PDA

View Full Version : Κουπονι (Redeem Code) με mail απο το PSN



AriStos13
20-05-2010, 22:19
μου ηρθε ενα e-mail απο το psn.
αυτο το e-mail λεει οτι επειδη ενα χρονο αγοραζω απο το πσν και παιζω για να γιορτασω αυτη την επετειο μου εδωσαν ενα κωδικο για να τον χρησιμοποιησω στο home.....
του εχει ρθει κανενος αλλου??

Giannis7
20-05-2010, 23:33
Σου ήρθε message στο ps3 ή στα mails σου ? αν και μάλλον μούφα θα είναι..

AriStos13
21-05-2010, 00:00
Σου ήρθε message στο ps3 ή στα mails σου ? αν και μάλλον μούφα θα είναι..
sto e-mail που χρησιμοποιηω στο psn μου ηρθε..
παντως φαινεται πολυ αληθοφανες...οποιος θελει του το στελνω να το δει...

WolfRathmA
21-05-2010, 03:05
Αναλογος και απο που σου ηρθε ο κωδικος. Απο πιο mail εννοω. Αν ειναι redeem code δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Και εμενα η MS μου ειχε στειλει ενα κωδικο επειδη ειμαι συνδρομητης στο Xbox Live και μου εκανε δωρο 400ms points.

AriStos13
21-05-2010, 16:57
ευχαριστω Αποστολη που αλλαξες τον τιτλο...πολυ καλυτερος αυτος...
απο αυτο το e-mail μου ηρθε:
news@emails.eu.playstation.com..
τωρα δεν ξερω..εγω ψηλο φοβαμαι να το χρησιμοποιησω.....!

desperate_gamer
22-05-2010, 00:57
Μην το χρησιμοποιήσεις! Μη το κάνεις redeem γιατί υπάρχει κίνδυνος να σου κάνουν Hijack το account. Πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράμα οπότε εγώ δεν θα το τολμούσα.

AriStos13
22-05-2010, 00:58
και εγω αυτο φοβαμαι....αλλα ετσι και αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το εβαζα τον κωδικο............

ikaria_g4
22-05-2010, 01:14
ευχαριστω Αποστολη που αλλαξες τον τιτλο...πολυ καλυτερος αυτος...
απο αυτο το e-mail μου ηρθε:
news@emails.eu.playstation.com..
τωρα δεν ξερω..εγω ψηλο φοβαμαι να το χρησιμοποιησω.....!

το mail αυτό πάντως είναι κανονικό και επίσημο...

WolfRathmA
22-05-2010, 02:30
Φτιαξε ενα αλλο account που να μη θες και χρησιμοποίησε το απο εκει να δεις. Ετσι απο περιεργεια :P

Lefteris_X
22-05-2010, 11:37
δεν είναι ακόμα πιο εύκολο και φουλ-επίσημο (και με επίσημη απάντηση = λύτρωση απολύτως στο δίλλημά σου) να το κάνεις forward / προώθηση το mail στην ίδια την Sony Ευρώπης, ρωτόντας για την αυθεντικότητά του;


Και θα είσαι ΟΚ, σε 1-2 μέρες το πολυ (γιατί είναι ΣΚ) στην χειρότερη περίπτωση.

AriStos13
22-05-2010, 23:53
Φτιαξε ενα αλλο account που να μη θες και χρησιμοποίησε το απο εκει να δεις. Ετσι απο περιεργεια :P
στο αμερικανικο θα δουλευει?γιατι βαριεμαι να φτιαξω αλλο.......και το αμερικανικο δεν το χρησιμοποιηω....

δεν είναι ακόμα πιο εύκολο και φουλ-επίσημο (και με επίσημη απάντηση = λύτρωση απολύτως στο δίλλημά σου) να το κάνεις forward / προώθηση το mail στην ίδια την Sony Ευρώπης, ρωτόντας για την αυθεντικότητά του;


Και θα είσαι ΟΚ, σε 1-2 μέρες το πολυ (γιατί είναι ΣΚ) στην χειρότερη περίπτωση.
χαχα σαν να μην εχεις αδικο.......πολλες φορες δεν βλεπουμε τα απλα πραγματα...!!!!!!!!

soumis
23-05-2010, 00:10
Αν δεν σου ζητάει το εμαίλ να logάρεις σε κάποιο σάιτ αλλά σου λέει να το χρησιμοποιήσεις στο home τότε είσαι ok.

desperate_gamer
23-05-2010, 01:51
Αν δεν σου ζητάει το εμαίλ να logάρεις σε κάποιο σάιτ αλλά σου λέει να το χρησιμοποιήσεις στο home τότε είσαι ok.

Δεν ισχύει αυτό. Δεν ξερεις τι θα κατεβάσει άμα κάνει redeem και πού θα συνδεθεί. Το καλύτερο είναι πράγματι να ρωτήσει την Sony.

Πάντως αν η Sony έδινε δώρα σε όσους χρησιμοποιούν το PSN κάθε χρόνο, τώρα θα είχε μπει μέσα. :p

Internetakias
23-05-2010, 04:07
γιατί δεν στέλνεις ένα email στην sony για να το αναφέρεις ?

soumis
24-05-2010, 15:22
Δεν ισχύει αυτό. Δεν ξερεις τι θα κατεβάσει άμα κάνει redeem και πού θα συνδεθεί. Το καλύτερο είναι πράγματι να ρωτήσει την Sony.

Εφόσον ο κωδικός θα μπεί στο PSN τότε ότι και να κατεβάσει θα έρθει απο τους servers της Sony άρα είναι ΟΚ. Δεν μπορεί να συνδεθεί αλλού εφόσον μπει ο κωδικός στο PSN.

desperate_gamer
24-05-2010, 16:58
Εφόσον ο κωδικός θα μπεί στο PSN τότε ότι και να κατεβάσει θα έρθει απο τους servers της Sony άρα είναι ΟΚ. Δεν μπορεί να συνδεθεί αλλού εφόσον μπει ο κωδικός στο PSN.

Ίσως ισχύει κι αυτό. Τι να πω δεν ξέρω. Ας στείλει email να τελειώνουμε.

Nek_Food
24-05-2010, 17:24
Για το Home του το στείλανε, καμιά μπλούζα, κανένα αγαλματάκι ή άλλη χαζομαρούλα θα είναι. Όταν βάζετε redeem codes από sites ή e-mails τρίτων (π.χ.: 4 days challenge), beta tests παιχνιδιών, κλπ γιατί δεν φοβάστε;
Επίσης λογικά αυτό το e-mail θα σου έρχεται συχνά σαν ενημέρωση, γιατί δεν το διασταυρώνεις αν είναι το ίδιο; Άσε θα δω εγώ...
news@emails.eu.playstation.com
Από αυτό μου έρχεται συνεχώς ενημέρωση γύρω από τα παιχνίδια, τις προσφορές του PS Store κλπ νέα από την Sony Hellas, κωδικοί για beta test (όπως του GoW3) οπότε θεωρώ ότι είναι ασφαλές.

[Edit]
Εμένα γιατί δεν μου ήρθε τίποτα; Μάλλον δεν ξοδεύω τα ίδια με εσένα :D

Λοιπόν και το news@eu.playstationmail.com είναι επίσημο επίσης (αυτό είναι στα Ελληνικά).

AriStos13
25-05-2010, 16:22
παιδια ευχαριστως να στειλω e-mail στην σονυ.....
επισης εγω 2 αγορες εχω κανει απο το psn.
θα στειλω ενα e-mail να τους ρωτησω,...
edit:
εστειλε στην σονυ και τους ρωτησα κατα ποσο ειναι αξιοπιστο αλλα μεχρι στιγμης απαντηση δεν εχω λαβει..!!

Ixor24
29-05-2010, 14:30
σημερα μου ηρθε και εμενα ενα τετοια mail.
το απογευμα που θα παω σπιτι θα το δω!

αλλα μαλλον κατι για το home θα ειναι οπως ειπε και ο φιλος

apo21
29-05-2010, 14:49
Ενα αγαλματακι χρυσο του σλιμ ειναι για το σπιτι στο Playstation Home.

manos_ps3
29-05-2010, 15:10
Κι εμένα μου ήρθε σήμερα στις 12:00 ένα τέτοιο e-mail. Διαπίστωσα ότι είναι από την επίσημη ιστοσελίδα της SONY PlayStation, και προέρχεται από την ίδια διεύθυνση που μου στένουν κι άλλα e-mails σχετικά με προσφορές, νέες κυκλοφορίες παιχνιδιών, νέα γύρω από τον κόσμο του PS3, κλπ.

Το "δώρο" μου έχει να κάνει με το PlayStation Home το οποίο δεν πολυεπισκέπτομαι, οπότε πιθανότατα δεν θα το χρησιμοποιήσω...

manos_ps3
29-05-2010, 15:11
Ενα αγαλματακι χρυσο του σλιμ ειναι για το σπιτι στο Playstation Home.

Ναι, αυτό ακριβώς είναι το δώρο μου.

desperate_gamer
29-05-2010, 17:38
Κι έμενα μου ήρθε γι' αυτό το πράγμα. Α τι γλυκούλη που είναι. Καλά αφού δεν πρόκειται για δωρεάν funds, αποκλείεται να είμαι μούφα είπαμε. Μπράβο Sony, thanks a lot!

isildur83
29-05-2010, 20:31
Μου ηρθε κ εμενα redeem code στο mail μου απο την Sony για το χρυσο PS3 στο Home.

Τωρα διακοσμει ενα τραπεζακι μου. :cool:

bouzk77
29-05-2010, 21:04
Μου ήρθε κι εμένα, βάλε ρε sony κανά παιχνιδάκι από τα minis που είναι φθηνα, να πούμε πως κάτι έκανες...

Chill
30-05-2010, 02:50
Και μένα μου ήρθε. Δωράκια σε τελειωμένα project να τα κάνω τι άραγε?

Hardlollipop, u made me LOL με την φοβία σου για hack <3

desperate_gamer
30-05-2010, 19:14
Hardlollipop, u made me LOL με την φοβία σου για hack <3

Κάποιος ξημεροβραδιάζεται στο R* Social Club για να δει πού είναι στα Red Dead leaderboards, ε; (με το username, u didn't LOL? :muhaha:)

Chill
30-05-2010, 22:05
Έτσι έτσι :p (ούτε ξέρω γιατί μπήκα αλλά μπήκα lolz)

Τρελό nickname man!!!!!!!!

Internetakias
31-05-2010, 05:52
πάντως τα minis στο ps3 είναι άστα να πάνε άρα προτιμώ δώρο για home

Nek_Food
31-05-2010, 15:29
Εμένα δεν μου ήρθε για το χρυσό PS3 Slim... γιατίιιιιι; :(
Πάντως μου στείλανε κωδικούς για το ModNation Racers για να κατεβάσω το Sackboy και ένα καρτούν - χαρτονέ αυτοκίνητο. :)

Chill
31-05-2010, 18:30
Και αυτό για το Modnation μου στείλανε :s

Moar crap pl0x