PDA

View Full Version : Αγορά PS3 Starter Pack από Γερμανία



jprotop
24-08-2007, 17:20
Αγαπητοι συμφορήτες,

θα ήθελα να σας ρωτήσω, εάν αγοράσω το PS3 Starter Pack από Γερμανία θα έχω προβλημα με την λειτουργεία του στην Ελλάδα (Games, DVD, Blu-rey, ktl) και επίσης εάν θα καλυπτεται από εγγύηση της Sony Hellas λογο της αγοράς του από αλλη χώρα.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

:wave::wave::wave:

greekteo
24-08-2007, 17:43
:welcome2::welcome2:
Καλως ηρθες διακοσιοστε φιλε στο φορουμ. Αν το παρεις απο Γερμανια δεν θα χεις κανενα προβλημα οσον αφορα την λειτουργια του γιατι στις PAL περιοχες, η λειτουργια του PS3 ειναι η ιδια. Ως προς την εγγυηση δεν ξερω να σου πω με ακριβεια αλλα νομιζω οτι θα πρεπει να το στειλεις στη Γερμανια σε περιπτωση βλαβης. Δεν ειμαι ομως σιγουρος. Μη σε παρω και στο λαιμο μου :p:p

Ελπιζω να βοηθησα

jprotop
24-08-2007, 20:17
Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία, άπλα αν η εγγύηση που δίνει η Sony για τα προιόντα της είναι Paneuropean όπως κάνουν άλλες εταιρίες (Έχω εμπειρία από τέτοιου είδους εγγύηση) δεν νομίζο να υπάρχει πρόβλημα απο τη Sony Hellas. Μήπως στο forum ύπαρχει κάποιο Contact point με την Sony Hellas ώστε να γίνει η σχετική ερώτηση.

THX Again

MaRkUs_
24-08-2007, 21:13
δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα....είναι προϊόν απο χώρα της ευρώπης....όχι αμερικής η ασίας....εγώ τουλάχιστων δεν είχα πρόβλημα με μια βιντεοκάμερα που πήρα απο γερμανία .

mg1980
25-08-2007, 08:19
δεν υπαρχει προβλημα με την εγγυηση,το καλυπτει η sony hellas..το λεω αυτο γιατι ειχα αγορασει πριν κυκλοφορησει το ps3 στην ευρωπη,ειχα παρει ενα γιαπωνεζικο,το οποιο μου χαλασε και δεν τοα λλαζαν..λογικο..γιατι;σε τηλεφωνικη συνομιλια αλλα και μεσω eimail με τη διευθυντρια πωλησεων της sony hellas,μου εγινε γνωστο οτι εγγυση ισχυει μονο για αγορα απο κρατος μελος της Ε.Ε για αυτο μην ανυσυχεις,απλα να κοιταξεις αν εχει το καταστημα απο το οπιο θα το αγορασεις rma δηλ. να μπορεις να το αλλαξεις αν παθει τιποτα...που δε σου το ευχομαι..α,καλωσορισες στη παρεα μας και με το καλο να το αγορασεις.

klepidas
25-08-2007, 11:14
file mou proton kalosirthes...deuteron tha to pareis apo germaniko site i eisai germania kai tha to tseposeis apo ekei?

jprotop
26-08-2007, 01:37
Ευχαριστώ όλους για την θερμή υποδοχή, πιστεύω και εγώ ότι δεν θα ύπαρχει πρόβλημα στην εγγύηση εάν η αφορά γίνει από χώρα της EU. Όσο αφορά την αγορά του PS3 θα γίνει από γνωστό που εργάζεται στην Γερμανία, από κατάστημα ή από e-shop και θα παραδωθεί απο τον ίδιο στην Ελλάδα. Αλλά αλήθεια υπάρχει διαφορά αν θα γίνει αγορά από κατάστημα ή από e-shop φίλε klepida;

greekteo
26-08-2007, 01:58
διαφορα ιδιαιτερη δεν νομιζω να υπαρχει. κυριως βασιζεται στο γουστο του καθενος και στην εμπιστοσυνη που εχει στις πιστωτικες καρτες, αλλιως τα ιδια λεφτα θα δωσεις (εκτος αν το βρεις πιο φθηνο, συνηθως στα e-shops), την ιδια εγγυηση θα χεις κλπ

klepidas
26-08-2007, 15:24
pedia to pio fthino ps3 pou vrika enai 444 euro apo games-asia an vreite kana site me pio fthina ps3 tha ithela na me enimerosete