PDA

View Full Version : Παιχνίδια για iPhone/iPod touch



Dragonpaul
19-03-2010, 22:05
Ανοιγω αυτο το thread προκειμενου να συζηταμε τα παιχνιδια που εχουν βγει για τα iPhone/iPod.
Ολα δειχνουν πως οι δυο παραπανω "πλατφορμες" ηρθαν για να μεινουν, οχι μονο στο χωρο για τον οποιο αρχικα δημιουργηθηκαν, αλλα και στο gaming. Δεν σας κρυβω πως εκπλησσομαι ολο και περισσοτερο με τα παιχνιδια που κυκλοφορουν και με την ευκολια που τα iPhone/iPod μπορουν να τα αποδωσουν. Πολλα παραδειγματα, οπως τα GTA, το SF4, το Broken Sword και αλλα. Δεν μπορεις παρα να χαρακτηρισεις τα iPhone/iPod και παιχνιδομηχανες. Μια πολυ ευχαριστη προσθηκη λοιπον στις φορητες κονσολες και μαλιστα απο το πουθενα.
Ας συζηταμε εδω λοιπον τα παιχνιδια που μας εντυπωσιασαν και θεωρουμε πως αξιζει η αγορα τους. Για παραδειγμα, κοιταξτε εδω (http://www.gameover.gr/news/%CE%9D%CE%AD%CE%BF-RPG-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7-Square-Enix-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-iPhone.11571.html)! Μη μου πειτε οτι δεν ειναι αξιοπρεπεστατο!!!!!!!


Υ.Γ. Πραγματικα βαρεθηκα να ψαξω αν υπαρχει παρομοιο thread. Δε νομιζω πως υπαρχει, αλλα αν ναι, τοτε merge.
To thread εχει θεμα μονο τα παιχνιδια και οχι τα applications.

Dragonpaul
26-04-2010, 22:01
Πραγματικα, το Angry Birds ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει στο iPhone!!!!!! Τελος!!!!!!!

Researcher
27-04-2010, 01:31
+1 και από μένα. Περιμένω πως και πως το iPad για να το λιώσω εκεί ολοκληρωτικά!

Dragonpaul
27-04-2010, 12:28
Είμαι σε μια πίστα 2 μέρες τώρα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είναι στον 1ο κόσμο, στο τρίτο νησί, στην έκτη πίστα.

jimbour
27-04-2010, 14:10
και κανει και λιγοτερο απο ενα ευρω η παιχνιδαρα...
και ειναι τοσο εθιστικο..μου θυμιζει το κολλημα που ειχα φαει με worms στο psone

Chill
02-05-2010, 01:15
Δείτε και το saving private sheep. Εκπληκτικό puzzle-game.

giotios
11-05-2010, 12:27
http://www.iphonehellas.gr/16823/free-games-every-day-with-the-iphone-happy-hour-for-gameloft%E2%80%99s-10th-anniversary/

;)

Izamaru
18-05-2010, 10:28
Loipon tsekarete ta eksis paixnidia gia iphone
:

-Twin blades(ekplhktiko action side scroller me mageftika grafika)
-Minigore(survival shooter k isws to kalutero paixnidi tou iphone )
-ZombievilleUSA(side scroll shoot em up me telia grafika k ateliwta zombies gia sfagh)
-OMG!pirates!(apo tous dhmiourgous tou zombieville einai akrivws opws tha htan to ninja gaiden an htan akoma 2d side scroller)
Knights on Rush( tower defence tromero!)
Zombie smash( ena akoma tdef epiko!)

Afta ta paixnidia einai ola klaseis anwtera apo to angry birds pou vlepw pws aresei se pollous!

Dragonpaul
22-05-2010, 22:47
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!

15 νεες πιστες για το Angry Birds!!!!! Σπευσατε!!!!!!!:fantasy_dreams:

geogoku
27-05-2010, 09:19
για μενα τα καλυτερα ειναι τα παρακατω :


mini squadron

across age

tap tap revenge

crazy test

bejeweled 2

zen bound 2

zenonia

peggle ( υπαρχει κ στο psn...)

rockband

hybrid : eternal whisper

alive 4 ever

oregon trail

chaos rings

αυτα τα λιγα.....τωρα οποιος εχει cydia εχει καλως αλλιως....

kostasb13
03-06-2010, 19:45
Κυκλοφορησε το PoP:Warrior Within για οποιον ενδιαφερεται. Και νομιζω οτι ειναι το παιχνιδι που κυκλοφορησε στις κονσολες πριν μερικα χρονια, οχι καποια ειδικη εκδοση για iphone/touch

NonBorn
03-06-2010, 21:26
Μην μου πείτε ότι δεν έχετε παίξει τα

fieldrunners
Plants vs. Zombies
Labyrinth 1 + 2


Απίστευτα παιχνίδια.. Το angry birds επίσης καταπληκτικό...

Noobios
06-06-2010, 11:52
Επειδη απο το iphone μου εχουν περασει χιλια μυρια παιχνιδια απο τοτε που το εχω...θα ποσταρω μονο τα τρεχοντα.

- Worms
δεν χρειαζονται συστασεις

- The Secret of Money Island
ουτε εδω πιστευω χρειαζονται συστασεις...τα iphone/ipad ειναι οι ιδανικες πλατφορμες για point n click

-Ragdoll Blaster 2
puzzle game αρκετα εθιστικο

- Doodle Jump
πιθανοτατα το παιχνιδι με τα περισσοτερα downloads στο appstore αυτη την στιγμη παγκοσμιως. απλα ναρκωτικο.

- Mega Jump
παραλλαγη του Doodle Jump και κατωτερο if you ask me

- Angry Birds
τα ειπατε μονοι σας :Ρ

- Chaos Rings
Square Enix υπερπαραγωγη

- TV Show King
Trivia Game

- World Series of Poker Hold Em
γιατι απλα ΠΡΕΠΕΙ να εχετε και ενα ποκερ game

- Tetris
you know it

- Bust-a-Move
All time classic

- Beneath a Steel Sky
Αλλο ενα point n click

- Paper Toss World Tour
σιγουρα κατεβαστε τουλαχιστον την free εκδοση και καειτε

- Photo Play
το γνωστο της καφετεριας χωρις να χωνετε 50λεπτα :Ρ

- Fruit Ninja
αυτη την στιγμη το παιχνιδι που καιγομαι πιο πολυ απο ολα...πεταγονται φρουτα στον αερα και πρεπει να τα κοψεις με το σπαθι σου...θυμιζει λιγο ενα event απο το Sports Resort του Wii αν δεν κανω λαθος

- Amateur Surgeon
απλα ΠΡΕΠΕΙ να το παιξετε...παιζετε τον ρολο ενας ντελιβερα πιτσας που κανει εγχειρησεις με pizza cutters, αναπτηρες και συρραπτικα. Τελειο.


Γενικα αυτα υπαρχουν στο iphone μου αυτη την στιγμη αν και εχουν περασει παμπολλα. Δεν μου αρεσουν τα driving games γτι ολα στριβουν με το accelerometer και μου τα σπαει..και επισης δεν τρελλαινομαι για τα πολυ 3d της gameloft. Κατα την γνωμη μου το iphone/ipad διαπρεπουν σε puzzle games και φυσικα point n click!


PS To Plants vs Zombies ειναι απιστευτο παιχνιδακι αλλα το παιζω στο Mac :P

Mortician
24-06-2010, 02:39
Για μενα το stoneLoops!.

Ενταξει τι να πω.Ντρεπομαι να πω που το εχω παιξει αυτο το παιχνιδι:p ..και οχι δεν ηταν η τουαλετα του σπιτιου μου.Τρελο κολημα.Απλα προσεξτε το ματακια σας γιατι μετα απο κανενα 2ωρο θα βλεπετε αστρακια.