PDA

View Full Version : Ερωτηση για SRS TruSurround HD



Lordkostas
15-08-2010, 03:20
Χαιρετε εχω μια απορια, λοιπον αγορασα σημερα μια καινουρια οθονη για το PC μου μιας και η προηγουμενη samsung τα εφτησε μετα απο μολις 1,5 χρονο λειτουργιας... και η εγγυση ειναι για τον μπιμπ.

Τελοσπαντων αγορασα αυτη την οθονη
http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-W2363V-WF-TFT-Monitor-23-W2363V-WF.htm

Λεει οτι εχει SRS TruSurround HD και καλα δινει τρομερο ηχο κλπ. Εγω την εχω συνδεδεμενη με DVI-D με την καρτα γραφικων μου ATI 4870. Ακομη δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο το TruSurround, συνδεω ακουστικα, ηχεια πανω στην οθονη αλλα ηχο δεν βγαζει. Εψαξα λιγο στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα τιποτα σχετικο. Ψιλιαζομαι οτι ισως για να εχω ηχο πρεπει να την εχω συνδεδεμενη με HDMI? ισχυει κατι τετοιο η κατι κανω λαθος?

Αν καποιος εχει γνωσεις περι του θεματος η εχει παρομοια οθονη ας δωσει τα φωτα του.

Thanks!

WolfRathmA
15-08-2010, 05:37
Δεν εχει ενχειριδιο χρησης μεσα να σου λεει πως συνδεετε κανονικα; Εχει καταρχας ηχεια η τηλεοραση δικα της επανω η οχι;

Παντως εχει ωραια διαφημιση! LOL

YouTube- NCsoft Aion on LG monitor

Καλορίζικη!

Lordkostas
15-08-2010, 13:11
Εγχειριδιο χρησης δεν εχει, εχει ηλεκτρονικο μεσα στο CD της με τους driver κλπ. Αν καταλαβα καλα χτες που το ξανα κοιτουσα για 10η φορα μαλλον πρεπει να συνδεσω την οθονη με την εξοδο ηχου του υπολογιστη με καλωδιο καρφι - καρφι.

Δεν ξερω αν εχει ηχεια, αλλα εχει εξοδο για ακουστικα, που μαλλον θα μπορουν να συνδεθουν και ηχεια εκει περα. Αυριο θα παω να αγορασω τετοιο καλωδιο να δω τι γινεται.

Ευχαριστω Wolf! Παντως ειναι τελεια για gaming τρομερα χρωματα κλπ. Αλλα λιγακι θελει να την συνηθησω full HD 23' το surfing λιγο μου βγαζει τα ματια τωρα στην αρχη. Τα γραμματα φαινονται λιγο περιεργα. Αν και με λιγο ζοομ ψιλο διορθωνονται :D