PDA

View Full Version : The Favourites: Αγαπημένοι πρωταγωνιστές (άντρες) σε PS3 games



enstikto
01-09-2010, 00:12
Ψηφίσατε τους αγαπημένους σας και τα αποτελέσματα είναι πλέον εδώ.
Το Top 10 απαρτίζεται (σε αλφαβητική σειρά και όχι σε σειρά ψήφων απο τους):

1. Cole MacGrath - Infamous Series
"With time, I'm learning to control it. Master it. Just hope it's not too late."

http://gamernode.com/upload/manager///News%20Images/Sony/infamous_karma1255467623.jpg


2. Ezio Auditore Da Firenze - Assassin's Creed 2
"I thought... I thought I was beyond this. But I'm not. I've waited too long, lost too much. Requiescat in Pace, you bastard! "

http://ve3dmedia.ign.com/images/04/75/47552_AssassinsCreed2-Ezio.png


3. Guybrush Threepwood - Monkey Island Series
“Look behind you, a Three-Headed Monkey!”

http://vip.telltalegames.com/files/monkeyisland/concepts060109/talesofmi_guybrush_concept.jpg


4. John "Soap" MacTavish - Call Of Duty: Modern Warfare Series
"Place is filled with living casualties of the last war.. which I swear I thought we'd won."

http://images4.wikia.nocookie.net/callofduty/images/a/af/Soap_MacTavish.jpg


5. John Marston - Red Dead Redemption
"We all need friends, mister. We die alone, but we live among men."

http://pixelatedgeek.com/wp-content/uploads/2010/05/red-dead-redemption-john-marston1.jpg


6. Kratos - God of War Series
"If all those on Olympus would deny me my vengeance, then all of Olympus will die. "

http://www.gameover.gr/uploads/Image/diafora/God%20of%20War%20Kratos-01.jpg


7. Nathan Drake - Uncharted Series
"Oh Crap!"

file:///C:/DOCUME%7E1/Enstikto/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pnghttp://gamernode.com/upload/manager///Review%20Images/Uncharted%202/uncharted_2_review1255756465.jpg



8. Niko Bellic - Grand Theft Auto IV
"War is when the young and stupid are tricked by the old and bitter into killing each other."

http://ui02.gamespot.com/2369/grandtheftauto4nico_2.jpg


9. Solid Snake - Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
"War has changed. The age of deterrence has become the age of control... All in the name of averting catastrophe from weapons of mass destruction. And he who controls the battlefield... controls history. War has changed. When the battlefield is under total control... War becomes routine. "

http://media.giantbomb.com/uploads/0/22/11395-solid_snake_super.jpg


10. War - Darksiders
-"I'm disappointed, Horseman. You look so small from up here"
-"You can look me in the eye when I kill you"

http://www.ultimateworldgaming.com/tuwc/main/images/stories/darksiders/darksiders-forces-of-heaven-and-hell.jpg


Ψηφίζεται κανονικά στο poll πλέον τον αγαπημένο σας ώστε να βγεί ο πρώτος! Η ψηφοφορία θα διαρκέσει 23 μέρες (θα σταματήσει 1 εβδομάδα ακριβώς πριν κλείσει ο μήνας) και μετά θα έχουμε νέα κατηγορία στο thread "The Favourites: Υποψηφιότητες" όπου θα μπορείτε να προτείνετε τους αγαπημένους σας της νέας κατηγορίας.

Αυτά! Vote away!

ilias78
01-09-2010, 00:28
δυσκολη επιλογη
εβελα τον ezio.

Ezio
01-09-2010, 00:33
Αποφασίζουμε όλοι με ψηφοφορία τι θέλουμε τον επόμενο μήνα?

enstikto
01-09-2010, 00:36
Αποφασίζουμε όλοι με ψηφοφορία τι θέλουμε τον επόμενο μήνα?

Έχω κάτι στο μυαλό μου αλλά δεν με πειράζει να αποφασιστεί δημοκρατικά. Απλά πάλι ψήφους θα μετράω :P

nikolaszax
01-09-2010, 09:47
Απο τους υποψηφιους ....ευκολο,Nathan drake.

nickgr
01-09-2010, 10:27
Δεν τα εχω παιξει ολα τα παιχνιδια αλλα απο αυτα που εχω παιξει ψηφιζω τον συνονοματο Nico Bellic.

tsakali GR
01-09-2010, 10:34
πραγματικά δύσκολη απόφαση...αλλά θα επιλέξω τον Snake λόγω "long service" θητείας στις περιπέτειές του στην αγαπημένη μας κονσόλα μέσα στα χρόνια!

chronohill
01-09-2010, 11:17
Oντως πολυ δυσκολη αποφαση.Ο cole θα παρει την δικια μου ψηφο...

enstikto
01-09-2010, 11:45
Εγώ ψήφισα John Marston. Κατα τη γνώμη μου είναι ο ποιό ολοκληρωμένος χαρακτήρας απο όλες τις απόψεις στο PS3. Είναι ο μοναδικός χαρακτήρας που παρ όλα τα ελατώματά του γίνετε αγαπητός σε κάνει να τον νιώσεις και να τον "πονέσεις".
Πολύ αγαπητοί επίσης οι Snake κ Nate. Ο πρώτος όμως "χάνετε" κατά τη γνώμη μου στην σκιά του Big Boss (σαφώς πιό βαθύς χαρακτήρας) ενώ ο Nate παρ όλο που τον συμπαθώ πάρα πολύ σαν χαρακτήρα δεν μπορεί για μένα να ξεπεράσει το βάθος της πρωσοπικότητας του John.
Ο Guybrush αγαπημένος χαρακτήρας απο παλιά αλλά παρ'ολο που είναι χαρακτήρας PS3 μέσα μου θα είναι πάντα στο PC. Βασικά είναι απο 'αλλο ανέκδοτο που λέμε :P
O Nico μπορώ να πω πως έχει και αυτός τους "δαίμονές" του και αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά καθαρά απο πρωσοπική άποψη μου είναι λιγότερο συμπαθής...
Οι υπόλοιποι χαρακτήρες΄ήτε δεν αναπτύσονται όσο θα ήθελα (Cole, Ezio) ήτε είναι πολύ μονοδιάστατοι κατά τη γνώμη μου (MacTavish, Kratos, War).

Valkyre
01-09-2010, 13:18
^^ Ο Solid Snake απο ολη την ιστορια του MGS ειναι αυτος που υπεστη το χειροτερο μαρτυριο και με διαφορα. Μπορει να μην ηταν ο Bad Ass οπως ηταν ο Big Boss (αν και τον κερασε 2 φορες), ομως ηταν ενας κλωνος με ημερομηνια ληξης και η μοναδικη ζωη που εζησε ηταν μεσα στον πολεμο και την μαχη. Αν με ρωτησει κανεις οσο Badass και να ειναι ο Big Boss ο Snake ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας διοτι τραβηξε τα πανδεινα οχι απο δικη του επιλογη και αφιερωσε την ζωη του για να διορθωσει τις μλκιες αλλων (μαζι και του Big Boss). Δεν γνωρισε ουτε μανα, ουτε πατερα, δεν μπορουσε να κανει παιδι και ηταν καταδικασμενος να πεθανει σαν ενα στρατιωτικο πειραμα με ημερομηνια ληξης.

Snake...had a hard life... μπροστα του ο John Marshton και ολοι οι υπολοιποι εκαναν διακοπες στην Disneyland! :)

Αποψη μου βεβαια (λολ ξερετε... :) )

tonybsg
01-09-2010, 13:24
John Marston και για μένα :)

tsakali GR
01-09-2010, 13:32
^^ Ο Solid Snake απο ολη την ιστορια του MGS ειναι αυτος που υπεστη το χειροτερο μαρτυριο και με διαφορα. Μπορει να μην ηταν ο Bad Ass οπως ηταν ο Big Boss (αν και τον κερασε 2 φορες), ομως ηταν ενας κλωνος με ημερομηνια ληξης και η μοναδικη ζωη που εζησε ηταν μεσα στον πολεμο και την μαχη. Αν με ρωτησει κανεις οσο Badass και να ειναι ο Big Boss ο Snake ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας διοτι τραβηξε τα πανδεινα οχι απο δικη του επιλογη και αφιερωσε την ζωη του για να διορθωσει τις μλκιες αλλων (μαζι και του Big Boss). Δεν γνωρισε ουτε μανα, ουτε πατερα, δεν μπορουσε να κανει παιδι και ηταν καταδικασμενος να πεθανει σαν ενα στρατιωτικο πειραμα με ημερομηνια ληξης.

Snake...had a hard life... μπροστα του ο John Marshton και ολοι οι υπολοιποι εκαναν διακοπες στην Disneyland! :)

Αποψη μου βεβαια (λολ ξερετε... :) )

Είπα να τα γράψω πριν που διάβασα για "συναισθηματικό δέσιμο" με τον χαρακτήρα και "πόνο"...
Well said my friend!

"I'm no hero... Never was. I'm just an old killer... Hired to do some wet work. "

aiakos81
01-09-2010, 13:45
Δυσκολη επιλογη (αρχικα), αλλα κατοπιν ωριμου σκεψεως Snake δαγκωτο...Μιλαμε για ΤΟ επος, με μακρα ιστορια παιχνιδι που ξεκιναει απο το ps1. Tι να λεμε τωρα...Μεχρι και δικο του subforum εχει στο σάιτ...

enstikto
01-09-2010, 13:57
^^ Ο Solid Snake απο ολη την ιστορια του MGS ειναι αυτος που υπεστη το χειροτερο μαρτυριο και με διαφορα. Μπορει να μην ηταν ο Bad Ass οπως ηταν ο Big Boss (αν και τον κερασε 2 φορες), ομως ηταν ενας κλωνος με ημερομηνια ληξης και η μοναδικη ζωη που εζησε ηταν μεσα στον πολεμο και την μαχη. Αν με ρωτησει κανεις οσο Badass και να ειναι ο Big Boss ο Snake ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας διοτι τραβηξε τα πανδεινα οχι απο δικη του επιλογη και αφιερωσε την ζωη του για να διορθωσει τις μλκιες αλλων (μαζι και του Big Boss). Δεν γνωρισε ουτε μανα, ουτε πατερα, δεν μπορουσε να κανει παιδι και ηταν καταδικασμενος να πεθανει σαν ενα στρατιωτικο πειραμα με ημερομηνια ληξης.

Snake...had a hard life... μπροστα του ο John Marshton και ολοι οι υπολοιποι εκαναν διακοπες στην Disneyland! :)

Αποψη μου βεβαια (λολ ξερετε... :) )

Δεν είπε κανείς ότι δεν έχει τραβήξει τα πανδινα! Όπως είπα και στο ποστ μου είναι από τους αγαπημένους μου, αλλά από mgs saga ο αγαπημένος μου είναι ο BB!
Το mgs κ μένα είναι η αγαπημένη μου σειρά και όντως είναι η μεγαλύτερη επικιλα που έχει εμφανιστεί στο χώρο. Σαν χαρακτήρα όμως με τον john ήρθα πιο κοντά και μου είπε πιο πολλά σε 1 game απ΄οτι μου είπε ο snake σε 3...

aladdin7
01-09-2010, 13:59
Σαν χαρακτήρα όμως με τον john ήρθα πιο κοντά και μου είπε πιο πολλά σε 1 game απ΄οτι μου είπε ο snake σε 3...

offtopic: για πες μας και εμάς τι σου είπε!!!!:what:

enstikto
01-09-2010, 14:05
offtopic: για πες μας και εμάς τι σου είπε!!!!:what:

Ένα θα σου πω εσένα! Άσε το buzz και πίασε RDR! :c055gfe:

twimgr
01-09-2010, 16:04
^^ Ο Solid Snake απο ολη την ιστορια του MGS ειναι αυτος που υπεστη το χειροτερο μαρτυριο και με διαφορα. Μπορει να μην ηταν ο Bad Ass οπως ηταν ο Big Boss (αν και τον κερασε 2 φορες), ομως ηταν ενας κλωνος με ημερομηνια ληξης και η μοναδικη ζωη που εζησε ηταν μεσα στον πολεμο και την μαχη. Αν με ρωτησει κανεις οσο Badass και να ειναι ο Big Boss ο Snake ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας διοτι τραβηξε τα πανδεινα οχι απο δικη του επιλογη και αφιερωσε την ζωη του για να διορθωσει τις μλκιες αλλων (μαζι και του Big Boss). Δεν γνωρισε ουτε μανα, ουτε πατερα, δεν μπορουσε να κανει παιδι και ηταν καταδικασμενος να πεθανει σαν ενα στρατιωτικο πειραμα με ημερομηνια ληξης.

Snake...had a hard life... μπροστα του ο John Marshton και ολοι οι υπολοιποι εκαναν διακοπες στην Disneyland! :)

Αποψη μου βεβαια (λολ ξερετε... :) )



Φίλε μου ετοίμαζα ένα τεράστιο post με το βιογραφικό του Snake, αλλά το post σου τα είπε κάπως πιο περιλιπτικά και επί της ουσίας.
Αυτό που κατάλαβα όμως είναι πως σε αυτό το poll μάλλον θα "αδικηθεί" το παλικάρι μας, γιατί όπως λέει και ο τίτλος του The Favourites: Αγαπημένοι πρωταγωνιστές (άντρες) σε PS3 games...

ParanoidGR
01-09-2010, 22:13
solid snake! εννοείτε!!!

desperate_gamer
02-09-2010, 15:09
Συγχαρητήρια για την παρουσίαση. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά.

Ε απ' όλα αυτά θα πω Drake. Για τον Snake δεν μπορώ να πω ότι μ' άρεσε ιδιαίτερα και πέρα από το παιχνίδι, παρ' όλο που έχει συγκινητική ιστορία. Cole, Kratos και λοιποί για 'μένα δεν έχουν προσωπικότητα, και ο Ezio δυστυχώς δεν έχει το ταπεραμέντο του Drake.

Οπότε Nate και ένα nod στο underdog που με τσαγανό, εξυπνάδα, χιούμορ και καλές γενικά, για την εποχή μας, αρχές ξεπερνάει τα μεγαλύτερα εμπόδια!

WolfRathmA
02-09-2010, 15:16
Εγω ψηφιζω Snake φυσικα...

Kane
03-09-2010, 08:49
Ψήφισα τον John Marston. Ίσως να φταίει και η αγάπη μου για τα γουέστερν (μου θύμισε λίγο τον Clint Eastwood στο Unforgiven) αλλά με κέρδισε αμέσως.


Ένα θα σου πω εσένα! Άσε το buzz και πίασε RDR! :c055gfe:
Πες του τα μπας και ακούσει γιατί εμένα με γράφει. Αν και τώρα τον βλέπω για :d030tr:

enstikto
10-09-2010, 14:34
Επειδή βλέπω ότι ο περισσότερος κόσμος ψήφισε τις πρώτες μέρες σκέφτομαι από την επομενη φορά, η ψηφοφορία να κρατάει 2 weeks μόνο... Τι λέτε;

twimgr
10-09-2010, 14:49
Επειδή βλέπω ότι ο περισσότερος κόσμος ψήφισε τις πρώτες μέρες σκέφτομαι από την επομενη φορά, η ψηφοφορία να κρατάει 2 weeks μόνο... Τι λέτε;
Μετά όμως για δύο βδομάδες τι θα κάνουμε?
Άποψή μου είναι καλύτερα κάθε μήνα να κάνουμε και άλλη κατηγορία...
Τις πρώτες δύο εβδομάδες να ψηφίζουμε για τις υποψηφιότητες και τις υπόλοιπες να βγάζουμε τον "νικητή".

enstikto
10-09-2010, 14:52
Έτσι όπως το σκεφτόμουν εγώ, θα ήταν 1 week υποψηφιότητες, 2 weeks ψηφοφορία, και όταν τέλειοωνε η ψηφοφορία ξανά απο την αρχή με καινούρια κατηγορία. Ούτως η άλλος η φύση του thread δεν απαιτεί να γίνετε μηνιαία η κάθε κατηγορία (σε αντίθεση με το Most Wanted game of the month)....

tsakali GR
10-09-2010, 15:01
Ακούγεται καλύτερη η δομή όπως την περιγράφεις.
***πολύ λίγες συμμετοχές όμως ρε παιδί μου (33 άτομα)...

enstikto
10-09-2010, 15:08
Ακούγεται καλύτερη η δομή όπως την περιγράφεις.
***πολύ λίγες συμμετοχές όμως ρε παιδί μου (33 άτομα)...

Ναι ρε γαμώτο... Και φαντάσου ότι είναι ίσως και η πιό "δημοφιλής" κατηγορία... Αργότερα που (αναγκαστηκά) θα έχουμε πιό εξειδικευμένες κατηγορίες απορώ τι θα γίνει; Ελπίζω να έχει πιο πολύ συμμετοχή...

hidd3n
10-09-2010, 23:10
John "Soap" MacTavish εμένα!

panais_ur
20-09-2010, 13:56
niko bellic αλητεία!!!

enstikto
21-09-2010, 11:43
3 μέρες λειψές μείναν παίδες! ΄Οσοι δεν ψηφίσατε και θέλετε να ψηφίσετε κάντε το έγκαιρα!

chronohill
21-09-2010, 13:45
αντε παιδια ψηφιστε!περιμενω τις γυναικες πως και πως!!!!(το επομενο δεν ειναι???)

enstikto
21-09-2010, 13:53
αντε παιδια ψηφιστε!περιμενω τις γυναικες πως και πως!!!!(το επομενο δεν ειναι???)

Χμμμ... είχα κάτι άλλο υπόψη μου για την επόμενη ψηφοφορία αλλά επειδή βλέπω ότι δεν κρατιέσε και αφού δεν έχει εκφραστεί ενδιαφέρον για κάτι άλλο μάλλον θα σου γίνει το χατίρι ;)

chronohill
21-09-2010, 16:57
Χμμμ... είχα κάτι άλλο υπόψη μου για την επόμενη ψηφοφορία αλλά επειδή βλέπω ότι δεν κρατιέσε και αφού δεν έχει εκφραστεί ενδιαφέρον για κάτι άλλο μάλλον θα σου γίνει το χατίρι ;)

Γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!:fans: καλα δεν υπαρχει προβλημα οτι θελεις εσυ!Εγω θα ψηφισω οτι και να βαλεις!

babis13
21-09-2010, 17:03
nathan με μικρη διαφορα απο τον κρατος

desperate_gamer
21-09-2010, 18:29
Χμμμ... είχα κάτι άλλο υπόψη μου για την επόμενη ψηφοφορία αλλά επειδή βλέπω ότι δεν κρατιέσε και αφού δεν έχει εκφραστεί ενδιαφέρον για κάτι άλλο μάλλον θα σου γίνει το χατίρι ;)

Νοοο! Κι εγώ θέλω!! :a038: Απλά ανυπομονώ ν'αλλάξει η κατηγορία. Ε και τι πειράζει που είμαστε εμείς κι εμείς; Η πλειοψηφία παραμένει πλειοψηφία.

Valkyre
24-09-2010, 09:37
Το λοιπον...νομιζω ειναι καιρος να κλεισει το θεντ και να παμε στην επομενη ψηφοφορια! Αντε καιρος ειναι το αναβαλαμε πολυ! Ο κοσμος ψηφισε Solid Snake για μια ακομη φορα! :D :D

Τυχαιο? Δεν νομιζω! :D

ΥΓ: Αν μετα το παρον μηνυμα ως δια μαγειας καλυφθει αυτη η αρκετα μεγαλη διαφορα απο τον δευτερο της ταξεως του 30% (!!!) , τοτε βγαζω την εν λογω ψηφοφρια σικε εντελως! :D

enstikto
24-09-2010, 12:42
H φηφοφορία τελειώσε με την πανυγηρική και συντριπτική νίκη ενός απο τους πιο αγαπημένους χαρακτήρες του Playstation όλων των εποχών.
Είναι ο πιο διαχρονικός χαρακτήρας απο τους υποψήφιους καθώς είναι ο μοναδικός που έχει υπάρξει στην ζωή του playstation απο την πρώτη μορφή του.
Είναι απο τα πιο αναγνωρίσιμα ονόματα χαρακτήρων στα video games και βασικος πρωταγωνιστής ενός franchise που έχει αποσπάσει απο κριτικούς και παίχτες τις καλύτερες κριτικές και θεωρείτε απο τα πιο επικά saga (αν όχι το πιό επικό) στα video games...
Λογικό είναι λοιπόν να ψηφίζετε ως και ο αγαπημένος πρωταγωνιστής των μελών του φόρουμ μας και με αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό απο τους υπόλοιπους!
Δεν είναι άλλος απο τον "Mr. Stealth" Solid Snake!
http://media.giantbomb.com/uploads/0/22/11395-solid_snake_super.jpg

Μιας και τελείωσε η ψηφοφορία ας κλείσει κάποιος mod to thread.
Η νέα ψηφοφορία με τις προτάσεις σας για τις "Αγαπημένες Πρωταγωνίστριες" ξεκίνησε και μπορείτε να την βρείτε εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=7629).

Valkyre
24-09-2010, 12:47
Eτσιιι ετσιιιιι! :D

Solid Snake FTW :D

Thread closed :)