PDA

View Full Version : PlayStation Plus - Νέα και συζήτηση



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

WolfRathmA
16-06-2010, 07:25
Playstation Plus • Official Thread

http://i179.photobucket.com/albums/w287/WolfRathmA_GR/PS3forums/PS4_logo.png


http://farm5.static.flickr.com/4049/4704464856_6179581203_o.jpg



Όπως είχε αναφερθεί και πριν κάποιες εβδομάδες, το Playstation Network υποδέχεται μια νέα επί πληρωμή υπηρεσία ονόματι Playstation Plus. Να υπενθυμίσουμε ότι όλες οι υπηρεσίες που παρέχονται ήδη αυτή τη στιγμή θα παραμείνουν όπως έχουν και δε θα υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση για αυτούς που φυσικά δε θέλουν να γίνουν συνδρομητές. Πάμε τώρα παρακάτω να αναλύσουμε τι είναι το Playstation Plus...

Από τις 29 Ιουνίου θα γίνουν διαθέσιμες δυο ειδών συνδρομές. Μια ετήσια συνδρομή και μια τρίμηνη (49.99 ευρώ & 29.99 ευρώ αντίστοιχα). Αξίζει να αναφερθεί ότι όσοι γίνουν συνδρομητές από την 29 Ιουλίου μέχρι τις 3 Αυγούστου θα λάβουν εντελώς δωρεάν το LittleBigPlanet σε Download. (Δε θα το βρείτε μέσα στο Playstation Store για κατέβασμα. Θα σας έρθει voucher κωδικός στο email που έχετε δηλώσει στο PSN μέσα σε 14 μέρες.)

Πάμε τώρα να δούμε τι ακριβώς θα περιέχει το Playstation Plus για τους συνδρομητές του:

Παιχνίδια
Κάθε μήνα θα μπορούμε να έχουμε έως και τέσσερα παιχνίδια. Ένα παιχνίδι από το PSN, δυο mini και ένα από το Playstation Classics. Επίσης θα μπορούμε να κατεβάσουμε avatars και dynamic themes όπου τα περισσότερα θα είναι αποκλειστικά και μόνο για τους συνδρομητές. Επίσης οι συνδρομητές θα μπορούν να έχουν πρώτοι από όλους τα demo των παιχνιδιών και επίσης να έχουν τη δυνατότητα να μπουν σε ορισμένες beta παιχνιδιών που θα είναι διαθέσιμες.

Μόνο και μόνο όλα αυτά αξίζουν παραπάνω από 200 ευρώ το χρόνο. Οπότε με μια συνδρομή των 50 ευρώ έχουμε όλα τα παραπάνω!


Πλήρης δοκιμαστική έκδοση!
Εδώ έχουμε το εξής. Δε πρόκειται για τα κλασσικά ντεμο παιχνιδιών τα οποία είναι διαθέσιμα στο store. Πρόκειται για τη πλήρη μορφή του παιχνιδιού όπως ακριβώς θα πωλείται στα καταστήματα. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσουμε το παιχνίδι που θέλουμε και να παίξουμε όσο προλάβουμε για μια ώρα! Είτε πρόκειται για PSN είτε για Blu-Ray.

Επίσης αξίζει να αναφερθεί ότι βγάζοντας κάποια trophies μέσα στο παιχνίδι (παίζοντας το trial), δε χρειάζεται να τα ξανά βγάλουμε όταν αγοράσουμε το παιχνίδι! Οπότε και save γίνεται και συνεχίζουμε από εκεί που ήμασταν!


Αυτόματο Download
Με αυτήν εδώ την επιλογή θα έχουμε τη δυνατότητα να ορίσουμε στο PS3 μας τα παιχνίδια που μας ενδιαφέρουν να κάνουν update για τα παιχνίδια που έχουμε παίξει (που έχουμε στη κατοχή μας), να κάνει αυτόματα firmware update το μηχάνημα όταν αυτό θα είναι διαθέσιμο ακόμα και να κατεβάσει αυτόματα κάποια demo που μας ενδιαφέρουν. Και όλα αυτά; Χωρίς καν να αγγίξουμε το PS3. Όλα αυτόματα. Μόνο του θα ανοίγει θα τα κατεβάζει και έπειτα θα κλείνει! Αφήστε λοιπόν να κάνει όλη τη δουλειά το PS3 από μόνο του! Χωρίς να χρειάζεται εσείς να κάνετε τίποτα. Ούτε να βάλετε κάποιο δισκάκι για να κατεβάσει κάποιο Update ούτε κάτι άλλο. Απλά και όμορφα θα είναι έτοιμα όποτε εσείς θέλετε!


Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να μάθετε στο παρακάτω σύνδεσμο!
http://gr.playstation.com/playstationplus/

Καλή διασκέδαση!


http://www.youtube.com/watch?v=DjaqN239uv


LIST OF (EU) PLAYSTATION PLUS / IGC FREE GAMES
http://www.ps3trophies.org/forum/ps3-discussion/198601-list-eu-playstation-plus-igc-free-games.html

Et3rn1tyGR
16-06-2010, 08:27
Αυτο που καταλαβα εγω (μπορει και να κανω λαθος) ειναι οτι οταν γινει συνδρομητης και κατεβασεις τα παιχνιδια ΠΡΕΠΕΙ να παραμεινεις συνδρομητης για να μπορεις να τα παιξεις μετα την ληξη της συνδρομης.

Ξερει καποιος αν ισχυει ή λαθος καταλαβα?

WolfRathmA
16-06-2010, 08:31
Οχι. Αυτο που λες δε νομιζω να ισχυει σε καμια περιπτωση. Αλλα θα το μαθουμε αργοτερα ;)

nikon
16-06-2010, 09:11
Μια χαρά μου ακούγεται......50 ευρώ με 4 παιχνίδια τον μήνα δηλαδή 48 παιχνίδια τον χρόνο βγαίνει σχεδόν 1 ευρώ το παιχνίδι και αν βάλεις και τις εκπτώσεις σε άλλα παιχνίδια και τα add-on το κέρδος θα είναι ακόμα μεγαλύτερο βάλε και τις δοκιμαστικές εκδόσεις σε μορφή demo κάτι themes κάτι avatars......χίλιες φορές να τα δίνεις εκεί παρά στα dlc......ψήνομαι και δεν είναι λόγω ζέστης.:cool:

pictorino
16-06-2010, 09:44
με 50Ε το χρόνο, 4 παιχνίδια κάθε μήνα; αυτά είναι!! λογικά ακόμα και αν λήξει η συνδρομή θα παίζουν κανονικά μιας και θα κατεβαίνουν στο σκληρό.
να ρωτήσω και γω κάτι, εκτός από τα παραπάνω, θα έχει και καμμία υπηρεσία που δεν έχει τώρα το psn?

Nek_Food
16-06-2010, 10:15
Βασικά κάτι αναφέρθηκε (δις) χθες κάτι για το θέμα λειτουργίας των παιχνιδιών μετά την παύση μίας συνδρομής, πρέπει οπωσδήποτε να ξεκαθαρίσει αυτό το θέμα. Επίσης, από τα 4 παιχνίδια μόνο τα PSN με ενδιαφέρουν κάπως, αφού τα περισσότερα PS1 ούτε καν βλέπονται (προσωπική άποψη, άσε που έχω την κονσόλα άμα θέλω να τα παίξω) και τα minis αν και δεν τα έχω δει ακόμη, θεωρώ ότι θα είναι υποδεέστερα σε κάθε περίπτωση, άντε να τα παίρνεις για το PSP.

Επίσης είναι μέγιστη απατεωνιά το θέμα με τα updates, δεν θα έπρεπε να ισχύει μόνο για τους συνδρομητές, αλλά εν τέλει σκασίλα μου, ας το κάνω χειροκίνητα. Αυτό πάντως που μου άφησε κενό στην υπηρεσία και που θα έδινε ένα μεγάλο + σε αυτήν, θα ήταν μία παράλληλη επέκταση της εγγύησης του μηχανήματος που λέγανε ότι ενδεχομένως θα είχε, αν και να πω την αλήθεια δεν έλπιζα σε κάτι τέτοιο (δεν το έχει και άλλη υπηρεσία άλλωστε).

Τελικά τα 50€ δεν ξέρω αν είναι λίγα ή πολλά, αλλά είμαι ολίγον επιφυλακτικός μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα της λειτουργικότητας των παιχνιδιών μετά την διακοπή της όποιας συνδρομής (και το αν λειτουργούν σε άλλα accounts στο ίδιο μηχάνημα) και να ρίξω και μία ματιά στα minis να δω κατά πόσο θα αξίζουν... Από την άλλη 50/12 = 4€ μόνο για PSN παιχνίδια δεν είναι πολλά, ΑΛΛΑ θα σε αφήνουν να επιλέγεις εσύ κάποιο και εάν ναι ανάμεσα σε ποια παιχνίδια; Δηλαδή υπάρχει η περίπτωση να τσιμπήσει κάποιος μέσω της συνδρομής παιχνίδια όπως το trine ή άλλο ανάλογου κόστους, ή απλά θα σου πετάει στην μούρη χαζοpsnπαίχνιδα παλιά Γ διαλογής και δεν ξέρω και εγώ τί που τα κατεβάζεις τα παίζεις μία φορά και μετά τα ξεχνάς;

Σίγουρα από πλευράς μου ,θα πρέπει να δω πρώτα τί ακριβώς προσφέρει και μετά να αποφασίσω με βάση όλες τις διαθέσιμες πληροφορίες. Πάντως επί του παρόντος δεν ψήνομαι και τόσο πολύ να πω την αλήθεια. Ωστόσο, nikon είπε κάτι για επιπλέον εκπτώσεις ή διαθέσιμο υλικό για τους συνδρομητές; Εάν ναι, τότε ανεβαίνει ολίγον ακόμη το ενδιαφέρον μου.

nikon
16-06-2010, 10:21
Tα λέει στο link του Wolf Nεκτάριε......αυτό που δεν λέει αλλά το λέει εδώ (http://www.joystiq.com/2010/06/15/cross-game-party-chat-coming-to-ps3-with-strings-attached/)είναι για το cross game chat.

EDIT: Δυστυχώς λέει και αυτό "Η πρόσβαση σε συγκεκριμένο περιεχόμενο, με την εξαίρεση του περιεχομένου με έκπτωση, τερματίζεται ταυτόχρονα με τη λήξη της περιόδου συνδρομής."

geogoku
16-06-2010, 10:29
θα γινω σιγουρα συνδρομιτης απο την πρωτη μερα.εδω τα δινουμε ετσι κ αλλιως δε θα τα δωσουμε τωρα???να κανω μια καλη ερωτηση?με το gamesharing τι θα γινει ομως?φανταζομαι δεν θα μπορουμε να τα δινουμε κ αλλου ετσι????οχι τιποτε αλλο εχω και τα "φιλαρακια" μου..ονοματα δεν λεμε...

Valkyre
16-06-2010, 10:31
Μια χαρα μου ακουγεται εμενα το γεγονος οτι δεν αλαλζει τιποτα με το δωρεαν online και την υπαρχουσα μορφη σημερα. Δεν ξερω αν θα σακσω τα 50 Ε , προς το παρον δεν προκειται να το κανω, αλλα αν βγουν μερικα καλα παιχνιδακια για PSN μπορει και να το τσιμπησω.Προς το παρον ολα μια χαρα :)

hidd3n
16-06-2010, 13:42
Μια ερώτηση! Θα πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με το ps3 στο ίντερνετ για να αγοράσω το plus? Δλδ δν μπορώ να το κάνω μέσω pc κ να περάσω μετά με φλας ας πούμε τα games κ το LBP που λεέι? Γιατί είμαι στο χωριό των δικών μου κ στο σπίτι δν έχω ιντερνετ!

dinos1986
16-06-2010, 13:47
Στο λινκ είναι οι ερωτήσεις στον James Thorpe - Playstation Network Product Manager, από το blog για την ανακοίνωση του Playstation Plus...

http://blog.eu.playstation.com/2010/06/15/playstation-plus-check-out-what-its-all-about/#comments

Συγκεκριμένα στην ερώτηση αν με το τέλος της συνδρομής δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι έχεις κατεβάσει..απαντάει...

Sure, anything you buy with the exclusive discounts, many of the exclusive extras/add-ons, the premium avatars/dynamic themes, and of course the free copy of LBP (if you sign up in time;-) are all yours to keep for good
The games that you get within the service are available for you to keep and use as long as you are a member.
Plus, the other exclusive features you get to.

Nek_Food
16-06-2010, 15:49
Ότι αγοράσεις με ξεχωριστά €€ (έστω και από discounts) είναι δικά σου, ότι αγοράσεις με τα €€ της συνδρομής (ήτοι τα λάβεις τσάμπα και καλά) δεν σου ανήκουν. Αυτό είναι χειρότερο και από την γνωστή EULA της Microsoft. Άρα με την συνδρομή των 50€ ανά έτος τί αγοράζεις; Αέρα κοπανιστό - τα νοικιάζεις; Και αυτό εφόσον τα 4 games ανά μήνα δεν σου ανήκουν ουσιαστικά. Θα μου πεις σιγά, τα παιχνίδια που θα σου δίνουν ούτως ή άλλως δεν θα αξίζει να τα παίξεις πάνω από 2 φορές. Για τα discounts τώρα μέσα από την υπηρεσία τί σημαίνει αυτό; Θα σταματήσουν αυτά τα offers που βγάζουν τώρα ανά 15μερο, θα βγάζουν επιπλέον έκπτωση σε αυτά, θα βγάζουν άλλα, οι συνδρομητές θα έχουν μόνιμη έκπτωση σε όλα και πόση θα είναι αυτή. Πολλά ερωτηματικά, αλλά τελικά όπως την κόβω την δουλειά, δεν βλέπω να αξίζει και πολύ, ειδικά εάν ότι παίρνεις μέσα από την συνδρομή δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις με το που λήξει (αναρωτιέμαι αν πέσει το internet θα μπορείς να παίζεις άραγε ή θα έχουμε ευτράπελα όπως με ένα πρόσφατο psn παιχνίδι).

desperate_gamer
16-06-2010, 16:52
Απογοητευτική η μη-αναφορά σε κάθε είδους protection plan. Αφού το είχαν σαν ιδεά, γιατί δεν το βάλανε;!

Αλλά το να δώσω 50 ευρώ για να έχω παιχνίδια που δεν ξέρω καν αν θέλω και αν θα παίξω είναι λίγο χαζό. Πραγματικά ποιός ο λόγος να πάρεις το PSN+;

pictorino
17-06-2010, 09:41
ξενέρωσα με τις νέες πληροφορίες, δε με βλέπω να κάνω συνδρομή. όχι ότι το αποκλείω τελείως αλλά... τεσπα, για να δούμε και πως θα λειτουργήσει στη πράξη και βλέπουμε

Surfdrifter
17-06-2010, 15:42
Παιδιά, δεν είναι υποχρεωτικό για κανέναν να γραφτεί. Διαβάζετε τι σας προσφέρουν και αν σας ενδιαφέρει το αγοράζετε. Προσωπικά, εγώ θα γραφτώ, γιατι με ενδιαφέρει το automatic update π.χ. και το cross-game voice chat. Τώρα, εφόσον θα έχει και παιχνίδια να παίζω, ακόμα καλύτερα. Τι και αν τα πάρω με leasing? Λες και αν τα τερματίσω, θα τα ξαναπάιξω! Δλδ, αν είμαι 2 χρόνια συνδρομητής, θα κάθομαι και θα πάιζω συνέχεια αυτα που θα έχω καθε μήνα;

Anyway, αυτό που έχει την μεγαλύτερη σημασία είναι ότι δεν nerfaρουν το ήδη υπάρχον PSN και το αφηνουν ως έχει ΔΩΡΕΑΝ. Τώρα αν κάποιος θέλει το Premium, το παιρνει, δεν είναι υπόχρεωτικό, όπως είναι π.χ. ενα firmware upgrade, αν θες να συνεχίζεις να παίζεις τα καινούργια παιχνίδια.

enstikto
17-06-2010, 17:43
^^συμφωνώ απόλυτα...
Κάπου διάβασα όμως ότι οταν σταματας να είσαι συνδρομητής εκτός από τα games χάνεις και τα τροπαια από αυτά τα games που έχεις κερδίσει...

NOT! Έτσι το είπα για να κοψοχωλιασω λίγο :P φανταζεσε να το καναν όμως; mega-καφριλα!

ps4
17-06-2010, 21:45
Προσωπικα δεν με ενδιαφερει.

Παραμενω στο τσαμπα online και στο laptop με skype.

:)

criter
17-06-2010, 22:10
Παντως οι μεχρι τωρα δωρεαν υπηρεσιες του PSN οπως το online gaming, το Home, ακομα και το video chat με μεχρι και 8 ατομα ειναι αρκετες και ευτυχως παραμενουν δωρεαν. Το premium μπορει στην αρχη να μην εχει πολλα, αλλα φανταζομαι οτι θα δινουν κατι παραπανω στο μελλον εκτος απο ντεμο, παιχνιδια, themes και cross game voice chat, αλλα σε αναγκαζει να πληρωνεις συνεχεια, καθε χρονο, membership για να μπορεις να τα εχεις για παντα, αλλιως τα χανεις.. Τουλαχιστον ας αφησουν τα τροπαια...

WolfRathmA
20-06-2010, 04:43
Pachter: "1 Million Playstation Plus Subscribers in 2010" (http://www.gamerzines.com/ps3/news/pachter-playstation-plus.html)

ilias78
20-06-2010, 20:30
κατι που δεν εχω καταλαβει, το + θα ειναι νεα υπηρεσια που θα λειτουργει παραλληλα με το τωρινο psn? κ αν θες πληρωνεις για να εχεις αυτα που θ απροσφερει το +?

muku
20-06-2010, 21:26
Σχετικά με τις εγγυήσεις δεν υπάρχει ξεχωριστή υπηρεσία protection plan? Γενικά πάντως δεν είναι εφικτό να σου προσφέρει επιπλέον εγγύηση αν έχει λήξει η ήδη υπάρχουσα. Σκεφτείτε για παράδειγμα εγώ παθαίνω YLOD και πάω την επόμενη μέρα και αγοράζω το φθηνό πακέτο protection plan και έτσι αλλάζω το ps3 για 40Ε. Δεν στέκει αυτό το σενάριο :D

fotaras
20-06-2010, 23:50
κατι που δεν εχω καταλαβει, το + θα ειναι νεα υπηρεσια που θα λειτουργει παραλληλα με το τωρινο psn? κ αν θες πληρωνεις για να εχεις αυτα που θ απροσφερει το +?
καλα το καταλαβες.οπως ειναι το playstation network τωρα ετσι θα παραμεινει.απο εκει και περα προστιθεται η υπηρεσια αυτη στην οποια πρεπει να γινεις συνδρομητης για να εχεις ολα αυτα που προσφερει.αν δεν θες να γινεις σyνδρομητης οτι ισχυε μεχρι τωρα θα ισχυει,το βασικοτερο ειναι οτι το online θα παραμεινει free.

WolfRathmA
21-06-2010, 02:44
Cross-Game Voice Chat Not a Part of PlayStation Plus (http://playstationlifestyle.net/2010/06/20/cross-game-voice-chat-a-part-of-playstation-plus/)


Sony has confirmed to PlayStation LifeStyle that the much-demanded feature, cross-game voice chat is not a part of the PlayStation Plus service.

During E3, the official Portuguese PlayStation website revealed that cross-game voice chat would be arriving on the PlayStation 3, however, the text confirming the feature was taken down shortly thereafter. Sony has now confirmed that the feature will not be included in PlayStation Plus.

Cross-game voice chat was not announced as part of PlayStation Plus. The new offering provides subscribers features such as frequent discounts on PlayStation Store content, free and exclusive access to select games, full game trials, early invitations to select betas of popular games, and new functionality such as content downloads and updates which will automatically be “pushed” to the PS3 system even when consumers are not using their system.
So, there you have it folks. Dreams crushed, hopes ruined, no point of living now, right? Wrong, because Sony of course acknowledge the demand of cross-game voice chat, and it shouldn’t be too long till they announce it.

SOLID SNAKE MGS
21-06-2010, 03:44
pedia pote 8a mporoume na kanoume egrafh??????ta lefta pou (kai pws) 8a ta dinoume????pou 8a mporoume na kanoume egrafh sto ps3 h sto pc h kai sta 2??????

WolfRathmA
21-06-2010, 03:55
Στο PS3 θα γίνεται η εγγραφή και ξεκινάνε από 29 Ιουνίου. Μέσο κάρτας πιστωτικής η χρεωστικής προφανώς θα σε χρεώνει. Οπως αγοραζουμε απο το PS Store.

SOLID SNAKE MGS
21-06-2010, 03:58
me PSN CARD mporoume?????

WolfRathmA
21-06-2010, 04:45
me PSN CARD mporoume?????


Λογικα ναι. Τωρα θα δουμε οταν ερθει ;)

dewarsad
21-06-2010, 07:17
Προσωπικα και εγω θα "γραφτω" day1.....ελπιζω με καρτες των 50Ε, γιατι εαν περιμενουμε ποοοοοτε τα ελληνικα μαγαζακια θα φερουν καρτες Plus ζητω που καηκαμε......οσο για το "online" κομματι που τωρα ειναι free πιστευω οτι θα αρχισουν να το "κοβουν" σιγα-σιγα, οπως εχει κανει και η moneysoft Που σαν silver δεν μπορεις ουτε μνμ να στειλεις....

fotaras
21-06-2010, 14:19
me PSN CARD mporoume?????
ναι θα γινεται να πληρωνεις και με αυτες τις καρτες.το διαβασα σε ενα FAQ σχετικο με το plus απο το ps3.αν θυμαμαι πατησα το "whats new" στο ps3 και μου ειχε σε μια επιλογη το plus μπηκα εκει κ διαβασα και το faq.

SOLID SNAKE MGS
22-06-2010, 01:14
OK...pedia thanks

muku
22-06-2010, 02:41
Προσωπικα και εγω θα "γραφτω" day1.....ελπιζω με καρτες των 50Ε, γιατι εαν περιμενουμε ποοοοοτε τα ελληνικα μαγαζακια θα φερουν καρτες Plus ζητω που καηκαμε......οσο για το "online" κομματι που τωρα ειναι free πιστευω οτι θα αρχισουν να το "κοβουν" σιγα-σιγα, οπως εχει κανει και η moneysoft Που σαν silver δεν μπορεις ουτε μνμ να στειλεις....

Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Αλλιώς δεν θα διαβεβαίωναν με συνεχείς δηλώσεις το αντίθετο. Μέχρι και το cross game voice chat διεψεύσαν ότι θα είναι στο plus...

WolfRathmA
22-06-2010, 02:54
Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Αλλιώς δεν θα διαβεβαίωναν με συνεχείς δηλώσεις το αντίθετο. Μέχρι και το cross game voice chat διεψεύσαν ότι θα είναι στο plus...


?

Sony has confirmed to PlayStation LifeStyle that the much-demanded feature, cross-game voice chat is not a part of the PlayStation Plus service.

muku
22-06-2010, 12:07
?

Sony has confirmed to PlayStation LifeStyle that the much-demanded feature, cross-game voice chat is not a part of the PlayStation Plus service.

Αυτό λέω κι εγώ, το οποίο από εσένα διάβασα βέβαια πιο πάνω. Ότι το cross game chat δεν θα είναι μέρος του plus. Και το λέω για να υποστηρίξω ότι αν είχαν σκοπό να μετατρέψουν σταδιακά το psn σε υπηρεσία πληρωμής όπως το live τότε ούτε θα μας διαβεβαίωναν συνεχώς ότι δεν πρόκειται να αλλάξει και βέβαια θα άρχιζαν με premium features, καλή ώρα το voice chat. Που ούτε κι αυτό έγινε, οπότε δεν βλέπω κάποιο στοιχείο του ότι σκοπεύουν σιγά σιγά να το κάνουν συνδρομητικό όπως πιστεύει ο dewarsad:)

desperate_gamer
22-06-2010, 15:44
Σχετικά με τις εγγυήσεις δεν υπάρχει ξεχωριστή υπηρεσία protection plan? Γενικά πάντως δεν είναι εφικτό να σου προσφέρει επιπλέον εγγύηση αν έχει λήξει η ήδη υπάρχουσα. Σκεφτείτε για παράδειγμα εγώ παθαίνω YLOD και πάω την επόμενη μέρα και αγοράζω το φθηνό πακέτο protection plan και έτσι αλλάζω το ps3 για 40Ε. Δεν στέκει αυτό το σενάριο :D

Επειδή έχω μια ευαισθησία σε αυτό το θέμα, σου λέω ότι δεν έχω διαβάσει πουθενά για extra protection plan στην Ευρώπη. Επίσης είχα πει ότι θα ήταν καλή ιδέα η δυνατότητα προ-αγοράς, ας πούμε, 2 χρόνων PSN+ για προσφορά service είτε έχεις εγγύηση, είτε όχι. Δεν είναι λίγο να αποδείξεις στην Sony ότι θα μείνεις πιστός για κάποιο μεγάλο διάστημα, θα μπορούσε να ανταμείψει αυτούς τους καταναλωτές.

Αλλά φυσικά οι πιστοί καταναλωτές ανταμείβονται μόνο με ένα χρυσούλι virtual PS3 για το Home. Να αναλάβουν ευθύνες για τον ευπαθή σχεδιασμό του PS3, τίποτα! Τα 150άρια είναι 150άρια.

Ixor24
22-06-2010, 20:06
το |OT| τι ειναι στην κεφαλίδα του threat?

Avenger_Seraphim
22-06-2010, 21:31
το |OT| τι ειναι στην κεφαλίδα του threat?
I bet its something like "Official Thread"...

AriStos13
23-06-2010, 02:07
δεν ξερω αν το ποσταρω σωστα αλλα δεν ξερω που αλλου να το βαλω...
σημερα ανοιξα το ps3 μετα απο κανα τριαρι μερες και ενω το εχω να κανει μονο του sign in δεν εκανε και οταν πηγα να κανω μου εβγαλε τους οπους χρησης του psn..
πατησα accept και μετα εκανε sign in κανονικα....
τι ειναι αυτο??
λογω του plus egine?

WolfRathmA
23-06-2010, 02:17
Ενδεχομένως ναι. Θα αλλαξαν προφανώς τους όρους χρήσης για την έλευση του Plus που θα ειναι διαθέσιμο στις 29 του μήνα.

fotaras
23-06-2010, 08:22
δεν ξερω αν το ποσταρω σωστα αλλα δεν ξερω που αλλου να το βαλω...
σημερα ανοιξα το ps3 μετα απο κανα τριαρι μερες και ενω το εχω να κανει μονο του sign in δεν εκανε και οταν πηγα να κανω μου εβγαλε τους οπους χρησης του psn..
πατησα accept και μετα εκανε sign in κανονικα....
τι ειναι αυτο??
λογω του plus egine?
να υποθεσω οτι εφτιαξες φραπεδουμπα εκεινη την ωρα ανοιξες και το καινουριο πακετο με τα τσιγαρα(αν εισαι καπνιστης)και εκατσες και τους διαβασες τους ορους χρησης οπως εκανα και εγω?????

alexxx711
24-06-2010, 01:26
PlayStation Plus Launch Content Revealed (Europe) (http://gamrfeed.vgchartz.com/story/80667/playstation-plus-launch-content-revealed-europe/)

WolfRathmA
24-06-2010, 04:04
Ανακοινώθηκαν για τους δυο πρώτους μήνες τα περιεχόμενα.

Month 1: June 29th – August 3rd


Intro offer: LBP (standard edition)
PSN PS3: Wipeout HD
minis: Field Runners, Age of Zombies
PSone: Destruction Derby
Full Game Trial: Shatter, Savage Moon
Discounts: LBP God of War Pack – 50%, LBP: LocoRoco costume pack – 50%, Gravity Crash – 20%, Fat Princess DLC – 20% Premium Game Element: KillZone 2: Steel & Titanium DLC
Push demo: ModNation Racers, Heavy Rain
Dynamic Themes: LBP Theme, SCEE produced: PlayStation “Game Is Just The Start” Dynamic Theme
2 x Fat Princess Premium Avatars




Month 2: August 4th – September 1st


PSN PS3: Zen Pinball
minis: Blast-Off, Alien Zombie Death
PSone: Medievil
Full Game Trial: inFamous, Mushroom Wars
Discounts: Zen Pinball Earth Defence Table – 20%, Warhawk Triple Combo Pack – 50%, Super Stardust HD – 20%, WipeOutHD Fury – 20%
Premium Game Elements: Motorstorm Pacific Rift: Adrenaline Pack
Push Demo: Flower, Pixel Junk Shooter
Themes: “SCEE produced: PlayStation Plus Dynamic Theme, Heavy Rain Crime Scene Theme
2 x Heavy Rain Avatars (Bird and Butterfly)



Αρκετα ενδιαφερον ;)

AriStos13
24-06-2010, 08:41
να υποθεσω οτι εφτιαξες φραπεδουμπα εκεινη την ωρα ανοιξες και το καινουριο πακετο με τα τσιγαρα(αν εισαι καπνιστης)και εκατσες και τους διαβασες τους ορους χρησης οπως εκανα και εγω?????

μα καλα εννοειτε οτι εφτιαξα φραπεδια.....αλλα δεν καπνιζω...
τους διαβασα και με μεγαλη αφοσιωση..!!! :muhaha: :muhaha: :muhaha: :muhaha: :muhaha: :muhaha:

enstikto
24-06-2010, 13:42
Ποιό είναι το ψέμα που λέγετε ποιό συχνά στις μέρες μας;
Ι have read the terms of usage and fully agree to them!

:P

Chill
24-06-2010, 14:05
Δεν είναι κακό το περιεχόμενο αλλά περίμενα περισσότερα από την συγκεκριμένη υπηρεσία και όχι απλά κάποια free games που η πλειοψηφία των "παλιών" έχει και κάποια discounts......Σίγουρα δεν θα γίνω συνδρομητής τους δυο πρώτους μήνες. Από Σεπτέμβρη και ανάλογα του υλικού που θα προσφέρεται βλέπουμε (ελπίζω σε discounts για psp τίτλους)

aladdin7
24-06-2010, 14:16
Ερωτηση...νομιζω δεν εχει ειπωθει:

ειναι δυνατον το sharing των οσων προσφερονται; μπορω δηλαδη να κανω ενα κοινο account με ενα φιλο, να βαλουμε plus, να κατεβασουμε οτι προσφερεται και επειτα να τα παρουμε ο καθενας στον προσωπικο του λογαριασμο;

enstikto
24-06-2010, 14:55
Λογικά το content θα παίζετε μόνο στον λογαριασμό που είναι στη συνδρομή....

aladdin7
24-06-2010, 16:13
Κακο αυτο....Μητσο!!!:hohoho:

aiakos81
24-06-2010, 18:18
Και εγω εκατσα και τους διαβασα και οι τυποι ειναι μεγαλοι απατεωνες...Δεν αναλαμβανουν καμια απολυτως ευθυνη,πουθενα και για τιποτα, ο,τι προβλημα προκυψει, πλερωστε το....Αν σταματησεις να εισαι συνδρομητης, αυτοματα χανεις και οτι εχεις κατεβασει..Ειναι αυτο που αναφερθηκε πιο πανω.Δεν προκειται για Download αλλα για Leasing ( δανεικα, ενοικιο, πειτε το οπως θελετε).Με το που ληγει η συνδρομη ληγει και η προσβαση σε ο,τι ειχες κατεβασει... Επισης, αν δεν ανανεωσεις τη συνδρομη εντος του προβλεπομενου χρονικου οριου, αλλα εστω και μια μερα αργοτερα, πουφφφφ....ολα στο μηδεν και ξανα απο την αρχη, σαν να μην ησουν ποτε συνδρομητης...
Βεβαια το σημαντικοτερο ΟΛΩΝ και το πλεον θετικο, για να λεμε και του στραβου το δικιο, ειναι οτι το ονλάιν παραμενει δωρεαν, ευτυχως δηλαδη...Οποιος θελει,γινεται συνδρομητης, δημοκρατια εχουμε...
Υ.Γ. : Να κανω μια ερωτηση καθοτι νεος; Το φορουμ εχει ιδρυθει απο ατομα-χρηστες ps3 με σκοπο την αλληλοβοηθεια ή ειναι επισημο σάιτ με εμπλοκη της Sony, εμμισθους υπαλληλους,κτλ,προστασια δικαιωματων, και το ολο επισημο πακετο ρε παιδι μου; ( παντα καλοπραιρετα η ερωτηση, απλως για να ξερω που βαδιζω)

Ezio
24-06-2010, 21:44
Ποιό είναι το ψέμα που λέγετε ποιό συχνά στις μέρες μας;
Ι have read the terms of usage and fully agree to them!

:P

Επίσης και το "λεφτά υπάρχουν".:P

WolfRathmA
26-06-2010, 01:59
Υ.Γ. : Να κανω μια ερωτηση καθοτι νεος; Το φορουμ εχει ιδρυθει απο ατομα-χρηστες ps3 με σκοπο την αλληλοβοηθεια ή ειναι επισημο σάιτ με εμπλοκη της Sony, εμμισθους υπαλληλους,κτλ,προστασια δικαιωματων, και το ολο επισημο πακετο ρε παιδι μου; ( παντα καλοπραιρετα η ερωτηση, απλως για να ξερω που βαδιζω)

Ειναι φορουμ που εχει δημιουργηθει απο χρηστες ps3 οπως λες. Δεν ειναι επισημο της Sony.

iou21
28-06-2010, 01:41
παιδια να ρωτησω κατι στο plus θα γινονται αγορες καινουργιων παιχνιδιων η μονο αυτα που θα βαζουν οι ιδιοι?ας πουμε οτι τον οκτωμβριο θελω να αγορασω το pro το fifa και το 2k θα υπαρχουν διαθεσιμα για αγορα?

WolfRathmA
28-06-2010, 03:01
Οχι. Δε θα μπορεις να αγορασεις καποιο παιχνιδι. Θα εχει μονο καποιο discount σε καποια DLC. Δηλαδη θα υπαρχει καποια εκτπωση ανα μηνα σε ορισμενα απο αυτα.

nikon
29-06-2010, 09:36
Απ'ότι βλέπω άλλα θα έχει το EU plus και άλλα το US σωστά;;;;;......αγόρασα το plus από το US store και δεν είχε ούτε LBP, ούτε Destruction Derby και γενικά πολλά διαφορετικά απ'αυτά που βλέπω πιο πάνω.

LAZAGR76
29-06-2010, 23:22
και γω αγορασα το plus σημερα απο ελληνικο store .ολα καλα μεχρι τωρα ειναι αρκετα ενδιαφερον κατεβασα οσα αφηνε να κατεβασω.για να δουμε στην συνεχεια πως θα τα παει.

teo2183
30-06-2010, 00:55
Γεια σας μάγκες, χρείαζομαι τη βοήθειά σας, όποιος ξέρει. Έγινα σήμερα συνδρομητής, αλλά δεν βρήκα πουθενά τον τρόπο να κατεβάσω το little big planet, που λένε παντού ότι θα είναι δώρο με κάθε εγραφή από σήμερα μέχρι τις 3 Αυγούστου. Ξέρει κανείς τίποτα?? Μήπως έκανα κάτι λάθος ή μήπως δεν έψαξα σωστά? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

WolfRathmA
30-06-2010, 02:59
Απ'ότι βλέπω άλλα θα έχει το EU plus και άλλα το US σωστά;;;;;......αγόρασα το plus από το US store και δεν είχε ούτε LBP, ούτε Destruction Derby και γενικά πολλά διαφορετικά απ'αυτά που βλέπω πιο πάνω.


YEP! Στο αμερικανικο δεν εχει δωρακι το LBP! :P

Γιατι εγινες στο αμερικανικο συνδρομητης by the way; Δεν εχεις ελληνικο τοσο καιρο; D-:

ilias73
30-06-2010, 03:03
Τελικά ρε παιδιά , ισχύει το ότι θα κατεβάσεις θα "τρέχει " για όσο καιρό είσαι συνδρομητής;

dinos1986
30-06-2010, 03:10
Γεια σας μάγκες, χρείαζομαι τη βοήθειά σας, όποιος ξέρει. Έγινα σήμερα συνδρομητής, αλλά δεν βρήκα πουθενά τον τρόπο να κατεβάσω το little big planet, που λένε παντού ότι θα είναι δώρο με κάθε εγραφή από σήμερα μέχρι τις 3 Αυγούστου. Ξέρει κανείς τίποτα?? Μήπως έκανα κάτι λάθος ή μήπως δεν έψαξα σωστά? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

To Little Big Planet gia Ellada, Germania kai N.Afriki den yparxei sto playstation store gia download.
Tha to lavoume me voucher code sto email mas meta apo 14 meres syndromhs sto Playstation Plus.
Auto mou apantisan se sxetikh erwtisi sto Playstation Blog!


Τελικά ρε παιδιά , ισχύει το ότι θα κατεβάσεις θα "τρέχει " για όσο καιρό είσαι συνδρομητής;

Dystyxws isxyei file mou, se auta pou katevazeis an patiseis trigwno kai information vgazei expire date 29/6/2011...

Sorry gia ta greeklish grafw apo to ps3...

WolfRathmA
30-06-2010, 03:13
^^ Πολυ καλη πληροφορια! Ευχαριστουμε!

zeus gr
30-06-2010, 09:03
Μια ερωτηση Εφτιαξα ενα account το οποιο δεν ξερω πως μπορω να δω οτι ειναι για το ελληνικο store
Αν κατεβασω το plus , θα ισχυει και για το αμερικανικο account??
(Γιατι ξαφνικα το αμερικανικο account δεν βλεπει την καρτα μου)
Και γενικα αν με το νεο account που εφτιαξα κατεβασω πραγματα απο το store θα ισχυουν και για το αλλο ????

Αυτα

nikon
30-06-2010, 10:05
YEP! Στο αμερικανικο δεν εχει δωρακι το LBP! :P

Γιατι εγινες στο αμερικανικο συνδρομητης by the way; Δεν εχεις ελληνικο τοσο καιρο; D-:Είχα έναν με 55-60 δολλάρια μέσα και είπα να το πάρω από εκεί για δοκιμή τον πρώτο χρόνο......το συν είναι ότι σου έρχεται πιο φθηνά αλλά έχει και τα μείον του όπως πχ ότι είναι κλειδωμένο το παίζεις μόνο από τον λογαριασμό που έχεις το plus όπως το trial mode του inFAMOUS όπως και τις extra επιλογές στο μενού μπορείς να τις τρέξεις μόνο σ'αυτόν.......μάλλον η 2η αγορά του plus θα είναι από το EU store.......πάντως συμφέρει παιδιά η απόσβεση γίνεται πολύ γρήγορα.


Μια ερωτηση Εφτιαξα ενα account το οποιο δεν ξερω πως μπορω να δω οτι ειναι για το ελληνικο store
Αν κατεβασω το plus , θα ισχυει και για το αμερικανικο account??
(Γιατι ξαφνικα το αμερικανικο account δεν βλεπει την καρτα μου)
Και γενικα αν με το νεο account που εφτιαξα κατεβασω πραγματα απο το store θα ισχυουν και για το αλλο ????

ΑυταΝομίζω σου απάντησα με το παραπάνω.

teo2183
30-06-2010, 10:10
Ευχαριστω πολύ dinos1986... Να 'σαι καλά! Αλλά τι είναι το voucher code? ;) Αφου λάβουμε αυτόν τον κωδικό θα λειτουργεί μετά? Θα μπορούμε να το παίξουμε? Ευχαριστώ και πάλι!

nikon
30-06-2010, 10:12
Είναι κωδικός που θα βάλεις στο redeem code του store και θα κατεβάσεις το LBP.......μετά θα μπορείς να το παίξεις.

teo2183
30-06-2010, 16:21
Thanx again!!

desperate_gamer
02-07-2010, 01:03
πάντως συμφέρει παιδιά η απόσβεση γίνεται πολύ γρήγορα.

Επειδή αυτό το έχω πραγματικά απορία και είναι κύριος παράγοντας που δεν παίρνω ακόμα Plus... Απόσβεση δεν θα είχαμε αν παίρναμε πράγματα που θα θέλαμε να αγοράσουμε έτσι κι αλλιώς; Το να παίρνουμε σε καλές τιμές ή και δωρεάν παιχνίδια που δεν θα αγοράζαμε είναι απλά περιττό έξοδο, right?

Όχι ότι θέλω να "στην πω" ή τίποτα τέτοιο. Απλά εγώ αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε να αναβαθμιστώ και από αυτά που διαβάζω όλοι λένε για το πόσο καλό value-for-money έχει και τέτοια. Δυσκολεύομαι να δω το value...

nikon
02-07-2010, 09:35
Επειδή αυτό το έχω πραγματικά απορία και είναι κύριος παράγοντας που δεν παίρνω ακόμα Plus... Απόσβεση δεν θα είχαμε αν παίρναμε πράγματα που θα θέλαμε να αγοράσουμε έτσι κι αλλιώς; Το να παίρνουμε σε καλές τιμές ή και δωρεάν παιχνίδια που δεν θα αγοράζαμε είναι απλά περιττό έξοδο, right?

Όχι ότι θέλω να "στην πω" ή τίποτα τέτοιο. Απλά εγώ αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε να αναβαθμιστώ και από αυτά που διαβάζω όλοι λένε για το πόσο καλό value-for-money έχει και τέτοια. Δυσκολεύομαι να δω το value...Aν ξέρεις από πριν τα δεις ότι αυτά που θα βάζουν για 1 χρόνο και θα είναι free ή θα έχουν έκπτωση δεν θα τα αγόραζες τότε καλά κάνεις και δεν "αναβαθμίζεσαι".......σε πληροφορώ ότι εγώ τουλάχιστον μόνο από τα add-on που ήδη κατέβασα free έχω κάνει απόσβεση σχεδόν το 1/5 των χρημάτων που έδωσα και αν δεν είχα και το Wipeout θα ήταν τα μισά+.....και αυτό από τον 1ο μήνα. ;)

Nek_Food
02-07-2010, 10:42
Βασικά αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το γνωστό θέμα με την παύση λειτουργίας των παιχνιδιών μετά την μη ανανέωση της συνδρομής. Μου κάθεται στραβά τελείως, απλά δεν κατανοώ γιατί είναι απαραίτητο αυτό λες και είναι σαν ένα είδος εκβιασμού για να παραμένεις συνδρομητής, αλλιώς θα ήμουν λίγο πιο θετικός απέναντι στην υπηρεσία αυτή. Βεβαίως συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο του desperate_gamer ότι εάν κάποιος - σαν εμένα - δεν αγόραζε πολύ υλικό από το PSN (store) γιατί πχ προτιμάει να τα έχει σε δισκάκια, τότε δεν του κάνει κλικ αυτή η υπηρεσία και ειδικά σε αυτή την τιμή.

Επίσης, προσωπικά θεωρώ άχρηστα για μένα τα περισσότερα minis/psone παιχνίδια, θα προτιμούσα δηλαδή να ήταν αποκλειστικά 2 PSN παιχνίδια αντί των 4 αυτών στο σύνολο, ενώ παράλληλα θα ήταν τέλειο να σου έβγαζαν λίστα επιλογής ανάμεσα σε Χ αριθμό και προνομιακή τιμή στα υπόλοιπα, έτσι είμαι σίγουρος ότι θα "τσιμπούσαν" και περισσότερο ρευστό. Τα dynamic themes, avatars, κλπ τα θεωρώ φρου - φρου και αρώματα και δεν με ενδιέφεραν ποτέ.

Τέλος πάντων, σαφώς και είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν θα μπει ή όχι αφού δεν σε αναγκάζει κανείς, απλά αν ήταν λίγο διαφορετικά η υπηρεσία μάλλον θα την έβαζα και εγώ (χώρια που τα PSN παιχνίδια που δίνει είναι παλιά και τα έχω), τώρα έτσι όπως είναι δεν το κρίνω απαραίτητο.

Lefteris_X
02-07-2010, 11:39
ειλικρινά να πω ότι είχα σχεδόν σίγουρη την συνδρομή μου στο PSN Plus, αλλά:

1ον: σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω το leasing στα παιχνίδια, με την καμία όμως. Χτυπάει άσχημα, εντελώς αντίθετα με την ιδεολογία μου (ότι αγοράζω, το αγοράζω εξ ολοκλήρου, όχι γραμμάτια, όχι επιταγές, όχι βερεσέ, όχι δόσεις, αλλά πάντα cash και επιτόπου).

2ον: όλα τα free παιχνίδια που δίνει (LBP, WipEout) όπως και οι εκπτώσεις σε μερικούς τίτλους (Stardust, κλπ) μου είναι παντελώς αδιάφορα, καθώς ήδη τα έχω αγορασμένα.

Όμως, ομολογώ πως δεν έχω ακυρώσει εντελώς την υπηρεσία, ίσως μελλοντικά να γίνω συνδρομητής, αν και εφόσον τα PS1 παιχνίδια που με ενδιαφέρουν (όπως το Motor Toon Grand Prix 2 που όπου να 'ναι θα διατεθεί στο PSN) αρχίζουν να διατίθενται δωρεάν / σε προσφορά (έχω βάλει στο μάτι το Medievil που θα δωθεί σε 2 μήνες δωρεάν στους PSN Plus συνδρομητές).


Anyway, αυτό με το leasing στυλάκι όμως, με χάλασε πολύ. Πάρα πολύ...(και πιστεύω αντίστοιχα, θα χάλασε και άλλους πολλούς - που κατα τ' άλλα θα αγόραζαν την υπηρεσία, αλλά λόγω leasing όχι)

Et3rn1tyGR
02-07-2010, 12:36
Αυτο που καταλαβα εγω (μπορει και να κανω λαθος) ειναι οτι οταν γινει συνδρομητης και κατεβασεις τα παιχνιδια ΠΡΕΠΕΙ να παραμεινεις συνδρομητης για να μπορεις να τα παιξεις μετα την ληξη της συνδρομης.

Ξερει καποιος αν ισχυει ή λαθος καταλαβα?


Οχι. Αυτο που λες δε νομιζω να ισχυει σε καμια περιπτωση. Αλλα θα το μαθουμε αργοτερα ;)

Αρα καλα τα ειπα ...αν και ηθελα ο wolf να εχει δικιο.

Μακρια και αγαπημενοι...leasing στα παιχνιδια τστστ

Παντως εχω μια περιεργεια αν θελει κανεις να το δοκιμασει.

Βγαλτε το ps3 απο το net και αλλαξτε ημερομηνια και ωρα ...θα κλειδωσουν τα παιχνιδια? ...και μετα αλλαχτε την παλι σε σημερινη...θα ξεκλειδωσουν? Ισως οταν φτασει η ημερομηνια ληξης να μπορεις να κανεις το αντιστροφο...δηλ να ξεγελας το μηχανημα

WolfRathmA
02-07-2010, 12:53
Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Αν βγείτε από το ίντερνετ μπορείτε να παίξετε τα παιχνίδια;

nikon
02-07-2010, 13:25
Εγώ από αυτά που κατέβασα το μόνο που δεν μπορώ να παίξω 2-3 μέρες τώρα που δεν έχω net είναι το trial mode του inFAMOUS που είναι και κλειδωμένο (δεν το παίζεις από άλλο λογαριαμό).

MajereMP44
02-07-2010, 13:58
μπορει να είναι κάτι εσωτερικό του παιχνιδιού που αρχίζει το countdown ανάλογα με το πότε έγινες μέλος. δλδ είτε έχεις ιντερνετ είτε όχι το παιχνίδι να πρεπει να κάνει update μετά το πέρας του χρονικού ορίου αλλιώς κλειδώνει.

desperate_gamer
02-07-2010, 15:21
Aν ξέρεις από πριν τα δεις ότι αυτά που θα βάζουν για 1 χρόνο και θα είναι free ή θα έχουν έκπτωση δεν θα τα αγόραζες τότε καλά κάνεις και δεν "αναβαθμίζεσαι".......σε πληροφορώ ότι εγώ τουλάχιστον μόνο από τα add-on που ήδη κατέβασα free έχω κάνει απόσβεση σχεδόν το 1/5 των χρημάτων που έδωσα και αν δεν είχα και το Wipeout θα ήταν τα μισά+.....και αυτό από τον 1ο μήνα. ;)

Ναι κι εγώ απλά περιμένω να δώσουν κάτι που θα μου αρέσει και θα με πείσει να γίνω συνδρομητής και για τον υπόλοιπο χρόνο. Απλά θέλω να πω δεν χρειάζεται να γίνω ΤΩΡΑ συνδρομητής, όποια μηνιαία προσφορά γίνεται θα ισχύει και για νέους συνδρομητές του μήνα εκείνου, σωστά;

Για παράδειγμα αυτό που είπε ο Lefteris για το Medieval για το PSP δεν το 'ξερα και είναι κάτι που σκεφτόμουν να αγοράσω. Επομένως με βλέπω να αναβαθμίζομαι σε Plus για να μπορώ να το παίξω δωρεάν για ένα χρόνο τουλάχιστον (και να μπορώ να κατεβάζω και extra βλακειούλες αφού έτσι κι αλλιώς θα έχω πληρώσει συνδρομή :P).

Desmond
02-07-2010, 16:33
Μια χαρά μου φαίνεται το plus.To μόνο που με χαλάει είναι αυτός ο σταυρός δίπλα από το user name μου.Σαν RIP για τον q1908gate13 μοιάζει!LOL!
Btw, μια χαρά έπαιζα το wipe out χθες εκτός σύνδεσης.

nikon
02-07-2010, 16:47
Ναι κι εγώ απλά περιμένω να δώσουν κάτι που θα μου αρέσει και θα με πείσει να γίνω συνδρομητής και για τον υπόλοιπο χρόνο. Απλά θέλω να πω δεν χρειάζεται να γίνω ΤΩΡΑ συνδρομητής, όποια μηνιαία προσφορά γίνεται θα ισχύει και για νέους συνδρομητές του μήνα εκείνου, σωστά;

Για παράδειγμα αυτό που είπε ο Lefteris για το Medieval για το PSP δεν το 'ξερα και είναι κάτι που σκεφτόμουν να αγοράσω. Επομένως με βλέπω να αναβαθμίζομαι σε Plus για να μπορώ να το παίξω δωρεάν για ένα χρόνο τουλάχιστον (και να μπορώ να κατεβάζω και extra βλακειούλες αφού έτσι κι αλλιώς θα έχω πληρώσει συνδρομή :P).Καλά ναι το να περιμένεις να μπει κάτι που σ'ενδιαφέρει και μετά να γίνεις δεν είναι άσχημη ιδέα.....έχω μια απορία πάντως.......αν γραφτείς μετά από 6 μήνες και κατέβασεις το Wipeout πχ θα μπορείς να το παίζεις για ένα χρόνο ή για 6 μήνες (μέχρι να κλείσει χρόνο δηλαδή το παιχνίδι);;;;;;.....αν ισχύει το πρώτο καλύτερα να γραφτείς όσο πιο αργά μπορείς αφού οι επιλογές σου θα είναι πιο πολλές σωστά;;;;;;


Μια χαρά μου φαίνεται το plus.To μόνο που με χαλάει είναι αυτός ο σταυρός δίπλα από το user name μου.Σαν RIP για τον q1908gate13 μοιάζει!LOL!
Btw, μια χαρά έπαιζα το wipe out χθες εκτός σύνδεσης.Mόνο τα κλειδωμένα δεν μπορείς εκτός σύνδεσης.

Surfdrifter
02-07-2010, 17:00
Ρε παιδια, τι σκάλωμα τρώτε με το leasing? Είναι σαν το γυμναστήριο. Πληρώνεις συνδρομή π.χ. για ένα χρόνο και για ενα χρόνο μπορεις να πηγαίνεις και να χρησιμοποιεις τα μηχανήματα του για να γυμνάζεσαι. Αν ληξει η συνδρομή, δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Δλδ, ειναι σαν να περιμένει κάποιος με μια έτησια συνδρομή γυμναστηρίου να μπορεί να αγοράσει τα όργανα γυμναστικής...

Αν το δειτε έτσι, μπορει και να ξεκολλήσετε.

enstikto
02-07-2010, 17:00
@nikon: έχω την εντύπωση ότι οι προσφορές κάθε μήνα είναι μόνο για εκείνο το μήνα.
Δηλαδή αν εγώ γίνω συνδρομητής τον Αύγουστο τότε δεν θα μπορώ να κατεβαζω το wipeout γιατί ήταν προσφορά του προηγούμενου μήνα...

WolfRathmA
02-07-2010, 17:29
Ρε παιδια, τι σκάλωμα τρώτε με το leasing? Είναι σαν το γυμναστήριο. Πληρώνεις συνδρομή π.χ. για ένα χρόνο και για ενα χρόνο μπορεις να πηγαίνεις και να χρησιμοποιεις τα μηχανήματα του για να γυμνάζεσαι. Αν ληξει η συνδρομή, δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Δλδ, ειναι σαν να περιμένει κάποιος με μια έτησια συνδρομή γυμναστηρίου να μπορεί να αγοράσει τα όργανα γυμναστικής...

Αν το δειτε έτσι, μπορει και να ξεκολλήσετε.

H πιο σωστή άποψη! ;)

PDS
02-07-2010, 17:47
Ρε παιδια, τι σκάλωμα τρώτε με το leasing? Είναι σαν το γυμναστήριο. Πληρώνεις συνδρομή π.χ. για ένα χρόνο και για ενα χρόνο μπορεις να πηγαίνεις και να χρησιμοποιεις τα μηχανήματα του για να γυμνάζεσαι. Αν ληξει η συνδρομή, δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Δλδ, ειναι σαν να περιμένει κάποιος με μια έτησια συνδρομή γυμναστηρίου να μπορεί να αγοράσει τα όργανα γυμναστικής...

Αν το δειτε έτσι, μπορει και να ξεκολλήσετε.

Nαι αλλα στο γυμναστηριο δεν πληρωνεις για να αγορασεις τα οργανα.Ουσιαστικα πληρωνεις για να τα χρησιμοποιεις.Δεν γινονται ποτε δικα σου.
Το ιδιο ισχυει και για τα παιχνιδια του plus.(οπου οργανα,βαλε παιχνιδια).

WolfRathmA
02-07-2010, 18:04
Αυτό λέει παραπάνω το παιδί βρε PDS. :p

PDS
02-07-2010, 18:12
Αυτό λέει παραπάνω το παιδί βρε PDS. :p

Nαι αλλου το πηγα αλλα δεν το εγραψα σωστα ή μαλλον δεν ολοκληρωσα την σκεψη μου.:p

Δλδ ηθελα να πω οτι αν εχεις συμφιλιωθει με την ιδεα οτι ουσιαστικα δεν σου ανηκουν τα παιχνιδια,οπως δεν σου ανηκουν και τα οργανα του γυμναστηριου για παραδειγμα.Τοτε ολα καλα.

WolfRathmA
02-07-2010, 18:40
Ακριβώς... Και έκτος από αυτό να πούμε ότι "το τσάμπα πάθανε" LOL

Lefteris_X
02-07-2010, 19:29
δεν υπάρχουν σωστές και λάθος απόψεις. Αυτό το λέω γιατί πιο πάνω ο Wolf θεώρησε την άποψη ενός άλλου χρήστη σωστή. Άπόψή σου Wolf, όπως και του άλλου χρήστη, όχι όμως για εμένα (και για πολλούς άλλους).

Δηλαδή, αν πχ. το 2015 που θα έχουμε PS4 και ίσως όχι PSN Plus αλλά κάτι άλλο, πως θα μπορώ να παίξω κάποιο απο τα ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ παιχνίδια μου, με κάποια έκπτωση μέσω του PSN Plus?

Από το 1979 που πρωτοασχολήθηκα, μέχρι σήμερα, όποια κονσόλα έχω, την βγάζω απο το πατάρι και παίζω ΟΠΟΙΟ παιχνίδι έχω ΠΛΗΡΩΣΕΙ (για αυθεντικά αναφέρομαι).

Πρώτη φορά όμως, επειδή η Sony γουστάρει να δίνει leasing, θα πληρώνω μεν ένα παιχνίδι με μειωμένο κόστος (PSN Plus γαρ), αλλά όταν ΔΕΝ θα ξαναπληρώσω το Plus ή σταματήσει να υπάρχει (ακραίο σενάριο)..... σε 10 χρόνια απο τώρα ας πούμε ότι δεν υπάρχει κάν το PStation και όλες οι υπηρεσίες του....τότε τι; το πούλο για τα Plus προϊόντα; δεν συνέβη αυτό ποτέ ως τώρα στην ιστορία των παιχνιδομηχανών.

Μετά απο 30 σχεδόν χρόνια πορείας (αναφέρω το νούμερο, ώστε να περιγράψω τον κυκεώνα παραστάσεων απο παιχνίδια και γεγονότα ιστορικά περί εταιρειών)....δεν θέλω να να υποστηρίξω το leasing στα παιχνίδια, είναι προϊόντα που αγοράζεις ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ημερομηνία λήξης (έλεος, γιαούρτι είναι; ).

Λάθος της Sony, τραγικό μάλιστα.

EDIT: στο προηγούμενο ποστ μου, αναφερόμουν στο Medievil για το PS1 (άρα και PS3) και όχι στην έκδοση του PSP (την οποία δεν έπαιξα ποτέ, δεν είχα ποτέ PSP. Τo Medievil το πρωτοείδα το 1997 περίπου στο PSX, παραγωγής απο μια πρώην θυγατρική ομάδα της πάλαι ποτέ Psygnosis, έτσι για την ιστορία)

ΕDIT2: και το παράδειγμα με το γυμανστήριο για να είναι 1-προς-1 με το PSN Plus θα έπρεπε να είναι ως εξής:
-με 50 ευρώ το χρόνο / 15 ευρώ το 3μηνο, έχετε πρόσβαση στο γυμναστήριο.

-Κάθε μήνα θα έχετε:
2 δωρεάν πετσέτες (avatars, themes, wallpapers),

1 βαράκι μόνο (δηλαδή 1 παλιό τίτλο PS1, επιλογής Sony, μετά το μήνα τελειώνει η προσφορά, όποιος πρόλαβε - προλαβε),

1 δωρεάν όργανο (δηλαδή 1 PS3 τίτλο, αλλά του Store μόνο και Sony επιλογής) και τέλος, θα έχετε έκπτωση σε ΜΕΡΙΚΑ απο τα όργανα ΑΝ θέλετε να τα αγοράσετε ειδάλλως δεν μπορείτε ΚΑΝ να τα χρησιμποιήσετε (1 ώρα έχετε δωρεάν δοκιμή αν σας αρέσει η άσκηση = ότι γίνεται δηλαδή με το inFamous στο PSN Plus)...

Όμως!!!! Αν διακόψετε την συνδρομή στο γυμναστήριό μας ή δεν την ανανεώσετε μέσα στο χρονικό διάστημα που σας λέμε, τότε ΧΑΝΕΤΕ όλα τα προϊόντα σας, εκτός απο τις δωρεάν πετσέτες.

Ε, τώρα, με δουλεύετε; Έτσι είναι τα γυμναστήρια;

Desmond
02-07-2010, 20:08
Προσωπική και μόνο γνώμη.Το wipe out (και όποιο άλλο ακολουθήσει) δεν έχω σκοπό να το παίζω το καλοκαίρι του 2011, 2012 κλπ.Σε περίπτωση λοιπόν που δεν αποφασίσω να ανανεώσω την συνδρομή μου, δεν θα στεναχωρηθώ ιδιαίτερα για το οτι δεν θα μπορώ να ξαναπαίξω ένα game το οποίο Α) το έχω είτε τερματίσει είτε λιώσει και Β) μου έχει στοιχήσει 4€ max (αν υποθέσουμε οτι δεν κατεβάζω dlc και άλλο υλικό φθηνότερα εξοικονομώντας και από εκεί).

desperate_gamer
03-07-2010, 03:07
Δηλαδή, αν πχ. το 2015 που θα έχουμε PS4 και ίσως όχι PSN Plus αλλά κάτι άλλο, πως θα μπορώ να παίξω κάποιο απο τα ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ παιχνίδια μου, με κάποια έκπτωση μέσω του PSN Plus?

Μόνο τα δωρεάν παιχνίδια PS1/Minis νοικιάζεις για όσο είσαι συνδρομητής. Αυτά που αγόρασες με λεφτά (έστω και με έκπτωση) μπορείς να τα κρατήσεις για πάντα.


PlayStation Plus subscribers will also be given exclusive PlayStation Store discounts each month that are above and beyond the current PSN Store discounts available to everyone. These discounts will range from 20% to 50%, and anything you buy with these is yours to keep and enjoy forever.

Οπότε δεν είναι και τόσο άδικο που "νοικιάζεις" τα δωρεάν παιχνίδια που σου δίνουν. Αλλιώς όλοι θα γινόμασταν συνδρομητές για ένα τρίμηνο, θα μαζεύαμε παιχνίδια, θα διακόπταμε την συνδρομή και μετά όταν τα τελειώναμε, άντε πάλι για άλλο ένα τρίμηνο.

BTW, για το Medieval κι εγώ για το PS1 classic ενδιαφέρομαι απλά αυτά τα έχω συνδέσει με το PSP γιατί εκεί προτιμώ να τα παίζω.


Καλά ναι το να περιμένεις να μπει κάτι που σ'ενδιαφέρει και μετά να γίνεις δεν είναι άσχημη ιδέα.....έχω μια απορία πάντως.......αν γραφτείς μετά από 6 μήνες και κατέβασεις το Wipeout πχ θα μπορείς να το παίζεις για ένα χρόνο ή για 6 μήνες (μέχρι να κλείσει χρόνο δηλαδή το παιχνίδι);;;;;;.....αν ισχύει το πρώτο καλύτερα να γραφτείς όσο πιο αργά μπορείς αφού οι επιλογές σου θα είναι πιο πολλές σωστά;;;;;;

Ναι το wipeout είναι στη προσφορά του μήνα νομίζω. Όποιο γίνει μέλος τον επόμενο μήνα δεν θα μπορεί να το πάρει δωρεάν. Εγώ απ' ότι κατάλαβα θα μπορείς να γίνεις μέλος τον Αύγουστο '10, ας πούμε, και να μπορείς να εκμεταλλευτείς τις προσφορές εκείνου του μήνα άμεσα και για 12 μήνες.

nikon
03-07-2010, 11:02
@nikon: έχω την εντύπωση ότι οι προσφορές κάθε μήνα είναι μόνο για εκείνο το μήνα.
Δηλαδή αν εγώ γίνω συνδρομητής τον Αύγουστο τότε δεν θα μπορώ να κατεβαζω το wipeout γιατί ήταν προσφορά του προηγούμενου μήνα...


Ναι το wipeout είναι στη προσφορά του μήνα νομίζω. Όποιο γίνει μέλος τον επόμενο μήνα δεν θα μπορεί να το πάρει δωρεάν. Εγώ απ' ότι κατάλαβα θα μπορείς να γίνεις μέλος τον Αύγουστο '10, ας πούμε, και να μπορείς να εκμεταλλευτείς τις προσφορές εκείνου του μήνα άμεσα και για 12 μήνες.Αυτό φαντάζομαι θα ισχύει μόνο για τα free γιατί τις εκπτώσεις δεν τους χαλάει να τις αφήσουν για πάντα, λεφτά θα πάρουν.....anyway θα δούμε τον άλλο μήνα πως θα δουλέψει το σύστημα.
:)

Conjure7
03-07-2010, 12:12
Πιστεύω οτι σαν προσφορά έχει ενδιαφέρον για κάποιον που δεν έχει κάνει πολλές αγορές, μέχρι τώρα από το store. Εγώ που έχω πάρει ένα κάρο games και add ons τί να μου πει?
Τα αυτόματα updates είναι χαζά. Τα περί cross game chat αδιάφορα, εφόσον εδώ κ χρόνια λειτουργεί άψογα το skype.
Μετά από 300 χρόνια ποιον ενδιαφέρει να κάνει test drive μιας ώρας στο infamous??
Εχοντας σπαταλήσει 3-4 ώρες, στην καλύτερη περίπτωση, με μια αξιοπρεπή γραμμή, για να το κατεβάσει?
Το μόνο που πραγματικά με ενδιαφέρει είναι η περίπτωση του beta access. Κι εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν ήδη γραφτεί: Σας έχει έρθει κάποιο beta code μέχρι τώρα??
Δε το αποκλείω να δώσω τελικά το πενηντάρικο, αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί πολύ περισσότερο σαν προιον, για να με δελεάσει...

Nek_Food
03-07-2010, 12:15
Ρε παιδια, τι σκάλωμα τρώτε με το leasing? Είναι σαν το γυμναστήριο. Πληρώνεις συνδρομή π.χ. για ένα χρόνο και για ενα χρόνο μπορεις να πηγαίνεις και να χρησιμοποιεις τα μηχανήματα του για να γυμνάζεσαι. Αν ληξει η συνδρομή, δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις.

Δλδ, ειναι σαν να περιμένει κάποιος με μια έτησια συνδρομή γυμναστηρίου να μπορεί να αγοράσει τα όργανα γυμναστικής...

Αν το δειτε έτσι, μπορει και να ξεκολλήσετε.
LoL, τι τρελό παράδειγμα είναι αυτό... να το γονατίσω;

Λοιπόν, το γυμναστήριο σαν αντάλλαγμα για το ρευστό σου, σου προσφέρει ευεξία και "καλύτερο" πιο γυμνασμένο κορμί, τουλάχιστον από το γυμναστήριο όταν τελειώσεις την συνδρομή σου μένει το κορμί που έφτιαξες, δεν σου το παίρνουν πίσω. Εκτός και εάν είσαι τελείως λαπάς και μετά από καιρό το χάσεις μόνος σου και αυτό (σαν να χάνεις ένα γνήσιο δισκάκι που έχεις λέμε).

Αυτά... ελπίζω να σας άρεσε η επιχειρηματολογία μου, που να ήμουν και δικηγόρος δηλαδή. :D

Τέλος πάντων το Plus είναι στο στυλ, όποιος του αρέσει κλπ αλλά παρόμοια φάση με τα DLC για μένα. Πρέπει οι χρήστες να βάλουν και ένα όριο και σε αυτό.

nikon
03-07-2010, 12:26
Μέγα λάθος Νεκ......κανένα γυμναστήριο δεν σου προσφέρει ευεξία και γυμνασμένο κορμί αν εσύ δεν λιώσεις και δεν βάλεις φερμουάρ στο στόμα......για κάποιους είναι ενοικίαση για 1 χρόνο και για άλλους αρκετός χρόνος για να το παίξουν να το τελειώσουν και να μην το ξαναπιάσουν.......διαλέγουμε και πέρνουμε.

Nek_Food
03-07-2010, 12:31
Frag σίγουρα κάποιος με παρακολουθούσε όταν πήγαινα γυμναστήριο πριν κάποιο καιρό... δικαίως λοιπόν ένιωθα μονίμως κάποιον πίσω από την πλάτη μου. Εσύ ήσουν βρε; :D

nikon
03-07-2010, 12:35
Όχι άλλος θα ήταν......είδες όμως πήγες γυμναστήριο έδωσες τόσα λεφτά και η γοητεία που λένε (μπάκα για τους περισσότερους) του άντρα είναι εκεί ενώ με το plus θα είχες παίξει τα παιχνιδάκια σου έστω για 1 χρόνο.;):P

WolfRathmA
03-07-2010, 15:26
Εγώ όταν πάω στο γυμναστήριο πάντως μπορώ και κάνω:

1. Όλα τα όργανα

2. Σάουνα

3. Αερόμπικ (δεν έχω κάνει ποτέ)

4. Ντουζ μέχρι θανάτου.

5. Και ζυγαριά για να ζυγίζομαι. LOL

Μονό με 120 εύρω το χρόνο!


Και όταν τελειώνει ο χρόνος ξανα πληρώνω, γιατί το νερό που χαλάω εκεί πέρα αν το χάλαγα στο σπίτι μου θα πλήρωνα τα 400πλάσια το χρόνο. xaxaxa :P

criter
07-07-2010, 21:23
Εγινα premium 8D και πιστευω να επωφεληθω απο τις προσφορες, εκπτωσεις και ολα τα αλλα που σου δινει, ειδικα στο GT5 θελω dlc's αλλα και αλλα παιχνιδια αν ειναι δωρεαν καλα θα ειναι, αν και θα μου τα παρουν πισω μολις τελειωσει η συνδρομη μου το ξερω :sparta:

Δοκιμασα το feature με το αυτοματο update οπου για να γινει αυτο πρεπει να ρυθμισεις το PS3 να ανοιγει μονο του και να κανει sign in και να κατεβαζει για δυο ωρες, καθε μερα, απο τις προεπιλογες στο system settings. Την αλλη μερα που ανοιξα το PS3 ειχε κατεβασει το update για το ΜΑG (το οποιο ειχα δοκιμασει και ηξερα οτι ηθελε update) αλλα και τα demos των Ηeavy Rain και Modnation Racers, τα οποια ομως εχω σε κανονικα παιχνιδια και δεν ηθελα τα ντεμο πλεον. Δεν ξανακατεβασε τιποτα και χθες που δοκιμασα να παιξω καποια παιχνιδια αναγκαστηκα να περιμενω να γινει update σε δυο παιχνιδια. Οτι να ναι.. Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το συστημα αυτο, κανονικα δεν θα επρεπε να τα ειχε κατεβασει;:sarcastic_sadness:

criter
08-07-2010, 13:42
Ίσως βιαστηκα να κάνω συνδρομή αφού στην εβδομαδιαία ενημέρωση του store με καινούργια παιχνίδια, δεν έχει καμία σημασία αν έχεις plus, δεν έχεις καμία απολύτως έκπτωση. Ότι δινει στην αρχή του μήνα μόνο και αυτά είναι παλιά.
Για κάποιον που δεν έχει παιχνίδια και θέλει το wipeoutHD και το LBP μπορεί να και να αξίζει η συνδρομή αλλά για κάποιον που έχει παιχνίδια δεν αξίζει.
Τι να το κάνω το δωρεάν dlc του kz2 όταν το έχω ήδη αγοράσει πριν ενα χρόνο; Τουλάχιστον να είχαμε και μια έκπτωση στα πιο φρέσκα παιχνίδια dlc όπως το καινούργιο map pack του mw2 ή στο monkey island 2 καλά θα ήταν, αλλά δεν έχει καμία διάφορα είτε έχεις plus είτε όχι.

nikon
08-07-2010, 18:55
Εντάξει ρε παιδιά δεν είπαν ότι όσοι έχουν plus θα έχουν κάποια προνόμια κάθε εβδομάδα με το update του store αλλά κάθε μήνα......μη το βγάλουμε και τελείως άχρηστο στο τέλος και μη ζητάμε λαγούς με πετραχήλια με 50 ευρώ/δολλάρια.

dewarsad
11-07-2010, 22:00
Ανακοινώθηκαν για τους δυο πρώτους μήνες τα περιεχόμενα.

Month 1: June 29th – August 3rd


Intro offer: LBP (standard edition)
PSN PS3: Wipeout HD
minis: Field Runners, Age of Zombies
PSone: Destruction Derby
Full Game Trial: Shatter, Savage Moon
Discounts: LBP God of War Pack – 50%, LBP: LocoRoco costume pack – 50%, Gravity Crash – 20%, Fat Princess DLC – 20% Premium Game Element: KillZone 2: Steel & Titanium DLC
Push demo: ModNation Racers, Heavy Rain
Dynamic Themes: LBP Theme, SCEE produced: PlayStation “Game Is Just The Start” Dynamic Theme
2 x Fat Princess Premium Avatars




Month 2: August 4th – September 1st


PSN PS3: Zen Pinball
minis: Blast-Off, Alien Zombie Death
PSone: Medievil
Full Game Trial: inFamous, Mushroom Wars
Discounts: Zen Pinball Earth Defence Table – 20%, Warhawk Triple Combo Pack – 50%, Super Stardust HD – 20%, WipeOutHD Fury – 20%
Premium Game Elements: Motorstorm Pacific Rift: Adrenaline Pack
Push Demo: Flower, Pixel Junk Shooter
Themes: “SCEE produced: PlayStation Plus Dynamic Theme, Heavy Rain Crime Scene Theme
2 x Heavy Rain Avatars (Bird and Butterfly)



Αρκετα ενδιαφερον ;)

Του 1ου μηνα τα κατεβασα...ενταξει οχι οτι καιγομαι κιολας....μονο το Field runners κατα την προσωπικη μου αποψη αξιζει (αν και το εχω ηδη αγορασει....:()

Οσο για το LBP δεν το βρισκω πουθενα....ισχυει οτι θα μας το "δωσουν" με voucher code? Εαν ΝΑΙ τοτε σε 1-2 ημερες λογικα θα πρεπει να εχουμε τον κωδικο ε?



Εντάξει ρε παιδιά δεν είπαν ότι όσοι έχουν plus θα έχουν κάποια προνόμια κάθε εβδομάδα με το update του store αλλά κάθε μήνα......μη το βγάλουμε και τελείως άχρηστο στο τέλος και μη ζητάμε λαγούς με πετραχήλια με 50 ευρώ/δολλάρια.

+1 Συμφωνω απολυτα!!!! Τουλαχιστον η SONY δινει και μερικα παιχνιδια καθε μηνα (ειτε αξιζουν ειτε οχι...)



Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Αν βγείτε από το ίντερνετ μπορείτε να παίξετε τα παιχνίδια;

Παιζουν Κανονικα (το διαπιστωσα 1 εβδομαδα τωρα, που πηρα την 1η αδεια για το καλοκαιρι.....:):))

dewarsad
15-07-2010, 20:49
Σας "Hρθε" ο κωδικος για το LBP? Γιατι εμενα προσωπικα δεν εχει ερθει τιποτα......

Desmond
15-07-2010, 22:01
^^Όχι ακόμα.

dinos1986
15-07-2010, 23:27
Ούτε και σε μένα έχει έρθει...
Έστειλα μήνυμα και στο Playstation blog αλλά δεν απάντησε κανείς!

keyblayder
16-07-2010, 00:35
Hulu Plus για Playstation Plus συνδρομιτές!
YouTube- Hulu Plus for PlayStation 3 First Look HD
Μου φένεται αρκετά καλό add-on για την συνδρομή!:D

WolfRathmA
16-07-2010, 02:22
Ειναι μονο για Αμερικη δυστηχως :(

keyblayder
16-07-2010, 10:09
Ειναι μονο για Αμερικη δυστηχως :(
Πωπώ μόνο οι Αμερικάνοι πέρνουν τα ωραία πράγματα!:angry:Και πάνω που ήθελα να γίνω και εγώ συνδρομιτής...

dimagic
16-07-2010, 18:48
αμα εχεις αμερικανικο account?
δεν θα δουλεψει ε?

WolfRathmA
16-07-2010, 19:49
Δε θα δουλέψει. Γιατί αναγνωρίζει την IP ότι μπαίνεις από Ελλάδα.

grip
16-07-2010, 22:23
Κρίμα.Μου άρεσε όσο είδα.
Άσχετο αλλά κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στο 360 σωστά?

keyblayder
16-07-2010, 22:59
Κρίμα.Μου άρεσε όσο είδα.
Άσχετο αλλά κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στο 360 σωστά?
Ναι και νομίζω πως λέγεται Netflix αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος!:P

WolfRathmA
17-07-2010, 03:00
Hulu και Netflix εχει και το PS3 και το Xbox. Απο εκει και περα ειναι μονο για Αμερικη.

nikon
18-07-2010, 09:46
Kane and Lynch 2 demo for PS+ users on July 20 (http://www.joystiq.com/2010/07/16/kane-and-lynch-2-demo-for-ps-users-on-july-20/)


PlayStation Plus (http://joystiq.com/tag/playstation-plus) is set to bear some exclusive fruit next week, with the arrival of a demo for Kane and Lynch 2: Dog Days (http://kane--lynch-2-dog-days). The demo will be available exclusively to PlayStation Plus subscribers from July 20 until July 27, at which time it will be made available to all PSN users. The PlayStation Blog (http://blog.us.playstation.com/2010/07/16/coming-tuesday-to-psn-kane-lynch-demo-for-ps3/) reminds PS+ users that the demo will be delivered automatically to those who have set up the automatic delivery function. Of course, if you'd rather just open up the PS Store and download the demo the old fashioned way, that's okay too.

The demo itself will contain a portion of the single-player game as well as the "Fragile Alliance" online multiplayer mode.

Nek_Food
19-07-2010, 16:00
ΠΦ το έχω παίξει εδώ και 2,5 εβδομάδες από το XBL μέσω κωδικού. Δεν νομίζω ότι θα ψαρώσει ο κόσμος με τις τακτικές τύπου microsoft: όποιοι είναι gold συνδρομητές θα παίζουν τα demo 2 εβδομάδες νωρίτερα και για τους υπόλοιπους θα ξεκλειδώνει αργότερα, αυτά είναι κόλπα μην πω τι... το LBP σας το έστειλαν ή ακόμη; Τόσο καιρό που κάνει θα το είχατε ήδη τερματίσει από το δισκάκι (θα σας ερχόταν και πιο φτηνό). Πάντως εκεί που λέγαμε ότι δεν θα "θιγούν" όσοι δεν είναι συνδρομητές plus, όλο και από κάπου θα τους κόβουν αυτό το κατιτίς. Μια θα αργούν τα demo ή θα είναι plus exclusives, μια κάποιο περιεχόμενο που θα μπορούσε να είναι free εντελώς, πλέον θα μπαίνει μόνο για τους συνδρομητές, κλπ

milios
19-07-2010, 17:22
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου για τον κωδικό του LBP αν τον έστειλαν σε κανένα ή όχι ακόμη. Προσωπικά σήμερα κλείνω 15 μέρες από την αγορά του PLUS, και ούτε φωνή ούτε ακρόαση από PSN (εννοείτε ούτε mail με τον κωδικό)...

dewarsad
19-07-2010, 18:55
Εγω εχω κλεισει ηδη 17 ημερες και ακοοοοοοοοοοοοοομα περιμενω......

Chris_xi
21-07-2010, 10:24
upomoni kanw kai egw....

dewarsad
21-07-2010, 21:28
Και περιμενω για τον κωδικο.........

milios
21-07-2010, 21:57
Ας γράψουμε όλοι στο επίσημο forum της Sony μπας και πάρουμε καμιά επίσημη απάντηση. Σας παραθέτω το link όπου ήδη έχουμε γράψει δύο Έλληνες χρήστες. http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Network/LBP-voucher-code-for-PS-members-in-Greece/td-p/11172550

dinos1986
21-07-2010, 22:08
Ναι παιδιά όποιος μπορεί ας γράψει μπας και πάρουμε καμιά απάντηση...
Εγώ το ξεκίνησα το thread!

Desmond
22-07-2010, 20:38
Μου στείλανε τον κωδικό για το LBP.

dinos1986
22-07-2010, 21:08
Και σε εμένα τον στείλανε!!!

Eddie747osfp
22-07-2010, 21:25
Πριν από 35 λεπτά, έλαβα και εγώ τον κωδικό για το LBP....

milios
23-07-2010, 04:10
Τελικά μόνο εγώ έμεινα μπακούρι χωρίς κωδικό;

Όλους όσους σας ήρθε ο κωδικός αγοράσατε το Plus την πρώτη μέρα, ή υπάρχει κανένας σαν και μένα που το έκανε τις επόμενες;;;;;

Η δική μου αγορά έγινε στις 04-07-2010 και ακόμα τίποτα...

Eddie747osfp
23-07-2010, 08:42
Τελικά μόνο εγώ έμεινα μπακούρι χωρίς κωδικό;

Όλους όσους σας ήρθε ο κωδικός αγοράσατε το Plus την πρώτη μέρα, ή υπάρχει κανένας σαν και μένα που το έκανε τις επόμενες;;;;;

Η δική μου αγορά έγινε στις 04-07-2010 και ακόμα τίποτα...

Η αγορά έγινε την πρώτη μέρα... Υπομονή... Θα στον στείλουν :D

ele80
23-07-2010, 08:51
Φιλε milios και εγω δεν τον εχω λαβει ... Την αγορα την εκανα στις 03/07/10... Εστειλα email και διαβασε την απαντηση τους:
Recently you requested personal assistance from our on-line support centre. Below is a summary of your request and our response.

Thank you for allowing us to be of service to you.




QuestionPSN Playstation Plus Discussion Thread Response (Sarah Howell)20/07/2010 01.14 PMDear Mr. Eleftheriadis,

Thank you for your recent correspondence.

Please call PlayStation Support on 0844 736 0595, quoting your reference number: 2134053, and a member of our team will be happy to help you further. Please have your PlayStation to hand when you call, as we may need to capture some details from your unit.

Our operating hours are 8am - 10pm Monday to Friday, 10am - 6pm Saturday, Sunday and Bank Holidays.


Yours sincerely,


Sarah Howell
PlayStation Consumer Care Team
Sony Computer Entertainment UK
PlayStation Support: 0844 736 0595
E-Mail: Help@uk.playstation.com (Help@uk.playstation.com)
Web: http://uk.playstation.com/ (http://uk.playstation.com/) Customer (george eleftheriadis)19/07/2010 12.42 PMDear sir or madam,
I have baught a membership for playstation plus on 03/07/10.I was notified from the forums that i will receive a voucher number for the little big planet free download (full game).Today is 19/07/10 and i still did not received any voucher number from you. Waiting for your reply as soon as possible to solve this matter.
kind regards,George EleftheriadisPsn Id name is ele1980.


Recently you requested personal assistance from our on-line support centre. Below is a summary of your request and our response.

Thank you for allowing us to be of service to you.



QuestionPSN Playstation Plus Discussion Thread Response (Sarah Howell)20/07/2010 01.14 PMDear Mr. Eleftheriadis,

Thank you for your recent correspondence.

Please call PlayStation Support on 0844 736 0595, quoting your reference number: 2134053, and a member of our team will be happy to help you further. Please have your PlayStation to hand when you call, as we may need to capture some details from your unit.

Our operating hours are 8am - 10pm Monday to Friday, 10am - 6pm Saturday, Sunday and Bank Holidays.


Yours sincerely,


Sarah Howell
PlayStation Consumer Care Team
Sony Computer Entertainment UK
PlayStation Support: 0844 736 0595
E-Mail: Help@uk.playstation.com (Help@uk.playstation.com)
Web: http://uk.playstation.com/ (http://uk.playstation.com/) Customer (george eleftheriadis)19/07/2010 12.42 PMDear sir or madam,
I have baught a membership for playstation plus on 03/07/10.I was notified from the forums that i will receive a voucher number for the little big planet free download (full game).Today is 19/07/10 and i still did not received any voucher number from you. Waiting for your reply as soon as possible to solve this matter.
kind regards,George EleftheriadisPsn Id name is ele1980.
__________________________________________________ _______________
email sa a p aµa e se. ptste de t Windows Live Hotmail.
https://signup.live.com/signup.aspx?id=60969 (https://signup.live.com/signup.aspx?id=60969) Question Reference #100719-002551Product Level 1: PS3Category Level 1: Network GamingCategory Level 2: PSN AccountCategory Level 3: Account ManagementDate Created: 19/07/2010 12.42 PMLast Updated: 20/07/2010 01.14 PMStatus: Closed

Desmond
23-07-2010, 18:52
Btw, το LBP δεν έχει Expire όπως τα υπόλοιπα του plus.

Stergios
23-07-2010, 23:23
ήρθε και ο δικός μου κωδικός...ειχα κάνει αγορά από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του plus

dewarsad
26-07-2010, 20:45
Και σε εμενα τον στειλανε στις 23/7!!!!!!

Dellkwstis
26-07-2010, 21:49
Ρε παιδιά ας μου πει κάποιος τι κερδίζεις όταν κάνεις συνδρομή ?

Lordkostas
26-07-2010, 22:56
Ρε παιδιά ας μου πει κάποιος τι κερδίζεις όταν κάνεις συνδρομή ?

Διαβασε βρε το πρωτο post αυτου του thread και θα καταλαβεις τα παντα :rant:

muku
27-07-2010, 14:25
Free add-ons expire if your subscription ends.

Add-ons you pay for (even if you pay at a discount) are yours to keep for good. The same thing is true for games- free ones expire if you don't renew your subscription. Anything you pay for - even at a discount - is yours forever. Themes and avatars that are free, stay free for good.

There may be instances where a downloadable game is free and the add-on is priced at a discount. In this case, if your subscription ends, you would still have access to the DLC, but would need to re-purchase the game in order to use the add-on.

Σχετικά με τις αγορές από το playstation plus... Ότι αγοράζουμε, με έκπτωση ή κατά αποκλειστικότητα παραμένει δικό μας και μετά τη λήξη της συνδρομής. Τα free αντικείμενα, δωράκια κλπ είναι που λήγουν μετά το τέλος της συνδρομής. Κάτι είναι κι αυτό.

πηγή (http://www.examiner.com/examiner/x-12218-Video-Game-Examiner%7Ey2010m7d25-Sony-clarifies-PlayStationPlus-content-ownership-and-more)

milios
28-07-2010, 00:35
Άντε επιτέλους τον έστειλαν και σε εμένα αυτό το ρημαδοκωδικό ...

Dellkwstis
28-07-2010, 01:12
Διαβασε βρε το πρωτο post αυτου του thread και θα καταλαβεις τα παντα :rant:
Συνονόματε τα έχω διαβάσει απλά δεν έχω καταλάβει αν προσφέρει κάτι παραπάνω σε υπηρεσίες online πέραν των εκπτώσεων, αποκλειστικών προσφορών κτλ κτλ.
Δηλαδή κάποιος που είναι plus θα έχει καλύτερη σύνδεση στα παιχνίδια online ή ξέρω εγώ θα μπορεί να μιλάω σε ξεχωριστό κανάλι με τους φίλους του?

Γιατί το να μου δώσουν μερικά ευρώ λιγότερο ένα παιχνίδι ή δωρεάν για όσο χρόνο είμαι συνδρομητής και τα σκάω κάθε μήνα, δεν μου λέει τίποτα προσωπικά.

Nek_Food
30-07-2010, 11:53
Χθες μπήκα στον Αμερικάνικο λογαριασμό μου (είχα καιρό να τον δω) και μπάνισα διάφορα πολύ ενδιαφέροντα σχετικά με τους συνδρομητές του Plus. Βασικά είδα ότι πολλά από τα add-ons των παιχνιδιών (διαφόρων επιπέδων κόστους) δίνονταν δωρεάν στους συνδρομητές, δίνοντας τους έτσι και κίνητρα σε όσους δεν τα έχουν αυτά τα παιχνίδια να τα αποκτήσουν (νομίζω και με έκπτωση). Πολλά και καλά add-ons που μόνο από όσα είδα, παίζει να ήταν το 1/3 του κόστους της συνδρομής. Βεβαίως παραμένει το ερώτημα και για αυτά, για το αν θα λειτουργούν μετά την λήξη της συνδρομής που ουσιαστικά θεωρώ ότι δεν θα λειτουργούν παραμένοντας έτσι ως ένα μελανό σημείο, όμως είναι ένα μικρό + σε όσα είχα δει.

Λοιπόν, αν δεν υπήρχε ο περιορισμός λειτουργίας των παιχνιδιών/add-ons μετά την όποια λήξη - διακοπή της συνδρομής, θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι η υπηρεσία θα είχε πολύ περισσότερους χρήστες από αυτούς που έχει τώρα. Επίσης, θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι αρκετοί από τους υπάρχοντες, ενδεχομένως θα αποχωρήσουν μετά την πρώτη δοκιμή που έκαναν, εάν μείνουν οι υπηρεσίες ως έχουν και δεν αλλάξουν - προστεθούν νέες, βεβαίως την θέση τους θα πάρουν κάποιοι άλλοι, αλλά δεν νομίζω ότι αυτός είναι ο στόχος της εταιρείας. Σίγουρα θα πρέπει να γίνουν κάποιες επιμέρους αναθεωρήσεις στο όλο πακέτο προς το συμφέρον του πελάτη, που μακροπρόθεσμα θα αποφέρουν μεγαλύτερα οφέλη στην ίδια την εταιρεία.

Τέλος πάντων, ρίξτε μία ματιά και στο Ελληνικό store μπας και έχει τις ίδιες προσφορές σε add-ons.

Lefteris_X
30-07-2010, 12:02
Λοιπόν, βγήκε η Sony και ξεκαθάρισε (επιτέλουςμε καθαρά λόγια) τι "παίζει" με την λήξη ή όχι των προϊόντων του ΠΣΝ+

Ότι αγοραστεί -ακόμα και προσφορά με μειωμένη τιμή- ακόμα και μετά την λήξη της συνδρομής και ΧΩΡΙΣ ανανέωση, τότε όλα τα αγορασμένα προϊόντα ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ενεργά (παίζουν). Ότι όμως ήταν δωρεάν προσφορά μέσω ΠΣΝ+, θα "κλειδώσει" - εξαιρούνται τα δωρεάν theme, avatar, wallpaper (μόνο αυτά).

Συνεπώς, αρχίζει και συμφέρει οικονομικώς το ΠΣΝ+, καθώς ότι αγοραστεί παραμένει για πάντα στον χρήστη, ακόμα και αν σταματήσει την συνδρομή.


Καλά νέα.

Nek_Food
30-07-2010, 12:07
Αυτό ουσιαστικά το ξέραμε εξ' αρχής. Σαφώς και δεν μπορούσε να κλειδώσει κάτι για το οποίο είχες πληρώσει έστω και 0,01€ επιπλέον της συνδρομής σου. Τα themes/avatar/wallpapers προφανώς είναι το καροτάκι ή ενδεχομένως να προκαλούσε πρόβλημα η διακοπή λειτουργία τους την ώρα που τα έχεις σε χρήση. Δεν νομίζω προσωπικά ότι άλλαξε λοιπόν κάτι που να ανεβάζει την αξία του, ειδικά εάν με το ανωτέρω επιβεβαιώνεις ότι δεν θα δουλεύουν ούτε τα δωρεάν μέσω plus DLC, τίτλων-παιχνιδιών που έχεις αγοράσει με επιπλέον χρήματα.

Lefteris_X
30-07-2010, 18:30
ακριβώς αυτό εννοούσα, πχ:

-έχεις πάρει ένα δωρεάν game απο το ΠΣΝ+ (πχ. LBA) και έχεις αγοράσει κανονικά (ή με έκπτωση, δεν παίζει ρόλο στο παράδειγμα) μερικά dlc. Ε, όταν θα διακόψεις τη συνδρομή, σταματά να παίζει το LBA εντελώς - όμως τα αγορασμένα dlc παραμένουν στην ιδιοκτησία σου έτσι ώστε, αν στο μέλλον ξανακάνεις συνδρομή ή αγοράσεις κανονικά το LBA, αυτόματα θα εμφανιστούν τα dlc.

επίσης ισχύει και το αντίθετο πχ:

- έχεις αγοράσει ένα full game απο το PSN+ και στην πορεία έχει λάβει μερικά δωρεάν dlc απο το PSN+. Όταν τελειώσει η συνδρομή, το παιχνίδι παραμένει, τέλος όμως για τα dlc, εκτός και αν ξανακάνεις συνδρομή, οπότε επανεργοποιούνται (για την τελευταία επενεργοποιήση δεν το έχουν διευκρινίσει ή για άλλη μια φορά δεν κατάλαβα τα λόγια Architect - Matrix της Sony :P)

karlat89
01-08-2010, 15:51
Παιδια πότε ανοίγουν τα downloads του Αυγούστου?

Desmond
01-08-2010, 17:59
4 Αυγούστου.

Nerven
01-08-2010, 22:29
Ξέρουμε τι Περιεχόμενα θα έχει τα contents του Αυγούστου?

karlat89
01-08-2010, 23:37
Ψάξε στις προηγούμενες σελίδες αναφέρετε

papatrexas
02-08-2010, 03:43
Το κυριο προφιλ μου ειναι ελληνικο.Θελω ομως να γινω συνδρομητής plus στο αμερικανικο αφου εκει εχω καποια χρηματα ηδη στον λογαριασμο μου.
Ο προβληματισμος ειναι ο εξης...Αναμεσα στα διαφορα περιεχομενα που εχει για τα plus members,εχει και καποια add ons για παιχνιδια ειτε επι πληρωμη ειτε δωρεαν.
Αν τα κατεβασω θα ισχυουν και με το ελληνικο account;

nikon
02-08-2010, 09:07
Θα πρέπει ή να είναι Αμερικάνικo τo παιχνίδι που έχεις ή να το έχεις κατεβάσει από το Αμερικάνικο store (αν είναι psn) για να παίξει το add on......δεν έχει να κάνει με τον λογαριασμό.

papatrexas
03-08-2010, 04:00
Θα πρέπει ή να είναι Αμερικάνικo τo παιχνίδι που έχεις ή να το έχεις κατεβάσει από το Αμερικάνικο store (αν είναι psn) για να παίξει το add on......δεν έχει να κάνει με τον λογαριασμό.

Για να καταλαβω...Ας πουμε οτι το αμερικανικο plus ειχε δωρεαν ολους τους χαρτες του Killzone 2.Το παιχνιδι το αγορασα απο Ελλαδα.Θα μπορεσω να παιξω online τους χαρτες στο ελληνικο προφιλ με το pal παιχνιδι;
Ρωταω επειδη με το Uncharted 2 υπηρχε περιορισμος.Αν ειχες Pal αντιτυπο επρεπε να κατεβασεις τους χαρτες απο το ελληνικο account για να ''δουλεψουν'',αλλιως αν κατεβαιναν απο οποιαδηποτε αλλη ''Ζωνη'' δεν γινοταν.
Κατεβαιναν,αλλα δεν τους αναγνωριζε και δεν μπορουσες να τους εκμεταλλευτεις.

nikon
03-08-2010, 08:51
Aυτό ακριβώς που λες για το U2 γίνεται με όλα τα παιχνίδια.

ps3user
03-08-2010, 18:08
kalispera kaii apo mena, o code gia to LBP pos sas erxetai sto email sas i san minima sto ps3?

Eddie747osfp
03-08-2010, 18:30
kalispera kaii apo mena, o code gia to LBP pos sas erxetai sto email sas i san minima sto ps3?

Καλησπέρα και σε σένα... Στο e-mail έρχεται ο κωδικός ....

nikon
03-08-2010, 19:42
Here’s what will be available to Plus (http://blog.eu.playstation.com/tag/playstation-plus/) members from Aug 4th – Aug 31st

PSN: Zen Pinball

minis: Blast-Off
Alien Zombie Death

PSOne Classic: Medievil

Full Game Trial: Infamous
Mushroom Wars

Exclusive Discounts: Zen Pinball Earth Defense Table – 20%
Warhawk Triple Combo Pack – 50%
GT Club PS3/PSN – 50%
WipeOut HD Fury – 20%

DLC: MotorStorm Pacific Rift: Adrenaline Pack

Automatic download demo: Pixel Junk Shooter
Mafia 2

Dynamic themes: Exclusive PlayStation Plus Theme
Exclusive ‘Clock’ Theme

Premium avatars: Heavy Rain characters x 2

And here is what you can expect to see from the 1st Sept – 30th Sept

PSN: Sam and Max: Devil’s Playground (entire season)

minis: Vector Tower Defense
Echoes

PSOne Classic: Oddworld: Abe’s Oddysee

Full Game Trial: Warhawk (with exclusive 50% discount for Plus members on purchase)
Inferno Pool

Exclusive Discounts: LBP: Ico and Shadow of Colossus costume pack – 50%
Metal Gear Solid (PSOne) – 50%
Warhawk – 20%
Pixel Junk Shooter – 20%

DLC: Exclusive UFC Undisputed 2010 DLC

Dynamic themes: Exclusive PlayStation Move theme
Exclusive ‘Fish Tank’ theme

Premium avatars: Eye Pet Blue Goalie Avatar
Eye Pet DJ Avatarhttp://blog.eu.playstation.com/2010/08/03/playstation-plus-content-for-august-and-september/

v-tidus
04-08-2010, 00:27
Καλα τον Σεπτεμβριο χαμος, ολο το sam and max δωρο?? ΤΕΛΕΙΑ!!!!

takis86
04-08-2010, 13:00
kai pou einai tou mina autou oeo?

karlat89
04-08-2010, 14:47
Ναι οντως μεσημεριασε και ακομα...

v-tidus
04-08-2010, 14:58
Απο οσο θυμαμαι οι ενημερωσεις γινονται κατα τις 8-9 το βραδυ παιδες...

nikon
04-08-2010, 16:54
Kαι μη περιμένετε σήμερα όλα όσα γράφει γιατί και στο Αμερικάνικο ούτε τα μισά δεν είχε......το game trial πχ θα το βάλουν στις 10/8.......γι'αυτό λέει και 4-31 Αυγούστου.

criter
31-08-2010, 14:03
Here is what you can expect to see from the 1st Sept – 30th Sept

PSN: Sam and Max: Devil’s Playground (entire season)

minis: Vector Tower Defense
Echoes

PSOne Classic: Oddworld: Abe’s Oddysee

Full Game Trial: Warhawk (with exclusive 50% discount for Plus members on purchase)
Inferno Pool

Exclusive Discounts: LBP: Ico and Shadow of Colossus costume pack – 50%
Metal Gear Solid (PSOne) – 50%
Warhawk – 20%
Pixel Junk Shooter – 20%

DLC: Exclusive UFC Undisputed 2010 DLC

Dynamic themes: Exclusive PlayStation Move theme
Exclusive ‘Fish Tank’ theme

Premium avatars: Eye Pet Blue Goalie Avatar
Eye Pet DJ Avatar

nikon
31-08-2010, 14:59
Για το Ευρωπαϊκό αυτά ε;;;

criter
31-08-2010, 17:44
Ναι για το ευρωπαικο, οριστε και το link οπου ξεχασα να βαλω πιο πανω.

http://blog.eu.playstation.com/2010/08/03/playstation-plus-content-for-august-and-september/

Οχι και τιποτα σπουδαια για Σεπτεμβρη, το sam & max δεν μου αρεσε πολυ που ειχα παιξει demo. To Metal Gear Solid θα παρω μαλλον που εχει εκπτωση 50%.

nikon
31-08-2010, 18:55
Δεν σου άρεσε το Oddworld: Abe’s Oddysee;;;;.....ή δεν το έχεις παίξει;;;;

criter
31-08-2010, 19:06
Δεν το εχω παιξει, καλο ε; Θα το κατεβασω ομως ουτως η αλλως αφου ειναι δωρεαν.

nikon
31-08-2010, 19:40
Nαι ήταν πολύ καλό.....τώρα ίσως να σου φανεί μέτριο αλλά τότε ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια.

mootsChios
16-09-2010, 02:19
Παιδια πηγα και πηρα την συνδρομη για ενα χρονο και καλα λεει οτι θα ειχα τσαμπέ το Ratchet & Clank: Quest for Booty. Aλλά @@. Τιποτα!! Που θα το βρω?

v-tidus
16-09-2010, 03:07
Θα σου στειλουν μεσα σε 2 εβδομαδες mail με το redeem code για να το κατεβασεις.
(Αλλαξε η προσφορα? Εμενα μου εκαναν δωρο το little big planet)

mootsChios
16-09-2010, 17:19
Σε ευχαριστω v-tidus +rep

Terastios
27-09-2010, 16:21
Υπεροχα ΝΕΑ οπιος ειναι plus member sto PSN μπορει να κατεβασει την BETA του Assasin's Greed Brotherhood Myltiplayer

criter
27-09-2010, 18:40
Περιεχόμενο που θα είναι διαθέσιμο για τα μέλη του PlayStation Plus τον επόμενο μήνα.
Από 6 Οκτωβρίου 2010 έως 2 Νοεμβρίου 2010

Παιχνίδια
Street Fighter II Turbo HD Remix
YetiSports (minis)
Aero Racer (minis)
Syphon Filter (κλασικός τίτλος PS one)

Πλήρεις δοκιμαστικές εκδόσεις
Gravity Crash (αποκλειστική έκπτωση 50% για τα μέλη του Plus αν αγοραστεί μετά τη δοκιμαστική έκδοση)
Hustle Kings (αποκλειστική έκπτωση 50% για τα μέλη του Plus αν αγοραστεί μετά τη δοκιμαστική έκδοση)

Ειδικές προσφορές
Burn Zombie Burn (μαζί με δωρεάν αποκλειστικό αντικείμενο για το Home για τους συνδρομητές του Plus που θα αγοράσουν το παιχνίδι) - 50%
TRINE - 50%

Dynamic themes (δυναμικά θέματα) και Premium Avatars (κορυφαία προσωπικά εικονίδια)
Avatar (προσωπικό εικονίδιο) PAIN: Jarvis
Avatar (προσωπικό εικονίδιο) PAIN: Le Toot
Avatar (προσωπικό εικονίδιο) SingStar: Wannabe
Avatar (προσωπικό εικονίδιο) SingStar: Rising Star
Αποκλειστικό theme (θέμα) PS Move Start the Party
Αποκλειστικό theme (θέμα) PS Move Halloween

http://gr.playstation.com/psn/services/detail/item286268/PlayStation®Plus/

Nek_Food
07-10-2010, 16:01
:b030: ΝΕΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ PLAYSTATION PLUS

Για όσους ενδιαφέρονται ίσως να γίνουν συνδρομητές στην νέα υπηρεσία της Sony αλλά το σκέφτονται ακόμα, έρχεται μία ακόμη προσφορά να τους δώσει έναν λόγο παραπάνω για να το πάρουν απόφαση. Πληρώνετε 12 παίρνετε 15 μήνες :d055:
Iσχύει για εγγραφές που γίνονται από σήμερα και μέχρι τις 02ΦΕΒ2011 (άρα έχετε λίγο ακόμη καιρό να το σκεφτείτε)
:ranger:


http://img43.imageshack.us/img43/892/psnx.jpg

Γνωρίστε το PlayStation Plus και όλα τα αποκλειστικά καλούδια που μπορείτε να αποκτήσετε με μια φανταστική νέα προσφορά.

Δεν έχετε ζήσει ακόμα τον διασκεδαστικό κόσμο του PlayStation Plus, που προσφέρει αποκλειστικές δοκιμές beta σπουδαίων παιχνιδιών, δωρεάν λήψεις και άλλες καταπληκτικές προσφορές για το PlayStation μέσω του PlayStation Network; Μάλλον ήρθε η στιγμή να αλλάξει η ζωή σας - από τις 6 Οκτωβρίου 2010, το PlayStation Plus θα προσφέρει στους νέους συνδρομητές τρεις επιπλέον μήνες δωρεάν με μία ετήσια συνδρομή.
Αυτή η ειδική προσφορά ισχύει μέχρι τις 2 Φεβρουαρίου 2011, οπότε αν θέλετε 15 μήνες στην τιμή των 12 καθώς και να εκμεταλλευθείτε όλα τα καλούδια που προσφέρει το PlayStation Plus, δεν υπάρχει καλύτερη ευκαιρία από αυτή.
Μπορεί να χάσατε την αποκλειστική έκδοση beta του Assassin's Creed: Brotherhood για πολλούς παίκτες, αλλά αναμένονται πολλά ακόμη αποκλειστικά προνόμια, οπότε εκμεταλλευθείτε αυτή τη φοβερή προσφορά και ενημερωθείτε πρώτοι. Βρείτε οδηγίες για την εγγραφή σας στη διεύθυνση eu.playstation.com/playstationplus (http://eu.playstation.com/playstationplus-subscribe).Ημερομηνία δημοσίευσης: 06/10/10
:a014gth: Πηγή: Official Playstation Site (http://gr.playstation.com/ps3/news/articles/detail/item309162/%CE%9A%CE%B9-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B1-%CE%AD%CE%BE%CF%84%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-PlayStation-Plus/)

Stergios
07-10-2010, 20:28
και εμείς που έχουμε συνδρομή από την πρώτη μέρα??? μάλλον παίρνουμε το τρίτο το μακρότερο χαχαχαχ

nikon
10-10-2010, 11:30
Λάθος πιστεύεις......με το που θα λήξει η συνδρομή δεν θα μπορείς να παίξεις τα free παιχνίδια παρά μόνο ότι έχεις αγοράσει.

http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=212268&postcount=127

Desmond
10-10-2010, 13:50
Λάθος πιστεύεις......με το που θα λήξει η συνδρομή δεν θα μπορείς να παίξεις τα free παιχνίδια παρά μόνο ότι έχεις αγοράσει.

http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=212268&postcount=127
Εκτός του LBP.

Terastios
10-10-2010, 13:55
Λάθος πιστεύεις......με το που θα λήξει η συνδρομή δεν θα μπορείς να παίξεις τα free παιχνίδια παρά μόνο ότι έχεις αγοράσει.

http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=212268&postcount=127
ok εμενα που ληγει σε κανα 2 μερες και θα κανω ανανεωση θα τα χασω ???

Nerven
10-10-2010, 14:12
Εγώ που έκανα 12μηνη της πρώτες μέρες και πήρα LBP δεν έχει 3μημες free?

Terastios
10-10-2010, 14:15
Εγώ που έκανα 12μηνη της πρώτες μέρες και πήρα LBP δεν έχει 3μημες free?
οχι βεβεα ....

nikon
10-10-2010, 14:46
ok εμενα που ληγει σε κανα 2 μερες και θα κανω ανανεωση θα τα χασω ???
Όχι γιατί να τα χάσεις όταν κάνεις την ανανέωση θα μπορείς να τα παίζεις.

nikon
11-10-2010, 08:28
Μάλλον ούτε εγώ έγινα κατανοητός.......«εξαφανίζονται» δεν «εξαφανίζονται» από την download list μπορείς δεν μπορείς να τα ξανακατεβάσεις είναι σίγουρο ότι δεν θα μπορείς να τα ξαναπαίξεις........οι trial εκδόσεις ας πούμε εξαφανίζονται από την λίστα οπότε κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει και με τα free games.

criter
11-10-2010, 11:46
Οι Full Game Trial εκδοσεις ειναι One Time Download. Τις κατεβαζεις μια φορα μονο και ειτε ληξει η συνδρομη ειτε οχι δεν μπορεις να τις ξανακατεβασεις παρα μονο να αγορασεις το παιχνιδι πλεον, ειτε με εκπτωση λογω plus ειτε στην κανονικη τιμη. Εαν ληξει η συνδρομη τα "δωρεαν παιχνιδια" που εχεις κατεβασει μεσω plus θα κλειδωνουν και δεν νομιζω να σβηνονται/εξαφανιζονται. Οταν ανανεωσεις παλι, ας ειναι και μετα απο μηνες και οχι αμεσως, θα μπορεις να τα ξαναπαιξεις/ξανακατεβασεις με την προυποθεση η συνδρομη να ειναι στο ιδιο psn ID. Μερικα παιχνιδια γραφουν μεχρι ποτε θα μπορεις να τα παιζεις, πατωντας τριγωνο και information στο παιχνιδι, συνηθως η διαρκεια ειναι ενα χρονο απο τοτε που το κατεβασες. Τα παιχνιδια και οτι αλλο "αγοραζεις" μεσω plus, δεν χανονται και να ληξει η συνδρομη. Ο περιορισμος ειναι παντα για δωρεαν περιεχομενο μεσω συνδρομης plus.

nikon
11-10-2010, 14:20
Sorry λάθος μου νόμιζα ότι σ'ενδιέφερε και αν μπορείς να τα παίξεις εκτός από το αν χάνονται ή όχι από την λίστα.

ikaria_g4
14-10-2010, 20:07
πηρα το plus σημερα και εχω 2 ερωτησεις.
οτιδηποτε εχει σχεση με το plus (themes, avatars παιχνιδια κτλ) ειναι στην ενοτητα πλας του ps store; ή μπορει ψαχνοντας να βρω και αλλα που ειναι σε εκπτωση ή free για τους κατόχους plus;

και επισης η ενότητα plus καθε ποτε ανανεωνεται με νεα παιχνιδια, demos κτλ;

nikon
14-10-2010, 20:29
Είναι και μαζεμένα σαν plus αλλά και στο υπόλοιπο store και ξεχωρίζουν από τον κίτρινο σταυρό, το update είναι κάθε μήνα και κάποια extra μπαίνουν και κατά την διάρκεια του μήνα.

ikaria_g4
14-10-2010, 21:25
σ'ευχαριστώ!
και κάτι αλλο.
κατεβαζω τωρα το trial του φεραρι.
αν μου αρεσει και το αγορασω.
θα πρεπει να το ξανα κατεβασω ή απλά θα ενεργοποιθει και θα το παιζω οποτε θέλω σαν κανονικο παιχνιδι;

nikon
15-10-2010, 08:43
Δεν ξέρω αν έχει "buy full game" όπως τα demo αν έχει τότε δεν το ξανακατεβάζεις όλο κατεβάζεις μόνο το unlock.

mootsChios
27-10-2010, 00:04
Εχω φαει πολλα λεφτα στην ζωη μου, αλλα το 50άρικο που εδωσα για το ps+ ακομα το κλαιω. Απο τις 16/9 που ειχα ποσταρει μεχρι σημερα, free game δεν ειδα. Εχει μονο κατι avatars και παπα*ιές. Ακομα και το Killzone 3 ειναι μονο για τους αμερικανους με ps+ . Με αυτα τα 50 ευρω επαιρνα ενα καρο αλλα παιχνιδια απο το store

ikaria_g4
28-10-2010, 03:01
κάθε πότε ανανεώνεται;
κάθε αρχή του μήνα;

criter
02-11-2010, 11:56
PSN Plus content
November 3 – November 30

PSN Game:
Critter Crunch

minis:
Bloons
Vempire

PSOne Classic:
Syphon Filter

Full Game Trial:
To be confirmed

Exclusive Discounts:
Penny Arcade Parts 1 and 2 (buy one, get one free)
Death Track (with Anarchy Racing bundled in free)
Punisher: No Mercy (50%)
Landit Bandit – 50% discount

Dynamic themes:
Exclusive MUBI Theme
Exclusive Shapes Theme

Premium avatars:
To be confirmed

http://blog.eu.playstation.com/2010/10/06/new-playstation-plus-content-for-october-and-november-and-free-90-day-subscription-for-new-subscribers/

Nek_Food
09-11-2010, 12:13
Είδηση καμένου με το Killzone 3 εις τον κύβο:
Φρέσκο αίμα αναμένεται στην beta του, οπότε εάν είστε συνδρομητής του Plus+, μπορεί να είστε και τυχεροί γιατί άλλοι 5000 συνδρομητές θα μπουν στην beta του Killzone 3. Οπότε βεβαιωθείτε ότι έχετε ενεργοποιήσει την επιλογή να σας στέλνουν e-mail από την Sony και αυτή την φορά ίσως να είστε λίγο πιο τυχεροί.


We've decided to expand the beta trial! 5,000 additional Plus-subscribers from SCEA and SCEE will automatically receive invites through PSN.
http://twitter.com/KillzoneDotCom/statuses/1602016077946880

ChaosMasterGR
27-11-2010, 20:05
ερωτηση αγχωμενου με ylod..
αν γινω συνδρομητης στην υπηρεσια psn+ και παθω αυτο το τρισκαταρατο το ylod και χρειαστει να αγορασω νεα κονσολα χανω αυτοματα οτι κατεβασα και την συνδρομη μου? χανω μονο τα παιχνιδια που κατεβασα και η συνδρομη μενει κανονικα? η δεν χανω τιποτα και τα εχω ολα κανονικα (δηλαδη αν μπορω να τα ξανακατεβασω οσα ειχα κατεβασει χωρις να πληρωσω κατι)?

nikon
28-11-2010, 08:43
Αν καταφέρει και επαναφέρει το ps3 έστω για λίγο και κάνει deactivate δεν το χάνει ούτε αυτό.

criter
03-12-2010, 10:40
Here’s the list of content that is available to Plus members from 1st December – 5th January:

PSN Game: Cuboid

minis:Bubble Trubble

Dracula: Undead Awakening

PSOne Classic: Oddworld: Abe’s Exodus

Exclusive Discounts: PlayTV Live Chat (25% discount) – valid until 6th July 2011
Punisher No Mercy (50%) continues until Jan
Greed Corp 50%
Age of Hammer Wars (50%)
Impossible Mission & Super Fruitfall Deluxe bundle (two for the price of one)
Dead Nation Day One discount (20%)

Full Game Trial: Assassins Creed

Dynamic themes: Exclusive Winter Theme
Exclusive Lava Lamp Theme x4 Colour variations

Premium avatars: Dead Nation Avatars x2 exclusive from 8th Dec
Hustle Kings Avatars x5 from 8th Dec

Premium Home Elements: From the 2nd of Dec. all Plus members will have access to an exclusive Private Members Club in PlayStation Home.
Exclusive Home card game ‘Shed’.


And here is some of what you can expect to see from the 5th January

PSN Game: Astro Tripper

minis:*Brand New mini* Pipe Madness (2 weeks early, exclusively for Plus)
Kahoots

PSOne Classic: Colony Wars

Exclusive Discounts:PlayTV Live Chat (25% discount) – valid until 6th July 2011
Stardrone (PS3) – 20% – Day 1 discount
Breath of Fire (PSP) – 40%
Dark Stalkers’ Chronicals (PSP) – 40%
Megaman Maveric Hunter (PSP) – 40%
Monster Hunter Freedom Unite (PSP) – 20%
Fate Unlimited (PSP) – 60%
PowerStone Collection (PSP) – 40%
Capcom Classics Reloaded (PSP) – 40%
Capcom Classics Remixed (PSP) – 50%
Capcom Puzzle World (PSP) – 40%
Street Fighter Alpha 3 Max (PSP) – 40%
MAG DLC Bundle – 50%
Costume Quest and DLC bundle (20%)

Dynamic themes: Exclusive Fire Theme
Exclusive ‘Year of the Rabbit’ Theme

Premium avatars: Eat Them Premium Avatars x5

http://blog.eu.playstation.com/2010/12/01/new-playstation-plus-content-for-november-and-december-2/

tasaras007
12-12-2010, 15:46
εγω εχω βαλει το psn+ για ενα μηνα... και παρατηρησα οτι οσο παει βαζουν πιο μικρα games και γενικα λιγοτερα πραγματα...

tasaras007
13-12-2010, 15:18
χρονο**** εννοουσα...

nikon
15-12-2010, 10:22
DC Universe Online Beta, Sam & Max: The Devil’s Playhouse (Episodes 1-5) και Crash Team Racing free στο Αμερικάνικο......καλή φάση.

dinospao
15-12-2010, 20:07
Έχει δοκιμάσει κανείς να ανανεώσει την συνδρομή του αφού έληξε και να μας πει αν τα παιχνίδια που είχε κατεβάσει λειτουργούν;

εγω. ειχα αγορασει το τριμηνο και ειχα κατεβασει ολα τα παιχνιδια που εδινε. οταν εληξε η συνδρομη δεν μπορουσα να τα παιξω. ανανεωσα μετα απο 2 βδομαδες απο την ληξη της συνδρομης και ξαναπαιζουν ολα.

Stergios
06-01-2011, 22:34
εχω κατεβασει το shatter σαν plus μελος που μου το δινει δωρεαν αλλα μου το δινει μοναχα για 1 ωρα σαν να μου το εδωσε TRIAL...ενω γραφει δωρεαν για τα μελη plus....τωρα το ξαναεσβησα και το ξανακατεβαζω αλλα μαλλον θα τα κανανε θαλασσα απο το psn

Stergios
06-01-2011, 23:11
Έχεις αγγλικό ή ελληνικό account;
ελληνικο

Stergios
06-01-2011, 23:41
μηπως φταιει επειδη εχω save απο το trial?γιατι παλια το ειχα κατεβασει σαν trial και το ειχα τερματιση μεσα σε μια ωρα και το save μου ειπαρχει ακομη και επηρεαζει?

Claymore
07-01-2011, 05:19
Το σκεφτόμουν κάποια στιγμή αλλά δεν έχει πολύ υλικό ακόμα... και δεν ξέρω γιατί...

Stergios
09-01-2011, 00:32
Λοιπον το εχω κατεβασει ισα με 6 φορες το SHATTER εχω κανει delete το save μου το παλιο και παλι τιποτα....μου το κατεβαζει σαν trial game και οχι σαν full game το ωραιο ειναι οτι μολις τελιωσεις την 1 ωρα σε πεταει εξω απο το παιχνιδη αλλα ευτιχως δεν χρειαζετε ξανακατεβασμα το ξανατρεχει για αλλη 1 ωρα..το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Desmond
09-01-2011, 15:06
Όχι.Σε εμένα κατέβηκε κανονικά το full game.

nikon
10-01-2011, 09:32
Kαι σε μένα κανονικά από το Αμερικάνικο βέβαια αλλά δεν έχει σημασία.

criter
07-02-2011, 12:22
January 5th – 2nd February

PSN:
Shatter
Samurai Showdown – continues from the end of December

Minis:
*Brand New mini* – Pipe Madness (2 weeks early, exclusively for Plus)
Kahoots

PS One Classic:
G-Police

Full Game Trial:
Borderlands (also includes a full game and DLC bundle if you purchase after the trial – available for 2 weeks only)

Exclusive Discounts:
PlayTV Live Chat (25% discount) – valid until 6th July 2011
Breath of Fire (PSP) – 40%
Dark Stalkers’ Chronicals (PSP) – 40%
Megaman Maveric Hunter (PSP) – 40%
Monster Hunter Freedom Unite (PSP) – 20%
Fate Unlimited (PSP) – 60%
PowerStone Collection (PSP) – 40%
Capcom Classics Reloaded (PSP) – 40%
Capcom Classics Remixed (PSP) – 50%
Capcom Puzzle World (PSP) – 40%
Street Fighter Alpha 3 Max (PSP) – 20%
Battlefield 1943 – 40% (until Jan 18th)
Costume Quest and DLC Bundle – 20% (from 19th Jan)
Modern Combat Domination – 25% day one discount (coming mid Jan)

Dynamic Themes
Exclusive Fire Theme
Exclusive ‘Year of the Rabbit’ Theme

Premium Avatars
Eat Them avatars
Super Street Fighter 4 exclusive bundle of all avatars released to date for €4.99


February 2nd - March 2nd

PSN:
Magician Lord – 2nd free SNK title
Lead & Gold: Gangs of the Wild West
Shatter

minis:
Karimogi – New title & 2 weeks early for Plus
BreakQuest
I Must Run

Full Game Trial:
Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2
Assassins Creed (from the 9th Feb)

Demo:
Killzone 3 single player demo – Brand new and exclusively early to you Plus members for 1 week from the 9th Feb.

Exclusive Discounts:
Crash Bandicoot – 50% off
Boom Beats (minis) – 20% off
Kung Fu Live – 20% off
Flight Control HD – 40% off
Samurai Showdown – 20% off
Flow (PSP) – 25% off
Worms: Battle Islands (PSP) – 50% off
Alpha Mission II (PSP) – 20% off
Art of Fighting (PSP) – 20% off
Metal Slug (PSP) – 20% off
The King of Fighters ’94 (PSP) – 20% off
Dead Nation – 20% off (Germany only)
PlayTV Live Chat – 25% off until 6 July 2011

Dynamic themes:
Exclusive ‘Cloud’ Dynamic Theme
Exclusive ‘Symbol Art’ Dynamic Theme

Premium Avatars:
echochrome Avatars


2nd March – 6th April

(Note from PlayStation Blog) Apologies if March looks a little light at the minute; this will not be the case when the content launches on the 2nd. As before I didn’t want to include things that might change as I know how much you hate that

PSN:
Sonic The Hedgehog
Astro Tripper

minis:
PixRev
Enigmo mini
*both brand new minis and 2 weeks exclusive for Plus*

Exclusive Discounts:
Fat Princess PS3 – 50% off
Fat Princess PSP – 50% off
Stardrone PS3 – Day 1 discount (date TBC)
PlayTV Live Chat – 25% off – valid until 6th July 2011

Beta Trial:
SOCOM Special Forces Beta – SCEE will confirm all the details of this exciting Beta ASAP but keep an eye out for it in March!!

Dynamic themes:
2x exclusive dynamic themes (TBC)

Premium Avatars:
Eye Pet Avatars


http://blog.eu.playstation.com/2011/02/02/new-playstation-plus-content-for-february-march-2011/

enstikto
04-03-2011, 11:09
Ερώτηση: Αν κάνω psn+ το Αμερικάνικο account mου θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια κτλ που πέρνω απο εκεί στο main μου (ευρωπαϊκο);
Το ίδιο ισχύει και για τις beta κτλ;

hawkeye
04-03-2011, 11:24
Ερώτηση: Αν κάνω psn+ το Αμερικάνικο account mου θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια κτλ που πέρνω απο εκεί στο main μου (ευρωπαϊκο);
Το ίδιο ισχύει και για τις beta κτλ;Ναι θα μπορεις.Τα παιχνιδια αποθηκευονται στο σκληρο και μπορεις να τα παιξεις απο καθε account της κονσολας.Δεν πρεπει ομως να σβησεις το account που τα κατεβασες.Το ιδιο ισχυει και με τα dlc αν εχεις αμερικανικα παιχνιδια

enstikto
04-03-2011, 11:51
Μια χαρά! Μάλλον το Αμερικάνικο θα κάνω + λοιπόν! :D

nikon
04-03-2011, 12:20
Μόνο τις game trial εκδόσεις δεν μπορείς να παίξεις από άλλο λογαριασμό και φαντάζομαι ξέρεις ότι για τα dlc πρέπει να έχεις Αμερικάνικο παιχνίδι.

enstikto
04-03-2011, 12:27
Για το Dlc ναι το ξέρω. Τα trials δεν με ενοχλούν, τα betas κτλ όμως μπορείς;

nikon
04-03-2011, 14:14
Ναι όλα τα άλλα μπορείς.

enstikto
04-03-2011, 15:23
Ωραία! Thanks Νίκο κ Μιχάλη :)

geogoku
13-03-2011, 22:56
απορια λογω YLOD: επειδη εχασα 2 μηνες ως μελος του plus μπορω να κατεβασω το υλικο για τους μηνες Ιανουαριος-Φεβρουαριος???αν οχι λετε να στειλω κανα mail στην sony μπας κ μου παρατεινουν την συνδρομη για 2 μηνες???

Ixor24
14-03-2011, 14:43
καλησπερα παιδια σκεφτομαι αρκετα να γινω plus user μπορει καποιος να μου πει τα + και τα - και αμα υπαρχει κανενα update σχετικα με το 1ο post ? π.χ. με της psn cards μπορουμε να κανουμε λογαριασμο?ή αμα δεν ανανεωσουμε κατευθειαν θα τα χασουμε ολα?

enstikto
14-03-2011, 16:46
Απο που την πήρες την 50αρα 44 ευρώ;

enstikto
14-03-2011, 17:09
Thanks!

Ixor24
14-03-2011, 18:57
Μπορείς και συμφέρει καλύτερα.

Εμένα μου βγήκε ένα χιλιάρικο ο μήνας (€44* PSN card / 15 μήνες** = €2,93/μήνας) :)

* €44 πλήρωσα για 50άρα κάρτα (δηλαδή €6 κέρδος)
** ήταν προσφορά 12 + 3 μήνες δώρο


Δεν τα χάνεις.

οπα οταν λες ενα χιλιαρικο ο μηνας?????:blink::blink::blink:

και κατι αλλο το plus ειναι καθαρα θεμα network ετσι? θελω να πω αμα παρω αλλη κονσολα θα εξακολουθω να εχω active το plus (και εννοητε οτι θα συνδεθω με το ιδιο account)

dinospao
14-03-2011, 19:00
καλησπερα παιδια σκεφτομαι αρκετα να γινω plus user μπορει καποιος να μου πει τα + και τα - και αμα υπαρχει κανενα update σχετικα με το 1ο post ? π.χ. με της psn cards μπορουμε να κανουμε λογαριασμο?ή αμα δεν ανανεωσουμε κατευθειαν θα τα χασουμε ολα?

οπως ειπε και ο psx3 μπορεις να κανεις λογαριασμο με psn cards και συμφερουν.

οσον αφορα τα παιχνιδια που αγοραζεις απο το plus. δεν τα χανεις αλλα οταν τελειωσει η συνδρομη σου τοτε "κλειδωνουν" και δεν μπορεις να τα παιξεις. μολις ανανεωσεις τη συνδρομη σου τοτε μπορεις να τα ξαναπαιξεις.

μπορεις να αγορασεις την συνδρομη των 15€ (3 μηνες) για αρχη να δεις αν σου αρεσει.

dinospao
14-03-2011, 19:03
και κατι αλλο το plus ειναι καθαρα θεμα network ετσι? θελω να πω αμα παρω αλλη κονσολα θα εξακολουθω να εχω active το plus (και εννοητε οτι θα συνδεθω με το ιδιο account)

με το plus εχεις τη δυνατοτητα να ενεργοποιησεις εως 5 φορες το παιχνιδι που αγορασες.
οποτε αν παρεις αλλη κονσολα, θα συνδεθεις με το account σου και θα ξανακατεβασεις το παιχνιδι στη νεα σου κονσολα, δωρεαν

Ixor24
14-03-2011, 19:06
ευχαριστω. αυτο ισχει ακομα και αμα κανω deactivate την κονσολα?

Ixor24
14-03-2011, 19:12
Το παλιό χιλιάρικο σε δραχμές = €2,93 :)

ΑΑΑΑΑΑΑ γιατι με κούφανες!!!!! :d030::d030::d030:

kouvaneiro
16-03-2011, 17:15
Αρχικά καλησπέρα σε όλους μιας αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ... Θελω να μπω κ γω στο Plus αλλα εχω μια απορια... Τι ακριβως ειναι τα BETA games και σε τι διαφερουν απο τις trial εκδοσεις των παιχνιδιων?

Ixor24
16-03-2011, 17:27
Αν και δεν είμαι plus user τα beta games είναι τα καινούρια παιχνίδια που θα βγούνε στην αγωρα αλλά σε ενα στάδιο πριν την τελική τους μορφή. Για να σου δώσω βα καταλάβεις είναι κάτι σαν test drive έτσι ώστε βλέπουν οι developers αν υπάρχουν τυχων προβλήματα στο παιχνίδι και να τα διορθώσουν στην final version. Τώρα τα trial θα είναι κάτι σαν τα demo φαντάζομαι ή κάτι παραπάνω απο demo παιχνίδι σε διάρκεια

wylde
17-03-2011, 03:47
Μπαίνοντας στο http://us.playstation.com/psn/playstation-plus/ είδα πως στο αμερικάνικο plus για τα νέα μέλη υπαρχει προσφορα για ετήσια συνδρομή + 3 μήνες δώρο στα 50$. Μπορούμε εμείς απο Ελλάδα να γίνουμε μέλη σε αυτό?

Ixor24
17-03-2011, 04:34
ναι ισχύει και για το ευρωπαϊκό

saras81
17-03-2011, 22:01
καλησπερα παιδια,λοιπον τι συνεβη,ειχα βαλει το plus για ενα τριμηνο,βεβαια καποια στιγμη ειπα,πως κ δεν εχει τελειωσει ακομα,γιατι δεν θυμομουν ημερομηνια που εκανα την συνδρομη,κ μου ρχεται πριν λιγο mail,που μου ελεγε οτι ανανεωθηκε αυτοματα για αλλους 3 μηνες το plus χωρις την εγκριση μου βασικα,δηλαδη τραβηξε χρηματα απο την καρτα,κ ανανεωθηκε μονο του!γινεται αυτο?

Desmond
17-03-2011, 22:42
Αν έχεις το automatic renewal, ναι.

saras81
17-03-2011, 22:44
thanks φιλαρακι να σαι καλα,δεν ηξερα οτι εχει τετοια επιλογη,λογικα στα settings θα ναι θα το βρω κ θα το αλλαξω αν ειναι,κ παλι thanks.

Desmond
17-03-2011, 22:51
Θα πας Account management, Transaction management, Services list, PS plus, subscription, cancel automatic renewal.

oboys
11-04-2011, 04:35
Προσπαθώ να δημοσιεύσω κάποια τρόπαια στο facebook και μου βγάζει λάθος κωδικός. Μήπως είναι κάτω το psn?:thumbsdown:

djpar
11-05-2011, 16:01
Παιδια οταν με το καλο ανεβει το psn και γινουμε 1 μηνα free + μελοι θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
θελω εγω και ενας φιλος να αγορασουμε το Mass Effect 2
1)Στους +αν εχει καποια εκπτωση(δεν εχω δει κιολας) και πληρωσουμε τοτε οταν ληξει η συνδρομη μας μπορουμε να κρατησουμε το παιχνιδι ή δεν θα μπορει να παιξει
2)Αν το αγορασει ενας απο τους 2 μπορει ο 2ος με sharing να το αποκτησει οπως τα αλλα psn games ή δεν γινετε

enstikto
11-05-2011, 17:04
Παιδια οταν με το καλο ανεβει το psn και γινουμε 1 μηνα free + μελοι θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
θελω εγω και ενας φιλος να αγορασουμε το Mass Effect 2
1)Στους +αν εχει καποια εκπτωση(δεν εχω δει κιολας) και πληρωσουμε τοτε οταν ληξει η συνδρομη μας μπορουμε να κρατησουμε το παιχνιδι ή δεν θα μπορει να παιξει
2)Αν το αγορασει ενας απο τους 2 μπορει ο 2ος με sharing να το αποκτησει οπως τα αλλα psn games ή δεν γινετε

1) Αν πληρώσεις έστω και 1 σεντ δεν μπορούν να στο πάρουν πίσω όταν λήξει η συνδρομή!
2) Λογικά απο τη στιγμή που το πληρώνεις επίσης μπορείς να το κάνεις share. Για αυτό δεν κόβω το κεφάλι μου όμως...

djpar
11-05-2011, 18:26
ακριβος οτι περιμενα...ευχαριστο

george cc
13-05-2011, 02:17
Πολά καλό,αλλά θα περιμένω να επανέλθει το δύκτιο

karlat89
13-05-2011, 22:25
Προσπαθώ να δημοσιεύσω κάποια τρόπαια στο facebook και μου βγάζει λάθος κωδικός. Μήπως είναι κάτω το psn?:thumbsdown:

Εδω και πολυ καιρο:zzzz::zzzz:

djpar
04-06-2011, 01:19
Παιδια ερωτηση,αν γινω μελος μπορω να κανω share τα παιχνιδια κ να τα παιζουν κ φιλοι μου χωρις plus?αν ναι και τα ονλινε?

djpar
06-06-2011, 10:29
ρε παιδια καμια απαντηση κανενας?

petrak
07-06-2011, 01:07
geia sas pedia
exo mia erotisi. pos tha pliroso tin sindromi gia to Playstation Plus?

ilias78
07-06-2011, 01:13
με καρτα φυσικα. βαζεις τα στοιχεια της καρτας σου, τσεκαρεις να εχεις το απαοτουμενο ποσο, πατας στην επιλογη για εγγραφη στο plus επιλεγοντας βεβαια ποσο καιρο θελεις να εισαι μελος και εισαι οκ.

Melnibonian
07-06-2011, 03:52
Ή αν θες να αποφύγεις τις visa και τις προπληρωμένες πήγαινε και αγόρασε μια κάρτα του psn (50αρα) και πέρασε τον κωδικό της στο store!

djpar
07-06-2011, 10:47
Παιδια ερωτηση,αν γινω μελος μπορω να κανω share τα παιχνιδια κ να τα παιζουν κ φιλοι μου χωρις plus?αν ναι και τα ονλινε?

Εχει καποιος απαντηση γιαυτο?

karlat89
19-06-2011, 11:58
ξερουμε τ θα περιέχει το plus του Ιουλίου?

vaios
20-06-2011, 04:21
Γεια σας ρε παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα με το λογάριασμο μου στο playstation network..Λοιπόν, έχω έναν λογαριασμό στον οποίο έχω ξεχάσει δυστυχώς τον κωδικό κ δεν μπορώ να μπω. Το χειρότερο είναι οτι δεν θυμάμαι ούτε τον κωδικό του email με το οποίο είμαι γραμμένος στο psn άρα ουτε εκεί μπορώ να μπω για να ψάξω τον προηγούμενο κωδικό. Πήγα να δημιουργήσω έναν νέο λογαριασμο αλλά έλεγε οτι αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθεσιμη απο την σονυ. Τι μπορώ να κάνω? γιατι θα σκάσω.. Εάν κάποιος έχει έναν λογαριασμό δικό του που του είναι άχρηστος και δεν το θέλει θα εκτιμούσα πολύ αν μου τον έδινε!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Βάιος

the master
20-06-2011, 21:44
Γεια σας ρε παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα με το λογάριασμο μου στο playstation network..Λοιπόν, έχω έναν λογαριασμό στον οποίο έχω ξεχάσει δυστυχώς τον κωδικό κ δεν μπορώ να μπω. Το χειρότερο είναι οτι δεν θυμάμαι ούτε τον κωδικό του email με το οποίο είμαι γραμμένος στο psn άρα ουτε εκεί μπορώ να μπω για να ψάξω τον προηγούμενο κωδικό. Πήγα να δημιουργήσω έναν νέο λογαριασμο αλλά έλεγε οτι αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθεσιμη απο την σονυ. Τι μπορώ να κάνω? γιατι θα σκάσω.. Εάν κάποιος έχει έναν λογαριασμό δικό του που του είναι άχρηστος και δεν το θέλει θα εκτιμούσα πολύ αν μου τον έδινε!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Βάιος

προσπαθησε να ξαναφτιαξεις λογαριασμο παλι φιλε,
σε ποιο σημειο σου βγαζει οτι αυτη η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη?

vaios
20-06-2011, 23:07
Σε αυτό το σημείο μου βγαζει οτι δν ειναι διαθεσιμη: http://uk.playstation.com/registration/
Πατήστε λίγο πάνω απο το μέσον της σελίδας ένα κόκκινο πλαισιο που λεει: sign up to playstation network. Μόλις πατάω αυτό μου λέει:

Site Maintenance Notice

The server is currently down for maintenance.

We apologize for the inconvenience. Please try again later.

Καμιά άλλη ιδέα? Υπάρχει άλλος τρόπος εγγραφής?

the master
21-06-2011, 00:36
α βεβαια
απο το ps3
στο μενου θα δεις στη πρωτη καθετη μπαρα καπου λεει sign up
γινε μελος απο εκει.

ikaria_g4
30-06-2011, 03:18
ξερετε που μπορω να δω ποτε ληγει το plus?

Sent from my mobile using Tapatalk

enstikto
30-06-2011, 10:57
Έμας πολύ εύκολος τρόπος να δεις πότε λήγει είναι να πας σε ένα παιχνίδι που έχεις κατεβάσει δωρεάν μέσω του plus (όχι του welcome back), πατάς τρίγωνο και επιλέγεις information (κάτι τέτιο). Στις πληροφορίες θα δεις ότι λέει ότι τελειώνει την τάδε ημερομηνία η χρήση του. Αυτή είναι και η ημερομηνία που λήγει και το plus σου...

ikaria_g4
30-06-2011, 14:33
σωστός...thank you!
αλλά πρέπει να μπεις στο παιχνίδι για να ανανεωθεί η ημερομηνία που λήγει.

ilias78
07-07-2011, 01:03
Η Sony γιορτάζει τα πρώτα γενέθλια του PlayStation Plus και χαρίζει τρεις μήνες δωρεάν συνδρομή στην υπηρεσία, αλλά και το Sega Rally Online Arcade. Πρόκειται για ξεχωριστές προσφορές, που σημαίνει ότι τσιμπάτε 12 μήνες συνδρομή και παίρνετε τρεις επιπλέον δώρο, και στη συνέχεια τσιμπάτε άλλους 12 μήνες και παίρνετε το παιχνίδι δώρο. Αν έχετε αποκτήσει τον ένα μήνα δωρεάν Plus που προσέφερε η Sony ως αποζημίωση για τη διακοπή του PSN, πρέπει να περιμένετε να λήξει για να τσιμπήσετε νέα συνδρομή. Οι προσφορές ισχύουν μέχρι τις 3 Αυγούστου. Διαβάστε περισσότερες λεπτομέρειες και δείτε το περιεχόμενο του Plus για τον Ιούλιο στο PS Blog (http://goo.gl/j0uAB).

game20.gr

djpar
07-07-2011, 09:21
παντος μπορω να πω οτι δεν με εντυπωσιασε το + οσο ειμασταν δωρεαν...και ελεγα οτι τα σπαει και οτι θα εκανα 1 χρονο

geogoku
16-07-2011, 11:22
παντος μπορω να πω οτι δεν με εντυπωσιασε το + οσο ειμασταν δωρεαν...και ελεγα οτι τα σπαει και οτι θα εκανα 1 χρονο


ειμαι plus member απο day 1 και ειμαι 100% ευχαριστημενος προσωπικα.θεωρω πως αν γενικοτερα δεν αγοραζεις psn games δεν αξιζει.εγω καθε μηνα κατι θα επαιρνα απο psn οποτε μου ηρθε μια χαρα.εκανα ηδη κ την ανανεωση μου με 3 μηνες επιπλεον δωρο γιατι θεωρω πολυ καλο το περιεχομενο. avatars , themes , psone game , psn game και δωρεαν ps3 add on games.

επισης η sony για να γιορταζει τον πρωτο χρονο κανει κ ενα διαγωνισμο οπου το δωρο του πρωτου νικητη ειναι τρομερο....ελπιζω να ισχυει για ολες τις χωρες....


And finally, to say thanks to everyone supporting Plus, we are going to hold a prize draw that all Plus members are in with a chance to win. Here are the prizes you could win, just for being a Plus member -
1st Prize – Sony Entertainment package, including 46″ 3D Bravia TV, extra 3D glasses, a PS3 320GB, a PSPgo, PlayStation Move starter pack with extra controller and navigation controllers, a selection of 10 PS3 games, PlayTV and a 5 year PlayStation Plus membership.
That’s a prize package worth almost £4,000!
2nd prize – three people will each a one years Plus membership
3rd Prize – 100 people will win a 90 day Plus membership
To be in with the chance to win, you simply need to have an active 90 day or 1 year PlayStation Plus subscription at 11.59PM GMT on 3 August 2011***.To see if you’ve won, keep an eye on eu.playstation.com (http://eu.playstation.com/) and blog.eu.playstation.com (http://blog.eu.playstation.com/2011/07/06/), and good luck!
For full terms and conditions, please visit eu.playstation.com/legal (http://eu.playstation.com/legal/).

http://blog.eu.playstation.com/2011/07/06/playstation-plus-1st-anniversary-content-competition-and-cake/

Nek_Food
24-11-2011, 12:50
Τελικά έχει αυτό το πρόγραμμα CGC ή όχι; Σε πρόσφατη συζήτηση που είχα μου είπαν ότι έχει, αλλά τίποτα δεν βρίσκω στο διαδίκτυο που να το επιβεβαιώνει αυτό. Αντιθέτως θα έλεγα, υπάρχουν αναφορές ότι αρχικώς θα υποστήριζε CGC ανάμεσα σε 4 άτομα (με απαραίτητη προϋπόθεση ο ένας εξ αυτών να έχει plus συνδρομή - κάτι σαν party δηλαδή), αλλά σε επόμενα updates των άρθρων αυτών προσθέτουν ότι η Sony ουδέποτε ανέφερε κάτι τέτοιο και μάλιστα αφαιρούσαν το χαρακτηριστικό αυτό από την λίστα του τί προσφέρει το πρόγραμμα Plus. Επίσης, δεν αναφέρει κάτι τέτοιο και το επίσημο site της Sony, ενώ παραμένει το holy grail των χρηστών του PS3/PSN.

criter
24-11-2011, 13:02
Δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα του cross game chat ουτε για τους χρηστες PSN+.
Ειχαν πει οτι θα εχει αλλα τελικα δεν εβαλαν. Μαλλον νομιζω οτι εχει να κανει με την μνημη του Ps3, αφου δεν ειναι αρκετη ωστε να δουλεψει καλα και σωστα το συγκεκριμενο feature. Καλα θα ηταν παντως.

psx3
24-11-2011, 13:12
Blame πουρέιτζερ.

Nek_Food
24-11-2011, 14:50
^^^
υποτίθεται όμως ότι κάποια στιγμή με νέα updates απελευθέρωναν ποσότητες μνήμης του PS3 από το gameOS και θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν σε άλλες λειτουργίες. Τί σόι απαιτήσεις και πόση άραγε μνήμη θα απαιτεί αυτό το CGC; Παρόλα αυτά δεν βλέπω προκοπή, προφανώς είναι θέμα του δεν υπήρχε πρόβλεψη εξαρχής στο λειτουργικό και για κάποιον λόγο δεν θέλουν καν να προσπαθήσουν να το προσθέσουν σε αυτή την γενιά εφόσον δεν το έκαναν με το plus.

ThanX για τις απαντήσεις παίδες, νόμιζα ότι κάπου στην πορεία είχα χάσει την προσθήκη ενός σχετικά cool χαρακτηριστικού που έλειπε, αλλά τελικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

criter
24-11-2011, 15:08
Ναι, με τα updates βελτιωνεται η κατασταση, αλλα και παλι δεν αρκει η μνημη για να προσθεσουν cross game chat. Οταν τρεχει ενα παιχνιδι, την δεσμευει σχεδον ολη.
Εχεις δοκιμασει να βγεις XMB να δεις ενα μυνημα την ωρα που παιζεις ενα παιχνιδι; Σερνεται τελειως. Καλα που εχουμε και in game text chat δε λες καλυτερα.

Εμενα παντως αυτο που μου αρεσε πολυ στο PSN+ ειναι το Online Storage. Μπορεις να κανεις copy τα save σου, ακομα και αν ειναι κλειδωμενα και να τα καταβασεις και να συνεχισεις σε αλλη κονσολα. Εγω που εχω δυο κονσολες με βολεψε πολυ αυτη η δυνατοτητα.

psx3
24-11-2011, 15:32
Blame πουρέιτζερ.

Nek_Food
24-11-2011, 15:51
To ΧΜΒ δεν είναι το γραφικό περιβάλλον του gameOS; Άρα ουσιαστικά μιλάμε για το ίδιο πράγμα, ήτοι απελευθέρωσαν πόρους από τον κεντρικό πυρήνα του λειτουργικού (αφού προφανώς αφαίρεσαν το otherOS και έγραψαν νέο καλύτερο κώδικα για τον ίδιο τον πυρήνα και το περιβάλλον λειτουργίας του), για να μπορέσουν να τους προσφέρουν στους game developers προς χρήση σαν επιπλέον διαθέσιμους πόρους;

Το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω σχετίζεται με τη κονσόλα σαν δυνατότητα, δεν είμαι καν σίγουρος ότι δεν μπορεί να διορθωθεί το λειτουργικό αφού συνέχεια προσθέτουν και αφαιρούν λειτουργίες και δυνατότητες, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι σχετίζεται με την σημερινή μορφή/δομή του PSN. Για αυτό ίσως μιλάνε και για επανασχεδιασμό/επαναπροσδιορισμό του συνόλου του και το πως θα δουλεύει για να αλληλεπιδρούν οι χρήστες μεταξύ τους συνέχεια με τον ερχομό του PS Vita, για να εξυπηρετεί την φορητή κονσόλα. Ουσιαστικά αν ήθελαν θα το έκαναν, απλά μάλλον το κρατάνε καβάντζα για το PS4 περισσότερο και λιγότερο αδυνατούν να το υλοποιήσουν μετά το "ριζικό" (?) update του PSN. Εκτός και εάν μιλάμε για μία προσωρινή ίσως, υβριδική μορφή με δύο cross platform υπηρεσίες το PSN ως έχει σήμερα που εξυπηρετεί το PS3 και το αντίστοιχο νέο πιο αναβαθμισμένο για το PS Vita & PS4.

psx3
24-11-2011, 16:10
Blame πουρέιτζερ.

Nek_Food
24-11-2011, 16:22
ThanX φίλε για τις απαντήσεις, απλά ποτέ δεν πίστευα ότι έχει κάτι το xbox 360 σαν μηχάνημα (τεχνικά χαρακτηριστικά/hw) που να μην μπορεί να το κάνει το PS3 το ίδιο ή και καλύτερα. Θεωρούσα ότι πολλά στον τρόπο λειτουργίας - απόδοσης ήταν συνάρτηση του λειτουργικού της κονσόλας, όσο και κυρίως στο θέμα διαδικτυακές υπηρεσίες/δυνατότητες του σχεδιασμού των PSN/XBL εξαρχής. Σαφώς το XBL είναι εξαρχής σχεδιασμένο κατά τέτοιο τρόπο που σε πολλά θέματα να είναι (ή να φαίνεται) ανώτερο από το PSN και η κονσόλα με το λειτουργικό της ήρθε δεμένο αρμονικά με αυτήν από το πρώτο δευτερόλεπτο στην πλειοψηφία τους, όχι σαν το PS3 που δέχεται προσθήκες και παλεύει να τις υλοποιήσει με τον καλύτερο τρόπο.