PDA

View Full Version : Τι θα προτιμουσατε? (poll)



Valkyre
23-06-2010, 15:33
Παρακαλω πρωτιστως για την ειλικρινεια των επιδοξων ψηφοφορων. Κανω μια ερευνα και θα ηθελα ειλικρινεις απαντησεις δεν θα φαινεται ποιος ψηφησε και τι.

Η ερωτηση ειναι η εξης:

Θα προτιμουσατε ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ να κερδιζε η Εθνικη Ελλαδας το μουντιαλ ή να κερδιζε η αγαπημενη σας ομαδα(ειτε λεγεται Ολυμπιακος/Παναθηναικος/ΑΕΚ κλπ κλπ) το Champions League?

Kαι τα 2 δεν εχουν συμβει ποτε και με βαση την ερωτηση θα ηταν η πρωτη φορα που θα γινοταν πραγματικοτητα ενα εκ των δυο.

Ξαναλεω θα ηθελα ειλικρινεια.Ευχαριστω πολυ. :)

pictorino
23-06-2010, 15:39
champions league φυσικά η Πανάθα!!! όνειρο θερινής νυχτός βέβαια αλλά αυτό θα προτιμούσα

Alexandros
23-06-2010, 15:50
Μιας και η Ελλαδα δεν εχει μεγαλη ποδοσφαιρικη παραδοση δεν περιμενω πολλα απο αυτη αντιθετως απο την αγαπημενη μου ομαδα πιστευω οτι μπορει καποτε να γινει κατακτιση του Champions league.

Desmond
23-06-2010, 15:53
Παναθηναϊκός CL.
Για να προλάβω κάποιους που μπορεί να θέλουν να οξύνουν την συζήτηση, μιλάμε για ΜΠΑΛΑ και όχι για την κοινωνική επανάσταση του ΄21 και το έπος του ΄40...

nikon
23-06-2010, 16:12
Επειδή όπως είδαμε μετά το Euro 2004 το κράτος δεν είναι ικανό oύτε να διαχειριστεί μια τόσο μεγάλη επιτυχία αφού δεν έκανε τίποτα για όλo αυτό τον κόσμο που ήρθε ακόμα πιο κοντά στο άθλημα ψηφίζω να κερδίσει η ομάδα μου το CL που εκεί η διαχείριση μιας τέτοιας επιτυχίας θα είναι σίγουρα καλύτερη.

PDS
23-06-2010, 16:37
''Να κερδισει η Εθνικη Ελλαδας το Μουντιαλ''
Μιλαμε για την μεγαλυτερη αθλητικη διοργανωση στον πλανητη(μετα τους Ολυμπιακους) και γινεται καθε 4 χρονια
Σαφως την μεγαλυτερη χαρα θα μου την εδινε μια τετοια επιτυχία.Οποτε για μενα...μουντιαλ.

kostasb13
23-06-2010, 16:39
CL η Παναθα:D

hidd3n
23-06-2010, 18:55
Τσου λου ο Θρύλος!!!

Ezio
23-06-2010, 19:02
Θα προτιμούσα να πάρει ο Ολυμπιακός το Champions League, καθώς η Ελλάδα αν έπαιρνε το φετινό Μουντιάλ στο επόμενο θα γινόταν ρεζίλι, όπως έγινε με το euro.

Giannis7
23-06-2010, 19:24
Εzio αυτή δεν είναι λογική. :P

Για μένα μουντιάλ. Συμφωνώ σε όλα αυτά που λέει κι ο PDS (πράγμα σπάνιο).

modecris
23-06-2010, 19:51
Μουντιάλ,ασφαλώς.

jimbour
23-06-2010, 19:53
H Κατακτηση του mundial ειναι η μονη ευκαιρια να δεις Παναθηναικους, Ολυμπιακους, Αεκτζηδες και λοιπους να κλαινε και να αγκαλιαζονται μεταξυ τους απο την χαρα και την περηφανεια. Θυμηθειτε το euro και τι εγινε στους δρομους οπου ο βαζελος ηταν αγκαλια με τον γαυρο και φωναζε για την Εθνικη και την κατακτηση του κυπελου. Priceless

NIKOS
23-06-2010, 20:02
panw apola Elladara re. Olympiakos Panathinaikos Aek k mlkieS! Oi misoi k parapanw pou paizoun einai ksenoi! Ellada mundial dagwto! :)

the master
23-06-2010, 20:05
εγω ψηφισα για τσαμπιονς λιγκ!
για οσους δεν το ξερουν θεωρειτε μεγαλυτερη ποδοσφαιρικη διοργανωση απο το μουντιαλ,παναθα σηκωσε το!

jimbour
23-06-2010, 20:06
εγω ψηφισα για τσαμπιονς λιγκ!
για οσους δεν το ξερουν θεωρειτε μεγαλυτερη ποδοσφαιρικη διοργανωση απο το μουντιαλ,παναθα σηκωσε το!

Nαι ετσι είναι. Σκεφτονται να το πάνε καθε 8 χρόνια απο εδω και περα το CL

the master
23-06-2010, 20:08
Nαι ετσι είναι. Σκεφτονται να το πάνε καθε 8 χρόνια απο εδω και περα το CL


δε κανω πλακα...

GedoGt
23-06-2010, 20:12
Θα ζω με ένα όνειρο τρελό ο ΘΡΥΛΟΣ να σηκώσει το Ευρωπαικό!!!!

aladdin7
23-06-2010, 20:30
Αν ζουσαμε στο εξωτερικο, το αποτελεσμα θα ηταν πολυ διαφορετικο απο αυτο που εχει διαμορφωθει μεχρι στιγμης.
Το 2006 ημουν στην Αγγλια για μεταπτυχιακο! Η Ελλαδα ειχε κατακτησει το Euro 2004. Η ζηλεια των Αγγλων και η υπερηφανεια που ενιωθα ως Ελληνας ειναι κατι που δεν περιγραφεται και δεν ισοφαριζεται με κανενα CL!

gtakis
23-06-2010, 21:37
Champions League η Θρυλάρα φυσικά.......

Nek_Food
23-06-2010, 21:45
Ό,τι χρώμα και να τρέχει στις φλέβες μας (κόκκινο, πράσινο, κίτρινο, κλπ), μία ομάδα είναι πάντα στην καρδιά μας. Η Εθνική Ελλάδος...

Chill
23-06-2010, 21:55
Δεν τίθεται καν θέμα για εμένα, mundial ασυζητητί.

Desmond
23-06-2010, 21:59
Εντωμεταξύ, ο δημιουργός του poll ζήτησε την ειλικρίνειά μας στις απαντήσεις, που αν κρίνω από τις απαντήσεις εκατέρωθεν είμαστε απολύτως ειλικρινείς, χωρίς αυτός να τοποθετηθεί!Αίσχος!:muhaha:

gavrosdr
23-06-2010, 23:45
θα γινουμε καλα θα βαλουμε μυαλο μονο αν παρουμε και το ευρωπαικο και αν δεν γινει αυτο στα @@ μας τα δυο παντα αρρωστοι με τον ολυμπιακο!

καλη η εθνικη οκ, χαρηκα πολυ με το γιουρο, αλλα οταν παιζει ο θρυλος τα παντα ειναι "διαφορετικα"...

msnes7
24-06-2010, 04:34
Η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνει κάτι από αυτά που λέει το poll.Πάντως για το ουέφα πιστέυω κάποια στιγμή θα το πάρει ελληνική ομάδα αλλά chl στην μορφή που είναι σήμερα το θεωρώ αδιανότητο εκτός αν συνομωτήσει το σύμπαν σε 8 ματς.Καλά για το μουντιάλ.....(αν και το ψήφισα) πάντως αν πάιζαμε με ουρουγουάη είχαμε κάποιες πιθανότητες αλλά για μετά.......χλωμό

WolfRathmA
24-06-2010, 05:41
Αλλο να γιορταζει ο καθενας ξεχωριστα και αλλο να γιορταζει μια χωρα ολοκληρη.

Το ζήσαμε στο euro 2004 αυτο και ολοι θυμομαστε τη χαρα που ειχαμε!

Οποτε ψηφιζω μουντιαλ :)

Valkyre
24-06-2010, 10:27
Εντωμεταξύ, ο δημιουργός του poll ζήτησε την ειλικρίνειά μας στις απαντήσεις, που αν κρίνω από τις απαντήσεις εκατέρωθεν είμαστε απολύτως ειλικρινείς, χωρίς αυτός να τοποθετηθεί!Αίσχος!:muhaha:

Δεν εχεις αδικο, ηθελα ομως επιτηδες να περασει μια μερα για να τοποθετηθω αν και ψηφισα ηδη απο εχθες.

Οπως ειπες κι εσυ ο ιδιος, με χαροποιει ιδιαιτερως που οι απαντησεις ειναι ειλικρινεις και ευχαριστω ολα τα μελη γι αυτο.

Για εμενα -αν εχει τυχει κανεις να παρακολουθησει τα γραφομενα μου περι αθλητισμου ανα τους καιρους- ειναι ηλιου φαεινοτερον τι ψηφισα και τι θα προτιμουσα.

Φυσικα να παρει η Ελλαδα το Μουντιαλ.Καποια παιδια που εγραψαν τοσο ομορφα την τοποθετηση τους, που εγω δεν μπορω να πω κατι παραπανω.Πανω απο ολα ειμαστε Ανθρωποι, μετα Ελληνες και μετα Ολυμπιακοι, Παναθηναικοι κλπ κλπ. Εγω τουλαχιστον με αυτην την σειρα το βλεπω.

Για μια ακομη φορα ομως να ευχαριστησω ολα τα παιδια και αν γινεται ας ψηφισουν κι αλλοι για να εχουμε ενα πιο ολοκληρωμενο και αντιπροσωπευτικο αποτελεσμα. :)

Heatspreader
24-06-2010, 11:06
Champions League, δεν το κουβεντιάζω.
Φοβερή διοργάνωση που σε μαγεύει...

Αυτό όχι γιατί είμαι πρώτα Ολυμπιακός και μετά Εθνική Ελλάδος, απλά γιατί θεωρώ το Μουντιάλ πολύ μικρότερη διοργάνωση.
Μικρότερη τη θεωρώ καταρχήν επειδή διαρκεί μόνο έναν μήνα, πράμα που ο παράγοντας τύχη παίζει πρωταρχικό ρόλο καθώς είναι λίγες οι ευκαιρίες για τις ομάδες και δεν υπάρχει προετοιμασία. Δεν υπάρχει εντός και εκτός έδρας, πράγμα που κάνει πιο "ήσυχο" και χωρίς τόσο πάθος το εκάστοτε παιχνίδι, κλπ.
Γενικά το θεωρώ κάτι σαν Demo και ότι γίνεται για να γίνεται. Πολύ μικρό το διάστημα λίγες οι ευκαιρίες...

Champions League ! ! !

grosso7
24-06-2010, 11:55
Mε καλυψε απολυτα ο φιλος Νιkon....

Valkyre
24-06-2010, 12:00
Champions League, δεν το κουβεντιάζω.
Φοβερή διοργάνωση που σε μαγεύει...

Αυτό όχι γιατί είμαι πρώτα Ολυμπιακός και μετά Εθνική Ελλάδος, απλά γιατί θεωρώ το Μουντιάλ πολύ μικρότερη διοργάνωση.
Μικρότερη τη θεωρώ καταρχήν επειδή διαρκεί μόνο έναν μήνα, πράμα που ο παράγοντας τύχη παίζει πρωταρχικό ρόλο καθώς είναι λίγες οι ευκαιρίες για τις ομάδες και δεν υπάρχει προετοιμασία. Δεν υπάρχει εντός και εκτός έδρας, πράγμα που κάνει πιο "ήσυχο" και χωρίς τόσο πάθος το εκάστοτε παιχνίδι, κλπ.
Γενικά το θεωρώ κάτι σαν Demo και ότι γίνεται για να γίνεται. Πολύ μικρό το διάστημα λίγες οι ευκαιρίες...

Champions League ! ! !

Mε αυτην την λογικη ομως συγκρινεις κατα καποιο τροπο διοργανωσεις, κατι που δεν ειναι το ερωτημα αυτου του poll.

Δηλαδη με το κειμενο που γραφεις πιο πανω ειναι σαν να μου λες οτι παρολο που εισαι Ολυμπιακος, αν στο Poll εγραφα τι προτιματε να παρει η Ελλαδα το Μουντιαλ ή να κερδισει ο Παναθηναικος (συγκεκριμενα) το Champions League , εσυ και παλι θα προτιμουσες να κερδισει ο Παναθηναικος το CL επειδη ως διοργανωση το θεωρεις κορυφαια σε σχεση με το Μουντιαλ?

Heatspreader
24-06-2010, 12:41
Πολύ καλή η ερώτησή σου.
Δεν θα είχα πρόβλημα να το πάρει ο Παναθηναϊκός, σίγουρα θα προτιμούσα όμως να το πάρει ο Ολυμπιακός.
Αν μπορεί ο Παναθηναϊκός, μπορεί και ο Ολυμπιακός και το αντίστροφο. Ίδιας δύναμης ομάδες είναι...

Εσύ το πας περισσότερο στον φανατισμό για τις ομάδες μας βγάζοντας έξω τη πατρίδα μας.

Και έτσι αν θες, Ολυμπιακός.

Valkyre
24-06-2010, 12:53
^^ Επειδη δεν καταλαβα, αν η απαντηση σου, παρολο που εισαι Ολυμπιακος, στο παραπανω poll που μιλαει συγκεκριμενα για το αν θα προτιμουσες να παρει ο Παναθηναικος το CL ή η Ελλαδα το Μουντιαλ ειναι και παλι ο Παναθηναικος να παρει το CL, τοτε ανηκεις στην ουσια σε μια ξεχωριστη μεριδα αποψης η οποια δεν αντικατοπτριζεται στο βασικο poll αυτου του θρεντ.

Δηλαδη ,και παλι αν εχω καταλαβει σωστα, εσυ συγκρινεις τις 2 διοργανωσεις κατα καποιο τροπο και λες οτι προτιμας το CL και αν οντως ακομα και ο Παναθηναικος προτιμας να το παρει αντι να παρει η Ελλαδα το Μουντιαλ, τοτε σε καμμια περιπτωση δεν σε κανει φανατισμενο αυτο, απλα ειναι αλλιωτικο απο αυτο που στην ουσια ζηταει το poll.Καθολα σεβαστο μην παρεξηγηθω, απλα τα κριτηρια με τα οποια εφτασες στην αποφαση σου ειναι διαφορετικα.

takis86
24-06-2010, 14:57
na parei i greece to world cup

jimspy
24-06-2010, 15:25
den tithete kan thema psifoforias gia mena......h AEK as parei to ch.l h esto k to uefa ..