PDA

View Full Version : Προσφορές για PSP Games 1/4/2010



Chill
31-03-2010, 10:37
PSP Favourites Promotion – Coming To PlayStation Store This Week (http://blog.eu.playstation.com/2010/03/29/psp-favourites-promotion-coming-to-playstation-store-this-week/)



I’m really pleased to announce that we’ve got a new promotion coming to PlayStation Store (http://blog.eu.playstation.com/category/playstation-store-update-playstation-network-2) this week (starting Thursday 1st of April), and it’s all focused on a range of our PSP (http://blog.eu.playstation.com/category/psp/)content.
For two weeks only, you’ll be able to grab a great deal on some great PSP titles. We’re calling them favourites because, well, they’re some of our favourites (though like all our children we love them all equally, just some more so than others) and the promotion features a range of well loved games that we’re sure you’ll want to snap up at these brilliant prices.
I’m really pleased with the titles we have been able to get reduced for you and feel that there is definitely something for everyone here, but don’t just take my word for it, see for yourself by reading the full listing below.


Available on PlayStation Store via PS3, PSP and Media Go

PSP Favourites

(Available from the 1st April until the 15th of April)


LittleBigPlanet (was – £19.99/€34.99 now – £13.99/€17.99)
Gran Turismo (was – £19.99/€34.99 now – £13.99/€17.99)
Jak and Daxter: The Lost Frontier (was – £19.99/€34.99 now – £13.99/€17.99)
MotorStorm: Arctic Edge (was – £19.99/€34.99 now – £13.99/€17.99)
Ghostbusters (was – £14.99/€24.99 now – £9.99/€12.99)
God of War: Chains of Olympus (was – £14.99/€19.99 now – £7.99/€9.99)
FIFA 10 (was – £29.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
Grand Theft Auto: Chinatown Wars (was – £29.99/€34.99 now – £11.99/€14.99)
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (was – £13.99/€17.99 now – £8.69/€10.99)
Grand Theft Auto: Vice City Stories (was – £13.99/€17.99 now – £8.69/€10.99)
Soul Calibur: Broken Destiny (was – £23.99/€29.99 now – £11.99/€14.99)
Tekken 6 (was – £31.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
F1 2009 (was – £23.99/€29.99 now – £11.99/€14.99)
Star Wars Battlefront: Elite Squadron (was £31.99/€39.99 now £15.99€19.99)
Need for Speed: Shift (was – £29.99/€39.99 now – £15.99/€19.99)
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey (was – £29.99/€34.99 now – £13.99/€17.99)
Colin McRae DiRT 2 (was – £23.99/€29.99 now – £11.99/€14.99)
Beaterator (was – £23.99/€29.99 now – £7.19/€8.99)
Football Manager Handheld 2010 (was – £29.99/€34.99 now – £15.99/€19.99)

As you can see, there are some truly stellar titles available, at some cracking low prices; so if you’ve yet to join Sackboy, Kratos, Jak et al in their portable glory, now is the perfect time.

Πάνω που ετοιμαζόμουν να χτυπήσω το chinatown wars για το ipod, ευτυχώς θα το παίξω στην πλατφόρμα που θέλω. Καλύτερα όλα τα gta συγκεντρωμένα στο psp go :)

desperate_gamer
31-03-2010, 16:28
Ναι οι τιμές είναι καταπληκτικές. Άμα θέλεις βέβαια να εκμεταλλευτείς όλες τις προσφορές θα ξεπαραδιαστείς δεν υπάρχει περίπτωση :p

Γι' αυτό καλύτερα να πάρεις το Chinatown Wars που από την κανονική τιμή του είχε έκπτωση 15 ευρώ, παρά τα άλλα δύο GTA που τα μειώσαν μόνο 7 ευρώ. Εγώ θα πάρω σίγουρα το Chinatown Wars και αν μου περισσέψουν λεφτά μέχρι και τις 15 που λήγει η προσφορά και το Chains of Olympus (που έπαιξα το demo και ήταν πολύ εντυπωσιακό για PSP game).

Αλλά σίγουρα κάποτε θα τιμήσω και τα GTA Stories. Το Jak παιχνίδι αξίζει; Έχω κατεβάσει το demo κι ακόμα δεν το έχω παίξει :p

PDS
31-03-2010, 16:31
Το Jak παιχνίδι αξίζει; Έχω κατεβάσει το demo κι ακόμα δεν το έχω παίξει :p

θα προτεινα να δοκιμασεις το daxter που ειναι σιγουρα καλο.

Chill
31-03-2010, 17:04
Έχω το vice city ήδη απελπισμένε, οπότε αύριο χτυπάω τα άλλα δυο. Από την πρώτη μέρα που πήρα το go περίμενα καλή τιμή για το CTW και επιτέλους αύριο θα το χω!!!

Το GoW είναι καλό το έχω. Τώρα κατεβάζω demo να δω το Jack - αν και δεν μου πε πολλά από utube. Στις προσφορές θα ήθελα το Assassins Creed tbh :/

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι το psn, να πάρει λίγο τα πάνω της η κονσόλα, γιατί κακά τα ψέμματα με την τιμολογιακή πολιτική της sony στο psn, το GO το θεωρούσα τελειωμένη υπόθεση και κακή αγορά από μέρους μου.

Βtw αύριο είναι πρωταπριλιά ελπίζω να μην κάνουν καμιά μαλακία οι της sony και να μείνουμε με την χαρά ε.........

desperate_gamer
31-03-2010, 17:53
θα προτεινα να δοκιμασεις το daxter που ειναι σιγουρα καλο.

Το έχω πάρει αυτό. Πριν κάτι μήνες ήταν σε PSN Offers στα 10 ευρώ. :hohoho:


Έχω το vice city ήδη απελπισμένε, οπότε αύριο χτυπάω τα άλλα δυο. Από την πρώτη μέρα που πήρα το go περίμενα καλή τιμή για το CTW και επιτέλους αύριο θα το χω!!!

Το GoW είναι καλό το έχω. Τώρα κατεβάζω demo να δω το Jack - αν και δεν μου πε πολλά από utube. Στις προσφορές θα ήθελα το Assassins Creed tbh :/

Καλά κι εγώ το CTW το είχα στη μπούκα πολύ καιρό τώρα. Το θεωρούσα υπερβολικά ακριβό αλλά ήμουν σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα λύγιζα και θα το έπαιρνα. Τώρα δεν με κρατάει τίποτα.

Το Assassin's Creed το πήρα δωρεάν γιατί μπορούσες να πάρεις ένα παιχνίδι δωρεάν (από το AC, το Grand Turismo ή το Motorstorm) αν κατέβαζες ένα special theme (ήταν ένα promotion λίγο πριν τα Χριστούγεννα). Μην δώσεις πάνω από 15-20 ευρώ γι'αυτό, γιατί είναι μόνο fan service. Καλοδουλεμένος σχετικά τίτλος, διασκεδαστικός στην αρχή (από ένα σημείο και μετά απλά επαναλαμβάνεται, αλλά δεν διαρκεί πολύ έτσι κι αλλιώς οπότε βγαίνει άνετα), αλλά όχι από τα καλύτερα του PSP και με τίποτα δεν δικαιολογεί την τιμή που έχει τώρα.

Και συμφωνώ ότι η τιμολογιακή πολιτική για τα Go! games είναι άθλια. Μπορεί να τα δίνουν στην "προτεινόμενη λιανική τιμή", αλλά όταν όλα τα retail stores τα πουλάνε αρκετά χαμηλότερα, τότε η Sony πυροβολεί το πόδι του digital distribution από την αρχή. Μπορεί να θέλει απλά να τεστάρει την αγορά τώρα ή (το απόλυτο σατανικό σχέδιο) αφού μας έχει δείξει τι εστί βερύκοκο, τώρα θα μας "γλυκάνει" με τέτοιες προσφορές και όλες οι τιμές θα μοιάζουν με υπερ-προσφορές και θα αγοράζουμε με το τσουβάλι. 8D

Να είναι η προσφορά Πρωταπριλιάτικο δεν παίζει, γιατί το ρωτούσαν και στα comments του EU blog και το παλικάρι απάντησε πως όχι. Το καλό που τους θέλω όμως όταν βγει το Birth By Sleep να το βάλουν στο Store την ίδια μέρα που θα βγει σε UMD. Και με 45 ευρώ το παίρνω, είναι ο λόγος που πήρα PSP!!!

Chill
31-03-2010, 18:37
Εγώ πήρα το Gran Turismo με το promotional του GO.

20 ευρώ είναι το top που ακουμπάω για παιχνίδια του psp έτσι κι αλλιώς δεν έχω σκοπό να δώσω περισσότερα για κανέναν τίτλο.

Πάντως οι ηλιθιότητες συνεχίζονται από μέρους sony και psp go. Κορυφαίοι τίτλοι ακόμα να φανούν (crysis core οεο?), η δέσμευση πως ότι νέο βγαίνει σε umd θα βγαίνει και στο psn, πήγε περίπατο (shattered memories...) και δεν ξέρω τι άλλο.

desperate_gamer
31-03-2010, 18:44
Πάντως οι ηλιθιότητες συνεχίζονται από μέρους sony και psp go. Κορυφαίοι τίτλοι ακόμα να φανούν (crysis core οεο?), η δέσμευση πως ότι νέο βγαίνει σε umd θα βγαίνει και στο psn, πήγε περίπατο (shattered memories...) και δεν ξέρω τι άλλο.

Το Crisis Core και το Shattered Memories εδώ μου κάθονται. Το Dissidia μπήκε στο δικό μας store μετά από πολύ καιρό (και δεν το κάναν κι αυτουνού εκπτωσούλα τώρα). Από την μία φταίει και ο εκάστοτε developer, από την άλλη η Sony δεν βγάζει κιχ και έτσι όλοι νιώθουμε παραπεταμένοι.

Chill
31-03-2010, 18:49
Τουλάχιστον εμείς έχουμε στα χέρια μας ένα κομψό, sicάτο gadgetάκι και όχι μια κακοσχεδιασμένη γκουμούτσα της κακιάς ώρας lol. Άσε που πρέπει να είναι και η μοναδική όμορφη κονσόλα που έχει σχεδιάσει η sony όλα αυτά τα χρόνια.

criter
31-03-2010, 21:38
Πολυ καλα παιχνιδια τα περισσοτερα, προτεινω το Gran Turismo. Να εχει και στο US store προσφορα αραγε?

Chill
01-04-2010, 15:46
Weeee κατεβάζω ήδη τα τα δυο GTA που μου έλλειπαν :)

Απελπισμένε τι βλέπω κάνεις και post στο blog xD?

Btw άλλη μια βεντούζα για το GO σήμερα. Μιας και το DAO : Paradise δεν θα βγει στο psn.......Το παιχνιδάκι είναι άθλιο μεν (κρίμα :<) αλλά άθλια συνεχίζει να είναι και η sony ως προς της δεσμεύσεις της.

desperate_gamer
01-04-2010, 16:51
Weeee κατεβάζω ήδη τα τα δυο GTA που μου έλλειπαν :)

Απελπισμένε τι βλέπω κάνεις και post στο blog xD?

Btw άλλη μια βεντούζα για το GO σήμερα. Μιας και το DAO : Paradise δεν θα βγει στο psn.......Το παιχνιδάκι είναι άθλιο μεν (κρίμα :<) αλλά άθλια συνεχίζει να είναι και η sony ως προς της δεσμεύσεις της.

Κι εγώ κατεβάσα το Chinatown Wars από το Media Go! Ακόμα να το πιστέψω :fantasy_dreams:

Ναι κάνω καμια φορά Post και προσπαθώ να είμαι εφ' όλης της ύλης, αλλά αυτός ο Mike ποτέ δεν απαντάει. :gotcha: Επίσης θέλω να του θυμίσω ότι απαιτούμε το Shattered Memories και το μόνο που έχει να πει είναι ότι δεν γνωρίζει τίποτα (εμένα μου λες! :p)

criter
01-04-2010, 17:36
Σκεφτομαι να παρω και εγω κανενα και να επωφεληθω της εκπτωσης αλλα ποιο?
Εχω GT, Jak, GTA vice city και chinatown. σκεφτομαι για το GTA Liberty City ή το F1 2009. To LBP ειναι καλο;

Chill
01-04-2010, 17:46
Αφού έχεις το GT, νομίζω πως το F1 κρίνεται περιττό. Το GT τα σπάει απλά......αx και να είχε και career mode μόνο :(

Για το lbp μπορείς να κατεβάσεις το demo, προσωπικά δεν με ενθουσίασε.

Imo πάρε το GTA με κλειστά μάτια ή το God Of War αν δεν το έχεις. Για 10 euros είναι πραγματικά ΚΛΟΠΗ lol.

Επίσης είδα το demo του patchwork heroes!!! Μιλάμε για ΤΗΝ παιχνιδάρα και ας μην του φαίνεται, ρίξτε του μια ματιά. Θα το χτυπήσω και αυτό κάποια στιγμή, στάνταρ 8 ευρώ κοστίζει.

criter
01-04-2010, 17:55
Σωστος ο Chill. Μαλλον για το Gta με βλεπω απλα ελεγα για κατι πιο καινουργιο. Τα 5 free αυτοκινητα τα κατεβασες για το GT? Θα σου γλυτωσουν πολλα credits και χρονο. Πολυ καλο το GT, δε με πειραζει που δεν εχει career αφου και ετσι παιζεις πολλες ωρες και επισης το Drift ειναι ολα τα λεφτα..

desperate_gamer
01-04-2010, 18:06
Σκεφτομαι να παρω και εγω κανενα και να επωφεληθω της εκπτωσης αλλα ποιο?
Εχω GT, Jak, GTA vice city και chinatown. σκεφτομαι για το GTA Liberty City ή το F1 2009. To LBP ειναι καλο;

Το Jak τι λέει; Ωραίο είναι;

Chill
01-04-2010, 18:09
Ναι τα έχω κατεβάσει εδώ και καιρό. Πολύ καλό παιχνίδι πραγματικά, ίσως και το καλύτερο οπτικά στο psp


Το Jak τι λέει; Ωραίο είναι;

Έχει demo και αυτό. Φάση έχει. Πραγματικά όση ώρα έπαιζα με τον Jak έλεγα να το πάρω αλλά μόλις άρχισα να παίζω με τον daxter ψιλοξενέρωσα :< Ως platform πάντως, από το LBP το θεωρώ πολλές κλάσεις ανώτερο.

criter
01-04-2010, 18:15
Το Jak τι λέει; Ωραίο είναι;

Ναι! Ενα πολυ ωραιο platform με ωραιο gameplay, ωραια γραφικα, με πολλες ποικιλες αποστολες και αρκετα μεγαλο σε διαρκεια. Παρα πολυ αστειο στην ιστορια του και διασκεδαστικο με αρκετα weapons και αναβαθμισεις, μπορει να σε παιδεψει και λιγο σε μερικα σημεια.. Θα το προτεινα αφου ειναι σχετικα καινουργιο και εχει και καλη τιμη. Στο στυλ του Rathet&Clank για οσους δεν εχουν παιξει καποιο προηγουμενο.

desperate_gamer
01-04-2010, 18:17
Έχει demo και αυτό. Φάση έχει. Πραγματικά όση ώρα έπαιζα με τον Jak έλεγα να το πάρω αλλά μόλις άρχισα να παίζω με τον daxter ψιλοξενέρωσα :< Ως platform πάντως, από το LBP το θεωρώ πολλές κλάσεις ανώτερο.

Α ωραία ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω το demo να το δω, αλλά έχω ήδη πάρει το παλιότερο "Daxter" που είχε βγει οπότε από Platform είμαι καλυμμένος.

Σήμερα παρατήρησα ότι το Dissidia κάνει 25 ευρώ και το demo που είχα παίξει πριν καιρό με είχε ξετρελάνει. :wow_dude: Αχ, απανωτά έρχονται τα χτυπήματα.


Ναι! Ενα πολυ ωραιο platform με ωραιο gameplay, ωραια γραφικα, με πολλες ποικιλες αποστολες και αρκετα μεγαλο σε διαρκεια. Παρα πολυ αστειο στην ιστορια του και διασκεδαστικο με αρκετα weapons και αναβαθμισεις, μπορει να σε παιδεψει και λιγο σε μερικα σημεια.. Θα το προτεινα αφου ειναι σχετικα καινουργιο και εχει και καλη τιμη. Στο στυλ του Rathet&Clank για οσους δεν εχουν παιξει καποιο προηγουμενο.

Ωχ, με δελεάζεις. Χιχι. Η αλήθεια είναι ότι τα platform είναι η αδυναμία μου. Σε σχέση με το Daxter καλύτερο, σωστά;

criter
01-04-2010, 18:23
Α ωραία ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω το demo να το δω, αλλά έχω ήδη πάρει το παλιότερο "Daxter" που είχε βγει οπότε από Platform είμαι καλυμμένος.

Σήμερα παρατήρησα ότι το Dissidia κάνει 25 ευρώ και το demo που είχα παίξει πριν καιρό με είχε ξετρελάνει. :wow_dude: Αχ, απανωτά έρχονται τα χτυπήματα.

Το Final Fantasy Dissidia ειναι φοβερο παιχνιδι! Κριμα που δεν το εβαλαν στην προσφορα.:'( Αξιζει παρα πολυ!! ;)

Το Daxter δεν το εχω παιξει αλλα ειμαι σιγουρος οτι το Jak & Daxter : The Lost Frontier ειναι καλυτερο αφου ειναι πολυ πιο καινουργιο και πιο μεγαλο σαν παιχνιδι.

stein3x
01-04-2010, 18:26
Tο dissidia έχει 14Euro στο Zavvi και σκεύτομαι να το χτυπήσω μιας και μάρεσε πολύ!

Chill
01-04-2010, 20:24
Σας είπα για το patchwork και με γράψατε :p. Παιδιά δείτε το ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, είναι τρομερά εθιστικό!!!!!

desperate_gamer
01-04-2010, 20:45
Σας είπα για το patchwork και με γράψατε :p. Παιδιά δείτε το ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, είναι τρομερά εθιστικό!!!!!

Ε όχι και σε γράψαμε! Με έκανες και κατέβασα το demo. Will check it out! :hey: