PDA

View Full Version : Prison Break



seven77
13-09-2007, 16:51
παιδια παιζει να βρουμε καμμια ακρη για επεισοδια του Prison Break στον 3ο κυκλο?
νομιζω οτι τωρα 3εκιναει στην αμερικη?

pvinis
13-09-2007, 17:19
ναι... torrents!

seven77
13-09-2007, 17:34
torrents?????

Akolov
13-09-2007, 17:36
Καλά μην μας πεις ότι δεν ξέρεις τι είναι τα torrent files ??:fryingpan::fryingpan::fryingpan:

seven77
13-09-2007, 17:37
δεν 3ερω .....:blush::blush:

GedoGt
13-09-2007, 17:53
www.adslgr.com
Μπες κάνε search διάβασε και θα μάθεις πολλά.
Στην ουσία ένα πρόγραμμα είναι (azureus,μtorrent κ.τ.λ)
Και με αυτό κατεβάζεις ταινίες , σήριαλ απο κάποια torrent site στο νετ.

Akolov
13-09-2007, 17:58
Θέλω να κλάψω προκαταβολικά.....όχι δεν θέλω να οξηγήσω κάτι τέτοιο σήμερα....Σνιφ..κλαψ κλαψ:banghead::prayer::prayer::prayer::(:tongue::t ongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::ton gue::tongue::tongue::tongue:

Λοιπόν με απλά και κατανοητά λόγια...

Ένα μεγάλο πρόβλημα των δικτύων και της μεταφοράς αρχείων από το internet είναι η ασφάλεια και η εγκυρότητα των δεδομένων που θέλουμε να στείλουμε...(όχι η ενεργητική αλλά η παθητική) Δηλαδή , "ωραία ρε φίλε εσύ μου ζητάς να σου στείλω μία ταινία..αλλά που να την κατεβάσεις ολόκληρη σε ένα μεσημέρι , ξέρεις πόσα λάθη στην δρομολόγηση γίνονται...και αν πάει κάτι στραβά στα δεδομένα κάτι δεν παρεις σωστά(ολοκληρομένα) τι γίνεται πάλι από την αρχή??"
Κάτι τέτοια προβλήματα λύθηκαν με την τμηματοποίηση των δεδομένων σε πακέτα (pieces) του αρχικού μας αρχείου . Δηλαδή αντί να παίρνεις μία ταινία σαν ένα αρχείο παίρνεις πολλά αρχεία σε πακέτα τα οποία γίνονται πάλι ένα σιγά σιγά στον παραλήπτη . (απλοικά τώρα)

Το πράγμα αυτό όμως δεν μπορούσε να γίνει με τα απλά p2p προγράμματα (βλέπε winmx ktl) αλλά αλλιώς....

Τώρα με λίγα λόγια χρειάζεσαι ένα προγραμματάκι της πλάκας σε μέγεθος (εγώ χρησιμοποιώ το u torrent (http://www.download.com/uTorrent/3000-2196_4-10720973.html?tag=lst-0-1)) και μία ιστοσελίαδα που θα σου παρέχει το torrents . (www.torrentspy.com) Από αυτήν την ιστοσελίδα μπορείς να ψάξεις ότι σου κατέβει στο μυαλό από σκληρές...............γκούχου γκούχου εεεεεε..... Α....κωμωδίες μέχρια τραγούδια άλλα αρχεία κτλ.....

Πάμε τώρα στα torrents....Αφού..κατεβάσεις το torrent που θες (μη μου πεις πως γιατί θα φουντάρω από κανά γκρεμό...δεξί κλικ save target as...) (είναι πολύ μικρά αρχεία κάπου στα 100 klb) δεν σημαίνει ότι κατέβασες το αρχείο που γουστάρεις .....

Πας στο αρχείο εκεί που το έσωσες και του λες open με το utorrent application.
Μόλις το ανοίξεις αυτό (περίπου) αυτόματα θα αρχίζει να σου κατεβάζει σε πακέτα από άλλους χρήστες το αρχεί που ζήτησες......!Πρέπει να ρυθμίσεις που να στα σώζει, με τι ταχύτητα να κάνει upload/download , να κάνεις κάποια στιγμή και port forwarding , κτλ....

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ......ΟΣΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ είναι πολύ απλή διαδικασία...μην πεις ωχού σε τι μπελάδες πάω να μπω γιατί σε ΕΦΑΓΑ!!!!!!!
Απορώ πως κατέβαζες μέχρι τώρα την σειρά 1&2......νοιακιάζεις από video club???

Anyway , οι υπόλοιποι προσθέστε όσα ξέχασα..πάω να ξεκουραστώ..:jiggy::fight: τα έπαιξα με τόσο γράψιμο......αλλά να μην ξέρει για τα torrent files???ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!:tongue::)

DarkUSS
13-09-2007, 18:14
Πλάκα πλάκα είχα ξεχάσει πως ξεκινάει το PB από βδομάδα! Yeeeee haaaaaw! :)

Akolov
13-09-2007, 18:16
εγώ πέρσι έφτασα μέχρι τα επεισόδειο το νοέμβρη και σταμάτησα να τα βλέπω επειδή δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι τον φεβρουάριο που ξανάρχισαν....και είπα θα περιμένω να τελείωσει η σειρά και μόλις με το καλό θα την δω όλα σε ένα μήνα...να την ευχαριστηθώ!

DarkUSS
13-09-2007, 18:20
Kαι γιατί δεν κάθησες να δεις ολόκληρη την δεύτερη σεζόν το καλοκαίρι? Ή εννοείς θα την δεις ολόκληρη μαζί με Season 3?

Akolov
13-09-2007, 18:21
Θα δω την σειρά ξανά από την αρχή ολόκληρη.....(όλες τις seasons)
Αλλίως είναι σαν το harry potter κάθε βιβλίο που έρχεται έχεις ξεχάσει τα προηγούμενα...!:( ;-)

seven77
14-09-2007, 10:50
kala den 3anarotao ...8a asxoloumai mono me mageirema kai ple3imo....:paperbag:

Akolov
14-09-2007, 12:53
kala den 3anarotao ...8a asxoloumai mono me mageirema kai ple3imo....:paperbag:

Έά λαο εσύ αμέσως..μου θυμίζεις πως ήμουν εγώ στο δημοτικό ένα μηγιάγκυκτο!!!:frog::frog:
Να ρωτάς φυσικά...απλά λίγο καζούρα δεν βλάπτει!!!

ΕΝΑ ειναι το θέμα? Σου έμεινε τίποτα, πειραματίστηκες, έμαθες επιτέλους να κατεβάζεις όπως όλος ο κόσμος , ή θα μάθεις να φτιάχνεις καλό σουτζούκ λουκούμ
και θαρχίσεις να πλέκεις ρούχα για το εγγονάκι σου?:(:frog::frog:

seven77
14-09-2007, 13:10
ekei esena to myalo sou sto soutzouk loukoum:fooddance7:

DarkUSS
17-09-2007, 04:02
Περίληψη του αυριανού επεισοδίου:


Now locked up in a Panamanian prison known as Sona, Michael, T-Bag, Bellick, and Mahone try to find a way out. Much to their devastation, they soon find out that the prison has been abandoned by the authorities because of the immense threat from the vile inmates.

Michael seeks for an inmate named Whistler in the prison sewers.

As Lincoln is puzzled by Sara's sudden disappearance, he learns that LJ has gotten into some trouble. He also tries to recover the 5 million dollars.

seven77
17-09-2007, 18:01
apo to epishmo site einai??