PDA

View Full Version : Πρόβλημα με iTunes και iPhone sync...



MilitaryRaiden
20-06-2010, 16:15
Καλησπέρα.
Απ΄ το πρωί μου ΄χουν γίνει τα νεύρα κουρέλια διότι ενώ με το iPad κάνει sync καννικότατα με το iPhone εκεί που ξεκινάει να συγχρονίζεται με ειδοποιεί το pc πως «το iTunes συνάντησε κάποιο πρόβλημα και πρέπει να κλείσει»...
Δοκίμασα να κάνω restart το pc, να κατεβάσω εκ νέου το iTunes για να κάνει repair, επσβησα και ξανάνοιξα και το iPhone αλλά τίποτε...

Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει διότι όπως καταλαβαίνετε το sync είναι πολύ σημαντικό για τη λειτουργία των συγκεκριμένων συσκευών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Lefteris_X
21-06-2010, 12:27
Πάρε Mac. :D

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει το iTunes και τα Windows. Ίσως επειδή:

W orks
I f
N ot
D isturbed
O therwise
W on't
S tart

:P :P :P

Mortician
26-06-2010, 10:01
Eμενα μου ειχε τυχει αυτο το προβλημα οταν ειχα τα mp3 του itunes ηταν σε εναν εξωτερικο δισκο και χωρις να το καταλαβω o δισκος ηταν στα τελευταια του και τραβουσε κοληματα.Oποτε με το που πηγαινε να διαβασει το itunes απο την προβληματικο δισκο κολουσε και δεν εκανε sync.Βεβαιωσου οτι το προβλημα δεν οφειλεται σε καποιον εξωγενη παραγοντα (προβληματικος δισκος,αρχειο κτλ).Και εγω στην αρχη πιστευα οτι ηταν προβλημα του itunes.Παντως εχω καποια χρονια που το χρησιμοποιω το itunes και σαν βασικο player μαλιστα και δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα και με το iphone και με το ipod classic και το εχω φορτωμενο με ενα καρο πραγματα και ειμαι πεπισμενος οτι ειναι καρα-σταθερο παρολο που ειμαι σε windows και τετοια προβληματα οφειλονται σε κατι αλλο.

Quaro
29-06-2010, 12:51
Πάρε Mac. :D

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει το iTunes και τα Windows. Ίσως επειδή:

W orks
I f
N ot
D isturbed
O therwise
W on't
S tart

:P :P :P

Αλήθεια; Ακόμη και για λογισμικό της Apple φταίνε τα Windows; Το itunes είναι το μόνο πραγματικά σωστό αρνητικό (πέρα από την τιμή) που παρουσιάζουν ως τα αρνητικά του ipod.


και για άλλη μία φορά θα πω ότι για τέτοια θέματα καλύτερα να ψάξεις μία εξειδικευμένη κοινότητα για προϊόντα apple

που χου

http://www.iphoneforum.gr/

Mortician
01-07-2010, 02:30
Αλήθεια; Ακόμη και για λογισμικό της Apple φταίνε τα Windows; Το itunes είναι το μόνο πραγματικά σωστό αρνητικό (πέρα από την τιμή) που παρουσιάζουν ως τα αρνητικά του ipod.



http://www.iphoneforum.gr/

Για ποιον λογο ειναι αρνητικο το itunes?.
Επειδη δουλευει με tags και οχι με filenames και δεν μπορουμε να πεταξουμε οπως οπως μερικες δεκαδες gigabytes με πειρατικα mp3's να τα ακουμε.
Συγνωμη αλλα "welcome to the 21st century".
Οποιος δεν βολευεται υπαρχουν ενα σωρο αλλες μαρκες για να ακουει τα untitled.mp3 ,track1.mp3 κτλ.

Quaro
03-07-2010, 15:40
Για ποιον λογο ειναι αρνητικο το itunes?.
Επειδη δουλευει με tags και οχι με filenames και δεν μπορουμε να πεταξουμε οπως οπως μερικες δεκαδες gigabytes με πειρατικα mp3's να τα ακουμε.
Συγνωμη αλλα "welcome to the 21st century".
Οποιος δεν βολευεται υπαρχουν ενα σωρο αλλες μαρκες για να ακουει τα untitled.mp3 ,track1.mp3 κτλ.


χαχα αλήθεια έξυπνε νόμιμε μου εσύ; Ο πατέρας μου αγόραζε μουσική σε CD για 15 χρόνια και τώρα θέλει να τα μετατρέψει όλα σε mp3 για να τα βάζει όλα σε μία μικρή συσκευή και να τα κουβαλάει μαζί του όπου γουστάρει. Ή είσαι και εσύ ένας από αυτούς που πιστεύουν ότι πρέπει να τα ξανά αγοράσει έτσι ώστε να πάρει το μερίδιο της η apple; σε παρακαλώ μην κατηγορείς και γενικεύεις χωρίς να ξέρεις για τον άλλον.

Εγώ αγόραζα 1 αυθεντικό game το τρίμηνο όταν οι φίλοι μου αγόραζαν 10 πειρατικά το τρίμηνο, γιατί τα εκτιμούσα. Δικαίωμα μου να τα κάνω iso και να τα έχω όλα σε 1 σκληρό αντί να κουβαλάω παντού μία θήκη με PC games.

Mortician
08-07-2010, 19:47
χαχα αλήθεια έξυπνε νόμιμε μου εσύ; Ο πατέρας μου αγόραζε μουσική σε CD για 15 χρόνια και τώρα θέλει να τα μετατρέψει όλα σε mp3 για να τα βάζει όλα σε μία μικρή συσκευή και να τα κουβαλάει μαζί του όπου γουστάρει. Ή είσαι και εσύ ένας από αυτούς που πιστεύουν ότι πρέπει να τα ξανά αγοράσει έτσι ώστε να πάρει το μερίδιο της η apple; σε παρακαλώ μην κατηγορείς και γενικεύεις χωρίς να ξέρεις για τον άλλον.

Δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα σου εδω.Βρες ενα (απο τα τοσα που κυκλοφορουν) προγραμμα για μετατροπη βινυλιου σε mp3 ή οτι αλλο φορμα θελεις, (επισης υπαρχει στο πλαισιο αλλα θα το βρεις και αλλου turntable ακριβως γι' αυτην την δουλεια γυρω στα 140€ αν θυμαμαι καλα μαζι με το software) και μετα αφου τα μεταφερεις στον υπολογιστη σου ριξτα στο itunes και φτιαξε τα tags.Τωρα αν δεν εχεις υπομονη δεν σε φταιει ο itunes αλλα ακομα και γι' αυτο υπαρχουν προγραμματα που σου βρισκουν το αυτοματα τα metadata και ενημερωνουν το itunes library.



Εγώ αγόραζα 1 αυθεντικό game το τρίμηνο όταν οι φίλοι μου αγόραζαν 10 πειρατικά το τρίμηνο, γιατί τα εκτιμούσα. Δικαίωμα μου να τα κάνω iso και να τα έχω όλα σε 1 σκληρό αντί να κουβαλάω παντού μία θήκη με PC games.

Και?. Εγω εχω σκασει 65€ για να παρω το scaraborough fair gun (μονο αυτο) απο το bayonetta απο ebay που ηταν collectors item και μονο με προπαραγγελια σε Αγγλια και Aυστραλια και 130€ για την veteran edition του modern warfare 2 με την φιγουρα μεσα ποιυ ειναι και η πιο δυσκολη να βρεις.Ελλαδα ουτε για πλακα φυσικα, 70€ για την collectors του heavy rain κτλ κτλ.Τι σημαινει αυτο;Θα κανουμε διαγωνισμο ποιος αγοραζει τα πιο ακριβα και νομιμα;

Quaro
08-07-2010, 21:01
οπως οπως μερικες δεκαδες gigabytes με πειρατικα mp3's να τα ακουμε.
Συγνωμη αλλα "welcome to the 21st century".
Οποιος δεν βολευεται υπαρχουν ενα σωρο αλλες μαρκες για να ακουει τα untitled.mp3 ,track1.mp3 κτλ.

μάλλον έχεις ξεχάσει το αρχικό post σου. Ιδού να το θυμηθείς. Επειδή είπα το itunes δεν είναι καλό με αποκάλεσες πειρατή, σου είπα ότι δεν είναι παράνομοι όσοι έχουν κάποιες απαιτήσεις και μετά εσύ δεν κατάλαβες τι σου έλεγα.

dimitrisasp
20-07-2010, 14:34
1. To iTunes κανει παπαδες αν το ψαξετε. Quaro δεν χρειαζεται να τα κατεβασεις τα
κομματια (αγορασεις απο iTunes). Βαζεις μεσα ενα οπιοδηποτε CD και στο γραφει με τα
ονοματα του και τα ολα του..

2. MilitaryRaiden δεν εχω iPhone αλλα μου χει συμβει με το iPod κατι παρομοιο οταν
χρησιμοποιουσα Windows. Δοκιμασε να κανεις restart την συσκευη και ξαναπροσπαθησε
γιατι λογικα κατι με την συνδεση παιζει. Το προγραμμα τρεχει κανονικα..

3. Μια χαρα τα παιζει τα πειρατικα ρε σεις.. Τι λετε? :rant:

TheSlayerPG
20-07-2010, 16:50
Ti windows exeis?