PDA

View Full Version : Hattrick - Υπάρχουν άλλοι "κολλημένοι"?



ProEvo
06-09-2007, 16:25
Δε ξέρω πόσοι από εσάς το γνωρίζουν και ασχολούνται αλλά είναι μεγάλο κόλλημα. Αν θέλετε όσοι ασχολείστε postaρετε εδώ τις ομάδες σας και καμιά γνώμη για το παιχνίδι, έτσι για το χαβαλέ.

Η δική μου : Tifozi3

klepidas
06-09-2007, 16:26
ti akrivos einai auto to pexnidi?

ProEvo
06-09-2007, 16:30
Είναι διαδικτυακό manager στο pc. Πολύ απλό αλλά και πολύ κολλητικό ταυτόχρονα. Καμία σχέση με κονσόλα αλλά είπα να το ποστάρω να δω αν και άλλοι έχουν το ίδιο κόλλημα με μένα.

Akolov
06-09-2007, 16:36
Όχι φίλε μου δεν το γνωρίζω....
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αθλητικά "manager" παιχνίδια...:hide:

mappas
06-09-2007, 16:37
διαδικτυακό football manager στο pc!!!
www.hattrick.org
Ονομα ομάδας: FDH Utd.

ProEvo
21-01-2008, 16:52
Μια πολύ ενδεικτική άποψη που βρήκα για το παιχνίδι στο internet από Έλληνα user.

http://detonia.wordpress.com/2007/02/22/hattrick/

Όσοι πιστοί προσέλθετε. Μετά θα μου δώσετε και rep που το πόσταρα :rofl::rofl:

www.hattrick.org

stratisd
21-01-2008, 16:54
Team: Saints -7-

ProEvo
21-01-2008, 16:56
Team: Saints -7-

Έλα ρε παικτούρα! έχεις ήδη ομάδα;;; :bgrin2:

edit : Σε βρήκα φίλε! πάμε και οι 2 για κούπα και άνοδο φέτος! :)

ProEvo
29-01-2008, 15:39
www.alltid.org (http://www.alltid.org)
Επειδή και ο φίλος ο Donald απέκτησε ομάδα :1appl: εδώ είναι ένα link στο οποίο ανα πάσα στιγμή μπορούμε να δούμε τον αντίπαλο μας στο επόμενο Κύπελλο, τον όμιλο στον οποίο προβιβαζόμαστε ή υποβιβαζόμαστε ή την ομάδα που προβιβάζεται ή υποβιβάζεται στον δικό μας, όπως και πολλά άλλα ενδιαφέροντα στατιστικά. Up the Irons my friend :1appl:

Επίσης ένα δικτυακό περιοδικό που εκδίδουν έλληνες για την ελληνική διοργάνωση και κατα καιρούς περιλαμβάνει πολύ καλά θεματάκια. Αξιέπαινη προσπάθεια πραγματικά. Εδώ είναι το τελευταίο τεύχος #48

http://htportal.gr/HattrickMagazine/HattrickMagazine48.pdf

edit : Επειδή τώρα το είδα δείτε όλοι τη σελίδα 9, είτε ασχολείστε είτε όχι...τελικά υπάρχει Θεός :prayer:

stratisd
29-01-2008, 16:26
Έλα ρε παικτούρα! έχεις ήδη ομάδα;;; :bgrin2:

edit : Σε βρήκα φίλε! πάμε και οι 2 για κούπα και άνοδο φέτος! :)

4 σεζόν το παλεύω,:fryingpan: για να δούμε φέτος. Εχω δώσει ενα σκασμό λεφτά για μεταγραφές,:angry:

mappas
29-01-2008, 16:44
Επίσης ένα δικτυακό περιοδικό που εκδίδουν έλληνες για την ελληνική διοργάνωση και κατα καιρούς περιλαμβάνει πολύ καλά θεματάκια. Αξιέπαινη προσπάθεια πραγματικά. Εδώ είναι το τελευταίο τεύχος #48

http://htportal.gr/HattrickMagazine/HattrickMagazine48.pdf

edit : Επειδή τώρα το είδα δείτε όλοι τη σελίδα 9, είτε ασχολείστε είτε όχι...τελικά υπάρχει Θεός :prayer:

Αμανννννννννννν! Τι παιδί είναι αυτό!!! Τι κο@!%$!!!!!!! :Thud:
Μπράβο στο Hattrick Magazine!!!

Donald
31-01-2008, 12:27
Ευχαριστώ δημόσια τον Proevo και γιά τη γνωριμία που μου έκανε με το hattrick και για τη συνολική υποστήριξη και βοηθειά του! :1appl::1appl::1appl:
Κάηκα κ εγώ με το παιχνίδι,το προτείνω σε όλους τους λάτρεις του ποδοσφαίρου!

Team : Iron_Maiden_13
UserID: Donald13

ProEvo
03-10-2008, 11:54
Κανένα από τα νεότερα μέλη του Forum που να έχει ομάδα στο παιχνίδι??

Και για να μην ξεχνιόμαστε...Και για τους μπασκετόφιλους, www.buzzerbeater.org (http://www.buzzerbeater.org)

j0e
03-10-2008, 11:57
A.E.K. F.C.
fetos anevika sthn pempti

ProEvo
03-10-2008, 12:00
A.E.K. F.C.
fetos anevika sthn pempti

Ωραίος, καλή επιτυχία! Εγώ κατάφερα φέτος να μείνω στην 5η χωρίς να παίξω μπαράζ και στοχεύω πια στην 1η 3άδα...Άντε να δούμε.

WeReWolF
03-10-2008, 12:17
Αααχ.. Τι μου θύμισες! :)

Έπαιζα HT για αρκετά χρόνια και ήμουνα από τους πρώτους στο παιχνίδι.
Δυστυχώς οι αλλαγές που έκαναν οι Σουηδοί από ένα σημείο και μετά το χάλασαν τελείως και ουσιαστικά με ανάγκασαν να το παρατήσω(όπως και όλοι σχεδον οι παλιοι).
Κρίμα γιατί ήταν ένα πολύ καλό football manager και είχα γνωρίσει πολλά αξιόλογα άτομα μέσω του Hellenic HT Community.
Η ομάδα μου λεγόταν Ikaroi, δεν ξέρω αν ακόμα βολοδέρνει σε κάποια μικρή κατηγορία, αλλά απ'όσο θυμάμαι στο Hall of Fame της Α' Εθνικής φιγουράρω στις πρώτες θέσεις(βαθμοί/γκολ/συμμετοχές, Πρωταθλήματα, Κύπελλα κτλ).
Ωραίες εποχές! :tiphat:

ProEvo
03-10-2008, 12:22
Αααχ.. Τι μου θύμισες! :)

Έπαιζα HT για αρκετά χρόνια και ήμουνα από τους πρώτους στο παιχνίδι.
Δυστυχώς οι αλλαγές που έκαναν οι Σουηδοί από ένα σημείο και μετά το χάλασαν τελείως και ουσιαστικά με ανάγκασαν να το παρατήσω(όπως και όλοι σχεδον οι παλιοι).
Κρίμα γιατί ήταν ένα πολύ καλό football manager και είχα γνωρίσει πολλά αξιόλογα άτομα μέσω του Hellenic HT Community.
Η ομάδα μου λεγόταν Ikaroi, δεν ξέρω αν ακόμα βολοδέρνει σε κάποια μικρή κατηγορία, αλλά απ'όσο θυμάμαι στο Hall of Fame της Α' Εθνικής φιγουράρω στις πρώτες θέσεις(βαθμοί/γκολ/συμμετοχές, Πρωταθλήματα, Κύπελλα κτλ).
Ωραίες εποχές! :tiphat:


Τι????????? Εσύ είχες αυτήν την ομάδα???? Μιλάς σοβαρά τώρα??????? Επειδή εγώ παίζω περίπου Ενάμιση χρόνο, τι σε είχε χαλάσει τόσο πολύ που το άφησες?

j0e
03-10-2008, 12:29
Τι????????? Εσύ είχες αυτήν την ομάδα???? Μιλάς σοβαρά τώρα??????? Επειδή εγώ παίζω περίπου Ενάμιση χρόνο, τι σε είχε χαλάσει τόσο πολύ που το άφησες?

ase file exo ksekiniseikai exo stamaisei to hattrick 3 fores tin proth to 2002, uparxounn polla pragmata pou mporei na se ksenerosoun pistepse me.

ProEvo
03-10-2008, 12:31
ase file exo ksekiniseikai exo stamaisei to hattrick 3 fores tin proth to 2002, uparxounn polla pragmata pou mporei na se ksenerosoun pistepse me.

Εμένα το μοναδικό που με χαλάει πολύ είναι το πρόβλημα με τους θεατές. Μου φαίνεται αδιανόητο το να προτιμάει κάποιος να είναι σε χαμηλότερη κατηγορία, γιατί αν ανέβει στην επόμενη θα έχει λιγότερο κόσμο, ακόμα και αν έχει αξιοπρεπέστατη παρουσία. Είναι μεγάλο πρόβλημα και εκτός λογικής.

WeReWolF
03-10-2008, 12:43
Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν τα θυμάμαι και όλα..
Αλλά είχαν κάνει πουτ@να το οικονομικό μέρος, πχ. με τους τρελούς μισθούς των καλών παιχτών, με αποτέλεσμα όλες οι μεγάλες ομάδες να είναι μονίμως στο χείλος της χρεοκοπίας(τεράστια έξοδα, λίγα έσοδα).
Γιατί πχ εγώ είχα πάρει τον divine μέσο μου 10 μύρια, και όταν έγινε η αλλαγή ξαφνικά λόγω τραγικού μισθού δεν άξιζε ούτε ένα. Καταστροφή για τους παλιούς..
Μία χρονιά χωρίς τίτλο/καλή πορεία στο Κύπελλο ήταν ικανή να σε βάλει σε μεγάλους μπελάδες.
Επίσης το κούρασαν το θέμα με τους youngsters, έπρεπε να ξοδεύει κανείς extra χρόνο και για αυτό το θέμα, ενώ καλά καλά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ σοβαρά με την πρώτη ομάδα.
Πάντως δεν έχω παράπονο, είναι το μόνο game που ασχολήθηκα τόσο πολύ και για τόσο μεγάλο διάστημα.
Απλά όλα τα ωραία πράγματα φτάνουν στο τέλος τους κάποια στιγμή, είναι αναπόφευκτο.. :)

ProEvo
03-10-2008, 12:47
Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν τα θυμάμαι και όλα..
Αλλά είχαν κάνει πουτ@να το οικονομικό μέρος, πχ. με τους τρελούς μισθούς των καλών παιχτών, με αποτέλεσμα όλες οι μεγάλες ομάδες να είναι μονίμως στο χείλος της χρεοκοπίας(τεράστια έξοδα, λίγα έσοδα).
Γιατί πχ εγώ είχα πάρει τον divine μέσο μου 10 μύρια, και όταν έγινε η αλλαγή ξαφνικά λόγω τραγικού μισθού δεν άξιζε ούτε ένα. Καταστροφή για τους παλιούς..
Μία χρονιά χωρίς τίτλο/καλή πορεία στο Κύπελλο ήταν ικανή να σε βάλει σε μεγάλους μπελάδες.
Επίσης το κούρασαν το θέμα με τους youngsters, έπρεπε να ξοδεύει κανείς extra χρόνο και για αυτό το θέμα, ενώ καλά καλά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ σοβαρά με την πρώτη ομάδα.
Πάντως δεν έχω παράπονο, είναι το μόνο game που ασχολήθηκα τόσο πολύ και για τόσο μεγάλο διάστημα.
Απλά όλα τα ωραία πράγματα φτάνουν στο τέλος τους κάποια στιγμή, είναι αναπόφευκτο.. :)

Σωστός. και εγώ λόγω έλλειψης χρόνου δε μπορώ να ασχοληθώ με youngsters αλλά δίνω κάθε βδομάδα 20000 στην ακαδημία, η οποία έχει φτάσει εδώ και 2 μήνες στο πολύ καλός. Από παίκτες δυστυχώς όμως μου βγάζει πολύ λίγα πράγματα. Τι με συμβουλεύεις? Να την συνεχίσω?? Είναι δυνατόν να μου βγάζει 19χρονους με το καλύτερο χαρακτηριστικό τους στο 4???

WeReWolF
03-10-2008, 12:54
Όντας old skool στο HT, δεν ξέρω τις ελληνικές μεταφράσεις.. :D

Απ'όσο θυμάμαι, μετά από κάποια διάστημα(2 season?), η ακαδημία πιάνει ταβάνι(αν δίνεις συνέχεια βέβαια τα 20k). Το τι θα σου βγάλει από εκεί και πέρα είναι τελείως random.
Απλά κάνε τα voodoo σου και κάποια στιγμή θα σου βγάλει κάτι δυνατό.. Είναι σχεδόν σίγουρο, ειδικά σε καινούργιες ομάδες.
Είσαι μέλος του Hellenic HT Community? Είσαι στο forum?
Εκεί μπορείς να βρείς απαντήσεις σε όλα, και αν δεν σε καλύψει το help section, μπορείς να ζητήσεις βοήθεια από τα υπόλοιπα μέλη.

ProEvo
03-10-2008, 12:56
Όντας old skool στο HT, δεν ξέρω τις ελληνικές μεταφράσεις.. :D

Απ'όσο θυμάμαι, μετά από κάποια διάστημα(2 season?), η ακαδημία πιάνει ταβάνι(αν δίνεις συνέχεια βέβαια τα 20k). Το τι θα σου βγάλει από εκεί και πέρα είναι τελείως random.
Απλά κάνε τα voodoo σου και κάποια στιγμή θα σου βγάλει κάτι δυνατό.. Είναι σχεδόν σίγουρο, ειδικά σε καινούργιες ομάδες.
Είσαι μέλος του Hellenic HT Community? Είσαι στο forum?
Εκεί μπορείς να βρείς απαντήσεις σε όλα, και αν δεν σε καλύψει το help section, μπορείς να ζητήσεις βοήθεια από τα υπόλοιπα μέλη.

Οκ φίλε μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Είχα γίνει μέλος κάποια στιγμή αλλά δε βρήκα πολύ χρηστικό το Forum και το άφησα. :(

thanos
08-10-2008, 09:34
Μολις εφτιαξα και εγω μια ομαδα...τη Frape Fc !
Ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξουμε χρωματα στην ενδυμασια?

ProEvo
08-10-2008, 09:56
Μολις εφτιαξα και εγω μια ομαδα...τη Frape Fc !
Ξερει κανεις αν γινεται να αλλαξουμε χρωματα στην ενδυμασια?

Γίνεται αλλά μόνο αν είσαι μέλος. Η συνδρομή είναι 25 euro το χρόνο και νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του γιατί λογικά θα κολλήσεις με το παιχνίδι. Πάντως μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις free. Καλή αρχή και ότι θες εδώ είμαστε.