PDA

View Full Version : 1ο Μουντιάλ 2010 FIFA World Cup



manos_ps3
16-05-2010, 19:17
Τώρα που αρκετοί από μας έχουμε πλέον την παιχνιδάρα, τί θα λέγατε να διοργανώσουμε ένα "δικό μας" ONLINE World Cup;

Ένα Μουντιάλ με 32 ομάδες χωρισμένες σε 8 ομίλους των 4, με τους 2 πρώτους να προκρίνονται στα νοκ-άουτ παιχνίδια μέχρι τον Τελικό.
Θα ήταν ιδανικό αν θα μπορούσαμε να μαζευτούμε 32 παίκτες, αλλά επειδή αυτό είναι λίγο δύσκολο, μπορούμε να το κάνουμε και με λιγότερους.

Καταρχήν θέτω υπό συζήτηση το θέμα της επιλογής ομάδας από τον καθένα (αν θα μπορεί δηλαδή να παίρνει όποια ομάδα θέλει -άσχετα αν την έχει κι άλλος-, ή αν υπάρχει περιορισμός για μοναδική συμμετοχή κάθε χώρας στην διοργάνωση, ή ακόμα αν θα γίνεται κλήρωση ομάδων).
Για το συγκεκριμένο θέμα φτιάχνω ένα poll και ανάλογα με τις προτιμήσεις σας θα προχωρήσω στην θέσπιση των κανονισμών...

Μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στο Μουντιάλ μέχρι και την επόμενη Κυριακή 23/5, ενώ την επόμενη εβδομάδα θα προχωρήσουμε στις επιλογές ομάδων. Αυτή η διαδικασία πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι την Κυριακή 30/5, ώστε από το ξεκίνημα του Ιουνίου να ξεκινήσει και η διοργάνωση!

Περιμένω τις δηλώσεις συμμετοχής σας γράφοντας το PSN ID σας και τις προτάσεις σας για την επιλογή ομάδας.

hidd3n
16-05-2010, 19:29
Εγώ είμαι μέσα!

PSN ID: J_Kalfas

Team: Italy

dinospao
16-05-2010, 20:27
ειμαι μεσα.

psn id - dinospao

Λοιπον οσον αφορα τις ομαδες. Αν μαζευτουμε 32 παιχτες τοτε αυτο που θα κανουμε ειναι να παρουμε τις ομαδες που ειναι στο πραγματικο παγκοσμιο κυπελλο. Να γινουν τα γκρουπ οπως ειναι. Δηλαδη σε ενα γκρουπ θα ειναι η Ελλαδα, η Νιγηρια, Η Ν. Κορεα και η Αργεντινη. Η επιλογη των ομαδων δεν θα γινετε απο εμας αλλα με κληρωση. Αν μαζευτουμε 16 ατομα τοτε μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε εμεις. Να παρει ο καθενας την ομαδα που θελει αλλα να μην εχουν 2 ατομα ιδια ομαδα, να γινει κληρωση για τα γκρουπ και να παιξουμε.

antoniss
19-05-2010, 15:27
και εγώ μέσα παιδιά ,

psn ID: auber002b

maick
28-05-2010, 23:59
ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΙ ΕΓΩ

psn ID maick_gr

team SPAIN ή BELGIUM

antoniss
29-05-2010, 03:59
Θα το κάνουμε τελικά το τουρνουά ή όχι ?

πόσοι είμαστε με το WC και θέλουμε ?

manos_ps3
29-05-2010, 13:04
Θα το κάνουμε τελικά το τουρνουά ή όχι ?

πόσοι είμαστε με το WC και θέλουμε ?


Φίλε μου, πώς να το κάνουμε; Έχω ανοίξει το thread εδώ και αρκετές μέρες, και μόνο 5 άτομα δηλώσαμε ενδιαφέρον...

ΚΡΙΜΑ, γιατί η ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ έχει όλες τις προδιαγραφές για να γίνει ένα επιτυχημένο τουρνουά!
Αλλά...

antoniss
29-05-2010, 15:26
Φίλε μου, πώς να το κάνουμε; Έχω ανοίξει το thread εδώ και αρκετές μέρες, και μόνο 5 άτομα δηλώσαμε ενδιαφέρον...

ΚΡΙΜΑ, γιατί η ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ έχει όλες τις προδιαγραφές για να γίνει ένα επιτυχημένο τουρνουά!
Αλλά...


ε δεν παίζουμε κανένα φιλικό τότε ? :muhaha:

πάντως είναι όντως πολύ προσεγμένο και κρίμα που δεν μαζευόμαστε,
πάντως εγώ και pro10 παίζω αν εκεί μαζευόμαστε για τουρνουά αλλά και εκεί δεν βλέπω φως! πολύ down τα πράγματα!


Υ.Γ. αν και τώρα παρατήρησα πως έχουμε ψηφίσει 8 άτομα στο poll που έβαλες άρα είμαστε 8 λογικά?
μας τους πήρε όλους το Red Dead Redemtion μου φαίνεται....χαχα:P

redismagik
30-05-2010, 17:48
e oxi ki ollous....!

manos_ps3
31-05-2010, 12:15
...ε δεν παίζουμε κανένα φιλικό τότε ? :muhaha:...

Εννοείται φίλε. Σήμερα θα σου στείλω αίτημα φιλίας στο psn, ώστε όταν βρισκόμαστε να παίζουμε κανένα ματσάκι...

antoniss
02-06-2010, 02:31
Εννοείται φίλε. Σήμερα θα σου στείλω αίτημα φιλίας στο psn, ώστε όταν βρισκόμαστε να παίζουμε κανένα ματσάκι...

ok Μάνο , είχα 2 μέρες να ανοίξω το ps3 , (πρέπει να είναι ρεκόρ εξαμήνου αυτό...χαχα) οπότε αύριο μιλάμε αν μπεις και εσυ από το psn !

:cool:

robotech_
03-06-2010, 13:08
Παιδιά κι εγώ ενδιαφέρομαι για τουρνούα ή φιλικά.
Έχω το παιχνίδι εδώ και λίγες μέρες.
ID: robotech_
Θα σας κάνω add.

glympe
08-06-2010, 16:12
Καντε ADD!

psn -lympero

Picasosss
28-09-2010, 00:48
Add picasosss