PDA

View Full Version : Ερώτημα για το πρώτο μου online game



saxo kit car
04-04-2010, 11:32
Kalimera kai xilia signomi pou tha sas vgoun ta matia gia na diavaete to thema mou alla simera to proyi xalase to notbook mou,ta epexe gia tin akrivia. Etsi anagastika gia proti fora na sindetho me to PS3. Edo erxete to proto mou erotima,giati den mporo na vro tin Elliniki grafi,den exei Elliniki grafi to pliktrologio tou PS3? Deftero erotima,thelo na dokimaso tis dinatotites mou sto PRO 10 me adipalous apo to internet,kata poso afto einai efikto? Oso kairo exo to PS3 pote den eixa dokimasi na sindetho,proti fora einai,entaxi,sindethika,gia na sindetho omos me ena game logika tha xriazete kapia alli diadikasia. Trito erotima,exo OTE CONN-X 8mbps,tha prepi na vrisko adipalous me sindesi 8mbps? An pexo me kapion pou exei grigoroteri sindesi apo emena ti mpori na simvi,ti provlimata tha,h mpori,na adimetopiso,h na adimetopisi?

Lefteris_X
04-04-2010, 12:05
Καλημέρα, Χρόνια Πολλά κ Χριστός Ανέστη!

1ον - Το PS3 δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Ούτε είχε κάποτε, ούτε έχει τώρα κ κατά πάσα πιθανότητα, δεν πρόκειται να αποκτήσει κιόλας.

2ον - Μπορείς να παίξεις μια χαρά Pro Evo 10, αφής στιγμής συνδέθηκες στο PSN (PlayStation Network). Αλλά επειδή έχω να παίξω απο το Pro Evo 08, δεν μπορώ να σου πω αν χρειάζεται και κάτι περαιτέρω ειδικά για το Pro 10. Πάντως στο Pro 08, ήθελε να φτιάξεις και ξεχωριστό λογαριασμό στους σέρβερς της Konami. Οι υπόλοιποι συνφορουμίτες ίσως να σε διαφωτίσουν περισσότερο όταν ξεχωθούν απο τα αρνιά, κατσίκια και λοιπά ξεκοιλιαστικά (σε λίγο θα ξεκινήσω κ εγώ) :D.

3ον - Μια χαρά θα παίξεις με την 8άρα γραμμή. Κι εγώ με 8άρα μέσω ΟΤΕ είμαι, την χρησιμοποιώ και για την δουλειά 24 ώρες το 24ωρο και για το PS3, που παίζουν τα πάντα μια χαρά, οπότε προχώρα άφοβα. Φάε του σκασμού, γίνε "γκολ" απο κρασάκια και μετά αργάααα το απόγευμα, ότι πρέπει είναι μερικά ματσάκια με ξένους....τους πλακώνεις στο greek - μπινελίκι, όπως είσαι και "γκολ" και ψοφάς στα γέλια!

azazel
04-04-2010, 12:31
Χρονια πολλά και Χριστός Ανέστη παιδιά!

Δεν χρειάζεται ξεχωριστός λογαριασμός για το Pro 2010. Απλά διαλέγεις τον τύπο αγώνα που θες και παίζεις, δεν έχει κάποια sign in διαδικασία.

plakas
04-04-2010, 12:40
καλημερα και απο εμενα!!!Φιλε ειμαι pro μανιακος και το ονλινε του προ με εκανε να παρω το φιτα!!!Για εμενα παραμεινε να παιζει offline pro για να παραμεινει ο βασιλιας της καρδιας σου!!!

Οποιος πει οτι δεν εχει αδρανεια και λοιπα,απλα εχει πολυ καιρο να παιξει Offline,γιατι ακομα και το 0,5 σεκ καθυστρεριση στην καλυτερη περιπτωση εινα μεγαλο προβλημα.....
Αν θες να μεινεις Pro maniac μην αρχισεις το ονλινε!!!γιατι μπορει εσυ να εχεις conn-x=online pro,αλλα η αλλοι εχουν gtp εταιριες;)
Aν θες να δοκιμασεις τα νευρα σου ξεκινα το:P

προβλημα θα εχεις με το lag και την αδρανεια φιλε με ολες της εταιριες εκτος απο conn-x και 1:100 με 4net

saxo kit car
04-04-2010, 13:15
καλημερα και απο εμενα!!!Φιλε ειμαι pro μανιακος και το ονλινε του προ με εκανε να παρω το φιτα!!!Για εμενα παραμεινε να παιζει offline pro για να παραμεινει ο βασιλιας της καρδιας σου!!!

Οποιος πει οτι δεν εχει αδρανεια και λοιπα,απλα εχει πολυ καιρο να παιξει Offline,γιατι ακομα και το 0,5 σεκ καθυστρεριση στην καλυτερη περιπτωση εινα μεγαλο προβλημα.....
Αν θες να μεινεις Pro maniac μην αρχισεις το ονλινε!!!γιατι μπορει εσυ να εχεις conn-x=online pro,αλλα η αλλοι εχουν gtp εταιριες;)
Aν θες να δοκιμασεις τα νευρα σου ξεκινα το:P

προβλημα θα εχεις με το lag και την αδρανεια φιλε με ολες της εταιριες εκτος απο conn-x και 1:100 με 4net
Αναγκάστηκα και ήρθα σε internet café για τη δεν την παλεβα άλλο να γράφω από το ps3.
1.Εξήγησε μου λίγο φίλε μου ποιο απλά αν θέλεις τι εννοείς αδράνεια, δηλαδή εκεί που παίζεις κολάι την ροΐ του παιχνιδιού;
2.Όταν παίζεις η ροη του παιχνιδιού είναι ελαφρός πιο αργή απ’ότι όταν παίζεις offline;
3.Όταν λες ότι η άλλοι θα έχουν εταιρίες gtp τι εννοείς, τι είναι αυτές η εταιρίες;
4.Δεν μπορώ να επιλέγω αντιπάλους που θα έχουν 8mbps σύνδεση;
5.Αν βάλω 24mbps σύνδεση θα είναι καλύτερα;

plakas
04-04-2010, 13:41
Αναγκάστηκα και ήρθα σε internet café για τη δεν την παλεβα άλλο να γράφω από το ps3.
1.Εξήγησε μου λίγο φίλε μου ποιο απλά αν θέλεις τι εννοείς αδράνεια, δηλαδή εκεί που παίζεις κολάι την ροΐ του παιχνιδιού;
2.Όταν παίζεις η ροη του παιχνιδιού είναι ελαφρός πιο αργή απ’ότι όταν παίζεις offline;
3.Όταν λες ότι η άλλοι θα έχουν εταιρίες gtp τι εννοείς, τι είναι αυτές η εταιρίες;
4.Δεν μπορώ να επιλέγω αντιπάλους που θα έχουν 8mbps σύνδεση;
5.Αν βάλω 24mbps σύνδεση θα είναι καλύτερα;

1)στο ονλινε εχει καθυστερισει οταν πας να αλαξεις πασα η κανεις σουτ,πατας το κουμπι και το εκτελει μετα απο 0.5sec και ανω,και πολλες φορες οταν αμυνεσε η αμυνα σου ειναι αλλου για αλλου
2)η ροη του παιχνιδιου μπορει να ειναι(αλλα να βλεπεις εσυ και αλλα ο αντιπαλος)η να ειναι κανονικη σαν το offline...
3)αυτο ειναι αναλογα της ωρες αν παιζεις με conn-x vs conn-x εχεις το ποιο τελειο ονλινε(αλλα και παλι με ελαχιστα προβληματα)με ολες της αλλες εταιριες Ελλαδος,θα παιζεις απο καλα εως χαλια με ποιο σιγουρο το 2ο
4)μονο αν παιζεις με καποιο φιλο μπορεις να το κανεις αυτο(αλλα η ταχυτητα δεν παιζει μεγαλο ρολο) το Pinc να σε απαχολει!!!
5)δεν θα αλαξει κατι μιας και εχεις οτε = ονλινε :)

saxo kit car
04-04-2010, 16:03
Prepi na diagrapso ta stixia tou proin idioktiti kathoti to pira metaxirismeno kai na valo ta dika mou. Prepi na sviso to emai tou kai na valo to diko mou. Pou prepei na pao gia na kano auti ti douleia?

azazel
04-04-2010, 19:41
Prepi na diagrapso ta stixia tou proin idioktiti kathoti to pira metaxirismeno kai na valo ta dika mou. Prepi na sviso to emai tou kai na valo to diko mou. Pou prepei na pao gia na kano auti ti douleia?

Κανε ένα καινούριο προφίλ χρήστη και φτιάξε εκεί ενα δικό σου λογαριασμό στο psn...

saxo kit car
06-04-2010, 10:35
Unable to connect to game server as it may be under maintenance currenly or because your network settings may be configured incorrectly.
Details on both server status and network settings are available at our network potal site.

Network portal site URL:
http://www.konami.jp/we/online/

Τι σιμνη αυτο το μηνημα;
Δεν μπορω να παιξω.

azazel
06-04-2010, 13:34
Πήγαινε στις ρυθμίσεις, ρυθμισεις θύρας και πάτα αυτόματη επιλογή ενεργή...

saxo kit car
25-04-2010, 21:59
Καλησπέρα, όλα πάνε καλά με το online pro, έχω μερικά ερωτήματα όμως.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζετε με τα μηνύματα φιλίας, χωρίς να το θέλω έχω απορρίψει κάποια άτομα, μπερδεύομαι.
Σε κάποια μέλη που μάλλον θέλησαν να γίνουμε φίλοι, στο προφίλ τους, διπλά στο όνομα τους εμφανίζετε ένα κόκκινο Χ, αυτό σημαίνει ότι τους έχω απορρίψει;
Επίσης δεν ξέρω πώς να προκαλέσω κάποιον για ρεβάνς, μου το έχουν κάνη, εγώ όμως δεν ξέρω πώς να το κάνω.

chronohill
11-05-2010, 23:11
Λοιπον με "γραψατε" που το γραψα στο thread το παιχνιδιου αλλα εγω συνεχιζω!!!!lol
Παρηγγειλα το Demons Souls.Και οντως θα ειναι το πρωτο μ online...
Θελω ομως να ρωτησω κατι πολυ βασικο...
Η γραμμη μου δεν ειναι σταθερη.Ειχα ενα θεμα με τον οτε γιατι στην αρχη μ λεγανε οτι εδω στο σημειο που ειμαι ειναι παλιες οι γραμμες και οτι δεν γινεται να εχω νετ.Εκανα τα κονε μου ομως και εβαλα νετ..εχω ομως καποια προβληματα...
κανει αρκετες φορες κρεμασματα και οταν σερφαρω να φανταστειτε τρωει κανα κολλημα και δεν μπαινει.βγαζω απτην πριζα το ρουτερ το ξαναβαζω και ολα καλα.Οποτε επαιζα πχ uncharted2 on line με πεταγε εξω συνηθως και εχανα και βαθμους...Μηπως ξερει κανενας χριστιανος πως μπορω να αντιμετωπισω το εν λογω προβλημα?Μηπως να αλλαξω ρουτερ και δω ασπρη μερα?
ευχαριστω..

plakas
11-05-2010, 23:40
αλαξε σπιτι :P