PDA

View Full Version : Exclusive Heavy Rain - [Playstation Move]



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7

Valkyre
20-03-2010, 11:03
Heavy Rain – DLC Release Date and Patch


Hi everyone – following last month's launch, it's been fantastic to see Heavy Rain getting such a good reception – lots of positive feedback, and great sales too! Thanks to all of you out there who've supported this innovative game with your comments and enthusiasm.

Firstly, the development team has been working hard to quickly identify and resolve the problems that a small percentage of players have been reporting over the last few weeks. I'm pleased to confirm that a patch will be released today addressing a number of issues – thanks to everyone for their patience.

aris13
20-03-2010, 11:36
Heavy Rain 'Taxidermist' DLC hitting PSN for $4.99 on April 1 (http://www.joystiq.com/2010/03/19/heavy-rain-taxidermist-dlc-hitting-psn-for-4-99-on-april-1/)

nikolaszax
20-03-2010, 23:30
Δεν ξερω αν ποσταριστικε:

David CAge's interview στο joystic,γεματο spoilers.Σχετικα με το HR,καποια πραγματα με την ιστορια κτλ:

http://www.joystiq.com/2010/03/19/interview-spoiling-heavy-rain-with-david-cage/

Πολυ μου αρεσε η απαντηση του στο τμημα περι
του αν θα σκοτωναμε τον drug dealer και οτι οι περισσοτεροι δεν το εκαναν παρολο που ξερουμε οτι ειναι video game και σε αλλα παιχνιδια σκοτωνουμε αβερτα.Ειναι τετοιες στιγμες που νιωθεις οτι παιζεις κατι "περισσοτερο" απο ενα αλλο παιχνιδι

Δινει ακομα εξηγηση περι καποιον plot holes οπως
το οτι γνωριζε το τηλεφωνο του jayden η madison ή γιατι δεν συνεληφθει ο Ethan αφου πυροβολησε τον dealer
και δινει και μια εξηγηση γι ενα αλλο που δεν ξερω κατα ποσο ικανοποιητικο ειναι ως εξηγηση αλλα τεσπα
Περι Blackouts λοιπον λεει πως ειναι η τεχνικη του αφηνεις στον θεατη να βγαλει συμπερασματα.Δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιει γιατι τετοιες σκηνες πρεπει να μπορουν να σε οδηγησουν σε ενα συμπερασμα αλλα τα blackouts του Ethan δεν μπορω με καμια να δωσω μια εξηγηση

Anyways χαιρομαι πραγματικα που μεχρις στιγμης φαινετε να εκανα λαθος και το παιχνιδι να πηγαινει καλυτερα απο οτι περιμενα.Ηδη κοντευει τα 900000 κομματια,που πανω κατω ιδιο νουμερο fahrenheit σε 3 κονσολες LTS!Μεγαλη επιτυχια και ανετα θα περασει μυριο.Τελικα γινονται και θαυματα λολ.

WolfRathmA
21-03-2010, 02:20
^^ Συμφωνω σε ολα μαζι σου!

Παλι καλα που το παιχνιδι πηγε πολυ καλα στις πωλησεις, μακαρι να δουμε και αλλα τετοιου ιδους παιχνιδια απο την QD.

Παντως για το DLC, αν σκεφτεται κανεις να το αγορασει καλυτερα να μη το κανει. Δε θα δει και κατι διαφορετικο. Πιστευω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του.

obione
21-03-2010, 03:42
to paixnidi einai fovero...epitelous kati endiaferon apo ta sunithismena...!!mporw na exw ta gualia tou tupou???na kanw to grafeio mou etsi???lol...

PDS
21-03-2010, 05:11
Επειδη εγινε συζητηση στο thread του uncharted περι heavy rain και το κατα ποσο πρωτοτυπο παιχνιδι ειναι,θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου εδω,για να μην το κανω στο thread του U2.

Το heavy rain μου χαρησε συγκινησεις και στιγμες που ειχα χρονια να ζησω σε videogame.Τα videogames που μου εδωσαν κατι αναλογο,ηταν παιχνιδια που για τα δεδομενα της εποχης εκαναν το κατι παραπανω(οπως και το heavy rain δλδ).
Μπορει τα U2 και GoW3 να ηταν καταπληκτικα games,αλλα το HR εκανε την υπερβαση.Δεν θα σταθω στα επιμερους στοιχεια του τιτλου.Μπορει αλλωστε αν τα συγκρινουμε ενα ενα με τα αλλα 2 games(gow3,U2) να χανει σε ολους τους τομεις το HR.Αλλα ο ενθουσιασμος και οι αντιδρασεις μου οταν επαιζα HR μπορουν να συγκριθουν μονο με τις αντιδρασεις που ειχα οταν πρωτοεπαιξα παιχνιδια σε κονσολα.

HarrisDo
21-03-2010, 10:24
Bγηκε το update 1.02 για το παιχνιδι?

PDS
21-03-2010, 12:21
Epic: Heavy Rain has birthed a new game genre
http://www.maxconsole.net/content.php?39218-Epic-Heavy-Rain-has-birthed-a-new-game-genre


Kind words from the guys at Epic Games (Gears of War creators). They think that PS3 exclusive Heavy Rain has given birth to a new game genre. In a tweet they said "by combining elements we’ve seen before in an excellent manner it appears as if Heavy Rain has birthed a new genre."

Valkyre
21-03-2010, 12:38
To πιο καλο απο ολα ειναι οτι το παιχνιδι εγινε επιτυχια κατι που εγω φοβομουν και ανησυχουσα οτι δεν προκειται να συμβει.Αυτο ειναι ενα ελπιδοφορο μηνυμα οχι μονο για την δημιουργο εταιρεια του Heavy Rain , αλλα και για πολλες αλλες ομαδες αναπτυξης που εχουν παρομοια πραγματα στο μυαλο τους αλλα φοβονται να τα υλοποιησουν λογω πενιχρων πωλησεων.

Με λιγα λογια το Heavy Rain ανοιγει νεους οριζοντες για πολλα καινουργια concepts.Δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι εβλεπδαν το εν λογω παιχνιδι σαν ενα στοιχημα.Ευτυχως το στοιχημα κερδιθηκε! :D

plakas
21-03-2010, 12:42
βλεπεις η διαφημιση εκανε την δουλεια της!!!!αν ειμασταν 10 χρονια πισω το παιχνιδι θα επιανε απλα πατο.Σημερα χαρη στην διαφημιση απο νετ και forums,ειδες αυτος ο χωρος ασπρη μερα ;)

fearwhatnow
21-03-2010, 16:51
To update 1.02 βγηκε.Μεχρι να λειτουργησει ομως μετα το update χρειαστηκε να κανω 3 reset του ps3..Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο και απλα ειχε σκονη το δισκακι.Δεν καθαρισα το δισκακι επιτηδες και τωρα λειτουργει κανονικα το παιχνιδι.Αν ξανακολλησει θα δοκιμασω να σβησω τα updates και να μπει κατευθειαν το 1.02.Αν βεβαια γινεται αυτο.

desperate_gamer
21-03-2010, 20:13
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το 1.02, ενώ σήμερα τέσταρα αρκετά την υπομονή του με απανωτά reloads μπας και πιάσω το Kamikaze trophy (I HATE IT! and I don't have it yet :( ).

aris13
23-03-2010, 10:50
:P:P:P


3C_AGSzGef4&hl

desperate_gamer
23-03-2010, 22:00
Rep για το find και καραlol.

Ο ρόλος έτοιμος ήταν! Χαχαχα! Επίσης αν τύχει ποτέ να δω αυτή την ταινία θα ξέρω τι κάνει ο ντετέκτιβ στον ελεύθερό του χρόνο.

chronohill
24-03-2010, 13:44
Tελικα μ στειλανε Mail απτο 4 days challenge και κερδισα ενα theme!!!!γιουχου!χα
μακαρι να ναι ωραιο.θα το βαλω και θα σας πω...

enstikto
24-03-2010, 13:59
Tελικα μ στειλανε Mail απτο 4 days challenge και κερδισα ενα theme!!!!γιουχου!χα
μακαρι να ναι ωραιο.θα το βαλω και θα σας πω...

Και μένα! Γιουουουουουουπιιιιι! Δεν μας έγραψαν τελείως στα @@ τους τελικά :)
Ελπίζω μόνο να μην είναι το κλασικό θέμα του Heavy Rain γιατί το έχω ήδη απο την Special.

chronohill
24-03-2010, 14:02
Και μένα! Γιουουουουουουπιιιιι! Δεν μας έγραψαν τελείως στα @@ τους τελικά :)
Ελπίζω μόνο να μην είναι το κλασικό θέμα του Heavy Rain γιατί το έχω ήδη απο την Special.
Τελικα ειναι για την ευρωπη το "ARI mars theme" και για αμερικα το "Crime Scene"!Τελεια γιατι μαρεσε πιο πολυ το mars theme!γαματο!:D
Αξιζε τελικα να ασχοληθουμε!

stein3x
27-03-2010, 01:40
Heavy Rain will support PS Move

Sony's revealed that Heavy Rain will work with PlayStation Move this autumn.

Confirmation came from the pages of Chief, a Belgian gaming magazine due in shops on Tuesday (translated and scooped by Gamer.nl (http://www.gamer.nl/nieuws/57281/sony-bevestigt-move-support-voor-heavy-rain)).

The magazine didn't apparently go into any further detail, but did name a few other games that would work with PlayStation Move. They're not reprinted for our benefit.

Heavy Rain creator David Cage hinted a few weeks ago that PlayStation Move support was probable (http://www.eurogamer.net/articles/cage-hints-at-motion-control-announcement).

Gesture controls would fit neatly into Heavy Rain's existing template, which requires thumbsticks to be pushed in certain directions or patterns, and the pad shaken in various ways.

desperate_gamer
27-03-2010, 18:22
Καλά ένα playthrough με Move θα ήταν ό,τι πρέπει. Πραγματικά το Heavy Rain δείχνει πόσο ωραία μπορεί να είναι τα motion sensor controls, αν το παιχνίδι είναι καλό, χωρίς να είναι απλά gimmick.

nickolas82
31-03-2010, 00:23
Cage: Heavy Rain Sales Sent 'Very Strong Message' About Innovation

http://www.gamasutra.com/view/news/27825/Cage_Heavy_Rain_Sales_Sent_Very_Strong_Message_Abo ut_Innovation.php

Ευτυχώς που με τις πωλήσεις του HR οι gamers ανα τον κόσμο έδειξαν πως θέλουν τα videogames να ωριμάσουν και ζητάνε κάτι διαφορετικό από COD clones

Valkyre
31-03-2010, 10:44
Χτυπησε το μυρριο το παιχνιδακι , τουλαχιστον με βαση το....vgchartz

Χα;ιρομαι για την επιτυχια του και μακαρι να αποτελεσει παραδειγμα για πολλους που φοβονται να ρισκαρουν για κατι διαφορετικο. :)

enstikto
31-03-2010, 10:49
Χαίρομαι πάρα πολύ για το παραπάνω! Ανοίγει τους δρόμους για ανθρώπους που θέλουν να φτιάξουν κάτι καινούριο και πρωτοποριακό, πέρα απο τα (βαρέθηκε η ψυχή μου) First Person Shooters... ΤΕΛΕΙΑ! :)

jimspy
31-03-2010, 10:59
to pio protoporiako paixnidi ths xronias an oxi to koryfaio....
to gegonos oti oi polhseis phgan arketa kala sthn sygkekrimenh periptosh mono kalo kanei ....elpizo h quantic dreams na eisakoysei thn antapokρish ton gamers k na mas prosferei kati tetoio k sto mellon

Noobios
31-03-2010, 21:33
Πηρα και τα 2 το Σαββατο GoW3 Heavy Rain και δεν εχω βαλει ακομα το δισκακι του GoW3. Ειλικρινα δεν περιμενα να ειναι τοσο κολληματικο το παιχνιδι. Παντα ηξερα οτι θα ηταν καλο παιχνιδι και σιγουρα ενδιαφερον....αλλα τελικα ειναι και εθιστικο! Πραγμα αρκετα σημαντικο κ σχετικα δυσκολο να το πετυχει ο developer.

PDS
31-03-2010, 21:37
to pio protoporiako paixnidi ths xronias an oxi to koryfaio....

Για μενα ειναι το κορυφαιο της χρονιας μεχρι στιγμης.Εχουμε δρομο ακομα βεβαια,αλλα μου αρεσε τοσο πολυ που δυσκολα θα αλλαξω αποψη,οσο καλα παιχνιδια και να ερθουν.

chronohill
31-03-2010, 21:41
Για μενα ειναι το κορυφαιο της χρονιας μεχρι στιγμης.Εχουμε δρομο ακομα βεβαια,αλλα μου αρεσε τοσο πολυ που δυσκολα θα αλλαξω αποψη,οσο καλα παιχνιδια και να ερθουν.
βαλε και μενα μαζι.Δεν νομιζω να βγει κατι τοσο δυνατο(για μενα) μεσα στο 10.Μακαρι να υπαρξουν εκπληξεις αλλα..

Noobios
31-03-2010, 21:42
Για μενα ειναι το κορυφαιο της χρονιας μεχρι στιγμης.Εχουμε δρομο ακομα βεβαια,αλλα μου αρεσε τοσο πολυ που δυσκολα θα αλλαξω αποψη,οσο καλα παιχνιδια και να ερθουν.

Προσωπικα λογω μεγαλης πορωσης απο μικρος με τον συγκεκριμενο χαρακτηρα το νουμερο 1 παιχνιδι της χρονιας ηταν το Arkham Asylum. Το παιχνιδι αυτο για μενα ηταν ενα dream come true υστερα απο την σκαρταδουρα που ειχα παιξει στην ζωη μου με τον τιτλο Batman :P

Κατα τ'αλλα το Heavy Rain παιζει να ειναι close 2nd...

chronohill
31-03-2010, 21:47
Το Batman βγηκε περυσι.Οποτε και συ για πρωτο εχεις το heavy rain φετος!:fantasy_dreams:

chronohill
01-04-2010, 15:18
Βγηκε το πρωτο βιντεο που παιζεις το heavy rain με...τα χερια!λεει οτι δεν χρειαζονται τα lighting dildos γιατι δεν χρειαζεται μεγαλη ακριβεια στο heavy!καλο φαινεται...Μηπως το Natal τελικα την εβαψε??Το λεω γιατι η sony μπορει κιαυτη οποτε θελει να βαζει να κανουμε κινησεις με τα χερια...οποτε συνδυαζει και τα δυο...
http://www.criticalgamer.co.uk/2010/04/01/footage-of-heavy-rain-adapted-for-move/

PDS
01-04-2010, 15:29
Βγηκε το πρωτο βιντεο που παιζεις το heavy rain με...τα χερια!λεει οτι δεν χρειαζονται τα lighting dildos γιατι δεν χρειαζεται μεγαλη ακριβεια στο heavy!καλο φαινεται...Μηπως το Natal τελικα την εβαψε??Το λεω γιατι η sony μπορει κιαυτη οποτε θελει να βαζει να κανουμε κινησεις με τα χερια...οποτε συνδυαζει και τα δυο...
http://www.criticalgamer.co.uk/2010/04/01/footage-of-heavy-rain-adapted-for-move/


Oτι η καμερα μπορει να δει κινηση χεριων ειναι δεδομενο.Οποιος εχει παιξει eyepet θα το εχει διαπιστωσει.
Αλλα 1/4...
<33

desperate_gamer
01-04-2010, 17:59
Βγηκε το πρωτο βιντεο που παιζεις το heavy rain με...τα χερια!λεει οτι δεν χρειαζονται τα lighting dildos γιατι δεν χρειαζεται μεγαλη ακριβεια στο heavy!καλο φαινεται...Μηπως το Natal τελικα την εβαψε??Το λεω γιατι η sony μπορει κιαυτη οποτε θελει να βαζει να κανουμε κινησεις με τα χερια...οποτε συνδυαζει και τα δυο...
http://www.criticalgamer.co.uk/2010/04/01/footage-of-heavy-rain-adapted-for-move/

Χαχαχα! Καλέ αυτός κουνάει τα χέρια του και από κάτω έχει το χειριστήριο. APRIL FOOL'S!!! :rant:

Και γιατί να λένε ότι θα παίζει με Move όταν δεν χρειάζεται καν; Ήμαρτον!

stein3x
01-04-2010, 19:56
Heavy Rain Taxidermist on PS3 Store

The first batch of Heavy Rain downloadable content arrives today. It's called The Taxidermist and stars main character Madison Paige. As her, you'll nose around the house of a taxidermist who also happens to be a suspect in the Origami Killer killings.

Για όσους δεν είχανε την special edition.Προσωπικά που το είχα παίξει από την special δεν αξίζει για ξεχωριστή αγορά,μια σκηνή είναι με εναλακτηκές διεξόδους.

chronohill
01-04-2010, 20:33
Χαχαχα! Καλέ αυτός κουνάει τα χέρια του και από κάτω έχει το χειριστήριο. APRIL FOOL'S!!! :rant:

Και γιατί να λένε ότι θα παίζει με Move όταν δεν χρειάζεται καν; Ήμαρτον!
xaxa ναι!Εγω ψαρωσα στην αρχη!καλον μηνα παιδες!

fistikis
02-04-2010, 17:18
Κατεβασα το taxidermist αλλα δεν μπορω να βρω πως παιζει εχει κανεις καμια ιδεα?

EDIT: μαλλον την πατησα γιατι το dlc ειναι για BCES-00797 και εγω εχω BCES-00458 παιζει να το κανω να δουλεψει με καποιο τροπο η τσαμπα τα 4€?

stein3x
02-04-2010, 17:33
Για να παίξεις θα βάλεις το κανονικό παιχνίδι μέσα και θα πας αν υθμάμε καλά στις επιλογές bonus.Βέβαιά μπορεί να μην παίζει/βλέπει το DLC λόγω διαφορετικής έκδοσης (δεν παίρνω και όρκο)

fistikis
02-04-2010, 17:45
Τελικα δεν το βλεπει μαλλον πρεπει να το ξανακατεβασω απο uk account ευχαριστω παντως

yiannis2002s
03-04-2010, 23:58
Το παιχνίδι το τερμάτισα και το ξανάρχισα στο καπάκι. Είναι απίστευτο. Πραγματικά μια μοναδική εμπείρια. Όσοι λένε ότι με τα QTEs δεν συμμετέχεις ιδιαίτερα και είναι απλά μια ταινία που βλέπεις χάνουν κάτι πολύ μοναδικό. Ζεις πραγματικά την κάθε στιγμή. Καθηλωτικό σενάριο και εντελώς μη προβλέψιμο. Για τα γραφικά δεν θα μιλήσω μιας και είναι τα καλύτερα που έχω δει στο PS3 μέχρι στιγμης.... Το μόνο αρνητικό είναι το tearing που υπάρχει αρκετά, αλλά είναι τόσο απίστευτο παιχνίδι που δεν θα δώσω ιδιαίτερη βάση σε αυτό. Way to go Quantic Dream
Ο τίτλος είναι MUST για έναν κάτοχο PS3. :)

Συμφωνω απολυτα!
Απιστευτος τιτλος που μακαρι να κρατουσε λιιιγο ακομα! :*
Μακαρι να εχουμε και αλλα αναλογα παιχνιδια και να ξεφυγουμε λιγο απο τα κλασικα....

ΥΓ. Το downloadable ''Taxidermist'' αρκετα μετριο μιας και εχει διαρκεια κανα 20λεπτο.....Δεν ειναι ενα ''αλλο στορυ'' απλα μια ασχετη εξτρα σκηνη, που τελειωνει με συνοπτικες διαδικασίες....

lpapostolis
06-04-2010, 16:58
Πριν λίγες μέρες πήρα το Collector's Edition και βάζω τον κωδικό και δεν το δέχεται. Το account μου είναι Ελληνικό και το παιχνίδι έχει και Ελληνικά στο εξώφυλλο κλπ.. Τι μπορεί να φταίει?

chronohill
06-04-2010, 17:47
Πριν λίγες μέρες πήρα το Collector's Edition και βάζω τον κωδικό και δεν το δέχεται. Το account μου είναι Ελληνικό και το παιχνίδι έχει και Ελληνικά στο εξώφυλλο κλπ.. Τι μπορεί να φταίει?
Ειχε δημιουργηθει ενα προβλημα με τον κωδικο αλλα αντιμετωπιστηκε.Εγω εβαλα τους κωδικους κανονικα.περιεργο.Παρτους ενα τηλεφωνο η στειλε mail στην sony hellas..

nikolaszax
15-04-2010, 17:19
Ενα νεο interview με καποια πραγματα απο το development που δεν ξεραμε.
Τα σημαντικοτερα?Η madisson ήταν αρχικα ξανθια και η σκηνη στο mall(2η σκηνη παιχνιδιου) ηταν πολυ πιο "ανατριχιαστικη".

http://www.upsblogit.com/?page_id=6630

http://www.upsblogit.com/wp-content/uploads/2010/04/madisonblonde.jpg
Μπλιαχ :P.

stein3x
15-04-2010, 18:17
lol τι είναι αυτό?!!
Πάλι καλά που της αλάξανε μαλί γιατί εδώ μοιάζει λίγο με π**τ@να που φοράει περούκα!!
Χίλιες φορές όπως είναι τώρα στο παιχνίδι παρά έτσι.

toninio
15-04-2010, 18:44
Ε, όπως και να το κάνουμε, το κοντό-μελαχρινό μαλλάκι δίνει άλλο στυλ. Το...μωρό που έδωσε τα χαρακτηριστικά της είναι μία Γαλλίδα ηθοποιός, η Jaqui Ainsley.....
YouTube- Jacqui Ainsley Official Website
...αλλά μάλλον καλά έκαναν και αφαίρεσαν το ξανθό από τη Μάντισον....

WolfRathmA
18-04-2010, 03:48
Μοντελο ειναι οχι ηθοποιος ;)

toninio
19-04-2010, 01:58
Σωστά. Και μάλιστα...ούτε Γαλλίδα είναι, αλλά Αγγλίδα. Καλά τα πάω.....:P

Ezio
19-04-2010, 20:10
Μοντελο ειναι οχι ηθοποιος ;)

Δεν πειράζει... Καλύτερα.:P. Μια σαμπάνια λείπει μόνο.:muhaha:

pictorino
01-05-2010, 10:56
φαίνεται το πιο συγκλονιστικό παιχνίδι του 2010 ως τώρα ... έπαιζα χθες και είχαν καθηλωθεί όλοι γύρω μου χαζεύοντας

redismagik
01-05-2010, 15:27
eftasa ston topo tou egklimatos me ton epitheoriti.mexri stigmis to pexnidi d m exei enthousiasei .to antitheto malista!

pictorino
01-05-2010, 19:12
εμένα με έχει ενθουσιάσει και σήμερα προχώρησα αρκετά, όταν το βάζω δεν μπορώ να σταματήσω!!

redismagik
02-05-2010, 09:37
eime sto seimio pou pernas tis genitries gia na akolouthiseis to monopati tis ''petaloudas''.konteuo na strampoulijo t daxtila mou gia na to katafero alla sinexeia me xtipaei to reuma.kana tips pos tha to kano?

pictorino
02-05-2010, 09:40
με υπομονή!! δεν τα περνάς ευθεία από εκεί που σε βγάζει ο σωλήνας, μπορείς να κινείσαι και δεξιά-αριστερά στα πλέγματα με το ρεύμα, όχι μόνο μπρος-πίσω

redismagik
02-05-2010, 09:43
loloolool!re c tha ton psofiso ton xaraktira! exei faei tosa volt pou tha fotizame olli tin athina gia kana xrono!

pictorino
02-05-2010, 09:49
LOL!! δεν έχει ανάγκη, λίγη προπόνηση ακόμα και θα περάσει. δεν παθαίνει τπτ

redismagik
02-05-2010, 10:29
na to kopso t daxtilo?sos grigora!!

Ezio
02-05-2010, 11:20
Ναι. Και βάζε spoiler.

PDS
02-05-2010, 14:09
Βρε Γιαννη,βαλε κανα spoiler ή κανε ποστ στο αλλο thread για τα spoilers.Μονο τον δολοφονο δεν μας ειπες ακομα<33

Valkyre
02-05-2010, 14:43
Γιαννη θα μας κατασρεψεις ολοθυς εσυ ρε! χαχαχααχα :D :D

redismagik
02-05-2010, 15:31
Βρε Γιαννη,βαλε κανα spoiler ή κανε ποστ στο αλλο thread για τα spoilers.Μονο τον δολοφονο δεν μας ειπες ακομα<33


Γιαννη θα μας κατασρεψεις ολοθυς εσυ ρε! χαχαχααχα :D :D

ok kids!etsi ki allios de prokite na janampo sto thread gia apories!to teliosa prin ligo ki oloi jeroume pia poios eine o dolofonos!eine o............. siga misas to po :cool: !

tonybsg
02-05-2010, 16:20
Εγώ κάθισα τώρα τις τελευταίες μέρες να ασχοληθώ με τα 2-3 χρονοβόρα trophies (πχ το Perfect Crime και το All Endings). Η αλήθεια είναι ότι όσο το ξαναπαίζεις, τόσο σου χτυπάνε οι ασυνέχειες και τα κενά που έχουν αναφερθεί. Από την άλλη, κάποια από τα endings είναι φοβερά έως συγκλονιστικά, ειδικά αυτά με τον Ethan, ή το Mother's Revenge.

Βέβαια, το πρώτο playthrough παραμένει ανεπανάληπτο και δεν χάνει την αξία του.

dimitrisasp
03-05-2010, 00:40
Παιδια θελω να το παρω και εχω μια ερωτηση..

Προκειται για adventure game με γριφους που θελουν προσπαθεια για να τους λυσεις
ή πατας στην τυχη κουμπια και το τερματιζεις σε 5 ωρες πχ..?

muku
03-05-2010, 00:51
Παιδια θελω να το παρω και εχω μια ερωτηση..

Προκειται για adventure game με γριφους που θελουν προσπαθεια για να τους λυσεις
ή πατας στην τυχη κουμπια και το τερματιζεις σε 5 ωρες πχ..?


Δεν έχει κάποιους σημαντικούς γρίφους για να λύσεις. Περισσότερα έρευνα κάνεις, καλείσαι να κάνεις και κάποιες επιλογές συνεχώς που μεταβάλλουν τα cut-scenes που θα δεις και γενικά έχει αρκετά σημεία δράσης με την μορφή QTEs. Είναι πολύ καλό παιχνίδι, είναι λίγες ώρες το playthrough αλλά μπορείς να παίξεις πολλές φορές αν θες να δεις διαφορετικούς τερματισμούς. Εγώ πάντως μια φορά το έπαιξα και το καταυχαριστήθηκα. Έχει πολύ δυνατή ιστορία.

Kane
11-05-2010, 16:37
Το τι στενοχώρια τράβηξα δεν λέγεται. Μαύρισε η καρδιά μου. Αν είχα και οικογένεια δικιά μου θα μου είχε στρίψει. Τα QTEs είναι καταπληκτικά και η ένταση που μου πρόσφεραν ανεπανάληπτη. Τυχόν ασυνέχειες ή κενά στην πλοκή δεν μου φάνηκαν έντονα στο πρώτο playthrough το οποίο δεν είχε, για μένα, το ιδανικό happy end (ο Shaun σώθηκε, ο Ethan πέθανε από τους μπάτσους, η Madison δεν βρήκε την αποθήκη, ο Jayden παραιτήθηκε και η Lauren σκότωσε τον Scott) οπότε τα συναισθήματα ήταν ακόμα πιο έντονα. Χίλια μπράβο στους developers για την διαφορετικότητα του παιχνιδιού.

enstikto
11-05-2010, 16:50
Το τι στενοχώρια τράβηξα δεν λέγεται. Μαύρισε η καρδιά μου. Αν είχα και οικογένεια δικιά μου θα μου είχε στρίψει. Τα QTEs είναι καταπληκτικά και η ένταση που μου πρόσφεραν ανεπανάληπτη. Τυχόν ασυνέχειες ή κενά στην πλοκή δεν μου φάνηκαν έντονα στο πρώτο playthrough το οποίο δεν είχε, για μένα, το ιδανικό happy end (ο Shaun σώθηκε, ο Ethan πέθανε από τους μπάτσους, η Madison δεν βρήκε την αποθήκη, ο Jayden παραιτήθηκε και η Lauren σκότωσε τον Scott) οπότε τα συναισθήματα ήταν ακόμα πιο έντονα. Χίλια μπράβο στους developers για την διαφορετικότητα του παιχνιδιού.

Όντως πολύ καλό το παιχνίδι. Και η ευχαρίστηση που παίρνεις την πρώτη φορά που το παίζεις δεν συγκρινετε με οπιαδηποτε τοιχον plot hole!

pictorino
18-05-2010, 12:12
επιτέλους είδα και τους 18 επιλόγους, κάποιοι από τους οποίους σ υ γ κ λ ο ν ι σ τ ι κ ο ί και πολύ ανατρεπτικοί.
Τι παιχνιδάρα έφτιαξαν ... για μένα σίγουρα το καλύτερο της χρονιάς ως τώρα

Valkyre
18-05-2010, 12:14
Μεσω youtube ή επεξες 18 φορες το παιχνιδι??

tonybsg
18-05-2010, 13:08
Δεν χρειάστηκε βρε να παίξουμε 18 φορές το παιχνίδι για να τα δούμε. Κάθε φορά που ολοκληρώνεται η ιστορία, ανάλογα με τις επιλογές σου, βλέπεις και την κατάληξη των χαρακτήρων, δηλαδή βλέπεις μερικά από αυτά τα 18 epilogues. Μπορεί στο πρώτο playthrough για παράδειγμα να δεις τα 5 ξέρω γω, και μετά δεν χρειάζεται να το παίξεις από την αρχή, αλλά μόνο να αλλάξεις τις επιλογές σου στα τελευταία chapters - κατά κύριο λόγο, δεν αρκεί αυτό για όλα (είναι χρονοβόρα βέβαια η διαδικασία κι έτσι, ειδικά αν θες να είσαι σίγουρος ότι θα τα δεις όλα για το αντίστοιχο trophy).

Valkyre
18-05-2010, 13:10
α οκ οκ απλα δεν ασχολουμαι με τα trophies γι αυτο δεν γνωριζω χιχι :P

tonybsg
18-05-2010, 13:14
Δεν είναι μόνο θέμα trophies βέβαια στο συγκεκριμένο, καθώς πράγματι, κάτι μικρό να αλλάξεις, βλέπεις εντελώς άλλη κατάληξη για κάποιους χαρακτήρες! Γι' αυτό, αν και χρονοβόρο, όπως είπα και πιο πάνω, ήταν κάτι ουσιώδες για το παιχνίδι και άξιζε να ασχοληθούμε λίγο παραπάνω.

pictorino
18-05-2010, 13:22
το τελευταίο κεφάλαιο ξαναπαίζεις, όχι ολόκληρο το παιχνίδι. εξάλλου 18 είναι οι επίλογοι, κάθε τερματισμός εμφανίζει 2-3 από αυτούς.

teo2183
20-05-2010, 01:48
Geia sas mages! Katevasa prosfata to dlc tou Heavy Rain "The Taxidermis" alla exw provlima.... den paizei. Pao downloadable content, pao sto staxidermist alla me parapembei sto playstation store. Dokimasa diafores me8odous (diegrapsa to save data utility kai to game data utility tou paixnidiou, xana katevasa to patc 1.002) alla tipota...den paizei
PLZ HELP!!

enstikto
20-05-2010, 02:03
Geia sas mages! Katevasa prosfata to dlc tou Heavy Rain "The Taxidermis" alla exw provlima.... den paizei. Pao downloadable content, pao sto staxidermist alla me parapembei sto playstation store. Dokimasa diafores me8odous (diegrapsa to save data utility kai to game data utility tou paixnidiou, xana katevasa to patc 1.002) alla tipota...den paizei
PLZ HELP!!

Απο πού πήρες το παιχνίδι και απο που κατέβασες το DLC? Αν έχεις το αγγλικό game αλλά το DLC απο το Ελληνικό psn store πιθανότατα να έχουν ασυμβατότητα μεταξύ τους.

nickolas82
20-05-2010, 02:05
Geia sas mages! Katevasa prosfata to dlc tou Heavy Rain "The Taxidermis" alla exw provlima.... den paizei. Pao downloadable content, pao sto staxidermist alla me parapembei sto playstation store. Dokimasa diafores me8odous (diegrapsa to save data utility kai to game data utility tou paixnidiou, xana katevasa to patc 1.002) alla tipota...den paizei
PLZ HELP!!
Στο store όταν πας να κατεβάσεις το DLC διάβασε αναλυτικά και θα δείς πως λέει ότι "δουλεύει" το DLC με ορισμένες εκδώσεις του παιχνιδιού που έχουν έναν συγκεκριμένο κωδικό.
Αυτός ο κωδικός είναι γραμμένος πάνω στο "CD" ή στο "κουτάκι" του παιχνιδιού στο πλάι με μικρά γράμματα.
Αν δεν συμφωνεί ο κωδικός του παιχνιδιού που παίζεις με αυτόν που γράφει στο store τότε δεν μπορείς να το παίξεις και πάνε αμένα τα λεφτά
Ελπίζω να σε βοήθησα!

Mortician
20-05-2010, 02:44
Πραγματι το dlc ειναι region locked.Και εγω που πηρα την collectors απο ebay εχω διαφορετικο product code απο αυτο που θελει.Ισως το προβλημα να λυνεται αν κανεις αγγλικο account.

pictorino
20-05-2010, 10:40
τι περιέχει αυτό το dlc? αν μπορεί κάποιος να απαντήσει μέσα σε spoiler!!

Nek_Food
20-05-2010, 11:11
Είναι εάν δεν κάνω λάθος, η ιστορία - demo που είχαν στην διάθεση των δημοσιογράφων σε εκθέσεις πριν την κυκλοφορία του HR. Βασικά είναι η Madison που ερευνά κάτι εξαφανίσεις και μπαίνει κρυφά στο σπίτι ενός χοντρού που παίζει κατάσταση κάτι σαν το "σιωπή των αμνών", αλλά κάποια στιγμή όσο είναι αυτή μέσα γυρίζει ο χοντρός κλπ... ουσιαστικά άσχετο με το main story του HR.

chronohill
20-05-2010, 13:32
τι περιέχει αυτό το dlc? αν μπορεί κάποιος να απαντήσει μέσα σε spoiler!!

Δεν θα ελεγα οτι ειναι ασχετο με το mail story αφου μας δειχνει τις ερευνες που κανει η madison για τον origami killer.Το οτι αν δεν το παιξει κανεις δεν χανει κατι, θα συμφωνησω.Αλλα ηταν πολυ creepy!εμενα μαρεσε!

teo2183
20-05-2010, 13:39
Ευχαριστώ πολύ όλους και ποιο πολύ τον nickolas82. Δεν έχει τον κωδικό που θέλει. Στο store λέει BCES-00797 και έχω 00458. Γιατί όμως ρε γαμώτο το έκαναν έτσι. PAL είναι το cd, έπρεπε να δουλεύει... Τέλος πάντων...thanx again!

pictorino
20-05-2010, 13:54
Δεν θα ελεγα οτι ειναι ασχετο με το mail story αφου μας δειχνει τις ερευνες που κανει η madison για τον origami killer.Το οτι αν δεν το παιξει κανεις δεν χανει κατι, θα συμφωνησω.Αλλα ηταν πολυ creepy!εμενα μαρεσε!

ευχαριστώ για την απάντηση, πρέπει να είναι ενδιαφέρον .. πάντως δεν θα το πάρω μιας και είμαι κατά των dlc's

nickolas82
20-05-2010, 14:01
Ευχαριστώ πολύ όλους και ποιο πολύ τον nickolas82. Δεν έχει τον κωδικό που θέλει. Στο store λέει BCES-00797 και έχω 00458. Γιατί όμως ρε γαμώτο το έκαναν έτσι. PAL είναι το cd, έπρεπε να δουλεύει... Τέλος πάντων...thanx again!
Τίποτα φίλε μου....κρίμα που δεν σου παίζει.Δεν ξέρω τι νέα μόδα-*αλακία είναι αυτή.Στο uncharted και στο heavy rain τα έχω δει μόνο :angry:

aris13
20-05-2010, 16:55
Lol η διαφήμιση της NET για τον τελικό του champions leauge χρησιμοποιεί την μουσική από το trailer του Heavy Rain.:P

Valkyre
20-05-2010, 17:32
^^ Ναι την ακουσα κι εγω εχθες ;P :D

chronohill
20-05-2010, 19:18
Lol η διαφήμιση της NET για τον τελικό του champions leauge χρησιμοποιεί την μουσική από το trailer του Heavy Rain.:P

xaxa ναι και γω με το που το ακουσα σαν το ζομπι πηγα στην τηλεοραση και χαζεψα!τι κομματαρα θεε μου...

pictorino
20-05-2010, 23:02
φοβερή μουσική, δένει τέλεια με το κλίμα του παιχνιδιού, το καταθλιπτικό και γεμάτο αγωνία χαρακτήρα του
YouTube- Heavy Rain Soundtrack - Main Theme

YouTube- Heavy Rain intro

chronohill
21-05-2010, 00:35
ρε παιδια αυτα τα προσωπα στην εισαγωγη δεν ειναι συγκλονιστικα?Δηλαδη τι να πω.Τοσο συναισθημα τοσο λεπτομερια...τι να πω..ανατριχιαστικο...

desperate_gamer
21-05-2010, 02:00
Τίποτα φίλε μου....κρίμα που δεν σου παίζει.Δεν ξέρω τι νέα μόδα-*αλακία είναι αυτή.Στο uncharted και στο heavy rain τα έχω δει μόνο :angry:

Η σκέψη και μόνο η SCEE να υιοθετήσει αυτή τη πολιτική σε όλα τα exclusives της με ανατριχιάζει. Προφανώς δεν τους αρέσει το importing μεταξύ των χωρών της Ευρώπης και βρήκαν τρόπο τώρα να μας εκβιάζουν!

pictorino
21-05-2010, 11:05
Σύμφωνα με την ιστοσελίδα Deadline.com, τα δικαιώματα μιας επερχόμενης ταινίας Heavy Rain βρίσκονται υπό διαπραγματεύσεις. Τα δημοσιεύματα αναφέρουν πως η “Unique Fuetures”, μια εταιρία που έχει δημιουργήσει ο συ-νιδρυτής της New Line Cinema, έχει τον πρώτο λόγο, καθώς φαίνεται να έχει πραγματοποιήσει την υψηλότερη προσφορά. Το Heavy Rain είναι ένα παιχνίδι που διηγείται την τραγική ιστορία ενός πατέρα, του οποίου ο γιος απήχθη από έναν δολοφόνο, και τριών επιπλέον χαρακτήρων, οι οποίοι θα συνδεθούν με την ιστορία αυτή με μοναδικό τρόπο. Σύντομα θα επέλθει συμφωνία για τα δικαιώματα του παιχνιδιού και ευχή όλων μας είναι, να δούμε μια κινηματογραφική μεταφορά αντάξια της ποιότητας του τίτλου.
http://www.gameover.gr/news/%CE%A3%CF%84%CE%B1-%CF%83%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B1-Heavy-Rain.12134.html

μόνο και δεν την κάνουν όπως πρέπει ...

desperate_gamer
22-05-2010, 00:46
Ελπίζω η ταινία να μην έχει τις τρύπες που είχε και το παιχνίδι :p Βέβαια η κύρια καινοτομία του παιχνιδιού αναγκαστικά θα χαθεί, αλλά θα μπορούσε να γίνει μια ωραία δραματική ταινία έτσι κι αλλιώς. Θα ήθελα να έχει sad end.

Ή αν γίνεται στο blu-ray να έχουν γυρίσει διαφορετικά τέλη και να μπορείς να επιλέξεις πού και πού ποιες σκηνές θα ακολουθήσουν! Αυτό θα ήταν απίθανο! Και τώρα σκέφτηκα τι έχει να γίνει αν στον κινηματογράφο βγαίναν 2-3 διαφορετικές εκδόσεις και δεν ήξερες ποια πήγαινες να δεις. Χαχαχαχα!

lazytrunks
24-05-2010, 22:44
το παιχνίδι είναι καταπληκτικό! Δεν το περίμενα να κολίσω τόσο. Το αγώρασα προχθες και σήμερα βρήκα ευκερία να παίξω για ώρα. Πραγματικά περίμενα να ξενερώσω από τον χειρισμό, αλλά το αντίθετο, οταν έχει δράση είναι καταπλικτηκός.

Johnny1981
25-05-2010, 02:45
Ρε παιδια να ρωτησω κατι: Γαματο το παιχνιδακι και ολα καλα αλλα οταν πρεπει να κουνησω ολοκληρο το controller για καποιες κινησεις δεν το πιανει αμεσως με αποτελεσμα να χανω χρονο και να επηρεαζεται και ολοκληρο το αποτελεσμα της σκηνης. Μηπως δεν κανω κατι καλα εγω, τι να πω γιατι δεν βρηκα παρομοια παραπονα στο net. Το controller επικοινωνει με bluetooth με το PS3 επομενως δεν πρεπει να 'βλεπει' απ' ευθειας το ενα το αλλο ετσι δεν ειναι?

Zeichef
25-05-2010, 03:18
Και εγω πρωτη φορα ακουω τετοιο παραπονο...εμενα μου φανηκε οτι πολλες φορες τις "επιανε" και πολυ ευκολα τις κινησεις τι να πω. Μηπως δεν εχεις κοιταξει καλα την κινηση που σου ζηταει? δηλαδη μπορει να μπερδευεις το "κανε μπρος πισω το χειρηστηριο" με το καντο "πανω-κατω"....

pictorino
25-05-2010, 16:07
στην πρώτη σκηνή η οποία λειτουργεί σαν tutorial και κάνεις τις κινήσεις πως τα πας; εκεί θα δείξει αν κάτι δεν κάνεις καλά εσύ ή αν φταίει κάτι άλλο.

desperate_gamer
26-05-2010, 01:47
Ρε παιδια να ρωτησω κατι: Γαματο το παιχνιδακι και ολα καλα αλλα οταν πρεπει να κουνησω ολοκληρο το controller για καποιες κινησεις δεν το πιανει αμεσως με αποτελεσμα να χανω χρονο και να επηρεαζεται και ολοκληρο το αποτελεσμα της σκηνης. Μηπως δεν κανω κατι καλα εγω, τι να πω γιατι δεν βρηκα παρομοια παραπονα στο net. Το controller επικοινωνει με bluetooth με το PS3 επομενως δεν πρεπει να 'βλεπει' απ' ευθειας το ενα το αλλο ετσι δεν ειναι?

Μην το κρατάς κατακόρυφα (ή με τη γνωστή κλίση 45 μοιρών) το χειριστήριο, αλλά παράλληλα προς το PS3 (τώρα αν έχεις κατακόρυφα το PS3, lol δεν ξέρω).

YouTube- Kamikaze Trophy - Read Description

Kane
26-05-2010, 09:47
Πιάνει αν το έχει κάποιος κατακόρυφα το ps3. Μιλάω εκ πείρας. Για το Kamikaze trophy το χρησιμοποιούσα σαν να ήταν τιμόνι νταλίκας

pictorino
26-05-2010, 10:34
σε όλη τηδιάρκεια του παιχνιδιού κανονικά το είχα και δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα. άμεση ανταπόκριση σε όλες τις κινήσεις

desperate_gamer
26-05-2010, 20:04
YouTube- Press X to Jason (Heavy Rain / Music Video)

ΠΟΡΩΣΗ!

pictorino
27-05-2010, 00:37
πολύ ωραίο!! ερασιτέχνες το έκαναν; μακριά από το μελαγχολικό ύφος του παιχνιδιού αλλά πολύ καλό!!!

woody
27-05-2010, 01:19
πλακα εχει αλλα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαζομαι αφου οπως λεει και ο pictorino ειναι εκτος πνευματος.
Εγω περιμενω να περασει καιρος, να το ξεχασω λιγο για να το ξαναπαιξω.. Τι εμπειρια ηταν αυτη ρε παιδια.. Ωραιο και το RDR που παιζω τωρα.. Αλλα το Heavy Rain με σημαδεψε!!! Δεν εχω ξανανιωσει τοσο immersion σε παιχνιδι...

desperate_gamer
27-05-2010, 02:13
πλακα εχει αλλα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαζομαι αφου οπως λεει και ο pictorino ειναι εκτος πνευματος.

Έλα καλέ λίγη πλακίτσα! :hohoho:

pictorino
27-05-2010, 13:54
στην έκθεση βιβλίου που γίνεται αυτές τις μέρες στο Ζάππειο υπάρχει το βιβλίο http://omadafantasia.blogspot.com/2010/01/origami.html αν ενδιαφέρει κάποιον http://www.kaleidoscope.gr/media/catalog/product/cache/1/image/365x/e5c3f25dbe2a3021345b55270d5894a1/o/r/origami.spread.jpg

philipposmich
02-06-2010, 22:37
Το πηρα σημερα και δεν ξερω ποτε θα το ξεκινησω. Πρεπει να ειναι κολλημα τρελο...!

Johnny1981
02-06-2010, 23:20
Μην το κρατάς κατακόρυφα (ή με τη γνωστή κλίση 45 μοιρών) το χειριστήριο, αλλά παράλληλα προς το PS3 (τώρα αν έχεις κατακόρυφα το PS3, lol δεν ξέρω).

YouTube- Kamikaze Trophy - Read Description (http://www.youtube.com/watch?v=knThQtAgeC8&feature=fvsr)
Aυτο ηταν το κλειδι. Ουσιαστικα οταν δειχνει 'πανω-κατω' κινηση στην οθονη θελει 'μπρος-πισω' και το πιανει αμεσως. Δυστυχως το ανακαλυψα αργα. :wow_dude:

Johnny1981
02-06-2010, 23:22
στην πρώτη σκηνή η οποία λειτουργεί σαν tutorial και κάνεις τις κινήσεις πως τα πας; εκεί θα δείξει αν κάτι δεν κάνεις καλά εσύ ή αν φταίει κάτι άλλο.
Εκει με την πετσετα εκανα δεκα ωρες να 'σκουπιστω'. Ασε παραλιγο να το παρατησω το παιχνιδακι και ακομα δεν ειχα αρχισει.

Valkyre
05-06-2010, 13:10
New Details on Heavy Rain Creator's Upcoming Masterpiece


Heavy Rain, the game responsible for creating an entirely new genre, has enjoyed a great amount of success and critical acclaim. But David Cage, the creator of Heavy Rain, has already started a casting call for his new project with developer Quantic Dream.

His new title, called Horizon, is rumored to be about “a curious man raised very insularly meeting a free woman who is hesitant to exercise her freedom.” The story is also said to be somewhat in the realm of a sci-fi story that revolves around a 20 something-year-old couple. The details seem a bit sketchy, but don't expect something like a Heavy Rain sequel. Cage has pretty much ruled out the possibility of one coming this soon when he spoke to VG247. Cage said that he wasn't certain if he was going in that direction yet.

“I’m not sure there will be a Heavy Rain 2. I’m not a guy who does sequels, because, when you work on a story, you have something to say. It’s a response to a moment of your life and what you want to express,” Cage said in VG247's article Cage: Heavy Rain 2? "I'm not sure." In a statement about Horizon, Cage said it will be “very different, and I think it’s going to be very surprising.” Since the game has already been written, casting has been set to take place in Los Angeles, but there is no shooting location set.

AriStos13
14-06-2010, 03:30
ρε παιδια μονο εμενα μου φαινεται αρκετα μπερδεμενο στην αρχη..ετσι οπως αλλαζει με τους παιχτες που χειριζεσαι..
εμενα με εχει μπερδεψει παρα πολυ..!!!
παντως ειναι εκπληχτικο παιχνιδι....σε καθηλωνει...και απο γραφικα απλα υπεροχα..!!!

pictorino
14-06-2010, 10:10
σκέψου ότι βλέπεις 4 παράλληλες πορείες διαφορετικών ανθρώπων. όταν θα προχωρήσεις θα καταλάβεις τι γίνεται και αν τελικά αυτές οι πορείες είναι όντως παράλληλες.

Valkyre
14-06-2010, 10:46
Ειναι το -ας πουμε- Pulp Fiction του gaming οσον αφορα το στυλ εναλλαγης χαρακτηρων οι ιστοριες των οποιων συγκλινουν μεταξυ τους στο τελος.

nikolaszax
16-06-2010, 12:43
HR move gameplay

101764

woody
16-06-2010, 14:56
pali kala pou mas edeixne tin othoni tin ora pou epaize!

aris13
16-06-2010, 23:24
Ξεχάστε τα DLC του Heavy Rain

Second Heavy Rain DLC On Hold, may not be released at all (http://www.giantbomb.com/news/second-heavy-rain-dlc-on-hold/2182/)


It's possible that The Taxidermist will earn the distinction of being the first and last piece of Heavy Rain downloadable content. Speaking with Game Informer at E3 2010 in Los Angeles, Quantic Dream's Guillame de Fondaumiere said that the second piece of Heavy Rain DLC has been put on hold.

Shake your fists atMove. Explaining, Fandaumiere said that Sony encouraged the team to work on the upcoming Move integration as opposed to the next DLC. As a result of the release timing, Fondaumiere believes Quantic will move on to its next project rather than bring people the other announced episode.

aris13
01-07-2010, 20:30
Οριστικό τέλος στα επερχόμενα DLC του Heavy Rain.

Cage Explains Heavy Rain DLC Cancellation (http://ps3.nowgamer.com/news/3594/cage-explains-heavy-rain-dlc-cancellation)

woody
01-07-2010, 21:13
Δεν ειναι πολυ ωραιο αυτο.. Παντως αφου ολοκληρωσουν την move εκδοση του Heavy Rain, αν ασχοληθουν με τα DLC θα αργησει το επομενο παιχνιδι που νομιζω ολοι το περιμενουμε περισσοτερο απο τα DLC. Δυστυχως (ή ευτυχως) η Quantic Dreams ειναι μικρο studio.

desperate_gamer
01-07-2010, 23:55
Εγώ χαίρομαι γιατί δεν υπήρχε λόγος να υπάρχουν. Το Ηeavy Rain ήταν μια αυτοτελής ιστορία που δεν θέλει καν sequel.

Επίσης δεν θα πρέπει να ανησυχούμε με το να κατεβάζουμε DLC από το αγγλικό store :p

giannis73
09-07-2010, 23:31
και που να το παιξεις με το playstasion move

ExWeldir
12-07-2010, 15:02
Όντος με PS move το συγκεκριμένο game είναι απίστευτο!

aladdin7
12-07-2010, 15:04
Ξεκινησα το παιχνιδι μεσα στο σκ! Με εχει εκνευρισει αρκετα ο χειρισμος των χαρακτηρων...το περπατημα τους δηλαδη!

ExWeldir
12-07-2010, 15:31
Ξεκινησα το παιχνιδι μεσα στο σκ! Με εχει εκνευρισει αρκετα ο χειρισμος των χαρακτηρων...το περπατημα τους δηλαδη!
Nαι, γενικά είναι λίγο εκνευριστική η κίνηση, αλλά την συνηθίζεις μετά απο ένα διάστημα. Είναι για υπομονετικούς πάντως το παιχνίδι, έχει πολλά cutscenes και πολύ ψάξιμο.

Valkyre
12-07-2010, 16:13
Στοχευει στον ρεαλισμο.Δεν νομιζω κανεις απο εσας οταν σηκωνεται το πρωι να πηγαινει τρεχοντας στην τουαλετα (εκτος κι αν εφαγε καμμια "μπομπα" το προηγουμενο βραδυ) ή να τρεχει μεσα στο σπιτι του για να ανοιξει το ψυγειο, να φτιαξει καφε κλπ κλπ :)

aladdin7
12-07-2010, 17:02
Δεν αναφερομαι στο τρεξιμο.
Αλλα αφου το πας εκει....δεν με θυμαμαι ποτε να κουτουλαω στις πορτες, ουτε να σβουριζω γυρω απο τον εαυτο μου!:lol::lol:

Valkyre
12-07-2010, 17:10
^^ Eσυ φταις γι αυτο! Και δεν θυμασαι καλα, γιατι εγω σε ειδα... ειχες γυρισει σπιτι και ησουν λιωμα και γυρναγαν ολα γυρω γυρω.... ελα... μην εισαι ψευτης...!! :D :D

aladdin7
12-07-2010, 18:10
Οκ, οκ! Ας μην το κανουμε θεμα!!!:lol:

chronohill
14-07-2010, 12:52
Kαποιες λογικες απαντησεις για τους φιλους του παιχνιδιου που λυσσαξαν με τα plot holes...
spoilers φυσικα http://www.strengthgamer.com/Heavy_Rain_Plot_Holes.html

Johnny1981
15-07-2010, 01:31
Nαι, γενικά είναι λίγο εκνευριστική η κίνηση, αλλά την συνηθίζεις μετά απο ένα διάστημα. Είναι για υπομονετικούς πάντως το παιχνίδι, έχει πολλά cutscenes και πολύ ψάξιμο.
Δε λες τιποτα. Πιο overrated παιχνιδι της χρονιας. Απιστευτα βαρετο και κουραστικο. Με τα χιλια ζορια το τελειωσα μια φορα και πηγε κατευθειαν για μεταπωληση, δεν ειχα κουραγιο ουτε κανα trophy να κυνηγησω.

enstikto
15-07-2010, 03:36
Δε λες τιποτα. Πιο overrated παιχνιδι της χρονιας. Απιστευτα βαρετο και κουραστικο. Με τα χιλια ζορια το τελειωσα μια φορα και πηγε κατευθειαν για μεταπωληση, δεν ειχα κουραγιο ουτε κανα trophy να κυνηγησω.

Πλάκα μας κανείς ρε φίλε; Πολλα cutscenes? όταν το αγορασες το παιχνίδι δεν ήξερες τι αγοραζες;
Το παιχνίδι έχει περιγράψει τον εαυτό του σαν interactive movie και οποίος δεν ήθελε πολλά βιντεακια λάθος του που το αγόρασε... Ας επερνε κανά cod καλύτερα....

PDS
15-07-2010, 04:33
Δε λες τιποτα. Πιο overrated παιχνιδι της χρονιας. Απιστευτα βαρετο και κουραστικο. Με τα χιλια ζορια το τελειωσα μια φορα και πηγε κατευθειαν για μεταπωληση, δεν ειχα κουραγιο ουτε κανα trophy να κυνηγησω.

Xαλαρα απο τα καλυτερα της χρονιας και απο τα λιγα παιχνιδια που εκαναν να νιωσω σαν να παιζω πρωτη φορα videogames.

Johnny1981
15-07-2010, 05:31
Πλάκα μας κανείς ρε φίλε; Πολλα cutscenes? όταν το αγορασες το παιχνίδι δεν ήξερες τι αγοραζες;
Το παιχνίδι έχει περιγράψει τον εαυτό του σαν interactive movie και οποίος δεν ήθελε πολλά βιντεακια λάθος του που το αγόρασε... Ας επερνε κανά cod καλύτερα....
Αμα ηθελε να πλασαριστει σαν interactive movie ας ειχε λιγο καλυτερο σεναριο και οχι το πιο κλισαρισμενο plot απο την απαρχη του κοσμου. Και οχι ρε φιλε δε σου κανω πλακα σορι κιολας αν σου θιξαμε το παιχνιδι.

aladdin7
15-07-2010, 10:09
Το μονο κακο με τα cutscenes ειναι οταν παιζεις για δευτερη - τριτη κτλ φορα για τα εναλλακτικα σεναρια ...και σε υποχρεωνει να δεις ακομα και τα κομματια της υποθεσης που παραμενουν ιδια!

Valkyre
15-07-2010, 10:40
Johnny1981, τι περιμενες αγορι μου με το μηνυμα που εγραψες? Αλλο να εκφραζεις την αποψη σου χαλαρα και ομορφα και αλλο να παρουσιαζεις ενα παιχνιδι overrated, διοτι οσο και να σε ενοχλησε εσενα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ το παιχνιδι σαρωσε και στις κριτικες και στις εντυπωσεις του κοινου .

Δεκτον εσενα δεν σου αρεσε, αποτελεις ομως την συντριπτικη μειοψηφια και το να καθεσαι και να γενικευεις την προσωπικη σου αποψη λεγοντας το παιχνιδι overrated ειναι λαθος.

Σε ολους μας, δεν μας αρεσουν παιχνιδια που γενικα θεωρουνται καλα στο ειδος τους. Εμενα ας πουμε αν με ρωτησεις θεωρω το Halo απο τις μεγαλυτερες πατατες που εχω παιξει.Αντικειμενικα ομως δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι καλο παιχνιδι διοτι προφανως το τεραστιο κοινο που το υποστηριζει, σημαινει οτι το παιχνιδι κατι κανει πολυ καλα και γι αυτο εχει επιτυχια.

Johnny1981
15-07-2010, 11:19
Ολοι οταν γραφουνε σε ενα φορουμ προφανως εκφραζουν την προσωπικη τους αποψη, νομιζω οτι δεν ειναι αναγκη να το δηλωνουν σε καθε ποστ και με ΚΕΦΑΛΑΙΑ κιολας. Δευτερον, αυτη ακριβως ειναι η εννοια οταν λες κατι overrated. Οτι ολοι λενε ΠΩΠΩ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ αλλα στην τελικη ειναι αυτο που λενε και οι φιλοι μας οι αμερικανοι the emperors new clothes, πολυ μπλα μπλα και στην πραγματικοτητα μια μουφα. Κατ' εμε, μην ξεχνιομαστε. Τριτον, δεν καταλαβαινω την επιθετικοτητα στο προσωπο ΜΟΥ επειδη ειπα κατι για ενα παιχνιδι της Sony. Eλεος δηλαδη. Με τι ηλικιες μιλαω;

aladdin7
15-07-2010, 11:22
Ψυχραιμια!!!! :hohoho:

Valkyre
15-07-2010, 11:25
^^ Ποιος ηταν επιθετικος μαζι σου? λολ?

Εγω σου ειπα οτι δεκτο να εχεις την οποια προσωπικη αποψη κι αν θελεις, αρκει να μην την γενικευεις γιατι εσυ αυτο εκανες.

Το οτι ειναι μουφα για εσενα δεν σημαινει οτι οοοοολοι αυτοι που λενε "πωπω παιχνιδιαρα" εχουν αδικο κι εσυ εχεις δικιο. Αυτο προσπαθω να σου πω. Αντικειμενικα το παιχνιδι θεωρειται πολυ καλο. Υποκειμενικα εσενα δεν σου αρεσε οκ.

Johnny1981
15-07-2010, 11:30
Δε μιλουσα για σενα, για τον ενστικτο που με αρπαξε απ'τα μουτρα για το τιποτα. Δεν το περιμενα και ψιλοσοκαριστηκα να πω την αληθεια. Προφανως εκφραζω την προσωπικη μου αποψη και δεν ειπα τιποτα για κανεναν αλλον που του αρεσει, αντιθετως χαιρομαι κιολας που περνανε καλα. Τεσπα ας το κλεισω δεν βγαινει τιποτα και παει και το thread off topic.

spyros arianara
15-07-2010, 15:30
καλο παιχνιδακι μου αρεσε πολυ....αλλα για μια φορα. δευτερη οσο και να προσπαθησα δε μπορεσα να το παιξω...

enstikto
16-07-2010, 02:12
Αμα ηθελε να πλασαριστει σαν interactive movie ας ειχε λιγο καλυτερο σεναριο και οχι το πιο κλισαρισμενο plot απο την απαρχη του κοσμου. Και οχι ρε φιλε δε σου κανω πλακα σορι κιολας αν σου θιξαμε το παιχνιδι.

Εμένα παντός το σενάριο του μου άρεσε παρά πολύ και ιδιαίτερα ο τρόπος που έπαιζε με τα συναισθήματα του παίκτη κ σε έβαζε στο πετσί του ρόλου...
Το δε τέλος δεν το περίμενα καθώς και οι περισοτεροι που έπαιξαν το game κατα τη γνώμη μου.
Τέλος, αν θεωρείς πρωσοπικη επιθεση αυτ που εγραψα σορρυ. Η αντίδραση μου ίσως να φαινετε υπερβολική αλλά όταν διαβάζω ότι κάποιου δεν του άρεσε το παιχνίδι γιατί είχε πολλά cutscenes μόνο τα γέλια μπορώ να βάλω... Και ναι θεώρησα ότι μόνο Πλάκα μπορεί να έκανες με την παραπάνω ατάκα όπως και με το ότι έχει το πιο κλισαρισμενο σενάριο στα χρονικά....
Τεσπα το αφήνω κ εγώ εκεί. Δεν σου άρεσε το game. Σεβαστό. Αλλά μην λέμε και πράγματα που δεν στέκουν ;)

Mistis
18-07-2010, 05:20
Γνωρίζουμε αν θα γίνει ταινία ή όχι?

WolfRathmA
18-07-2010, 14:23
Κάτι είχε ακουστεί παλιότερα ότι θα ασχολιόταν η New Line Cinema για να γυρίσει ταινία αλλα δεν έχουμε τίποτα νεότερο...

Johnny1981
18-07-2010, 14:29
Ρε παιδια σορι κιολας αλλα τετοιες ταινιες υπαρχουν δεκαδες. Να γυριστει το Bioshock η το Mass Effect που εχουν ενα πολυ ειδικο λουκ να πω ναι αλλα το Heavy Rain δε θα ηταν τιποτα ιδιαιτερο.

chronohill
18-07-2010, 14:57
Ρε παιδια σορι κιολας αλλα τετοιες ταινιες υπαρχουν δεκαδες. Να γυριστει το Bioshock η το Mass Effect που εχουν ενα πολυ ειδικο λουκ να πω ναι αλλα το Heavy Rain δε θα ηταν τιποτα ιδιαιτερο.
Σαυτο θα συμφωνησω.Το παιχνιδι σε ταινια ισως να μην ελεγε τοσο πολυ.Γιατι στην ταινια δεν θα ειχες διαφορετικα μονοματια,δεν θα ζουσες την αγωνια των quick time events και δεν θα δενοσουν τοσο με τους χαρακτηρες...τελικα δεν σημαινει ομως οτι το heavy rain δεν ειναι τοσο καλο παιχνιδι,φταιει οτι ειναι πολυ ιδιαιτερο και διαφορετικο...

Zeichef
18-07-2010, 20:52
^^Οποιο μονοπατι και αν επιλεξεις στο παιχνιδι υπαρχουν δεκαδες παρομοιες ταινιες. Τιποτα, απλα το παιχνιδι που παρουσιαζεται σαν interactive ταινια ειναι αυτο που κανει το μπαμ. ΤΟ να γινει ταινια δεν λεει κατι αφου ουσιαστικα θα ειναι σχεδον ιδιο με το παιχνιδι απλα με πραγματικους ηθοποιους. Τιποτα το ιδιαιτερο δεν θα ειναι.

Enas
18-07-2010, 22:05
Το σενάριο είναι τελείως προβληματικο και γεμάτο τρύπες. Αν ήταν ταινία θα ήταν μια πολύ μέτρια εώς κακή ταινία. Τώρα σαν παιχνίδι με όλα τα προτότυπα στοιχεία που έχει και την ατμοσφαιρα είναι πολύ καλό. Θα μπορούσε να ήταν όμως τρομερό αν και το σενάριο ήταν στο ίδιο επίπεδο. Κατά τα άλλα μιας και τερματίζεται σε δυο μέρες χαλαρά και δεν σε τραβάει να το παίξεις για δεύτερη φορά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η αγορά του .

Valkyre
19-07-2010, 10:45
H αληθεια ειναι οτι δεν εχει νοημα να γινει ταινια ενα παιχνιδι σαν το Heavy Rain για τους πολυ σωστους λογους που ανεφεραν τα παιδια πιο πανω. Ηδη ειναι κατι που παρουσιαζεται σαν ταινια οποτε δεν εχει νοημα...

Melnibonian
20-07-2010, 19:21
Αν θα γυριζόταν ταινία θα έπρεπε να αλλάξουν και την πλοκή ολόκληρη για τους χιλιάδες παίκτες του videogame που γνωρίζουν το τέλος και δεν θα έχουν στην ουσία κανένα λόγο να δουν την ταινία.Δεν θα μπορεί να κεντρίσει το ενδιαφέρον μου ως θεατή όταν γνωρίζω τι θα συμβεί....

Desmond
20-07-2010, 19:23
Δεν θα μπορεί να κεντρίσει το ενδιαφέρον μου ως θεατή όταν γνωρίζω τι θα συμβεί....
Δεν έχεις παίξει ένα game δυο φορές/Δεν έχεις δει μια ταινία δυο φορές?

Chris_xi
20-07-2010, 21:00
oraio game an kai den me eutharine kai toso to prwto telos m......eos katholou..

Johnny1981
21-07-2010, 00:05
Δεν έχεις παίξει ένα game δυο φορές/Δεν έχεις δει μια ταινία δυο φορές?
Οταν τοση ενταση εξαρταται απο το 'twist' ομως; Δεν χανει πολυ δυναμη οταν το ξερεις απο πριν;

Melnibonian
21-07-2010, 00:42
Ακριβώς,εκεί στηρίζετε όλη η φάση,ούτε στην δράση ούτε στα εφέ όπως πχ ο άρχοντας των δαχτυλιδιών,ημέρα ανεξαρτησίας,terminators κτλ που τα έχω λιώσει...σε κρατάει το να μάθεις τι έχει συμβεί...

PDS
17-08-2010, 01:49
Heavy Rain sells 1.5 million copies
http://www.psu.com/news/9570

Heavy Rain has sold about 1.5 million units since its launch, according to Quantic Dream’s David Cage. He also believes the game will sell 2 million copies before the end of the year.

The game, which has an average review score of about 90 based on more than 500 reviews, is one of the standout releases on the PlayStation 3. Another version of the game will be released before the end of the year. The Move edition will allow players to use Sony’s motion controller. In addition to the release of the new edition, those who already own the game will get a free update to add Move support.


Cage says, “Sony has balls”
http://www.playstationuniversity.com/cage-says-sony-has-balls-4287/


David Cage, creator of Heavy Rain, has always had high praise for Sony as a publisher and his praise continued this week while at GDC Europe this week. One of the aspects Cage respects Sony so much for is their ability to want to take risks when it comes to publishing “forward-thinking” titles.

“Publishers in general don’t have balls. That’s a fact” said Cage.

Cage then went on to explain how a lot of other publishers aren’t taking enough steps to improve upon the industry by taking the same risks as Sony.

“They want a safe bet. They look at what was successful last year, and ask you to do the same. You need to give them reasons to trust you… With a game like Heavy Rain, it comes together very late. If I showed you the alpha of HR, you’d probably kill it and say that it would never happen. Many publishers would have killed that game at that stage. Sony didn’t.”

Despite the freedoms given to Quantic Dream and Cage in order to complete Heavy Rain and push it out to the gaming public, Cage didn’t exactly get to finish the game as planned. However, as the title recently passed the 1.5 million sold mark, it’s safe to say that the niche title was definitely a success. It’s not every day such a unique game manages to pass over the million man mark, but Heavy Rain managed it.

giannis73
17-08-2010, 11:52
μακραν το καλυτερο games σε πρωτοτυπια

Valkyre
17-08-2010, 12:12
Η επιβραβευση και των δημιουργων αλλα και της Σονυ που γουσταρει να παιρνει τετοια ρισκα, ειναι πραγματικα μια ανακουφιση οσον αφορα το μελλον των βιντεοπαιχνιδιων και ελπιδα οτι δεν θα καταληξουν να ειναι ολα 2-3 κατηγοριες (FPS, Racing, RPGS)

jimspy
17-08-2010, 15:49
poly thetika ola ayta fia toys gamers....elpizo na exoume k synexeia me analoga paixnidia san to heavy rain.....

jeronimo
30-08-2010, 00:01
eixe kaneis provlima me ton ixo ? me to pou paw me ton shaun sto spiti kai kanw 2 vimata xanete o ixos ...

kai me to pou pigainw stin toualeta kolane ta panta ola

Valkyre
30-08-2010, 11:26
χμμ δεν μου ειχε συμβει τιποτα αναλογο μονο κατι σπασιματα εκανε ο ηχος αλλα αυτο το διορθωσανε με patch

ParanoidGR
01-09-2010, 22:58
Η επιβραβευση και των δημιουργων αλλα και της Σονυ που γουσταρει να παιρνει τετοια ρισκα, ειναι πραγματικα μια ανακουφιση οσον αφορα το μελλον των βιντεοπαιχνιδιων και ελπιδα οτι δεν θα καταληξουν να ειναι ολα 2-3 κατηγοριες (FPS, Racing, RPGS)

το εύχομαι γιατί έχουν γίνει κουράστηκα. .to heavy rain το τερμάτισα 9 φορες και μπορώ να πω ότι δεν κουράστηκα άσε που κάθε φορα είχε διαφορετική εξέλιξη και διαφορετικό τερματισμό. εννοείτε 100% trophies. ενώ στο assassin creed 2 για να πάρο 100 % με γ@@@σε

chronohill
04-09-2010, 13:06
Heavy Rain - Move Edition - Release in October
Price: 40,95 EUR
http://translate.google.de/translate?js=n&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=en&u=http://playfront.de/heavy-rain-move-edition-release-im-oktober/

LIVAS
05-09-2010, 18:21
θα βγει κανενα bundle με χειρηστηριο move και το παιχνιδι?

aris13
09-09-2010, 14:59
Heavy Rain: Move Edition to contain 45 minutes worth of extra content (http://www.gamerzines.com/ps3/news/heavy-rain-move-extra-content.html)

dreamer
09-09-2010, 15:03
osoi exoun idi to heavy rain tha iparxi patch gia na mporuna na peksun me to move i prepi na agorasun to move edition?

Valkyre
09-09-2010, 15:10
^^ Eτσι ειχα διαβασει καπου... ελπιζω να αληθευει...αν και θα ερχεται με μια ωραια τιμη ειμαι σιγουρος!

enstikto
09-09-2010, 15:48
Σύμφωνα με το άρθρο που πόσταρε ο Άρης:



A free title update adding Move support will be available to download from PlayStation Network for existing Heavy Rain owners, while a boxed release will be available for those yet to pick it up.

Nek_Food
09-09-2010, 16:01
ΟΚ, αλλά το extra υλικό γιοκ για όσους έτρεξαν να το πάρουν με το που βγήκε ή θα το βγάλουν σαν DLC (free)? Ναι καλά θα μου πεις να μην φάω... αν υποψιαστώ ότι θα έπρεπε να είναι μέσα στο αρχικό παιχνίδι και το "έκοψαν" για το move θα φρικάρω (εκτός και εάν είναι ήδη στο δισκάκι μου και "ξεκλειδώσει" ως δια μαγείας, τότε θα την παλέψω κάπως). :D :D :D

enstikto
09-09-2010, 16:05
^^ Πιθανότατα να είναι και αυτό στο update...

Avenger_Seraphim
09-09-2010, 16:25
Noμίζω είχαν πει, οτι το PS move φταιει που δεν εχουν βγει ακομα τα αλλα DLC περα απο τo "ταριχευτής" με την Μάντισον. Και όχι δεν ειναι μεσα στο δισκάκι, γιατί εγω έιχα κατεβασει ενα κανονικό αρχειο σε ΜΒ και οχι κανα αρχειο που ηταν σε ΚΒ...

WolfRathmA
13-09-2010, 21:39
Heavy Rain on PlayStation Move Comes 9/22 (http://blog.us.playstation.com/2010/09/13/heavy-rain-on-playstation-move-comes-922/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=heavy_rain_091310%5C)


Καλα πιστευω οτι θα αξιζει με χιλια να το παιξουμε και παλι με την υποστηριξη του Move...

WolfRathmA
16-09-2010, 22:56
Heavy Rain Wins Two More Awards (http://www.ps3center.net//news/4756/heavy-rain-wins-two-more-awards/)


Heavy Rain won best new intellectual property at the Develop Awards in July, and now it an add two more awards from Milthon 2010. The game managed to win Best Game Design (Quantic Dream) and Best Console Game at the European awards event.
The game beat out Alan Wake and Battlefield Bad Company 2 in the Best Console Game award, and Quantum Dream beat DICE and The Creative Assembly in the Best Game Design in Heavy Rain.
Game of the Year went to Limbo, though no nominees were announced. Please bear in mind that these are awards presented to European developers only, which is why some other bigger titles may not have been nominated.

Chris_xi
16-09-2010, 23:22
to heavy rain itan to prwto collectors edition game pou pira pote kai emeina afwnos

captain556
21-09-2010, 22:12
Δοκιμασα το demo σημερα ,αλλα δεν ενθουσιαστηκα.
Λες και βλεπω ταινια ειναι ,και μου λεει τησ κινισεις που πρεπει να κανω...

jimchris
22-09-2010, 08:32
Υπαρχει το patch απο σημερα στο Psn
1.1 Gb αρχειο

Valkyre
22-09-2010, 10:44
1.1 GB? WoW απλα για την χρησιμοποιηση του Move? too much δεν ειναι ρε παιδια? Μηπως προσθετει τιποτα αλλο?

alexxx711
22-09-2010, 11:50
Απο το ντεμο που επαιξα δυσκολευτηκα πολυ χειρισμο με το DS3. Βεβαια ειμαι αριστεροχειρας και να κρατας το DS3 με το δεξι και να πατας L1, L2 ειναι λιγο δυσκολο :D

Οποτε το sub-contoller ειναι must-have για μενα αν θελω να απολαυσω το παιχνιδι

Κατω η χουντα των δεξιοχειρων :d050:



1.1GB ε? Μαλλον τα 45 λεπτα εξτρα υλικου θα περιλαμβανονται και στο update και οχι μονο στο HR: MOVE EDITION

jimchris
22-09-2010, 13:14
Δεν υπαρχει extra υλικο απλα σε παραπεμπει στο Psn για να κατεβασεις το Dlc (επι πληρωμη φανταζομαι) το δε link που δινει στα extras για τα themes δεν λειτουργει

ikaria_g4
23-10-2010, 01:14
ρε παιδιά έλεος. το νοίκιασα το απόγευμα και ακόμα να το παίξω. το έβαλα και ήθελε αναβάθμιση στην έκδοση 2.0
και είναι 1gb+
έλεος... ξεκίνησε να κατεβάζει και έβαλα tv. μετά από κάποια ώρα βάζω πάλι και είχε κοπεί το download. το ξαναξεκινάω και μετά πάλι τα ίδια.
τώρα έχει πάει στο 50%....για να δούμε....

chronohill
23-10-2010, 01:23
ρε παιδιά έλεος. το νοίκιασα το απόγευμα και ακόμα να το παίξω. το έβαλα και ήθελε αναβάθμιση στην έκδοση 2.0
και είναι 1gb+
έλεος... ξεκίνησε να κατεβάζει και έβαλα tv. μετά από κάποια ώρα βάζω πάλι και είχε κοπεί το download. το ξαναξεκινάω και μετά πάλι τα ίδια.
τώρα έχει πάει στο 50%....για να δούμε....
την move edition πηρες?Αν οχι μηπως γιαυτο κανει κανα update τοσο μεγαλο?

ikaria_g4
23-10-2010, 01:33
όχι δεν πήρα το move.
δλδ τόση ώρα κατεβάζει το move;
μα επίτηδες πήρα το άλλο... αν ήθελα το move θα έπαιρνα εκείνο.
δλδ τώρα SONY και καλά θα παίζω με το move;
βαριέμαι και να το συνδέσω :P

enstikto
23-10-2010, 01:48
Πολύ απλά πάτα κύκλο για να μην κατεβάσεις το update αν δεν σε ενδιαφέρει το move. Το μόνο πρόβλημα αν το κάνεις αυτό είναι ότι δεν θα μπορείς να είσαι online στο psn όσο παίζεις!

bilaras7
26-10-2010, 20:52
μου ειπαν οτι με το move ειναι πολυ δυσκολος ο χειρισμος...ισχυει?

ikaria_g4
26-10-2010, 21:07
εγώ το προχώρησα λίγο και το βαρέθηκα... δε μου έκανε αίσθηση...
έχει διαφορετικά πράγματα από τα συνηθισμένα αλλά ως εκεί...

Ixor24
26-10-2010, 21:33
ρε παιδια ενα dlc που εχει για το hr origins μπορείτε να το κατεβασετε?

geodlord7
27-10-2010, 22:18
Μετά από σχεδόν 9 μήνες είχα την τιμή να λιώσω (κυριολεκτικά) αυτό το έπος.Γιατί το λιγότερο που μπορώ να το χαρακτηρίσω είναι ΕΠΟΣ!

Όλο το feeling και γενικά το κλίμα που δημιουργουσε αυτό το παιχνίδι ήταν εκπληκτικό....100 κλάσεις ανώτερο απο το fahrenheit και γενικά εθιζόσουν στην ιστορία και εμπαινες στο "πετσί" του ρόλου ανάλογα με ποιόν χαρακτήρα έπαιζες. Απλά respect από μένα στον david cage....περιμένω πως και πως το 2ο παιχνίδι που ετοιμάζει για το ps3 :D

Y.Γ : με το move πραγματικά αλλαζει τελείως η εμπειρία του παιχνδιού. Στο 1ο playthrough έπαιξα με το dualshock και μετά όταν πήγα να αρχίσω το 2ο playthrough για να δώ άλλες επιλογές κτλπ, μπορώ να πώ ότι κουράστηκα μετά από 3-4 chapters(γενικά ποτέ δεν παίζω ενα παιχνίδι πάνω απο 1 φορά). Μόλις εβαλα το move, δεν κατάλαβα πότε είχα φτάσει σχεδόν στη μέση και γενικά ήθελα να το συνεχίσω. Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, τις πόρτες τις ανοιγεις τραβόντας προς τα πίσω το move, ανάβεις τη μηχανή του αυτοκινήτου όπως ακριβώς γυρνας τα κλειδιά στη μίζα κτλπ κτλπ....

@Ixor24 αν εννοείς το taxidermist και εγώ δεν μπορώ να το κατεβάσω (πατάω πάνω του, με βγαζει στο ps store και δεν υπάρχει τίποτα εκεί πέρα). Λογικά αν αγόρασες το παιχνίδι απο αγγλία θα πρέπει να μπεις στο αγγλικό account. Δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά θα το κάνω σύντομα γιατί δεν το χορταίνω το παιχνίδι...

Ixor24
27-10-2010, 23:47
^^^^ αμα το βρεις φιλε μου κρατα μας ενημερους φιλε μου

HELL1NAS
28-10-2010, 04:05
ο χειρισμός του είνα χάλια. το παράτησα και το φυλαξα μετα απο κάνα 2ωρο. τώρα με το move τι θα λέει όταν το πάρω, μπορεί να το ξαναφορτώσω και θα δούμε...

j.dnls
28-10-2010, 13:03
Οταν λες χαλια, πως το εννοεις? Μ ενδιαφερει η απαντηση σου, γι αυτο
αν εχεις την καλοσυνη απαντησε μου

PDS
28-10-2010, 13:07
Συνηθεια ειναι ο χειρισμος.Τερματιζοντας το θεωρω οτι ειδα την καλυτερη εφαρμογη των motion controls του sixaxis και συνολικα εναν χειρισμο που σε εβαζε ''μεσα'' στο παιχνίδι.

Στην αρχή βέβαια ,φαίνεται λίγο περίεργος.

Dragonpaul
28-10-2010, 13:38
Υποθέτω πως αν αγοράσω το Move Edition, θα μπορώ -σε περίπτωση που δε με βολεύει ο χειρισμος- να παίξω και με το συμβατικό χειριστήριο, σωστά;

PDS
28-10-2010, 13:48
move edition?
Υπαρχει τετοιο πραγμα?Εγω ηξερα οτι γινεται update στο κλασικο heavy rain,οποτε αν το εχεις απλα κανεις το update.

Dragonpaul
28-10-2010, 13:55
Ναι, υπάρχει.
Αλλα, έστω κι έτσι, αν κανείς το upgrade, φαντάζομαι μπορείς να παίξεις και με το κανονικό χειριστήριο, ε;

PDS
28-10-2010, 14:01
E ναι μου φαινεται ανοητο να μην σου επιτρεπουν να παίξεις με το χειριστηριο.
Αν δεν βιαζεσαι να το παρεις,θα το δοκιμασω σημερα και θα σου πω.

Παντως οπως και να χει, αξιζει να το παρεις(εφοσον δεν το εχεις παιξει).:)

Dragonpaul
28-10-2010, 14:01
Τhnx!
Δες το και πες μου, αν είναι.

mania
28-10-2010, 14:37
??????? ??? ?? ??????? ?? Move Edition, ?? ????? -?? ????????? ??? ?? ?? ??????? ? ?????????- ?? ????? ??? ?? ?? ????????? ???????????, ?????;

????????? ???????? ??? ???????? ?? ?? main menu.??????? ?? ??? ????? ????????? ? ????????? ??? move ???? ??? ??? ?????? ???????.
________
Zx14 Vs Hayabusa (http://wiki.answers.com/Q/Which_bike_is_quicker_kawasaki_zx_-14_or_suzuki_hayabusa)

Dragonpaul
28-10-2010, 15:01
Διαλεγεις κανονικα τον χειρισμο απ το main menu.Πιστευω θα σου φανει καλυτερος ο χειρισμος του move αλλα οχι και τιποτα τρομερο.

Α, ωραία! Να το παραγγείλω δηλαδη.

PDS
28-10-2010, 15:35
Ε οποτε οκ.Οπως αναμενοταν,παιζει και με τους 2 τροπους.

mania
28-10-2010, 15:36
^^^
???,???? ??? ??????? ?? ???? ?? ???.??? ???? ?? ?? ?? ???????????? ??? ?????????,???? ?? ??? ?? ??? ??? ???? ?????? ??? ????? ?????? ? ???? ???.33 ???? ?? ????.?? ?????? ??? ??????? ?? ?? ????.
________
Brunette shower (http://www.fucktube.com/categories/441/shower/videos/1)

Dragonpaul
28-10-2010, 18:07
Ναι, ξέρω πως έχει πέσει η τιμή του.

Thnx! :)

Nek_Food
01-11-2010, 10:23
Λίγο έλεος με τα #%^#Updates και τις σ@$%ταχύτητες τους. Χθες είπα να δω αν το Heavy Rain κάνει κάποιο update για χρήση του Move που πήρα, να δω τί λέει και έτσι ο χειρισμός στο παιχνίδι αυτό καθ'αυτό γιατί το demo δεν με συγκίνησε πολύ (άντε να δω και κάνα εναλλακτικό τέλος), ΑΛΛΑ μου ζητάει για ~1,1GB ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ να το κατεβάσει. Λίγο οίκτο δηλαδή, δεν κάνει και background download, ωστόσο 2 ώρες για 1 γίγα; Το demo του Killzone που ήταν ~1,6GB το κατέβασε μέσα σε λιγότερο από 10' (και σε background λειτουργία), τί στο καλό server έχουν για όλα τα updates πια!!! (φυσικά και το ακύρωσα, ήθελα να παίξω αυτές τις δύο ώρες με την κονσόλα όχι με το... move μου) :)

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να το κατεβάσω σε κάνα USB και να το εγκαταστήσω από κάνα στικάκι όπως τα console FW updates.

andreasma
01-11-2010, 18:13
τρελο παιχνιδι φαινεται!

angelponiros
01-11-2010, 18:17
Είμαι έτοιμος να το παίξω, αν και άργησα λίγο...
Παιδιά στο online δεν μου βγαζει τα add-on και γενικά τίποτα,
μήπως έχω άλλη έκδοση; και τι μπορώ να κάνω;

nickgr
02-11-2010, 15:47
Είμαι έτοιμος να το παίξω, αν και άργησα λίγο...
Παιδιά στο online δεν μου βγαζει τα add-on και γενικά τίποτα,
μήπως έχω άλλη έκδοση; και τι μπορώ να κάνω;

Δεν υπαρχει αλλη εκδοση. Βαζεις το blue ray μεσα και αν ειναι η πρωτη φορα τοτε θα αρχισει να κατεβαζει τα updates που χρειαζεται. Μολις τελειωσει θα κανει επανεκκινηση και θα σου βγαλει "Heavy Rain Move Edition". Οταν λες στο online τι εννοεις, στο psn?

Nek_Food
02-11-2010, 16:24
Λοιπόν, μιας και αναφέρθηκε πάλι... χθες μπήκα και λέω θα βάλω να κάνει το update κάνα δίωρο μέχρι να ασχοληθώ με το νέο dashboard του xbox 360. Ε, λοιπόν δεν ήθελε (να ασχοληθώ με κάτι άλλο) μέσα σε ένα 15λεπτο το είχε κατεβάσει και το εγκαθιστούσε... 2 ώρες την μία 15' την άλλη. Πρέπει τώρα να διαβάσω πως θα κάνω τους εναλλακτικούς τερματισμούς και να διαφυλάξω το save μου. Πάντως ο νέος χειρισμός, θέλει τον χρόνο του μέχρι να τον συνηθίσεις.

angelponiros
03-11-2010, 02:22
Φίλε nickgr (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=3081) απλά έχω uk version ή άλλη και όχι αυτή που πουλάνε εδώ με το εξώφυλλο στα ελληνικά πίσω και έτσι δεν μπορώ με τον ελληνικό λογαριασμό να δω το πρόσθετο
(The Taxidermist) στο store και να το κατεβάσω!
Δοκίμασα σήμερα την έκδοση με το ελληνικό και μια χαρα, εμφανίζεται για κατέβασμα.

nikolaszax
03-11-2010, 16:15
Deleted scenes from Heavy rain.Spoilers για οσους δεν εχουν τελειωσει το παιχνιδι.



YouTube - Heavy Rain deleted scenes &quot;The Secrets of the Scenario&quot;



Δινεται και εξηγηση για τα blackouts του ethan αλλα παει τοσο στο παραφυσικο....που ακομα και αν τα εξηγουσαν δεν θα βγαζαν περισσοτερο νοημα απο την τωρινη,μη εξηγηση τους.

Το τμημα με την madison και τις εξηγησης σχετικα με το insomnia τηςκατ'εμε θα επρεπε να ειχαν μεινει στο παιχνιδι και καως αφαιρεθηκαν.Θα προσθεταν στον χαρακτηρα της.

nikolaszax
04-11-2010, 10:31
jxpdGB6Gbac

Wolf το ποσταρα πιο πανω.
Ακομα ειναι καλο να το βαλεις σε σποιλερ γιατι η εικονα που δειχνει για το standby του video (ή οπως λεγεται η εικονα που δειχνει πριν πατησεις το play) ειναι αν μι τι αλλο ενδειξη περι
του ποιος ειναι ο killer,με το αν δειχνει τον scott να σκοτωνει την μανα του. :P

WolfRathmA
05-11-2010, 10:12
Ναι εχεις δικιο. Sorry στραβωμαρα!!

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

katsouras
07-11-2010, 12:35
Θα πρεπει να αλλαζε το σεναριο ομως..Γιατι αυτοι που θα ηθελαν βασικα να το δουν θα ηταν οι fans του game οποτε αν ξερεις τι γινεται..Εγω αφου πηρα το move περιμενω και το game δευτερα - τριτη να λιωσω!Ποσες ωρες περιπου εχει?

HarrisDo
07-11-2010, 19:06
Θα πρεπει να αλλαζε το σεναριο ομως..Γιατι αυτοι που θα ηθελαν βασικα να το δουν θα ηταν οι fans του game οποτε αν ξερεις τι γινεται..Εγω αφου πηρα το move περιμενω και το game δευτερα - τριτη να λιωσω!Ποσες ωρες περιπου εχει?

Αν εννοείς διάρκεια, 1 Playtrhough είναι περίπου 10 ώρες, αλλά αν τα κάνεις όλα στραβά και σκοτώσεις τους πάντες θα έχεις και λιγότερο Playing Time..βέβαια η συνολική διάρκεια του παιχνιδιού αν προσπαθήσεις να κάνει όλα τα πιθανά φινάλε είναι πάνω απο 30-40 ώρες..

chronohill
08-11-2010, 01:24
Δεν ξερω αν εχει ερωτηθει ξανα αλλα ρε παιδια αμα κατεβαζω το update για move μετα μπορω να επιλεγω και τον κλασσικο χειρισμο ε?

Ixor24
08-11-2010, 03:47
Δεν ξερω αν εχει ερωτηθει ξανα αλλα ρε παιδια αμα κατεβαζω το update για move μετα μπορω να επιλεγω και τον κλασσικο χειρισμο ε?

ναι μπορείς κανονικοτατα στο κεντρικό μενού σου έχει να διαλέξεις με ποιον από τους 2 τρόπους θέλεις να το παίξεις

chronohill
08-11-2010, 11:02
ναι μπορείς κανονικοτατα στο κεντρικό μενού σου έχει να διαλέξεις με ποιον από τους 2 τρόπους θέλεις να το παίξεις

Σευχαριστω Βαγγελη.ωραια..
Παντως ειναι με διαφορα το GoTY για μενα.Το βαλα χθες να το παιξει η ξαδερφη μου και το χαζευα ξανα...και ειναι απτα λιγα που τα βαζω για να δειξω τις ικανοτητες του ps3 και να πουλησω μουρη...οπως εκανα στο ps2 με τα silent hill...αααχχχχ ωραιες εποχες!!!:b030:

katsouras
08-11-2010, 13:04
Παιδια σημερα το παρελαβα και αρχισα να παιζω με χειρισμο του move.Απλα θα σας πω πως μπορει να ειναι και οτι καλυτερο εχω παιξει!Με αιχμαλωτησε απο την πρωτη στιγμη και με εβαλε στο κλιμα αμεσως!Πως απο την χαρα και την ολοκληρωμενη ζωη καποιος τα χανει ολα στην κυριολεξια!Ακομα ειμαι στην αρχη αλλα ευχομαι να βγουν και αλλα παιχνιδια παρομοιου τυπου γιατι ειναι ενα ειδος που λατρευω στις ταινιες και αυτο ειναι σαν ταινια!

PDS
08-11-2010, 13:07
Σευχαριστω Βαγγελη.ωραια..
Παντως ειναι με διαφορα το GoTY για μενα.Το βαλα χθες να το παιξει η ξαδερφη μου και το χαζευα ξανα...και ειναι απτα λιγα που τα βαζω για να δειξω τις ικανοτητες του ps3 και να πουλησω μουρη...οπως εκανα στο ps2 με τα silent hill...αααχχχχ ωραιες εποχες!!!:b030:

Θα συμφωνησω.
Χθες το τερματησα ξανα με τα ξαδερφια μου και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει αυτη τη χρονια.
Επισης τα γραφικα ορισμενες δειχνουν καταπληκτικα.

katsouras
08-11-2010, 13:27
Εχουμε κανενα τιτλο παρομοιο που προκειται να βγει μες την χρονια?Δευτερο μερος?(αν και δεν ξερω την ιστορια μεχρι το τελος πολυ θα ηθελα να δω συνεχεια αναλογης ποιοτητας..Απο οτι διαβασα ομως ο δημιουργος του ειπε πως ΔΕΝ θα βγει δευτερο μερος γιατι η ιστορια ηταν ολοκληρωμενη χωρις να παραλειψει τιποτα και ενδιαφερεται για την αναπτυξη νεων τιτλων!Μακαρι να ειναι στο ιδιο επιπεδο!

Valkyre
08-11-2010, 13:34
το παιχνιδι ειναι αψογο. Αυτο που το πηγαινει πισω λιγο, ειναι η υποκριτικη και το voice act ορισμενων ηθοποιων. Σε καποιες στιγμες ειναι πραγματικα κατω των περιστασεων και αν το voice act ηταν σταθερα καλο καθολη την διαρκεια θα μιλουσαμε για αριστουργηματικο παιχνιδι. Οπως και να εχει εφτασαν παρα μα παρα πολυ κοντα.

HarrisDo
08-11-2010, 20:10
Εχουμε κανενα τιτλο παρομοιο που προκειται να βγει μες την χρονια?Δευτερο μερος?(αν και δεν ξερω την ιστορια μεχρι το τελος πολυ θα ηθελα να δω συνεχεια αναλογης ποιοτητας..Απο οτι διαβασα ομως ο δημιουργος του ειπε πως ΔΕΝ θα βγει δευτερο μερος γιατι η ιστορια ηταν ολοκληρωμενη χωρις να παραλειψει τιποτα και ενδιαφερεται για την αναπτυξη νεων τιτλων!Μακαρι να ειναι στο ιδιο επιπεδο!

Παρόμοιο αλλά με Adventure & 80s Style θα είναι το LA NOIRE που θα κυκλοφορήσει από την Rockstar το 2011!
Ο Cage (ο δημιουργός του Heavy Rain) δήλωσε ότι θέλει να ασχοληθεί με άλλο είδος παιχνιδιου!

katsouras
08-11-2010, 20:26
Μολις το τελειωσα..Περιπου 10 ωρες..Μπορω να πω πως ειναι πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι και μακαρι να ειχε και αλλο...Καταπληκτικο με σεναριο δυνατο,εντονες προσωπικοτητες και με πολλες παραλλαγες ιστοριας καθως και φιναλε.Εγω με το δικο που ξενερωσα παντως!Πολυ sad κατασταση..Ευχομαι να παιξω στο μελλον παιχνιδια αναλογης και καλυτερης ποιοτητας αν και σε αυτο το ειδος που λατρευω πλεον δυσκολα..Αν δεν το εχει παιξει καποιος το συνιστω..Οταν το τελειωσει θα καταλαβει..

isildur83
11-11-2010, 02:45
Heavy Rain video features cut content and deleted scenes – watch this now (http://www.vg247.com/2010/11/09/heavy-rain-video-features-cut-content-and-deleted-scenes-watch-this-now/)


ΠΡΟΣΟΧΗ!
Το video που εχει μεσα στο link περιεχει spoilers οποτε δειτε το μονο οσοι εχετε τελειωσει το παιχνιδι!

aris13
11-11-2010, 10:13
^Έχει ήδη γίνει post 2 φορές.

dimitrisasp
22-11-2010, 16:14
Kαι γω το τελειωσα χθες! Πολυ δυνατο παιχνιδι! Πρωτη φορα με αγχωσε τοσο πολυ ενα
game. Ελπιζω σε συνεχεια!

gre
23-11-2010, 01:21
Υπάρχει κάπου το patch για το move; Γιατί έχω την αρχική έκδοση του heavy rain και αφού αγόρασα το move πρέπει να το αξιοποιήσω λίγο....

katsouras
23-11-2010, 01:23
Μολις βαλεις το παιχνιδι πρεπει να το βρει απο μονο του και να πατησεις οκ να το κατεβασεις..Ολα τα λεφτα ειναι θα το χαρεις!

katsouras
23-11-2010, 01:26
Kαι γω το τελειωσα χθες! Πολυ δυνατο παιχνιδι! Πρωτη φορα με αγχωσε τοσο πολυ ενα
game. Ελπιζω σε συνεχεια!

Δυστυχως οχι..Οπως ειπε ο δημιουργος του,οτι ειχε σχεση με το συγκεκριμενο τελειωσε..Μακαρι να βγαλει κατι παρομοιο ομως..Προς το παρον περιμενουμε το La Noire..

gre
23-11-2010, 01:26
Μολις βαλεις το παιχνιδι πρεπει να το βρει απο μονο του και να πατησεις οκ να το κατεβασεις..Ολα τα λεφτα ειναι θα το χαρεις!

Χωρίς να το κατεβάσει η κονσόλα δεν γίνεται; Δηλαδή να το κατεβάσω από το pc και να το περάσω με φλασάκι.

katsouras
23-11-2010, 01:47
Αυτο δεν το γνωριζω φιλε μου..Δεν εχω ασχοληθει με τετοια ''θεματακια''..

gre
23-11-2010, 02:09
Αυτο δεν το γνωριζω φιλε μου..Δεν εχω ασχοληθει με τετοια ''θεματακια''..

Καλά κι εγώ δεν ασχολούμαι με αυτά τα θεματάκια(όλα μου τα παιχνίδια γνήσια είναι) αλλά πριν πάρω το gran turismo 5 δεν θέλω να μου βάλει το firmware v3.50 χωρίς λόγo...

hollow_83
24-11-2010, 09:03
Πολυ κουραστικο το παιχνιδι με τον χειρισμο γυρισμενο στο move.

Καταρχην απαιτει το sub controller (φυσικο και επομενο δεν κατηγορω το game για αυτο), οποτε αν δεν τον εχουμε ειναι λιγο akward να κραταμε το μισο DS3 και με το αλλο να κανουμε τις κινησεις.

Δευτερον ενω το pointing ειναι τρομερο, το παιχνιδι δυστυχως
εχει πολυ δυσκατανοητα move prompts, και πολλες φορες παλευεις
για να δεις τι κινηση θελει το παιχνιδι να κανεις.

Βεβαια δε το χω παιξει απο την αρχη με move, στη πορεια το κανα switch
οποτε ισως να χω χασει καποιο tutorial.

katsouras
25-11-2010, 02:05
Εγω παλι ειχα παιξει το ντεμο με κανονικο controller και δεν μου αρεσε καθολου!Παιζοντας το με το move ξετρελαθηκα!Οντως ειχε καποιες κινησεις δυσκολες και δεν επιανε την κινηση ευκολα αλλα κατα τα αλλα ηταν φοβερο..(Ειχα και sub εγω..)

gre
29-11-2010, 00:57
hollow_83 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=1998) με subcontroller το δοκίμασες; Εγώ πάντως το έχω ακόμα σφραγισμένο και αν δεν βρω το patch για το move δεν παίζει να το δοκιμάσω...

Nek_Food
29-11-2010, 11:54
To patch έχει βγει εδώ και καιρό. Με το που πας να παίξεις το παιχνίδι σε ειδοποιεί σχετικά και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά με το move+navigation.

gre
05-12-2010, 18:49
To patch έχει βγει εδώ και καιρό. Με το που πας να παίξεις το παιχνίδι σε ειδοποιεί σχετικά και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά με το move+navigation.

Όπως έγραψα και πιο πάνω, το θέμα είναι αν μπορώ να βάλω το patch χωρίς να μπω στο ιντερνετ από το ps3.

katsouras
05-12-2010, 21:30
Αφου δεν εχεις σκοπο οπως ειπες για ''πειραγματα'' τι σε πειραζει να μπει η v3.50?

gre
07-12-2010, 03:38
Αφου δεν εχεις σκοπο οπως ειπες για ''πειραγματα'' τι σε πειραζει να μπει η v3.50?

Γιατί με αυτή την έκδοση δεν παίζουν το 70% των μη επίσημων χειριστηρίων και εγώ έχω τιμονιέρα logitech momo racing και για δεύτερο χειριστήριο το logitech cordless rumblepad 2, οπότε αν κάνω το update υπάρχει ο κίνδυνος να μην παίζουν. Επίσης αν κάποια στιγμή αποφασίσω να πουλήσω την κονσόλα όλοι θα ρωτάνε τι firmware έχει και μόλις ακούνε 3.50 θα τρέχουν!
Πιστεύω να έγινα απόλυτα κατανοητός.

chronohill
11-12-2010, 12:26
PSN!: And the GOTY is...Heavy Rain

http://translate.google.es/translate?js=n&prev=_t&hl=es&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=es&tl=en&u=http://psnow.es/noticias/articulo/3023/P10/
Aυτα ειναι!Μακαρι να παρει κιαλλα!

nikolaszax
17-12-2010, 14:49
http://www.gameblog.fr/news_19686_heavy-rain-dans-le-top-10-des-meilleures-ventes-ps3

Quantic Dream CEO Guillaume de Fondaumi&#232;re said during a French radio program that Heavy Rain shipped 1.7 million copies so far, making it number 8 in PS3 games of 2010. He also added that the game cost 20 million euros in production, and that the Casting demo alone cost 1.3 million.

woody
18-12-2010, 00:22
Τελεια!! Αντε να μαθουμε και κανενα νεο για το καινουριο τους παιχνιδι ομως...Δεν ειναι ωρα νομιζετε?

Ezio
18-12-2010, 00:35
http://www.gameblog.fr/news_19686_heavy-rain-dans-le-top-10-des-meilleures-ventes-ps3

Quantic Dream CEO Guillaume de Fondaumi&#232;re said during a French radio program that Heavy Rain shipped 1.7 million copies so far, making it number 8 in PS3 games of 2010. He also added that the game cost 20 million euros in production, and that the Casting demo alone cost 1.3 million.

Πόσα ευρώ κερδίζει η εταιρία για κάθε copy του παιχνιδιού;

dimitrisasp
18-12-2010, 01:30
40 πες να κανει το ενα επι 1.7 = 68.000.000 να εχει βγαλει πανω κατω αποκλειεται να εχει πεσει εξω..

nikolaszax
18-12-2010, 10:57
40 πες να κανει το ενα επι 1.7 = 68.000.000 να εχει βγαλει πανω κατω αποκλειεται να εχει πεσει εξω..

Βασικα δεν παει ετσι,αν δεν κανω λαθος :P.
Sure, πχ 68μυρια ειναι τα εσοδα αλλα ενα ποσοστο(το οποιο ειναι σχετικα μικρο αν θυμαμαι καλα) απο αυτα θα παει στους developers ενω το υπολοιπο παει στους publishers(οι οποιοι αλλωστε ειναι που βαλαν τα χοντρα λεφτα απο πισω ειτε για development,ειτε για marketing,localization,licenses κτλ ) που ειναι λογικο καθως πρεπει να καλυψουν τα εξοδα τους.Το ποσοστο εξαρταται βεβαια απο την συμφωνια που εχουν κανει μεταξυ τους publisher και developer.
Οποτε μονη ενδειξη αν πηγε καλα κατι ειναι ουσιαστικα αν η εταιρια συνεχισει να υπαρχει και αν γινουν αντιστοιχες ενεργειες για νεα παιχνιδια απο αυτην :P.

Valkyre
18-12-2010, 12:14
^^ Εγω πιστευω οτι κατα μεσω ορο οι devs βαζουν στην τσεπη απο καθε δισκακι ενα 15αρι-20αρι ευρω ισως σε καλες συμφωνιες και 25αρι.

JerryMoore
18-12-2010, 16:48
Το τερματισα και εγω, πολυ ωραιο σεναριο που σε κρατα σε αγωνια αν και ειχε καποια κενα πιστευω εξαιτιας το σκηνων που δεν καταφεραν να μπουν στην τελικη μορφη του πουχνιδιου. Εφτασα 50% στα trophies με το πρωτο run, δεν ειναι και ασχημα, σειρα εχουν τα υπολοιπα τωρα.

nmousios
23-12-2010, 01:37
Επειδή τώρα αγορασα ps3 και ειμαι ακομη ψιλοαχετος με τα παιχνιδια του και επειδη το thread εχει 75 σελιδες... τι διαφορα εχει το HR με το HR move edition?Ποιό να αγοράσω?Ευχαριστω πολυ!

JerryMoore
23-12-2010, 01:47
Καταρχην απο οτι ξερω πλεον κυκλοφορει μονο το move edition το οποιο περιεχει οτι και η κανονικη εκδοση συν τα
1)Το soundtrack του παιχνιδιου
2)3 Dynamic θεματα για το ps3
3)9 making of videos
4)το The Taxidermist το οποιο ειναι ενα extra prequel chapter
και φυσικα το patch για το Move, οποτε σου προτεινω να παρεις αυτην την εκδοση.

vadergr
28-12-2010, 09:47
δεν χρειαζομαστε δηλ το move για να παιξουμε την move edition?
Δεν εχω move αλλα θελω να το παιξω, μπορω να παρω την move εκδοση?

Valkyre
28-12-2010, 10:19
Oχι δεν ειναι απαραιτητο, απλα θα εχεις τον κλασσικο χειρισμο του DS3 και οχι τις λειτουργιες χειρισμου του Move :)

toninio
28-12-2010, 16:46
Είχα σκοπό να παίξω το Heavy Rain μία μόνο φορά, κάτι που έκανα πέρυσι που το πήρα, αλλά μιας και έχω το move, έκανα το update και άρχισα ένα new game. H πλάκα είναι ότι μου "ξαναμύρισε" να το παίξω δεύτερη φορά. Πάντως, νομίζω ότι με χειρισμό Move το παιχνίδι είναι πολύ καλύτερο. Δεν είναι δύσκολο να συνηθίσεις τα prompts που σου δείχνουν τί να κάνεις και μετά πλέον είναι το παιχνίδι πολύ πιο άμεσο, έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον από το λίγο που είδα.
Νομίζω πως το HR είναι ένα παιχνίδι που αξιοποιεί αρκετά καλά το Move....

vadergr
28-12-2010, 22:20
Απο τα καλα σας λογια το παραγγειλα!
Το περιμενω πως και πως!

ΥΓ.Ποσα φιναλε υπαρχουν ? 4 ?

ezio_auditore
29-12-2010, 18:16
24 FINALE

HarrisDo
30-12-2010, 11:33
Βασικα δεν παει ετσι,αν δεν κανω λαθος :P.
Sure, πχ 68μυρια ειναι τα εσοδα αλλα ενα ποσοστο(το οποιο ειναι σχετικα μικρο αν θυμαμαι καλα) απο αυτα θα παει στους developers ενω το υπολοιπο παει στους publishers(οι οποιοι αλλωστε ειναι που βαλαν τα χοντρα λεφτα απο πισω ειτε για development,ειτε για marketing,localization,licenses κτλ ) που ειναι λογικο καθως πρεπει να καλυψουν τα εξοδα τους.Το ποσοστο εξαρταται βεβαια απο την συμφωνια που εχουν κανει μεταξυ τους publisher και developer.
Οποτε μονη ενδειξη αν πηγε καλα κατι ειναι ουσιαστικα αν η εταιρια συνεχισει να υπαρχει και αν γινουν αντιστοιχες ενεργειες για νεα παιχνιδια απο αυτην :P.

Στην περίπτωση μας πάει καλά..:a023:

hollow_83
03-01-2011, 11:11
Στην move edition στην πρωτη εκινηση του παιχνιδιου, μας ρωταει
αν θελουμε τον κλασιικο ή τον move χειρισμο.

Αλλα και μετα αλλαζει απο τα options.

Canto
07-01-2011, 18:28
Πραγματικα πρωτοποριακο!!
Τετοια ανατριχιλα δεν εχω ξαναβιωσει σε παιχνιδι.Το τελος με βρηκε με το στομα ανοιχτο να αναλογιζομαι το story απο την αρχη.

Χρησιμοποιησα DS3,περιμενω να το παιξω και με το move,που ειμαι σιγουρος οτι σε βαζει ακομη περισσοτερο στο πετσι του εκαστωτε χαρακτηρα.

Παρ'ολο που τελειωσα ενα απο τα endings,εχω πολυ διαθεση να ξαναπαιξω για να δω και αλλα!!

10/10 ευκολα!!!

tazmania21
10-01-2011, 12:47
το παιχνίδι απλά τα σπάει !!! Απότο demo μέχρι τον τερματισμό του !!

Vicarious
10-01-2011, 16:51
Πολύ καλό το παιχνίδι, μόλις πήρα την πλατίνα..
Για μένα το Fahrenheit ήταν καλύτερο πάντως, για την εποχή που βγήκε.

Valkyre
11-01-2011, 10:40
To Farheneit ηταν η αρχη του concept ομως στο Heavy Rain υλοποιηθηκε αψογα.

enstikto
11-01-2011, 11:12
Πολύ καλό το παιχνίδι, μόλις πήρα την πλατίνα..
Για μένα το Fahrenheit ήταν καλύτερο πάντως, για την εποχή που βγήκε.


To Farheneit ηταν η αρχη του concept ομως στο Heavy Rain υλοποιηθηκε αψογα.

Όπως το είπε ο Val και εκτός αυτού η ιστορία του ΗR ;ηταν απείρος καλύτερη του Fahreneit...
Δεν μπορεί να συγκριθεί καν το συναίσθημα που βγάζει το HR αλλά και οι εκπλήξεις του με......
...
...
...
τους "εξωγηίνους" του Fahreneit.

Το μοναδικό καλύτερο που είχε το Fahreneit απο το Hr ήταν το sex scene :P

tazmania21
11-01-2011, 11:19
καλημέρα παιδιά. Μιας και το αναφέρατε, υπάρχει περίπτωση να παίζει το Fahreneit στο PS3 ? Για αυθεντικό cd εννοώ φυσικά....

Sorry για το part-off-topic....!!!

:focus:

Η ατμόσφαιρα του HR είναι πραγματικά εντυπωσιακή....

enstikto
11-01-2011, 11:27
Δεν υπάρχει, όχι. Εκτός ίσως αν έχεις το παλιό 60αρι phat μοντέλο που έπαιζε κ ps2 παιχνίδια...