PDA

View Full Version : Tι να το κανω το τζαμπε αν δεν εχω ps shop...



Billaros
27-08-2007, 21:31
"Οπως ανακοινώθηκε το Gran Turismo Prologue θα είναι εντελώς δωρεάν στο PSN. Οπως ανακοίνωσε και η SCEI σε κάποιο e-mail που στάλθηκε από κάποιον δημοσιογραφώ είπε ξεκάθαρα ότι "Ναι, θα είναι εντελώς δωρεάν, αν και σκεφτόμασταν να το βάλουμε με κάποια τιμή... αλλά τελικά το ακυρώσαμε. Οπότε θα είναι δωρεάν."


Το Gran Turismo 5 υπόσχεται πραγματικά ότι θα είναι το καλύτερο Racing Simulator που θα βγει και μας υπόσχεται πολλά με όλα αυτά που κυκλοφορούν τελευταία στο χώρο του διαδικτύου. Οπως τα τελευταία video που είδαμε στην έκθεση της Γερμανίας.


Εχουν πει ότι το demo θα κυκλοφορήσει στις 26 Οκτωβρίου 2007 μαζί με την έκθεση του Tokyo Game Show που θα ανοίξει τις πύλες του την ίδια ημερομηνία. Δεν ξέρουμε φυσικά αν αυτη η ημερομηνία είναι η σωστή. Αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε νεώτερα και πιστεύουμε ότι θα είναι πολύ ευχάριστα τα νέα.

Μερικά χαρακτηριστικά του παιχνιδιού για το Online μερος του είναι ότι θα μπορούν να παίξουμε 16 (!!!) παίκτες ταυτόχρονα σε 5 διαφορετικς πίστες επιλέγοντας κάποιο αμάξι από τα 50 που θα υπάρχουν για επιλογή."


Θα σας πω μια ιστορια πικριας



Ηταν μια μερα του μαρτη,γιορτη στο σχολειο κλπ και περιμενα πως και πως να παω σπιτι μου για να παω να κανω την ΑΓΟΡΑ.Ναι ηταν το launch day του ps3 και περιμενα για να παω να το παρω.

"Το πηρα το πηρα!"αναφωνισα με χαρα οταν εφτασα σπιτι,αμεσως το ανοιξα και εβαλα να παιξω resistance.Εκει που επαιζα λεω,κατσε να δουμε τι αλλα μαραφετια μπορεις να εχεις με 660 ευρω,ετσι πηγα να ανακαλυψω το ps store για κακη μου τυχη.

Οσο κι αν δεν θελω να το λεω πρεπει,η Ελλαδα δεν εχει PS STORE,ffs.Να πω πως ηταν κατι το οποιο θα περνουσε ενας μηνας και μετα θα ηταν οκ να πω ενταξει,ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΡΑΣΕΙ 6 ΜΗΝΕΣ!!ΜΙΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ!!!!!

Ποιος ευθυνεται?!Η Scee?H Sony Hellas?O OTE?Δεν ξερω και δεν με νοιαζει,αυτο που ξερω ειναι οτι εγω θελω να χρησημοποιησω αυτο το οποιο πληρωσα για να εχω.

Γι αυτο σας λεω αδερφια,ας συσπηρωθουμε και ας παμε να ταραξουμε τα νερα,για να δουν οτι εμεις οι Ελληνες δεν μασαμε απο Sony και μ****ιες(σοζ αλλα τα εχω παρει)!

ΕΓΩ παιρνω πανω μου το βαρος να ξεκινησω μια επανασταση σε αυτη την γ**** την χωρα,μια επανασταση για το δικιο μου,μας,σας και ολων οσων δεν θα μαθουν ποτε γι αυτο το κινημα.Οποιος πιστευει πως ειναι ετοιμος να συνεργαστει μαζι μου για τα δικαιοματα μας ας το πει,γιατι,πολλοι λενε,ελα ας παμε να κανουμε κατι,αλλα τα παρατανε λογω βαρεμαρας ΤΗΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΒΑΛΕΙ!Εχω καποια πραγματα στο μυαλο μου,αλλα πρωτα θελω να δω αν εχουμε κοσμο..



Μπυρα,
Αγιοc Βαcιλειοc


:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:

NonBorn
27-08-2007, 21:49
Φίλε σίγουρα ο εκνευρισμός σου είναι δεδομένος και κατανοητός για το πόσο "γραμμένους" μας έχουν σαν χώρα λόγω και της μικρής αγοραστικής μας δύναμης. Η Sony Hellas θα έπρεπε να χε κάνει ήδη κάτι, είχαν ειπωθεί διάφορα ότι θα έρθει το shop το ελληνικό και άλλα τέτοια αλλά όσο το είδες εσύ το είδαμε και εμείς!

Παρόλα αυτά υπάρχει δυνατότητα να μπεις σε άλλα ps store όπως το αμερικάνικο ή το αγγλικό ή ιαπωνικό ή τελοσπάντων όποιο θες εσύ. :p Αυτό έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο forum και υπάρχουν ήδη θέματα για το πως μπορείς να το κάνεις και απαντήσεις. Ένα search θα βοηθήσει σίγουρα.

Με λίγα λόγια:
Μπορείς να δημιουργήσεις στο ps3 ένα νέο account-νέο user(η πρώτη επιλογή αριστερά αριστερά στο XMB) και να κάνεις sign up με τον νέο user στο psn network δίνοντας μια διεύθυνση Αμερικάνικη (που να ισχύει-μπορείς να το βρεις μία από το google map) και έτσι να μπορείς να μπεις στο us store. Με χρήση κάποιας πιστωτικής υπάρχει δυνατότητα να αγοράσεις και πράγματα από το store-θέμα που έχει ήδη αναλυθεί σε άλλο topic.

Σίγουρα είναι λυπηρό να βλέπουμε την Ελλάδα να μην έχει δικό της store αλλά τουλάχιστον υπάρχει λύση, και σίγουρα θα παίξεις έτσι το δωρεάν GT5 PROLOGUE!!!:prayer::prayer::prayer:

ΥΓ: Καλωσόρισες στο forum :)

Billaros
28-08-2007, 00:23
Το θέμα δεν ειναι να μπορω να κατεβαζω πραγματα "παρανομα",αν ειναι σωστος ο χαρακτηρισμος,αλλα να τα κατεβαζω οπως υποτιθεται οτι πρεπει,αλλωστε,απο τοτε που χαλασε το ps2 με το "chip" τσιγκουνευτικα να βαλω νεο chip στο νεο ps2 και απο τοτε εγινα lawful good.Ολα αυθεντικα κλπ.Παιχνιδια σι ντι(μονο αυτα που αξιζουν) και λοιπα.Γι αυτο ξεκινησα αυτη την μικροεπανασταση,και ζητω την βοηθεια σας,ελεος,τους ικετευω να τους δωσω τα λεφτα μου...

Υ.Γ.Καλως σας βρηκα!

NonBorn
28-08-2007, 01:06
Δεν νομίζω ότι είναι παράνομο... Απλά "ζεις" στην Αμερική για τη Sony :p

konstantinos
28-08-2007, 01:13
Κοιτα τουλαχιστον υπαρχουν servers κ παιζουμε κ πιστευω υπαρχει η βαση ωστα να το βαλουν επιτελους αυτο το ps store στην ελλαδα.Φανταζομαι να ειχες κ 360 τι θα εκανες απο τοτε που βγηκε η ελλαδα δεν υπαρχει στα σχεδια της microsoft.

Billaros
28-08-2007, 01:20
Γι αυτο δεν ειμαι micro$oft victim :angry::angry:

klepidas
28-08-2007, 13:32
ego pantos eimai mazi sou gia greek ps store file

gtakis
28-08-2007, 13:54
Εγω προσωπικα παντως δεν πιστευω οτι και να φτιαξουν ελληνικο ps store θα υπαρχει καμια διαφορα απα τα ξενα εκτος απο το οτι θα ειναι στα ελληνικα προφανως,οποτε τι σκαμε αφου μπορουμε και ετσι οπως ειπε και ο nonborn να παιζουμε τα αγαπημενα και πολυαναμενομενα downloadable παιχνιδακια μας ''βλεπε Gran Turismo Prologue''

Billaros
28-08-2007, 14:08
ναι αλλα ειδες τι εγινε με το γουορχωκ?βαριεμαι να πατησω αλτ+σιφτ...

TopGunZ
29-08-2007, 01:02
όσο ο ελληνάρας θεωρεί μαγκιά να κατακλέβει τον κόπο των άλλων (βλέπε νούμερα για πειρατία) καμία εταιρεία δε θα μας δει σοβαρά.

Billaros
29-08-2007, 01:05
poia peiratia mwre?egw apo osous kserw 2 stous 10 pernoun peiratika

DarkUSS
29-08-2007, 04:34
Mάλλον έπεσες στις εξαιρέσεις... :p

MaRkUs_
29-08-2007, 09:03
ε ναι όταν μας πουλάνε τα παιχνίδια 70 ευρώ....και στις άλες χώρες -20 ευρώ τότε πως να μην πάει ο κόσμος προς την πειρατία???

Exoskeletor
29-08-2007, 09:19
Guys h sony hellas an ths steiloume kana mail gia to thema ti tha pei?

TopGunZ
29-08-2007, 09:49
Είναι φαύλος κύκλος αυτό με την τιμή. Εγώ πάντως ακόμα παιχνίδι πάνω από 50-55 ευρώ δεν πήρα, ας είναι καλά το Amazon και το Play, από το δεύτερο έχω ήδη προπαραγγείλει Lair, Warhawk, HS, 52 ευρώ έκαστο delivered.

Exoskeletor
29-08-2007, 09:52
kalh timh ta 52 euro. oso kanane ta gnhsia tou ps1 palia

TopGunZ
29-08-2007, 10:07
Μα και τα RR7, RFOM, MotorStorm τα πήρα 45+μεταφορικά από Άμαζον, το NGΣ γύρω στο 50άρι, όπως και Τρανσφόρμερς, ενώ το Gundam το βρήκα σε κάποιο μαγαζί γύρω σα 45-50 εδώ Ελλάδα. Δεν παίρνω φίλε μου παιχνίδι πάνω από 60 ευρώ, εκτός αν είναι καμιά πολύ καλή collector's edition. Τα ΠΣ2 που έχω πάρει τους τελευταίους μήνες (καμιά 6-7) τα έχω πάρει όλα με μέσο όρο 20-25 ευρώ.

mootsChios
02-09-2007, 02:17
και αν δεν κανουν ενα αποκλειστικα ελληνικο psstore ασ κανουν τουλαχιστον ενα βαλκανικο. Λεμε τωρα.

SQP_GR
02-09-2007, 10:19
to guadam to pira pos kai to nba2k7 25 apo play com.des auto to site kathe ligo exei ena game san hot pik giro sta 25euro, kai to tsakonis

konstantinos
02-09-2007, 13:54
Ε απατεωνα 27,99 το πηρες το NBA 2k7 γιατι τοσο το πηρα απο play.

klepidas
02-09-2007, 13:56
και αν δεν κανουν ενα αποκλειστικα ελληνικο psstore ασ κανουν τουλαχιστον ενα βαλκανικο. Λεμε τωρα.

nai poli kali idea as kanoun ena alvaniko ps store:giggle:

mails
16-09-2007, 04:36
Το θέμα δεν είναι το workaround με τα δεύτερα accounts, ούτε η πειρατία στην Ελλάδα. Το θέμα είναι να λειτουργήσει το ps store και για εμάς. Το δικαιούμαστε. Η Sony Hellas είναι ενήμερη για το θέμα, αλλά απο όσο ξέρω δεν προβλέπεται να κάνει κάτι άμεσα.