PDA

View Full Version : God of War: Ghost of Sparta



NonBorn
04-05-2010, 17:57
Μόλις ανακοινώθηκε...

Όσον αφορά το story πρόκειται για prequel. Περισσότερες πληροφορίες:


As for the storyline, this new adventure will serve as a prequel of sorts, picking up where God of War left off. Ghost of Sparta tells the story of Kratos’ ascension to power as the God of War. In his quest to rid the nightmares that haunt him, Kratos must face his dark past to prove his worthiness to the Gods — a journey that will reveal the origins of lost worlds and finally answer long-awaited questions about Kratos’ tattoo, scar, and family.


So serving as a prequel, this new journey picks up after God of War concludes, telling the story of Kratos’ ascension to power as the God of War. In his quest to rid the nightmares that haunt him, Kratos must face his dark past to prove his worthiness to the Gods — a journey that will reveal the origins of lost worlds, and finally answer long-awaited questions about Kratos’ tattoo, scar, and family. Armed with the deadly chained Blades of Chaos, he will once again have to overcome armies of mythological monsters, legions of undead soldiers, and amazingly dangerous and brutal landscapes throughout his merciless quest.

Photos:

http://farm5.static.flickr.com/4066/4576767596_e2e3f19f47_b.jpg

http://www.ps3blog.net/wp-content/uploads/4576131853_c9047efa13_b.jpg

http://www.ps3blog.net/wp-content/uploads/4576131989_dd95be621d_b.jpg

http://www.ps3blog.net/wp-content/uploads/4576131731_b01e5d2354_b.jpg

Kυκλοφορεί: 2010 (αργότερα μέσα στη χρονιά)

Heatspreader
04-05-2010, 18:12
prequel.
Είναι το πριν από όλα δηλαδή?

Μηχανή γραφικών Playstation 2 έτσι?

enstikto
04-05-2010, 18:13
Καλή φάση! Αλλά release date 2010? μας κουφαναν τώρα! Ελπίζω να μην καταντήσει cod το gow....

Edit: όχι πριν απ΄ολα βρε. Αφού το λέει, μετά το 1!

SQP_GR
04-05-2010, 18:22
lo makari den tha me xalage katholoy kai nane kai ligw veltiomeno se exthrus kai on line makari ,super nea

pictorino
04-05-2010, 19:14
φοβερά νέα αλλά πρέπει να δούμε και κάτι καινούργιο από τη σειρά μιας και άρχισε να επέρχεται κορεσμός.

Valkyre
04-05-2010, 19:30
:(

το PSP αρχιζει και παιρνει πολυ δυνατους τιτλους :(

Γιατι το λυπημενο προσωπακι? Μα γιατι μολις διαπιστωσα οτι θα αρχισω να πληρωνω και για παιχνιδια του PSP.... :( :(

Heatspreader
04-05-2010, 19:36
Α, PSP???
Συγχωρέστε με...
Δεν διάβασα καλά και νόμιζα ότι ήταν για PS3...

AriStos13
04-05-2010, 19:38
:(

το PSP αρχιζει και παιρνει πολυ δυνατους τιτλους :(

Γιατι το λυπημενο προσωπακι? Μα γιατι μολις διαπιστωσα οτι θα αρχισω να πληρωνω και για παιχνιδια του PSP.... :( :(
συμφωνω μαζι σου απολυτα..
θα χρειαστει να αγορασο και psp τωρα..!!!!!

gdskate
04-05-2010, 21:44
Α, PSP???
Συγχωρέστε με...
Δεν διάβασα καλά και νόμιζα ότι ήταν για PS3...

Για PSP είναι!!! ;)

Avenger_Seraphim
04-05-2010, 22:11
Πριν απο μηηηηνες είχε ανακοινωθει οτι η Ready at Dawn θα δουλεψει ξανα σε ενα PSP game... Το προηγουμενο παιχνιδι τους ηταν πολύ καλο, οποτε και αυτο δεν θα μας απογοητεύσει :)

Dikakom
05-05-2010, 11:20
Να δεις που θα με κανουνε να αγοράσω και PSP...αχ και άλλα έξοδα, αυτός ο υπερκαταναλωτισμος θα μας καταστρεψει!

alexziog
06-05-2010, 00:32
Αρκετά καλά νέα, για να δούμε...

dimitrisasp
06-05-2010, 01:31
Να δεις που θα με κανουνε να αγοράσω και PSP...αχ και άλλα έξοδα, αυτός ο υπερκαταναλωτισμος θα μας καταστρεψει!

Αυτος ο υπερκαταναλωτισμος μας κατεστρεψε.. :P

plakas
06-05-2010, 01:50
Πριν παιξω (αν και τα ειχα) τα gow1 & 2 στο Ps2(κολημενος με το resi τοτε) ηρθε το Psp και επαιξα το chain of olympus στο psp,πραγματικα το παιχνιδι μετα απο ενα σημειο δεν παιζωταν....και ολα αυτα γιατι γινοταν παρα πολλα μεσα σε τοσο μικρη οθονη(δεν λεω οτι δεν εχω λιωσει ωρες ατελειωτες με το psp παλια)οποτε δεν μπορω να πω οτι αυτο το gow θα εχει κατι επιπλεον απο τον προκατοχο του στο psp!!!και + οτι δεν παιζεις με τον σταυρο,και ο αναλογικος ειναι λιγο οτι να ναι και θα δυσκολευει σιγουρα τον χειρισμο του κρατος

Avenger_Seraphim
06-05-2010, 17:36
Πριν παιξω (αν και τα ειχα) τα gow1 & 2 στο Ps2(κολημενος με το resi τοτε) ηρθε το Psp και επαιξα το chain of olympus στο psp,πραγματικα το παιχνιδι μετα απο ενα σημειο δεν παιζωταν....και ολα αυτα γιατι γινοταν παρα πολλα μεσα σε τοσο μικρη οθονη(δεν λεω οτι δεν εχω λιωσει ωρες ατελειωτες με το psp παλια)οποτε δεν μπορω να πω οτι αυτο το gow θα εχει κατι επιπλεον απο τον προκατοχο του στο psp!!!και + οτι δεν παιζεις με τον σταυρο,και ο αναλογικος ειναι λιγο οτι να ναι και θα δυσκολευει σιγουρα τον χειρισμο του κρατος

Να υποθέσω εχεις το πρώτο PSP ; Στα επόμενα μοντέλα τον εχουν βελτιώσει τον αναλογικό. Ειναι θέμα γούστου βεβαια, αλλα το GoW:CoO μ'αρεσε και το νεο παιχνιδι ειναι σίγουρη αγορά απο μένα.

ilias78
06-05-2010, 20:04
επιτελους ενας κορυφαιος τιτλος για την φορητη κονσολα.

Valkyre
06-05-2010, 20:14
^^ 2!!! Eιναι και το peace walker solid snake black label... ντροπη και αισχος που το ξεχασες! :P :P :P :P

ilias78
06-05-2010, 20:19
ειμαι fan του kratos...... οταν ακουω για τεοιο τιτλο, θολωνει το τοπιο και ολα τα αλλα απλα δεν φαινονται..... :lol::lol::lol:

Avenger_Seraphim
03-08-2010, 01:21
2 Νοεμβρίου στα μαγαζιά! Για να δείτε τα pre-order DLC's πατηστε εδω
http://blog.us.playstation.com/2010/08/02/god-of-war-ghost-of-sparta-official-release-date-and-pre-order-pack/

jimkog
03-08-2010, 15:36
αντε να βγει να παιξουμε και λιγο κανονικο psp!!!!

Chill
04-09-2010, 14:06
Μου ήρθε κωδικός για το demo!!!!

http://img3.imageshack.us/img3/6826/41618588.png

Περισσότερα το απόγευμα :>

P.s. Μου αρέσει που λέει "επειδή είσαι τακτικός χρήστης του psn".......έχω να μπω κάτι μήνες lolololololol

gdskate
04-09-2010, 14:53
Να τος....
Κι άλλος κωλόφαρδος....
Αλίμονο σε μας!

Chill
04-09-2010, 15:23
Pffff να έμπαινες πιο συχνά στο psn. Δεν σου φταίει κανένας muhahahah :a040:

chronohill
04-09-2010, 15:37
A και μενα μ ρθε κωδικος για το demo.οποιος τον θελει να μ στειλει pm...

Chill
04-09-2010, 20:03
Το δοκιμασε κανενας;Το κατεβαζω, εγκαθισταται,ξεκιναω,φτανω μεχρι την εικονα του santa monica studiο και μετα μαυρη οθονη εως οτου το go μου να κλεισει.Ολα τα αλλα games λειτουργουν κανονικα.....wtf?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

WolfRathmA
04-09-2010, 20:26
Εχω βαλει και εναν κωδικο στο fan page του facebook παιδια. Αν το προλαβε κανεις ακομα δε ξερω. :)

fotaras
04-09-2010, 23:54
A και μενα μ ρθε κωδικος για το demo.οποιος τον θελει να μ στειλει pm...
το ιδιο και σε εμενα μαγκες.μου στειλανε και εμενα κωδικο για το demo.psp δεν εχω οποτε οποιος τον θελει ας στειλει ενα pm..

Chill
05-09-2010, 15:40
Δεν είμαι ο μόνος όπως φαίνεται που δεν μπορεί να το παίξει στο go του :/

http://community.eu.playstation.com/t5/PSP-Games/My-God-Of-War-Ghost-Of-Sparta-demo-code-is-not-working-on-my/td-p/11451662

Αν κάποιος έχει go και το δοκιμάσει (απελπισμένο σκληρό γλυφιτζούρι σε σένα αναφέρομαι :>) παρακαλώ να ενημερώσει. Εντάξει χωρίς το demo αντέχω αλλά αν είναι να βγει το game και να μην μπορώ να το παίξω......έλεος

Btw η κονσόλα μου είναι uptodate - ήτοι τελευταίο firmware περασμένο - και εννοείται πως δεν είναι πειραγμένη (κάπου διάβασα ότι και το go "έσπασε" γι'αυτό το αναφέρω).

desperate_gamer
05-09-2010, 18:50
Άμα κάνεις Pause Game (από το PS Button, ξες για να βγεις στο XMB) στο τέλος των studio dev logos και μετά κάνεις resume από το XMB τότε φορτώνει κανονικά το υπόλοιπο παιχνίδι. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα GO!

(Πόση αγάπη για τον digital consumer ε; :p)

Chill
05-09-2010, 19:04
Είσαι ένας μικρός θεούλης <3

working nao!!!!!!!!

Chill
06-09-2010, 02:42
Έπαιξα το demo (<3 απελπισμένο_παίχτη ηλεκτρονικών παιχνιδιών <3), το βρήκα εξαιρετικό και πλέον αδημονώ για τις 2 Νοέμβρη :a038:

desperate_gamer
07-09-2010, 03:46
Έπαιξα το demo (<3 απελπισμένο_παίχτη ηλεκτρονικών παιχνιδιών <3)

Να θυμάσαι... Εγώ σ' αγαπώ! Η Sony όχι! :a088:

Avenger_Seraphim
31-10-2010, 01:43
Το παιχνίδι εχει ήδη διαρρεύσει στο ίντερνετ....

ilias78
31-10-2010, 13:18
εδω κ μερες μαλιστα, αφου προφανως καποιος απο το team δημιουργιας του τιτλου, φροντισε για αυτο. ελεος δηλαδη.

james9
31-10-2010, 21:38
λοιπον οντως το παιχνιδι "κυκλοφορησε" και ιδου η γνωμη μου...


Pros



Μακραν τα καλυτερα γραφικα που εχω δει στο psp. Εφε , περιβαλλοντα, εχθροι , ολα πανεμορφα.
Μουσικη απλα επικη! Με πορωνε απιστευτα σε καποια σημεια.
Η ιστορια δεν ειναι ξαναζεσταμμενο φαγητο.Παει τη σειρα ενα βημα παρακατω και να πω και την αμαρτια μου ,μου αρεσε καλυτερα απο την ιστορια του God of War 3.
Oι μαχες απολαυστικες οπως παντα και φανταστικα τα νεα οπλα του Kratos.
Η διαρκεια για game του psp ικανοποιητικη. 5-6 νομιζω χωρις να ειμαι απολυτος.


Cons



Το μονο που με χαλασε ειναι οτι θα ηθελα αυτο το παιχνιδι να βγει στο ps3.
Καποια μικρα θεματακια με τη fixed καμερα , συνηθισμενα ομως για τετοιου ειδους παιχνιδια.



Με λιγα λογια παιχνιδαρα! Μεγαλη εκλπηξη για μενα , must buy για ολους , εγω θα αγορασω και το οριτζιναλ για να τιμησω τους δημιουργους οι οποιοι καθε φορα μας παρουσιαζουν ενα εξελιγμενο god of war και οχι μια αρπαχτη.

ilias78
31-10-2010, 22:23
λενε οτι εχει πολυ μικρη διαρκεια. θεωρω και αυτο ενα μειον.

james9
31-10-2010, 22:27
εγω το εβαλα στα θετικα. η διαρκεια για psp τιτλο μου φανηκε ικανοποιητικη. το chains of olympus ηταν μικροτερο imo.

Avenger_Seraphim
01-11-2010, 02:17
Και γιατί να ειναι καποιος μεσα απο το studio tis RaD? Τα promotion copies λογικα θα εχουν ήδη σταλεί σε reviewers κλπ, οποτε απο κει θα εγινε η κόπια... Και αν το σκεφτείτε ειναι το πιο πιθανο σενάριο...

Εγώ ουτως η αλλως το εχω κανει preorder, 23euro δεν ειναι και πολλα άλλωστε...

HELL1NAS
01-11-2010, 02:31
άντε να ξαναφορτίσω το psp...

Valkyre
01-11-2010, 13:45
κι εγω πρεπει να το τιμησω το παιχνιδακι λιαν συντομως,...

kwstakisII
03-11-2010, 20:58
Παιδιά απλά παιχνιδάρα!!!!! παίξτε το οπωσδήποτε......

stormare
03-11-2010, 21:24
το πηρα απο psn
.και μαλιστα για 26 και κατι ευρω παιρνεις εκτος απο το game : psp theme,ps3 dynamic theme,ps3 avatar,νεο legionarie skin για το gos και το soundtrack του παιχνιδιου.
αυτο θα πει value for money.

overclocker
04-11-2010, 14:43
Το "Deimos Skin for God of War III" δεν είναι στο πακέτο του παιχνιδιού όταν το αγοράζεις από το Store; Έχω PSP Go και αναγκαστικά θα το πάρω από Store μεριά.

stormare
04-11-2010, 16:33
δεν ειναι ,οχι.βασικα εχω την εντυπωση οτι αυτο το σκιν ηταν διαθεσιμο μονο για preorder του umd και απο συγκεκριμενα καταστηματα στο εξωτερικο.

fotaras
09-11-2010, 21:17
Το "Deimos Skin for God of War III" δεν είναι στο πακέτο του παιχνιδιού όταν το αγοράζεις από το Store; Έχω PSP Go και αναγκαστικά θα το πάρω από Store μεριά.


δεν ειναι ,οχι.βασικα εχω την εντυπωση οτι αυτο το σκιν ηταν διαθεσιμο μονο για preorder του umd και απο συγκεκριμενα καταστηματα στο εξωτερικο.
μολις αγορασα το game απο το store λογω και των προσφορων που ειχε.εχω βαλει το psp και κατεβαινει.εν τω μεταξυ ειναι 1145 mb το παιχνιδι και μου γραφει κατω απο την μπαρα ολοκληρωσης 1070 minutes left :a038-1::a038-1::a038-1::a038-1::a038-1:
οσον αφορα το "Deimos skin for god of war 3" εμενα μου το ειχε κανονικα σαν επιλογη για κατεβασμα.αλλα πρεπει να μπεις απο το ps3 στο store να πας στην download list και θα βρισκεται εκει για να το κατεβασεις απο το ps3.

μια απορια ομως που εχω,οταν μπαινω στην download list απο το ps3 μου εχει επιλογη να κανω download το παιχνιδι ΚΑΙ απο το ps3.τι εξυπηρετει αυτο αφου το παιχνιδι ειναι συμβατο ΜΟΝΟ με το psp?

Avenger_Seraphim
11-11-2010, 00:36
μια απορια ομως που εχω,οταν μπαινω στην download list απο το ps3 μου εχει επιλογη να κανω download το παιχνιδι ΚΑΙ απο το ps3.τι εξυπηρετει αυτο αφου το παιχνιδι ειναι συμβατο ΜΟΝΟ με το psp?
Μπορεις απο το PS3 να το περασεις στο PSP, και μπορεις να το κρατήσεις και μέσα στο PS3 αν ξεμείνεις απο χωρο στο PSP ...

fotaras
11-11-2010, 01:06
Μπορεις απο το PS3 να το περασεις στο PSP, και μπορεις να το κρατήσεις και μέσα στο PS3 αν ξεμείνεις απο χωρο στο PSP ...
γινεται αυτο?πως ακριβως?συνδεω το psp με καλωδιο usb στο ps3 και μετα τι κανω?δεν το ηξερα αυτο ρε γαμωτο και ειχα μερικα παιχνιδακια στο ps3 που παιζανε και στο psp και τα κατεβασα απο το store του psp.
κατι αλλο κατεβαζω ενα παιχνιδι στο ps3 που παιζει και στο psp.ας πουμε το MGS 1.η sony σε αφηνει να το κατεβασεις μεχρι και 5 φορες.το κατεβαζω την πρωτη φορα απο το ps3 και μετα το ξανακατεβαζω και απο το psp.ετσι εχουμε φτασει στα 2 κατεβασματα απο τα 5 που μας αφηνει.
αν το κανω με τον τροπο που λες(να το περασω απο το ps3 στο psp)τοτε λογικα ειμαστε ακομα στο πρωτο κατεβασμα και δεν εχει δεσμευτει καποιο αλλο ετσι δεν ειναι?

sakoulias
11-11-2010, 23:07
Μαγκες το εχει τερματισει κανεις να μου πει αν το η πλοκη του ghost of sparta ειναι καθολου spoiler για το GOW III ? Γιατι μολις παρηγγειλα το τελευταιο και μεχρι να ερθει λεω να ζεσταθω με το ghost of sparta

kwstakisII
12-11-2010, 02:57
Μαγκες το εχει τερματισει κανεις να μου πει αν το η πλοκη του ghost of sparta ειναι καθολου spoiler για το GOW III ? Γιατι μολις παρηγγειλα το τελευταιο και μεχρι να ερθει λεω να ζεσταθω με το ghost of sparta

Εγώ το έχω το τερματίσει και η πλοκή του σεναρίου εξελίσεται κάπου ανάμεσα απο το 1ο και το 2ο.....Τώρα την ιστορία δεν θα σου την πώ για να παίξεις το παιχνίδι και να το ευχαριστηθείς!Πολύ καλό παιχνιδάκι πολύ ωραία ιστορία όπου στο τέλος σε αφήνει λίγο Μ@@@.....Παίξτο για προθέρμανση του 3

Avenger_Seraphim
12-11-2010, 04:17
γινεται αυτο?πως ακριβως?συνδεω το psp με καλωδιο usb στο ps3 και μετα τι κανω?δεν το ηξερα αυτο ρε γαμωτο και ειχα μερικα παιχνιδακια στο ps3 που παιζανε και στο psp και τα κατεβασα απο το store του psp.
κατι αλλο κατεβαζω ενα παιχνιδι στο ps3 που παιζει και στο psp.ας πουμε το MGS 1.η sony σε αφηνει να το κατεβασεις μεχρι και 5 φορες.το κατεβαζω την πρωτη φορα απο το ps3 και μετα το ξανακατεβαζω και απο το psp.ετσι εχουμε φτασει στα 2 κατεβασματα απο τα 5 που μας αφηνει.
αν το κανω με τον τροπο που λες(να το περασω απο το ps3 στο psp)τοτε λογικα ειμαστε ακομα στο πρωτο κατεβασμα και δεν εχει δεσμευτει καποιο αλλο ετσι δεν ειναι?

Όταν κατεβει στο PS3 το PSP παιχνιδι, θα σε προτρέψει να συνδέσεις με το USB τη φορητή κονσόλα σου, αλλα αν δεν θες εκεινη τη στιγμή να το κάνεις, μπορεις να το βρεις στο menu games, και αν τα τακτοποιείς ως φακέλους θα εχει φτιαχτει ένας για τα PSP games που εχεις μέσα στο PS3. Απο κει και πέρα με το Τρίγωνο νομιζω ή αν πατήσεις πάνω τους θα σου εμφανίσει οτι πρέπει να συνδέσεις το PSP σου για να περάστει το παιχνίδι...
Παει καιρός απο τότε που πέρασα παιχνίδι έτσι, αλλα απ'ότι θυμαμαι έτσι ειναι κάπως η διαδικασία :a014gth:

Αν το παιχνίδι ειναι ήδη περασμένο στο PS3 σου φυσικά δεν μετράει για extra download ;) οποτε ετσι γλυτώνεις μελλοντικά κατεβάσματα :a055:

fotaras
12-11-2010, 12:45
Όταν κατεβει στο PS3 το PSP παιχνιδι, θα σε προτρέψει να συνδέσεις με το USB τη φορητή κονσόλα σου, αλλα αν δεν θες εκεινη τη στιγμή να το κάνεις, μπορεις να το βρεις στο menu games, και αν τα τακτοποιείς ως φακέλους θα εχει φτιαχτει ένας για τα PSP games που εχεις μέσα στο PS3. Απο κει και πέρα με το Τρίγωνο νομιζω ή αν πατήσεις πάνω τους θα σου εμφανίσει οτι πρέπει να συνδέσεις το PSP σου για να περάστει το παιχνίδι...
Παει καιρός απο τότε που πέρασα παιχνίδι έτσι, αλλα απ'ότι θυμαμαι έτσι ειναι κάπως η διαδικασία :a014gth:

Αν το παιχνίδι ειναι ήδη περασμένο στο PS3 σου φυσικά δεν μετράει για extra download ;) οποτε ετσι γλυτώνεις μελλοντικά κατεβάσματα :a055:
μεγαλε σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.με γλυτωσες απο χρονοβορο κατεβασμα παιχνιδιων + τα εξτρα downloads με τον τροπο που ειπες.thanks.

enstikto
07-12-2010, 14:24
Το προχωράω και εγώ σιγά σιγά το παιχνίδάκι με πολύ αργούς ρυθμούς...
Έχω παίξει κανα 3ωρο μέχρι στιγμής και νομίζω ότι το σενάριό του έχει πιο πολλά να πει απο του 3. Μην φανταστείτε βέβαια Σέξπιρ αλλά έχει κάτι πέρα του πάω στον επόμενο boss τον ξεκοιλιάζω και πάμε στον επόμενο κ.ο.κ....
Θα αργήσω βέβαια να το τερματίσω γιατί το PSP το χρησιμοποιώ μόνο όταν δεν μπορώ να use το PS3....

aladdin7
25-12-2010, 12:37
Χθες βράδυ τελείωσα το παιχνιδάκι....με συνοπτικές διαδικασίες. Σχετική μικρή διάρκεια αλλά αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις! Must buy!

garrett156
25-12-2010, 17:43
και εγω το ξεκινησα εχθες και το αφησα οταν επεσε η μπαταρια του psp τελικα.πολυ καλο μεχρι τωρα στα υψηλα στανταρ της σειρας και μου αρεσει και η νεα κινηση που κανεις charge και τους ριχνεις κατω οπου μετα πεφτουν μπουνιες.

reinko24
03-03-2011, 15:41
ναι το έπαιξα και γω επιτέλους!!!!
Πολύ καλό αλλά αφού πρώτα έλιωσα με το 3 στο play και μόλις χθες το άρχησα στο psp πολύ καλό άψογα γραφικα για psp αλλά πολύ πολύ μικρό σε διάρκεια!!!

Eddy_Gordo
16-03-2011, 05:07
paixnidara an kai mou vroma oti tha exoume sunexeia mono me ton Dimo se psp kai ps3