PDA

View Full Version : PES 2010 & on line



gkmanpower
31-03-2010, 17:58
Παιδιά καλησπέρα
Είμαι ένας PES fan από το 2005.
Από το PES 2008 και μετά χρησιμοποιώ το online gaming, αλλά το φετινό χάλι πάει πολύ.
Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω ένα παιχνίδι εξαιτείας του απίστευτου lag που έχει το PSN.
Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η σύνδεση μου. Μιλάω με forthnet αλλά δεν έβγαλα άκρη καθώς διαπιστώθηκε ότι η γραμμή μου ήταν καθαρή.
Μετά άλλαξα router παίρνωντας ένα wirelless N νομίζοντας ότι θα λύσει το πρόβλημα μου.
ΤΙΠΟΤΑ ! ! !
Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο τα σκάμε για να αγοράσουμε το νέο Pro αλλά από υπηρεσία τίποτα.
Αν ξέρει κάποιος τη λύση για να μπορέσω επιτέλους να παίξω ένα παιχνίδι της προκοπής ας απαντήσει αλλιώς με βλέπω να το στέλνω όπως ήρθε...

tomic20
01-04-2010, 20:04
αλλαξε τη γλωσσα των μενου στα ελληνικα
και στα κριτηρια για γρηγορο παιχνιδι επελεξε γλωσσα: ελληνικη
ωστε να παιζεις μονο με ελληνες

ανοιξε για καλο και για κακο τις ports στο ρουτερ σου οπως αναφερει το portforward.com και φυσικα κλεισε οτι κατεβαστηρι εχεις ανοιχτο στο pc σου.

κανε αυτα και βλεπουμε...

gkmanpower
07-04-2010, 16:46
αλλαξε τη γλωσσα των μενου στα ελληνικα
και στα κριτηρια για γρηγορο παιχνιδι επελεξε γλωσσα: ελληνικη
ωστε να παιζεις μονο με ελληνες

ανοιξε για καλο και για κακο τις ports στο ρουτερ σου οπως αναφερει το portforward.com και φυσικα κλεισε οτι κατεβαστηρι εχεις ανοιχτο στο pc σου.

κανε αυτα και βλεπουμε...

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου αλλά αν ξέρεις να μου πεις και τις πόρτες για το PES 2010 θα σου ήμουν ευγνώμων καθώς το portforward.com σταματάει μέχρι το PES 2009.

the master
24-04-2010, 19:02
τι λετε ρε εγω με 8 mbps σπανια εχω λιγο lag και εχω κ ενσυρματο

tolisven
06-06-2010, 02:37
αν ξέρεις να μου πεις και τις πόρτες για το PES 2010 θα σου ήμουν ευγνώμων καθώς το portforward.com σταματάει μέχρι το PES 2009.

Δοκιμασε συγκεκριμενα να κανεις port forward το port 3658 TCP/UDP ΣΤΟ ROUTER σου.

lazytrunks
06-06-2010, 19:30
Παιδιά καλησπέρα
Είμαι ένας PES fan από το 2005.
Από το PES 2008 και μετά χρησιμοποιώ το online gaming, αλλά το φετινό χάλι πάει πολύ.
Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω ένα παιχνίδι εξαιτείας του απίστευτου lag που έχει το PSN.
Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η σύνδεση μου. Μιλάω με forthnet αλλά δεν έβγαλα άκρη καθώς διαπιστώθηκε ότι η γραμμή μου ήταν καθαρή.
Μετά άλλαξα router παίρνωντας ένα wirelless N νομίζοντας ότι θα λύσει το πρόβλημα μου.
ΤΙΠΟΤΑ ! ! !
Είναι κρίμα γιατί κάθε χρόνο τα σκάμε για να αγοράσουμε το νέο Pro αλλά από υπηρεσία τίποτα.
Αν ξέρει κάποιος τη λύση για να μπορέσω επιτέλους να παίξω ένα παιχνίδι της προκοπής ας απαντήσει αλλιώς με βλέπω να το στέλνω όπως ήρθε...


H forthnet έχει απο τις χειροτερες από άποψης ping και ποιότητας συνδέσεις. Και εγώ forthnet είχα, έβαλα otenet και βρήκα την υγειά μου. Στο προτείνω ανεπυφήλακτα!

asxetos
06-06-2010, 21:05
και εγω με forthnet σχεδον δεν επαιζες τιποτα, με την hol. ειμαι εδω και ενα χρονο αψογος..

dinospao
07-06-2010, 18:08
1η λυση: βαλε Conn-x!
2η λυση: FIFA 10

Καιρος ειναι να αρχισεις το φιφα. και καλυτερο gameplay και καλυτερο online.
Μα υπαρχουν ακομα ανθρωποι που παιζουν προ;

aiakos81
20-07-2010, 20:02
Παιδια, σορρυ για το ασχετο του θεματος αλλα δεν μπορω ανοιξω δικο μου thread λογω ποστ.Invitation-προσκληση πώς μπορω να στειλω σε καποιον ωστε να την αποδεχθει και να παιξουμε ξανα μαζι; Επαιζα χθες με ενα παλικαρι,πηγα εφτιαξα δικια μου αιθουσα αγωνα αλλα δεν μπορουσα με τπτ να βρω πως θα τον καλεσω...Ξερει κανεις?

the master
03-08-2010, 21:41
Παιδια, σορρυ για το ασχετο του θεματος αλλα δεν μπορω ανοιξω δικο μου thread λογω ποστ.Invitation-προσκληση πώς μπορω να στειλω σε καποιον ωστε να την αποδεχθει και να παιξουμε ξανα μαζι; Επαιζα χθες με ενα παλικαρι,πηγα εφτιαξα δικια μου αιθουσα αγωνα αλλα δεν μπορουσα με τπτ να βρω πως θα τον καλεσω...Ξερει κανεις?

πρεπει να επιλεξεις ο αγωνας να ειναι unranked για να μπορεις να στειλεις Invite

aiakos81
04-08-2010, 01:56
Ευχαριστω!Παντα επαιζα ranked και μια φορα μου εστειλε ενας και δεν ηξερα πως να το κανω και εγω...

kourasmen0s
10-08-2010, 00:59
Ρε μαγκες αφου δεν υπαρχουν Ελληνες παιχτες μονο κατι Ισπανους βρισκεις απο τις 11+

the master
10-08-2010, 01:54
ρε ειναι θεμα τυχης με τι θα πεσεις μπορει να ειναι κ ελληνες μεσα απλα να μην τυχαινουν μαζι σου!

xrusos
09-05-2011, 21:41
Με forthnet έχω λίγο lag

FotisGRC
09-05-2011, 23:15
Σήμερα είχα λίγο lag αλλα κατα τ'άλλα εντάξει..