PDA

View Full Version : Τελικά... Αξίζει?



seven77
03-09-2007, 18:07
an kai einai akoma poly noris eiste apolyta eyxaristimenoi apo to ps3?
prosopika perimena poly perissotera pragmata apo thn SONY apo pleyras
titlon kai gia na po thn pikrh alh8eia zhleyo ligaki tous katoxous x box 360....
alla mia kai eimai pistos sthn mama SONY eyelpisto oti sto mellon 8a eimaste kai pali polyyyyyyyyyyyy mprosta!!

ps4
03-09-2007, 18:12
ναι. μια χαρα ειναι. για μενα τουλαχιστον, δεν το εχω μετανιωσει.

ισως επρεπε να περιμενω λιγο αργοτερα για αγορα, αλλα θα το επαιρνα σιγουρα, οποτε....

PDS
03-09-2007, 18:13
απο τα φετινα χριστουγεννα και μετα θα αξιζει 100%.
ειναι η αρχη του ακομα και ειναι λογικο να μην υπαρχουν πολλοι ποιοτικοι τιτλοι.

pvinis
03-09-2007, 18:14
to 2008 pros to telos tha einai i kali epoxi tou ps3. apo tote kai meta tha einai korifi. tora akoma einai arxes... mexri to kalokairi tou 2008 tha vgainoun games... araia.. alla poli kala.

einai kai ligo na paroun fora... na ftiaxnoun kalitero kodika gia to cell...

se kana xrono tha einai mia xara.

an thelei kapoios mporei na perimenei... polloi filoi mou perimenoun... to gt5, kana LBP...

ps: ego to pira launch day amesos :p einai i proti konsola pou katafere na me kanei na perimeno etsi!!!

sickness_
03-09-2007, 18:33
Φυσικα και αξιζει 100% η αγορα του..Ακομα δεν εχουμε δει απολυτως τιποτα.. Οσο για τα λεφτα που ειναι ακριβο μην ξεχνατε το Blue-Ray Disc. Σε 1μιση μηνα περιπου ερχεται και το Home και μαζι του πολυαναμενομενα παιχνιδια!
Ειμαι ευχαριστημενος μπορω να πω :>
Ριξε και μια ματια εδω http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=560

ProEvo
03-09-2007, 18:45
Εγώ πιστεύω ότι αυτό που αξίζει περισσότερο απ΄ολα μέχρι στιγμής είναι η επιλογή για online. Δίνει άλλη αξία στα games. Τα γραφικά είναι ένα επίπεδο πάνω από το PS2 αλλά ακόμα έχουν να δουν πολλά τα μάτια μας γιατί έχει μεγάλες και ανεξερεύνητες δυνατότητες η κονσόλα. Άντε να αρχίσουν να πέφτουν οι τιμές στα παιχνίδια να παίξουμε και κανένα τίτλο παραπάνω.

Sasori
03-09-2007, 19:17
an kai einai akoma poly noris eiste apolyta eyxaristimenoi apo to ps3?
prosopika perimena poly perissotera pragmata apo thn SONY apo pleyras
titlon kai gia na po thn pikrh alh8eia zhleyo ligaki tous katoxous x box 360....
alla mia kai eimai pistos sthn mama SONY eyelpisto oti sto mellon 8a eimaste kai pali polyyyyyyyyyyyy mprosta!!

Φίλε seven77 μην ανησυχείς, το ίδιο είχε γίνει και με το PS2. Όπως λένε όλα τα παιδιά εδώ μέσα, είναι ακόμα λίγο νωρίς. Δεν πρέπει να ζηλεύεις τους κατόχους Xbox 360 γιατί και αυτοί (κι εγώ μέσα) δεν είχαν πολλούς ποιοτικούς τίτλους στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας. Όλοι περίμεναν για ένα Gears Of War αρκετό καιρό.

Άσε που όπως ειπώθηκε και με το Blu-Ray, το PS3 είναι "περισσότερο" multimedia συσκευή από το Xbox 360. Τα video clubs θα αρχίσουν στα μέσα αυτού του μήνα να φέρνουν αρκετές ταινίες Blu-Ray οπότε θα ευχαριστηθούμε όλοι TrueHD!

mootsChios
03-09-2007, 23:58
Απόλυτα ευχαριστημένος. Οι τίτλοι έρχονται..θα έρθει ο καιρος που δεν θα ξέρουμε ποιο παιχνιδι να πρωτοδιάλεξουμε. Αν μου πάθαινε κατι (χτυπα ξύλο) θα το ξαναγόραζα αμέσως.
Κάποια στιγμη ακομα και οι xbox users 8α το αγορασουν για την πραγματικη next-gen εμπειρία.

greekteo
04-09-2007, 00:19
Το ps3 ειναι πολλα πολλα υποσχομενο και με τις δυνατοτητες που εχει μπορει να κανει τρελα πραματα.

konstantinos
04-09-2007, 01:36
Κ εγω ειμαι μια χαρα με την κονσολα.Απλα μετανιωνω για το bundle motorstorm+resistance+2 controler.Πιστευω εαν το εβγαζαν αυτο το πακετο την πρωτη μερα θα γινοταν της πουτ.....ς.Θα εκανε τρελες πωλησεις.

pogue
04-09-2007, 02:38
η γνώμη μου είναι πως η απάντηση στο ερώτημα : ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ?? (όπως ακριβώς τέθηκε από τον φίλο seven77) είναι ΟΧΙ (α-κ-ό-μ-α). (γιατί με 600-650 ευρώ, όπως και "τότε" που βγήκε το ps2 [230 χιλιάρικα το είχα πάρει (...) ] λίγο καιρό αφότου βγήκε, με τα ίδια χρήματα "ζει" ένα ζευγάρι π.χ. συνταξιούχων για ένα μήνα στις μέρες μας .. ΑΡΑ είναι πρόκληση (όπως και δικαίωμα) του κάθε "αρρώστου" (κι εγώ μέσα, διαχρονικά, σίγουρα) να τα δώσει ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ τους τεράστιους τίτλους που όντως έρχονται.

στη συνέχεια ο φίλος λέει :

-an kai einai akoma poly noris eiste apolyta eyxaristimenoi apo to ps3?

φίλε seven77 ξέρεις αρκετούς έλληνες που να έσκασαν 700 ευρώ και να μην υπεραμύνονται της επιλογής τους ??? ακόμα και αν έχουν ξενερώσει για μια αγορά? (ΠΟΥ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ)

όταν όμως η ερώτηση τίθεται ως εξής : αξίζει 600-650 ευρώ το ps3 ή αξίζει το ps3 σαν κονσόλα ? η απάντηση (προσωπικά πάντα) είναι ΝΑΙ... γιατί είναι μια τεχνολογική τομή, ένα απ' τα μεγαλύτερα τεχνολογικά άλματα στο χώρο του για την τελευταία δεκαετία... ΦΟΒΕΡΗ ΚΟΝΣΟΛΑ (κάτι που ΘΑ αποδειχθεί ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ από τα παιχνίδια που έρχονται..) και φοβερός υπολογιστής που θα απλοποιήσει πολύ τις δουλειές μας σύντομα, όταν θα αρχίσουμε να εκμεταλευόμαστε τον cell με κατάλληλο software όσοι π.χ. γράφουμε μουσική, ή κάνουμε μοντάζ κλπ.κλπ...

Είναι θέμα λοιπόν διατύπωσης, και φυσικά θέμα υπομονής...για ένα λαμπρό μέλλον.

φιλικά,

poGue

ps. τα περί κόντρας του ps3 με το xbox360 θα τα διαβάζουμε πιστεύω σε 2-3 χρόνια και θα γελάμε.

SQP_GR
04-09-2007, 18:11
pios einai o prodotis xa xa xa

seven77
04-09-2007, 18:17
symfono oti oloi yperamynontai ths epiloghs tous apla opos kai esy eipes etsi kai ego pou agorasa to ps1 200000 kai allo toso to ps2 kapou mesa mou meta3y ton trion einai h proth fora pou noio8o lagaki "rigmenos".
eimai sigouros oti 8a anakampsei apla leo gia tora.
oso gia thn kontra pote den hmoun yper ayths kai oute asxoloumai.
apla sygkrinontas tous eos tora e na mhn po oti zhleyo ligo...?
oso gia thn trella mas e..na eimaste kala na douleyoume gia na thn plironoume!!
ego to leo kai papous otan 8a eimai pali 8a tre30 gia na paro apo tous protous to ps12:)

Sasori
04-09-2007, 20:21
kai ego pou agorasa to ps1 200000 kai allo toso to ps2 kapou mesa mou meta3y ton trion einai h proth fora pou noio8o lagaki "rigmenos".


Απλά όταν "μεγαλώνεις" αρχίζεις να εκτιμάς περισσότερο το χρήμα γιατί βγαίνει από την δικιά σου τσέπη και όχι από του "μπαμπά" ή της "μαμάς". Στις εποχές PS1 είμασταν όλοι "περισσότερο" παιδιά...

tlg
04-09-2007, 20:48
αυτη τι στιγμη δεν αξιζει ....οταν θα βγουν τα παιχνιδια θα δουμε και τι κανει ο ανταγωνισμος τοτε και τα ξαναλεμε ...

Akolov
04-09-2007, 22:33
Παιδιά να σας θυμίσω ότι άλλο τα λεφτά τότε και άλλο τώρα...(το φαινόμενο της παρούσας αξίας)
Άλλη αξία και αγοραστική δύναμη είχαν τότε τα 200.000 δρχ του ps2 και άλλη τα 600 ε του ps3. Καμία σχέση, ΔΕΝ μιλάμε για καθόλου ίδια ποσά .
Εγώ θεωρώ την κονσόλα πάφτηνη , κακώς δεν την τιμολόγησε η sony πιο ακριβά και ναι γνωρίζω πως βγαίνουν τα χρήματα καθώτι έχω δουλέψει...(τρία καλοκαίρια και ακόμα θυμάμαι τι πάει να πει οι φίλοι σου να πηγαίνουν Πάρο και εσύ να πηγαίνεις.....τα νερά και τον κατάλογο στο κύριο και στην κυρία)

Αλλά τα 600 ε για όσα σου δίνει η κονσόλα είναι BARGAIN...ΤΕΛΟΣ---άρα ΑΞΙΖΕΙ.

Τι είναι 600 ευρώ....12 φορές βενζίνη....ή 12 φορές σουπερμάρκετ....η καλύτερα η βενζίνη το sypermarket και τα σουβλάκια ενός μήνα . Το 2000 σίγουρα με 200.000 δρχμ δεν αγόραζες αυτά και επίσης σίγουρα το ps2 δεν σου έδινε ότι το ps3 σήμερα.

Δυστυχώς όμως οι μέσοι μισθοί πάνε καταδιαόλου και θα με κοπανίσετε που λέω πως δεν είναι τίποτα σήμερα 600 ευρώ και και και........αλλά όπως και να τα κάνουμε ο άνθρωπος "πετά" τα λεφτά του στις αγάπες του...είτε αυτό λέγεται γυναίκα , είτε αμάξι είτε κονσόλες......ΓΙΑ ΜΕΝΑ όμως το ps3 ανήκει στο ράφι με τα προιόντα των "ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ&ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ"...

PDS
04-09-2007, 23:06
Αξιζει να δωσεις 600 γιατι γνωριζεις οτι θα κανεις αποσβεση 100% σε μερικα χρονια διοτι προκειται για μια ακομη playstation κονσολα.

Ωραια,αξιζει αν τα εχεις.Αν δεν σου περισσευουν ομως?
Αξιζει να βαλεις δοσεις πχ αν δεν σου αρεσουν τα απιχνιδια που εχει μεχρι στιγμης?Μαλλον οχι.

Απο τα χριστουγεννα και μετα νομιζω οτι θα αξιζει και για τις 2 περιπτωσεις.

Akolov
04-09-2007, 23:22
Μην το φτάσουμε μέχρι εκεί....
Χαίρω πολύ και για έναν φτωχό τα 600ε θα τα χαρακτήριζε θαύμα αν του δινόνταν χαρισμένα...και δεν θα τα "πετούσε στο ps3".

Τεσπά εγώ μιλούσα για τώρα...αλλά και πάλι δίκιο έχουμε και οι δύο..!Μετά και αν θα είναι ευκαιρεία!

jorgedept
04-09-2007, 23:38
egw paidia den exo lefta k xrwstao pantou, alla kano ton kolo mou paksimadi kai agorasa ps3 / tv / pc / 2 psp

kai pairno 600euro ton mina!

kai vevea aksizei i agora gia osa prosferei !!!!

TopGunZ
05-09-2007, 11:25
Αν αρχίσεις να μπλέκεις πληθωρισμούς, ισοτιμίες συναλλάγματος κλπ κλπ κλπ εύκολα βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα 600 ευρώ σήμερα είναι πολύ λιγότερα από τα 200.000δρχ το 2000 ή ακόμα χειρότερα το 95, δεδομένων και των "εξτρά": Το ps1 ήταν απλά παιχνιδομηχανή, το 2 ήταν και dvd player, το 3 είναι πλήρες media center και πλησιάζει τις λειτουργίες ενός υπολογιστή.

gtakis
05-09-2007, 18:54
Αν αρχίσεις να μπλέκεις πληθωρισμούς, ισοτιμίες συναλλάγματος κλπ κλπ κλπ εύκολα βγαίνει το συμπέρασμα ότι τα 600 ευρώ σήμερα είναι πολύ λιγότερα από τα 200.000δρχ το 2000 ή ακόμα χειρότερα το 95, δεδομένων και των "εξτρά": Το ps1 ήταν απλά παιχνιδομηχανή, το 2 ήταν και dvd player, το 3 είναι πλήρες media center και πλησιάζει τις λειτουργίες ενός υπολογιστή.

Εμενα με καλυψες φιλε ως προς αυτο που ηθελα να απαντησω.

TopGunZ
05-09-2007, 23:52
εγώ πάντως το πήρα σε 24 άτοκες δόσεις και ούτε που μου κάνει αίσθηση (συν του ότι έκανε και 530 λόγω προσφοράς στα καρφούρ για μια μέρα).

seven77
06-09-2007, 13:59
jorgedept....pos ta kataferes???
kane taxyry8ma ma8hmata pmas kai ma8oume tipota!!

jorgedept
08-09-2007, 20:08
hahaah aplos ekopsa eksodous & diafora alla eksoda, oxi pos den vgeno alla vgeno me metro! k mesa se 1 xrono ta peira auta (i TV me doseis omos alla pali kati eina k auto) :P

SQP_GR
08-09-2007, 21:02
pare Kalitera Graw 2 Anti Gia R6

jorgedept
08-09-2007, 21:24
vasika isos ta akiroso k parw tpt allo :P