PDA

View Full Version : Σβήσιμο Ιστορικού



karlat89
22-03-2010, 08:23
Παιδια θέλω να σβήσω το ιστορικο απο τι Browser του PS3και δεν μπορω,μάλλον οχι ακριβώς το ιστορικο,αλλα οταν πατάς start για να εισαγεις διεύθυνση σου βγάζει το πληκτρολόγιο,εκει παράδειγμα εάν πατήσω to Μ θα μου βγάλει δεξιά όλα τα site που εχω μπει απο Μ και ολες τις λέξεις που έχω γράψει.
Πάτησα ολες τις delete επιλογες που εχει το μενού αλλα παλι συνεχίζει να τα εμφανίζει
Μήπως Μπορει να βοηθήσει κάποιος

Nek_Food
22-03-2010, 09:42
Αυτό δεν είναι το ιστορικό του browser, αλλά το ιστορικό του λεξικού της ίδιας της κονσόλας. Το είχα κάνει πριν από αρκετό καιρό, οπότε θα προσπαθήσω να θυμηθώ τί πρέπει να κάνεις... Λοιπόν πας αριστερά στο μενού των επιλογών με τον τίτλο settings και εάν θυμάμαι καλά, πας στο system settings, επιλέγεις το delete predictive text dictionary. χμ... δες τώρα που βρήκα τον όρο και το τσέκαρα και στο PS3 official και το παρακάτω Link:

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/deletehistory.html

karlat89
22-03-2010, 09:52
ok αδερφέ ευχαριστω

overclocker
22-03-2010, 09:55
Χρήσιμο! Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε αυτή η επιλογή.

Nek_Food
22-03-2010, 10:35
Να είσαι καλά φίλε, ελπίζω με αυτό τουλάχιστον να λυθεί το πρόβλημα σου, αλλιώς μας λες πάλι. Ναι είναι χρήσιμη πολύ, γιατί στην αρχή πάνω στην βιασύνη μου είχα γράψει λάθος το www.ps3forums.gr και όποτε πήγαινα να το βάλω μου έβγαζε άλλα αντί άλλων. Οπότε καθάρισα το ιστορικό του λεξικού και μετά το έγραψα σωστά και από τότε είμαι κυριλέ. Νομίζω ότι έχει και ξεχωριστή επιλογή για δικά σου λεξικά λίγα κλικ πιο πάνω: add/edit term, ώστε να μην χάσεις όλα τα predictions αλλά να διορθώσεις ένα που έχεις κάνει λάθος.

karlat89
24-03-2010, 00:45
Φιλε ολα οκ,ευχαριστω για την αμεση απαντηση