PDA

View Full Version : Pro Evolution Soccer 2010



saxo kit car
26-04-2010, 16:27
Παιδιά έχω μερικές απορίες όσο αφορά το online pro.
1ον. Μερικοί αντίπαλοι μου που έχασαν, με το που βγήκα και πήγα στο κεντρικό μενού μετά το τέλος του αγώνα, μου στέλνουν μήνυμα πρόκληση, αν θέλω πάω και δέχομαι την πρόκληση για να παιχτεί η ρεβάνς, πώς το κάνουν αυτό, που πρέπει να πάω για να στείλω μήνυμα και να προκαλέσω τον άλλον για ρεβάνς;
2ον. Με το που τελειώσει ένας αγώνας βγαίνω και πάω στο κεντρικό μενού, αμέσως πάω για άλλο αγώνα, στο καπάκι μου ξανά πέφτει ο ίδιος αντίπαλος, πώς γίνετε αυτό, ιδιαίτερα αυτό γίνετε με αντίπαλους που έχω κερδίσει, αμέσως μετά τον αγώνα μας και με το που πάω για νέα αναμέτρηση μου ξανά πέφτει ο ίδιος αντίπαλος, πώς το καταφέρνουν;
3ον. Έχει τύχει εκεί που παίζω κανονικά, ξαφνικά να διακοπή ο αγώνας χωρίς ενημέρωση και χάνω των αγώνα εγώ, το μόντεμ μπορεί να φταίει;

plakas
26-04-2010, 16:36
1α)στο lobby Μεσα στο roοm που κανεις,αν εχεις επιλεξει φιλικο αγωνα μπορεις να κανεις Invite,
1β)για να δεις το id του παιχτη που επαιζες(πατας ps button στο xbm πας τερμα δεξια και 2 4 κλικ πανω απο το Id σου εχει το player meet πατας και βλεπεις με ποιον επαιζες πριν
μετα πας στο Invite γραφεις το id του παιχτη και στου στελνεις προσκληση

2) απλα ψαχνετε μαζι (δεν πρεπει να παιζει και πολυς κοσμος online pro Και ετσι η πιθανοτητες μεγαλωνουν να ξαναπαιξεις με τον ιδιο αντιπαλο

3)ναι το montem φταιει πολλες φορες και μερικες η ip σου και ακομα και η συνδεση σου να μην ειναι σταθερη...και φταις εσυ γι αυτο αφου κανει disconect Και χανεις τον αγωνα...

λυσεις,συνδεσε με ethernet το ps3 Και οχι ασυρματα,αλαξε μοντεμ,και φτιαξε τα Port του μοντεμ (οδηγιες εχει στο Manual του Pro αν θυμαμαι καλα )

saxo kit car
26-04-2010, 17:07
Με ethernet το έχω συνδεδεμένο το ps3 και έχω con-X 8mbps.
Να αλλάξω modem; Έχεις κάποιο συγκεκριμένο στον νου σου;
Όταν λες να φτιάξω τα port, τι εννοείς, τι να τους κάνω δηλαδή;

plakas
26-04-2010, 17:08
για τα Port ειπα δες το manual Βρε ποιο ευκολα θα το καταλαβεις τι να σου πω....τωρα απο modem δεν ξερω καν ποιο εχεις βρε φιλε τι να σου πω τοτε :D

saxo kit car
26-04-2010, 17:22
για τα Port ειπα δες το manual Βρε ποιο ευκολα θα το καταλαβεις τι να σου πω....τωρα απο modem δεν ξερω καν ποιο εχεις βρε φιλε τι να σου πω τοτε :D


Ο.κ, ευχαριστώ.;)