PDA

View Full Version : Super_Rub_a_Dub ???



Nick1150
13-09-2007, 11:34
Καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος στο forum. Συγχαρητήρια για το πολύ χρήσιμο site :1appl:

Mην με πάρετε στο ψιλό, αλλά ψάχνω αυτό ( http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Super_Rub_a_Dub (http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Super_Rub_a_Dub) ) για την κόρη μου και δεν υπάρχει Ευρώπη. Μετά από συζήτηση κατάλαβα ότι το εν λόγω παιχνίδι δεν υπάρχει παρά μόνο για download. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να το κατεβάσω, καθώς η κόρη μου από την ημέρα που είδε το βίντεο στο laptop μου με έχει φάει να της το αγοράσω :banghead:

Ευχαριστώ :wave:

tasioskis
13-09-2007, 11:46
καλως ορισες φιλε,πρεπει να φιαξεις εναν λογαριασμο στο αμερικανικο ps store και να το κατεβασεις απο εκει,ειναι ευκολο αλλα λιγο μπελαλιδικο,πρεπει να εχεις καρτα απο καποια τραπεζα και να δηλωσεις μια αμερικανικη διευθυνση που να υπαρχει.πηγαινε στο καταλληλο thread να δεις λεπτομερειες ,δεν ειμαι ειδηκος ας με διορθωσει καποιος.Και παλι καλως ορισες στην παρεα.

pantnick
13-09-2007, 11:49
an den thes na to agoraseis katevase to demo tou....an einai arketa mikri i kori sou borei na ksegelastei...alla den einai kai tromero to kostos tou full game

Nick1150
13-09-2007, 11:56
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

Ναι λέω να κατεβάσω το demo, και επειδή η μικρή δεν ξεγελιέται και εύκολα :angry: (όπως όλα τα παιδιά σήμερα άλλωστε :tongue:.... είναι 4 άλλωστε), θα κατεβάσω σύντομα το full version. Το κόστος δεν είναι θέμα. Μακάρι να το είχε το Πλάισιο πχ. και να έδινα 30 ευρώ και να καθάριζα :banghead:

Όπως και να έχει, επειδή δεν έχω μπει ποτέ internet με το ps3, καθώς δίπλα ακριβώς έχω το laptop μου, φαντάζομαι ότι στο μενού υπάρχει μια επιλογή browse εεεε ; :hide:

και από εκεί που μπαίνω ; έχουμε url ;

:blush:

pantnick
13-09-2007, 12:05
oxi oxi sinonomate....se oti exei sxesi me ps3 shopping kai internet ta url den xreiazontai...
an exeis kanei ta settings tou internet sto ps3 kai exeis kanei kai logariasmo san politis amerikis pas apla sto Playstation Store ...
gia peh...se poio simeio eisai?


rikse mia matia edo.an pali den vgaleis akri edo eimaste...ego pantos apo edo ksekinisa...
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=95

Nick1150
13-09-2007, 12:15
ok Thanks συνονόματε.

Το απόγευμα που θα είμαι σπίτι θα δοκιμάσω και επανέρχομαι

Akolov
13-09-2007, 13:37
Ναι λέω να κατεβάσω το demo, και επειδή η μικρή δεν ξεγελιέται και εύκολα :angry: (όπως όλα τα παιδιά σήμερα άλλωστε :tongue:.... είναι 4 άλλωστε), θα κατεβάσω σύντομα το full version. Το κόστος δεν είναι θέμα. Μακάρι να το είχε το Πλάισιο πχ. και να έδινα 30 ευρώ και να καθάριζα :banghead:

Συγνώμη......4 άρων είναι η μικρή σου...εγώ στα 4α μου αν μου έδινε κάποιος να παίξω tetris τρισευτυχισμένος θα ήμουν και δεν θα καταλάβαινα τίποτα..αν ήταν demo ή full.....
και όμως τώρα που μεγάλωσα(20) δεν βγήκα χαζό......
Πωπω... εμα έτσι τα κάνουν τα μικρά παιδάκια..να ξέρουν τρεις γλώσσες από μικρά να μας σκίζουν στα 8 τους χρονα στα online παιχνίδια και μετά να παίρνουν και τις δουλειές μας.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Να σου ζήσει η μπέμπα...και προσοχή εκεί με τις κάρτες και του us λογαριασμούς...! Πάντως το demo δεν είναι κακή ιδέα ;-)

pantnick
13-09-2007, 13:42
emena sta 4 kai anthropakia apo xarti na mou eftiaxnes ego san playmobil tha ta evlepa...

NIKOS
13-09-2007, 13:55
egw sta 4...de thimamai tpt! :)

Nick1150
14-09-2007, 08:48
Ευχαριστώ παίδες... όντως τα παιδιά σήμερα είναι μπροστά.

Σκεφτείτε ανοίγει το laptop πάει στον φάκελο My Documents / My Pictures και βλέπει τις φωτογραφίες από τις διακοπές. Βέβαια αν πατήσει κάτι λάθος (πχ. alt) δεν ξέρει να το φέρει στα ίσια του και φωνάζει, αλλά αν σκεφτείς ότι στα 4 εγώ ούτε το atari δεν ήξερα να ανοίγω...

pantnick
14-09-2007, 09:38
sto playstation store pantos exei arketa paixnidakia gia mikrous...pou ap oti eida me merika borei na koliseis k esi...

TopGunZ
14-09-2007, 15:51
Ευχαριστώ παίδες.....αλλά αν σκεφτείς ότι στα 4 εγώ ούτε το atari δεν ήξερα να ανοίγω...

Εγώ στα 4 ούτε το ψυγείο δεν ήξερα να ανοίγω

Nick1150
14-09-2007, 20:23
κύριοι,

για να είμαι ειλικρινής σήμερα αισθάνθηκα χαζός :fryingpan: καθώς μπήκα με το ps3 για πρώτη φορά στο internet και στο ps store. Έκανα browse δυκτιακές φωτό και βίντεο που έχω σε ένα εξωτερικό δίσκο στο σπίτι και suf-αρα κανονικά σαν pc. Τι να πω ; όταν το αγόρασα έβαλα μέσα το pes 6 (άλλωστε μόνο pes έχω) πριν καν το βάλω μπροστά και από τότε όταν ανοίγει είναι για online pes 6 και μόνο. Ρε σεις το μηχανημα έχει δυνατότητες.

Τέλος πάντων, στο θέμα μας τώρα... κατέβασα το rub a dub demo και μερικά άλλα για πλάκα. Προς το παρόν η μικρή παίζει δίπλα μου και έχει περάσει 2-3 πίστες ήδη και από οτι βλέπω σε λίγο θα το αγοράσω κανονικά με visa :wave:

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

ΥΓ. Αν κάνεις register σαν Έλληνας σε βάζει αυτομάτως στο Ευρωπαικό ps store και μπορείς να αγοράσεις και με visa. Οι τιμές είναι σε Αγγλικές λίρες. Κόστος rub a dub 3,95 λίρες.

:tiphat: