PDA

View Full Version : WD Live HD - Ερωτήσεις/Απορίες για το Media Player της Western Digital



partyboy
29-03-2010, 08:34
Ενδιαφερομαι να αγορασω εναν εξωτερικο σκληρο 1TB για να εχω εκει τις μπλου ρει ταινιες μου. Η ιδεα ειναι βασικα να συνδω τον δισκο με το ps3 και να τις βλεπω εκει. Η ερωτηση μου εινα ομως, εαν ο σκληρος ειναι σε fat32 πως υα χωρανε τα μπλου ρει???

Ευχαριστω προκαταβολικα!

WolfRathmA
29-03-2010, 08:49
Και η απάντησή σου στο ερώτημά σου είναι πάρα πολύ απλή!!!

Δε θα χωράνε! LOL :D

Σου προτείνω να αφήσεις το PS3 ήσυχο και να πας να πάρεις το WD Live HD και θα είσαι ΣΟΥΠΕΡ!

partyboy
29-03-2010, 18:00
Ευχαριστω για την απαντηση! Το Western Digital WD TV HD Live Mediaplayer φενετε εκπληκτικο!!! Βρηκα ομως δυο διαφορετικα, ισως το ενα να ειναι πιο καινουριο. Λεω για αυτο Western Digital HDTV Mediaplayer. Τι διαφορα εχει το ενα απο το αλλο δεν ξερω. Επισης καπου διαβασα οτι δεν υποστηριζουν νομιζω AC3 ηχο παρα μονον με οπτικο καλωδιο. Τι παιζει με αυτο? Οχι οτι εχω κανα προβλημα με αυτο :P

Μαλλον θα το παρω! Το δευτερο που εγραψα το βρηκα με περιπου 99 ευρω ενω το πρωτο 105 ευρω. Καλα ειναι?

fotaras
29-03-2010, 18:16
Και η απάντησή σου στο ερώτημά σου είναι πάρα πολύ απλή!!!

Δε θα χωράνε! LOL :D

Σου προτείνω να αφήσεις το PS3 ήσυχο και να πας να πάρεις το WD Live HD και θα είσαι ΣΟΥΠΕΡ!
WOLFRATHMA τι ειναι αυτο το μαραφετι?το πατησα στο google και με εβγαλε στο insomnia σε μια αναλυτικη παρουσιαση.λιγα που καταλαβα ειναι οτι μπορεις να συνδεσεις οποιοδηποτε εξωτερικο μεσο αποθηκευσης(usb stick,εξωτερικοι δισκοι)στο οποιο εχεις ταινιες και να βλεπεις τις ταινιες σου απο εκει αφου αυτο θα το εχεις συνδεσει στην tv σου.καλα καταλαβα η λεω μαμακιες?αυτο λεει HD και οτι παιζει και br ταινιες.αν εχω και κανονικες ταινιες(ποιοτητας dvd δηλαδη)θα τις παιζει οπως ειναι γραμμενες θα τις κανει upscale δεν θα τις κανει καθολου τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?

εχω σε εναν εξωτερικο 500αρη πολλες ταινιες και σειρες.
-το εβαλα στο ps3 τις παιζει κανονικα αλλα δεν εμφανιζει υποτιτλους.
-να τις δω στο netbook δυσκολα γιατι θα μου πεταχτουν τα ματια και εκτος αυτου καποιες φορες κανει κ λιγα σπασιματα η εικονα σε μια ταινια που εβαλα να δω.
-να παρω εξωτερικο driver και να τις περναω ολες σε dvd για να τις βλεπω στο dvd player παλι μου ειναι πολυ δυσκολο γιατι δεν ξερω απο αυτα βαλε το οτι θελει κ πολυ χρονο.
-να συνδεσω το netbook με την 40αρα tv και να τις βλεπω ετσι ναι μεν θα τις βλεπω σε μεγαλη οθονη σε σχεση με το netbook αλλα παλι τα σπασιματα της εικονας δεν τα γλυτωνω.

οποτε κατι τετοιο που αναφερεις παραπανω θα ηταν πολυ καλη ιδεα αν παιζει κανονικες ταινιες αν δεν εχεις θεμα με υποτιτλους και τα σχετικα..ταινιες BR δεν εχω στον σκληρο αλλα ποτε δεν ξερεις καποια στιγμη μπορει να ασχοληθω και με αυτες να τις κατεβαζω δηλαδη..

εσυ το εχεις αυτο το μαραφετι?κανει για ολες τις δουλειες?αξιζει την αγορα του?

WolfRathmA
30-03-2010, 03:05
Λοιπον. Το Western Digital Live HD Media Player (WD Live HD) ειναι ενα media player στην ουσια που παιζει τα παντα και ολα! Με υποτιτλους ξεχωριστα! avi, mkv κτλ κτλ. Οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα! Και χωρις να ενσωματωσεις τους υποτιτλους! Οπως ακριβως το βλεπουμε και στον υπολογιστη! Full HD 1080p οπτικη ινα για τον ηχο και δε συμαζευεται! Εχει επανω δυο υποδοχες USB οπου μπορεις να συνδεσεις η usb stick η σκληρό δισκο και εχει και ethernet για youtube και αλλα ακομα και για streaming! Ευκολα και ξεκουραστα γινονται ολα! Και εχει καταπληκτικο μενου! Μπορεις και επισης αν το εχεις συνδεμενο με ethernet επανω στο ρουτερ (ακομα και ασυρματο USB stick παιρνει για ασυρματη συνδεση (!!!!) ) και το βλεπεις κανονικα απο τον υπολογιστη σου μεσα στα δικτυα και μπορεις να κανεις την διαχειριση του σκληρου δισκου ή usb stick απο τον υπολογιστη! Να περνας δηλαδη ταινιες κτλ χωρις να χρειαζεται να παρεις τον σκληρο σου και να τον συνδεσεις στον υπολογιστη σου!

Πιστευω οτι τα 115 ευρω που εδωσα για να το παρω το αξιζε και με το παραπανω!!!

Τα σπαει! Must Buy για τους ταινιοφιλους με κλειστα ματια!

YouTube- Western Digital WD TV Live HD Media Player Video Review

karlat89
30-03-2010, 20:14
Υπάρχει καποιο ελληνικό κατάστημα που να το πουλάει?Εψαξα αλλά δεν το βρήκα

fotaras
30-03-2010, 21:24
Λοιπον. Το Western Digital Live HD Media Player (WD Live HD) ειναι ενα media player στην ουσια που παιζει τα παντα και ολα! Με υποτιτλους ξεχωριστα! avi, mkv κτλ κτλ. Οταν λεμε τα παντα εννοουμε τα παντα! Και χωρις να ενσωματωσεις τους υποτιτλους! Οπως ακριβως το βλεπουμε και στον υπολογιστη! Full HD 1080p οπτικη ινα για τον ηχο και δε συμαζευεται! Εχει επανω δυο υποδοχες USB οπου μπορεις να συνδεσεις η usb stick η σκληρό δισκο και εχει και ethernet για youtube και αλλα ακομα και για streaming! Ευκολα και ξεκουραστα γινονται ολα! Και εχει καταπληκτικο μενου! Μπορεις και επισης αν το εχεις συνδεμενο με ethernet επανω στο ρουτερ (ακομα και ασυρματο USB stick παιρνει για ασυρματη συνδεση (!!!!) ) και το βλεπεις κανονικα απο τον υπολογιστη σου μεσα στα δικτυα και μπορεις να κανεις την διαχειριση του σκληρου δισκου ή usb stick απο τον υπολογιστη! Να περνας δηλαδη ταινιες κτλ χωρις να χρειαζεται να παρεις τον σκληρο σου και να τον συνδεσεις στον υπολογιστη σου!

Πιστευω οτι τα 115 ευρω που εδωσα για να το παρω το αξιζε και με το παραπανω!!!

Τα σπαει! Must Buy για τους ταινιοφιλους με κλειστα ματια!

YouTube- Western Digital WD TV Live HD Media Player Video Review (http://www.youtube.com/watch?v=0ahAkLPlH0U)

ατιμε wolfrathma αν δεν υπηρχες εσυ να πεις στο παιδι ποιο πανω οτι υπαρχει αυτο το μαραφετι(δεν ηξερα καν οτι υπηρχε κατι τετοιο!)δεν θα εμπαινα σε αλλα εξοδα της ταξης των 100 €!!αλλα εφου αυτο το μαραφετι παιζει τα παντα θα το τσιμπησω δεν υπαρχει περιπτωση..ειναι οτι πρεπει κιολας για να βλεπω και τις ταινιες και τις σειρες που εχω στον εξωτερικο σκληρο αφου οπως αναφερω παραπανω δεν εχω αλλες εναλακτικες..ειπες ομως οτι εχει οπτικη ινα.αυτη απο οτι ξερω ειναι μονο για τον ηχο ετσι δεν ειναι?εγω δεν εχω καποιο home cinema η ηχεια τελος παντων οποτε λογικα θα βγαζει και απλο stereo ηχο οταν θα το συνδεσω στην tv μονο με το hdmi ετσι δεν ειναι?στα ζαλιζω λιγο με τις ερωτησεις μου αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα το παρω θα το συνδεσω μονο με το hdmi στην tv μετα θα συνδεω απλα τον εξωτερικο σκληρο σε αυτο το μαραφετι θα παταω το play και θα παιζει ανενοχλητο χωρις να εχω να κανω αλλες διαδικασιες οπως να ενσωματωνεις υποτιτλους και δεν ξερω και εγω τι αλλο..κανει και 100 € μην το παρω και μετα δεν παιζει τις ταινιες σε ποιοτητα dvd(αλλα λες οτι τα παιζει τα παντα)η δεν βγαζει ηχο και ειναι μουντος κινηματογραφος!!!!
πντως σε ευχαριστω για την απαντηση το μονο που μπορω να κανω ειναι να σου δωσω ενα ταπεινο +rep!(δεν με αφηνει λεει πρεπει να δωσω σε αλλους πρωτα οποτε στο χρωσταω..)


Υπάρχει καποιο ελληνικό κατάστημα που να το πουλάει?Εψαξα αλλά δεν το βρήκα

εισαι τρελος????εδω υπαρχει μια χαρα!!!http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303577

karlat89
30-03-2010, 21:51
Το είχα βάλει στην αναζητηση αλλα δεν τοβγαλε,ευχαριστω παντως

WolfRathmA
31-03-2010, 05:08
ατιμε wolfrathma αν δεν υπηρχες εσυ να πεις στο παιδι ποιο πανω οτι υπαρχει αυτο το μαραφετι(δεν ηξερα καν οτι υπηρχε κατι τετοιο!)δεν θα εμπαινα σε αλλα εξοδα της ταξης των 100 €!!αλλα εφου αυτο το μαραφετι παιζει τα παντα θα το τσιμπησω δεν υπαρχει περιπτωση..ειναι οτι πρεπει κιολας για να βλεπω και τις ταινιες και τις σειρες που εχω στον εξωτερικο σκληρο αφου οπως αναφερω παραπανω δεν εχω αλλες εναλακτικες..ειπες ομως οτι εχει οπτικη ινα.αυτη απο οτι ξερω ειναι μονο για τον ηχο ετσι δεν ειναι?εγω δεν εχω καποιο home cinema η ηχεια τελος παντων οποτε λογικα θα βγαζει και απλο stereo ηχο οταν θα το συνδεσω στην tv μονο με το hdmi ετσι δεν ειναι?στα ζαλιζω λιγο με τις ερωτησεις μου αλλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα το παρω θα το συνδεσω μονο με το hdmi στην tv μετα θα συνδεω απλα τον εξωτερικο σκληρο σε αυτο το μαραφετι θα παταω το play και θα παιζει ανενοχλητο χωρις να εχω να κανω αλλες διαδικασιες οπως να ενσωματωνεις υποτιτλους και δεν ξερω και εγω τι αλλο..κανει και 100 € μην το παρω και μετα δεν παιζει τις ταινιες σε ποιοτητα dvd(αλλα λες οτι τα παιζει τα παντα)η δεν βγαζει ηχο και ειναι μουντος κινηματογραφος!!!!
πντως σε ευχαριστω για την απαντηση το μονο που μπορω να κανω ειναι να σου δωσω ενα ταπεινο +rep!(δεν με αφηνει λεει πρεπει να δωσω σε αλλους πρωτα οποτε στο χρωσταω..)



εισαι τρελος????εδω υπαρχει μια χαρα!!!http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303577


Δεν εχω προβλημα να απανταω σε ερωτησεις :D

Και φυσικα εχει και στερεοφωνικο ηχο απο το HDMI. Θα πρεπει να αγορασεις HDMI καλωδιο γιατι δεν εχει μεσα. Εχει μονο το Componet.

Οσων αφορα τη ποιοτητα εικονας θα σε "ξαναστειλω" και παλι. Εχει καλυτερη ποιοτητα εικονας ακομα και απο DVD! ;)
Θα το παρατηρησεις με το που βαλεις και δεις τη πρωτη σου ταινια/σειρα ακομα και με κλειστα ματια! (LOL)

Και ειναι ακριβω οπως τα λες.

Το βαζεις στο ρευμα, το συνδεεις στη τηλεοραση, βαζεις το σκληρο σου επανω, πας στο μενου και διαλεγεις Ελληνικα για τους υποτιτλους και πατας Play και τελος :D


Και παρε και ενα unboxing (που ειχα κανει απο το δικο μου) να εχεις:

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_212980099046_762369046_4060290_1273146_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_212980844046_762369046_4060293_2781763_n.jpg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs086.snc3/15333_212981584046_762369046_4060296_7960733_n.jpg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_212981834046_762369046_4060301_4381445_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_212982324046_762369046_4060302_4849308_n.jpg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_212982644046_762369046_4060303_5864488_n.jpg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs086.snc3/15333_212983544046_762369046_4060305_1336770_n.jpg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs086.snc3/15333_212983844046_762369046_4060306_6471827_n.jpg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs086.snc3/15333_215680544046_762369046_4069912_2565_n.jpg



Μονο και μονο οταν το πιασεις στα χερια σου αυτο το σκατουλακι θα το ερωτευτεις!

fotaras
31-03-2010, 17:20
Δεν εχω προβλημα να απανταω σε ερωτησεις :D

Και φυσικα εχει και στερεοφωνικο ηχο απο το HDMI. Θα πρεπει να αγορασεις HDMI καλωδιο γιατι δεν εχει μεσα. Εχει μονο το Componet.

Οσων αφορα τη ποιοτητα εικονας θα σε "ξαναστειλω" και παλι. Εχει καλυτερη ποιοτητα εικονας ακομα και απο DVD! ;)
Θα το παρατηρησεις με το που βαλεις και δεις τη πρωτη σου ταινια/σειρα ακομα και με κλειστα ματια! (LOL)

Και ειναι ακριβω οπως τα λες.
Και παρε και ενα unboxing (που ειχα κανει απο το δικο μου) να εχεις:

Μονο και μονο οταν το πιασεις στα χερια σου αυτο το σκατουλακι θα το ερωτευτεις!
ναι οντως σαν σκατουλακι ειναι τοσο μικρο!!ξερω οτι δεν θα ειχες προβλημα να απαντας σε ερωτησεις αλλα αμα σου τα ζαλιζει λιγο ο αλλος που δεν ξερει κιολας σαν και εμενα γινεται καπως κουραστικο...ειδικα μερικες φορες "αργεις" μερικες μερες να απαντησεις και ειναι σαν να μου δινεις την εντυπωση οτι βαριεσαι ελλεινα και λες "ωχου παλι αυτος ο fotaras με τις ερωτησεις του κομποστα μας τα εκανε"!!!!:wow_dude::wow_dude::wow_dude:

Το βαζεις στο ρευμα, το συνδεεις στη τηλεοραση, βαζεις το σκληρο σου επανω, πας στο μενου και διαλεγεις Ελληνικα για τους υποτιτλους και πατας Play και τελος :D

μετα απο αυτο που ειπες τελος!το παραγγελνω σημερα κιολας..αν ομως κακομοιρη δεν ειναι ετσι θα στο στειλω πακετο στο "εχεις πακετο" και θα απαιτησω τα λεφτουδακια μου πισω!!!σε ευχαριστω για ακομα μια φορα...

plakas
31-03-2010, 17:22
νομιζω οτι δεν ειναι τεχνικο θεμα του Ps3 αυτο το νημα :P:P

WolfRathmA
01-04-2010, 02:04
νομιζω οτι δεν ειναι τεχνικο θεμα του Ps3 αυτο το νημα :P:P

Σωστος! Εγινε move και αλλαγη τιτλου! ;)

WolfRathmA
17-07-2010, 07:30
Εχει δοκιμασει κανεις απο εδω περα να βαλει το Β-RAD custom firmware στο WD TV Live; Θα παω σπιτι μου σε λιγο και θα το δοκιμασω να δω αν δουλευει. Απο οτι βλεπω στο site του b-rad εχει πολλα εξτρα μεσα. Εκτος απο themes και τετοια που μπορεις να αλλαξεις μπορεις να βαζει και torrent να κατεβαζει! Καταπληκτικο αν γινει αυτο! Και σκεφτομουνα να φτιαξω ενα "αρχαιο" pc που ειχα για να το βαζω να κατεβαζει torrents. Αν δουλευει οντως αυτο θα ειναι οτι πρεπει!

Εχει web interface οπου διαχειρίζεσαι τα torrents απο εκει περα και κανεις την δουλεια σου ανετα.

Chill
17-07-2010, 13:47
Ένα mini hijack του thread, ελπίζοντας πως ο λύκος δεν με δαγκάσει :D

To ελληνικό λαμογιακό δαιμόνιο ξαναχτυπά. Προϊόν αξίας 90 ευρώ το wd live πλέον κοστολογείται minimum στα 115 (2% αύξηση ΦΠΑ ισούται με 25 euros!!!) στο δε Πλαίσιο, από το οποίο αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά πράγματα είναι σε έλλειψη - το κυνηγάω εδώ και περίπου ένα ενάμιση μήνα αλλά δεν μπορώ να το βρω - κοστολογείται δε 145 ευρώ!!!

Τόσο καιρό το ανέβαλα, το ανέβαλα ας φάω την μπανανίτσα τώρα για να γουστάρω :>

WolfRathmA
17-07-2010, 19:25
Χα χα... Θα το βρεις βρε Chill. Κάνε υπομονή.

Πέρασα το custom firmware. Και μπορώ να πω ότι τα σπάει άπλα! Έκτος από τις λειτουργιές που είχε και πριν τώρα έχει και άλλα χίλια μύδια! Αυτό που το σπάει πάντως (και για αυτό το λόγο το έβαλα) είναι το bittorrent! Το βάζω, κατεβάζει και ανεβάζει αβέρτα και δε χρειάζεται να έχεις τον υπολογιστή ανοιχτό!

Τώρα θα προσπαθήσω να περάσω και κανένα custom theme να γουστάρω :D

Chill
17-07-2010, 23:26
Χα χα... Θα το βρεις βρε Chill. Κάνε υπομονή

145 ευρώ για προιόν αξίας 90 ευρώ προφανώς και δεν πρόκειται να δώσω ποτέ (τουλάχιστον μέχρι να ικανοποιήσω τις υπόλοιπες "ανάγκες" που διατηρούν την πραγματική τους τιμή).


Το βάζω, κατεβάζει και ανεβάζει αβέρτα και δε χρειάζεται να έχεις τον υπολογιστή ανοιχτό!

Αυτό γ*μεί πραγματικά!!!!!!!

fistikis
19-07-2010, 14:07
Wolf ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του αλλα εχω να ρωτησω κατι τελευταιο, εχω επανω στο router μου εναν δυκτιακο δισκο wd my world edition (ετσι λεγεται νομιζω), αν συνδεσω το live στο router θα μπορω να βλεπω τις ταινιες αυτου του δισκου η θα πρεπει να βαλω usb δισκο?

WolfRathmA
20-07-2010, 03:13
Wolf ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του αλλα εχω να ρωτησω κατι τελευταιο, εχω επανω στο router μου εναν δυκτιακο δισκο wd my world edition (ετσι λεγεται νομιζω), αν συνδεσω το live στο router θα μπορω να βλεπω τις ταινιες αυτου του δισκου η θα πρεπει να βαλω usb δισκο?

Και εγω εναν τετοιο δισκο σκεφτομαι να αγορασω καποια στιγμη! Και φυσικα θα βλεπεις τις ταινιες σου απευθειας απο το WD Live TV.

fistikis
20-07-2010, 13:47
Ωραιος, ευχαριστω παω για αγορα απο δευτερα και μια συμβουλη ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ειναι μεγαλη πατατα, δεν ξερω τι λενε γενικα οι δυκτιακοι δισκοι αλλα αυτος ειναι πεταμενα λεφτα (συνεχεις αποσυνδεσεις, κακιστο λειτουργικο, κακη ταχυτητα σε συνδεδεμενες συσκευες)

Chill
29-07-2010, 19:18
To χτύπησα και εγώ. Πήγα εχτές να το πάρω στο πλαίσιο αλλά το μοναδικό διαθέσιμο κομμάτι ήταν εκτός κουτιού και αρνήθηκα να το αγοράσω (μα για μλκες ψάχνουνε?). Για ακόμα μια φορά μου είπαν ΘΑ φέρουμε. Τους έγραψα λοιπόν εκεί που δεν πιάνει μελάνι και κατόπιν παρότρυνσης από μέλος άλλου forum το παρήγγειλα από το mysystems.gr. Και 35 ευρώ φτηνότερα από το Πλαίσιο και παράδοση σε λιγότερο από μια μέρα στον χώρο μου.........

Πολύ καλό μηχανηματάκι, μεταφέρεται όπου θες eazy. Θα τον δουλεύω με έναν wd passport 500άρι που επίσης αγόρασα :>

Tek_Killa
30-07-2010, 00:09
Για να έχετε να διαβάζετε όλο το καλοκαίρι οι νέοι κάτοχοι http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=47472

Εχουν βγεί τρελές καστομιές για το μηχάνημα.

2 έχω πάρει. το LIVE για το σπίτι και το WD HD TV (της δευτερης γενιάς) για το εξοχικό. Σούπερ και τα 2...

dimitrisasp
05-10-2010, 22:16
Ψαχνω εναν media player να αγορασω και επεσα πανω σ αυτο το οποιο
υποστηριζει αρχεια mkv. Ξερετε μηπως αν αντιμετωπιζει προβληματα στην
αναπαραγωγη των mkv οπως πχ μερικοι players στον υπολογιστη και αν
διαβαζει και τους υποτιτλους που ειναι μαζι με τα mkv?

ilias78
05-10-2010, 22:31
εγω εχω εναν της wd. παιζει mkv αρχεια και οταν οι υποτιτλοι ειναι ενσωματομενοι, τους δειχνει κανονικα.

mdd45
05-10-2010, 23:49
προτιμησε το WD TV LIVE HD.

dimitrisasp
06-10-2010, 00:54
Τι διαφορετικο προσφερει?

WolfRathmA
06-10-2010, 02:53
Υπαρχει σχετικο θεμα εδω! http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=6315

Θες να τα συγχωνευσω και τα δυο μαζι;

dimitrisasp
06-10-2010, 03:35
Ναι αν μπορεις! Ευχαριστω!

dimitrisasp
06-10-2010, 03:49
Μια απορια εχω αν μπορει να με βοηθησει καποιος. Στα αρχεια mkv παιζει υποτιτλους που ειναι
μεν ενα με το αρχειο βιντεο αλλα μπορεις να τους απενεργοποιησεις αν θελεις? Εχει επιλογη να
τα ρυθμιζεις αυτα?

Επισης ακουσα καπου στο youtube οτι αν παιξεις ενα βιντεο απο το σκληρο σου, σου ανακατεβει
μετα τους φακελους και στα κανει λιμπα... Ισχυει?

ilias78
06-10-2010, 20:05
Μια απορια εχω αν μπορει να με βοηθησει καποιος. Στα αρχεια mkv παιζει υποτιτλους που ειναι
μεν ενα με το αρχειο βιντεο αλλα μπορεις να τους απενεργοποιησεις αν θελεις? Εχει επιλογη να
τα ρυθμιζεις αυτα?

Επισης ακουσα καπου στο youtube οτι αν παιξεις ενα βιντεο απο το σκληρο σου, σου ανακατεβει
μετα τους φακελους και στα κανει λιμπα... Ισχυει?


για το πρωτο νομιζω πως δεν εχει.

για το δευτερο, εμενα δεν μου εχει κανει κατι τετοιο.

dimitrisasp
06-10-2010, 21:16
Eυχαριστω για τις πληροφοριες!

fotaras
21-12-2011, 20:19
μετα απο αυτο που ειπες τελος!το παραγγελνω σημερα κιολας..αν ομως κακομοιρη δεν ειναι ετσι θα στο στειλω πακετο στο "εχεις πακετο" και θα απαιτησω τα λεφτουδακια μου πισω!!!σε ευχαριστω για ακομα μια φορα...

Μιλαμε για τρελη αναβολη,εναμιση χρονο το σκεφτομαι αν θα το παρω η οχι αυτο το μηχανηματακι.
Anyway,μπηκα στην επισημη σελιδα της wd και δεν το βρισκω αυτο το μαραφετι.Βγαζει μονο αυτα :

http://www.wdc.com/en/products/homeentertainment/mediaplayers/

Απο οτι καταλαβα και με λιγο ψαξιμο στα φορουμς αυτο που εχει ο wolfrathma δεν το βγαζει πλεον και στη θεση του βγαζει το WD TV Live.Μονη προσθηκη απο οτι βλεπω ειναι το wifi που εχει το Live.
Με σχετικη αναζητηση στο skroutz οι τιμες και των δυο(και το Live και του προηγουμενου)κυμαινονται στα ιδια επιπεδα.Σαν design βεβαια πιο πολυ μου αρεσει το προηγουμενο.
Τι προτεινετε εσεις?Να παρω το live?Ειναι το ιδιο με το προηγουμενο οσων αφορα τις ταινιες και τα φορματ που παιζει?

Υ.Γ. : Ελπιζω αυτη τη φορα να το παρω και να μη το αναβαλω για κανα χρονο παλι!!!!!

petaloudas
21-12-2011, 23:59
Φίλε το WD TV Live είναι αυτό (http://www.skroutz.gr/s/278562/Western-Digital-WD-TV-Live-WDBAAP0000NBK.html), εγώ το έχω κι είναι μια χαρά. Αλλά είναι ήδη στην αγορά το "καινούριο", αυτό (http://www.skroutz.gr/s/399945/Western-Digital-WD-TV-Live-WDBGXT0000NBK.html), το οποίο αναφέρεται και σαν gen3, και αξίζει σαν καινούρια αγορρά να πας στο τελευταίο!! Και μόνο για το καλύτερο chip και το wifi που έχει το gen3 νομίζω πως αξίζει...

fotaras
22-12-2011, 03:24
Στα links που παρεθεσες και τα δυο μηχανηματα Live τα λεει.Πιο πολυ μου αρεσει αυτο που εχεις εσυ σαν design αλλα εκτος του οτι εχουν ιδια τιμη πανω κατω αλλα και το gen3 ειναι σχετικα "καλυτερο" απο οτι το προηγουμενο οπως λες μαλλον για εκει θα καταληξω.
Απλα ποσταρα εδω μηπως το εχει καποιος αλλος να μου πει εντυπωσεις,οτι παιζει τα παντα απροβληματιστα,οτι δεν εχει καποιον "περιορισμο",οτι γενικα κανει τα παντα και συμφερει οπως το μηχανηματακι που εχεις εσυ!
Για το δικο σου ηδη εχουν αναφερθει και αλλα παιδια στο thread,απλα για το gen3 δεν εχει γραψει καποιος.

fotaras
26-01-2012, 18:05
Τελικα το πηρα μαγκες το μηχανημα 120 €.Το καινουριο που βγηκε,το gen 3 που λενε.Απολυτα ικανοποιημενος με την αγορα,βλεπω σειρες και ταινιες επιτελους στην τηλεοραση και οχι στις 10 ιντσες του netbook μου!!
Πολυ ικανοποιημενος με την αγορα,παιζει μια χαρα και απροβληματιστα τα αρχεια που εχω,φυσικα με ελληνικους υποτιτλους.Ακομα και απλα avi που του εχω βαλει,τα δειχνει σε καλυτερη ποιοητητα απο οτι το netbook.
Μονη μαλακια ειναι οτι το καθυστερησα τοσο πολυ...

fotografass
03-02-2012, 08:57
Poso kostizei telika peripou autos o skliros re paidia kai poia akrivos i diafora apo to na syndeseis enan aplo exoteriko (pou exeis kanei format se ntfs an auto einai to provlima gia megala arxeia)?

fotaras
07-02-2012, 05:35
Οσοι πιστοι προσελθετε!
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.304567&sid=1
100 € για 5 μερουλες ακομα,προσφορα για το καινουριο μηχανημα της WD.

FotisGRC
05-11-2012, 17:57
Τελικα το πηρα μαγκες το μηχανημα 120 €.Το καινουριο που βγηκε,το gen 3 που λενε.Απολυτα ικανοποιημενος με την αγορα,βλεπω σειρες και ταινιες επιτελους στην τηλεοραση και οχι στις 10 ιντσες του netbook μου!!
Πολυ ικανοποιημενος με την αγορα,παιζει μια χαρα και απροβληματιστα τα αρχεια που εχω,φυσικα με ελληνικους υποτιτλους.Ακομα και απλα avi που του εχω βαλει,τα δειχνει σε καλυτερη ποιοητητα απο οτι το netbook.
Μονη μαλακια ειναι οτι το καθυστερησα τοσο πολυ...

Sorry που ξεθάβω το θέμα.. Μιλάμε γι'αυτό,έτσι?

http://www.skroutz.gr/s/399945/Western-Digital-WD-TV-Live-WDBGXT0000NBK.html

Kαι έχεις τους υπότιτλους ξεχωριστά, σωστά? Τους αναγνωρίζει μόνο του..

fotaras
06-11-2012, 18:00
Sorry που ξεθάβω το θέμα.. Μιλάμε γι'αυτό,έτσι?

http://www.skroutz.gr/s/399945/Western-Digital-WD-TV-Live-WDBGXT0000NBK.html

Kαι έχεις τους υπότιτλους ξεχωριστά, σωστά? Τους αναγνωρίζει μόνο του..

Ναι αυτο ειναι που εχεις στο link.Για τους υποτιτλους εγω παντα ως ξεχωριστα αρχεια τους εχω,αλλα μεσα στον φακελο της εκαστοτε ταινιας.
Ωστοσο,σε καποιες ταινιες υπαρχουν και αγγλικοι υποτιτλοι που ειναι ενσωματωμενοι στην ταινια,αλλα μπορεις να το βαλεις να παιζει τους ελληνικους η και καθολου αν θελεις.Οποτε λογικα δεν εχει σημασια ειτε ειναι εσωτερικοι ειτε εξωτερικοι οι υποτιτλοι.Το μονο που χρειαζεται ειναι οι υποτιτλοι να εχουν το ιδιο ονομα με την ταινια.
Οτι αλλο θελεις ρωτα.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

FotisGRC
06-11-2012, 18:07
Thnx Φωτάρα..! Με την πρώτη ευκαιρία το τσιμπάω γιατί πρέπει να είναι τρελό εργαλείο..

fotaras
06-11-2012, 18:34
Μια χαρα εργαλειο ειναι,ειδικα για καποιον που δεν εχει καλο υπολογιστη,οπως εγω ας πουμε που εχω ενα μικρο και ταπεινο netbook.
Για να βλεπεις ταινιες και σειρες απο εξωτερικο σκληρο δισκο ειναι οτι πρεπει.Για αλλα πραγματα υστερει σε σχεση με τον ανταγωνισμο.
Π.χ. για να streamareis ταινιες που εχεις στον υπολογιστη σου ασυρματα,χωρις να μπλεκεις με σκληρους δισκους κτλ,λενε οτι δεν τα παει και πολυ καλα.
Δεν ξερω βεβαια και ποιες ειναι οι δικες σου απαιτησεις απο ενα τετοιο μηχανακι,καθως και τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2