρα άνοιξε τον δρόμο στην χρήση θυληκών χαρακτήρων ως πρωταγωνιστριες σε video games και άσχετα με τις μέτριες τελευταίες της εμφανίσεις έχει δώσει στο gaming συνολικά πολύ περισσότερα απο τις υπόλοιπες... :)
ΥΓ. Γριά γριά, αλλά ακόμα κόλαση είναι! :D:D

Ναι αλλά είναι και η μόνη από όλες τις υποψήφιες της λίστας που δεν πρωτοεμφανίστηκε στο PS3.

Σε αυτή τη βάση, εγώ διαφωνώ με το γεγονός ότι συμπεριλήφθηκε, γιατί όλες οι πρωτοεμφανιζόμενες διαγωνίζονται ουσιαστικά τη "θητεία" της Lara στις κονσόλες μας και όχι την παρουσία της στο Underworld.

Γιατί σε game based κριτήρια και όρους, στο Underworld ήταν πολύ "λίγη" μπροστά σε παρουσίες όπως η Nariko, η Bayonetta και η Sheeva κ.λπ.

Άλλωστε θεωρώ πως οι πολύ ωραίες ψηφοφορίες, πρέπει να έχουν και έναν "αέρα" exclusivity για το PS3, και α μην τι άλλο η Lara δεν έχει "πάει" με όλες τις κονσόλες :d030:

enstikto
11-10-2010, 13:20
Ναι αλλά είναι και η μόνη από όλες τις υποψήφιες της λίστας που δεν πρωτοεμφανίστηκε στο PS3.

Σε αυτή τη βάση, εγώ διαφωνώ με το γεγονός ότι συμπεριλήφθηκε, γιατί όλες οι πρωτοεμφανιζόμενες διαγωνίζονται ουσιαστικά τη "θητεία" της Lara στις κονσόλες μας και όχι την παρουσία της στο Underworld.

Γιατί σε game based κριτήρια και όρους, στο Underworld ήταν πολύ "λίγη" μπροστά σε παρουσίες όπως η Nariko, η Bayonetta και η Sheeva κ.λπ.

Άλλωστε θεωρώ πως οι πολύ ωραίες ψηφοφορίες, πρέπει να έχουν και έναν "αέρα" exclusivity για το PS3, και α μην τι άλλο η Lara δεν έχει "πάει" με όλες τις κονσόλες :d030:

Μην ξεχνάς όμως ότι και στην πρηγούμενη ψηφοφορία κέρδισε ο Snake ο οποίος και αυτός κέρδισε περισσότερο για την ιστορία του και για την συμπάθεια που τρέφει ο περισσότερος κόσμος απέναντί του γιατί μεγαλωσε μαζί του παρά για την εμφάνισή του στο MGS4 (Πολύ καλή αλλά αν δεν έχεις παίξει τα προηγούμενα δεν καταλαβαίνεις τίποτα :P)

Γενικά πάντος είναι λίγο δύσκολο να βάλουμε τέτιους περιορισμούς στις ψηφοφορίες. Αν λέγαμε ας πούμε ps3 exclusive ΜΟΝΟ τότε στην ψηφοφορία θα ήταν μόνο η Nariko, η Madison και η Selvaria ;)

tsakali GR
11-10-2010, 13:26
Κοίτα ο Snake, με εξαίρεση κάποιες μικρές παρασπονδίες (π.χ. gamecube) ήταν έως τώρα κλασική φιγούρα Playstation.

Δεν είπα να μπουν περιορισμοί, κάθε άλλο, συζήτηση να γίνεται για το θέμα της ψηφοφορίας. Απλά βλέποντας πως εξελίσσεται το poll, εκτιμώ πως πολλοί ψηφίζουν Lara για όλα τις τα -άρα, που έχουν περάσει από χίλια κύματα σε πάμπολλά games και η ίδια ως χαρακτήρας έχει "υποστεί" πολλά lifting και πολλές μετατροπές.

Μου κάνει κάπως που ευφάνταστοι χαρακτήρες όπως η Narikο, η Fang και η Sheeva (αλήθεια πόσες μελαμψές πρωταγωνίστριες θυμάστε), χάνουν από ένα "μοντέλο" παλαιάς γενιάς και κοπής, με φουσκωμένη εμπρόσθια και πίσω κίνηση, που φωνάζει, είμαι teenage dream!

enstikto
11-10-2010, 13:57
Θα σου πω την πρωσοπική μου άποψη.
Καταρχήν Fang, Lightning, Selvaria, Sheva κ Morrigan δεν μπορώ να ψηφίσω γιατί δεν έχω παίξει/τερματίσει τα παιχνίδια στα οποία εμφανίζονται.
Απο τις υπόλοιπες:
Bayonetta: Too much for me! :P
Faith: Την έζησα ελάχιστα.. Πιο πολύ δεμένος νιώθω με τα χέρια και τα πόδια της (μόνο αυτά έβλεπα κατα τη διάρκεια του gameplay).
Madison: Πολύ ωραία παρουσία αλλά εγώ όταν το τερμάτισα ένιωσα πως υπήρχε στο παιχνίδι μόνο "για να υπάρχει" και δεν προσέφερε κάτι το ιδιαίτερο σαν χαρακτήρας (πέρα απο την παρουσία της).
Μας μένει λοιπόν η Ναρίκο και η Λάρα.
Η Ναρίκο μου άρεσε αρκετά σαν χαρακτήρας αλλά οι "μονόλογοί" της με κούρασαν...
Τέλος για την Λάρα είπα τη γνώμη μου στο προηγούμενο post. Θα συμφωνήσω βέβαια ότι την ψήφισα (όπως και οι περισότεροι πιστεύω) λόγο της συνολικής της παρουσίας και όχι λόγο του Underworld...

phaerun
11-10-2010, 14:31
Morrigan και ξερό ψωμί.

http://dragonage.wikia.com/wiki/Morrigan

j.dnls
11-10-2010, 14:53
....
......

Η Ναρίκο μου άρεσε αρκετά σαν χαρακτήρας αλλά οι "μονόλογοί" της με κούρασαν...
....
...

LoL Aσε το μωρακι να μονολογει! Το τελευταιο που θα με νοιαζε με τη Ναρικο.
Εξαλλου, ολες, μα ολες οι γυναικες μονολογουν :a045fgf:

enstikto
15-10-2010, 15:45
Last chance to vote people... Λιγότερες απο 24 ώρες μέιναν με ενεργό το poll!

NeloAngelo
15-10-2010, 16:16
Εκτος απο τη Lara και τη Sheva δεν τις εχω παιξει τις αλλες.
Οποτε προτιμω Sheva απο αυτες τις 2. Ειναι τρελο μωρο!

enstikto
16-10-2010, 18:50
Νικήτρια η Lara με διαφορά στήθους (στήθος απο Tomb Raider 2 όμως :P)

http://www.zastavki.com/pictures/1280x800/2009/Games_Tomb_Raider_Underworld_Lara_Croft_013698_.jp g

Μπορεί η εμφανίσεις της στο τρέχον generation να μην ήταν οι καλύτερες αλλά οι επιρροές που είχε στα games του σήμερα καθώς και το πλούσιο παρελθόν της την καθιστούν (κατα τη γνώμη μου) άξια για την πρώτη θέση!

Το παρόν θέμα μπορεί να κλείσει!
Απο Δευτέρα θα έχουμε καινούρια κατηγορία όπου θα μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας!