PDA

View Full Version : Nba live 08 Or Nba 2k8???



klepidas
04-09-2007, 20:14
Ti tha protimisete fetos EA i 2K?Thelete apegnosmena kala grafika(nba 2k7) i kaloutsika grafika me tin ellada omos mesa?Eseis apofasizete gia psifiste kosme..

ALEO
05-09-2007, 14:28
protimo NBA LIVE 2008 topeksa kai mou arese den me endiaferoun ta grafika ,to 2k to vrisko poly vary eno to live einai pio grigoro ,opos pada einai i dikia mou gnomi,isos paro kai ta 2 pios kseri

MaRkUs_
05-09-2007, 18:39
protimo NBA LIVE 2008 topeksa kai mou arese den me endiaferoun ta grafika ,to 2k to vrisko poly vary eno to live einai pio grigoro ,opos pada einai i dikia mou gnomi,isos paro kai ta 2 pios kseri
και το 2κ8 θα είναι γρήγορο!κ πολύ πιο όμορφο σε όλλα:ΡΡΡ μέχρι κ εμπόδια βάζεις στον διαγωνισμό καρφωμάτων

klepidas
05-09-2007, 18:46
και το 2κ8 θα είναι γρήγορο!κ πολύ πιο όμορφο σε όλλα:ΡΡΡ μέχρι κ εμπόδια βάζεις στον διαγωνισμό καρφωμάτων

nai alla den vazeis ellada sto diagonismo karfomaton:rofl:

MaRkUs_
06-09-2007, 10:15
γραμμένη στα δυό μου την έχω:ΡΡΡΡ αν είναι παρτε το για pc που θα είναι τσάμπα:Ρ κ πάρτε κάτι καλύτερο για ps3:P κ στο pc υπάρχουν χρόνια τώρα patch που βάζουν κ ομάδες της ευρώπης κ ευρωπαϊκά πρωταθλήματα:Ρ

Proevofan
06-09-2007, 13:53
i parte to sto 360 katevasmeno opos tha kano ego...eykola!

MaRkUs_
07-09-2007, 11:36
ε ναι κάτι τέτοιο....δεν αξίζει πλέον το live!

buffos
07-09-2007, 13:32
Δεν αξίζει το Live? Μην λέμε οτι θέλουμε.
Σαν κάτοχος και των 2, το live απλά είναι χωρίς αντίπαλο. (δυστυχώς)

Στο γνωστό ερώτημα ποιό είναι καλύτερο, τεχνικά είναι δύσκολη απάντηση.
Το PS3 έχει περισσότερους μεν επεξεργαστές, αλλα specialized. Το xbox360 τρείς αλλα general purpose. Αυτό σημαίνει οτι μπορείς να φτιάξεις καταστάσεις όπου το ένα θα outpreforms το άλλο.

Το καλό με το Ps3 θα είναι το PS4. Η αρχιτεκτονική είναι στο σωστό δρόμο, απλά οι επεξεργαστές λιγοστοί (για specialized cpu's)

Τo PS3 θα μπορούσε να είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ media center αν υποστήριζε πιο πολλά φορμάτ βίντεο και δεν σε ανάγκαζε στο media streaming να κάνεις transcoding.

Το ΧΒΟΧ360 είναι απλά πιο καλή παιχνιδομηχανή.


Παρεπιπτώντος. Το 2Κ7 ήταν απλά πάρα πολυ καλό (αν είχε και δυνατότητα να φτιάχνεις δικά σου συστήματα... θα ήταν τέλειο). Χτές κατέβασα το ΝΤΕΜΟ για το LIVE2008. Ελπίζω να είναι καλό.

greekteo
07-09-2007, 13:35
Δεν αξίζει το Live? Μην λέμε οτι θέλουμε.
Σαν κάτοχος και των 2, το live απλά είναι χωρίς αντίπαλο. (δυστυχώς)

Στο γνωστό ερώτημα ποιό είναι καλύτερο, τεχνικά είναι δύσκολη απάντηση.
Το PS3 έχει περισσότερους μεν επεξεργαστές, αλλα specialized. Το xbox360 τρείς αλλα general purpose. Αυτό σημαίνει οτι μπορείς να φτιάξεις καταστάσεις όπου το ένα θα outpreforms το άλλο.

Το καλό με το Ps3 θα είναι το PS4. Η αρχιτεκτονική είναι στο σωστό δρόμο, απλά οι επεξεργαστές λιγοστοί (για specialized cpu's)

Τo PS3 θα μπορούσε να είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ media center αν υποστήριζε πιο πολλά φορμάτ βίντεο και δεν σε ανάγκαζε στο media streaming να κάνεις transcoding.

Το ΧΒΟΧ360 είναι απλά πιο καλή παιχνιδομηχανή.

Φιλε εισαι τελειως offtopic απο το θεμα του thread. Δεν λεει ps3 Vs 360 but NBA Live 08 Vs NBA 2K8

Φιλικα

MaRkUs_
07-09-2007, 13:35
Δεν αξίζει το Live? Μην λέμε οτι θέλουμε.
Σαν κάτοχος και των 2, το live απλά είναι χωρίς αντίπαλο. (δυστυχώς)

Στο γνωστό ερώτημα ποιό είναι καλύτερο, τεχνικά είναι δύσκολη απάντηση.
Το PS3 έχει περισσότερους μεν επεξεργαστές, αλλα specialized. Το xbox360 τρείς αλλα general purpose. Αυτό σημαίνει οτι μπορείς να φτιάξεις καταστάσεις όπου το ένα θα outpreforms το άλλο.

Το καλό με το Ps3 θα είναι το PS4. Η αρχιτεκτονική είναι στο σωστό δρόμο, απλά οι επεξεργαστές λιγοστοί (για specialized cpu's)

Τo PS3 θα μπορούσε να είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ media center αν υποστήριζε πιο πολλά φορμάτ βίντεο και δεν σε ανάγκαζε στο media streaming να κάνεις transcoding.

Το ΧΒΟΧ360 είναι απλά πιο καλή παιχνιδομηχανή.
καλά αν εσύ παίζεις live τότε sorry αλλά είσαι εκτός εποχής!!!όσο για το τελευταίο...nai το 360 είναι η καλύτερη κονσόλα!!! το λένε οι πωλήσεις....μόνο που τα 2/4 τον πωλήσεων είναι τα καμένα 360!!!
αχαχαχα

antonis
07-09-2007, 13:40
Μήπως εννοεί το xbox live? :p

Doctor GR
07-09-2007, 13:41
και τα 2 :) αλλα το nba live σκίζει φέτος

MaRkUs_
07-09-2007, 13:43
και τα 2 :) αλλα το nba live σκίζει φέτος

doctora δεν είδες ακόμα τι θα κάνει το 2κ8 ;)
κ εγώ ήμουν του nba live....αλλά...με την 2κ παίζω καλύτερο μπασκετ:) θα κατεβάσω το demo του live αν κ δεν νομίζω να είναι καλύτερο....

greekteo
07-09-2007, 13:45
και μενα μου φαινεται καλυτερο το 2κ8, δεν ξερω

klepidas
07-09-2007, 14:00
katevasa to deo to live 08 apo to store kai tha sas po tis entiposeis mou:
1)Teleia grafika
2)Podia odontoglifides
3)oxi poli kalo sout
4)Athlia dixtakia

autes einai epidi omos ego thelo na skizo ta amerikanakia kai sta pexnidia tha flasaro to 360 mou kai tha to paro ekei opos kai to fifa 08

ProEvo
07-09-2007, 15:38
Εγώ προτιμώ τη σειρά 2Κ . Πιο καλές άμυνες και κίνηση γενικότερα. Το nba live είναι πολύ arcade με ελάχιστο ρεαλισμό. Στα συν του nba live είναι η προσθήκη των ευρωπαικών εθνικών ομάδων αλλά ας φτιάξουν και to gameplay λίγο.

modecris
12-09-2007, 19:59
Comparison of NBA Live 08 demo - better crowd and anti aliasing on 360 than PS3

A Polish website has compiled a comparison between the Xbox 360 and PS3 versions of the XBLA Live demo. Their comparisons put forward that the Xbox 360 version features better crowd movements and anti-aliasing than PS3 version, claiming the PS3 version appears washed out.

http://img204.imageshack.us/img204/5892/crowdps3qi0.jpg (http://imageshack.us)

maxconsole (http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=20680)

NonBorn
12-09-2007, 20:05
EA και τα μυαλά στα κάγκελα... !!

Πέρα από την ειρωνία και την πλάκα όμως να πω το εξής... Οι ποιότητα της φωτογραφίας είναι άθλια για τέτοιες συγκρίσεις... Και έχω την εντύπωση ότι αδικεί γενικά τα γραφικά του παιχνιδιού που μου φάνηκαν πολύ καλύτερα στο demo... Αυτά... Για την EA είναι γνωστή η γνώμη μου, δε πρόκειται να τους ακουμπήσω δεκάρα αν δε κάτσουν να "γράψουν" ένα "σοβαρό" παιχνίδι...

SQP_GR
12-09-2007, 21:13
Mono To Prostret Ipothetw E Nonborn

blizard
13-09-2007, 01:50
Εμένα μου βρωμάει ότι έχουν ανεβάσει κάπου το brightness και έγινε σαλάτα η εικόνα ... γενικά μια ακόμα προχειρότητα είναι η σύγκριση, που προωθήθηκε κλασικά από τα αξιαγάπητα xbot.

Proevofan
13-09-2007, 02:04
Εμένα μου βρωμάει ότι έχουν ανεβάσει κάπου το brightness και έγινε σαλάτα η εικόνα ... γενικά μια ακόμα προχειρότητα είναι η σύγκριση, που προωθήθηκε κλασικά από τα αξιαγάπητα xbot.

eimai se thesh na kano test k to ekana apo xtes dld mia mera prin to post ayto pou egine sto forum tou gametrailers k dystyxos einai alitheia..apta prota pragmata pou parathrhsa...rythmisa me ton idio tropo ta AV kai ton 2 konsolon...i alitheia einai oti tha borouse na deiksei allh foto k oxi to koino...ta skalopatakia de ta proseksa otan katevasa to demo sto ps3...alla otan to katevasa sto 360 einai emfanes oti to game einai kalhtero sto 360! k meta mou ekanan bam ta skalopatakia sto ps3...de boro na katalavo...sto ps3 vevaia einai pio oraia ta xromata, pio entona...sto 360 eiani pio blur! alla den vlepo skalopatakia...sto ps3 einai pio sharp ta grafika...fenontai gialisteres oi emfaniseis..eno sto 360 oxi..merika apo afta pou paratirisa...to sum up oxi skalopatakia sto 360 alla pio blur grafika..thola dld..eno sto ps3 entona xromata pio sharp grafika k tiga sta skalopatakia ston arenas stis grammes kato stis kerkides pantou...:mad:

na sibliroso kati vasiko...exo 32" kai otan ekana ta test eixa kollhsei ta moutra mou sthn othoni se apostash dld 20 me 30 ekatosta...otan phga piso k ekatsa sth polithrona de fainotan tpt...eidika sthn kinish pano...k ayto pou emene htan kalhtera xromata xromata sto ps3..k pio kathara ta panta...se sxesh me to 360 pou apo makria exane ligo apth tholoura..px oi grammes sth bala den einai toso entones k de fenete toso polu to animation otan pernei svoures..de ksero an ginomai katanohtos!

blizard
13-09-2007, 02:27
Μάλλον κάπου τα μπερδέψαμε και οι δύο ... πάντως πραγματικά η εικόνα είναι πολύ χειρότερη στο ps3 τελικά άσχετα την θολούρα του 360.

Να δούμε πόσο θα πάρει στην ΕΑ να αρχίσει να βγάζει την καλύτερη version στο ps3... ελπίζω από του χρόνου να μην ξαναδούμε xbox game καλύτερο.

Proevofan
13-09-2007, 02:48
sou leo molis eida thn version tou 360...anoiksa k to ps3 kai allaza mono ta AV mou na do diafores k tsantistika afantasta...oxi giati tha steritho to game giati isa isa gia to 360 ta games ta katevazo..alla giati den einai oute kan idio...proxeirothta...

modecris
13-09-2007, 03:17
Εμένα μου βρωμάει ότι έχουν ανεβάσει κάπου το brightness και έγινε σαλάτα η εικόνα ... γενικά μια ακόμα προχειρότητα είναι η σύγκριση, που προωθήθηκε κλασικά από τα αξιαγάπητα xbot.


Μάλλον κάπου τα μπερδέψαμε και οι δύο ... πάντως πραγματικά η εικόνα είναι πολύ χειρότερη στο ps3 τελικά άσχετα την θολούρα του 360.


Αποφάσισε τελικά,άλλαξες γνώμη μέσα σε 15 min.
Φταίνε τα "xbot" ή το nba 08 δείχνει καλύτερο στο 360;

Proevofan
13-09-2007, 03:19
oxi apla to epivevaiosa k ego pou testara k tis 2 ekdoseis! ;) den exo logo na po psemata..

blizard
13-09-2007, 03:40
modecris , στην αρχή είδα μόνο τον τίτλο που μίλαγε για "wash out" , δεν πρόσεξα τα γραφικά (γιατί δεν μου φόρτωσε στην αρχή η full screen) και νόμιζα ότι μιλάγανε μόνο για τα χρώματα...
Το είχαν κάνει αρκετές φορές αυτό, είναι και αργά , και βιάστηκα να τους το καταλογίσω.

ΥΓ
Αλλά μιλάμε για πολύ άρρωστα άτομα που είναι ικανά για όλα (ακόμα και σε αυτό το forum μπορεί να έρθουν) ... με τόσα που κάνουν συνεχώς , λογικό είναι να μπερδευόμαστε καμιά φορά.

mg1980
13-09-2007, 04:05
voted!nba 2k8 και ξερο ψωμι...για το σχεδον φυσικο aniamation και το gameplay του...α, και τα γραφικα δε πανε πισω..

blizard
13-09-2007, 04:23
Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το NBA08, ίσως με τα καλύτερα γραφικά από όλα σε 1080p...
(αν και το animation-gameplay του 2κ7 δεν συγκρίνονται)

ΥΓ
Πάντως μακριά από αυτό το τίτλο της ΕΑ ...