PDA

View Full Version : Most Wanted Game Of The Month. Ποιό (1) game θα αγοράσω αυτό το μήνα; (Ιούνιος)



enstikto
01-06-2010, 14:22
Σε αυτό το thread θα δώσουμε την απάντηση στο "ποιό είναι το πιο αναμενόμενο παιχνίδι κάθε μήνα."
Πώς; Πολύ απλό:
Κάθε χρήστης θα μπορεί να ψηφίζει στο poll το παιχνίδι που θα αγόραζε αν μπορούσε να αγοράσει μόνο 1 παιχνίδι το μήνα.
Αυτό το μήνα αν και έχουμε αρκετές κυκλοφορίες, λείπουν τα μεγάλα ονόματα σε τίτλους (πέραν του Demons' Souls το οποίο όμως οι περισσότεροι απο εμάς του έχουν κάνει import) οπότε το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας θα είναι ποιό απρόβλεπτο.

Για να ψηφίσετε, απλά κάντε την επιλογή σας στο poll.
Οι "κάλπες" κλείνουν την τελευταία μέρα του μήνα.

Τα παιχνίδια που ψηφίζουμε για το μήνα Ιούνιο είναι:
Rockband: Green Day (11/6)
Shrek: Forever After (18/6)
Demon's Souls: Black Phantom Edition (25/6) (Ευρωπαϊκο Release)
Lego Harry Potter: Years 1-4 (25/5)
Naughty Bear (25/6)
Transformers: War For Cybetron (25/6)
International Cricket 2010 (25/6)
Singularity (25/6)
Trinity Universe (25/6)

Τα αποτελέσματα των προηγούμενων μηνών μπορείτε να τα βρείτε συγκεντρωμένα εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5775).
Συγκεκριμένα για το Μάϊο, συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα:

1. Red Dead Redemption - 50 Ψήφοι
2. Prince Of Persia: The Forgotten Sands - 9 Ψήφοι
3. 3D Dot Game Heroes - 5 Ψήφοι
4. Alpha Protocol & Modnation Racers - 3 Ψήφοι
6. UFC Undisputed & Skate 3 - 2 Ψήφοι
8. Split/Second, Clash Of Titans & SBKX - 1 Ψήφος

aladdin7
01-06-2010, 14:35
Προσωπικα δεν βλεπω τιποτα αξιολογο για τον Ιουνιο. Αν επρεπε να επιλεξω κατι οπωσδηποτε, θα επελεγα το Harry Potter.....ως ελαχιστα πιο ενδιαφερον...παντα σε σχεση με τα υπολοιπα.

Desmond
01-06-2010, 14:37
Εννοείται το Naughty Bear!Παίζει χωρίς ανταγωνισμό αυτό το μήνα!:cool:

tonybsg
01-06-2010, 14:49
Μπα, τίποτα για μένα. :)

Valkyre
01-06-2010, 14:51
τιποτα απολυτως γι αυτον τον μηνα!

Terastios
01-06-2010, 15:13
τιποτα και εγω που να ειναι must buy

enstikto
01-06-2010, 15:16
Μήπως απο τον επόμενο μήνα να βάζω και επιλογή "Κανένα" στο poll?
Ο λόγος που δεν το κάνω μέχρι στιγμής είναι γιατί σκοπός του thread είναι να βρούμε το most wanted game of the month και όχι αν ένας μήνας είναι "άθλιος" σε releases.
Απο την άλλη... μήπως θα πρεπε να βάλω;
Ακούω γνώμες!

aladdin7
01-06-2010, 15:26
Βαλε! Με εκανες και ψηφισα με το ζορι!!!:lol:

AgentPrinny007
01-06-2010, 15:27
Βαλε, βαλε. Εδω βαζουμε στα γκαλοπ για τους πολιτικους που υποτιθεται οτι ειναι πιο σοβαρο θεμα:p

chronohill
01-06-2010, 16:21
Το demons.το εχω παραγγειλει ηδη...

stein3x
01-06-2010, 16:25
Ψιλοαδιάφορος ο μήνας ,λίγο μόνο το singularity μου κάνει κλικ ..Μοίαζει με ένα παλιό fps πάλι με το χρόνο που ήτανε ,δεν μου έρχετε τώρα

Nek_Food
01-06-2010, 17:34
Προφανώς και επειδή δεν το έχω δει καθόλου ενώ έχει πολλές θετικές κριτικές τόσο από τα διάφορα έντυπα (ηλεκτρονικά ή μη) αλλά κυρίως από τους χρήστες - gamers, μόνο το Demons Souls που σκάει μύτη πλέον επίσημα στην Ευρώπη θα με συγκινούσε αυτό τον μήνα (ευτυχώς έχουμε και την Ε3 για να μην λέμε ότι είναι εντελώς ξηρασία).

the master
01-06-2010, 18:14
αν ειχα τα οργανα στο πσ3 θα επερνα το rock band:green day

ilias78
01-06-2010, 18:42
δεν βλεπω φως για αυτον το μηνα.

Chill
01-06-2010, 19:52
Οικονομία αυτόν τον μήνα!!!! Καιρός ήταν :p

Το demons θα το ήθελα, αλλά σίγουρα όχι full price, όταν το βρω ένα 20αρικάκι προς Σεπτέμβρη μεριά θα το χτυπήσω.

desperate_gamer
01-06-2010, 20:12
Πέρα από το Κανένα, ίσως θα ήταν καλό να μπει μια επιλογή "Budget title" δηλαδή ένα παιχνίδι προηγούμενων μηνών που δεν το είχε αγοράσει κάποιος όταν πρωτοβγήκε και το πήρε αργότερα με χαμηλότερη τιμή. Θα μπορεί αν θέλει κάποιος να γράψει σε ποστ ποιός τίτλος είναι αυτός.

Αλλά επειδή θα είναι κουραστικό να σημειώνει κάποιος τι older title λέει ο καθένας στο δικό του ποστ, θα βγαίνει ένα συμπέρασμα ότι στον τάδε μήνα κερδίζει η "οικονομία" και ο μήνας ανακηρύσσεται gaming drought :p

Avenger_Seraphim
01-06-2010, 20:16
Μήπως απο τον επόμενο μήνα να βάζω και επιλογή "Κανένα" στο poll?
Ο λόγος που δεν το κάνω μέχρι στιγμής είναι γιατί σκοπός του thread είναι να βρούμε το most wanted game of the month και όχι αν ένας μήνας είναι "άθλιος" σε releases.
Απο την άλλη... μήπως θα πρεπε να βάλω;
Ακούω γνώμες!

Το προσθεσα εγω και για αυτόν τον μήνα ;)

antoniss
01-06-2010, 20:45
εγώ πάντως ψήφησα Demon's Soul μιας και δεν το είχα πάρει αφού δεν βιαζόμουνα να το παίξω , είπα να περιμένω την ευρωπαϊκή έκδοση που έιναι και λίγο πιο πλούσια .

αλλιώς αν έπρεπε να πάρω κάποια από αυτά θα έπερνα το rockband εφόσον παίζει με την κιθάρα του guitar hero που έχω.

σαν τον Απρίλη/Μάιο δεν είναι , αλλά για εμένα καλύτερα , σκέψου να έβγαιναν κάθε μήνα 3-4 must buy ! θα δουλέυαμε για την Sony και μόνο....:lol:

isildur83
01-06-2010, 21:03
Εμενα μου φαινετε αρκετα ενδιαφερων το Naughty Bear!

http://ready-up.net/wp-content/uploads/2010/02/Naughty-Bear_New_Final-copy.JPG

enstikto
02-06-2010, 10:41
Πέρα από το Κανένα, ίσως θα ήταν καλό να μπει μια επιλογή "Budget title" δηλαδή ένα παιχνίδι προηγούμενων μηνών που δεν το είχε αγοράσει κάποιος όταν πρωτοβγήκε και το πήρε αργότερα με χαμηλότερη τιμή. Θα μπορεί αν θέλει κάποιος να γράψει σε ποστ ποιός τίτλος είναι αυτός.

Αλλά επειδή θα είναι κουραστικό να σημειώνει κάποιος τι older title λέει ο καθένας στο δικό του ποστ, θα βγαίνει ένα συμπέρασμα ότι στον τάδε μήνα κερδίζει η "οικονομία" και ο μήνας ανακηρύσσεται gaming drought :p

Η επιλογή Budget Title θεωρώ ότι θα χαλάσει τελείως το νόημα των Most Wanted threads. Άλλο να ανακυρήσετε ένα παιχνίδι most wanted, άλλο να βγαίνει ότι για τον συγκεκριμένο μήνα κανένα δεν ήταν most wanted και άλλο ξαφνικά να βγαίνει ότι το Most Wanted game ήταν ένα παιχνίδι το οποίο είναι εντελώς άσχετο με το συγκεκριμένο μήνα όπως (για παράδειγμα) το Uncharted 2.
Εκτός αυτού θα γίνει και πολύ πιο πολύπλοκο μετά ;)


Το προσθεσα εγω και για αυτόν τον μήνα ;)

Ωραίος! Thanks :D

Για τον συγκεκριμένο μήνα επειδή άργησε να μπεί η επιλογή "κανένα" αν κάποιος (όπως ο Aladdin7) θέλει να αλλάξει την ψήφο του σε "κανένα" ας το αναφέρει εδώ με post ήτε με pm και θα κάνω manual καταμέτρηση στο τέλος του μήνα.

tsakali GR
02-06-2010, 11:13
κι εγώ το demons souls που δεν είχα την ευκαιρία να το πάιξω...

p.s. όσο για το θέμα με το "κανένα" εμένα η άποψή μου είναι ότι δεν πρέπει να μπει, γιατί μετά θα γίνεται όπως με τις εκλογές, ο "κανένας" θα ξεπερνάει όλους τους άλλους (όπως λέει και ο Λαζόπουλος). Αν κάποιος δεν πάρει κανένα, δεν ψηφίζει...

freakygeo
02-06-2010, 11:18
εγω κανενα...τα κραταω τα λεφτα για τον σεπτεμβρη(tdu 2,f1 2010 kai fifa 11)!!!

hidd3n
03-06-2010, 13:54
Τίποτα για μένα αυτό τον μήνα! Άντε να κάνουμε κ λίγη οικονομία! :P

Kane
03-06-2010, 14:11
Αν αγόραζα ένα παιχνίδι θα έπαιρνα το Demon's Souls. Επειδή όμως πήρα 5 παιχνίδια από το Game και έχω ήδη 3 που κουτσοπαίζω, δεν θα αγοράσω κάτι τώρα.

lazytrunks
03-06-2010, 15:50
Transformers: War For Cybetron άνετα. Αν είναι καλό θα τα σπάσει, και τώρα που το σκεύτομαι δεν έχουμε κανένα transformers ατυήν την γενιά... Στο ps2 τα έσπαγαν από όσο θυμάμε.

Noobios
03-06-2010, 17:33
Αν πρεπει να διαλεξω κατι...τοτε Naughty Bear. Αλλιως, οικονομια στους χαλεπους καιρους που ζουμε!

Ixor24
10-06-2010, 11:41
κανενα για τον Ιουνιο...
αλλα αμα ηταν καποιο το Naughty Bear θα ειχε αρκετο γελιο

enstikto
21-06-2010, 11:12
Αν ήξερα ότι θα έβγενε το Tales of Monkey Island όταν έφτιαξα το poll, θα είχε μπεί κανονικά!
Εγώ πάντος αυτό ψηφίζω για αυτό το μήνα!
Παιχνιδάρα! και δεν υπήρχε περίπτωση να μην το πάρω...

dewarsad
21-06-2010, 14:31
To TOY STORY 3........

geogoku
21-06-2010, 14:53
αν το ηξερα οτι δεν ειχε ψηφισει κανενας το trinity universe θα το ψηφιζα γιατι μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον!!!επεσα ομως στην λουμπα του demons soul μιας κ το εχω ηδη προπαραγγηλει...

enstikto
08-07-2010, 22:37
Ξεχάσαμε να κλείσουμε το thread όταν έλειξε η ψηφοφορία. Ας το κλείσε κάποιος mod αν μπορεί...

Valkyre
09-07-2010, 13:50
^^Υour wish is my command...! :P