PDA

View Full Version : Most Wanted Game Of The Month. Ποιό (1) game θα αγοράσω αυτό το μήνα; (¶υγουστος)



enstikto
01-08-2010, 15:53
Σε αυτό το thread θα δώσουμε την απάντηση στο "ποιό είναι το πιο αναμενόμενο παιχνίδι κάθε μήνα."
Πώς; Πολύ απλό:
Κάθε χρήστης θα μπορεί να ψηφίζει στο poll το παιχνίδι που θα αγόραζε αν μπορούσε να αγοράσει μόνο 1 παιχνίδι το μήνα.
Η επιλογή στο poll "κανένα" έχει προστεθεί στο poll περισότερο για τους μήνες που είναι πολύ φτωχού σε games, αλλά και για τους χρήστες οι οποίοι δεν συγκινούνται με κανέναν απο τους τίτλους του μήνα.

Για να ψηφίσετε, απλά κάντε την επιλογή σας στο poll.
Οι "κάλπες" κλείνουν την τελευταία μέρα του μήνα.

Τα παιχνίδια που ψηφίζουμε για το μήνα Αύγουστο είναι:
PSN: Scott Pilgrim vs the World (10/8)
Madden NFL 11 (13/8)
Kane & Lynch 2: Dog Days (20/8)
PSN: Shank (24/8)
Mafia II (27/8)

Συγκεκριμένα αυτό το μήνα έχουμε και πάλι λίγους, αλλά αξιόλογους τίτλους. Λίγες βέβαια οι πιθανότητες να χάσει το Mafia II κατα τη γνώμη μου!

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων μηνών μπορείτε να τα βρείτε συγκεντρωμένα εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5775).
Συγκεκριμένα για το Ιούλιο, συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα:

1. Κανένα - 30 Ψήφοι
2. Monkey Island 2: Le Chuck's Revenge Special Edition - 10 Ψήφοι
3. Toy Story 3 - 6 Ψήφοι
4. DeathSpank - 2 Ψήφοι
5. NCAA Football 11 & Blazblue: Continuum Shift - 1 Ψήφος

grip
01-08-2010, 15:57
Και εγώ μάλλον για το Mafia 2 -ίσως- να πάω.
Υπομονή παίδες,το φθινόπωρο με φρέσκους τίτλους είναι κοντά :)

tonybsg
01-08-2010, 16:14
Mafia II για μένα, λατρεία το concept.

aris13
01-08-2010, 18:37
Mafia 2 και Scott Pilgrim VS The World.

nikolaszax
01-08-2010, 19:15
πανευκολο :P.Mαfia 2 και ξερο ψωμι(για pc θα το παρω btw αλλα τι μας πειραζει,ειναι και στο ps3 και θα το αγοραζα για εκει αν δεν ειχα καλο pc :P).7 χρονια αναμονης φτανουν επιτελους στο τελος τους.Ελπιζω να αφησει ιστορια οπως και το πρωτο ;).

overclocker
01-08-2010, 19:22
Mafia II, τι να λέμε τώρα...

konstantinos
01-08-2010, 19:44
Mafia 2 αλλα δεν θα ελεγα οχι στο Kane & Lynch 2: Dog Days

ilias78
01-08-2010, 21:13
mafia II κ για μενα αν παρω αυτον τον μηνα.

Nerven
01-08-2010, 22:27
MAFIA II FTW!

Nek_Food
02-08-2010, 11:00
Μήνας αποτοξίνωσης από υπολογιστές και κονσόλες (άντε τίποτα από φορητές μόνο) οπότε γέρνω προς το κανένα, αν και το Mafia II που σκάει μύτη τέλη του μήνα πέφτει σε καλή περίοδο... :D

TopGunZ
03-08-2010, 10:30
Shank φυσικά. Χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθώ, αλλά το Μάφια δε με έχει συγκινήσει στο παραμικρό, δεν έχω καταλάβει ακόμα προς τι όλος ο ντόρος.

WolfRathmA
04-08-2010, 08:42
Mafia 2 φυσικα!

tsakali GR
04-08-2010, 11:51
Το Shank, απλά και μόνο για να μην μείνω με το παράπονο ότι δεν πήρα κανένα...το Mafia δεν με εντυπωσιάζει για κάποιο λόγο.

mania
04-08-2010, 21:23
Shank φυσικά. Χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθώ, αλλά το Μάφια δε με έχει συγκινήσει στο παραμικρό, δεν έχω καταλάβει ακόμα προς τι όλος ο ντόρος.
mafia 2.
Το hype παντα παιζει ρολο σε ενα παιχνιδι.Οχι για ολους ομως.
Νομιζω δικαια το περιμενουν πολλοι.
Κατ αρχην εχει ενα πρωτο μερος στην πλατη του,το οποιο την εποχη που βγηκε ηταν σιγουρα αριστουργημα.
Αμερικη των 50's,κατι που δεν συνανταμε καθε μερα σε παιχνιδι.
Απιστευτα αυτοκινητα!(προσωπικη αποψη βεβαια,θεωρω τα αυτοκινητα εκεινης και της επομενης δεκαετιας τα πιο ομορφα που βγηκαν ποτε,αν εχεις λοξα βεβαια!)
Τρομερη ατμοσφαιρα της εποχης απ οσα εχουμε δει μεχρι τωρα.
Story οχι τοσο πρωτοτυπο,αλλα κλασικο,δοκιμασμενο και πιστευω θα κυλαει ομορφα.
Και τελευταιο και καλυτερο,to soundtrack.Παρα του οτι ειμαι μεγαλος fan του gta και παντα πιστευα οτι υπηρχε η καλυτερη επιλογη κομματιων,εδω μιλαμε για την κορυφαια μουσικη δεκαετια του περασμενου αιωνα,γεννηση του rock n roll,και καλλιτεχνες οπως little richard,buddy holly,dean martin κ.α.Νισαφι με τις επικες μουσικες πια στα games!Εχει καταντησει βαρετο.Και μια φορα να το παιξεις,η μουσικη αυτη θα σου δωσει πολλα.
Φυσικα δεν μιλαμε για παιχνιδι της χρονιας και τετοια,αλλα σιγουρα θα αξιζει και θα ναι κατι διαφορετικο.

Eddy_Gordo
05-08-2010, 02:41
κανενα απο τα παραπανω, θα κρατησω τα χρηματα για επερχομενα παιχνιδια

antoniss
05-08-2010, 17:42
μα φυσικά MAFIA II ....an offer you can't refuse....!!!!

<33

tsak
05-08-2010, 21:00
ο μήνας είναι για βουτιές και οχι για αγορές.......

isildur83
07-08-2010, 15:06
Mafia II στα σιγουρα και για ενοικιαση το Kane & Lynch 2: Dog Days.
Απο PSN Games αγορα με κλειστα ματια παω για το Shank και ισως παρω και το Scott Pilgrim vs the World.

aladdin7
07-08-2010, 15:08
Μια από τα ίδια και εγώ, Mafia II δηλαδή. Και οπωσδήποτε το Shank.

enstikto
11-08-2010, 14:57
Και εγώ mafia II θα ψήφιζα αλλά τώρα που είδα πόσο τραγικό είναι το πορτ στο PS3 ψηφίζω Shank δαγκωτό!

Zeichef
11-08-2010, 15:04
Μετα απο αυτα που ειδα σημερα....αν ειχα τη δυνατοτητα να παρω ΜΟΝΟ ενα παιχνιδι θα επαιρνα το K&L2 και το Mafia II θα "μου το χαριζαν".

Valkyre
11-08-2010, 15:39
Kαι παλι κανενα!! :)

PDS
11-08-2010, 17:23
Παιδια το κανενα δεν ξερω,θα προτεινα να βγει.Ειναι δεδομενο νομιζω,οτι σε ενα χρονο, τους πιο πολλους μηνες θα βγει το κανενα σαν πρωτο, οσο καλα games και να εχει o μηνας.

3εκ uncharted 2 πουληθηκαν και οι κατοχοι ps3 ειναι 35-40(δεν θυμαμαι ακριβως).
Οποτε και εδω ''κανενα'' βγαινει σαν αποτελεσμα:P
Ενταξει,υπερβολικο παραδειγμα,γιατι ολοι αυτοι δεν μπαινουν σε φορουμς,αλλα καταλαβαινετε τι θελω να πω.

Θα προτεινα ή να βγει(το κανενα) ή να του δινουμε λιγοτερη αξια.Δλδ σαν πρωτο του καθε μηνα να μπαινει το πρωτο game,ανεξαρτητα με τις ψηφους που πανε στο κανενα.

Επισης μια αλλη προταση ειναι να μπορουμε να ψηφισουμε περισσοτερες απο μια φορες.

Επισης μια τελευταια προταση:p.Ισως θα ηταν καλο,ο τιτλος να αλλαξει και να γινει καπως ετσι.
''Most Wanted Game Of The Month. Ποιό (1) game θα αγοράσω ή θα αγοραζα αυτό το μήνα; ''
Ωστε να υπαρχουν περισσοτερες συμμετοχες, καθως παιχνιδια αυτου του μηνα που θα αγοραστουν στους επομενους μηνες θα εχουν ψηφους και ετσι θα εχουν ολοι μια καλυτερη εικονα για τις προτιμησεις του κοσμου.
Για παραδειγμα εγω θα ψηφιζα K&L,αλλα δεν θα το αγορασω τωρα.

aladdin7
11-08-2010, 17:36
Έχεις ένα δίκιο σε αυτά που λες!

enstikto
11-08-2010, 17:44
Παιδια το κανενα δεν ξερω,θα προτεινα να βγει.Ειναι δεδομενο νομιζω,οτι σε ενα χρονο, τους πιο πολλους μηνες θα βγει το κανενα σαν πρωτο, οσο καλα games και να εχει o μηνας.

3εκ uncharted 2 πουληθηκαν και οι κατοχοι ps3 ειναι 35-40(δεν θυμαμαι ακριβως).
Οποτε και εδω ''κανενα'' βγαινει σαν αποτελεσμα:P
Ενταξει,υπερβολικο παραδειγμα,γιατι ολοι αυτοι δεν μπαινουν σε φορουμς,αλλα καταλαβαινετε τι θελω να πω.

Θα προτεινα ή να βγει(το κανενα) ή να του δινουμε λιγοτερη αξια.Δλδ σαν πρωτο του καθε μηνα να μπαινει το πρωτο game,ανεξαρτητα με τις ψηφους που πανε στο κανενα.


Σε αυτό έχει δωθεί εν μέρη λύση. Αν δεις το thread με τα αποτελέσματα μαζεμένα βάζω πάντα και τον Runner Up οπότε και όταν βγαίνει το "Κανένα" πρώτο έχουμε και το παιχνίδι με τις περισσότερες ψήφους.




Επισης μια αλλη προταση ειναι να μπορουμε να ψηφισουμε περισσοτερες απο μια φορες.



Αυτό νομίζω ότι δεν ταιριάζει με το "πνεύμα" του thread καθώς το όλο θέμα είναι να πει ο καθένας αν μπορούσε ΜΟΝΟ ΕΝΑ να πάρει ποιό θα έπερνε.



Επισης μια τελευταια προταση:p.Ισως θα ηταν καλο,ο τιτλος να αλλαξει και να γινει καπως ετσι.
''Most Wanted Game Of The Month. Ποιό (1) game θα αγοράσω ή θα αγοραζα αυτό το μήνα; ''
Ωστε να υπαρχουν περισσοτερες συμμετοχες, καθως παιχνιδια αυτου του μηνα που θα αγοραστουν στους επομενους μηνες θα εχουν ψηφους και ετσι θα εχουν ολοι μια καλυτερη εικονα για τις προτιμησεις του κοσμου.
Για παραδειγμα εγω θα ψηφιζα K&L,αλλα δεν θα το αγορασω τωρα.

Για τον τίτλο δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα. Μπορεί να το υλοποιήσω στο μέλλον ;)

PDS
11-08-2010, 18:11
Σε αυτό έχει δωθεί εν μέρη λύση. Αν δεις το thread με τα αποτελέσματα μαζεμένα βάζω πάντα και τον Runner Up οπότε και όταν βγαίνει το "Κανένα" πρώτο έχουμε και το παιχνίδι με τις περισσότερες ψήφους.
Iσως να τονιζες ακομα περισσοτερο το πρωτο απο τα games.:p




Αυτό νομίζω ότι δεν ταιριάζει με το "πνεύμα" του thread καθώς το όλο θέμα είναι να πει ο καθένας αν μπορούσε ΜΟΝΟ ΕΝΑ να πάρει ποιό θα έπερνε.

Nαι δεν διαφωνω οτι δεν ταιριαζει,απλα το προτεινα σαν αλλαγη γενικοτερα.Μπορεις να το σκεφτεις αν θες.:P
Oπως και να χει εσυ αποφασιζεις.:P




Για τον τίτλο δεν είναι καθόλου κακή η ιδέα. Μπορεί να το υλοποιήσω στο μέλλον ;)

Ωραιος,γιατι νομιζω οτι αξιζει να μπορουμε να ψηφισουμε και αλλα παιχνιδια που θα τα αγοραζαμε αργοτερα.


Οπως και να χει + rep(αν μπορω) για την δουλεια που εχεις κανει.:)

criter
11-08-2010, 20:33
H επιλογη κανενα καλο ειναι να υπαρχει, το θεμα ειναι οτι καποιος μπορει να ψηφισει κανενα γιατι δεν εχει χρηματα να παρει καποιο παιχνιδι στο μηνα. Οποτε η ψηφοφορια να γινεται με την προυποθεση οτι θα μπορουσες να παρεις εστω ενα παιχνιδι. Αν δεν σου αρεσει κανενα, οκ, τοτε να ψηφιζεις κανενα. Αλλιως να μην το ψηφιζουμε γιατι επικρατει οτι σχεδον ολα τα παιχνιδια του μηνα δεν ειναι και τοσο καλα.

wesker
16-08-2010, 22:59
Mafia 2 ofc!

hidd3n
17-08-2010, 01:29
Mafia II με κλειστά μάτια!

WolfRathmA
18-08-2010, 02:18
Εγω ανακαλω αυτο που ειπα! Νο mafia 2 for me. Τιποτα... θα κρατησω τα λεφτα γιατι θα εχουμε δυσκολο χειμωνα!

tonybsg
18-08-2010, 12:28
Εγώ τσίμπησα το Scott Pilgrim vs the World (φοβερό!), οπότε αν ψήφιζα τώρα μάλλον αυτό θα ψήφιζα και θα άφηνα για αργότερα (;) το Mafia II. Θα δούμε πάντως...

enstikto
24-08-2010, 13:45
Κάτι μου λέει ότι μετά τις πρόσφατες "αποκαλύψεις" για την έκδοση του Mafia 2 στο PS3 πολύς κόσμος θα άλλαζε αυτό που ψήφισε...
Ωραία θα ήταν να μπορούσε να μπεί αυτό σαν feature. Να μπορείς δηλαδή να αλλάξεις την επιλογή σου σε ένα polll όσο αυτό είναι ακόμα ανοιχτό....

WolfRathmA
25-08-2010, 03:29
Αν θελετε γραψτε τα ονοματα απο αυτους που το μετανιωσαν να το παραμετροποιησω εγω! ;) Απλα θα αλλαζει το ποσοστο. Ασχετος αν δειχνει οτι εχουν ψηφισει 24 ατομα ενο γραφει τωρα 23. Εγω εβγαλα τη ψηφο μου και την εβαλα στο "κανενα".

enstikto
25-08-2010, 13:23
Αν θελετε γραψτε τα ονοματα απο αυτους που το μετανιωσαν να το παραμετροποιησω εγω! ;) Απλα θα αλλαζει το ποσοστο. Ασχετος αν δειχνει οτι εχουν ψηφισει 24 ατομα ενο γραφει τωρα 23. Εγω εβγαλα τη ψηφο μου και την εβαλα στο "κανενα".

Αποστόλη σε δείχνει ακόμα στο Mafia II. Γιατί αυτό;
Βασικά εξήγησε μου λίγο πως λειτουργεί αυτό που έκανες γιατί στο τέλος θα πρέπει να βάλω σωστά ποσοστά.
Για παράδειγμα εσύ είχες ψηφίσει Mafia II και πες με την ψήφο σου το Mafia είχε ποσοστό 50%.
Με αυτό που έκανες παρόλο που το όνομα σου φαίνετε σε αυτούς που ψήφισαν στο mafia η ψήφος σου πήγε στο κανένα; Αυτό σημένει ότι το ποσοστό του κανένα αυξήθηκε και του mafia μειώθηκε; Δηλαδή η ψήφος σου έφυγε όντως απο το mafia και έπεσε και το ποσοστό ή απλά προστέθηκε μία ψήφος στο κανένα;
Thanks!

giannis73
25-08-2010, 14:27
θα περιμενω τον αλλο μηνα για αγορα

keyblayder
25-08-2010, 15:48
Αν θα αγόραζα κάποιο αυτο θα ήταν το mafia II.Έρχόνται πολυ δύσκολες μέρες στο τελεύτεο 4μηνο του 2010 όπως και του 2011.Τα παινχίδια που θέλω ξεπερνούν τα 250ε!:pound:Αλλά keep walking για εμένα.:d030:Τόσα πολλά παιχνίδια θα βγούν που άμα τα αγοράσω όλα απο το launch date που σχεδιάζω να κάνω δεν θα ξέρω τι να προτωπαίξω lol.Ίδωμεν...Ξεκινάνε και τα γαμ***να σχολεία.:a122:

WolfRathmA
26-08-2010, 04:51
Αποστόλη σε δείχνει ακόμα στο Mafia II. Γιατί αυτό;
Βασικά εξήγησε μου λίγο πως λειτουργεί αυτό που έκανες γιατί στο τέλος θα πρέπει να βάλω σωστά ποσοστά.
Για παράδειγμα εσύ είχες ψηφίσει Mafia II και πες με την ψήφο σου το Mafia είχε ποσοστό 50%.
Με αυτό που έκανες παρόλο που το όνομα σου φαίνετε σε αυτούς που ψήφισαν στο mafia η ψήφος σου πήγε στο κανένα; Αυτό σημένει ότι το ποσοστό του κανένα αυξήθηκε και του mafia μειώθηκε; Δηλαδή η ψήφος σου έφυγε όντως απο το mafia και έπεσε και το ποσοστό ή απλά προστέθηκε μία ψήφος στο κανένα;
Thanks!


Εφυγε απο το ποσοστο του Mafia 2 και πηγε στο Κανενα. Ασχετος αν με δειχνει στο Mafia 2 ακομα.

ParanoidGR
28-08-2010, 02:50
nothing before november 2

WolfRathmA
28-08-2010, 03:20
Οποιος θελει να βγαλει τη ψηφο του απο καπου μου το λεει εμενα!

twimgr
29-08-2010, 08:32
MAFIA II μάγκες...
Το νοίκιασα χτες να δω τι παίζει και το παρήγγειλα πριν από κανά τέταρτο!

ilias78
30-08-2010, 00:55
Οποιος θελει να βγαλει τη ψηφο του απο καπου μου το λεει εμενα!

εμενα βγαλε απο το mafia II.
με αυτα που διαβασα ολο αυτο το διαστημα, με εκαναν να αλλαξω γνωμη.
ισως το δοκιμασω αν μου δωθει η ευκαιρια αλλα για αγορα δεν με βλεπω.

enstikto
30-08-2010, 13:52
^^την βγάζει τελείως η τη μεταφέρει κάπου αλλού;

ilias78
30-08-2010, 18:03
ας τη μεταφερει στο "κανενα"

TopGunZ
30-08-2010, 21:07
Εγώ πάντως και τα δυο παιχνιδάκια που είχα υπόψιν (Shank & SPvsTW) τα τίμησα και τα καταυχαριστήθηκα.

isildur83
31-08-2010, 10:37
Εγώ πάντως και τα δυο παιχνιδάκια που είχα υπόψιν (Shank & SPvsTW) τα τίμησα και τα καταυχαριστήθηκα.
Αυτα τα 2 πηρα κ εγω και τα 'ελιωσα' κυριολεκτικα!

enstikto
01-09-2010, 15:57
Μιάς και μπήκε ο επόμενος μήνας και έκλεισε και το poll ας κλειδώσει!