PDA

View Full Version : Exclusive Heavy Rain - [Playstation Move]



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7

ParanoidGR
02-03-2010, 21:26
ρε παιδιά τι πεζή με αυτή την hmv. ακόμα να μου έρθει το παιχνίδι, και το έχω κάνει preorder 1 μηνα πιο πριν έλεος.

Aris1992
02-03-2010, 21:39
παιδια εχω μια ερωτηση ασχετη....η uk version einai uncensored?:P

chronohill
02-03-2010, 22:18
ρε παιδιά τι πεζή με αυτή την hmv. ακόμα να μου έρθει το παιχνίδι, και το έχω κάνει preorder 1 μηνα πιο πριν έλεος.
Aμφιβαλλω αν φταιει το hmv.Αυτοι την κανανε την δουλεια τους και το χουν στειλει απτην προηγουμενη Δευτερα.Μαλλον τα πολυαγαπημενα μας ΕΛΤΑ κατι κανουν...Υπομονη και γω δεν τοχω παρει και εχω φρικαρει:angry:...

Desmond
02-03-2010, 22:25
Aμφιβαλλω αν φταιει το hmv.Αυτοι την κανανε την δουλεια τους και το χουν στειλει απτην προηγουμενη Δευτερα.Μαλλον τα πολυαγαπημενα μας ΕΛΤΑ κατι κανουν...Υπομονη και γω δεν τοχω παρει και εχω φρικαρει:angry:...
Συμφωνώ απόλυτα!Είμαι σίγουρος οτι δεν φταίει το hmv.Eγώ έπεσα πάνω και σε μετακόμιση του τοπικού υποκαταστήματος...:mad:

HarrisDo
02-03-2010, 22:55
Kαι εγω εκανα το λαθος να τα παραγγειλω με ΕΛΤΑ και ενω τα περιμενα μια μερα πριν την επισημη κυκλοφορια εκαναν 3 μερες επιπλεον!!

DarkUSS
02-03-2010, 22:58
Μόλις το άρχισα κι αν και είναι ακόμα νωρίς, είμαι ήδη πολύ εντυπωσιασμένος με ό,τι βλέπω! Μ'αρέσει πολύ η μελαγχολική ατμόσφαιρα και το art direction. Τα γραφικά δεν είναι "OMG τι είναι αυτό που βλέπω" (τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά κάνουν μια χαρά τη δουλεία τους αφού έχει δοθεί ιδιαίτερη προσοχή στα σημεία που θα περίμενε κανείς σε ένα τέτοιο παιχνίδι όπως στους χαρακτήρες, φωτισμό, μικρο-αντικείμενα μέσα στους χώρους κτλ. Λίγο το tearing με χαλάει κάπου κάπου αλλά ΟΚ τι να κάνουμε.

Πάω να συνεχίσω... :D

HarrisDo
02-03-2010, 23:05
Το μονο που με προβληματισε με τα γραφικα ειναι το tearing και το οτι σε μερικα αντικειμενα το texture ειναι χαμηλοτερο απο αλλα..

plakas
02-03-2010, 23:07
ναι ειδατε αν ηταν κανα bayonetta,darksiders και ειχε frame drop,θα το κραζατε αχχχ παρωπιδες μας φορανε και δεν το καταλαβαινουμε ρε παιδια ας ειμαστε αντικειμενικοι!!!!


τα κοληματα ειναι πολυ σπαστικα στην αρχη μιλανε και οι φωνες ακουγονται μετα απο 4 sec αλλα και εγω το παραβλεπω επηδει δεν μ ενοχλει

αλλα απετω να ειναι καπια ατομα αντικειμενικα και μαλον δεν ειναι οποτε η αποψη τους απο τωρα για εμενα δεν θα εχει σημασια ;)

αλλα ρε παιδια στο 1ο σπιτι στο μπανιο δεν εχει πλακακια και εχει ξυλινο πατωμα ελεος μεγα fail!!!!!ασε που ειναι μερα βρεχει και η σκιες υπαρχουν λες υπαρχει ηλιος νταλα καλοκαιρι κιολας

και να με κραξετε θα εχετε αδικο :D:D:D:D:D:D

chronohill
02-03-2010, 23:25
αλλα ρε παιδια στο 1ο σπιτι στο μπανιο δεν εχει πλακακια και εχει ξυλινο πατωμα ελεος μεγα fail!!!!!ασε που ειναι μερα βρεχει και η σκιες υπαρχουν λες υπαρχει ηλιος νταλα καλοκαιρι κιολας

και να με κραξετε θα εχετε αδικο :D:D:D:D:D:D
xaxaaxaxaxaaa πως φαινεται ο μαστορας...!!Αμερικα ειναι εκει ρε μαριε θα τα χουν μονωσει καλα τα ξυλινα πλακακια στο μπανιο!προσκυνω

jimspy
03-03-2010, 00:07
ego den ksero oute to tearing ti einai oyte ta textures.....emena me exei enthoysiasei h 3rd generation nootropia , atmosfaira k yfos toy paixnidioy se syndyasmo me ta poly kala grafika , thn aristh mousikh ependysh k ton ''protoporiako'' toy xeirismo k sxediasmo.....gia mena next gen game einai mono ayto k to killzone 2 apo osa exo paiksei mexri tora.....einai ta mona pou ekanan thn diafora apo ta synithismena to kathena ston tomea toy....


ps. h parathrhsh gia to ontos fail sxetika me to ksilino mpanio moy diefyge pantos (opous k se pollous nomizo)..... apodykniontas thn diafora toy sostoy epaggelmatia apo ton koino erasitexnh ....

DarkUSS
03-03-2010, 04:17
αλλα ρε παιδια στο 1ο σπιτι στο μπανιο δεν εχει πλακακια και εχει ξυλινο πατωμα ελεος μεγα fail!!!!!
Μίλησε ο ειδικός οπότε εδώ δεν μπορώ να πω τίποτα. :lol:

Που λέτε, το έφτασα μέχρι το chapter 3. Όλο έλεγα "άντε φτάνει τώρα πέρασε η ώρα" αλλά δεν μπορούσα να σταματήσω γιατί συνέχεια ήθελα να δω τι γίνετε παρακάτω.:D
Επίσης αυτό που είπα πριν για τα γραφικά του τίτλου μάλλον θα πρέπει να το πάρω πίσω γιατί κάποιες σκηνές είναι πολύ εντυπωσιακές. Αναρωτιέμαι είναι όλα τα cutscenes real-time?

Valkyre
03-03-2010, 09:26
Προς το τελος του παιχνιδιου τα γραφικα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακα και νομιζω οτι ολα τα βιντεο ειναι real time εκτος απο την αρχικη εισαγωγη με τα credits που ναι μεν τρεχει με τη μηχανη γραφικων , αλλα ειναι πειραγμενη η εικονα σιγουρα.

muku
03-03-2010, 12:36
Αυτό με τη φωνή που ανέφερε ο πλάκας, που κόβεται δηλαδή για 3-4s είναι γενικό φαινόμενο?? Γιατί μου το έκανε χθες και μένα και νόμιζα ότι το ps3 είναι στα τελευταία του. Με καθησύχασε λίγο ο Μάριος.

Κατά τα άλλα, εγώ έχω παίξει μέχρι το 4ο κεφάλαιο νομίζω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος με ότι έχω δει μέχρι στιγμής. Τα γραφικά, ειδικά στα πρόσωπα είναι από τα κορυφαία που έχουμε δει, το animation επίσης πάρα πολύ καλό και η ιστορία έτσι όπως εξελίσσεται σε κρατάει σε αγωνία και σε κολλάει. Ο χειρισμός δεν μου αρέσει, θα προτιμούσα να προχωρούσε κανονικά αλλά γούστα είναι αυτά. Σήμερα που έχω πολύ χρόνο ελπίζω να το προχωρήσω αρκετά.

Conjure7
03-03-2010, 13:01
Το θεματάκι με το κόλλημα του ήχου και όχι μόνο υφίσταται.
Τη πρώτη φορά που φόρτωσα το παιχνίδι στο slim έκανε σα τρελό. Μετά από ένα reboot δεν ξαναεμφανίστηκε. Στο fat όμως δε την "παλεύει" καθόλου!

DarkUSS
03-03-2010, 13:16
Προς το τελος του παιχνιδιου τα γραφικα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακα και νομιζω οτι ολα τα βιντεο ειναι real time εκτος απο την αρχικη εισαγωγη με τα credits που ναι μεν τρεχει με τη μηχανη γραφικων , αλλα ειναι πειραγμενη η εικονα σιγουρα.Ναι, μπράβο αυτή η σκηνή μου φάνηκε too good για να είναι real-time. Και νομίζω υπάρχουν κι άλλα τέτοια cutscenes που φαίνεται πως η ποιότητα της εικόνας είναι σαφώς ανώτερη από το υπόλοιπο παιχνίδι.

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, μόνο ένα glitch με τον ήχο που ξαφνικά άρχισε να κάνει παράσιτα. Απλά έκανα restart το παιχνίδι κι όλα έφτιαξαν μετά. Πάντως για να είμαστε δίκαιοι το παιχνίδι έχει πολλά bugs/glitches απ΄ ότι διαβάζω και να σκεφτεί κανείς ότι βρισκόταν υπό ανάπτυξη τόσα χρόνια.

Avenger_Seraphim
03-03-2010, 13:16
Δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα... Σε ενα σημειο του παιχνιδιου τρωει κολλημα το παιχνιδι, και αν δεν εχεις κανει save... You're kinda screwed xD

Desmond
03-03-2010, 13:27
Μάλλον η qd δεν πρόλαβε τα deadlines.Δεν εξηγείται αλλιώς.Όπως και να'χει, απαράδεκτο!Όχι τίποτε άλλο, εμένα δεν με ενοχλούν πολύ προβληματάκια τύπου tearing στα games, πόσα πολύγωνα, πεντάγωνα, cia, fbi, nsa κλπ., έχουν τα μοντέλα χαρακτήρων, αλλά με τον ήχο έχω θέμα!

dimagic
03-03-2010, 13:37
σημερα ηρθε και σ εμενα απο zavvi.......
μια βδομαδα ακριβως!!!!

Valkyre
03-03-2010, 13:42
Τι θεμα εχετε με τον ηχο ρε παιδια\?Εμενα ολα μια χαρα ηταν ουτε καν κολλησε το παιχνιδι?Κατεβασατε το patch που σας ζηταει στην αρχη?ειναι καπου 200ΜΒ...

DarkUSS
03-03-2010, 13:49
Τι θεμα εχετε με τον ηχο ρε παιδια?Εμενα ολα μια χαρα ηταν ουτε καν κολλησε το παιχνιδι?Κατεβασατε το patch που σας ζηταει στην αρχη?ειναι καπου 200ΜΒ...
Εγώ δεν είχα το ίδιο πρόβλημα που λένε τα άλλα παιδιά. Απλά σε ένα σημείο άρχισε και ακουγόταν στατικός ήχος, αφού νόμιζα ότι κάτι έπαθαν τα ηχεία στην αρχή.

Aris1992
03-03-2010, 13:57
ουτε σμρ ρε παιδια ουφ ρε γμτ :@:@:@:@

Slazar
03-03-2010, 13:59
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο ?
Trophies παίρνεις σε κάθε chapter που τελειώνεις έτσι και αλλιώς ή εξαρτάται απο τις επιλογές που κάνεις ?
Υπάρχει περίπτωση να μην σου δίνει καθόλου Trophies σε μερικά chapter ?

Το ρωτάω γιατί ενώ το έχω προχωρήσει αρκετά σε μερικά chapter δεν μου έχει δώσει trophies. :oopsy:

muku
03-03-2010, 14:13
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο ?
Trophies παίρνεις σε κάθε chapter που τελειώνεις έτσι και αλλιώς ή εξαρτάται απο τις επιλογές που κάνεις ?
Υπάρχει περίπτωση να μην σου δίνει καθόλου Trophies σε μερικά chapter ?

Το ρωτάω γιατί ενώ το έχω προχωρήσει αρκετά σε μερικά chapter δεν μου έχει δώσει trophies. :oopsy:

Εγώ λίγο που το έχω προχωρήσει, 4ο chapter, στο τέλος του καθενός έπαιρνα από 1 και σε κάποιο πήρα 2 trophies. Απ'ότι κατάλαβα εξαρτάται το 2ο trophy από κάποιες επιλογές αλλά δεν ξέρω αν παίρνεις σε καθένα. Όσοι το έχουν προχωρήσει θα σου απαντήσουν με βεβαιότητα

Σχετικά με τον ήχο τώρα Valkyre εμένα μου είχε κοπεί 2 φορές για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά έπαιζε κανονικά. Σκέφτηκα ότι το ps3 θα κλατάρει καθώς είναι και launch, αλλά προς μεγάλη μου ικανοποίηση είναι γενικότερο το πρόβλημα, αφού και κάποιος με slim έχει πρόβλημα. Επίσης μου κόλλησε και μια φορά εντελώς το παιχνίδι και έπρεπε να κλείσω το ps3. Και ναι, το patch το κατέβασα.

Zeichef
03-03-2010, 14:24
Ολα τα τροπαια εξαρτωνται απτις επιλογες, δεν υπαρχουν δλδ τροπαια του στυλ: Περασες το ΤΑΔΕ chapter.

HarrisDo
03-03-2010, 14:33
Ουτως η αλλως κατι τετοιο θα ηταν ασκοπο..το παιχνιδι δεν ειναι του τυπου που σε παιδευει..με αυτον τον τροπο σε ωθει να το ξαναπαιξεις..φοβαμαι βεβαια μηπως το πλατινενιο γινετε πολυ ευκολο ομως..

Valkyre
03-03-2010, 14:37
Εγώ λίγο που το έχω προχωρήσει, 4ο chapter, στο τέλος του καθενός έπαιρνα από 1 και σε κάποιο πήρα 2 trophies. Απ'ότι κατάλαβα εξαρτάται το 2ο trophy από κάποιες επιλογές αλλά δεν ξέρω αν παίρνεις σε καθένα. Όσοι το έχουν προχωρήσει θα σου απαντήσουν με βεβαιότητα

Σχετικά με τον ήχο τώρα Valkyre εμένα μου είχε κοπεί 2 φορές για 3-4 δευτερόλεπτα και μετά έπαιζε κανονικά. Σκέφτηκα ότι το ps3 θα κλατάρει καθώς είναι και launch, αλλά προς μεγάλη μου ικανοποίηση είναι γενικότερο το πρόβλημα, αφού και κάποιος με slim έχει πρόβλημα. Επίσης μου κόλλησε και μια φορά εντελώς το παιχνίδι και έπρεπε να κλείσω το ps3. Και ναι, το patch το κατέβασα.

Wow πραγματικα δεν το ηξερα ρε συ, εγω δεν αντιμετωπησα το παραμικρο προβλημα ουτε στον ηχο, ουτε στο να κολλησει...

Βεβαια το Assassins creed 2 που παιζω τωρα μου εχει κολλησει 2 φορες...

Nek_Food
03-03-2010, 14:37
Να ρωτήσω και εγώ κάτι πριν αρχίσω να το παίζω; Επειδή π.χ.: για αρχή θα ήθελα να το ολοκληρώσω με όλους τους χαρακτήρες, τί σύστημα save έχει; Εάν "κατά λάθος" πεθάνει ένας χαρακτήρας μου, μπορώ (έστω με το να βγω στο ΧMB και να χάσω μέρος της προόδου μου) να τον σώσω;

Valkyre
03-03-2010, 14:43
^^συμβουλη...παιξε το παιχνιδι οπως σου κατσει...μην κανεις το λαθος να γυρνας πισω θα χαλασεις τηνα τμοσφαιρα μολις το τελειωσεις μπορεις να επισκεφθεις οποια σκηνη θες και να κανεις τις αλλες επιλογες.Μην σκεφτεσαι ουτε trophies ουτε τιποτα.Απλα παιξε την ιστορια οπως θα εκανες στην πραγματικοτητα.

DarkUSS
03-03-2010, 14:48
Να ρωτήσω και εγώ κάτι πριν αρχίσω να το παίζω; Επειδή π.χ.: για αρχή θα ήθελα να το ολοκληρώσω με όλους τους χαρακτήρες, τί σύστημα save έχει; Εάν "κατά λάθος" πεθάνει ένας χαρακτήρας μου, μπορώ (έστω με το να βγω στο ΧMB και να χάσω μέρος της προόδου μου) να τον σώσω;
Από ότι έχω καταλάβει το παιχνίδι κάνει autosave κάθε φορά που κάνεις μια επιλογή που επηρεάζει τη συνέχεια. Δεν ξέρω αν μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτό. Ψάξε στα settings.

enstikto
03-03-2010, 14:49
^^Συμφωνώ με τον Valkyre στο παραπάνω! Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για την πρώτη σου επαφή με το παιχνίδι....

Κάτι άσχετο: Παρέλαβε κανείς απο Αθήνα απο HMV σήμερα; Εμένα πάλι δεν μου ήρθε! ΕΛΕΟΣ!

Zeichef
03-03-2010, 14:51
Εγω που δε μενω Αθηνα ρε παιδια μου εχει ερθει απο την Δευτερα! Weird stuff.

Nek_Food
03-03-2010, 14:54
Δηλαδή δεν χρειάζεται να παίξω από την αρχή όλο το "story" για να αλλάξω την ροή και να δω τις εναλλακτικές "προτάσεις"; Έχει chapter select στο τέλος, με συνδυασμό του τί έχεις κάνει ως εκεί; Επίσης, αν κατάλαβα καλά, τουλάχιστον μέχρι το τέλος πεθαίνουν δύσκολα οι χαρακτήρες...
και όχι όλοι αν αντιλήφθηκα καλά

Επίσης, από αυτό το κέρατο το 4 days challenge, έχει λάβει κάποιος που το τελείωσε επιτυχώς (ή και ανεπιτυχώς) κάτι - κάποια ενημέρωση, γιατί εγώ τίποτα... υποτίθεται ότι κάτι θα μας έστελναν, κάποιο e-mail έτσι;

Avenger_Seraphim
03-03-2010, 14:55
Εγω που δε μενω Αθηνα ρε παιδια μου εχει ερθει απο την Δευτερα! Weird stuff.
Μαλλον η πρωτεύουσα φταίει!!! RAAAAAAGE!!! Εμένα μου εστειλαν mail και μου ειπαν οτι αμα δεν ερθει μεχρι τις 22/3 να τους ενημερωσω κλπ για να μου βαλουν τα λεφτα πισω (ή κατι τετοιο, δεν εδωσα σημασια :Ρ) Μαλλον επρεπε να το παρω απο το Τόκιο, πιο γρηγορα θα ερχοταν :Ρ

stein3x
03-03-2010, 16:31
Το παρέγηλα και γω το παιχνιδάκι χτες από HMV καθώς ξαναείρθε η special edition.Τώρα το πότε θα έρθει είναι μια πονεμένη ιστορία!

enstikto
03-03-2010, 16:37
Μαλλον η πρωτεύουσα φταίει!!! RAAAAAAGE!!! Εμένα μου εστειλαν mail και μου ειπαν οτι αμα δεν ερθει μεχρι τις 22/3 να τους ενημερωσω κλπ για να μου βαλουν τα λεφτα πισω (ή κατι τετοιο, δεν εδωσα σημασια :Ρ) Μαλλον επρεπε να το παρω απο το Τόκιο, πιο γρηγορα θα ερχοταν :Ρ

Με ανυσηχεί λίγο αυτό που είπες γιατί είναι λίγο κουλό να σου στείλει ένα μαγαζί mail απο μόνο του και να σου λέει αυτό το πράγμα... Μήπως δεν το στείλαν καν ρε παιδιά; Και σου λένε μόνο για τα λεφτά σου πίσω ή και να στο ξαναστείλουν;

Valkyre
03-03-2010, 16:47
Eμ μου θελατε προπαραγγελλιες...ελεος ρε παιδια τα εχουμε πει αυτα θα περιμενετε!

Gauros7
03-03-2010, 17:16
Εμένα μου εστειλαν mail και μου ειπαν οτι αμα δεν ερθει μεχρι τις 22/3 να τους ενημερωσω κλπ για να μου βαλουν τα λεφτα πισω (ή κατι τετοιο, δεν εδωσα σημασια :Ρ) Μαλλον επρεπε να το παρω απο το Τόκιο, πιο γρηγορα θα ερχοταν :Ρ


Σου έστειλαν μόνοι τους μήνυμα στα καλά καθούμενα η εστειλες εσύ τίποτα να τους ρωτήσεις κ σου απάντησαν?

πάντως ούτε έμενα μου ήρθε απο hmv,δεν ξέρω τι παίζει με τα ταχυδρομεία...
πάλι καλά που το νοίκιασα δηλαδή

WolfRathmA
03-03-2010, 17:17
Καλα εγω δεν αντεξα και πηγα το ενοικιασα σημερα τελικα... Πρωτη και τελευταια παραγγελια απο το hmv...

chronohill
03-03-2010, 17:25
Ναι ρε γαμωτο τι γινεται?Ελεος δηλαδη.Καλα αν δεν ερθει για Σ/Κ εκτος οτι θα ταπαρω ασχημα θα το νοικιασω και εγω,αν το βρω δηλαδη...Ε ρε φουστη μ.Παντως Val εγω που ειχα προπαραγγειλει το Homecoming και το UC2 δεν ειχαν αργησει...οχι απτο hmv βεβαια αλλα...damn

Chill
03-03-2010, 17:28
HMV means

Hey Μalaka VENTOUZA :D

Ούτε εμένα μου ήρθε αλλά εντάξει ΑΝΤΕΧΩ

Gauros7
03-03-2010, 17:35
πάντως αρχές φεβρουαριου που είχα παραγγείλει κ ένα άλλο παιχνίδι από hmv μ είχε έρθει κανονικά μέσα σε 4-5 μέρες περίπου

WolfRathmA
03-03-2010, 17:36
Για οσους θελουν ας διαβασουν εδω

Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!! (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=171736#post171736)


ποστ 1031

Μη το ψαχνετε καν στα ταχυδρομια.. το παιχνιδι δε το εχουν στειλει καν...

desperate_gamer
03-03-2010, 17:48
Εμένα μου ήρθε ένα ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο. Υποθέτω είναι το Heavy Rain από το HMV.

Τελικά λάθος υπέθεσα. Ήταν κάτι που είχα κάνει παραγγελία από το amazon και έκανε dispatch την Παρασκευή και μου ήρθε σε λιγότερο από βδομάδα! Α ρε amazon καλούλη! Ό,τι δίνεις παίρνεις τελικά :rant:

Τέλος πάντων, το παιχνίδι θα έρθει ΟΠΟΤΕ... Είναι και ειδική περίπτωση αυτή με την Special Edition και το HMV δεν είναι και κανένα τόσο μεγάλο μαγαζί με οργανωμένο e-shop.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους παίζουν το παιχνίδι είναι πώς το παίζουν. Καιρό τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει όλες οι επιλογές να αντικατοπτρίζουν εμένα (δηλαδή τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση του καθενός από αυτούς) ή αν θα πρέπει να το παίξω role playing style και να επιλέγω τι νομίζω ότι θα έκαναν οι χαρακτήρες αυτοί απέναντι στα εκάστοτε διλλήματα. Εσείς πώς πορεύεστε στο παιχνίδι; :cool:

DarkUSS
03-03-2010, 18:03
Τελικά λάθος υπέθεσα. Ήταν κάτι που είχα κάνει παραγγελία από το amazon και έκανε dispatch την Παρασκευή και μου ήρθε σε λιγότερο από βδομάδα! Α ρε amazon καλούλη! Ό,τι δίνεις παίρνεις τελικά :rant:

Τέλος πάντων, το παιχνίδι θα έρθει ΟΠΟΤΕ... Είναι και ειδική περίπτωση αυτή με την Special Edition και το HMV δεν είναι και κανένα τόσο μεγάλο μαγαζί με οργανωμένο e-shop.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω όσους παίζουν το παιχνίδι είναι πώς το παίζουν. Καιρό τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει όλες οι επιλογές να αντικατοπτρίζουν εμένα (δηλαδή τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση του καθενός από αυτούς) ή αν θα πρέπει να το παίξω role playing style και να επιλέγω τι νομίζω ότι θα έκαναν οι χαρακτήρες αυτοί απέναντι στα εκάστοτε διλλήματα. Εσείς πώς πορεύεστε στο παιχνίδι; :cool:Χμμ, αν και δεν το έχω φιλοσοφήσει ιδιαίτερα αυτό που λες, νομίζω τις περισσότερες φορές αντιδρώ έτσι όπως θα αντιδρούσα κι εγώ στην πραγματικότητα. Όπου είναι αυτό δυνατό βέβαια γιατί σε μερικά σημεία όπως ας πούμε εκεί που o Ethan κόβει το δάκτυλό του είναι πολύ δύσκολο να πεις "ναι μωρέ αυτό θα έκανα κι εγώ αν μου συνέβαινε".:rant:

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλές φορές έχω κάνει λάθος επιλογές και όχι αυτό που ήθελα γιατί απλά οι καταστάσεις είναι τέτοιες που πρέπει να αντιδράσεις γρήγορα και με το που σου εμφανίσει το παιχνίδι το κουμπί στην οθόνη εσύ το πατάς ακούσια λόγω αντανακλαστικών. Για παράδειγμα, στο σημείο που πηγαίνεις να ανακρίνεις τον τύπο με τους σταυρούς, κάπου προς το τέλος που αφήνει το όπλο και πάει να τον συλλάβει ο άλλος μου εμφανίζεται ξαφνικά το R1, εγώ αυτομάτως το πατάω και σκοτώνω τον τύπο χωρίς να το θέλω. LOL!

Gauros7
03-03-2010, 18:04
εγώ σε όλα τα παιχνίδια τέτοιου είδους βάζω τον εαυτό μ στην θέση των χαρακτήρων κ αποφασίζω αναλόγως

plakas
03-03-2010, 18:07
παντως η αστυνομια ειναι χειροτερη και απο την ΕΛ.ΑΣ

enstikto
03-03-2010, 19:16
Το είπα και στο thread που λέει ο wolf.

ΠΡΟΣΟΧΉ: τα saves της απλής δεν δουλεύουν στην special!!!

Valkyre
03-03-2010, 19:19
HMV means

Hey Μalaka VENTOUZA :D

Ούτε εμένα μου ήρθε αλλά εντάξει ΑΝΤΕΧΩ

LOL ρε φιλε ωρες ωρες πετας κατι πολυ καλα μακαρι να μπορουσα να σου δωσω ρεπ λοοολ :D

plakas
03-03-2010, 19:29
μολις το τελειωσα πολυ δραμα ρε παιδια...ΜΑΜΑ γιατι υπαρχουν κακοι ανθρωποι ???

Valkyre
03-03-2010, 19:34
^^ H πιο σωστη ερωτηση για εσενα θα επρεπε να ηταν "μαμα γιατι υπαρχουν ασχημοι ανθρωποι"

και η απαντηση ειναι (για να μην αναρωτιεσαι):

"γιατι αν δεν υπηρχαν οι ασχημοι τι αξια θα ειχαν οι ομορφοι!" :D :D :D

plakas
03-03-2010, 19:39
εχω πολυ καιρο να σε δω ρε Δημητρη και το ειχα ξεχασει αυτο :D:D:D:D

muku
03-03-2010, 21:46
Εγώ έπαιξα άλλο λίγο, όσο προχωράς τόσο περισσότερο κολλάς. Πολύ δυνατή η υπόθεση. Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι παρά το patch έχει bugs. Υπάρχουν glitches στο animation και στα γραφικά, τα οποία φυσικά είναι ελάχιστα και δυσδιάκριτα, υπαρκτά βέβαια. Ορισμένοι μπορεί να τα παρατηρήσουν ενώ άλλοι όχι. Σημαντικότερα είναι αυτά τα κολλήματα στον ήχο που έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά. Εμένα χθες κόλλησε και μια φορά τελείως η κονσόλα. Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.

Τα παραθέτω ως παρατηρήσεις για να μην λέμε μόνο για τα θετικά του, που προφανώς είναι πολύ περισσότερα από τα ελάχιστα αρνητικά του :)

Crazy_vision
04-03-2010, 00:41
Εγώ έπαιξα άλλο λίγο, όσο προχωράς τόσο περισσότερο κολλάς. Πολύ δυνατή η υπόθεση. Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι παρά το patch έχει bugs. Υπάρχουν glitches στο animation και στα γραφικά, τα οποία φυσικά είναι ελάχιστα και δυσδιάκριτα, υπαρκτά βέβαια. Ορισμένοι μπορεί να τα παρατηρήσουν ενώ άλλοι όχι. Σημαντικότερα είναι αυτά τα κολλήματα στον ήχο που έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά. Εμένα χθες κόλλησε και μια φορά τελείως η κονσόλα. Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.

Τα παραθέτω ως παρατηρήσεις για να μην λέμε μόνο για τα θετικά του, που προφανώς είναι πολύ περισσότερα από τα ελάχιστα αρνητικά του :)


ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε εμενα...αρκετες διακοπες στον ηχο στην αρχη του καθε τσαπτερ...επισης μου εχει κολλησει και μια φορα στα loading screens...τωρα τι να πω...δεν πιστευω πως ειναι θεμα PS3 γιατι το δικο μου ειναι αγορασμενο τη δευτερα και το δισκακι ειναι το πρωτο που μπηκε μεσα στο συστημα...κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι πολυ καλο,τρομερα γραφικα,τρομερη απεικονηση,τρομερη φυσικη χαρακτηρων...εχω φτασει καπου στη μεση...απλα το μονο που με χαλαει ειναι μερικα στοιχεια απομιμησης απο ταινιες η' ξενες σειρες σε ορισμενες σκηνες πολυ Saw θυμιζουν οι σκηνες με τις δοκιμασιες,ειδικα αυτη με το δαχτυλο...

TopGunZ
04-03-2010, 00:49
Phat PS3 από της δεύτερης γενιάς (χωρίς το card reader) με αλλαγμένο μεγαλύτερο δίσκο, τελευταίο FW, HR special edition και patch κατεβασμένο KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ, πέραν κάποιον μικρομπαγκ στυλ κατι να περνάει μέσα από κάτι άλλο άσχετα όμως.

Valkyre
04-03-2010, 01:34
Σήμερα πάλι, κόλλησε το παιχνίδι αλλά όχι η κονσόλα. Εκεί που προχωρούσα έμεινε η κάμερα κολλημένη στον τοίχο και μετά ζούμαρε κιόλας υπερβολικά κοντά στον τοίχο και εμεινε εκεί και έδειχνε το πλακάκι... Αναγκάστηκα να βγω στο XMB.


Αν το παθαινε αυτο ο Plakas... φιλε καλυτερο και απο ονειρωξη θα ηταν γι αυτον!! :D :D

TopGunZ
04-03-2010, 01:53
Φαντάζεσαι όμως να κόλλαγε στο ξύλο στο μπάνιο? Ποια 29/2/2010...την 21/12/2012 θα γνώριζε το PS3 του δια της μπαλκονόπορτας...

muku
04-03-2010, 02:53
Μετά από αρκετό λιώσιμο αναγκάστηκα να το κλείσω για να κοιμηθώ. Καταραμένη δουλειά γιατί να μην είμαι ξανά 15-16 ή ακόμα καλύτερα 18 και να μην έχω τίποτα στο κεφάλι μου? Θα βάραγα μια ωραία ολονυχτία να το τελειώσω. Καιρό έχω να πορωθώ τόσο πολύ με παιχνίδι. Έχει κάτι το απίστευτα εθιστικό, σε κάνει να θες να ξεδιαλύνεις την υπόθεση. Αύριο πάλι. Συναρπαστικό παιχνίδι, εύχομαι να σας έρθουν οι παραγγελίες σας σύντομα όσοι το περιμένετε :)

plakas
04-03-2010, 08:27
Αν το παθαινε αυτο ο Plakas... φιλε καλυτερο και απο ονειρωξη θα ηταν γι αυτον!! :D :D
ναι τοτε θα μπορουσα να εχω μια καλυτερη εικονα για τον τεχνιτη πλακα της πολης :love::love:ισως ηταν και αυτος ο origami

Φαντάζεσαι όμως να κόλλαγε στο ξύλο στο μπάνιο? Ποια 29/2/2010...την 21/12/2012 θα γνώριζε το PS3 του δια της μπαλκονόπορτας...


Αν εχεις δει το βιντεο Που καταστρεφω το sisaxis,θα μπορουσες να καταλαβεις πως θα πεθαινε το br :P:P:P

Valkyre
04-03-2010, 09:21
^^χαχαχα και ακομα δεν μπορω να σου δωσω ρεπ ρε Μαριε! :D

overclocker
04-03-2010, 12:35
Phat PS3 από της δεύτερης γενιάς (χωρίς το card reader) με αλλαγμένο μεγαλύτερο δίσκο, τελευταίο FW, HR special edition και patch κατεβασμένο KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ, πέραν κάποιον μικρομπαγκ στυλ κατι να περνάει μέσα από κάτι άλλο άσχετα όμως.
Ακριβώς τα ίδια εχω και εγώ! Κανένα πρόβλημα και σε μένα.

WolfRathmA
04-03-2010, 12:44
Το είπα και στο thread που λέει ο wolf.

ΠΡΟΣΟΧΉ: τα saves της απλής δεν δουλεύουν στην special!!!

:mmmm::mmmm::mmmm:
:whoopsy:

muku
04-03-2010, 12:46
enstikto σίγουρα είναι ίδιο region και οι 2 εκδόσεις ?

enstikto
04-03-2010, 14:00
Ναι. Ευρωπαϊκή είχαμε νοικιάσει και εγώ κ ο ZEICHEF. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει καθώς δεν μου έχει έρθει ακόμα (hmv sucks) αλλά του Νίκου που του ήρθε μου είπε ότι δεν παίζουν :(

woody
04-03-2010, 14:08
παιδια το dlc για το Heavy Rain εχει ανεβει?

Chill
04-03-2010, 14:12
Ούτε σήμερα ήρθε και επειδή ο λύκος με ανησύχησε έστειλα και εγώ email. Αν έχω κάποια ενημέρωση θα σας πω.

Όλα στραβά, το HR που περίμενα πως και πως ακόμα δεν το έχω δει, η Τζούλια, δεν έδωσε "κουλούρι", με πηδήξανε και οι Αυστριακοί χτες στο Total War Napoleon δυο turns πριν το τέλος. Δράμα η εβδομάδα, δράμα :D

Desmond
04-03-2010, 14:13
Ναι. Ευρωπαϊκή είχαμε νοικιάσει και εγώ κ ο ZEICHEF. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει καθώς δεν μου έχει έρθει ακόμα (hmv sucks) αλλά του Νίκου που του ήρθε μου είπε ότι δεν παίζουν :(
Νομίζω οτι το ίδιο συνεβαινε και με το uncharted και τα saves.
Επιτέλους παρέλαβα...

stein3x
04-03-2010, 14:25
Νομίζω οτι το ίδιο συνεβαινε και με το uncharted και τα saves.
Επιτέλους παρέλαβα...
Σου ήρθε το game από hmv?Αν ναι ι) πόσο έκανε να έρθει και ιι) Σου ήρθε corfimation email ότι έγινε shipped?(όχι το "thank you for the order")

enstikto
04-03-2010, 14:30
Λοιπόν για οσους τους ενδιαφέρει η special, ο κωδικός της είναι BCES 00458/S.
Κειτάξτε τον κωδικό του δισκακίου (φοβερή λέξη :P) που θέλετε να νοικιάσετε και αν είναι ίδιος συνεχίστε άφοβα χωρίς φόβο για τα saves...

Desmond
04-03-2010, 14:38
παιδια το dlc για το Heavy Rain εχει ανεβει?
Ναι.Τα κατεβάζω τώρα.

Σου ήρθε το game από hmv?Αν ναι ι) πόσο έκανε να έρθει και ιι) Σου ήρθε corfimation email ότι έγινε shipped?(όχι το "thank you for the order")
Το order status έλεγε οτι έγινε shipped στις 22/02.
Δεν μου έστειλαν κάποιο confirmation email.

fioumann
04-03-2010, 15:05
Παιδες το παιχνιδακι τα σπαει παντως εχω πορωθει δεν μπορω να ξεκολλησω!!!

WolfRathmA
04-03-2010, 15:28
Δοξα το θεο μου ηρθε και εμενα σημερα... Τα saves δουλευουν κανονικα. Δεν εχω προβλημα....

desperate_gamer
04-03-2010, 15:33
Δοξα το θεο μου ηρθε και εμενα σημερα... Τα saves δουλευουν κανονικα. Δεν εχω προβλημα....

Α αυτό είναι που λέγαν ψέμματα ότι σου κάνανε ship; :p

WolfRathmA
04-03-2010, 15:45
Α αυτό είναι που λέγαν ψέμματα ότι σου κάνανε ship; :p

Ειναι κατι το οποιο δε καταλαβες στο ποστ του online;

WolfRathmA
04-03-2010, 15:53
Για πιο λογο ειχα αδικο; Και για πιο λογο πρεπει να απολογηθω κιολας σε εσας;

Και ειστε offtopic.

Τα σχολια σας εκει που πρεπει.

Ευχαριστω.

chronohill
04-03-2010, 16:00
Moυ ηρθε και μενα!!!!!!Γιουπιιιιιι!!!!Δεν το περιμενα!ειχα απογοητευτει εντελως πλεον!!!
Λοιπον παω για λιωσιμο τα λεμε μετα!!!!Σκιστε!

Aris1992
04-03-2010, 16:02
Ει εμενα δν μου ηρθε... Ελπιζω ως αυριο!!!!!:(

Ezio
04-03-2010, 16:15
Ει εμενα δν μου ηρθε... Ελπιζω ως αυριο!!!!!:(
Τα ίδια.

criter
04-03-2010, 17:22
Το preorder που ειχα κανει απο HMV εκανε μια εβομαδα να ερθει απο την ημερα που το μου το εκαναν shipped. Πολυ καλο και καθηλωτικο το σεναριο που σε κραταει ωστε να θες να παιξεις πιο πολυ. Ο χειρισμος στην κινηση ειναι λιγο σπαστικος καμια φορα, αλλα τα actions με το sixaxis και τα motion control μου αρεσουν πολυ και που εχουν να κανουν με την σκηνη εκεινη τη στιγμη.

Ezio
04-03-2010, 17:30
Τι διαφορά έχει το despatched από το shipped?

criter
04-03-2010, 17:38
Τι διαφορά έχει το despatched από το shipped?

Νομιζω οτι ειναι το ιδιο, απλα το shipped ειναι πιο αμερικανικο ενω το despatched πιο αγγλικο ή κατι τετοιο

Chill
04-03-2010, 18:00
Ούτε σήμερα ήρθε και επειδή ο λύκος με ανησύχησε έστειλα και εγώ email. Αν έχω κάποια ενημέρωση θα σας πω.

Λοιπόν άκυρο μου ήρθε. Long story και δεν χρίζει επεξήγησης :)

P.s. Εγώ αγαπώ και :love:λύκο:love: και :love:απελπισμένο :love:

PDS
04-03-2010, 19:28
Eμενα δεν μου ηρθε...πηγα και το πηρα εγω.:p

Desmond
04-03-2010, 19:46
Μετά από ολιγόωρο gaming, η πρώτη μου εντύπωση είναι οτι πρέπει να ρίξανε πολύ δουλειά και να βάλανε πολύ μεράκι εκεί στην qd!Φαίνεται στο παραμικρό.
Στο θέμα του ήχου που αναφέρθηκαν κάποιοι, μέχρι στιγμής είμαι τυχερός καθώς δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Δεν ήθελα να το αφήσω αλλά πρέπει να φάμε και τίποτα!

desperate_gamer
04-03-2010, 21:46
Λοιπόν άκυρο μου ήρθε. Long story και δεν χρίζει επεξήγησης :)

P.s. Εγώ αγαπώ και :love:λύκο:love: και :love:απελπισμένο :love:

Γιατί πού ήταν κρυμμένο και δεν το είχε βρει πριν λίγες ώρες; Να ψάξω κι εγώ αν είναι γιατί εμένα δεν μου ήρθε. :p

P.s. Κι εμείς σ' αγαπάμε! <33

Chill
04-03-2010, 22:06
Αν δεν μένεις σε μονοκατοικία με ενοικιαζόμενο μαγαζί από κάτω και ξαδέρφες, θείες στα αριστερά και στα δεξιά του σπιτιού σου δεν παίζει να συνέβη το ίδιο και σε εσένα xaxa. Κρύφτηκε σε όλους αυτούς στην κυριολεξία!!!!! Τόσες μέρες QQ και σήμερα που το έχω στα χέρια μου δεν έχω προλάβει ούτε install να το κάνω. FAIL!!!!!!

Εσύ έμεινες τώρα και το παιδί από την Κύπρο. Ελπίζω αύριο να έρθει και σε σας.

dreamer
04-03-2010, 23:52
mporume na katevasume ta periexomena tu special edition apo to store kanonika apo simera i akoma iparxi to provlima me to soundtrack?

chronohill
04-03-2010, 23:55
Καλησπερα στους παιδες.Τι να πω...τα λογια περιττευουν.Απιστευτη δουλεια.Μπραβο τους .Αξιζε την αναμονη..
Κατεβασα και το soundtrack χωρις προβλημα-εβαλα και το Theme!και μ μενει το DLC οταν το τελειωσω φυσικα!
Καλα εφαγε ενα κρασαρισμα στα πρωτα σημεια του παιχνιδιου!μαμησετα.Ειχα τερμα τον ηχο και ξαφνικα blackout και αρχισε να κανει χιονια το ps3!οπως κανουν τα καναλια οταν χαλανε..πω πω τρομαρα που περασα απο ολες τις αποψεις..Αλλα μετα δεν εκανε τπτ ευτυχως..!Αντε γαμωτο πρεπει να παω για υπνο-δουλεια.Damn...!παντως πολυ αγωνια.Τι ειναι αυτο.Σε σημεια ειχα χυσει μαυρο ιδρωτα.!Αντε καλη μου συνεχεια...!:love:
PS για οσους δεν ηρθε ελπιζω να σας ερθει αυριο guys...

blackmaria19
04-03-2010, 23:56
re paidia, na to katevasoume i akoma exei prob? swsta rotaei o filos dreamer...

chronohill
04-03-2010, 23:58
Σας απαντησα guys.Εγω το κατεβασα μολις χωρις problem.κατεβαστε το αφοβα

dreamer
05-03-2010, 00:09
katevasa ke ego tora ta extras tis special edition (DLC, theme, soundtrack) opotan ola kala

TopGunZ
05-03-2010, 00:11
Ρε παιδιά από που το κατεβάζουμε τελικά? Στο in-game store δεν βγάζει τπτ και το redeem code μου δεν δουλεύει! Παίζει να μου το υπέκλεψε κανείς?

Άσχετο...στα πρώτα πρώτα κεφάλαια μπορείς να δεις μια εφημερίδα που γράφει για το δολοφόνο η οποία έχει και μια είδηση για "Greek and Turkish fighters..."...μας πήρανε χαμπάρι...

dreamer
05-03-2010, 00:14
apo to ps store sto redeem code dokimase, an ixes dokimasi ton kodiko su tis proigumenes meres den mporis me ton idio kodiko na katevasis tora to soudntrack pu anevike simera, prepi na valis allo kodiko pu estile to hmv me email pu ine idika gia to soundtrack

Ezio
05-03-2010, 00:14
Ρε παιδιά από που το κατεβάζουμε τελικά? Στο in-game store δεν βγάζει τπτ και το redeem code μου δεν δουλεύει! Παίζει να μου το υπέκλεψε κανείς?

Άσχετο...στα πρώτα πρώτα κεφάλαια μπορείς να δεις μια εφημερίδα που γράφει για το δολοφόνο η οποία έχει και μια είδηση για "Greek and Turkish fighters..."...μας πήρανε χαμπάρι...
Εξήγησε λίγο την είδηση.

TopGunZ
05-03-2010, 00:36
Τι να εξηγήσω? Πλάκα μου κάνεις έτσι?

Για τα redeem codes. Δεν το πήρα από έξω, αλλά από Ελλάδα και είχε έναν κωδικό με Ελληνικές οδηγίες. Από την πρώτη φορά που το δοκίμασα δε μου έδινε τπτ. Υπάρχει περίπτωση να μην άνοιξε ακόμα στην Ελλάδα?

WolfRathmA
05-03-2010, 01:57
Το τελειωσα και εγω σημερα παιδια. LOL :P

Παρα πολυ καλο! Εξαιρετικο θα ελεγα! Πραγματικα αξιζει την προσοχη ολων... Το story απλα καταπληκτικο! Το μυαλο σου δε παει στο δολοφονο.

Τωρα φυσικα το ξαναπαιζω γιατι θελω να κανω καποια πραγματα που δεν εκανα πριν! Ειναι απλα ολα τα λεφτα!!! Αλλαζει ολο το story παλι!

Valkyre
05-03-2010, 09:53
To DLC ειναι μονο για αυτους με την collectors εκδοση?Οι υπολοιποι δεν μπορουν να το κατεβασουν ουτε επι πληρωμη?

Carpe_Diem_Rj
05-03-2010, 09:55
Παιδες εχω την secial εκδοση τον κωδικο που ειχε μεσα που το βαζω? Στο psn store ?

plakas
05-03-2010, 09:55
εεε????λες ρε ασχημε?ποπο πακετο και ενας φιλος μου εδωσε κωδικο!!!!τωρα να το κατεβασω η οχι :S

overclocker
05-03-2010, 10:23
To DLC ειναι μονο για αυτους με την collectors εκδοση?Οι υπολοιποι δεν μπορουν να το κατεβασουν ουτε επι πληρωμη?
Πιστεύω ότι θα βγεί στο Store επί πληρωμή το DLC απλά δεν θα βγει σύντομα γιατί το συνηθίζει αυτό η Sony τα DLC που δίνει με τις Special Editions να είναι σαν ένα είδος time exclusive.

fioumann
05-03-2010, 11:10
ΟΛΕ και γω μολις τωρα το τελειωσα αν και προς το τελος φαινεται ρε παιδες ποιος ειναι...Δεν λεω τιποτα παραπανω.Αξιζει με χιλια να το παιξεις ειναι σαν να βλεπεις ταινια.Παω να το ξαναρχισω...

haramanai
05-03-2010, 12:03
Τι να εξηγήσω? Πλάκα μου κάνεις έτσι?

Για τα redeem codes. Δεν το πήρα από έξω, αλλά από Ελλάδα και είχε έναν κωδικό με Ελληνικές οδηγίες. Από την πρώτη φορά που το δοκίμασα δε μου έδινε τπτ. Υπάρχει περίπτωση να μην άνοιξε ακόμα στην Ελλάδα?
και εγω το ιδιο προβλημα εχω. κατι μου λεει πως ειναι μονο για το soundtrack.

Οι hmv κατεβασατε το soundtrack?

ξερει κανεις ποτε θα βγει για τους no hmv το dlc?

enstikto
05-03-2010, 12:09
Δυστηχως είναι πολύ λογικό να είναι μόνο για το soundtrack γιατί τα αλλά δεν είχαν ποτέ κανένα θέμα, και αν βαζαν και τα αλλά μαζί θα χαναν χρήματα λόγο code-sharing...

ico
05-03-2010, 12:24
Εγώ σήμερα που δοκίμασα τα κατέβασα όλα. Το theme τα τραγούδια και το έξτρα περιεχόμενο. Έχω την special edition από το hmv.

Desmond
05-03-2010, 12:28
Δεν είχα έτσι κιαλλιώς σκοπό να διαιωνίσω το είδος, ε, τώρα δεν υπάρχει περίπτωση!ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ και δεν είμαι ούτε καν στη μέση!

Επειδή δεν κατάλαβα, βάζετε τον κωδικό και δεν τον δέχεται το store ή δεν σας δίνει όλο το περιεχόμενο?

Ezio
05-03-2010, 13:17
Μου ήρθε σήμερα!!! Θα το λιώσω. Όμως, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω ή να βάλω θολούρα στην γύμνια?

TopGunZ
05-03-2010, 13:17
Δεν το δέχεται, invalid or no more active. Πρέπει να στείλω κανά email στη Sony...

muku
05-03-2010, 13:18
Μου ήρθε σήμερα!!! Θα το λιώσω. Όμως, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω ή να βάλω θολούρα στην γύμνια?

Κλείνεις τα μάτια, σίγουρος τρόπος να την αποφύγεις:D Σιγά, μια σκηνή είναι.

mixaliscrete
05-03-2010, 13:20
μολις μου ηρθε8D,αλλα πρεπει να παω στην δουλεια:'(
το βραδυ που θα γυρισω ομως θα το λιωσω και εχω και το σ/κ ελευθερο:cool:

Ezio
05-03-2010, 13:20
Κλείνεις τα μάτια, σίγουρος τρόπος να την αποφύγεις:D Σιγά, μια σκηνή είναι.
Ναι αλλά όποτε παίζω βλέπει και ο αδερφός μου. Και μπορεί κοντά στην τηλεόραση να είναι και οι γονείς μου. Σίγουρα δεν υπάρχει τίποτα?

muku
05-03-2010, 14:04
Έγραψα ένα review : http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=172541#post172541

Αν το δει κάποιος με δικαιώματα ας το βάλει στην πρώτη σελίδα όποτε ευκαιρήσει :)

Aris1992
05-03-2010, 14:23
ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!!!!!!:D:D:D
ΩΡΑ ΓΙΑ ΛΙΩΣΙΜΟΟΟΟ

mania
05-03-2010, 14:27
?? ?????? ??????? ????? ??? ?? ??? ??? ???? ????? ??? hmv ? ????? ? ??????
________
HERBAL STORE (http://herbalhealthshop.com)

nikon
05-03-2010, 14:32
Ναι αλλά όποτε παίζω βλέπει και ο αδερφός μου. Και μπορεί κοντά στην τηλεόραση να είναι και οι γονείς μου. Σίγουρα δεν υπάρχει τίποτα?
Sorry για το offtopic αλλά από πότε ένα γυμνό κορμί είναι και κακό να το βλέπεις;;;;;......για το heavy rain μιλάμε όχι για το dvd της Τζούλιας......θολούρα θέλουν άλλες σκηνές (βίας και πυροβολισμών) στο παιχνίδι όχι αυτές.

Chypher-G
05-03-2010, 14:38
Τρελλο μωρο η Μαντισον!!!! Γενικα τα facial ειναι απιστευτα σε ολους τους χαρακτηρες!

Valkyre
05-03-2010, 14:46
Πες τα ρε Νικο, αυτα πρεπει να τα ακουνε οι γονεις(oχι για εσενα Ezio, γενικα)... βαλαμε την ταμπελα "ασεμνο" οταν βλεπουμε ενα γυμνο στηθος σε μια ταινια ή ενα παιχνιδι, αλλα κατα τα αλλα ειναι απολυτα σεμνο, θεμιτο και φυσιολογικο να βλεπουμε βια , πυροβολισμους, αιμα κλπ κλπ...

Λες και το βυζι ειναι κατι αισχρο...μετα αναρωτιουνται γιατι εγινε λουλης το παιδι μου?Αν ειναι δυνατον...το πρωτο πραγμα που βαλαμε στο στομα μας ειναι το βυζι λολ...ειλικρινα ποτε μα ποτε δεν καταλαβα πως καταφεραμε να κανουμε το γυμνο σωμα να εχει την ταμπελα του ασεμνου...ειναι εξωφρενικα παραλογο...

Ασε που εχουμε ταυτισει το γυμνο απαραιτητα με τσοντα... αλλο να βλεπεις ενα γυμνο κορμι και αλλο να βλεπεις τσοντα ελεος...τι θα παθει δηλαδη το παιδι αμα δει μια γυμνοστηθη γυναικα?Τι κακο θα του κανει?Απλα LOL

ΥΓ: και δεν μπορω να δωσω ρεπ...

woody
05-03-2010, 15:31
Οι σκηνες ειναι ελαχιστες και ειναι ΓΥΜΝΟ οχι ΠΟΡΝΟ. Μηπως να μη βλεπουμε και γυμνα σωματα σε πινακες, γλυπτα κτλ? Δεν νομιζω οι γονεις σου να εχουν προβλημα...

haramanai
05-03-2010, 15:56
Τι να πούμε και εμείς που μικρά παιδιά βλέπαμε στις ειδήσεις την Τσιτσιολινα να τα πετάει όλα έξω και θυμόμασταν απέξω τη συχνότητα του RTL και του SAT1.

Α ρε Τσιτσιολινα και τιμημένα RTL και SAT1.

tonybsg
05-03-2010, 16:03
Ρε παιδια υπαρχει αλλος που να μην του εχει ερθει απο hmv η ειμαι ο μονος?

Μπα, ούτε εμένα ήρθε και σήμερα, από Δευτέρα ελπίζω.
Λογικά ούτε του enstikto (εκτός αν του ήρθε σήμερα!).

Πάντως και οι τρεις μένουμε κοντά σχετικά :rant:

enstikto
05-03-2010, 16:36
Δεν ξέρω αν μου έχει έρθει εμένα ακόμα. Όταν γυρίσω σπιτι
θα σας πω.

Gauros7
05-03-2010, 17:38
ούτε έμενα μου ήρθε απο hmv,τους έστειλα email παντός χτες βράδυ άλλα ακόμα δεν πήρα απάντηση

desperate_gamer
05-03-2010, 20:19
Μου ήρθε κι εμένα σήμερα η Special Edition από το HMV η οποία πραγματικά άξιζε την αναμονή!!! Το κουτάκι του πρωτότυπο και πολύ καλοφτιαγμένο, κατέβασα και τα 3 "δωράκια" του redeemable code αμέσως και με ευκολία.

Την ώρα του Install έκανα και το origami με το χαρτάκι που είχε μέσα η special (υπάρχει και στις κανονικές εκδόσεις το χαρτάκι;) και η αίσθηση που είχα να κάθεται το origam-ακι μπροστά μου και να παίζω το παιχνίδι ταυτόχρονα, ήταν αξεπέραστη.

Τώρα για το παιχνίδι τι να πω που δεν έχει πει κανείς άλλος; Η μαγεία και η μοναδική του ιδιότητα να σε βάζει κατευθείαν στο πετσί του ρόλου και της ιστορίας είναι που το κάνουν να ξεχωρίζει! Από την πρώτη στιγμή ενθουσιάστηκα. Ένα tutorial που δεν προσβάλει την νοημοσύνη του παίκτη. Νιώθεις πραγματικά ότι το παιχνίδι εξελίσσεται μόνο για 'σένα και σου δίνει την αίσθηση ελευθερίας ότι κατα τ' άλλα θα μπορούσες να κάνεις ό,τι θέλεις. Εγώ συγκινήθηκα.

Πάμε στα λίγο πιο εξεζητημένα:
- Το αρχιτεκτονικό σχέδιο που μπορείς να κάνεις με τον Ethan ήταν μια πραγματικά ιδιοφυής στιγμή. Ήταν τα στάδια που ακολουθεί ένας αρχιτέκτονας με το μολύβι, το μελάνωμα με τους ραπιδογράφους, το σβήσιμο των περιττών γραμμών, μέχρι και την υπογραφή. Mου θύμισε τις εποχές που έκανα γραμμικό σχέδιο το παλιοπαίχνιδο! :whoopsy:

- Έντονο σασπένς εκεί στο mall. Να έχω το νου μου ότι δεν πρέπει να τον χάσω από τα μάτια μου κι εκεί στον clown να πατάω ό,τι να'ναι και να τσιρίζω στην οθόνη!! Συναρπαστικό! :wow_dude:

- Λατρεύω τις εντελώς ασήμαντες επιλογές όπως να βάλεις πλυντήριο πιάτων, να επιλέξεις τι snack θα δώσεις στο παιδί σου (προτίμησα την μπάρα δημητριακών και όχι τα πατατάκια γιατί είναι πιο υγιεινό :p), να πατάς τους διακόπτες για τα φώτα, κτλ. Είναι σημαντικά κομμάτια που σε βάζουν ακόμα πιο μέσα στο δράμα των χαρακτήρων.

- Ο Ethan πιστεύω ότι είναι ο δολοφόνος. :scared: Αλλά αυτές είναι από τις χαζές wtf θεωρίες που κάνω πάντα όταν βλέπω μια ταινία με δολοφόνους κτλ.

- Αυτό που πήγε ο Ethan δεν ήταν mall, αλλά runway! Μακάρι να ντύνονταν όλοι έτσι στα malls αλλά όχι... και ειδικά στα αμερικάνικα!

Αυτά! Και επίσης τα μόνα glitch-ακια που βλέπω είναι μια μικρή παύση στον ήχο (ούτε ενός δευτερολέπτου) αν κάνω resume game μετά από ένα Pause σημαντικής διάρκειας. Επίσης κι εγώ θα συμφωνήσω με τον DarkUSS ότι οι επιλογές πολλές φορές δεν φαίνονται ξεκάθαρα και ούτε και τα ανάλογα κουμπιά (το τετράγωνο με τον κύκλο δεν ξεχωρίζουν και πολύ από μακρυά) και έτσι καμιά φορά πατάω κάτι άλλο απ' αυτό που ήθελα. Αλλά σπάνια έχει συμβεί αυτό.

Κατά τ' άλλα το Heavy Rain είναι ένας τίτλος που το λιγότερο πρέπει να ενοικιαστεί. LOVE! :love:

Desmond
05-03-2010, 20:38
Το γεγονός το οτι πολλές φορές οι επιλογές δεν είναι ξεκάθαρες και ευδιάκριτες, νομίζω οτι είναι συνειδητή επιλογή από τους developers, ώστε να είναι όσο πιο αυθόρμητη γίνεται η επιλογή σου, έστω και αν αυτή είναι "λανθασμένη".

PDS
05-03-2010, 20:40
Το γεγονός το οτι πολλές φορές οι επιλογές δεν είναι ξεκάθαρες και ευδιάκριτες, νομίζω οτι είναι συνειδητή επιλογή από τους developers, ώστε να είναι όσο πιο αυθόρμητη γίνεται η επιλογή σου, έστω και αν αυτή είναι "λανθασμένη".

Γι αυτο και γυριζουν σχετικα γρηγορα γυρω απο το κεφαλι οι επιλογες.

desperate_gamer
05-03-2010, 20:46
Το γεγονός το οτι πολλές φορές οι επιλογές δεν είναι ξεκάθαρες και ευδιάκριτες, νομίζω οτι είναι συνειδητή επιλογή από τους developers, ώστε να είναι όσο πιο αυθόρμητη γίνεται η επιλογή σου, έστω και αν αυτή είναι "λανθασμένη".

Μα δεν λέω ότι διαβάζω ξεκάθαρα και τις 4 και επιλέγω μια μετά από σκέψη. Λέω ότι δεν ξέρω αν εκείνη η λεξούλα αντιστοιχεί στο τετράγωνο ή στον κύκλο. Και σπάζομαι λίγο γιατί λέω "όχιιι! το άλλο ήθελα!". Ειδικά για ένα παιχνίδι σαν αυτό που έχεις την αίσθηση ότι το κάθε τι που κάνεις παίζει ρόλο.

Επίσης καμια φορά το παιχνίδι σε παρασέρνει σε κινήσεις, ενώ εσύ δεν έχεις τελειώσει πλήρως το exploration. Για παράδειγμα είμαι εκεί που μπήκε για πρώτη φορά στο γραφείο του ο Jayden και ενώ είχα στο μυαλό μου να πάω στον κυριούλη που ήταν μαζί μου στον τόπο του εγλήματος, είπα "θα πάω μετά" και τώρα η πόρτα δεν ανοίγει, αν δεν κάτσω στο γραφείο του Jayden να συνεχίσω την ιστορία. So much for freedom :p

Καλά μην τα παραφουσκώνω κιόλας. Αυτά τα "ελαττωματάκια" δεν είναι τίποτα. Το παιχνίδι αυτό πρέπει να το βιώσουν όλοι!

enstikto
05-03-2010, 20:46
Μου ήρθε και εμένα η Special!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!
Τα saves μάλλον δεν δουλεύουν (όπως μου είχε πει και ο Zeichef) γιατί τώρα κατεβάζει patch....
Δε με νοιάζει όμως... HEAAVYYYYYYYYY RAAAAAAAAAAAAAAINNNNN!

nikolaszax
05-03-2010, 21:10
Damn,ελεγα οτι δεν θα ποσταρω στο thread πριν τελειωσω το παιχνιδι και γραψω το μινι review αλα star ocean 4.....αλλα δεν αντεξα πια.

το παιχνιδι οσο παει γινεται και πιο επικο.Μολις περασα τα τμηματα οπου


Ethan και Madison σε.....ωραιες στιγμες.Και εκει που ενιωθα οτι ο Ethan μπορεσε επιτελους να βρει λιγο γαληνη,μολις πηγα να βγω απο την πορτα ειδα το jacket της και ειπα δεν το ψαχνω...τι το ηθελα?Η στιγμη που ακολουθησε ηταν φοβερη αν και η αποφαση μου ηταν σκετικα ευκολη....reject τοσο γιατι και εγω το ιδιο θα εκανα αλλα και επιεδη αν ημουν σκηνοθετης μονο ετσι θα μπορουσε να ειχε καταληξει μια τετοια σκηνη :P.Το escape μετα ηταν φοβερη σκηνη,ξεχασα το δωματιο του Ethan(δεν ηθελα να δω το νουμερο απο το διπλα video,μου φανηκε αντιρεαλιστικο λολ) και αγχωθηκα αλλα ευτυχως το πετυχα με την δευτερη και βγηκε στην ωρα του.

Η σκηνη αυτη ηταν ακρως απαραιτητη imo γιατι μεχρι εκεινο το σημειο ειχα αρνητικη αποψη για τον χαρακτηρα της madison σαν development.Μου φαινοταν σαν ενας ακυρος female lead που απλα ηταν εκει για να βοηθησει χωρις λογο και αιτια.Μπορει να μην την συμπαθησα μετα την αποκαλυψη αλλα τουλαχιστον πηρε το απαραιτητο development που χρειαζοταν εδω τοσα chapters.

Και

Η σκηνη με τον shelby αμεσως μετα τοσο στο οχημα στον βυθο οσο και το shootout επισης επικη.Την γλιτωσα μετα βιας απο το πρωτο και εφαγα 3 σφαιρες στο 2ο εφτυχως ομως δεν πεθανα.Το γεγονος οτι ο χαρακτηρας μου μπορει να πεθανει ανα πασα στιγμη και παει για παντα εκανε αυτην την σκηνη πιο thrilling και τρομακτικη απο καθε αλλο FPS,survival horror ή καθε παρεμφερης σκηνη σε οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι.Μπραβο.....


Το soundtrack κανει θαυματα.Πιστευα οτι δεν θα ηταν το ιδιο καλο το soundtack οταν ακουσα οτι ο angelo badalamenti δεν θα ειναι στου HR το soundtrack υπευθυνος.Χαιρομαι που ειχα αδικο και που δημιουργηθηκαν ορισμενα πολυ ισχυρα κομματια οπως το Ethan mars theme που ειναι εκει ψηλα με του fahrenheit imo.

Αριστες και εκπληκτικες εντυπωσεις btw μεχρις στιγμης.Το τεχνικο θεμα εχει προβλημα αλλα θα μιλησω για αυτα οταν το τελειωσω.

Εχω πολλα chapters ακομα?Για ποσες ωρες μιλαμε?Δεν θελω να τελειωσει..........

plakas
05-03-2010, 21:14
δεν τελειωνει αν θες :D:D:D:D:D:D

TopGunZ
05-03-2010, 21:39
Γιεεεεπ...πλάτινουμ...αλλά από DLC κολοκύθια... πρέπει να στείλω email...

chronohill
05-03-2010, 21:46
Παιδια το DLC κανενας δεν το χει παιξει ακομα?Εγω το κατεβασα τωρα λεω να το δοκιμασω..λετε να μην λειτουργει?το εκανα και εγκατασταση κανονικα ομως..
Γενικα για το παιχνιδι τα ξερετε..Τι να πω.Μπραβο και παλι μπραβο.Πολυ χαιρομαι που πηρα την special γιατι το αξιζει τετοιο παιχνιδι..
Και κατι ασχετο ακομα.Το origami που φιαξατε,οι λεξεις που γραφει στο χαρτι πρεπει να φαινονται απεξω?Δηλαδη τωρα που το κοιτατε βλεπετε και λεξεις?Μ φαινεται το φιαξα αναποδα!:whoopsy:

desperate_gamer
05-03-2010, 22:06
Και κατι ασχετο ακομα.Το origami που φιαξατε,οι λεξεις που γραφει στο χαρτι πρεπει να φαινονται απεξω?Δηλαδη τωρα που το κοιτατε βλεπετε και λεξεις?Μ φαινεται το φιαξα αναποδα!:whoopsy:

Όχι κι εμένα οι περισσότερες λέξεις είναι προς τα μέσα. Αν άρχισες να τσακίζει το χαρτάκι από την πλευρά που έχει την σκιαγραμμισμένη ακρούλα, δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Οι λέξεις είναι διακοσμητικές.

chronohill
05-03-2010, 22:25
A ωραια νομιζα οτι εκανα μαλακια παλι!lol.Thanx desperate
κατι που παρατηρησα τωρα...καλα δεν ειναι και φοβερο spoiler αλλα ας ειμαι τυπικος!
Θυμαστε ενα βιντεο που ειχαν βγαλει πριν κυκλοφορησει το παιχνιδι που δειχνει την μαντισον με ενα κασετοφωνακι να πηγαινει σε ενα σπιτι για να ψαξει?και την κυνηγαει ενας μεσα?Αυτο δεν το επαιξα.Μηπως ειναι στο DLC????

plakas
05-03-2010, 22:27
Παναγιωτη πολλα δεν επαιξες :D:D:D:D

chronohill
05-03-2010, 23:05
Παναγιωτη πολλα δεν επαιξες :D:D:D:D
Mαριε απαντησα μονος τελικα στο ερωτημα!!!!
to dlc ειναι η ιστορια του taxidermist που δειχνει την μαντισον να μπουκαρει μεσα στο σπιτι.Πααααρα πολυ μικρο ομως ρε.Κανα 15λεπτο μονο.αλλα πολυ ατμοσφαιρικο
Μακαρι να παρουν ιδεες απτην ατμοσφαιρα της παιχνιδαρας και να φιαξουν ενα καθαρο horror-thriller σαν τα αγαπημενα silent hill.Γενικα αν μας διαβαζει κανενας παραγωγος παιχνιδιων!lol..:)Αντε να δω ποτε..

Valkyre
05-03-2010, 23:39
Kι εμενα τα περισσοτερα γραμματα δεν φαινονται στο origami... εν τω μεταξυ λογω του παιχνιδιου εχω παθει ενα κολλημα με τα origami και μαθαινω να φτιαχνω μονος μου!

Το επομενο βημα ειναι να αρχισω να απαγαγω παιδακια και να τα πνιγω στην βροχη... αλλα που τετοια τυχη στην χωρα που ζουμε.. θα πρεπει να ανεβω σε καμμια Αγγλια για να βγαλω ακρη...

λολ...

chronohill
05-03-2010, 23:41
Kι εμενα τα περισσοτερα γραμματα δεν φαινονται στο origami... εν τω μεταξυ λογω του παιχνιδιου εχω παθει ενα κολλημα με τα origami και μαθαινω να φτιαχνω μονος μου!

Το επομενο βημα ειναι να αρχισω να απαγαγω παιδακια και να τα πνιγω στην βροχη... αλλα που τετοια τυχη στην χωρα που ζουμε.. θα πρεπει να ανεβω σε καμμια Αγγλια για να βγαλω ακρη...

λολ...
Oυπςςςςς Δημητρη ...Ξερεις οτι φιαχνει και ενας αλλος origami?και μαλιστα καθοοταν με τις ωωρες??Ο ΜΑΡΙΟΣ!!!!Σε προλαβε!!!!!Και ξερεις!Τωρα εχει τα περισσοτερα!!!Ελπιζω ο τεραστιος να μην διαβαζει!lol love ya guys!:D

Valkyre
05-03-2010, 23:45
^^Aυτος ρε δεν με απειλει... ειναι τοσο ασχημος που αποκλειεται να καταφερει να πλησιασει τα παιδακια χωρις αυτα να τρεχουν πανικοβλημενα τσιριζοντας... ακου που σου λεω δεν μπορει να κανει καριερρα origami killer :D :D

Viper
06-03-2010, 00:39
Στο σημειο που εισαι ο αστυνομικος και ψαχνεις στοιχεια για τον φονο (αυτο που ειχε και το demo) μου κοβεται ο ηχος πολλες φορες σε σημειο να γινεται unplayable.

Εχει συμβει και σε αλλον?

Desmond
06-03-2010, 00:42
Στο σημειο που εισαι ο αστυνομικος και ψαχνεις στοιχεια για τον φονο (αυτο που ειχε και το demo) μου κοβεται ο ηχος πολλες φορες σε σημειο να γινεται unplayable.

Εχει συμβει και σε αλλον?
Σε εμένα τουλάχιστον όχι.Και όχι μόνο στο συγκεκριμένο σημείο αλλά σε όλο το παιχνίδι δεν έχω συναντήσει μέχρι στιγμής προβλήματα με τον ήχο.

Zeichef
06-03-2010, 00:46
^^Aυτος ρε δεν με απειλει... ειναι τοσο ασχημος που αποκλειεται να καταφερει να πλησιασει τα παιδακια χωρις αυτα να τρεχουν πανικοβλημενα τσιριζοντας... ακου που σου λεω δεν μπορει να κανει καριερρα origami killer :D :D

^^Κατσε να τους δειξει τον δρακο που εφτιαξε και θα σου πω εγω...

Πραγματικα εφτιαξε εναν κοκκινο BIG-ASS origami δρακο ολα τα λεφτα σε λεω...

Aris1992
06-03-2010, 03:39
Mολις το τελειωσα...αχ τελειο game θα πω το φιναλε στο σποιλερ θρεντ

plakas
06-03-2010, 09:51
^^Aυτος ρε δεν με απειλει... ειναι τοσο ασχημος που αποκλειεται να καταφερει να πλησιασει τα παιδακια χωρις αυτα να τρεχουν πανικοβλημενα τσιριζοντας... ακου που σου λεω δεν μπορει να κανει καριερρα origami killer :D :D


σιγα μην καθομαι να τσαλακωνω χαρτια και να τα πεταω!!!ασε που τα παιδακια οντος με αποφευγουν :angry:Λες για την εξωτερικη ομορφια μου να γινετε αυτο!!!!!

παντως αν εχουν κολησει και αλλα παιδια με το να διπλωνουν χαρτια θα ελεγα να κανουμε ενα thread

Nικο thanks βρε αλλα ειναι πολυ ωραιος ο δρακος,τουλαχιστον περισσοτερο απο εμενα :cool:

Chill
06-03-2010, 14:58
Έπαιξα περίπου ένα τρίωρο χτες. Θα σταθώ στα αρνητικά του μιας και τα θετικά έχουν αναφερθεί πολλάκις

1) Χειρισμός. Έλεος με τον motion sensor του sixaxis........Αν στην QD τους αρέσει οι παίχτες τους να κάνουν καραγκιοζιλίκια ας αρχίσουν τα exclusives για την willλακια. Να μην αναφέρω ότι όταν έχεις πληθώρα επιλογών ως προς τι θα ρωτήσεις/τι θα σκεφτείς, αυτό το γύρω γύρω όλες οι επιλογές από τον char μας με κουράζει μιας και τα τρίγωνο,τετράγωνο, κύκλος και x δεν είναι ευδιάκριτα.
2) Πλήθος τεχνικών προβλημάτων. Loops στον ήχο (αμφιβάλλω αν έχω δει άλλο παιχνίδι με τέτοια), πλήθος glitches στα γραφικά.
3) Tearing. Μερικά επίπεδα είναι μια χαρά σε άλλα παρουσιάζεται τρέμουλο. Εντάξει δεν έχει τα χάλια του Brutal Legend αλλά μιλάμε για exclusive. Όταν η "naughty dog" κάνει ότι κάνει, δεν περιμένω απλά και από τους άλλους το ίδιο αλλά το ΑΠΑΙΤΩ!!
4) Black screen of death.....Seriously WTF? Όταν πέρασα από ένα scene σε άλλο, νομίζω στο δεύτερο chapter, έφαγα μια ωραιότατη μαύρη οθόνη. Απλά τραγικό!! Αυτό δεν είναι xmb, windows 7 είναι
5) Παραπληροφόρηση. Το κουτάκι του παιχνιδιού αναφέρει 12mb ως install την στιγμή που απαιτεί κάπου 4GB....
6) DLC από την πρώτη μέρα? Για ποιον λόγο το chronicles δεν συμπεριλήφθηκε στην τελική έκδοση? Δεν είναι κάτι extra για όσους από εμάς τίμησαν την special edition μιας και ονομάζεται chronicle 1 όπερ μεθερμηνευόμενων έρχεται καταιγίδα dlc.

Desmond
06-03-2010, 16:17
Το τελείωσα.Θα αναφερθώ μόνο στα αρνητικά καθώς τα θετικά του HR τα έχουμε εκθειάσει ουκ ολίγες φορές.
Κατά την προσωπική μου εκτίμηση το HR με τις τόσες cinefil αναφορές απέτυχε στο κομμάτι της ομοιογένειας.Όταν χρησιμοποιείς σκηνοθετικά τρικάκια αλα "24", όταν όλη η ατμόσφαιρα παραπέμπει στο "seven", όταν στήνεις μια σκηνή-(σχεδόν) αντιγραφή από το "lost highway" και όταν ακόμα και το πρώτο dlc που βγάζεις είναι σαφής αναφορά στο "silence of the lambs", τότε χάνεις την ταυτότητά σου.Ίσως χρειαζόταν μεγαλύτερη, σκηνοθετική, μαεστρία ώστε να ενσωματωθούν όλες οι επιρροές χωρίς απώλειες στον χαρακτήρα του Heavy Rain.Εκτιμώ φυσικά τον "φόρο τιμής" που ήθελαν να αποδώσουν και καταλαβαίνω αυτό που ήθελαν να πετύχουν αλλά δεν είναι όλοι επιπέδου Tarantino στα Kill Bill ώστε να τα καταφέρουν.

Ευτυχώς δεν αντιμετώπισα (πέρα του tearing και κάποιων αστείων glitches) τα προβλήματα που ανέφεραν άλλα παιδιά.

aris13
06-03-2010, 16:29
όταν στήνεις μια σκηνή-(σχεδόν) αντιγραφή από το "lost highway"

Ευχαριστώ που μου θύμιζες να το δω γιατί είναι η μοναδική ταινία του David Lynch που δεν έχω δει.:D


Εκτιμώ φυσικά τον "φόρο τιμής" που ήθελαν να αποδώσουν και καταλαβαίνω αυτό που ήθελαν να πετύχουν αλλά δεν είναι όλοι επιπέδου Tarantino στα Kill Bill ώστε να τα καταφέρουν.

Όχι μόνο το Kill Bill, όλες του οι ταινίες "φόροι τιμής" είναι.:idiotic_smile:

Valkyre
06-03-2010, 16:50
Προσωπικα -ασχετο βεβαια- θεωρω τον Τανραντινο ενας απο τους πιο overrated σκηνοθετες της εποχης μας.Προσοχη δεν λεω οτι ειναι κακος, απλα εγω τον θεωρω υπερεκτιμημενο σε πολυ μεγαλο βαθμο...

Desmond
06-03-2010, 17:06
Ευχαριστώ που μου θύμιζες να το δω γιατί είναι η μοναδική ταινία του David Lynch που δεν έχω δει.:D
Απαράδεκτος!:muhaha: Μόλις την δεις θα καταλάβεις για ποια σκηνή μιλάω.

Προσωπικα -ασχετο βεβαια- θεωρω τον Τανραντινο ενας απο τους πιο overrated σκηνοθετες της εποχης μας.Προσοχη δεν λεω οτι ειναι κακος, απλα εγω τον θεωρω υπερεκτιμημενο σε πολυ μεγαλο βαθμο...
Val, συμφωνώ.Τον έφερα όμως σαν παράδειγμα και τα Kill Bill ειδικότερα, γιατί εκεί επιτυγχάνει σε πολύ μεγάλο βαθμό την ενσωμάτωση τόσο πολλών διαφορετικών επιρροών.Στο HR τα έβαλαν όλα μέσα αλλά λείπει η αφομοίωση.
Εννοείται πως μιλάμε για καταπληκτικό, με όλη τη σημασία της λέξης, παιχνίδι!Απλά εγώ γίνομαι αυστηρός όταν έχουμε να κάνουμε με κορυφαίους τίτλους.Οι προοπτικές και το ταλέντο υπάρχουν πάντως ώστε να μας δώσουν και στο μέλλον εξαίσιες και γιατί όχι ακόμα καλύτερες δουλειές.


Edit: Επειδή θα κυνηγήσω το platinum σε αυτό το game (για να δω οποιαδήποτε εξέλιξη και διαφοροποίηση), θα πρέπει να κάνω replay τα chapters και save πάνω στον αρχικό τερματισμό ώστε να σώζονται όλα τα endings?

sakoulias
06-03-2010, 20:07
Μολις επαιξα το ντεμο του παιχνιδιου.Τι το θελα και το παιξα :p μολις προσθεσα αλλο ενα παιχνιδι στην λιστα με τα παιχνιδια που πρεπει να αγορασω...Φαινεται παρα πολυ ωραιο και προσεγμενο παιχνιδι , αν μη τι αλλο ειναι κατι το διαφορετικο...

Slay
06-03-2010, 20:43
Προσωπικα -ασχετο βεβαια- θεωρω τον Τανραντινο ενας απο τους πιο overrated σκηνοθετες της εποχης μας.Προσοχη δεν λεω οτι ειναι κακος, απλα εγω τον θεωρω υπερεκτιμημενο σε πολυ μεγαλο βαθμο...
θα διαφωνησω αρκετα μαζι σου, ειδικα για τα kill bill Που πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει κανει, θα επρεπε (αν δεν γινεται ηδη) να διδασκονται σαν μαθημα στις σχολες σκηνοθεσιας, γιατι ΤΟΣΟ αρτια ειναι.

Valkyre
06-03-2010, 20:52
Παναγιωτη ειδικα το Kill Bill δεν το συγκαταλεγω καν στις καλυτερες δουλειες του.Γουστα ειναι αυτα το στυλ του δεν το βρισκω ιδιαιτερα αρεστo για τα δικα μου δεδομενα.Ουτε το φιλοσοφικο/σοφιστικε ειδος κινηματογραφησης του με ενθουσιαζει ιδιαιτερα.

Αν θα επρεπε παντως να διαλεξω την καλυτερη του ταινια, αυτη θα ηταν το reservoir dogs. :)

Desmond
06-03-2010, 21:31
Το... μαμήσαμε στο offtopic, αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ! lol!Εννοείται πως το reservoir dogs είναι η καλύτερη ταινία του Tarantino!Δεν χωράει συζήτηση!

desperate_gamer
06-03-2010, 23:22
Το Kill Bill εμένα με σημάδεψε και την θεωρώ μια αριστουργηματική ταινία. Λίγα λόγια γι' αυτό! :p

Τώρα στο θέμα μας! Στο Heavy Rain λατρεύω την αίσθηση πανικού που επιβάλλει στον παίκτη. Τελικά οι επιλογές δεν έχουν και τόση πολύ σημασία. Ο καθένας πάνω στον πανικό του και στη στιγμή δεν μπορεί να σκεφτεί αντικειμενικά και πατάει ό,τι του κατέβει, κάτι που αντικατροπτρίζεται στο παιχνίδι υπέροχα.

Δεν θα ξεχάσω το σημείο
όπου ο Norman κρατάει το όπλο και σημαδεύει τον ψυχάκια με τους σταυρούς στο δωμάτιό του. Προσπαθούσα να τον ηρεμήσω και τα κατάφερα. Κατέβασε το όπλο κάτω αυτός, αλλά εγώ από την ένταση είχα το δάχτυλό μου αφημένο στο R1. Πάει να τον συλλάβει ο Lieutenant Blake και ο άλλος κάνει μια σπασμωδική κίνηση να του επιτεθεί ξαφνικά. Τότε εγώ ξαφνιάστηκα και πάτησα το R1 συνειδητά μεν, αλλά αντανακλαστικά δε. Όταν σκοτώθηκε ο τρελός είχα την ίδια απορημένη έκφραση όπως ο Jayden και δεν το πίστευα. Απίστευτα συναισθήματα!

Μετά από αυτό δεν μπορώ να κρίνω το παιχνίδι όπως άλλα παιχνίδια. Είναι κάτι εντελώς μοναδικό! Πρέπει να το παίξουν όλοι.

Spiros20
07-03-2010, 00:02
Δεν θα ξεχάσω το σημείο
όπου ο Norman κρατάει το όπλο και σημαδεύει τον ψυχάκια με τους σταυρούς στο δωμάτιό του. Προσπαθούσα να τον ηρεμήσω και τα κατάφερα. Κατέβασε το όπλο κάτω αυτός, αλλά εγώ από την ένταση είχα το δάχτυλό μου αφημένο στο R1. Πάει να τον συλλάβει ο Lieutenant Blake και ο άλλος κάνει μια σπασμωδική κίνηση να του επιτεθεί ξαφνικά. Τότε εγώ ξαφνιάστηκα και πάτησα το R1 συνειδητά μεν, αλλά αντανακλαστικά δε. Όταν σκοτώθηκε ο τρελός είχα την ίδια απορημένη έκφραση όπως ο Jayden και δεν το πίστευα. Απίστευτα συναισθήματα!

Μετά από αυτό δεν μπορώ να κρίνω το παιχνίδι όπως άλλα παιχνίδια. Είναι κάτι εντελώς μοναδικό! Πρέπει να το παίξουν όλοι.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα. Και τώρα έχω απορία:

Άμα δεν το πατούσα το R1 τι θα γινόταν θα σκοτωνόταν ο άλλος;

aris13
07-03-2010, 00:05
Άμα δεν το πατούσα το R1 τι θα γινόταν θα σκοτωνόταν ο άλλος;

Αν δεν πατήσεις R1 ο ψυχάκιας θα βγάλει έναν σταυρό και θα σημαδέψει τον Blake.:P

Viper
07-03-2010, 00:20
Τρομερο κυνηγητο / ξυλο στο σπιτι της κουκλαρας. Ευτυχως που ηταν ονειρο:hohoho:

nickolas82
07-03-2010, 00:24
Όπως έχω ξαναπεί το HR είναι το μόνο παιχνίδι που με ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι πωλήσεις του γιατί είναι τόσο διαφορετικό παιχνίδι και η επιτυχία του θα ανοίξει τις πόρτες και σε άλλα τέτοια εγχειρήματα (no more fps!!!!!) και μια πιο ώριμη προσέγγιση στα videogames.Γι'αυτό λοιπόν........

http://playstationlifestyle.net/2010/03/01/heavy-rain-sales-flood-uk-charts/


''Heavy Rain is enjoying the coveted top spot.''
''eavy Rain’s dominance knocks the fastest selling game of 2010 (http://playstationlifestyle.net/2010/02/22/uk-charts-aliens-vs-predator-is-the-fastest-selling-game-of-2010/), Alien Vs Predator, into 2nd,''


http://gaygamer.net/2010/03/heavy_rain_sales_promising.html

'''proving' to the big publishers that we gamers will buy something other than our annual (http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3178193) Call of Duty or Guitar Hero, and that investing in risky games with totally new mechanics can pay off in the end.''
''Luckily for gamers and for Quantic Dream, Heavy Rain seems to have some good potential coming out of the gate, selling half a million units (http://news.vgchartz.com/news.php?id=7217) in just its first week. It hit #1 on the weekly charts (http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p/software/uk/latest/index_test.jsp&ct=110015) in the UK upon its release, and there's also reason to believe it moved hardware, with PS3 sales (http://news.punchjump.com/article.php?id=9630) seeing a boost along with the game.''

mobster21
07-03-2010, 01:21
Το Kill Bill εμένα με σημάδεψε και την θεωρώ μια αριστουργηματική ταινία.


ο χαρακτηρισμος "αριστουργηματικη" ειναι σχεδον προσβλητικος για τα Reservoir Dogs και Pulp Fiction των αρχων της δεκαετιας του 90...

Aris1992
07-03-2010, 11:33
παιδια για να ξεκλειδοσω ολα τα endings trophy πρεπει να κανω save πανω στο original η No Save??

bouzk77
07-03-2010, 19:04
Άνοιξα το wikipedia απλά και μόνο για να δω πόσα κεφάλαια έχει το heavy rain και οι κερατάδες ανέφεραν φάτσα μπούκα τον δολοφώνο. Το κέρατό τους...

saras81
07-03-2010, 20:08
παιδια τερματισα κ εγω το παιχνιδι σημερα κ οφειλω να πω οτι ηταν φοβερο,αν κ φυσικα ειχε κ ατελειες,πχ παρα πολλα τεχνικα προβληματα,οπως tearing,κ καποια glitches,που με καναν να βγαλω το παιχνιδι γιατι ειχε κολλησει,φυσικα κ ο χειρισμος σε καποια σημεια κατανταει λιγο σπαστικος ειδικα τις στιγμες που πρεπει να χτυπας το μοχλο λες κ θα φτιαξεις φραπε.σιγουρα βεβαια τα γραφικα ειναι σε αλλα επιπεδα,η ιστορια πολυ καλη,κ φυσικα τα διαφορα endings που απο οτι καταλαβα απο τα spoilers θεματα, ειναι παρα πολλα πραγματικα,κ δεν μπορω να πιστεψω τις διαφορετικες τροπες που εχει το παιχνιδι,μιας κ η δικη μου π.χ απειχε κατα πολυ απο των αλλων παιδιων(δεν θεωρω οτι πηγαν ολα τελεια αλλα αυτη ειναι μαγεια του παιχνιδιου)κ θεωρω οτι ειναι παιχνιδι που αξιζει να κανεις πολλα playthrough oχι μονο για trophies αλλα πραγματικα για να δεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα,δοκιμαζοντας επιλογες που δεν ειχες κανει στο πρωτο,που σιγουρα το αφηνεις κ οπως παει.sorry αν κουρασα αλλ πιστευω δυο γραμμες δεν μπορεις να γραψεις για αυτο το παιχνιδι,πραγματικα interactive κ κατι που θα ηθελα να βλεπω προσωπικα,κ σε αλλα παιχνιδια,γιατι ειναι πραγματικα φοβερη εμπειρια.

nickolas82
07-03-2010, 21:13
To τελείωσα μόλις και εγω και μια μόνο λέξη περιγράφει αυτό που έζησα.........ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!
Δεν θα σταθώ στα gliches αφού αλίμονο αν μείνουμε εκεί και χάσουμε την ουσία του παιχνιδιού.Ο χειρισμός του εμένα δεν μου φάνηκε άσχημος (ούτε καλός βέβαια) αλλά αφού τον συνήθισα δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα.Το story για εμένα ήταν μέσα στα καλύτερα που έχω δεί ποτέ σε videogame και θα το σύγκρινα άνετα με ταινίες μεγαθύρια (ίσως να φταίει το τέλος που έκανα που δέν ήταν το καλύτερο αλλά ήταν αρκετά καλό και συγκινητικό ή ίσως να φταίει ότι είχα αποφύγει το internet και τα βίντεο και δεν είχα ιδέα πως θα εξελιχθεί και ποιος είναι ο δολοφόνος κ.τ.λ.).
Ήταν ακριβώς ότι έψαχνα.............ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!

ps:Αλλάζει ο δολοφόνος αναλογα με την εξέλιξη ή είναι standard;

chronohill
07-03-2010, 21:50
oxi den αλλαζει ο δολοφονος.Φανταζεσαι να γινοταν αυτο.Θαταν πολυ καλο.Αλλα για να γινοταν θα ηταν παρα πολυ πολυπλοκο.
Αλλαζουν αλλα πραγματα.Αν θα ειναι ζωντανοι οι χαρακτηρες π.χ.
Και γω πιστευω οτι το παιχνιδι ειναι σταθμος.Ειχα καποια προβληματακια αλλα ειναι forgetable

DarkUSS
07-03-2010, 22:01
Δεν θα ξεχάσω το σημείο
όπου ο Norman κρατάει το όπλο και σημαδεύει τον ψυχάκια με τους σταυρούς στο δωμάτιό του. Προσπαθούσα να τον ηρεμήσω και τα κατάφερα. Κατέβασε το όπλο κάτω αυτός, αλλά εγώ από την ένταση είχα το δάχτυλό μου αφημένο στο R1. Πάει να τον συλλάβει ο Lieutenant Blake και ο άλλος κάνει μια σπασμωδική κίνηση να του επιτεθεί ξαφνικά. Τότε εγώ ξαφνιάστηκα και πάτησα το R1 συνειδητά μεν, αλλά αντανακλαστικά δε. Όταν σκοτώθηκε ο τρελός είχα την ίδια απορημένη έκφραση όπως ο Jayden και δεν το πίστευα. Απίστευτα συναισθήματα!

Πολλοί την πατήσαμε σε αυτό το σημείο.

Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι το παιχνίδι φαίνεται να πουλάει τόσο καλά τουλάχιστον στην Αγγλία. Μακάρι να τα πάει καλά και στις υπόλοιπες χώρες.

plakas
07-03-2010, 22:16
ps:Αλλάζει ο δολοφόνος αναλογα με την εξέλιξη ή είναι standard;



καλα αυτο ειληκρινα το ρωτας??????D-:

χχχχχχχχχ--------------χχχχχχχ μπες στο spoiler thread :cool:

nickolas82
07-03-2010, 22:55
καλα αυτο ειληκρινα το ρωτας??????D-:

χχχχχχχχχ--------------χχχχχχχ μπες στο spoiler thread :cool:
Ναι!
Έτσι όπως εξελίχθηκε μου φάνηκε σαν να άφηνε περιθόρια για να είναι και άλλος ο δολοφός........μάλλον μου φάνηκε!
Δεν ρωταω λεπτομέριες....ένα ναι ή όχι.
Αλλά κατάλαβα πως είναι ''όχι'' και ίσως και καλύτερα έτσι αν και πράγματι θα ήταν ενδιαφέρων να άλλαζε.........θα αύξανε κατά πολύ το replay value πιστεύω

Zeichef
08-03-2010, 03:32
Platinum και εγω...:)

Sutorcen
08-03-2010, 09:33
Πάντως οι επιλογές που σου δίνει είναι όντως πολύ καλές και σε κάνει να αναρωτιέσαι. Είμαι πολύ περίεργος να το δω όταν θα το παίζει η δικιά μου. Το μόνο παράπονο που είχα είναι ότι ήταν μικρό. Θα ήθελα όμως ένα sequel με μερικούς από τους χαρακτήρες σε άλλες περιπέτειες. Χαλαρά θα έπαιζα μια interactive σειρά. Άξιος διάδοχος του Fahrenheit και θα είναι τόσο forgettable όσο και το Fahrenheit, δηλαδή θα το θυμάσαι για πολύ καιρό.

Valkyre
08-03-2010, 09:45
Πολυ πολυ ευχαριστες και θετικες οι πωλησεις του παιχνιδιου!Μακαρι να συνεχισει ετσι, διοτι κυριολεκτικα το ειδος αυτο -οπως και πολλα παρομοια απο αλλους δημιουργους- εξαρτωνται αποκλειστικα απο αυτην την προσπαθεια της Quantic Dreams!Μακαρι να πανε ολα καλα! :D

Sutorcen
08-03-2010, 09:47
Παρόμοια από άλλους δημιουργούς;;;;; Τι γνωρίζεις, μίλα που να σε πάρει ο διάολος (α λα Φώσκολος)

georgios
08-03-2010, 11:06
to review tu ps3forums edo:

http://www.ps3forums.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=163%3Areview-heavy-rain&catid=47%3Aplaystation-3-reviews&Itemid=184&lang=el

Nek_Food
08-03-2010, 11:25
Μου ήρθε σήμερα!!! Θα το λιώσω. Όμως, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω ή να βάλω θολούρα στην γύμνια?
Μπορείς λογικά να αλλάξεις το επίπεδο του parental control του λογαριασμού σου ώστε να "αποκλείει" από μόνο του κάποια "ευαίσθητα σημεία", χωρίς να γνωρίζω τί επιπτώσεις θα έχει αυτό στο παιχνίδι. Πάντως, δεν είναι κάτι πρόστυχο, δεν είναι τίποτα το σπουδαίο και φυσικά στην διάρκεια του παιχνιδιού είναι στο χέρι σου να "αποφύγεις" αυτές τις σκηνές αφού από ότι διαπίστωσα είναι το αποτέλεσμα των επιλογών σου.
Περιττό να πω εγώ τί επιλογές έκανα έτσι; :fantasy_dreams:

spin155
08-03-2010, 17:43
παιδια καλησπερα. εχω αγορασει το heavy rain και επαιζα ωραια και καλα , ξαφνικα μια μερα ανοιγω το ps3 παω να βαλω το παιχνιδι και μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει load τα trophies:wow_dude: και δεν ανοιγει καν το παιχνιδι..!!:omg:μπορειτε να βοηθησετε??ξερει κανενας τπτ??

vasses
08-03-2010, 17:49
παιδια καλησπερα. εχω αγορασει το heavy rain και επαιζα ωραια και καλα , ξαφνικα μια μερα ανοιγω το ps3 παω να βαλω το παιχνιδι και μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει load τα trophies:wow_dude: και δεν ανοιγει καν το παιχνιδι..!!:omg:μπορειτε να βοηθησετε??ξερει κανενας τπτ??


και η γιαγια μου πριν απο 20 χρονια ξεχασε να κλεισει το φουρνο και εκαψε την σπανοκοπιτα

muku
08-03-2010, 17:50
παιδια καλησπερα. εχω αγορασει το heavy rain και επαιζα ωραια και καλα , ξαφνικα μια μερα ανοιγω το ps3 παω να βαλω το παιχνιδι και μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει load τα trophies:wow_dude: και δεν ανοιγει καν το παιχνιδι..!!:omg:μπορειτε να βοηθησετε??ξερει κανενας τπτ??

Μήπως η μέρα αυτή ήταν η 1/3/2010 ή 29/2/2010 για το ps3? Αν όχι, τα άλλα παιχνίδια στα φορτώνει κανονικά?

nikolaszax
08-03-2010, 17:56
παιδια καλησπερα. εχω αγορασει το heavy rain και επαιζα ωραια και καλα , ξαφνικα μια μερα ανοιγω το ps3 παω να βαλω το παιχνιδι και μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει load τα trophies:wow_dude: και δεν ανοιγει καν το παιχνιδι..!!:omg:μπορειτε να βοηθησετε??ξερει κανενας τπτ??
Επειδη εχω μια υποψια:
Κατ'αρχας εχεις το παλιο ps3(FAT)?Αν ναι τοτε κοιταξε την ημερομηνια και την ωρα του ps3 σου.Αν δεις οτι δεν ειναι σωστη τοτε εχει προβλημα το ps3 λογω ενος bug που παρατηρηθηκε πριν λιγες μερες.Λυνεται πολυ ευκολα κανοντας τα εξης:

Πας στα network settings και πατας disable το internet connection .Αστο ετσι για κανα 10 δευτερολεπτα και κανε παλι enable.
Μετα πας στα date and time settings και πατα να οριστει με βαση το internet ωστε να γινει αυτοματα.

Και εισαι ετοιμος,τα παιχνιδια θα παιζουν παλι μια χαρα.Κανε και κανενα sync trophies μετα.

spin155
08-03-2010, 17:57
ναι ηταν 01/03/2010 και μετα αλλαζε εντελως την ημερομηνια...!

nikolaszax
08-03-2010, 17:58
ναι ηταν 01/03/2010 και μετα αλλαζε εντελως την ημερομηνια...!

Αρα αυτο ειναι το προβλημα.Κανε τα παραπανω που ειπα.

INDIGO
08-03-2010, 18:11
Λέω να το αγοράσω και εγώ..πολύ ωραίο γραφικό

spin155
08-03-2010, 18:18
οκ παιδια σας ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι..!

chronohill
08-03-2010, 18:31
Λέω να το αγοράσω και εγώ..πολύ ωραίο γραφικό
Και οχι μονο γραφικα φιλε.Ειναι μοναδικη εμπειρια.Πρεπει να την ζησεις..!

nickolas82
08-03-2010, 20:16
παιδια καλησπερα. εχω αγορασει το heavy rain και επαιζα ωραια και καλα , ξαφνικα μια μερα ανοιγω το ps3 παω να βαλω το παιχνιδι και μου ελεγε οτι δεν μπορει να κανει load τα trophies:wow_dude: και δεν ανοιγει καν το παιχνιδι..!!:omg:μπορειτε να βοηθησετε??ξερει κανενας τπτ??


και η γιαγια μου πριν απο 20 χρονια ξεχασε να κλεισει το φουρνο και εκαψε την σπανοκοπιτα
Χα χα χα χα χα.........πολύ πετυχημένο και πολύ χρήσιμο το σχόλιό σου vasses................................
:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:: angry::angry:

Φίλε spin κάνε οτι σου είπε ο nikolaszax και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μετά

Zeichef
08-03-2010, 20:43
και η γιαγια μου πριν απο 20 χρονια ξεχασε να κλεισει το φουρνο και εκαψε την σπανοκοπιτα

Τι παριστανεις τωρα?-_- Ρωταει κατι το παιδι γιατι εχει ενα προβλημα...σε πειραζει? Αν δε θες να βοηθεις μην πεταγεσαι τουλαχιστον σαν να μην πω τι. Μας ενδιαφερει παρα πολυ ολους τι εκανε η γιαγια σου πριν 20 χρονια...

-rep καρφωτο

vasses
08-03-2010, 20:47
Χα χα χα χα χα.........πολύ πετυχημένο και πολύ χρήσιμο το σχόλιό σου vasses................................
:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:: angry::angry:





Τωρα μου φαινεται ακομα πιο περιεργο που μπηκατε μερικοι στο κοπο μερικοι να δωσετε απαντηση , σε ενα προβλημα που διορθωθηκε απο μονο του


Γιατι χαιρεται ο κοσμος και χαμογελα πατερα :cool:

nikolaszax
08-03-2010, 21:01
Τωρα μου φαινεται ακομα πιο περιεργο που μπηκατε μερικοι στο κοπο μερικοι να δωσετε απαντηση , σε ενα προβλημα που διορθωθηκε απο μονο του


Γιατι χαιρεται ο κοσμος και χαμογελα πατερα :cool:

Ναι,μονο που το προβλημα θελει και καποια διαδικασια για να λυθει και δεν λυνεται ακριβως απο "μονο του".Αν δεν κανει το disable/enable internet και στην συνεχεια το update μεσω του clock τοτε και παλι δεν λειτουργουν οσα παιχνιδια εβαλε την ημερα εκεινη .

Chill
08-03-2010, 21:20
Το τερμάτισα και εγώ το παιχνίδι. Μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Ναι μεν ήταν καλό, αλλά είχα μεγαλύτερες προσδοκίες για τον τίτλο.

desperate_gamer
08-03-2010, 22:37
Κι εγώ το τερμάτισα σήμερα και αν και την είχα πατήσει με ένα spoiler ξεκάρφωτο στο Facebook, το παιχνίδι με είχε σε αγωνία, ένταση μέχρι την τελευταία στιγμή.

Μπορεί να μην ήταν και ό,τι καλύτερο σαν αστυνομική ιστορία, αλλά το παιχνίδι ασχολιόταν περισσότερο με τις επιλογές, τις συνέπειες, την ανάπτυξη των χαρακτήρων, το πόσα θα κάναμε για την αγάπη που το ποιός είναι ο Origami Killer και η κατάληξη αυτού περνάει περισσότερο σε δεύτερη μοίρα.

Πάντως το τέλος που πήρα με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο και με αντιπροσωπεύει απόλυτα. Ήταν σαν να το έγραφα εγώ. Τώρα θέλω να κάτσω να δω και όλα τα τέλη, έχω μεγάλη περιέργεια πώς αλλιώς θα μπορούσαν να εξελιχτούν τα πράγματα γιατί εγώ όσο έπαιζα δεν ένιωθα σαν να έχω και άλλη επιλογή. Δηλαδή θεωρούσα τις κινήσεις μου ως αυτονόητες αντιδράσεις σε ό,τι γινόταν.

TopGunZ
08-03-2010, 22:47
Τώρα θέλω να κάτσω να δω και όλα τα τέλη, έχω μεγάλη περιέργεια πώς αλλιώς θα μπορούσαν να εξελιχτούν τα πράγματα γιατί εγώ όσο έπαιζα δεν ένιωθα σαν να έχω και άλλη επιλογή. Δηλαδή θεωρούσα τις κινήσεις μου ως αυτονόητες αντιδράσεις σε ό,τι γινόταν.

Εγώ την πάτησα, γιατί είχα σχεδόν τέλειο έντινγκ στην αρχή οπότε καθώς προσπαθούσα για τα άλλα, άρχιζα σιγά σιγά να βλέπω με καλό μάτι να αρχίσω τα χάπια ή το ποτό...

nickolas82
08-03-2010, 23:05
Τωρα μου φαινεται ακομα πιο περιεργο που μπηκατε μερικοι στο κοπο μερικοι να δωσετε απαντηση , σε ενα προβλημα που διορθωθηκε απο μονο του


Γιατι χαιρεται ο κοσμος και χαμογελα πατερα :cool:
Eδώ άλλοι μπήκαν στον κόπο να πούνε ότι μπαρούφα τους κατέβηκε στο μυαλό.........
Ο κόσμος χαμογελάει όταν ακούει ''πετυχημένα'' ''αστεία'' για γιαγιάδες και σπανακόπιτες ειδικά όταν ο άλλος έχει πρόβλημα

-rep και από εμένα γιατί δεν ξέρεις που βρίσκεσαι (όχι πως σε νοιάζει ή με νοιάζει αλλά αφού υπάρχει......)

desperate_gamer
08-03-2010, 23:33
Εγώ την πάτησα, γιατί είχα σχεδόν τέλειο έντινγκ στην αρχή οπότε καθώς προσπαθούσα για τα άλλα, άρχιζα σιγά σιγά να βλέπω με καλό μάτι να αρχίσω τα χάπια ή το ποτό...

Κι αυτό δεν είναι κακό. Κι εγώ καμια φορά ενέδιδα στο tripto γνωρίζοντας ότι την επόμενη δεν θα ενδώσω γιατί ήθελα τον χαρακτήρα μου λίγο flawed, αλλά και γιατί πραγματικά πιστεύω ότι δεν υπήρχε άνθρωπος που να λέει ότι έχει πρόβλημα εξάρτησης και να το κόβει μαχαίρι με τη μια στην πρώτη ευκαιρεία.

TopGunZ
08-03-2010, 23:40
Κι αυτό δεν είναι κακό. Κι εγώ καμια φορά ενέδιδα στο tripto γνωρίζοντας ότι την επόμενη δεν θα ενδώσω γιατί ήθελα τον χαρακτήρα μου λίγο flawed, αλλά και γιατί πραγματικά πιστεύω ότι δεν υπήρχε άνθρωπος που να λέει ότι έχει πρόβλημα εξάρτησης και να το κόβει μαχαίρι με τη μια στην πρώτη ευκαιρεία.

ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΖΑΛΙΣΜΕΝΕ? :D ΕΓΩ θα άρχιζα τα χάπια, τόσο καταθλιπτικό γίνεται το παιχνίδι!

desperate_gamer
09-03-2010, 00:25
ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΖΑΛΙΣΜΕΝΕ? :D ΕΓΩ θα άρχιζα τα χάπια, τόσο καταθλιπτικό γίνεται το παιχνίδι!

ΑΑΑ! Xαχαχαχα! Αυτό άραγε σκόπευε ο David Cage να κάνει; ΑΥΤΟ είναι που λέμε interactive entertainment, το ζεις το παιχνίδι.

PDS
09-03-2010, 00:30
Τι να πω,πραγματικα καταπληκτικο!
Ειμαι λογικα στην μεση ή προς το τελος.Ενταξει δεν υπαρχει το παιχνιδι.Ειχα παιξει το Fahrenheit,ηταν καλος τιτλος(αρχιζε να με κουραζει βεβαια απο την μεση και μετα) και περιμενα κατι αντιστοιχο,αλλα τελικα το HR ειναι πολυ ανωτερο απ'οτι περιμενα και πολυ καλυτερο παιχνιδι απο το Fahrenheit.
Τα γραφικα ορισμενες φορες εντυπωσιαζουν και ειναι παρα πολυ καλα σε γενικες γραμμες,αλλα δεν ειναι τα καλυτερα του ps3.

DarkUSS
10-03-2010, 03:18
Τι να πω,πραγματικα καταπληκτικο!
Ειμαι λογικα στην μεση ή προς το τελος.Ενταξει δεν υπαρχει το παιχνιδι.Ειχα παιξει το Fahrenheit,ηταν καλος τιτλος(αρχιζε να με κουραζει βεβαια απο την μεση και μετα) και περιμενα κατι αντιστοιχο,αλλα τελικα το HR ειναι πολυ ανωτερο απ'οτι περιμενα και πολυ καλυτερο παιχνιδι απο το Fahrenheit.
Τα γραφικα ορισμενες φορες εντυπωσιαζουν και ειναι παρα πολυ καλα σε γενικες γραμμες,αλλα δεν ειναι τα καλυτερα του ps3.
Συμφωνώ απόλυτα με το bolded. Κάποιες σκηνές είναι πιο εντυπωσιακές από κάποιες άλλες. Γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι το παιχνίδι έπαιρνε κι άλλο "polishing".

Ένα video που μιλάει ο Samuel L. Jackson για το HR. ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν το έχω δει ολόκληρο αλλά δεδομένου ότι έχει ανέβει από την Sony, δεν νομίζω να περιέχει spoilers.
YouTube- How Far Would You Go?

WolfRathmA
10-03-2010, 03:26
Παντως αξιζει κανεις να ασχοληθει με το παιχνιδι παρα πανω απο μια φορα οταν το τελειωσει. Σε ολες τις σκηνες του παιχνιδιου, σε καθε chapter εχει τουλαχιστον 3 διαφορετικες εκδοχες. Προσπαθω να βγαλω τα trophies αυτη τη στιγμη και πραγματικα εχω "μεινει" με το τι επιλογες μπορεις να κανεις.

Τα εσπασε το παιχνιδι!

jimbrav
10-03-2010, 07:47
Παντως αξιζει κανεις να ασχοληθει με το παιχνιδι παρα πανω απο μια φορα οταν το τελειωσει. Σε ολες τις σκηνες του παιχνιδιου, σε καθε chapter εχει τουλαχιστον 3 διαφορετικες εκδοχες. Προσπαθω να βγαλω τα trophies αυτη τη στιγμη και πραγματικα εχω "μεινει" με το τι επιλογες μπορεις να κανεις.

Τα εσπασε το παιχνιδι!


Aποστολε έτσι είναι....δεν έχω ξαναπαίξει τέτοιο game...ειναι αλλού....:*

Valkyre
10-03-2010, 09:26
Εγω βρισκομαι τωρα στο 2ο Playthrough και προσπαθω να κανω καποια πραγματα διαφορετικα,. :)

Μαλλον θα παω και για 3ο playthrough με σκοπο το perfect crime ;)

Researcher
10-03-2010, 11:32
Ξεκίνησα το heavy rain. Πρώτη εντύπωση:

Είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δε δυσανασχέτησα για το χρόνο όταν έκανε installing το παιχνίδι. Έβγαλα και έκανα το Origami! Τέλεια ιδέα; Οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά. Η συσκευασία από έξω είναι τέλεια (εφέ βροχής που έχει) και το κουτί μυρίζει σα ξύλο καπνισμένο. Σούπερ! Έρχεται και το FFXIII σε 4 μέρες.

Άιντε και κανένα multiplayer στο Uncharted!

Desmond
10-03-2010, 11:45
Εγω βρισκομαι τωρα στο 2ο Playthrough και προσπαθω να κανω καποια πραγματα διαφορετικα,. :)

Μαλλον θα παω και για 3ο playthrough με σκοπο το perfect crime ;)
Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ.Στο 1ο έπαιξα αυθόρμητα.Στο 2ο επέλεξα "διαφορετικές" διαδρομές και στο 3ο perfect crime!
To παιχνίδι πάντως έχει τα ποιο σωστά trophies που έχω δει.Ακόμα και να μην κυνηγάει κάποιος τρόπαια, στο HR αξίζει τον κόπο, καθώς με αυτό τον τρόπο σε ωθεί να δεις ότι έχει να σου προσφέρει σε επίπεδο επιλογών.Προσωπικά έκανα επιλογές που ούτε καν ήξερα οτι υπάρχουν.

desperate_gamer
10-03-2010, 19:56
Ένα video που μιλάει ο Samuel L. Jackson για το HR. ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν το έχω δει ολόκληρο αλλά δεδομένου ότι έχει ανέβει από την Sony, δεν νομίζω να περιέχει spoilers.

Χαχα, όχι δεν είναι καθόλου spoiler. Και δεν έχει καν σχέση με το παιχνίδι. Είναι απλά ωραίο to watch.

HarrisDo
10-03-2010, 23:48
Και εγω παω στο 3ο playthrough τωρα αλλα δεν μου φαινεται σωστο να παω "στην αλλη οψη του κερματος"..ρε παιδια οταν δημιουργεις καποια προτυπα για τους πρωταγωνιστες σε αυτο το παιχνιδι δενεσαι μαζι τους οπως τους εχεις δημιουργησει και ισως σου προσφερει μια πικρη αισθηση στη συνεχεια!

Viper
10-03-2010, 23:57
Μολις το τερματισα. Πορωση το παιχνιδι...

Να ρωτησω (το βαζω σε spoiler μην καψω κανεναν):

Πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου, υπηρχε ενα βιντεο με την Madison σε ενα σπιτι οπου μπαινει απο το παραθυρο. Ξαφνικα μπαινει ενας αντρας και προσπαθουσε η Madison να φυγει / κρυφτει. Ειχε διαφορες επιλογες για το τι θες να κανεις. Αυτη η σκηνη υπαρχει στο παιχνιδι (με καποιες επιλογες που θα κανεις) ή απλα ηταν σαν demo για να μας δειξουν πως θα ειναι?

Desmond
11-03-2010, 00:05
Viper, η περιγραφή που δίνεις, είναι για το dlc "taxidermist".

Viper
11-03-2010, 08:52
Α μαλιστα, ευχαριστω!

Valkyre
11-03-2010, 09:36
Ρε γμτ... θελω να τελειωσω για δευτερη φορα το παιχνιδι και απλα δεν μπορω...

Εχω αγορασει για πρωτη φορα στην gaming "καρριερα" (λολολολ) μου τοσα πολλα παιχνιδια μεσα σε τοσο λιγο διαστημα...

Μεσα σε 3 εβδομαδες μου ηρθαν Heavy Rain , Final Fantasy XIII, ΑC II, Star Ocean IV και GOWIII... με εχει πιασει πολιτισμικο σοκ και δεν ξερω τι να πρωτοβαλω στο PS3...

Εν τω μεταξυ πραγματικα μου την σπαει (δεν κανω πλακα) αυτο που συμβαινει γιατι δεν με αφηνει να χαρω το καθε παιχνιδι οπως θα ηθελα.Ειμαι απο τα ατομα που δεν του αρεσει να ασχολειται με πολλα διαφορετικα παιχνιδια ταυτοχρονα.Μου αρεσει να ξεζουμιζω το ενα και μετα να προχωραω στο επομενο...

και τωρα παιζω 3 παιχνιδια ταυτοχρονα και μου εχουν σπασει τα νευρα... damn you Sony , ελεος δεν μπορουσε κατι να κυκλοφορησε Απριλιο- Μαιο?Ευτυχως ερχεται ξεραιλα τους επομενους μηνες...

enstikto
11-03-2010, 10:10
AC2? Ποιο εννοείς;

Παντός επειδή είμαι πολύ καλός και σε καταλαβαίνω, θα σου κάνω το χατήρι να σου πάρω το gow3, για να έχεις λιγότερες επιλογές :P

Valkyre
11-03-2010, 10:16
Αssassins Creed 2... το βρηκα μεταχειρισμενο 15 ευρω και το πηρα...

Πες το ψεμματα για το GOWIII...χθες ειπα να το βαλω λιγο και κολλησα...

Κοιταω τα παιχνιδια και αρχιζω και λυπαμαι τα λεφτα που δινω!Το heavy rain δεν εχω ασχοληθει επουδενι οσο ηθελα...μεγααααλη μλκια της Sony να βγαλει 4 exclusive σε διαστημα 1 μηνα... ελεος... (White Knight , Heavy Rain , GOWIII , Yakuza 3)

Αποφασισαν και οι κοπανοι στην SE να μου βγαλουν SOIV και FFXIII μεσα στο ιδιο διαστημα ε αντε παρατα μας... lol :P

tonybsg
11-03-2010, 12:02
Χε, επιτέλους μου ήρθε και μένα :D

haramanai
11-03-2010, 12:09
καλητερα ετσι... Εγω το ξεζουμισα και τωρα καθε μερα παω στα seven μπας και φερανε το gow και ας εχω και το ff13.

TopGunZ
11-03-2010, 12:29
Εχω αγορασει για πρωτη φορα στην gaming "καρριερα" (λολολολ) μου τοσα πολλα παιχνιδια μεσα σε τοσο λιγο διαστημα...

Μεσα σε 3 εβδομαδες μου ηρθαν Heavy Rain , Final Fantasy XIII, ΑC II, Star Ocean IV και GOWIII... με εχει πιασει πολιτισμικο σοκ και δεν ξερω τι να πρωτοβαλω στο PS3...

Άσε...ξεκίνησα χθες το Darksiders, έχω αφήσει το FF13 γιατί το είχα νοικιάσει, περιμένω το GoW3 και έχω και να πλατινάρω το U2 (crushing ch14). Και συν τοις άλλοις έχω Dark Void, Harry Potter 6, Tomb Raider Underworld και Saboteur...sboioioioioion! Ευτυχώς τελείωσα το Βαριόβροχο. Μάλλον αυτό το μήνα θα πλατινάρω Darksiders, GoW3 και U2 και μετά θα βυθιστώ στο FF13...άλλωστε μετά δεν έρχεται κάτι συγκλονστικό για κάποιους μήνες, τον Απρίλιο θα το μοιράσω ανάμεσα σε χαλαρό FF13 και σχολή...

desperate_gamer
11-03-2010, 20:00
Εγώ προτείνω να κάνουμε κάποια κενά ανάμεσα στα διάφορα Heavy Rain playthroughs. Όπως δεν πρόκειται να δεις μια ταινία σε Blu-ray απανωτά, έτσι και το Heavy Rain νομίζω θα είναι πιο διασκεδαστικό αν το αφήσουμε λίγο και επιστρέψουμε σε αυτό με άλλες επιλογές αφού το έχουμε ξεχάσει και λίγο.

atomsk
12-03-2010, 07:19
ποσές ώρες παίρνει ένα playthough ;

nickolas82
12-03-2010, 08:09
ποσές ώρες παίρνει ένα playthough ;
Πάνω-κάτω 10 ώρες

Valkyre
12-03-2010, 09:25
^^Παιζει ρολο και τι επιλογες εχεις κανει.Ολοκληρες σκηνες παιζει και να μην τις δεις με βαση τις επιλογες που θα κανεις!

fioumann
12-03-2010, 11:52
Πολυ ωραιο το παιχνιδακι ετσι!!!Αν και καπως μικρο αλλα αμα κατσεις και ασχοληθεις με trophies σου παιρνει κατι παραπανω!!!!ΜΑΜΩ το trophy Happy Birthday.Moνο αυτο εχω να πω.Να ναι καλα το google!!!ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΤΟ GAME...

stein3x
12-03-2010, 16:54
Επιτέλους μου είρθε και μένα σήμερα η special edition από hmv.Δεν έκανε πάνω από 9 μέρες να έρθει και πάλι καλά που το είδα γτ ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει ελεούχο απ'έξω από το γραμματοκυβώτιο :offended: .Για να δούμε λοιπόν τι εστι Heavy Rain μετά από τόσο καλά λόγια που έχω ακούσει.(Να δω πότε θα ξεκινήσω το FF XIII :muhaha:)

mobster21
13-03-2010, 16:05
Άσε...ξεκίνησα χθες το Darksiders, έχω αφήσει το FF13 γιατί το είχα νοικιάσει, περιμένω το GoW3 και έχω και να πλατινάρω το U2 (crushing ch14). Και συν τοις άλλοις έχω Dark Void, Harry Potter 6, Tomb Raider Underworld και Saboteur...sboioioioioion! Ευτυχώς τελείωσα το Βαριόβροχο. Μάλλον αυτό το μήνα θα πλατινάρω Darksiders, GoW3 και U2 και μετά θα βυθιστώ στο FF13...άλλωστε μετά δεν έρχεται κάτι συγκλονστικό για κάποιους μήνες, τον Απρίλιο θα το μοιράσω ανάμεσα σε χαλαρό FF13 και σχολή...


αγχωθηκα...

Avenger_Seraphim
14-03-2010, 15:00
Μόλις το τερμάτισα και εγώ, respect στο ending μου :Ρ

greekteo
15-03-2010, 14:02
Το παιχνίδι το τερμάτισα και το ξανάρχισα στο καπάκι. Είναι απίστευτο. Πραγματικά μια μοναδική εμπείρια. Όσοι λένε ότι με τα QTEs δεν συμμετέχεις ιδιαίτερα και είναι απλά μια ταινία που βλέπεις χάνουν κάτι πολύ μοναδικό. Ζεις πραγματικά την κάθε στιγμή. Καθηλωτικό σενάριο και εντελώς μη προβλέψιμο. Για τα γραφικά δεν θα μιλήσω μιας και είναι τα καλύτερα που έχω δει στο PS3 μέχρι στιγμης.... Το μόνο αρνητικό είναι το tearing που υπάρχει αρκετά, αλλά είναι τόσο απίστευτο παιχνίδι που δεν θα δώσω ιδιαίτερη βάση σε αυτό. Way to go Quantic Dream
Ο τίτλος είναι MUST για έναν κάτοχο PS3. :)

Psychaos_
15-03-2010, 14:06
euxome na sas kaei to ps3 mazi kai i tv palio palio xaraktires kai eseis tou hr kai eseis tou gow3

nikolaszax
15-03-2010, 21:45
Ανετα το κατατασω στα παιχνιδια με τα top soundtrack για εμενα.Το theme του ethan και οι παραλαγες του ειναι απλα επικες.
Πιστευα οτι η ελλειψη του balamenti θα ειχε αρνητικο αντικτυπο.Χαιρομαι αφανταστα που ειχα αδικο.

Μονη ενστανση....Που στον κορακα ειναι το mars theme μου quantic(αυτο που παιζατε σε καθε trailer)?Απλα επικο κομματι και ειναι κριμα που τελικα ηταν μονο για trailer.Θα το προτιμουσα σαν τελικο theme απο αυτο που παιξαν οταν τελειωσε(πραγματικα πολυ κακη επιλογη τραγουδιου για το τελος).

Θα μου αρεσε αν το ειχαν φτιαξει ετσι ωστε αναλογα με το finale να επαιζε και το καταλληλο κομματι.Δεν μπορουσα να ακουω αυτο που βαλαν,ειδικα οταν ηταν "ακυρο" σε σχεση με το χαρουμενο φιναλε που πηρα.

Just a little nitpicking....

desperate_gamer
15-03-2010, 22:13
Συμφωνώ κι εγώ ότι το Mars theme είναι έγκλημα που λείπει από το soundtrack. Πώς και πώς το περίμενα να το έχω σε 320kbps και μέχρι στιγμής έχω βρει μια απογοητευτική 100κάτι mbps έκδοση. :( Αλλά το Ethan theme το άκουγα από το 4 Days Experience κιόλας. Άφηνα το site να παίζει την μουσικούλα και ανατρίχιαζα.

ico
15-03-2010, 22:38
Συμφωνώ κι εγώ. Μα να μην έχουν την κομματάρα με τη θεσπέσια μουσική? 16 τραγούδια είχε η συλλεκτική, αλλά αυτό πουθενά...

enstikto
15-03-2010, 22:44
Όντως το συγκεκριμένο κομμάτι είναι απλά απίστευτο...

chronohill
15-03-2010, 22:57
Συμφωνώ κι εγώ. Μα να μην έχουν την κομματάρα με τη θεσπέσια μουσική? 16 τραγούδια είχε η συλλεκτική, αλλά αυτό πουθενά...
Nαι και γω ξενερωσα.Ειναι απτα καλυτερα ορχηστρικα ever.ανατριχιαστικο.Δεν θα το ξεχασω ποτε το τρειλερ του heavy που επαιζε απο πισω...κριμα παντως..

Valkyre
16-03-2010, 09:50
Προφανως δεν υπαρχει γιατι ο δημιουργος του εν λογω κομματιου θα ειχε αλλου ειδους συμφωνια ή ισως ο υπευθυνος για το OST δεν συμφωνει να εχει σαν main κομματι του παιχνιδιου καποιο τραγουδι που δεν ειναι δικο του.

Ποιος ξερει, παντως το κομματι ειναι οντως εκπληκτικο.

SerialKillerX
16-03-2010, 13:23
Ποιο theme είναι αυτό ρε παιδιά; Για βάλτε να το ακούσω κι εγώ που δεν είχα δει τα trailer.

Πάντως από το OST, λίγο που άκουσα, πιο πολύ μου άρεσε το "Painful Memories".

Valkyre
16-03-2010, 13:26
Ειναι το κομματι που παιζει στο τρεηλερ του Heavy rain.Σιγουρα το εχεις ακουσει.Αν δεν ημουν στη δουλεια και δεν επηζα θα το εψαχνα σε λινκ φιλε, τωρα ομως δεν εχω χρονο... :(

ico
16-03-2010, 13:54
YouTube- Heavy Rain Ethan Mars Theme

serialkiller οριστε.

stein3x
16-03-2010, 18:51
Ναι ρε παιδιά ,είχα και γω την απορία γιατί δεν βάλανε αυτό το theme στο game.Το άκουγα συνέχεια μέχρι να μου έρθει το game και πορωνόμουνα και μόλις το τελείωσα πριν 2 μέρες αναρωτιόμουνα μήπως δεν το πήρα χαμπάρι μες στο game ή στο τέλος,αλλά πουθενά το theme..Κρίμας γιατί είναι πάρα πολύ καλό orchestra κομμάτι :fantasy_dreams:

greekteo
16-03-2010, 18:58
Εμένα και αυτό μάρεσε. Ειδικά όταν χόρευε και η Madison. :fantasy_dreams:

YouTube- Heavy Rain Soundtrack - &quot;BLUE LAGOON&quot;: Matt Hill - Driller Thriller

aris13
16-03-2010, 19:02
Ένα ακόμα εξαιρετικό κομμάτι απο το Blue Lagoon. Tο συγκεκριμένο παίζετε όταν μπαίνει στο club ο Jayden.



UkbR87aH-po&hl

chronohill
16-03-2010, 22:03
ρε παιδια εχουμε κανενα νεο για τα DLCs?γιατι κατι λενε οτι θα κυκλοφορησουν τωρα..μακαρι
Επισης τελικα το 4 days challenge δεν ειχε κανενα "επαθλο" ετσι?γιατι ετσι λεγανε

fiestakias
17-03-2010, 16:06
μια ερωτηση παιδια.ειμαι στην φαση που παιζει το σκηνικο με το δαχτυλο τι θα αποφασισει ο ethan τι θα κανει(δεν λεω αλλα)!!εχει πολυ παιχνιδι ακομα πειτε μου ναι δεν θελω να τελειωσει!!!!

james9
17-03-2010, 16:15
καταρχην βαλε σποιλερ γιαυτους που δεν το εχουν παιξει.

εγω σημερα το τελειωσα και ηταν καταπληκτικο. δεν γραφω αλλα τα εχετε πει οι περισσοτεροι .το μονο που με χαλασε ειναι ο χειρισμος "προσπαθω να κανω μανουβρα με νταλικα μεσα σε υπνοδωματιο" .

κατα τα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

fiestakias
17-03-2010, 16:53
καταρχην βαλε σποιλερ γιαυτους που δεν το εχουν παιξει.

εγω σημερα το τελειωσα και ηταν καταπληκτικο. δεν γραφω αλλα τα εχετε πει οι περισσοτεροι .το μονο που με χαλασε ειναι ο χειρισμος "προσπαθω να κανω μανουβρα με νταλικα μεσα σε υπνοδωματιο" .

κατα τα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
σορρυ για το μη σποιλερ αλλα τελικα δεν μου απαντησες τι παιζει ειναι αρκετο παιχνιδι ακομα η τελειωνει??

enstikto
17-03-2010, 17:54
σορρυ για το μη σποιλερ αλλα τελικα δεν μου απαντησες τι παιζει ειναι αρκετο παιχνιδι ακομα η τελειωνει??

Αν δεν σου πεθάνει κανας χαρακτήρας έχεις κάτι λιγότερο από άλλο τόσο.

Researcher
17-03-2010, 20:55
Βρε παιδιά προσοχή με τα spoilers! Το κομμάτι μοιάζει πάρα πολύ με το lux eterna από το requiem for a dream, οπότε εμένα δε μου κάνει καμία εντύπωση. Υπάρχουν καλύτερα κατ' εμέ.

nickolas82
17-03-2010, 21:07
Βρε παιδιά προσοχή με τα spoilers! Το κομμάτι μοιάζει πάρα πολύ με το lux eterna από το requiem for a dream, οπότε εμένα δε μου κάνει καμία εντύπωση. Υπάρχουν καλύτερα κατ' εμέ.
Πάντως για εμένα το lux eterna και το last of the mohicans είναι τα καλύτερα soundtracks που έχω ακούσει......και πράγματι το theme του HR φέρνει στο lux eterna και ταιριάζει στο στυλ του παιχνιδιού.Κρίμα που δεν το έβαλαν παρα μόνο σε trailer!

andreas443
18-03-2010, 00:34
Παιδια καλισπερα για να εχω διαφορετικο τελοσ πρεπει να το παιξω απο την αρχη η απο καπιο ενδιαμεσο chapter?

atomsk
18-03-2010, 07:37
http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/1528-Heavy-Rain

έχει κάποιο point ...και πολύ γέλιο :D (some spoilers included)

stein3x
18-03-2010, 13:32
Heavy Rain patch "very soon"

Sony has a patch for Heavy Rain in the final stages of development, and reckons an update will be released "very soon".

That's what the developer wrote on the US PlayStation forum (http://boardsus.playstation.com/t5/Heavy-Rain/Heavy-Rain-issues-under-investigation-update-16-March/m-p/45296366#M6692).

"As mentioned previously, this patch is not targeted purely at the issues reported in this thread but does address a range of minor issues which could be contributing factors. Given the small percentage of players affected by these issues and the difficulty that has been had in reproducing them here we're optimistic that this patch resolves your problems but cannot guarantee that this will be the case," wrote the senior community development manager at Sony.

Since launch, various reports of game freezes and glitches have emerged on the internet (I personally had to redo a few hours' progress, as it happens).

Heavy Rain, released at the end of February, provided Sony with a UK All-Formats number one on the week of release and a top-five finishes subsequently. Heavy Rain was fourth this week.

Praise for Quantic Dream's PS3 creation has been coming from all angles: Microsoft Game Studios creative mastermind Peter Molyneux turned out to be a big fan, and Hollywood director Neil LaBute said he hoped the "sophistication" of the game would be echoed through the industry in times to come.

Προφανώς θα διορθώνει τα προβλήματα με τα ξαφνηκά κολλήματα στο game (εμένα δεν έτοιχε ποτέ αυτό) ,και σίγουρα το nudity glitch με την madisson (το οποίο δεν κατάφερα να το εμφανίσω:cool:)

Πηγή (http://www.eurogamer.net/articles/heavy-rain-patch-very-soon)

gRim
18-03-2010, 21:25
ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!
Το νοίκιασα και από ότι βλέπω είμαι λίγο πριν τον τερματισμό(έχει αποκαλυφθεί ο δολοφόνος)..δεν το περίμενα τόσο καλό.
Τα μόνα αρνητικά που βρήκα είναι το απίστευτο tearing, γενικά τα κολληματάκια στην κίνηση των χαρακτήρων και τα χαμηλά frames. Γενικά σε τεχνικό επίπεδο είναι πολλά level κάτω από το uncharted 2 και απορώ που κάποιοι έλεγαν ότι το ξεπερνά κιόλας.
Ο χειρισμός και η κάμερα μου την έσπασαν κάποιες φορές ειδικά σε σημεία που πρέπει να αντιδράσεις γρήγορα αλλά δεν ήταν και κάτι το τρομερό.

Φοβερό παιχνίδι πάντως και μακάρι να δω κι άλλα τέτοια παρόμοια. Θα το αγοράσω μόνο και μόνο επειδή πρέπει να υπάρχει αυτό το παιχνίδι σε μια συλλογή.

chronohill
18-03-2010, 21:35
ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!!!
Το νοίκιασα και από ότι βλέπω είμαι λίγο πριν τον τερματισμό(έχει αποκαλυφθεί ο δολοφόνος)..δεν το περίμενα τόσο καλό.
Τα μόνα αρνητικά που βρήκα είναι το απίστευτο tearing, γενικά τα κολληματάκια στην κίνηση των χαρακτήρων και τα χαμηλά frames. Γενικά σε τεχνικό επίπεδο είναι πολλά level κάτω από το uncharted 2 και απορώ που κάποιοι έλεγαν ότι το ξεπερνά κιόλας.
Ο χειρισμός και η κάμερα μου την έσπασαν κάποιες φορές ειδικά σε σημεία που πρέπει να αντιδράσεις γρήγορα αλλά δεν ήταν και κάτι το τρομερό.

Φοβερό παιχνίδι πάντως και μακάρι να δω κι άλλα τέτοια παρόμοια. Θα το αγοράσω μόνο και μόνο επειδή πρέπει να υπάρχει αυτό το παιχνίδι σε μια συλλογή.
Ναι δεν ξεπερναει το uncharted στην γενικη ποιοτητα των γραφικων αλλα οι λεπτομεριες προσωπου και οι εκφρασεις το ξεπερνουν...Στους τιτλους αρχης που δειχνει να πεφτει βροχη πανω σε καποιους που κοιτουν την καμερα ειναι συκλονιστικο.και γενικα σε πολλα σημεια του παιχνιδιου ειναι οτι καλυτερο εχω δει...αλλα δεν ηταν παντου ετσι..

gRim
18-03-2010, 23:14
Μόνο στα πρόσωπα φαίνεται καλύτερο αλλά αν σκεφτείς ότι στο άλλο τρέχεις, πυροβολάς και χειρίζεσαι την κάμερα έχοντας αυτά τα γραφικά δίχως tearing και πτώση των frames καταλαβαίνεις ότι οι τύποι στη naughty dog έχουν ξεφύγει..

Τέσπα πριν λίγο το τερμάτισα..είχα καλό τέλος αλλά λίγο παράξενο..

PDS
18-03-2010, 23:23
Μόνο στα πρόσωπα φαίνεται καλύτερο αλλά αν σκεφτείς ότι στο άλλο τρέχεις, πυροβολάς και χειρίζεσαι την κάμερα έχοντας αυτά τα γραφικά δίχως tearing και πτώση των frames καταλαβαίνεις ότι οι τύποι στη naughty dog έχουν ξεφύγει..

Τέσπα πριν λίγο το τερμάτισα..είχα καλό τέλος αλλά λίγο παράξενο..

Εχει και καποιες αλλες καλες στιγμες το παιχνιδι σε θεματα γραφικων(εκτος απο τα προσωπα),αλλα συνολικα δεν ξεπερναει το Uncharted,το οποιο εχει ως μοναδικο αντιπαλο το GoW3.

nickolas82
18-03-2010, 23:25
Μόνο στα πρόσωπα φαίνεται καλύτερο αλλά αν σκεφτείς ότι στο άλλο τρέχεις, πυροβολάς και χειρίζεσαι την κάμερα έχοντας αυτά τα γραφικά δίχως tearing και πτώση των frames καταλαβαίνεις ότι οι τύποι στη naughty dog έχουν ξεφύγει..

Τέσπα πριν λίγο το τερμάτισα..είχα καλό τέλος αλλά λίγο παράξενο..
Βρε παιδιά εγώ γιατί δεν είδα ιδιαίτερο tearing και frame drops.
Δεν λέω πως δεν είχε καθόλου αλλά δεν τα βρήκα καθόλου ενοχλητικά.Ίσως να είχα αποροφηθεί τόσο πολύ που δεν μου έκανε εντύπωση.Τα γραφικά είναι τελείως διαφορετικού στυλ από το uncharted αλλά για εμένα είναι καλύτερα η μάλλον πιο ρεαλιστικά(πολύ ρεαλιστικά θα έλεγα).
Αυτο το καταλαβαίνει κάποιος όταν δεί τα βίντεο με τα γυρίσματα που μερικές φορές δςν ξεχωρίζεις τους ηθοποιούς από τους χαρακτήρες του παιχνιδιού

aris13
19-03-2010, 07:35
Heavy Rain Mars ARI Dynamic Theme. Κυκλοφόρησε χτες στο PSN.

Valkyre
19-03-2010, 09:29
^^ Λοιπον αυτο θα το τσιμπησω και θα ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω dynamic theme...απλα θα το κανω γιατι οταν επαιζα το παιχνιδι και χρησιμοποιησα αυτο το background καθομουν και το χαζευα για κανα δεκαλεπτο και σκεφτομουν τι μαματο θα ηταν στο ΧΜΒ!

Nek_Food
19-03-2010, 09:47
Εμένα γιατί δεν μου αρέσει καθόλου; Και μάλιστα θεωρώ ότι ήταν και το χειρότερο "περιβάλλον" γραφείου του ARIS. Εκτός και εάν δεν έχει μόνο αυτό αλλά δεν έχω δει κάτι επιπλέον.

YouTube- Heavy Rain Mars - ARI PS3 Dynamic Theme.M2TS


Δεν ξέρω αν έχουμε κάπου βάλει και τα υπόλοιπα... να τα μαζέψουμε εδώ;

YouTube- Heavy Rain Dynamic Theme - Crime Scene (Qore) [HD]

Exclusive to Qore subscribers in the US.


YouTube- Heavy Rain PS3 Dynamic theme HD VIDEO

Available on the US store at $2.99 & UK store at £1.59

Valkyre
19-03-2010, 09:56
^^πλακα πλακα θα ητ;αν τελειο εαν δεν ειχε κατω στην γωνια δεξια το κομματι του γραφειου με τα γυαλια...ελεος τι χρειαζεται αυτο...?

ενταξει γουστα ειναι αυτα... δωσε μου διαστημα και παρε μου την ψυχη...

overclocker
19-03-2010, 09:59
Μακάρι να βγούν και τα υπόλοιπα "background" του ARI σε dynamic theme.