PDA

View Full Version : Καλυτερος τιτλος για online ...



g10rg0s
31-03-2010, 19:06
Ποιος απο τους παρακατω τιτλους εχει τον περισσοτερο κοσμο online αυτη την στιγμη ? ... ισως ειναι πολυ γενικη η ερωτηση που κανω αλλα ουλαχιστον να πιασουν τοπο τα λεφτα που θα δωσω για ναν τιτλο που θα ειναι αποκλειστικα για online ...
- Uncharted 2
- NBA 2K10
- Pro Evolution Soccer 2010
- Call of Duty World at War
- Battlefield Bad Company 2

... εαν ξεχασα καποιο τιτλο ο οποιος για online ειναι ιδανικος μπορειτε να το προτεινετε ... οπως βλεπετε ασχολουμε με ολων των ειδων τα game :)

Ευχαριστω εκ των προτερων

MoNtOyA
31-03-2010, 19:27
modern warfare 2 einai makran o kalyteros online titlos

g10rg0s
31-03-2010, 19:34
.. ευχαριστω φιλε μου ... μια ερωτηση ακομα , εαν το νοικιασω δεν θα μπορω να παιξω online ετσι δεν ειναι ? ... θα εχει κατοχυρωθει το serial number απο τον 1ο που το νοικιασε ... κανω λαθος ?

MoNtOyA
31-03-2010, 19:49
οχι δεν υπαρχει καποιο serial key απλως βαζεις το παιχνιδι κανεις sing in στο psn με το account σου και εισαι ετοιμος για καψιμο :P

vangelistm
09-04-2010, 19:29
CoD MW2 μακράν το καλύτερο Online game που μπορείς να βρεις!!!

dinospao
09-04-2010, 20:22
το καλυτερο online παιχνιδι ειναι το FIFA 10 και με βραβειο....

οσοι δεν το πιστευετε :

http://www.bafta.org/awards/video-games/nominations-in-2010,1017,BA.html

κατεβειτε κατω εκει που λεει use of online.

lazytrunks
14-04-2010, 20:22
fifa 10, bc2 & MAG

widebit
14-04-2010, 21:59
Modern Warfare 2
FIFA 10
PES 2010

Αυτοι πιστευω ειναι οι top τιτλοι για online.

69petran
14-04-2010, 22:45
Και για μενα που ανηκω σε κατηγορια "ηλικιωμενη", BUZZ - Παγκοσμιο Quiz....Aπλα τελειο γα χαλαρες καταστασεις.....

g10rg0s
15-04-2010, 22:18
Και για μενα που ανηκω σε κατηγορια "ηλικιωμενη", BUZZ - Παγκοσμιο Quiz....Aπλα τελειο γα χαλαρες καταστασεις.....
... μην ανησυχεις ... και εγω σ αυτη την κατηγορια ανηκω :cool:

magicoSakisPaoGR
19-04-2010, 21:22
Aπλα τελειο Battlefield Bad Company 2 Και FIFA 10

panoramix
19-04-2010, 23:56
Modern Warfare 2 & Το MAG θα ελεγα και τα χειρωτερα ειναι ολα τα pro το lag ειναι ελεηνο και τρισαθλιο!

BillyFlo81
21-04-2010, 11:21
Προτεινω unchurted 2 και fifa 10 για online gaming.
Κοσμο πολυ θα πετυχεις στο Modern Warfare 2.....

ikaria_g4
26-04-2010, 01:10
προτεινω cod ...απλα γιατι μου αρεσει εμενα και το ειχα λιωσει...
πολλοι ελληνες και γενικα πολυς κοσμος...

Psychaos_
26-04-2010, 01:13
kai genika poli lag kai gklits,bad company 2 xalara

oneirovaths
27-04-2010, 02:35
mw 2 γιατι το εχουν ολοι!!!!!!!bc 2,και fifa 10!!!!

Ezio
21-05-2010, 14:40
Θέλω ένα καλό fps για online. Έχω παίξει το killzone 2, resistance 1&2, call of duty modern warfare 2, battlefield bad company 2 και το bioshock 2. Υπάρχει κάποιο άλλο που θα έπρεπε να δω?

keyblayder
21-05-2010, 14:52
Θέλω ένα καλό fps για online. Έχω παίξει το killzone 2, resistance 1&2, call of duty modern warfare 2, battlefield bad company 2 και το bioshock 2. Υπάρχει κάποιο άλλο που θα έπρεπε να δω?
Mono ena emeine kai einai to MAG!Dokimase to!Den 8a metaniwseis emena m'arese para polu otan to eixa nikiasei kai skeutomai na to agorasw.

le_71
21-05-2010, 14:52
Θέλω ένα καλό fps για online. Έχω παίξει το killzone 2, resistance 1&2, call of duty modern warfare 2, battlefield bad company 2 και το bioshock 2. Υπάρχει κάποιο άλλο που θα έπρεπε να δω?
περίμενε το medal of honor, το Crysis2 και το Killzone 3 και είσαι κομπλέ..

Ezio
21-05-2010, 14:54
Mono ena emeine kai einai to MAG!Dokimase to!Den 8a metaniwseis emena m'arese para polu otan to eixa nikiasei kai skeutomai na to agorasw.

Είναι απαραίτητο να υπάρχει οργανωση με ομάδα? Άμα παίζεις σε στυλ cod πειράζει?

keyblayder
21-05-2010, 15:00
Είναι απαραίτητο να υπάρχει οργανωση με ομάδα? Άμα παίζεις σε στυλ cod πειράζει?
Koita,prin arxiseis einai 3 vasikes omades.Sver,Raven kai Valor.Otan epile3eis mia apo autes tis 3 omades meta eisai etoimos gia na pai3eis kai oxi den xreiazetai aparethta clan kai tetoia.Genika to MAG san gameplay einai polu kalutero kai sta8ero apo mw2.Prin kaneis otidipote psa3e sto google h youtube gia gameplay videos kai plhrofories.A kai kati teleuteo,to kalutero sto MAG einai oti meta apo ta 10 lvl ginetai na pai3eis se terasties maxes 256 paixtwn se 1 lobby.To MAG einai san na vriskese se kanoniko polemo!Elpizw na voi8hsa!

Ezio
21-05-2010, 18:12
Το call of duty modern warfare 1 λέει τίποτα?

lazytrunks
31-05-2010, 01:07
Το MAG τα σπάει. Αν υπάρχει λίγη συνενόιση το παιχνίδι είναι σε άλλο επίπεδο. Με μια clan είναι ακόμα καλύτερα! Το MW2 είναι unbalanced και το Multi το θεωρώ άνετα χειρότερο απο το MW1 (στο pc τουλάχιστον, στο ps δεν ξέρω αν είχε leaning και custom matches)

Edit: άμα πας γιούργια και όπως να νε όπως στο cod, τότε θα ψωφάς συνεχώς

nosma
06-08-2010, 02:46
Koita,prin arxiseis einai 3 vasikes omades.Sver,Raven kai Valor.Otan epile3eis mia apo autes tis 3 omades meta eisai etoimos gia na pai3eis kai oxi den xreiazetai aparethta clan kai tetoia.Genika to MAG san gameplay einai polu kalutero kai sta8ero apo mw2.Prin kaneis otidipote psa3e sto google h youtube gia gameplay videos kai plhrofories.A kai kati teleuteo,to kalutero sto MAG einai oti meta apo ta 10 lvl ginetai na pai3eis se terasties maxes 256 paixtwn se 1 lobby.To MAG einai san na vriskese se kanoniko polemo!Elpizw na voi8hsa!


εμενα σιγουρα, +1000

twimgr
09-08-2010, 14:33
Ποιος απο τους παρακατω τιτλους εχει τον περισσοτερο κοσμο online αυτη την στιγμη ? ... ισως ειναι πολυ γενικη η ερωτηση που κανω αλλα ουλαχιστον να πιασουν τοπο τα λεφτα που θα δωσω για ναν τιτλο που θα ειναι αποκλειστικα για online ...
- Uncharted 2
- NBA 2K10
- Pro Evolution Soccer 2010
- Call of Duty World at War
- Battlefield Bad Company 2

... εαν ξεχασα καποιο τιτλο ο οποιος για online ειναι ιδανικος μπορειτε να το προτεινετε ... οπως βλεπετε ασχολουμε με ολων των ειδων τα game :)

Ευχαριστω εκ των προτερων


Η συμβουλή μου σε όποιον ψάχνει με τι να ασχοληθεί είναι να πάει σε κανά φιλαράκι του να δει τι παίζει ή yutube ή να νοικιάσει αυτό που τον ενδιαφέρει πριν αγοράσει οτιδήποτε.
Κανένας εδώ μέσα δεν μπορεί να σε συμβουλέψει για το τι θα αγοράσεις ΕΣΥ και τι θα γουστάρεις ΕΣΥ να παίξεις...


Το MAG τα σπάει. Αν υπάρχει λίγη συνενόιση το παιχνίδι είναι σε άλλο επίπεδο. Με μια clan είναι ακόμα καλύτερα! Το MW2 είναι unbalanced και το Multi το θεωρώ άνετα χειρότερο απο το MW1 (στο pc τουλάχιστον, στο ps δεν ξέρω αν είχε leaning και custom matches)

Edit: άμα πας γιούργια και όπως να νε όπως στο cod, τότε θα ψωφάς συνεχώς

Φίλε μου αν και είμαι νέος στο PS3 online-gaming επέτρεψε μου να διαφωνήσω μαζί σου.
Από ότι έχω δει στο yutube το MAG δεν συγκρίνεται με το COD mw2 είναι κλάσεις κατώτερο (ΙΜΟ πάντα), βέβαια εξαρτάται τι τύπος είσαι... Αν είσαι τύπος Battlefield πας MAG αν είσαι τύπος Counter-Strike (όπως εγώ, έχω φάει 10 χρόνια από την ζωή μου) πας COD mw2, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

nosma
12-08-2010, 21:08
αγωνες με αμαξια η' μηχανες ποιο προτεινετε για on line?

giannis73
14-08-2010, 11:31
call of duty modern warfare 2

d1m1s13
18-08-2010, 20:39
Σαφώς κι εγώ προτιμώ τα mw2 και bfbc2 με το δεύτερο να είναι η συνέχεια της σειράς που με κόλλησε εδώ και χρόνια στο online gaming τόσο στο pc όσο και στα xbox και ps3.Aν θες την γνώμη μου ξεκινά σε ένα απο αυτά τα 2 που και κόσμο πολύ έχουν αλλά και οργανωμένα απο πλευράς clan και τουρνουά είναι

j.dnls
06-09-2010, 19:06
Killzone 2. Γιατι? Ακολουθει μεγαλο post γιατι και πως θεωρω το KZ 2, το καλυτερο online game! Παρακαλω διαβαστε οσοι εχετε ορεξη! Και οσοι δεν εχετε διαβαστε και σεις! Μη παει χαμενος ο χρονος μου!!!!

Corinth River. 32 vs 32. Κλειδωμενες classes: saboter, scout, assault. Ολα τα modes ειναι μισαωρα, εκτος του assassination που ειναι 5λεπτο.

1ος γυρος assassination.
Στοχος ο δικος μας. Ολοι στην αμυνα και κραταμε γερα για αρκετο χρονο. Διπλα του αρκετοι medic, που τον σηκωσανε αρκετες φορες, αλλα στο τελος επεσε νεκρος και εγραψε 0-1

2ος γυρος search and destroy και μεις ξανα στην αμυνα.
Αν ξερετε το παιχνιδι το χειροτερο ειναι αυτο. Να εχεις ταμπουρωθει πισω στη βαση σου και να στο γυρισει στο S&D. Οπως καταλαβενετε εχουνε βαλει τα εκρηκτηκα και μεις προσπαθουμε να απεγκλοβηστουμε. Καποιες προσπαθειες που γινανε απο tactician δεν ειχανε και τα καλυτερα αποτελεσματα και το 0-2 ειναι γεγονος!

3ος γυρος Bodycount.
Οσο και αν προσπαθουμε ειμαστε εγκλοβησμενοι στη βαση μας και μας πελεκανε απο παντου. Οσο και αν παλευουμε με tactitian, οτι και να προσπαθουμε με squad, το αποτελεσμα ειναι ιδιο. Ξυλο ανελεητο! Τα 200 kill που ηταν το οριο ηρθε μεσα στο τεταρτο. 0-3 και αρχιζουμε και ξενερονουμαι απο την μια, αλλα απο την αλλη ειχαμε φαει τα λυσακα μας να το γυρισουμε...

4ος γυρος και καθοριστηκος. Search and retrieve. Αν χασουμε και αυτην τη μαχη,
χανουμε και τον πολεμο. Σ αυτο το mode, στη συγκερημενη πιστα το μεγαλυτερο tip ειναι να ελεγχεις το ψηλοτερο σημειο της, ωστε να εχεις προσβαση στην εισοδο και κατα δευτερο να ελεγχεις το σημειο που βγαινει η προπαγανδα.
Και ναι, μας ειχανε παρει και τα δυο σημεια!!
Ακριβως τοτε και με ενα μυνημα που πηγε στον αρχηγο της καθε squad, αφησαμε την προπαγανδα και καναμε κατα μετωπο επιθεση να παρουμε το παραπανω σημειο!

Οι επιθεσεις γινοταν και απο τα δυο σημεια της γεφυρας και με spawn σε καλα σημεια, αλλα η αμυνα τους ηταν αρκετα καλη. Ειμαστε ηδη σε καλο σημειο να ανακαταλαβουμε την γεφυρα, αλλα μας εχουνε βαλει την προπαγανδα τρεις φορες, με την νικη να ερχεται την 5η φορα και ημασταν περιπου στα μισα του χρονου. Με πολυ κοπο τελικα βαλαμε ενα spawn και αρχησε η αντιστροφη μετρηση!! Μετα απο λιγο το σημειο ειναι εντελως δικο μας και πλεων το κραταμε ανετα και με ενα αψογο παιχνιδι και απο τους 16 το γυρναμε βαζωντας 5η φορα την προπαγανδα κανοντας το 1-3.

5ο mode Capture and Holde.
Εχοντας τη μια κεραια απο το προηγουμενο mode και περνοντας την δευτερη που ειναι κοντα στη βαση μας επικεντρωθηκαμε πλεων να παρουμε αυτην που ειναι και στη βαση τους, ωστε να ημασταν κοντα τους στο S&D που πλησιαζε. Ολες μας οι προσπαθειες εληξαν αδοξα, οπως και οι δικες τους να ανακαταλαβουν ενα απο τα σημεια που κρατουσαμε ωστε να εξασφαλησουν προωρα τη νικη τους. Το 2-3 εγινε σχετηκα ανετα.

6ο. Search and Destroy και η ομαδα μου στην επιθεση...
...και ηταν ΛΥΣΑΣΜΕΝΗ! Οσοι εχετε παιξει, δυο ειναι τα σημεια που μπορεις να περασεις για να βαλεις εκρηκτικα. Ενα μικρο περασμα κατω και απο ενα πανω απ το γεφυρακι. Να τους βγεις απο πισω στη βαση τους δεν γινεται!

Τα πρωτα λεπτα ηταν χλιαρα, αλλα βαζωντας 2 καλα spawn η ενταση ανεβηκε κατακορυφα. Θελωντας εμεις να ισοφαρησουμε και αυτοι να παρουνε το 4ο και καθορηστικο mode, εγινε πολεμος κανονικος! Κανονικος ομως!
Ντου απο παντου και η αμυνα τους αστακος, με bot, με ιπταμενα και ομορφα spawn. Δεν μας ενδιεφερε το προσωπικο μας score, θελαμε να κερδισουμε!
Ολες μας οι προπαθειες πηγανε χαμανες, αλλα εμεις εκει, φουλ επιθεση. Εχουνε περασει 20λεπτα, μας μενουν 10 και οι επιθεσεις ειναι πιο μανιασμενες απο ποτε!

Ο χρονος περναει απελπηστικα γρηγορα και μας μενει ενα 5ολεπτο! Ξανα ντου και η λυσα σε ολο της το μεγαλειο και απο τις δυο ομαδες! Χειροβομβιδες, μολυβι, επιθεσεις αυτοκτονιας και 4 λεπτα πριν το τελος τους πεταμε εξω, το μερος ειναι δικο μας, βαζουμε εκρητκικα και ειμαστε πλεον στην "αμυνα"!
Παμε απ την αρχη, αλλα απ την αναποδη! Προσπαθουμε να διατηρησουμε το σημειο και οι αντιπαλοι εχουν αφηνιασει! This is sparta λεμε. Ο χρονος για να εκραγουν ηταν στο 1 και 15! Τωρα πλεων δεν περνανε με τιποτα τα λεπτα. 25 δευτερα και μας βγαζουν το ενα, αλλα αμεσως τα ξαναβαζουμε. Χρονος απ την αρχη, ελαχιστα λεπτα μενουν και ελαχιστα πριν το τελος του μισαωρου εγινε το 3-3! (Ο χρονος εκρηξης με τον χρονο του mode σχεδον συμβαδηζε)

7ο Assasiation. Στοχος δικος τους και σε λιγοτερο απο ενα λεπτο ηταν νεκρος...
Kαι το 0-3, εγινε 4-3!!!
Εχουν γινει κ αλλες τετοιες ανατροπες, απο 0-3 σε 4-3 αλλα αυτη ισως ειχε τη μεγαλυτερη ενταση! Ελαχιστες φορες εχω αισθανθει να ανεβαινει η αδρεναλινη σε καποιο game, οσο στον παραπανω αγωνα!

Οσο Cod και BC2 να εχω παιξει, αυτο το συναισθημα και αυτην την ενταση δεν την εχω νιωσει!!
Sorry για τα οποια ορθογραφικα

niboro
15-12-2010, 12:10
Uncharted 2 τα σπαει!
Buzz για πιο χαλαρα και γελιο

pol_xalandri13
15-12-2010, 13:13
call of duty modern warface 2

carnage
15-12-2010, 19:28
Battlefield:Bad company 2 πολύ καλό με τακτική και οχήματα γίνεται πανικός.
Killzone 2 ακόμα το λιώνω

rkolevedis
05-01-2011, 14:31
Battle field bad company 2 δεν εχει katholou lag!

Dinos
05-01-2011, 14:35
gt5 !!!

jk_blue_tiger
06-01-2011, 05:14
Pro Evolution Soccer παρολο το lag (τουλαχιστον στο 10 για 11 δεν το εχω παιξει πολυ).

mitsaras96
10-01-2011, 16:16
MAG (massive action game)


perigrafi :
Το νέο παιχνίδι MAG σας καλεί να αποδείξετε ΟNLINE σε 255 άλλους παίκτες ότι οι πολεμικές σας δυνατότητες είναι ακαταμάχητες. Αφού καταταγείτε σε έναν από τους τρείς ιδιωτικούς στρατούς και αναρριχηθείτε στην ιεραρχία, λαμβάνοντας μέρος στις πιο έντονες και
πρωτόγνωρου μεγέθους online μάχες - με έως και 128 παίκτες σε κάθε πλευρά. Οι πολεμικές μάχες όπως δεν τις έχετε δει ξανά στο παρελθόν. Ποια πλευρά θα επιλέξετε ?

mitsaras96
10-01-2011, 16:20
opoios thelei add stin gr clan twn raven sto mag mou leei

ant-mi
15-02-2011, 05:46
buzz world quiz που όσο θα έχει πολύ κόσμο online θα είναι εθιστικότατο και θα μας ρουφάει τη ζωή!

odytsak
11-04-2011, 20:19
Battlefield bad company 2 μέχρι φυσικά να βγει το Battlefield 3

Aπίστευτο παιχνίδι για online με μηδενικό lag,
τανκς, ελικόπτερα, εκρήξεις, κατεδαφίσεις και ότι άλλο μπορεί να γίνει σ'ένα πραγματικό πόλεμο.

george13gr
11-04-2011, 20:48
καλά ρε επειδή δεν παίζετε gran turismo 5 το αφήσατε απέξω??ουυυυυυυστ

MajereMP44
11-04-2011, 20:57
GT5 ρε είναι εγγυηση και βάλε και το Assassin's Brotherhood μέσα που έχει τρελό γέλιο το multi του!!Ειδικά όταν σας κυνηγάνε οι καμπουρηδες και εσείς έχετε πάρει του κουρείς (που μοιάζουν με π######ς της δεκαετίας του 80) είναι όλα τα λεφτά lol.Θα έβαζα και το Pro αλλά πραγματικά αν δεν έχεις παρέα να παίξετε 2 vs 2 εμένα μου σπάει τα νευρα.Εχω κανα μήνα να το βάλω στο drive.Aλλά τα 2 πρωτα που είπα τα θεωρώ ΤΟP.

odytsak
11-04-2011, 21:32
To online του GT5 δεν είναι και ότι καλύτερο, και ξέρεις Γιώργο (george13gr) ότι είμαι από τους μεγαλύτερους φαν του παιχνιδιού από το πρώτο GT τον Μάιο του 98.

K1llerVasman
29-04-2011, 15:38
Καλυτερο online πιστευω εχει το CoD Black Ops και το MW2
Αν δεν εισαι fan των FPS τοτε Uncharted 2 η Red Dead Redemption .

Evil Ryu
06-05-2011, 14:57
Call of Duty: Black Ops
Call of Duty: Modern Warfare 2
Gran Turismo 5
Fifa 11
Red Dead Redemption
Uncharted 2
Super Street Fighter 4

Αναλογα με το τι ψαχνει ο καθένας αυτά είναι μερικά από τα top.

FotisGRC
07-05-2011, 19:22
COD MW2
PES 2011
UNCHARTED 2

Τα έχω λιώσει και ψάχνω να αγοράσω και το COD: MW2 να το λιώσω κ αυτο!

azalus
18-05-2011, 17:35
Με διαφορα το Uncharted2 kai bad company2.Εχω to cod mw2 και πολυ σπανια μπαινει στο μηχανημα.

le_71
28-05-2011, 14:06
#1 KILLZONE 3
#2 KILLZONE 2
#3 BATTLEFIELD BAD COMPANY 2
#4 CRYSIS 2
#4 UNCHARTED 2
#5 WARHAWK
#6 RESISTANCE FALL OF MAN

ps. ολα τα COD βρίσκονται ψηλά στην λίστα μου όταν πάρεις host. Σε κάθε περίπτωση όμως, κάτω από το #3..

criter
28-05-2011, 16:19
COD 4,5,6,7
MAG
Killzone 3
NBA2k11
GTAIV
LBP2
Buzz
RockBand 2,3
Guitar Hero
Motorstorm
Tekken 6
Warhawk