PDA

View Full Version : Mortal Kombat - Retro Thread



WolfRathmA
09-09-2010, 08:22
Πειτε οτι θελετε για τα παλια παιχνιδια του Mortal Kombat εδω! ;)



Λυστε μου λιγο μια απορια τωρα που ειπατε Fatality...

Γιατι ποτε σε κανενα mortal kombat δεν εγραφαν τα fatality και επρεπε να τα βρεις μονος σου; LOL! :D

enstikto
09-09-2010, 10:20
Λυστε μου λιγο μια απορια τωρα που ειπατε Fatality...

Γιατι ποτε σε κανενα mortal kombat δεν εγραφαν τα fatality και επρεπε να τα βρεις μονος σου; LOL! :D

Στο 4 τα γράφανε!!!
Παντός μάλλον το καναν για να ξεχωρίσουν τους hardcore από τους casual players!
Εγώ παντός οταν έπαιζα με την παρέα μου πάντα όταν νικουσαμε παντα πατουσαμε κουμπακια από δω κ απο δω κ από κει μπας ν μας κάτσει... Μερικές φορές μας καθόταν :D

tayri
09-09-2010, 11:44
το πρωτο φαταλιτυ που εκανα τυχαια ηταν το καψιμο του σκορπιον! Σχετικα ευκολο !!! Καλυτερα ετσι ομως για να ψαχτεις και λιγο!

enstikto
09-09-2010, 11:47
το πρωτο φαταλιτυ που εκανα τυχαια ηταν το καψιμο του σκορπιον! Σχετικα ευκολο !!! Καλυτερα ετσι ομως για να ψαχτεις και λιγο!
Νομίζω ήταν κάτω, κάτω, κάτω και low punch σωστά;
Δεν ξέρω γιατί αλλά με το που είδα το μήνυμα σου μου ήρθε αυτός ο συνδιασμός στο κεφάλι κατευθείαν....
Τώρα αν κάνω λάθος... τι να πω... έχουν περάσει και χρονάκια απο τότε...

aris13
09-09-2010, 12:43
^Low kick είναι νομίζω. Εγώ είχα μάθει το fatality του Johnny Cage στο 2.:P

enstikto
09-09-2010, 12:51
^Low kick είναι νομίζω. Εγώ είχα μάθει το fatality του Johnny Cage στο 2.:P

Close enough ;)
Ανυπομωνώ να βγεί πάντος το καινούριο πως και πως!!!!
Όταν είχε βεί το trilogy κάνεμε τουρνουά με την παρέα μου και γουστάραμε...
Τώρα που μάθαν ότι βγαίνει αυτό, παρόλο που μερικοί δεν ασχολούντε καν με ps πλέον λένε πρωταθλπηματάκι να κάνουμε! :D:D

Oi 30αριδες μαντράχαλοι παίζουν mortal kombat tournament και γουστάρουν! :a023:

tayri
09-09-2010, 14:39
και εγω δεν θυμαμαι! Σταματησα να παιζω μετα απο το τριλοτζι! Ηρθε επιτελους η ωρα να δωσουμε λιγο ενδιαφερον στη ζωη μας! Ολη μερα φανταζομαι κομπο και φαταλιτυ! Δεν μπορω αλλο το θελω τωρααααααααααααααααα

hakoo
09-09-2010, 19:01
Mortal kombat 2 στο master system :runrun:

Παντως ανεξαρτητα απο το οτι δεν εχει ανακοινωθει ημερομηνια, δεν νομιζω να αργησει. Στην e3 ηταν πολυ προθυμοι οι devs στο να δειξουν το παιχνιδι σε playable μορφη και εδειχνε πολυ solid o τιτλος.

PDS
09-09-2010, 19:07
Mortal kombat 2 στο master system :runrun:

loool και εμενα αυτο ηταν το τελευταιο μου.(στο master system):a040:
Moυ ειχε κανει εντυπωση και ηταν καλυτερο απ'οτι περιμενα(παρ'ολο που ειχα παιξει πρωτα πολυ την MD/pc εκδοση).

hakoo
09-09-2010, 19:17
lol βρε, δεν λεω οτι ηταν το τελευταιο μου, απλα ηταν σταθμος :a022:

PDS
09-09-2010, 19:18
Σταθμος το 2 του master system?:c055gfe:

hakoo
09-09-2010, 19:26
Προσωπικος goddammit
:a098:

WolfRathmA
11-09-2010, 12:54
Ανοιξα καινουριο thread για να μη χαλαμε το αλλο! ;)

Πειτε οτι θελετε για το Mortal Kombat τωρα :P

SOTHPHS
25-08-2011, 21:43
Πειτε οτι θελετε για τα παλια παιχνιδια του Mortal Kombat εδω! ;)



Λυστε μου λιγο μια απορια τωρα που ειπατε Fatality...

Γιατι ποτε σε κανενα mortal kombat δεν εγραφαν τα fatality και επρεπε να τα βρεις μονος σου; LOL! :D

ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝΕ ΕΝΑ "ΔΕΣΙΜΟ" ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ.....ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΡΙΚ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ FRANCHISE ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΗΜΟΝΙΑ ΤΙ ΑΛΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΘΑ ΚΡΥΒΕΙ....ΕΔΩ ΣΤΑ 3 ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΝ ΤΙΣ SPECIAL MOVES ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ STREET FIGHTER 2....EINAI ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗΣ....ΣΑΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ!!...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΡΙΞΕΙΣ??....ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΠΑΓΕ ΣΤΙΣ FATALITIES EINAI ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ (EKTOS ΑΠΟ ΤΟ 5 DEADLY ALLIANCE)...!!!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΑΣ.......

ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ MORTAL KOMBAT VS DC UNIVERSE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΑΘΛΙΕΣ KAI ΦΤΩΧΕΣ FATALITY...ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΛΟ CONCEPT NA ΠΑΛΕΥΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ WONDER WOMAN,CAPTAIN MARVEL KAI ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ 80 ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ "ΠΑΙΔΙΚΗ" VERSION ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΗΣΟΥΝΕ ΕΝΑ ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΟΙΝΟ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ 'ΑΦΕΛΗΣ"...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΣΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΞΟΙΚΟΙΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΟΜΙΞ ΤΗΣ DC...ENΩ Η ΕΥΡΩΠΗ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ Χ-ΜΕΝ,IRON MAN,SPIDER MAN.......ΣΑΝ GAMEPLAY ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΣΠΛΑΤΕΡ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΩΝ FATALITIES...EΞΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΚΟΝΣΟΛΕΣ......

PDS
26-08-2011, 00:33
ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ MORTAL KOMBAT VS DC UNIVERSE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΙΟ ΑΘΛΙΕΣ KAI ΦΤΩΧΕΣ FATALITY...ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΛΟ CONCEPT NA ΠΑΛΕΥΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ WONDER WOMAN,CAPTAIN MARVEL KAI ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ 80 ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ "ΠΑΙΔΙΚΗ" VERSION ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΗΣΟΥΝΕ ΕΝΑ ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΟΙΝΟ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ 'ΑΦΕΛΗΣ"...ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΣΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΞΟΙΚΟΙΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΟΜΙΞ ΤΗΣ DC...ENΩ Η ΕΥΡΩΠΗ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ Χ-ΜΕΝ,IRON MAN,SPIDER MAN.......ΣΑΝ GAMEPLAY ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΣΠΛΑΤΕΡ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΩΝ FATALITIES...EΞΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΚΟΝΣΟΛΕΣ......

ΑΠ'ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ ΟΝLINE AΠΑΞ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΛΛΟΝ ΟΝLINE ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ....ΜΟΝΟ ΞΑΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 8 ΜΗΝΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΩΣ Η THQ KAI ΕLECTRONICS ART ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝΕ ΤΟ ONLINE ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΕΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΕΜΑΧΙΟ


IV. ΜΗΝ χρησιμοποιείται κεφαλαίους χαρακτήρες στα post σας είτε σε ελληνικά είτε σε greeklish είτε για τίτλο μηνύματος είτε για να γράψετε κάτι. Αν θέλετε να δώσετε έμφαση σε κάτι χρησιμοποιείστε έντονα γράμματα (bold) χρησιμοποιώντας τον κατάλληλο κώδικα (εδώ γράφετε κάτι που φαίνεται πιο τονισμένο).
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=255

PDS
26-08-2011, 15:05
ΕΧΩ ΑΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩΣ......ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ???..ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΑ ΟΧΙ ΕΙΡΩΝΕΥΩΜΕΝΟΣ.........

Και εγω εχω αστιγματισμο και φανταζομαι πολλοι σε αυτο το φορουμ.
Δεν εχεις γυαλια?
Τα αλλα ποστ πως τα διαβαζεις?

Ezio
26-08-2011, 16:05
Αν θέλεις τα γράμματα να είναι μεγαλύτερα μεγέθυνε την σελίδα.

djpar
26-08-2011, 21:21
ezio...ποσο δικοιο εχεις!

jk_blue_tiger
26-08-2011, 22:23
ENTAΞΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ......ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΚΕΝΤΡΙΚΟΤΗΤΑΣ....ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΟ ΤΑΜΠΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ) ΔΗΘΕΝ ΟΤΙ "ΦΩΝΑΖΟΥΝ"....ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΦΩΝΗΕΝΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ....ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ,ΚΕΙΜΕΝΟ Η ΣΥΓΓΡΑΜΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ,ΣΕ SHOUTBOX KAI ΣΕ REAL TIME TOPIC ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΩΜΕΝΗ ΡΟΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ Η ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ 10 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΠΙΣΙ ΩΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΗΣ ΚΕΙΜΕΝΩΝ Η ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ COMMENT ΣΕ ΠΟΣΤ ΗΤΑΝ AYTO KAI ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ) ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ RULES...
ΓΥΑΛΙΑ ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΕΓΕΝΘΥΝΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΥΩΠΑΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΑΩ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΛΥΤΩΝΟΝΤΑΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ (ΔΙΟΤΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ...ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ "ΦΩΝΑΖΕΙ") ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ "ΦΩΝΑΚΛΑ" ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΠΟΣΤ....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΤΟΥΝΕ ΟΙ MODERATORS ΚΑΝΟΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ (ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ) ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΣΕ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ (ΚΑΙ ΤΑΜΠΟΥ).....
ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΤΑΝ ΕΚΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΙ EMOTICON ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΑ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ (ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥΤΡΑ)........

Πραγματικα κουραστηκα να διαβασω ολο το post σου απο περιεργια και μονο. Και μπορω να σου πω οτι προσπερνουσα γρηγορα καποιες λεξεις για να τελιωνω γρηγορα καθως δεν αντεχα αλλο. Πριν φτασω στο τελος του post σου υποσχεθηκα στον εαυτο μου να μην τον ξαναβαλω σε τετοια δοκιμασια και τελικα ευτυχως διαβασα οτι ειναι η τελευταια φορα που το κανεις. Οχι μονο δεν επιτρεπονται τα κεφαλαια, καθως ειναι off στους κανονες αλλα ειναι και ψυχοβγαλτικα.

PDS
26-08-2011, 23:37
δηλαδη αν ειχα γραψει το ποστ που εσβησες πριν λιγο ως replay με μικρα δεν θα το εσβηνες??...με το χερι στην καρδια δηλαδη!!...

Δεν εσβησα καποιο ποστ και απο οτι βλεπω δεν υπαρχει σβησμενο ποστ απο καποιον Mod ή απο σενα.Εισαι σιγουρος οτι το ποσταρες?


δεν ειχα σκοπο να κανω απαντησω δεν θα ξαναεκανα comment απλα... επειδη μοu πεταξες το μπαλακι οτι ισως να θελω να κανω τον εξυπνο και να ξεχωρισω ειπα ποιο στοιχειωθετημενα την αποψη μου...με κεφαλαια αφηρημενος...η δυναμη της συνηθειας βλεπεις!!...

Οχι δεν πεταξα κανενα μπαλακι.Απλα ειχα αυτη την απορια γιατι και εγω εχω αστιγματισμο και σου εκανα 2 ερωτησεις.

Το διαβασα το ποστ σου,αλλα αυτοι ειναι οι κανονες τι να κανουμε.Δεν προκειται να αλλαξουν:)

Ωραιο θεμα ανοιγεις και αν θες την αποψη μου εγω δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα,σε μενα δεν φαινεται οτι φωναζεις,απλα ειναι πολυ κουραστικο να διαβαζεις μια παραγραφο με κεφαλαια,οπως ειπε και ο φιλος jk_blue_tiger.

djpar
27-08-2011, 11:21
The MKast - Series 2, Episode 7 - MK Arcade Kollection - YouTube

Lefteris_X
27-08-2011, 11:50
Σωτήρη, καλημέρα.

Προφανώς θα είσαι σχετικά νεαρός, αφού είπες ότι στο Δημοτικό σας έλεγαν περί Ιντερνετ.

Να σε ενημερώσω λοιπόν, μια και είμαι στο Διαδίκτυο κάποια χρονάκια (απο το 1985 περίπου), ότι ανέκαθεν, μα ανέκαθεν, και πολύ πριν εγώ ασχοληθώ με το Ιντερνετ, υπήρχε ο εξής κανόνας: τα κεφαλαία χρησιμοποιούνται μόνο όταν:

α) θέλουμε να τονίσουμε μόνο 1 ή 2 λέξεις, πχ. Το Gran Turismo θεωρώ ότι έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ γραφικά.

β) γράφοντας μια ολόκληρη πρόταση ή παράγραφο με κεφαλαία, εστί οτι "μιλάμε" με δυνατή φωνή / φωναχτά.

Τώρα απο εκεί και πέρα, αν οι Έλληνες καθηγητές είναι μαλάκες, και με τον απαράδεκτο τρόπο διδασκαλίας τους, μετέδωσαν στα παιδιά (κ σε εσένα όπως λες), ότι τα κεφαλαία είναι "ταμπού", τότε όπως είπα, είναι μαλάκες και δεν φταίνε σε αυτό κανόνες του Διαδικτύου επί 30 χρόνια.

Ούτε ταμπού είναι, ούτε τίποτα "φίμωση" ελευθερίας λόγου. Κανόνες είναι και είναι μάλιστα απο τους πρώτους.

Επίσης, τα greeklish πρωτο-χρησιμοποιήθηκαν ααπό τους Έλληνες του Διαδικτύου πριν το 1990, καθώς τότε, δεν υπήρχαν ελληνικοί χαρακτήρες, η κωδικοσελίδα 857 της IBM (συγχωρέστε με αν έκανα λάθος στο νούμερο, πάνε και άνω των 2 δεκαετιών!) ακόμα δεν είχε "ενωματωθεί" στις σελίδες / κώδικα του Ιντερνετ με αποτέλεσμα:

α) όλοι μιλάγαμε στα Αγγλικά. Ακόμα και μεταξύ μας, οι Έλληνες, μιλάγαμε Αγγλικά (καλά, δεν υπήρχαν και πολλοί κιόλας, συνήθως με ξένους μιλάγαμε).

β) όσο προχώραγαν τα χρόνια, κατά ένα περίεργο τρόπο, οι Έλληνες που ασχολούνταν με υπολογιστές και κατ' επέκταση με το Ιντερνετ, δεν ήξεραν τόσο καλά Αγγλικά. Έτσι αρχίσαμε να χρησιμοποιούμε του αγγλικούς (λατινικούς δηλαδή) χαρακτήρες για να αποτυπώσουμε έστω και με μπακαλίστικο τρόπο τα ελληνικά, καθώς ακόμα ελληνικοί χαρακτήρες δεν υπήρχαν.

Και κάπου στο 1995, μαθαίνει ο Έλληνας το chat μέσω του πρωτοκόλλου IRC (Internet Relay Chat).............χρησιμοποιώντας 2 προγράμματα, το Pirch32 και το mIRC (πολύ άσχετοι κιόλας, όπως οι περισσότεροι, έλεγαν "μπαίνω στο mIRC" ενώ ήταν λάθος: δεν γίνεται να μπείς σε ένα πρόγραμμα, στο IRC μπαίνεις, και γράφεις χαρακτήρες με το πρόγραμμα mIRC)............

........έτσι τα greeklish έγιναν συνήθεια............και το 1996-7 αποκτούμε κανονικά ελληνικά.

Μόνο που οι περισσότεροι, είχαν μάθει να κρύβουν την σχεδόν ΠΛΗΡΗ (τα κεφαλαία, για να τονίσω την πληρότητα) έλλειψη ορθογραφίας, με τα greeklish.

Κι ενώ όλοι οι "παλιοί" του Διαδικτύου, αρχίσαμε να χρησιμοποιούμε ελληνικά, οι επόμενες γενιές (μέσα σε αυτές και εσύ - ηλικιακά εννοώ), ήταν κολλημένες με τα greeklish.

Τα αποτελέσματα (ανορθογραφία, έλλειψη σύνταξης σχεδόν σε όλα τα γραπτά του σχολείου) είναι γνωστά.

Και το ωραίο; Άρχισαν οι νέες γενιές, να "κατασκευάζουν" δήθεν νέους κανόνες.....ότι και καλά τα greeklish φτιάχτηκαν για να βολεύουν, είναι ευκολότερα για να γράφεις, τους βολεύει να μην "γυρνούν" το πληκτρολόγιο ελληνικά-αγγλικά όλη την ώρα.........και δικαιολογίες του κερατά, γιατί;

Μα γιατί τα έχουν ΌΛΑ γραμμένα στα @@ τους, δεν μαθαίνουν τι ισχύει ΠΡΙΝ απο αυτούς ασχοληθούν με το Ιντερνετ και απο την στιγμή που ασχολήθηκαν νομίζουν ότι ΜΟΝΟ η γενιά τους το ξέρει, άρα κατέχουν το άθλημα πολύ καλύτερα απο τους μεγαλύτερους ηλικιακά.

Ε, λάθος. Δεν είναι έτσι πράγματα, ποτέ δεν ήταν για την ακρίβεια.

Υπήρχαν και υπάρχουν κανόνες, πολύ προτού δημιουργηθεί το πρώτο ελληνικό φόρουμ, πόσο μάλλον ένα φόρουμ για το PS3. (= που σημαίνει ότι δεν είναι κανόνες του PS3foroums.gr αλλά ΟΛΟΥ του Ιντερνετ).

Τα παράπονά σου Σωτήρη, κανονικά θα έπρεπε να απευθύνονται στους παλιούς καθηγητές σου, που σας μετέδωσαν γνώση......του ass που λέμε (κώλου :P)

grip
27-08-2011, 12:35
Μπορούν να μεταφερθούν τα άσχετε με το MK posts σε κάποιο -άλλο νέο ίσως- thread?

giannis_33
27-08-2011, 14:12
μακραν το καλυτερο mortal kombat ηταν το trilogy στο playstation 1....ολοι οι χαρακτηρες με τα τοτε καλυτερα γραφικα...οσο για τα φαταλιτυ αν ειχες ενεργοποιησει στα options το ερωτηματικο μπορουσες να κανεις οποιο φαταλιτυ ηθελες μονο με ενα κουμπι.....αν δεν κανω λαθως παταγες ολα τα πανω κουμπια κ τριγωνο κ πανω

djpar
27-08-2011, 14:30
εγω στο kollection θα ηθελα αντι του UMK3 το Trilogy

Lefteris_X
27-08-2011, 14:33
Μπορούν να μεταφερθούν τα άσχετε με το MK posts σε κάποιο -άλλο νέο ίσως- thread?

ναι, το σωστό είναι να μεταφερθούν.

σόρρυ απο μεριάς μου για το προηγούμενο οφφ-τοπικ.

devilspawn
06-02-2013, 20:12
Προσωπικά θεωρώ το 4 το καλύτερο.Αν και με το 9 φάνηκε ότι η σειρά έχει μέλλον ακόμα και με τη σωστή δουλειά και μεράκι μπορει να φτάσει πολύ ψηλά!