PDA

View Full Version : ps3 κολλήματα και θόρυβοι



georgios
17-08-2007, 16:58
Το ps3 μου έχει κολλήσει τώρα με τις ζέστες μερικές φορές. Είχα βάλει να κατεβάζει στο background και έβαλα και folding. Το άφησα λίγο και όταν επέστρεψα δεν μπορούσα να βγω από το folding.

Σήμερα άνοιξα το ps3 να κάνω τα downloads και με το που το άνοιξα άρχισε να κάνει κάτι τσακ και τσουκ όπως όταν κάνουν τα ξύλα που σκάνε και κόλλησε την ώρα που έψαχνα στο store. Στο store μου έχει κολλήσει μερικές φορές.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν ακούγετε το ανεμιστηράκι που ακουγόταν παλιά και ακούγετε πολύ το drive του blu ray που δεν ακουγόταν.

Τι λέτε για αυτά;

WolfRathmA
17-08-2007, 17:08
Το ανεμιστηρακι δεν ακουγετε οταν ανοιγεις την κονσολα. Πρωτα "ζεστενεται" ας πουμε η κονσολα και μετα περνει μπρος το ανεμιστηρακι. Τωρα για ολα τα αλλα που λες καλυτερα να παρεις ενα τηλεφωνο την sony να σου πει εκεινη τι πρεπει να γινει.

mpak7...
17-08-2007, 17:50
μηπως το εχεις σε σημειο που δεν αεριζετε καλα?
γιατι αμα δεν αεριζετε καλα το μηχανημα ζοριζετε και κανει θορυβο...το επαθα και γω αυτο με το θορυβο, και το αλλαξα μερος και τωρα δεν εχει προβλημα..

georgios
17-08-2007, 18:10
Είναι ζεστό το σπίτι απλά, το έχω μόνο του στη μέση του δωματίου σε ένα τραπέζι χωρίς τίποτα γύρω του. Δες και την φωτογραφία.
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=525

mpak7...
17-08-2007, 18:15
Είναι ζεστό το σπίτι απλά, το έχω μόνο του στη μέση του δωματίου σε ένα τραπέζι χωρίς τίποτα γύρω του. Δες και την φωτογραφία.
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=525

Το ειδα... τοτε δεν φταιει οτι δεν αεριζετε καλα..

δεν ξερω, αμα δεις οτι εχεις τα ιδια μιλα με την σονυ ελλας.

georgios
17-08-2007, 18:24
Η sony είναι η τελευταία που θέλω να μιλήσω. Είχα τραβήξει τα πάνδεινα με το Ps2. Θα δούμε.

mpak7...
17-08-2007, 18:29
Η sony είναι η τελευταία που θέλω να μιλήσω. Είχα τραβήξει τα πάνδεινα με το Ps2. Θα δούμε.

Να σου πω, και στην τελικη μπορει να μην ειναι και τιποτα..θα δειξει στο μελλον.

georgios
17-08-2007, 18:32
θα αφήσω να περάσει ο καιρός να φτάσει κοντά στο τέλος η εγγύηση ή να βγάλει κανένα πιο σοβαρό πρόβλημα.

greekteo
17-08-2007, 19:08
Κοιτα να κανεις οτι ειναι να κανεις μεσα στην εγγυηση γιατι εγω την ειχα πατησει γερα με το ps2.
Τα χει ψιλοφτυσει το ματι που διαβαζει και μου βγαζε συχνα error. Πηρα την σονυ και μου πε οτι αυτα ειναι μιας χρησης και δεν υπαρχουν ανταλλακτικα, αλλα θα μου κανε μια αλλη χαρη. Θα μπορουσα μου παν να παρω ενα καινουργιο ps2 με 10 ευρω εκπτωση:p:p. Ευτυχως που ηταν μεγαλοψυχοι και θα μου χαριζαν 10 ευρω. :rofl: :rofl:

hudjw
17-08-2007, 19:29
ανησυχιτικά αυτά που λέει ο φίλος georgios. Aσ ελπίσουμε να μην είναι κάτι σοβαρό

konstantinos
17-08-2007, 22:43
Εγω θελω να βγαλουν update κ να διορθοσουν το προβλημα με τα παιχνιδια του ps2,για να τα παιξω πρεπει να ανοιξω την κονσολα να βαλω το dvd να το βαλω να αρχισει μετα θα κολλησει κ θα το κλεισω πισω απο τον διακοπτη κ μετα θα μου διαβασει το παιχνιδι.

TopGunZ
18-08-2007, 11:40
Εγω θελω να βγαλουν update κ να διορθοσουν το προβλημα με τα παιχνιδια του ps2,για να τα παιξω πρεπει να ανοιξω την κονσολα να βαλω το dvd να το βαλω να αρχισει μετα θα κολλησει κ θα το κλεισω πισω απο τον διακοπτη κ μετα θα μου διαβασει το παιχνιδι.

Άλλο πάλι και τούτο!?!?! Τι FW έχεις? Εμένα τα πάντα τα παίζει μια χαρά, πέρα από κάτι graphic glitches σε GT4 και GoW, σε όλα τα άλλα τα σπάει (GoW2, Dirge of Cerberus, Canis Canem Edit, Megaman X Command Mission...). Μόνο η διακοπή του network είναι σπαστική και το "Press PS Button".

konstantinos
18-08-2007, 17:01
το τελευταιο Fw.

pogue
18-08-2007, 20:56
Άλλο πάλι και τούτο!?!?! Τι FW έχεις? Εμένα τα πάντα τα παίζει μια χαρά, πέρα από κάτι graphic glitches σε GT4 και GoW, σε όλα τα άλλα τα σπάει (GoW2, Dirge of Cerberus, Canis Canem Edit, Megaman X Command Mission...). Μόνο η διακοπή του network είναι σπαστική και το "Press PS Button".

diakopi tou network???

NonBorn
19-08-2007, 02:43
εννοεί ότι όταν παίζεις παιχνίδι Ps2 αποσυνδέεται από το Psn ;)