PDA

View Full Version : [Trophy List] Prince of Persia: The Forgotten Sands



Ezio
25-04-2010, 10:19
Platinum (1)
Sand Master
Unlock all other trophies.

Bronze (23)
Memories of Azad
Reach the thick of the battle.

A Warm Welcome
Catch up to Malik.

Power Boost
Find and break a sarcophagus.

Anger Management
Break 100 vases and sarcophagi.

Sand Nemesis
Kill 50 enemes in a row without being hit and without using upgrade powers or the Power of Time.

And King of Blades
Kill 500 enemies with the sword.

Acrobat
Jump on enemies 30 times in a row without falling or using the Power of Time.

Like Dominoes
Knock down 5 enemies with one kick.

Floors are for Losers
Wall run for a total of 1/2 mile (805 meters).

Death from Above
Finish off 10 enemies in a row using only the Aerial Slash.

And stay Down!
Use the finishing lunge 20 times.

Air Time
Perform 20 Aerial Slash attacks.

David and Goliath
Finish 5 titans with the Aerial Slash.

Attack from all Angles
Knock down 15 enemies using the aerial kick.

Swift as the Wind
Defeat 30 enemies using the Power of Flight.

Big Finish
Defeat an enemy by doing a power attack in the fifth ht in a combo.

Ding! Level Up!
Purchase your first upgrade.

Close Call
Save the Prince's life by using the Power of Time.

Not how it Happened
Use the Power of Time 20 times.

Prince of Fire
Defeat 50 enemies using the Flame Trail.

Prince of Earth
Defeat 50 enemies using the Stone Armor.

Prince of Water
Defeat 50 enemies using the Ice Blast.

Prince of Wind
Defeat 50 enemies using the Whirlwind.

Silver (9)
Solomon's Army
Release Solomon's Army.

Just us and Them
Close the fortress gates.

Eye of the Storm
Reach the final fight.

Prince of Tides
Complete the Enemy Tides Challenge.

Stay Dry
Move on solidified water for 1 minute without using the Power of Time.

Untouchable
Defeat Ratash in the Throne Room without taking any damage.

Invincible
Finish the final battle against Ratash without taking any damage.

This is Persia!
Kick 20 enemies off of ledges.

Elemental Control
Upgrade one power to level 4.

Gold (3)
Not what it looks Like
Defeat Ratash.

Got Walkthrough?
Find and break every sarcophagus.

Completist
Purchase every item in the upgrade menu.

(? ? ?) x5

desperate_gamer
25-04-2010, 17:26
Ωραία ευχαριστούμε πολύ +ρεπ.

Όμορφη λιστούλα φαίνεται, το προηγούμενο PoP είχε αρκετά διασκεδαστική πλατίνα.

Ezio
28-04-2010, 21:40
Το this is persia έχει φάση. Αλλά όχι και persia. Μόλις ο Σπαρτιάτης (ξέρετε τι) βρήκαν θάρρος οι άλλοι.:P

ilias78
26-10-2010, 00:24
το Stay Dry πως το περνουμε?

κ ποιο ειναι το aerial kick-aerial slash?

antoniss
26-10-2010, 02:10
το Stay Dry πως το περνουμε?

κ ποιο ειναι το aerial kick-aerial slash?

το Stay Dry (Move on solidified water for 1 minute without using the Power of Time )

μπορείς πολύ εύκολα να το παρεις στο σημείο που πρωτομαθαίνεις την δυνατότητα να παγώνεις το νερό .
Kάνεις "μονόζυγο" από τη μία στύλη νερού στην άλλη και πάλι πίσω για 1 λεπτό

YouTube - Prince of Persia The Forgotten Sands Like Dominoes & Stay Dry

ένα τρικ είναι να πατάς το L2 όταν πηδάς από το ένα στο άλλο ΑΛΛΑ στον αέρα το αφήνεις και το ξαναπατάς ΠΡΙΝ ακουμπίσεις το άλλο , έτσι καταφέρνεις να μην τελειώσεις το freeze timer !


*αν πέσεις ΜΗΝ χρησιομποιήσεις το Power of Time γιατί δεν θα πιάσει!



Επίσης Attack from all Angles trophy (Knock down 15 enemies using the aerial kick)
το aerial kick είναι πολύ απλό , όταν πηδάς με το http://www.ps3trophies.com/forums/images/smilies/button-x.png και κλωτσάς πατώντας το http://www.ps3trophies.com/forums/images/smilies/button-triangle.png καθώς είσαι στον αέρα

* δεν χρειάζεται καν να τους σκοτώσεις ! απλά κλώτσα τους !

isildur83
26-10-2010, 04:03
Το ξεκινησα Κυριακη βραδακι και πηρα την πλατινα Δευτερα μεσημερι.
Πολυ ευκολα τροπαιακια!

antoniss
26-10-2010, 04:09
^^ ε ναι , 8 με 10 ώρες πρέπει να είναι για πλατινα !

ilias78
26-10-2010, 18:50
ευχαριστω αντωνη

ilias78
01-11-2010, 00:26
μια βοηθεια κ σε αυτο

Big Finish
Defeat an enemy by doing a power attack in the fifth ht in a combo.

antoniss
01-11-2010, 00:52
μια βοηθεια κ σε αυτο

Big Finish
Defeat an enemy by doing a power attack in the fifth ht in a combo.

no problemo Ilias !

βασικά αυτό το trophy θέλει να κάνεις power attack στο τελείωμα ενός combo , δλδ power attack κάνεις κρατώντας πατημένο το τετράγωνο http://www.ps3trophies.com/forums/images/smilies/button-square.png αντί να το πατάς διαδοχικά , οπότε μόλις το πατήσεις 4 φορές την επόμενη κράτα το πατημένο!

ilias78
01-11-2010, 01:29
ok θα το δοκιμασω. το τελειωσα αλλα μου εμειναν 2-3 τροπαια οποτε θα το παρω απο την αρχη παλι. να παρω την πρωτη μου πλατινα θελω.
thanks man.

antoniss
01-11-2010, 22:20
^^ Ηλία , εντάξει η πλατίνα ? την πήρες ??:a040:

ilias78
01-11-2010, 23:07
οχι ακομα. κατι μου ξεφυγε κ το πηρα απο την αρχη!!!! χεχε.

HarrisDo
02-11-2010, 00:38
Γενικά αν είσαι προσεκτικός θα το πάρεις πολυ εύκολα το Platinum..εγώ το πήρα σχεδόν τυχαία χωρίς οδηγό..το μόνο που δεν είχα κάνει ήταν το Our Little Secret που δεν μου είχε πάει το μυαλό..οι σαρκοφάγοι πολύ φανερά τοποθετημένοι και όλα τα Combat τα παίρνεις στα Enemy Tides Challenges που είναι και εντελώς Glitched..με ένα Upgrade Available πήρα 2 φορές 6 Powers..:p
Μετά χάλασε το Bug..το Sand Nemesis μπορεί να σε δυσκολέψει..το έκανα στο The Baths αλλά είναι πιο εύκολο στο Final Climb τελικά..κάθεσαι κάτω και περιμένεις..

ilias78
02-11-2010, 00:58
βασικα 2 ειναι μου εμειναν. καπου εχασα 1-2 σαρκοφαγους και το david-goliath.
κριμα γιαυτα τα 2 να χασω την πλατινα. οποτε το πηρα απο την αρχη και βλεπουμε.

HarrisDo
02-11-2010, 15:30
Το David & Goliath είναι Glitched μερικές φορές..το έκανα 15-20 φορές για να το πάρω..δεν ξέρω αν το έχει πάθει άλλος αυτό..

antoniss
02-11-2010, 16:33
Το David & Goliath είναι Glitched μερικές φορές..το έκανα 15-20 φορές για να το πάρω..δεν ξέρω αν το έχει πάθει άλλος αυτό..

δεν νομίζω να είναι ,
απλά πρεπει να το προλάβεις πριν το The King's Tower ,

δλδ να σκοτώσεις 5 τιτάνες με το Aerial Slash , που εμφανίζονται στο Ruins of Rekem , όταν πέσει η ζωή τους κάτω από την μέση θα γονατισουν στο ένα τους γόνατο , τότε πρεπει να πηδήξεις και μετά το http://www.ps3trophies.com/forums/images/smilies/button-square.png καθώς είσαι στον αέρα όταν κάνει μια λάμψη το σπαθί ξαναπατάς το http://www.ps3trophies.com/forums/images/smilies/button-square.png για να κάνεις το aerial slash! αυτό γρήγορα και στους 5 τιτανες αντίστοιχα.

σε όλο το παιχνίδι όλοι και όλοι είναι 7 τιτάνες , αλλιώς από το challenge mode στο μενού.

HarrisDo
02-11-2010, 18:49
Από το Challenge το έκανα..στο κανονικό παιχνίδι δεν τους είχα κανει όλους..
Αλλά και εκεί δεν μου το έδινε..!

ilias78
02-11-2010, 19:57
εσυ δηλαδη πηρες το τροπαιο απο το challenge? θα το δοκιμασω εκει.

HarrisDo
03-11-2010, 20:43
Επειδή το Forgotten Sands το έχω πάρει και σε ένα φίλο μου που με φιλοξενούσε Platinum έχω την εντύπωση ότι σε αυτόν το πήρα στα Challenges..

kwstakisII
07-11-2010, 06:54
το Sand Nemesis και το Acrobat πώς τα παίρνω??

HarrisDo
07-11-2010, 13:32
Kαι τα 2 μπορείς να τα πάρεις στο The Baths..στο Acrobat πρέπει να πηδήξεις πάνω σε εχθρούς για 10 συνεχόμενες φορές..προσπάθησε να πηδάς σε ένα σχηματισμό σταυρού δηλαδή : μπροστά, πίσω αριστερά , δεξιά, μπροστά ξανά κοκ..έτσι δεν θα υπάρχει κίνδυνος να πέσεις..μάλιστα αφού υπάρχουν και αρκετοί εχθροί θα το πετύχεις πιο εύκολα..απλώς σμπρόξε τον μοχλό προς ένα εχθρό και πίεσε το [Χ], επανέλαβε το 10 φορές χωρίς να πέσεις κάτω και θα το καταφέρεις..
Το Sand Nemesis είναι λίγο πιο δύσκολο και θέλει μια τεχνική. Στο The Baths είναι λίγο δύσκολο αλλά μπορείς να το πάρεις μέσα σε 15 λεπτά. Αρχικά προσπάθησε να κάνεις του εχθρούς να σε ακολουθούν φέρνοντας τους σε μια σειρά γύρω από τα πορτοκαλί τέρατα που συνεχως ανανεώνουν τους νεκρούς. (φρόντισε αυτά να μην τα σκοτώσεις). Έτσι θα τους κάνεις να τρέχουν σε ένα κύκλο ώστε να μην μπορουν να σε περικυκλώσουν..τωρα τι γίνεται..απλώς κάθε λίγα δευτερόλεπτα κλοτσάς τους εχθρούς και μαχαιρώνεις μερικούς και συνεχίζεις να κινεισαι γύρω απο τα πορτοκαλί τέρατα προσέχοντας να μην φας καμία αδέσποτη..με υπομονή, επιμονή και προσεκτικές κινήσεις θα το πάρεις!!
Στο Final Climb είναι πιο εύκολο να το πάρεις αν απλώς κάθεσαι στο πρώτο επιπεδο και περιμένεις τους εχθρούς να κατέβουν ένας ένας..

kwstakisII
07-11-2010, 14:42
Το Sand Nemesis είναι λίγο πιο δύσκολο και θέλει μια τεχνική. Στο The Baths είναι λίγο δύσκολο αλλά μπορείς να το πάρεις μέσα σε 15 λεπτά. Αρχικά προσπάθησε να κάνεις του εχθρούς να σε ακολουθούν φέρνοντας τους σε μια σειρά γύρω από τα πορτοκαλί τέρατα που συνεχως ανανεώνουν τους νεκρούς. (φρόντισε αυτά να μην τα σκοτώσεις). Έτσι θα τους κάνεις να τρέχουν σε ένα κύκλο ώστε να μην μπορουν να σε περικυκλώσουν..τωρα τι γίνεται..απλώς κάθε λίγα δευτερόλεπτα κλοτσάς τους εχθρούς και μαχαιρώνεις μερικούς και συνεχίζεις να κινεισαι γύρω απο τα πορτοκαλί τέρατα προσέχοντας να μην φας καμία αδέσποτη..με υπομονή, επιμονή και προσεκτικές κινήσεις θα το πάρεις!!
Στο Final Climb είναι πιο εύκολο να το πάρεις αν απλώς κάθεσαι στο πρώτο επιπεδο και περιμένεις τους εχθρούς να κατέβουν ένας ένας..


Δηλαδή θέλει να κάνω μάχη για 15 λεπτά χωρίς να δεχτώ χτύπημα??

kwstakisII
07-11-2010, 15:21
συγνώμη που διπλοποστάρω αλλά δεν με αφηνει να κάνω edit...Θέλει πρέπει να κάνω μάχη,να σκοτώσω 50 αντίπαλους χωρίς να δεχτώ χτύπημα??

HarrisDo
07-11-2010, 18:51
Ακριβώς αυτό..πρέπει να σκοτώσεις 50 εχθρούς χωρίς να δεχτείς χτύπημα..απλώς θα σου πάρει περίπου 15-20 λεπτά..

kwstakisII
07-11-2010, 21:47
ΟΚ το τερμάτισα και μου έμειναν τα Untouchable Invincible...Εδώ νικάω τον Ρατας χωρίς να με χτυπήσει???

ΥΓ: για σιγουριά ρωτάω!!!!

ilias78
07-11-2010, 22:51
μολις πηρα το david and goliath.
οι σαρκοφαγες μου μεινανε. αντε να δουμε

ilias78
09-11-2010, 00:06
μολις πηρα την πρωτη μου πλατινα!!!!

HarrisDo
09-11-2010, 00:53
Aντε Μπράβο!!

kwstakisII
09-11-2010, 02:43
Και εγώ παιδιά μολις πηρα την πρωτη μου πλατινα!!!! Ευχαριστώ για τις συμβουλές....

ΥΓ:Πολύ ωραίο παιχνίδι

TJohn
21-03-2011, 03:05
Τρομερό παιχνίδι και εύκολη πλατίνα!!!